Raad Nieuwe Niedorp. ASPIRIN! Steun aan de Tuinders Ingezonden Stukken. Staatsloten", Uit onze omgeving. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergade ring bijeen op Vrijdag 23 dezer,: des voormiddags om lfl uur. Voorzitter de heer P. Pluister; Secretaris de heer Ha ringhuizen. Aanwezig zijn alle leden. Na opening worden de notulen der laatst gehouden vergadering door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeellngen Ingekomen zijn de goedgekeurde verordeningen op de heffing van vergunnings- en verlofsrecht en de in de vorige vergadering genomen besluiten betreffende geldleeningen. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangeno men. Voorgelezen worden dan twee verslagen van gascom- missievergaderingen. Niemand heeft hierop eenige op- of aanmerkingen en worden ze voor kennisgeving aangenomen. Gevraagd ontslag. Ingekomen is een ontslagaanvrage van den heer P. Maats als gemeentegeneesheer, belast met de gene es- en verloskundige armenpractijk. met dood schouw/ en vaccinatie en met het medisch schooltoezicht met in gang van 1 Januari 1933. Voorgesteld wordt het ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen met dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten, welke Dr. Maats in zijn voormelde betrekkingen aan de gemeente heeft bewezen. Met algemeene stemmen wordt op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Voorzitter spreekt daarna de volgende woorden: M. H. Dr. Maats gaat dus van ons heen na een diensttijd van 41 jaren. Met Uw aller instemming is hem zooeven op de meest eervolle wüze ontslag verleend en hem dank betuigd voor de vele en belangrijke diensten aan de gemeente bewezen. De verstandhouding tusschen het Gemeentebestuur en den dokter is al die jaren uitne mend geweest en de goede samenwerking, welke daar door ontstond, is steeds den gemeenschap ten goede gekomen. Namens het Gemeentebestuur breng ik Dr. Maats hier in het openbaar wel zeer hartelijk dank voor alles, wat hij in al die jaren voor de gemeente Nieuwe Nie dorp is geweest. Ik spreek daarbij den wensch uit, dat het hem in zijn nieuwe woonplaats goed mag gaan en dat hij nog lange jaren te midden van zijn gezin van zijn welverdiende rust mag genieten. M.H. Ik wil mij hier bepalen tot deze enkele sobere afscheids- en dankwoorden, omdat, zooals U bekend is, door het gemeentebestuur in samenwerking met een commissie uit de burgerij op een nader te bepalen dag de scheldende gehuldigd zal worden. (Algemeene teekenen van instemming). Wethouder Gaijaard, het woord verkrijgende, zegt wei nig meer toe te voegen te hebben aan de woorden door den burgemeester gesproken. Toch wil ook spr. eer. woord van grooten dank uiten voor alles wat Dr. Maats voor de gemeente is geweest. Men kan zich, aldus spr., moeilijk een Nieuwe Niedorp indenken, zonder Dr. Maats. Dokter heeft hier lang en vruchtdragend gear beid en alom, !n wijden kring is hij bemind en wordt hij gehoogacht. Spr. wil eindigen met den wensch uit te spreken, dat de te benoemen opvolger zijn voetsporen zal drukken; Allen stemmen hiermede in. Saiarisregeling geneesheer. Ter behandeling komt dan aan de orde de herziening der salarisregeling voor den gemeente-geneesheer. Voor gesteld wordt een jaarwedde van f 900 voor de ar menpractijk, f 100 voor doodschouw en vaccinatie en f 200 voor het medisch schooltoezicht. Aldus besloten zonder h. s. Benoeming geneesheer. Hierop volgt de benoeming gemeente-geneesheer. Aan bevolen wordt de heer C. R. N. de Boer, arts te Hoog woud. De indiensttreding te bepalen op 1 Jan. 1933. Dr. C. R. N. de Boer blijkt, na opening der stem briefjes, met algemeene stemmen te zijn benoemd. Vaststelling pensioensgrondslag. Gedaan wordt een voorstel tot het vaststellen van den pensioensgrondslag van den nieuwbenoemden ge- meeritegeneesheer op f 1100.welke som gevormd wordt door de genoemde bedragen tninus f 100.voor té leveren geneesmiddelen. Aldus besluit de raad. Do dokterswoning. Volgt een besluit tot onderhandsche verhuur van de dokterswoning aan den heer De Boer tegen een huur- eom van f 300.per jaar met kosten van onderhoud, waterleiding, lasten, belastingen en verzekering voor rekening van den huurder. 