Radioprogramma Uit onze Omgeving. WOENSDAG 28 DECEMBER. HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Carel Ry. ken; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgel en viool door Johan Jong en Willem Drukker; 2.00 Verzorging zender 2.15 Voordracht door Rolien Numan; 3-00 Voor de kin deren; 5.00 Muzikaal allerlei; R.V.U. 6.30 lezing; V-A.- R.A.: T.00 Muzikale babbeltjes; 7.55 Herhaling van S.O.S. berichten; 8.00 Dr. J. L. van Lier: Louis Pasteur; 8.20 Vara-orkest o.i.v. Hugo de Groot; 8.15 Vara-tooneel o.l.v. W. v. Capellen; 10.15 Vaz Dias; 10.25 Vara-orkest; 11.20 Gramofoonmuziek. HUIZEN' (1875 M.) N.C.R V. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo- foonmuziek; 10.00 Zang door het N.C.R.V.-dameskoor; 10.80 Morgendienst door Ds, J. Verkuil; 11.00 Concert; 12.00 Politieberichten; 12.15 Verv. concert; 12.45 Bespe ling van het Studio-orgel; 1.30 Gramofoonmuziek; 2.00 Landbouwuurtje; 2.45 Verzorging zender; 3.00 Chr. lec tuur; 8.80 Concert: 5.00 Kinderuurtje; 0.00 Gramofoon- platen; 6.15 Luitenant-kolonel J. P. Rawie van het Le ger des Heils; 0.45 Spr. A. Stapelkamp: 7.00 Onderwijs fonds voor de Binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Bespeling van het Studio- orgel; 9.00 „Een praatje over rubber"; 9.30 De Haarl Orkestver.; 10.00 Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) I.30 Recital; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; KALUNDBORG (1158 M.) II.20 Strijkorkest: 2.20 Omroeporkest; 9.40 Kamermu ziek; 10.25 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 5.25 Sopraanaang; 6.80 Vocaal concert;; 7.20 Concert 8.20 Orkesteoncert. HAMBURG (872 M.) 10.50 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 10.05 Conoert, KONIGSWUSTERHAUSEN (1085 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Idem; 8.50 Concert; 7.50 Populair concert, LANGENBERG (472 M.) 13-30 Concert; 4.30 Vesperconcert; 9.50 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 13-20 Orgelconcert; 2.20 Gromofoonmuziek; 5.05 Con cert; 8.20 Operafragmenten; 11.35 Roy Fox en zijn band PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.40 Concert. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.35 Conoert; 1.35 Conoert; 7.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Idem. MILAAN (381 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 6-20 Idem; 7.50 Dansmuziek. ROME (UI M.) 4.50 Qrkestooncert; 8.05 Concert; 9.20 Solistenconcert; WEEVEN (517 M.) 4.25 Gramofoonmuziek; 7.00 Concert; 9.25 Jazz-kapel. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Concert; 7.20 Concert; 8.10 Concert; 9.20 Zigeu- nermuziek; 10.20 Dansmuziek. WINKEL Afscheid van den heer P. Strijker als President-Kerkvoogd der Ned. Herv. kerk. In een voor den Kerstdag gehouden vergadering van Kerkvoogden en Notabelen heeft de heer P. Strij kers als president-kerkvoogd afscheid genomen van dit college, waarvan hij geduronde 37 jaar deel heeft uitgemaakt. Nadat de gewone werkzaamheden wa ren afgoloopcn sprak do heer Beumkes als oudste kerkvoogd, den scheidenden voorzitter toe. Spreker wees er op hoe de heer Strijker in zijn 37-jarig lid zijn van dit college, waarvan hij 24 jaar dc functie van Secr. van Kerkvoogden heeft vervuld en de laatste 5 jaren die van President-Kerkvoogd, hoe hij lange jaren zeer dicht bij en een belangrijke plaats in de leiding van zaken heeft gehad, hoe hij ouderen heeft zien heengaan en ook jongeren die te vroeg door den dood werden opgeroepen. Voor al dat vele, zegt spre ker hem dank. daarbij den wensch uitsprokondo, dat hij nog vele jaren een welverdiende ru&t moge ge- nieten en met belangstelling moge gadeslaan, de voortzetting van den arbeid, die zoo vele jaren zjjn arbeid is geweest, en als blijvende herinnering uan dat werk en om do gedachte daaraan levendig te hou- den. biedt spreker hem namens het College eon zil veren plaquette aan, voorstellende de Ned. llerv. Kerk. Voor het College van Notabelen spreekt de heer J. de Veer een afscheidswoord. Zeer getroffen door dit bewijs van erkentelijkheid dankt de scheidende daarvoor, het