KAMPIOENSCHAPPEN K.N.G.V. Meisje in brand geraakt Meisje aangereden. Oude heer onder de tram. Valsche munters te Leiden. Kranig meisje gehuldigd. Prik-plank-plaag in Rotterdam. Uit onze Omgeving. !n memoriam JOH.ANN W. C. KROON Biljarten Hollands Noorderkwartier. VEENHUIZEN. De voetbalvereeniging V.C.L. had Zondag jl. al een heel slechte dag. V.C.L. I trok vergezeld van vele supporters, naar Oudendijk, om aldaar tegen Ouden dijk I een competitiewedstrijd te spelen. Oudendijk I bleek uitstekend te spelen en behaalde de overwin ning met 104. 't Was evenwel een mooie wedstrijd. De adspiranten, die naar Enkhuizen trokken om tegen West-Frisia d adsp. te spelen, leden eveneens een nederlaag met 10. Jammer dat V.C.L. I door de twee laatste neder lagen veel lager op de ranglijst komt te staan. PETTEN. Over de schitterende overwinning van Pelten I op de kampioenscandidaten wordt elders in dit blad verslag uitgebracht. We kunnen ons daarom bepalen tot het tweede elftal, dat te Den Helder verdienste lijk werk deed, door tegen H.R.C. 7 gelijk te spelen. P. scoorde het eerst door den 1. binnen, maar zag de zen voorsprong vlak voor de rust door een algemee- nen H. aanval te niet gedaan. Na de rust werd niet meer gescoord, zoodat het einde kwam met 11. NOORDSCHARWOUDE. Con Zelo IVoorwaarts I, 17. V.V.W. IIVoortwaarts II, 1—1. Voorwaarts IIICon Zelo III, 31. T ZAND. De voetbalclub G. Z. 2 speelde j.1. Zondag op eigen terrein tegen Hollandia 2 v. Tultjehorn en wist daarbij te winnen met 3L De eindstand van den door G. Z. 1 te Anna Paulowna tegen Z.A.P. 1 gespeelden wedstrijd, welke ia afgelast geworden, was 60 voor Z.A.P. 1. GYMNASTIEK. Zondag 18 dezer vonden te Leeuwarden de wedstrij den plaats om de nat. kampioenschappen. Er werd zeer goed geturnd en ten duilijkste was te bemerken dat de kwaliteit stijgende is. Tot kampioen kon na schitterend werk worden uit geroepen de heer Wendel, een Duitscher, die thans te Den Haag woonachtig is. Zijn brugoefening was wel een topprestatie. De kampioen van het vorige jaar leek beslist achteruitgegaan te zijn. Hij had bo vendien met pech te kampen. Hij moest zich dan ook mot de achtste plaats tevreden stellen. De Amsterdammer v. d. Vinden wist zich welver diend door constant goed werk, tot de tweede plaats op te werken. De Vlaardinger v. Genderen overtrof zich zelf en wist zich eveneens verdiend derde te plaatsen. Vanuit Winkel namen 4 dames deel aan de kam pioenswedstrijden,, t.w. Mej. M. Plantinga, M. Kossen, O. Strobbe en H. Leijen. Zc wisten zich echter niet te plaatsen. De heer Ens uit Oudkarspel werd no. 9. Kampioene werd mej. W. Wolzak (D.O.S., Amster dam) met 100 punten. De kampioen werd de heer F. Wedel (S.S.S., Den Haag) met 103 punten. Ernstig ongeluk te Rotterdam. Zondagochtend is een 19-jarig meisje J. G. in de ouderlijke woning aan de Polderstraat te Rotterdam, bij het stof afnemen met haar kleeren in aanraking gekomen met een brandende kachel. Haar kleeren natten vlam en in een oogwenk tijds stond zij in brand. Haar ouders die op haar hulpgeschreeuw kwamen toesnellen, waren zoo ontdaan, dat zij aan vankelijk niet wisten hoe het vuur te dooven. Een broer en een zwager, die even later kwamen, slaagden er echter al spoedig in de vlammen te doo ven. Het meisje had toen reeds zware brandwonden gekregen. Zij is per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan derf Coolsingel overgebracht, waar zij is opgenomen. Het publiek hield het rijwielpad niet vrij. Zondagmiddag na afloop van den voetbalwedstrijd, werd te Venlo op den Kaldenkerkerweg het 22-jarig meisje M. D. uit f .valinen door een luxe-auto aan gereden, bestuurd door den heer W. Janssen uit Venlo. Volgens ooggetuigen moet het meisje per fiets op het rijwielpad gereden hebben, doch daar zoowel dit rijwielpad alsook de hoofdweg grootendeels was in genomen door voetgangers, week zij met haar fiets naar links uit. Een der voetgangers moet het meisje toen een dmv gegeven hebben, tengevolge waarvan het de macht over het stuur verloor en tegen een haar tegemoetkomen den auto opreed. Mej. D. kwam te vallen en brak het rechter-onderbecn. De heer W. Janssen stopte onmiddellijk en bracht de gewonde jongedame met zijn luxe-auto naar het R.