'De raad kan zich volkomen met dit besluit van B. en W. vereenigen. Verhuur gemeenteland. Voorgesteld wordt den raad, om te besluiten tot het wederverhuren van losse perceelen gemeenteland aan diverse tegenwoordige huurders voor den tijd van een jaar. Zooals ons uit de voorlezing blijkt, is het weiland voor f 70 per H.A. verhuurd. Een enkel perceeltje voor f 75 of f 80 per H.A. De prijs voor 't bouwland bedraagt f 60 per H.A. De raad kan zich met het voorstel vereenigen. Do gemeenteboerdertf. Aan de orde komt de verhuur van de gemeenteboer derij aan den heer A. Jonker, alhier, voor de som van f 80.— per H.A. tot de boerderij behoorend land '|<Ï8J57.76 H.A.) voor den tijd van twee jaren. Wordt goedgevonden en aldus besloten. Horting op landhuren. B. en W. doen vervolgens het voorstel om te besluiten tot bet verleenen van 10 pet. korting op de aan de •gemeente verschuldigde landhuren over 1932, voor zoover de huurders daarvoor in aanmerking komen in verband met de grootte van de buursom en de omstan digheden, waaronder de huur is aangegaan. Hiertoe besluit de raad. Wijziging -leenlngsbesluit. B. en W. stellen voor te besluiten tot wijziging van |het geldleeningsbesluit ter bestrijding van de kosten |van den schoolbouw in dezer voege, dat geen aflossing [mag plaats hebben in de eerste 5 jaren dan tegen een boete van 1 pet. van 't af te lossen bedrag en telkens •f 1450 wordt afgelost. Deze hernieuwde wijziging is noodig in verband met de gelegenheid, welke er thans bestaat om de geldlee- 'riing af te sluiten, tegen eenlgszlns andere voorwaar den. Aldus wordt besloten. De steunverleening B. Gedaan wordt een voorstel om als extra hulp aan werklooze steuntrekkende arbeiders (steunverlee ning B) aan het plaatselijk Crisiscomité voor het jaar 1933 beschikbaar te stellen een bedrag van zooveel maal f 2.50 als het gemiddelde cijfer was van de geheel en gedeeltelijk werkloozen, die over het tweede halfjaar 1932 als werkzoekenden bij het plaatselijk orgaan der arbeidersbemiddeling stonden ingeschreven, volgens de gegevens van het Departement van Binnenl. Zaken. De raad gaat *iet het voorstel unaniem accoord. Vaststelling suppl. kohier. Aan de orde is dan de vaststelling van het suppl. kohier voor de hondenbelasting, in een totaal bedrag van f5. Vaststelling volgt. Benoemingen. Hierna volgt de benoeming van een lid der Gascom- mlssle wegens periodieke aftreding van den heer P. Pluister. De heer Pluister wordt met 6 stemmen vóór, 1 blanco, herbenoemd en verklaart zijne herbenoeming aan te nemen. Aan de orde is de benoeming van een Weesmeester, periodiek aftredend de heer D. v. d. Stok, en van een Regent der Algemeene Armenadministratie. De aftre dende heeren Jb. de Vries en K. Mijts kunnen wegens het bereiken van den bij riet reglement op de Admini stratie bepaalden leeftijd niet voor een herbenoeming in aanmerking komen. De heer D. v. d. Stok wordt met 61 stem blanco tot weesmeester herbenoemd. Voordat tot verdere stemming wordt overgegaan, neemt de burgemeester het woord en spreekt 't vol gende: Ik meen goed te doen, mijne heeren, even stil te staan bij het aftreden der Regenten der Algemeene Armen-administratie, de heeren De Vries en Mijts. die zoo lange jaren lid van het Armbestuur zijn geweest. De heer De Vries is al geruimen tijd Voorzitter van het College. Met veel toewijding heeft hij al dien tijd 2ijn taak verricht en dat was niet altijd gemakkelijk, vooral de 2 laatste jaren gaven veel zorg. De gemeente is hem veel dank verschuldigd maar niet minder degenen, die om steun moesten aanklop pen, vooral ook omdat zij bij hem steeds vriendelijk