heeft strijd ge kost, en er is gewikt en gewogen, doch de jaren heb ben den doorslag, gegeven en spreker zegt tenslotte vredo gevonden to hebben bij zijn besluit om zich niet. meer herkiesbaar te stollen en hoewel de vele aandrang, die er op hem is uitgeoefend om te blij ven, het hem niet gemakkelijker hoeft gemaakt, stond zijn besluit vast. Spreker releveert wat zooal gebeurd is in die 37 jaar, hoe zijn opleider is geweest nu wijlen den heer J. Breebaart Kz. en herdenkt zijn te vroeg ontslapen voorganger nu wijlen den beer C. Meurs. Spreker komt dan tot de functionnarissen en dankt de Penningmeesteresse, mejuffrouw H. Vonk, voor haar groote toewijding en accuratesse, tot den Se cretaris, den heer A. de Ridder, zegt spreker, dat de laatste officiële band die hen bindt, straks zal zijn losgemaakt. In de laatste 25 jaar heeft er door ons leven een lijn geloopen, die ons met elkander in aan raking bracht, begonnen met den Nederlandspolder, daarna den Oosterpolder en daarna tot nu toe. de Kerkvoogdij, Veel is er door onze handen gegaan, welwillend en vriendschappelijk is uw houding tegen over mij en mijn huis steeds geweest, daarvoor z.eg ik U hartelijk dank en als wij straks geen ambte lijke voeling meer hebben, dan zal ik toch gaarne uw vriendschap behquden. Dp koster en de kosteres dankt spreker voor de wijze waarop zij al die jaren hun taak hebben opge vat en vervuld en spreker wenscht hun toe, dit nog vele jaren op dezelfde wijze en met dezelfde toewij ding te kunnen doen. Na de vele malen dat zijn weg leidde naar de kosterswoning, hoopt hij daar straks ook nog meermalen eens aan te loopen. Allen dan, zegt spreker dank voor hun samenwer king en hoopt hun tot nu toe ondervonden vriend schap te blijven ondervinden en mocht 't eens voor komen, of noodig zijn, dat van zijn ervaring gebruik kan worden gemaakt, clan zal spreker daartoe gaarne bereid zijn. Na dan nogmals dank gezegd te hebben voor bet mooie cadeau en de toezegging te hebben gedaan, dat het een goede plaats zal hebben, wordt deze ver gadering gesloten en daarmede afgesloten een lang durig en werkzaam aandeel in het beheer der ker kelijke aangelegenheden, om te komen tot rust, een rust, die ook wij hem nog gaarne vele jaren zullen zien genieten. Zondag, eersten Kerstdag, gaf het Kinderkoor van de Gemengde Zangvereeniging ,,West-Frisia" een uit voering in de tooneelzaal van den heer R. Laan. On- der leiding van haar-directeur, den heer H. J. Zaal werd opgevoerd hét kinderzangspel in 3 bedrijven „Kampavonturen". Tekst en muziek van den heer Zaal. Üe zaal was geheel gevuld en de kinderen heb ben deze operette, die zich zoo geheel beweegd in het gewone leven, in de natuur, geen prinsen en prinses sen ,maar gewone jongens en meisjes, kampccrcnde in het bosch, elkander helpen en samen zorgende, aankweekende liefde voor de natuur en bescherming van de darin levende dieren, goed vertolkt. In zijn poging dit te doen uitkomen, is de schrijver zeer wel gelukt.. Geestige bedrijvigheid heerscht in 't kamp en lustig klinken de Kampeerliederen. Aan enkelen is een bij zondere taak opgedragen en als gevolg daarvan een bijzondere rol. Als het kampvuur is ontstoken, vertelt een der kinderen eon sprookje en het geheel wordt langza merhand door het vallen van den avond, donkerdor en alleen het kampvuur geeft nog eenlg schijnsel en het geheel krijgt een sprookjesachtig aanzien. De grootste houdt de wucht bij het vuur, als de anderen slapen, doch Klaas Vaak is aanwezig om hem in die pen slaap te doen verzinken. Zacht klinkt een lied door het bosch en droombeelden gaan hem voorbij, mieren, eenden, vlinders en de kabouters ontbreken niet, allen zingen ze hun lied, een klacht soms tegen d wreedheid der menschcn tegenover het dier. Aan- kleerling, costumeering en belichting maakt dit be- diijf tot iets schoons. Ze maken kennis met den eigenaar van het bosch, een inhalige boer, dien ten slotte een poets gebakken wordt, als gevolg waarvan het kwaad verdwijnt. Een andere boer is er nog, die medeleeft in de vreugde der jeugd, en de zonzijde des