-K. Ziekenhuis. Noodlottig ongeluk te Den Haag. Het slaohtoffer ter plaatse overleden. Zondagmiddag omstreeks half drie is in de Timor- straat in Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 74-jarigen heer A. H. van U. uit de Theresiastraat aldaar, liet leven heeft gekost. Bij het oversteken van den rijweg werd hij door een motorwagen van tram lijn 2 gegrepen en overreden. Eerst nadat de tram door een kraanwagen opgevijzeld was, kon het slacht offer, dat onder de baanschuivers lag, worden be vrijd. Bij aankomst van den gemeentelijken genees kundigen dienst was de heer van U., die een schedel- b. juk had gekregen, reeds overleden. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Een echtpaar door de politie gearresteerd. De politie te Leiden is een valsche munterij op het spoor gekomen. Eenige dagen geleden werd bij haar door een winkelier een door hem ontvangen valsche gulden gedeponeerd. Later kwamen ook eenige jongens aangifte doen van het ontvangen van een valschen gulden. Daar ze wisten van wien ze deze ontvangen had den. bracht zulks de politie op het spoor van den da der. Ze deed een inval ten huize van den 29-jarigen koopman N. B. in de Gortestraat te Leiden, die daar met de 27-jarige vrouw N. S. woont. Hier werd een volledige installatie voor het vervaardigen van valsch geld aangetroffen; alsmede eenige valsche guldens. De vrouw werd meegenomen naar het politiebureau, doch zag vooraf nog kans een trommeltje met me taal, waaruit de guldens werden vervaardidg, over een muur van het aangrenzende huis tc werpen, waar net later op de binnenplaats is teruggevonden. De man is nog denzelfden avond toen hij met den trein mt den Haag aan het station te Leiden aankwam ge arresteerd. Hij heeft reeds een gedeeltelijke bekente nis afgelegd. Hij, zoowel als de vrouw zullen naar het Huis van newaring te 's Gravcnhage worden overgebracht. °e guldens waren zeer goed nagemaakt. Voor haar moedig optreden tijdens een brand. Op het stadhuis te Venlo is de 8-jarige Benny Theu- nissen, die onlangs met levensgevaar drie kinderen uit een brandende bovenwoning heeft gered, vanwege den Kon. Ned. Brandweerbond het gouden kruis van ver diensten voor moed en zelfopoffering geschonken. De uitreiking geschiedde door den voorzitter van den bond. den heer F. van 't Sant uit 's Gravenhage, in tegenwoor digheid van den heer van der Heulen uit Breda, secre taris van den bond. burgemeester Mr. B. Berger van Venlo en de opperbrandmeestera en brandmeesters van het stedelijk brandweerkorps. Het weekblad De Dameskroniek had tot zijn lezeres sen het verzoek gericht, een kleinigheid bij te dragen teneinde Benny Theunissen een verrassing te kunnen bereiden, met het resultaat dat het meisje dezer dagen een rijwiel, een gouden armbandhorloge met inscriptie benevens een spaarbankboekje kon worden aangeboden. Talrijke processen-verbaal opgemaakt we gens knoeierijen. Een prik-plank-plaag is over Rotterdam gekomen. Eerst verscheen er een handige koopman met een kar retje, waarop in een groote kool kippen waren tentoon gesteld. Wie een kleinigheid betaalde, mocht In een gaatje van een plank prikken. Wie het goede gaatje had getroffen kreeg een kip. Al spoedig kwamen er navolgers: kippen, ganzen, eenden, konijnen, hazen, alles kon men vla prikplanken krijgen. Tientallen kooplieden trachtten op deze wijze zaken te doen. Maar weldra kwamen er klachten. Het bleek