verden ontvangen en wanneer hun toestand liet wer kelijk vereischte, hulp door hem nooit werd geweigerd. In het Tehuis voor Ouden van dagen, waar hij bij per soneel en verpleegden zeer gezien was, ziet men hem noode gaan. Hij zelf gaat ook noode heen. omdat hij zioh. zooals hij zegt, nog jong gevoelt en vol werklust, echter het bereiken van den leeftijd, waarop reglemen tair aftreden staat, is door hem bereikt, reeds overschre den. zoodat zijn ontslag noodzakelijk moest volgen. Dit laatste is ook het geval met den heer Mijts. Deze heeft wel bij de zaken der Alg. Armenadministra tie een aandeel gehad, maar zijn werkkring was meer het toezicht houden op de boerderij der Administratie, hij heeft dit zeer zeker altijd met heel veel lust en toe wijding gedaan. Voor de zeer correcte wijze, waarop de beide aftreden den altijd de zaken der administratie hebben behartigd, breng ik hun hartelijk dank, waarmede U zeker gaarne zult instemmen. (Applaus). Voorzitter deelt vervolgens mee. dat één regent zal worden benoemd, waardoor er 3 regenten en 2 regent essen zullen zijn. De aanbeveling welke B. en W. den raad voorleggen, luidt: 1. de heer C. Groot Jz.. 2. de heer H. Wilbrink. De vergadering wordt daarop geschorst. Na heropening wordt de heer C. Groot Jz. met algemeene stemmen gekozen. Voorzitter hoopt dat de heer Groot zich de benoeming zal laten welgevallen. We kennen, aldus voorzitter, den beer Groot als een serieus man en we hopen, vertrou wen en gelooven dan ook, dat hij evenzoo zal arbeiden als zijn voorganger. De sluis der gemeente, huurder de heer Helleman, v^ordt dan voor den tijd van 1 jaar' weder aan bedoéld persoon verhuurd voor i 600. Een ingekomen verzoek van diverse tuinbouworgani saties om geen heffing van 20 opcenten op de grond belasting toe te passen wordt, als zijnde niet in B.%en W. behandeld, aangehouden. Hierop volgt de rondvraag. De heer Olie vraagt of 't niet mogelijk is een werk verschaffing in te voeren.-Dit is ook 't geval in andere gemeenten en 't is toch beter dat de menschen werken dan niets doen. Spr. zou gaarne zien dat een werkver schaffing in 't leven werd geroepen, die een ieder be vredigde. Voorzitter merkt op dat dit laatste juist zoo moeilijk is. Iedereen 't naar den zin maken zal, vooral bij een werkverschaffing niet gaan. De quaestie der werkver schaffing heeft voortdurend den aandacht van B. en W. Er zitten echter veel kanten aan. Maar t.z.t. zal 't college met voorstellen komen. Een werkverschaffing onder toezicht der Heide Mij. laoht voorzitter niet toe; daar heeft hij al zooveel van gehoord. De heer Borst vraagt of er al een antwoord van den minister is ingekomen over de steunregeling voor bouw vakarbeiders. Voorzitter antwoordt ontkennend Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter met een woord van dank voor de aangename toon, waarop de besprekingen wederom zijn gevoerd. Overval in de hooischuur. Zonderling avontuur van een tweetal zwer vers. De gevaren van het grens,, 'bied. Donderdagmorgen heel vroeg, nog voor het aanbre ken van den dag, kwam een man per fiets aan het po litiebureau te Venlo berichten, dat een gewapende roof overval was gepleegd door een zestal bandieten in een groote boerderij aan de Duitsche grens bij Venlo op Nederlandsch gebied. De man deed een verhaal, dat ongeveer op het vol gende neerkomt, aldus lezen we in de ,Msb."': In de boerderij Ingeveld aan de Duitsche grens brach ten hij en een metgezel den nacht door in de hooischuur zulks met toestemming van den eigenaar. Ongeveer te gen vier uur in den morgen werden zij vrij hardhandig gewekt- door een aantal mannen, dat hen met vuur wapens dreigde en hun gelastte hun den weg in de woning te wijzen. Toen de beide uit hun slaap gewekte mannen te kennen gaven, dat ook zij slechts vreemde lingen waren, zwervers, die gedurende den nacht een onderdak In de schuur hadden gekregen, werden zij door de