nJ. dat er met die prik planken nogal geknoeid werd en het Is wel voorgeko men, dat iemand, die nauwlettend had toegezien en wist, dat alle gaatjes volgeprikt waren, tot de ontdekking kwam, dat er toch geen bout werd uitgereikt Ook kwam het voor dat huismoeders groote bedragen aan deprikplank offerden, zonder iets te krijgen. Thans heeft de politie een razzia onder de prikplank- houders gehouden, met het gevolg, dat er vele, die niet aan de wettelijke voorsohriften voldeden, in beslag zijn genomen. Tegen de houders van deze planken is proces verbaal opgemaakt Z IJ PK SCHAGERBRUG. Onder leiding van den heer P. Grin Jh., gaf de Gemengde Zangvereeniging „Kunst na Arbeid", al hier, Zondagavond j.1. een openbare uitvoering in het lokaal van mevr. de wed. J. Broer. De zaal was goed bezet. Door het koor werd achtereenvolgens ten gehoore gebracht: Lentezang van Bernard Diamant; Herfst liedje van Joh. F. Kéja; 16e eeuwsch Marialied van H. J. Zaal; I^ente-geboort' van Jac. Bonset; 't Zal wel, van Henri van Niouwenhoven; Trauergesang en Avondklokken van Dem. Bortniansky en Liedje van J. P. J. Wierts. Er werd heel goed gezongen, de leiding van den heer Grin geeft trouwens in dit opzicht reeds waar borgen. Jammer was het, dat in de zaal niet uitslui tend aandacht aan den zang werd besteed, het was soms rumoerig. Na een pauze, die, tengevolge van de noodige voor bereidingen voor een tooncelstukje, iets tc lang was, werd door 3 dames en 4 hecren een amusant fami- lie-tafreel in één bedrijf opgevoerd, getiteld: „De Aardschok". Er werd heel goed spel gegeven, terwijl de inhoud van het stukje het publiek herhaalde ma len deed schateren. Alles tezamen een geslaagde uitvoering, besloten door een gezellig bal. ST-MAARTENSBRUG. (Niet van den gewonen correspondent). Zaterdag 17 Dec. werd door de Ver. „Nut en Genoe gen" alhier het 40jarig bestaan feestelijk gevierd. De ruime zaal van den heer Kossen was geheel ver slerd en zoo dicht bezet, dat men zelfs in den ingang plaats had genomen. Te kwart voor acht werd door de voorzitter, den heer W Blaauw, de openings feestrede gehouden, waaruit we aanstippen, dat den 13den Octobger 1892 de vereeniging in een vergadering van 12 mannen werd opgericht. Voorzitter werd toen de heer Van der Ploeg, secr. de heer Madderom, penn. de heer De Leeuw. Tevens werden de eerste Notulen voorgelezen. Een uitnoodiging was verzonden aan 4 nog in leven zijnde heeren der oprichters en wel de heeren Vos te St. Pancras, Constant te Schoorl, Langeveld, Bergen, en H. Veuger, alhier, waarvan we het genoegen hebben de laatste twee in ons midden te zien. Tevens deelde spreker mede, dat er nog een jubilaris is wel de heer H. Veuger, die 40 jaar onafgebroken lid is geweest. Door het bestuur was de heer Veuger als eerelid be noemd. tevens werden hem bloemen aangeboden en een driewerf hoera uitgebracht, waarbij tevens den wensch werd uitgesnroken, dat hij ook het gouden ju blleum zou mogen vieren. Onze tegenwoordige voorzitter is dit reeds 22 jaar, zoodat we over 3 jaar misschien weer een jubileum kunnen vieren. Hierna werden door de jongejuffrouw E. Kossen namens haar ouders en door den jongenheer C. Nierop namens de gymnastiekvereniging bloemen met een wenschje aangeboden. Door den heer P. Breed, voorzit ter der zustervereenigmg te St Maartensvlotbrug, werd namens die vereeniging ook een hartelijken geluk wensch met bloemen gebracht. De voorzitter dankte hartelijk voor deze bloemenhulde en gelukwenschen. Als 2de punt van het programma werd door alle aanwezigen een feestlied gezongen, gemaakt door ,Oome Gerrit". Volgde lezing der notulen van alle 40 jaar, door C. Nierop en wel op rijm. Dan volgt een bonte mengeling voordrachten zangetukjes, rythmische dans, een tableau, voorstellen de 't eerste bestuur, een tooneelstukje, enz. Allen zetten hun beste beentje voor en het geheel werd daardoor tot een zeer moolen avond gemaakt. Pierette en Pierot en de rythmische dans waren zeer mooi, terwijl „Naar de Noordpool" de lachlust extra opwekte. In de pauze werd door vice-voorzitter G. Groot Sr. dank gebracht aan den heer C. Nierop voor alle moeite die deze zich reeds heeft getroost om dezen avond te doen slagen. Ook het tooneelstukje „De Moord in het kolenhok" werd goed vertolkt. De avond was goed geslaagd en de woorden van dank, door den voorzitter bij de sluiting gesproken, waren dan ook wel op hun plaats, terwijl met groote voldoening op dezen jubileumsdag kan worden terug gezien. 'T ZAND. Ten behoeve van de bij den Burenweg en 't Wad te bouwen bruggen, in verband met het kanaal Stolpe— Kolhorn. worden thans vanuit het Noordholl. Kanaal via de egaleimentssloot tot Oudesluis, groote vlotten groote zware heipalen aagovoerd, welke bestemd zijn voor den voorbereidenden onderbouw van voornoemde bruggen. Men deelde ons mede dat de op j.1. Zondagmiddag op de bovenzaal bij den heer Schrlcken door de naaikran3 alhier gehouden tentoonstelling buitengewoon goed ge slaagd kan heeten. zoowel wat het aantal bezoeksters en bezoekers betreft als de flnancieelen uitslag. We heb ben ook eens een kijkjo genomen en constateerden daar bij dat de degelijke eigengemaakte voorwerpen, waarbij velen werkelijk bewonderenswaardige stukken van han denarbeid waren, tentoongesteld in een echt behaagelijk warme en goed verlichte omgeving, beslist echt gezellig en aangenaam aandeden. Verschillende aardig geziene attracties waren tevens in het program ingelasoht zoo als o.a. een heele kluwen van knotten breiwol waarvan men de totale lengte mocht raden, waarbij bedoelde wol voor de goede oplossing beschikbaar was gesteld. Even verder was dan weer een andere gelegenheid om maar weer te raden en wel naar het juiste aantal knotten wol. welke door de dames van de naailcrans was verwerkt in alle aanwezige en tentoongestelde voorwerpen. Hiervoor werd uitgeloofd een theeservies. Ook kon men dan verder nog weer eens raden en wel naar den naam van een van witte wol. zeer mooi en handig ge haakt wit hondje, hetwelk door verschillende dames een echte snoes werd genoemd, wat dus wel bewees, dat het in den smaak viel. En dan tenslotte was nog op het tooneel geïnstalleerd een theeeschenkerij. De ten toonstelling, welke ghouden werd van 36 uur 's mid dags, moet zer goede belangstelling hebben gehad, terwijl ook de daarna om 8 uur gehouden verloting, eveneens ten bate van de naaikrans gehouden, goed was bezocht. Als uitslagen van de diverse gehouden raderijen, welke ook des avonds bekend werden ge maakt, noemen we: Lengte der knotten breiwol: 1664.30 meter, winnares Mew. J. ZwartKeppen. Aantal ge bruikte knotten: 155%, gewonnen door Mevr. J Mid- delieHolalnder en naam van den hond: Azor, gewon nen door Mevr. R. GrootHollander. Bij deze verloting werd dan tevens aan de hand van een buitengewoon origineel idee van Dr. Oterdoom, een raderij gehouden, v/aarvoor door hem een taart werd beschikbaar gesteld. Deze taart werd gewonnen door J. Weij Pz. Dc totalen omvang hierbij bedroeg 1.29 M. Hierna volgen dan nog even de uitslagen van de gehouden verloting. De eerste prijs werd gewonnen door Mej. Aagtje Mak alhier. Prijsno.: 1, lotno.- 23. sprei; 2 152 onderjurk; 3 232 geweven kleed; 4 32 schemerlampje; 5 164 kussen; 6 317 kussen, 7 63 kleedje, wit en zw., 8 92 camisole, 9 61 Damesdas; 10 173 heerendas; 11 43 lampekapje; 12 114 lampekapje; 13 399 sokken, 14 82 sokken. 