bandieten, nog steeds onder bedreiging van revolvers, via een heidepad over de Duitsche grens ge leid, waarna de anderen weer op Nederlandsch gebied terugkeerden. Een der zwervers heeft in een Duitsch grenscafétje een flets kunnen krijgen en is langs een anderen weg Nederland binnengekomen, waarna hij zich onmiddellijk naar de Venlosche politie begaf, om melding van het voorgevallene te maken. Een aantal politiemannen alsook eenige marechaus- sée's begaven zich daarop direct naar de betrokken boerderij. Daar aangekomen konden zij echter niet het minste onraad bespeuren. De bewoners van de boerderij die nog alien in diepe rust lagen, hadden in het geheel niets van het voorge vallene bemerkt. De beide zwervers houden pertinent hun verklaringen vol en geven vrij uitvoerige beschrij vingen over het uiterlijk der bandieten. Verschillende bewoners van de grensstreek hebben in den loop van Woensdag een groepje verdachte vreem delingen gezien, wier uiterlijk vrijwel overeenkomst heeft met de door de zwervers gegeven persoonsbeschrij vingen. Zoowel door de Duitsche als de Nederlandsche politie wordt verder gespeurd naar dezen raadselachtigen over val. Dokters advies: Koel hoofd, warme voeten - en af en toe Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-band buisjes van 20 tabletten nu fl. .70 cn oranjezakjes van 2 tabletten 11.-.10. Door onbekende aufo doodgereden. Het slachtoffer door voorbijgangers dood langs den weg gevonden. Donderdagavond omstreeks half zeven vonden eeni ge voetgangers op den rijksweg te Kessel <L.) een be jaard manspersoon dood midden op den weg liggen. De man had een wonde aan het hoofd en verder ver schelden verwondingen, als been- en armbreuken. Men herkende in hem den 64-jarigen ongehuwden L. Jan zen uit Kessel. De marechaussée was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek naar het gebeurde in. Uit de sporen, die men op den weg vond, kon rnen weldra afleiden, dat J. door een auto, die in de rich ting Venlo reed, was aangereden. Duidelijk was waar te nemen, dat het slachtoffer over een afstand van ruim 25 meter door de auto was meegesleurd. De be stuurder van den wagen schijnt zich. van deze aanrij ding niets te hebben aangetrokken en eenvoudig te zijn doorgereden, terwijl het toch onmogelijk moet worden geacht, dat hij van de aanrijding niets zou hebben gemerkt. De marechaussée tracht nu de auto alsook den be stuurder op te sporen. Radio-rede van den Paus. Vaticaanstad. Hedenavond zal het radiostation van Vaticaanstad de rede van den paus tot do kar dinalen en de prelaten van Rome uitzenden. De uit zending begint om 23 uur'20 Amsterdamsche tijd op golflengte 1984. Nog eens naar de stratosfeer. Met Prof, Piccard's ballon. De wetenschappelijke commissies van het nationale fonds voor wetenschappelijk onderzoek, aldus te Tel., hebben besloten, een subsidie te verleenen aan ingeni eur Max Cosijns, ten einde hem in staat te stellen, Binnenkort' een twdede opstijging in de stratosfeer te ondernemen. Ingenieur Oosijns, die in den afgeloopen zomer professor Piccard vergezelde bij diens sohitte- rend geslaagde stratosfeervlucht, zei voor zijn eigen opstijging die voor hemzelf de tweede zal zijn, daar hij Piccard op diens eersten stratosfeertocht niet heeft vergezeld gebruik maken van Piccard's ballon F.N. R.S., waarvoor echter een nieuwe gondel zal worden vervaardigd. De opstijging zal ditmaal naar alle waar schijnlijkheid in Zuid-België plaats vinden. Nu de lange winteravonden er weer zijn Is het vooral den tijd om Uw oogen te sparen bij het lezen. Zorgt dus voor een goede bril of Iaat Uw oude glazen, indien ze niet al te best meer zijn, veranderen. Het beste en voordeeligste adres hiervoor Is dus In de speciale OOGONDERZOEKEN RICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELCN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40. TEL. 26. SCHAGEN OOGONDFRTOEK GEHEEL* GPATIS. Op