15 220 stofdoekzak, 16 131 kleedje, 17 48 ijsmuts, 18 62 zelf- strlkker, 19 90 waschhanger, 20 202 panlappen. TANQENDJJK ZUIDS CHARWO UDE. In het Diaconessenhuis te Amsterdam, waar hij ter verpleging was opgenomen, na ongeveer 3 maanden ge leden in het ziekenhuis te Den Haag een operatie te heb ben ondergaan, is op 67-jarigen leeftijd overleden de heer Johann W. C. Kroon, notaris te dezer plaatse. Hij was een geboren Langendijker. Zijn vader was burge meester van Noordscharvvoude, vanwaar hij geboortig is. Na zijn opleiding aan de H.B.S. is hij de studie voor het notariaat aangevangen en na zijn met succes afge legd candidaats-examen. kwam hij op het kantoor van notaris Duker alhier, waar hij jarenlang is werkzaam geweest. In 1893, dus op 28-jarigen leeftijd, werd hij tot burgemeester van Zuidscharwoude benoemd, welk ambt hij heeft bekleed tot 1917, zoodat hij dit ambt geduren de 24 jaar bekleedde. Intusschen was hij op 6 Augustus 1910 tot notaris benoemd in de vacature-Duker, zoodat hij gedurende 7 jaar tegelük burgemeester en notaris was. een unicum in Nederland. Om deze ambten tege lijk te mogen waarnemen, moest dispensatie worden ver leend, die gegeven werd, nadat van invloedrijke zijde daartoe den wensch was te kennen gegeven, zonder dat de betrokkene zelf deze combinatie van ambten zoo bij zonder had begeerd. Tijdens zijn notarissohap heeft de heer Kroon zich zeer weinig met het openbare leven bemoeid en is daar bij nimmer op den voorgrond getreden. Uit zijn waar neming van het burgemeestersambt was het hem wel gebleken, dat ondank vaak 's werelds loon is, zonder dat hij echter ooit dank voor zijn arbeid verlangde, dien hij meende met de meeste nauwgezetheid en plichtsbe trachting te moeten vervullen. Als burgemeester van Zuidscharwoude heeft hij met zijn ambtgenooten van Hoorn. Enkhuizen en Medemblik krachtig geijverd voor de totstandkoming van de wa terleiding voor West Friesland, noodzakelijk als zij dit achtten in het belang der volksgezondheid. Op zijn initiatief werd in Zuidscharwoude een nortonpomp ge slagen. teneinde voor beter water te zorgen, dan wat gebruikt werd door vele huismoeders uit de vieze, vuile slooten. Dit was in de tijden, toen typhus aan Langen- dijk op onrustbarende wijze heerschte, welke aan het gebruik van het slechte water werd toegeschreven. Een groot aandeel heeft de overledene gehad In de totstandkoming van het „Broeker lijntje" voor het ver voer van tuinbouwproducten, later voor personenver voer uitgebreid. De tuinbouw heeft in dit opzicht veel aan wijlen den heer Kroon te danken. De gasfabriek ook aan de oprichting daarvan is zijn naam met pere verbonden en met dankbaarheid zul len velen in hem herdenken de werklust en ijver, bij dit initiatief betoond. Nauwgezet, correct en uiterst voorzichtig, eerlijk en trouw waren enkele van de vele goede eigenschappen, die den overledene sierden. De crematie zal plaats hebben op a.s. Woensdag te Westerveld na aankomst van den trein van 11.45. BARSINGERHORN De brand op 1 October jl. Naar wij vernemen, zijn de heeren S. en K., die onlangs naar aanleiding van den plaats gehad heb benden brand in voorloopige hechtenis waren ge steld, jl. Maandagmiddag weer in vrijheid gesteld. ANNA P AULOW N A Er was Zaterdagmiddag wat bijzonders te zien aan de Kleine Sluis, wat natuurlijk wel meer ge beurd. doch dat niet in de krant komt. Maar dit be hoort o.i. toch aan de vergetelheid te worden ontrukt. Er was een demonstratie met een zandstrooier. De bedoeling van den fabrikant is deze zandstrooier te verkoopen aan de gemeente en waar blijkbaar het gemeentebestuur wel iets voelt voor aanschaffing, had de demonstratie plaats over den Molcnvaarts- weg in tegenwoordigheid van Burgemeester. Wethou ders en Raadsleden. Het is betrekkelijk een eenvou dige constructie; achter een vrachtauto is het toestel bevestigd, waaronder een wiel, dat, als de auto rijdt, meegaat; in het toestel zit een rad, dat vlug draait on het zand over den heelen weg verspreidt. Het lijkt ons wel practisch; de prijs moet ongeveer 400 gul den bedragen. Het wordt al gemakkelijker en als dat zoo nog een poosje doorgaat, behoort het werken tot den verle den tijd, maar daar zullen we ook wel aan wennen, Zondag had te Anna Paulowna de laatste compe titiewedstrijd biljarten plaats in klasse A, afdee- ling 2. _De uitslag was, dat de heer Slikker de partij van 2c0 punten, groot kader, won in 36 beurten, hoogste serie 27- de heer Keijzcr bracht het eveneens in 36 beurten tot 179 met als hoogste serie 39. Deze afdeeling is nu uitgespeeld en is de totale stand: Slikker 8 gespeeld, 6 gewonnen, 12 punten Keijzer, 8 gespeeld, 5 gewonnen, 10 punten De Leeuw 8 gespeeld, 4 gewonnen, 8 punten Vc Lochem 8 gespeeld, 3 gewonnen, 6 punten Brandts 8 gespeeld, 2 gewonnen, 4 punten Slikker heeft alzoo dit afdeelingskampioenschap be haald er. komt togen de kampioenen in klasse A van de afdcclingcn 1 en 3, vermoedelijk Gehrels of Sweering en Tjoa Sie Lian of Van Vliet. S J N T MAARTEN In zijn vergadering van Vrijdag jl. heeft het Crisisco mité besloten om binnen enkele dagen de ingezetenen dezer gemeente te bezoeken met de collectebus, ten einde hen in de gelegenheid te stellen hun gaven te storten. Onze Symphonie hield in lokaal „Rust en Lust" alhier een openbare uitvoering met als hoofddoel, hte tekort aan te zuiveren van de plaats gehad hebbende revue bij haar 10-jarig bestaan. Dit is, jammer genoeg, niet gelukt, daar de belangstelling beneden matig was. wat, gezien het vele vermaak dat deze vereeniging bij Nutsavonden Staatspensioen en andere feest- of propaganda- avonden te genieten geeft, te betreuren valt. Maar... het zij zoo. Even goed heeft de Symphonie, al is haar ledental thans klein, de aanwezigen weer een paar aangename uurtjes bezorgd en met medewerking van het „Valkkooger Kerkkoor" den avond aardig vol gemaakt. Door leden van dit koortje werd nog opgevoerd „Kerstavond", een 2-deelig tooneelstukje. Dit is een dramatisch stuk en met genoegen kunnen deze dilettanten op het door hen opgevoerde terug zien. De aanwezigen hebben van hun spel genoten en onder ademlooze stilte meegeleefd. Een gezellig bal besloot den avond. VALKKOOG. Zaterdagavond hield de vereeniging „Nut en Ge noegen" in café „de Driehoek" alhier haar eerste seizoenavond. De heer Tinholt, voorzitter, sprak het openingswoord, waarna de heer v. d. Velde de no tulen der vorige bijeenkomst las. Door den voorzitter werd vervolgens met veel succes een lezing gehou den, waarna voordrachten en zang elkander afwissel den, met daar tusschen door nog een aardig ko misch tooneelstukje, getiteld: „Hij is onschuldig". Het was 'n mooie avond en de Voorzitter bracht dan ook dank aan allen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt en in het bijzonder bracht spr. dank aan Mevr. Greavink uit Zaandam, <tie ter vervanging van haar zuster Mevr. Speets al hier, welke door keelaandoening was verhinderd te zingen, uit de Zaan was overgekomen om haar plaat» in te nemen en dit op schitterende wijze heeft vol bracht. OUDE NIEDORP De regeeringshulp dient ingeroepen te worden. De begrooting voor 1933 een nadeelig verschil van i 15500. In de Maandagavond gehouden raadsvergadering werd de gemeentebegrooting voorloopig vastgesteld. Ondanks de belastingverhooging en verschillende kleine bezuinigingen overtroffen de uitgaven de ont vangsten met een bedrag van f15500 en het gemeen tebestuur zag zich dan ook genoodzaakt bij de regee ring aan te kloppen om een bijdrage in de kosten der gemeentehuishouding. Met algemeene stemmen werd mej. Mallet, thans tijdelijk onderwijzeres te Anna Paulowna, benoemd tot onderwijzeres aan dc openbare lagere school. In het nummer van morgen geven we een uitvoerig verslag van deze vergadering. WIERINGER WAARD Wegens bedanken van den heer J. Speets als lid van den Raad zal in diens plaats de heer H. Sijbrands als opvolger wederom