reparaties enz. kan worden gewacht bij ons. 2en Kerstdag den geheel en dag geopend. HEKSTE KAMER Donderdag is in de Eerste Kamer de behandeling be gonnen van het wetsontwerp tot het doen van uitkee- ringen ten behoeve van verbouwers van fruit èn war- moezerjjgewassen, tot een bedrag van 5 millioen. Na een korte discussie wordt het wetsontwerp goedge keurd. Do minister Verschuur merkte in zijn antwoord o.m. op dat men langzamerhand een andere beteekenis gaat geven aan een uitlating, die hij zich in de Tweede Ka mer heeft veroorloofd. n.l. dat de regeering een aanvul ling van de aangevraagde gelden aan de Kamer zou vra gen, als dit in ernstige mate noodig mocht blijken. Daarbij moet op den voorgrond staan, dat de nood van do schatkist dwingt tot zuinigheid, ja tot schriel heid. Ook dit heeft spr. in het licht gesteld en ook dit moet men terdege bedenken. Spr. beaamt dat de toestand in het land- en tuinbouw bedrijf in het geheel buitengewoon slecht is. Wel zal het wel eens voorkomen, dat aan een credietregeling de voorkeur gegeven moet worden. Socialiseering van den grond kan ons nu niet helpen, omdat onze uitvoer daardoor niet zal worden vergroot. Wij kunnen nu nog niet zeggen hoe de regeling voor 1933 zal zijn ingericht, juist omdat wij onderzoeken hoe de verschillende steunregelingen voor land- en tuinbouw het best tot een systeem zijn te vereenigen. Opcenten-ontwerp aangenomen. De Eerste Kamer heeft in haar zitting van Donder dag met 25 tegen 21 stemmen aangenomen het wets ontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op sommige invoerrechten en op de accijnzen op bier en suiker, als mede herziening van het tarief. Het verzet was menigmaal scherp en de dreigende Kabinetscrisis die gevolgd zou zijn als het ontwerp was afgestemd, heeft menig lid doen voorstemmen. Schagen, 22 Dec. 1932. M. de R., Verzoeke beleefd opname van het volgende: BELLETJES VOOR T RAADHUIS, ENZ. Uw bericht over bovenstaand is wel en beetje onvol ledig en daarom een kleine toelichting. Maandagmorgen schrokken we op door een hevig help- en moordgeroep, dat kwam uit de woning van F. de J. aan den Nleuweweg, waarop ik mij met eenige daar aanwezige arbeiders naar die woning spoedde. Ons bleek, dat mej. W. B., geholpen door haar doch ter. trachtte genoemde F. de J. met een bijl de hersens 1d te slaan, ëij is toen door ons ontzet en de bijl aan die vrouw ontnomen. Waar de J. huurder was en verklaarde eigenaar der goederen te zijn, heeft hij de huur opgezegd en ver klaard, dat hij geen prijs stelde op 't huisraad en ons verzocht den rommel maar op te ruimen, daar hij zijn huishoudster (mej. W. B.) den dienst had opgezegd. De huurschuld bedraagt f 4, zegge vier gulden. Dit is ook heelemaal de reden niet, wel 't kabaal en 't er gerlijk gedrag van de beide vrouwen, die mij zoo hebben doen optreden. Dankend voor de opname, F. H. C. BROKKEN, Nleuweweg, Schagen. Trekking van Donderdag 22 December. 3e klasse 4« lijst Noe. 2231 en 20866 ieder f 100. Prijzen van f 45. 114 148 293 333 599 720 1058 1261 1298 1404 1804 2226 2356 2931 2949 3137 3541 3591 3626 3981 4077 4174 4249 4601 4715 4718 4778 4795 4874 5467 5583 5595 5737 5854 6027 8059 6106 6201 6369 6579 6608 6955 7078 7188 7300 7398 7485 7705 7755 8040 8336 8355 8417 8504 8655 8879 9131 9211 9322 10492 11134 11240 11271 11418 12092 12327 12920 12977 13403 13429 13862 13956 14535 15052 15407 15054 16148 16448 16573 16721 16813 16887 16904 16982 17270 17278 17342 17425 18308 18690 18779 19217 19251 19481 19970 20599 20850 20883 NIEUWE NIEDORP De afdeeling N. Niedorp van het Instituut voor Ar- beidsontwikkeling hield Donderdag haar tweede ontwik kelingsavond in dit seizoen met als spreker J. J. de Roode. redacteur buitenland van ..Het Volk", over het onderwerp: Het Nationaal Socialisme (fascisme). Spr. schetst onder welke omstandigheden In 1918 de soc.