in. den Raad terugkeeren. D AREN K ARSPET DIRKSHORN. In een daartoe uitgeschreven vergadering van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Haren karspel, zijn met algemeene stemmen herkozen de heeren S. Bood en H. de Vries, respectievelijk tot ouderling en diaken van bovengemelde gemeente. W E R 1 N 0 E V Zondag gaf de mandolinevereen. O.K.K. alhier, direc teur de heer P. Jongkind, een uitvoering voor haar le den, in Concordia van den heer S. Halfweeg. Hoewel in den regel met eigen krachten een tooneel- stuk werd opgevoerd, was dit nu niet zoo. Voor dezen avond was geengageerd de gevierde kunstenaarsfamilie G. Hofmaan. De groote zaal was eigenlijk te klein om allen een be hoorlijke plaats te kunnen bieden. Tot in de uiterste hoeken was alles bezet, dus de verwachtingen stonden hoog. Na het concert van O.K.K. een vijftal muzieknum mers, werden door de familie Hofmann een reeks voor drachten ten gehoore gebracht. Om alles afzonderlijk te noemen zou nogal wat ruimte in beslag nemen, doch gezegd kan worden dat het een zeer goed,geslaagde avond mag heeten. Vooral de doch ters oogstten in hun schitterend repertoire veel succes Er is genoten. Het bal na, was wel wat vol om goed te dansen, maar ook recht gezellig. O.K.K. kan met trotsch op dezen goed geslaagden avond terugzien. Brand. Vrijdagavond ontstond brand in de arbeiderswoning van den heer C. Klein te Noordburen, bewoond door de arbeidersgezinnen H. Hilvers en H. Buntjes. De brand kon met behulp van buren in den beginne worden ge- bluscht. Te middernacht daarop brak de brand opnieuw uit, waardoor het geheels perceel Is afgebrand. De in boedels gingen ook grootendeels verloren. De motorspuit van Hippolytushoef rukte uit, doch alles ging verloren. Huis en inboedel waren verzekerd. W ARM EN HIJ 1 ZEN Dezer dagen vergaderde de Neutrale Bond, afd. Warmenhuizen, in het „Ons Huis". De voorzitter de heer C. Mink, sprak in z'n ope ningswoord dat dc vergadering stond in het teeken van protest tegen de SteunweL Notulen en jaarverslag werden voorgelezen en secretaris Wildeboer hiervoor dank gebracht. Twaalf bestuurs- en zeven ledenvergaderingen wa ren gehouden. Het aantal brieven en verzoekschriften die waren uitgezonden, was geweldig. Het jaarverslag sloo* met den oproep: Met vereen de krachten naar nieuwe overwinning. Van het Kringbestuur was een soort prae-advies gekomen over dc boycotbeweging. Dit prae-advies was zeer onduidelijk en vaag. Het Kringbestuur wil blijkbaar alléén strijd, als de overwinning voor 100 verzekerd is. Besloten werd om eerst een verzoek tot het veilings- bestuur te richten. Dc L.T.B. verzocht om adhaesie te betuigen op een adres aan den Gemeenteraad. Rc.luctio weiland: wordt gevraagd 50 Bouw land uitstel van betaling tot na het seizoen. Besloten werd aan dit adres adhaesie te betuigen. Hierna volgde bestuursverkiezing. Voorzitter stelde zich niet weder herkiesbaar. Gekozen is de heer G. Groet en herkozen de heer P. Barsingerhorn. Vervolgens is medegedeeld dat een schrijven wai gericht aan de Boerenleenbank om soepelheid te be trachten aangaande het betalen van rente en aflos sing. Velen gaven zich op voor het bezoeken van de Protestvergadering te Hoorn. Bij de rondvraag werd het wenschelijk geacht om voor de leden formulieren te verkrijgen, om gebruik te maken van de crisis-pachtwet. Besloten is, om een schrijven te richten aan het Provinciaal College van Kerkvoogdijen te Haarlem en te trachten een hoogcre reductie op de pachtsom men te verkrijgen. Gewezen werd op andere gemeenten, waar wel 50 en soms meer reductie wordt verleend. Voorzitter sprak in zijn sluitingsrede de hoop uit, dat het bestuur op denzelfden weg mag blijven voort gaan en dankte spreker voor de aangename en vruchtbare samenwerking.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7