- dem. in Dultschland aan het bewind kwamen en hoe zich vrijscharen en politieke groepen vormden, na den oorlog, die den oorlog wilden voortzetten. Duizenden, die jaren in het leger gediend hadden, geraakten zon der bestaansmiddel en het waren juist dezen, die on der leiding van officieren van den rijksweer groepen vormden voor de contra-revolutie. Er waren tal van personen, die dergelijke groepen vormden; in Munchen waren er minstens 6 en Hitier was er een van en di« door spr. werd geschetst als iemand, die een instinct!*», veri afkeer1 heeft van soc.-dem., marxisme ©n corrura. nlsme. De ellendige toestand in Duitschland bleek een goede voedingsbodem te zijn voor 't Nat. Socialisme. Het be looft de massa van alles, doch er wordt geen enkele belofte vervult. De groei van het Nat Socialisme bewijst tot welke geestelijke ontaarding een volk kan komen, dat zoo al* het Duitsche een kleine 20 jaren niet kan leven in nor male geregelde omstandigheden. Als in den economi- schen toestand, geen herstel komt. vreest spr. dat de ver wildering nog meer zal Invreten. Sinds Hindenburg ech ter als het ware Hitier heeft weerstaan, door hem geen rijkskanselier te maken, begint Hitier zijn suggestie op de massa te verliezen en spr. vreest dat wanneer de massa ontnuchterd wordt, een groot deel weer terecht zal komen bij de communisten. Mocht de economische toestand spoedig herstellen, waarop nog niet veel hoop is, dan neemt het verschijnsel van ontaarding vanzelf weer af en wanneer de massa weer brood verdient en een bestaan heeft, geneest het nationaal socialisme van zelf. Nu Is het ooeenblik aangebroken om in te halen, waarvoor ln 1918 de arbeidersbeweging in Duitschland nog niet klaar was, nJ te trachten de eenheid van de beweging te zoeken en radicaal groot grondbezitbank en lndustrlekapltaal aan te pakken. Men moet zorgen, om wanneer de tlid er is, klaar te zijn. Hierna werden nog eenige vragen gesteld die door spr. naar genoegen werden beantwoord. Een 100-tal personen was aanwezig. ANNA PAULOWNA Offlcieeie mededeellngen voetbalver. B.K.C. Daar met de Kerstdagen geen competitiewedstrijden ziin vastgesteld, speelt het eerste elftal van B.K.C. een oefenwedstrijd tegen Atlas I van Den Helder a.s. Zon dag 25 Dec. om 2 uur. Het elftal is als volgt samenge steld: C. de Schipper M. v. Teulingen M. v. Teulingen Sr. P. v. d. Burg B. Wiggers H. Tauber De voorhoede is nog niet samengesteld. J. Huisman, T. Post. P. Harder spelen mee en er Is een flinke kans, dat niet meer of minder dan Adam. de internationaal, meespeelt Een grap of reclamemakerij zult U denken, maar dat is het niet en we zullen U even vertellen, hoe het ln elkaar zit Adam heeft een neef wonen in den Oostpol der en daar komt hll met de Kerstdagen logeeren; deze neef is ons goed bekend en natuurlijk zuil: we alle pogingen in het werk stellen als de heer Adam hier Is, hem te bewegen, mee te spelen ln ons eerste elftt.' Dat is best mogelijk, zegt zijn neef, want Adam heeft ook tweemaal in Bolsward meegespeeld, toen wij daar nog woonden. Gelukt dat. dan krijgen wij hier een pracht- wedstrijd. Is het nog vroeg genoeg, dan komt er heden een advertentie in de Sohager Courant, is het niet vroeg genoeg, dan zullen we nog strooibiljetten verspreiden. LANGEND IJ K De Langendijker Bridge-club speelde dezer dagen een wedstrijd tegen Obdam, waarvan de uitslag als volgt was: Oneven nummers: le prijs de heeren P. en G. Deute- kom te Noordscharwoude met 2520 punten plus. Tweede prijs de heer en Mevr. P. Sohagen te Broek op Langen- diik met 730 punten plus. Even nummers: Eerste prijs de heeren T. de Boer en H. Zwart te Obdam met 265 punten plus. Tweede prijs Mevr. Van E' :ren en Mevr. de Boer te Obdam met 75 punten min. NOORDSCHARWOUDE. Een bijzondere uitvoering. Wij vestigen de aandacht op den Turn- en Ballet avond van de gymnastiekvereeniging „Hercules en Hygiea", te Noordscharwoude. (Zie de advertentie.)

Schager Courant | 1932 | | pagina 10