levens weet te zien. Één dor deelnemers wordt ziek, de dokter komt er aan te pas. en gelukkig komt alles weer goed terecht. In drie tafreclen is dit alles doorgeweven en met zorg sa mengesteld cn door de kinderen na ernstige studie •keurig weergegeven, helder en vlot, de kroon van weken repetceren. Langdurig applaus en enkele koeren bij open doek was wel het bowljs van het medeleven der aanwe zigen. Aan het einde moest gehaald worden en werd het alotkoor nog eens gezongen. De voorzitter der vereeniging reide de eerste op voering van dit eigen werk van den directeur te Oud karspel te hebben bijgewoond en zich gaarne aan to sluiten aan de woorden van hulde, daar den voor zitter der zustervcreeniging gesproken. Na zoo'n stuk eigenwerk komt nog het voor het voetlicht bren gen daarvan, met de risico of het zal inslaan. In Oud- karspel is het succes bewezen en thans in Winkel niet minder, en spreker wenscht den directeur daar mede geluk. Onder de kinderen zijn er. die een vooraanstaande plaats hebben ingenomen, de leden van den grooten zang zijn bereid gevonden hun medewerking te vcr- lecnen. De verlichting was door het electr. techn. bureau Leguit keurig verzorgd; kortom veler huip en toewijding is noodig geweegt en welwillende ver leend en daarvoor zegt spreker allen dank. Dan wordt den Directeur bij monde van don voor zitter namens den Kinderzang, gebracht door de twee kleinste der ledene een bloemenhulde aangeboden, als bewijs van hun dank. tegenover hun Directeur, en als blijdschap over het groote succes dat zij hem hebben mogen bereiden. Dan valt het doek, en na weken van spanning komt de ontspanning, blij en tevreden. WARMENHUIZEN Vergadering van het Centraal Bestuur der „C.V.V." op Vrijdag 23 December 1932. Afwezig de heeren L. Doekes, P. Borst en J. G. Dekker. De voorzitter, de heer P. Slot, opent de vergadering. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, welke worden goedgekeurd. Voorzitter brengt eerst eenige marktkwesties ter sprake. Het door het Dag. Bestuur in deze kwesties ingenomen standpunt wordt goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat de huurder van veilinge koffiehuis accoord gaat met de in de vorige vergade- ring genomen besluiten. Ingekomen zijn: 1. een schrijven van de afslagvereeniging „Beem- ster. Furmerend en Omstreken". Wordt voor kennisge ving aangenomen. Naar aanleiding van dit schrijven bespreekt de Voorzitter uitvoerig het ontstaan en de werking van het In- en Verkoopbureau. 2. een schrijven van de Prov. Commissie, vermelde den uitslag van de gehouden inventarisaite, Wordt voor kennisgeving aangenomen. 3. een schrijven van de Prov. Commissie betreffende da beschikbaarstelling van in Italië geteeld bloemkool zaad. Dit zal aan de leden worden bekend gemaakt. Thans wordt overgegaan tot de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de vergadering van den Provin cialen Veilingsbond Ten opzichte van punt 6 wordt besloten de aftreden de leden weder te stemmen. Met punt 7 gaan allen accoord. Bij punt 8 blijkt dat voor uitbreiding van het Be stuur niet veel wordt gevoeld. Wel wordt het wenachelyk geacht bij een vacature rekening te houden met de wonschen van de voor stellers. Bij punt 9 gaan allen accoord met het prae-adviea van bet Bestuur. De punten 10 en 11 betreffen eigen voorstellen. Bij de rondvraag betoogt de heer Swart de wensche- lijkheid om zoodra blijkt, dat f 5 millioen voor steun aan den tuinbouw te kort is, actie te voeren om meer te verkrijgen. Allen zijn hier voor. De heer Blokdijk brengt nog enkele huishoudelijke zaken ter sprake, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. LANGENDIJK Zaterdagavond hield de Federatie Langendljk der S.D.A.F. een Rerstvergaderlng in „Concordia" te Noord- sóharweude. De Voorsttter de heer J. v. d. Abeele opende met een woord van welkom. Spr. weee op de zeer lage inkomens der arbeiders, waardoor dezen avond vrij toegang is ge geven. Spr. deelde mede, dat volgens ontwerp van den heer Doets een afdeelingsvlag is vervaardigd, door eeni ge dames. De heer Thomassen, lid van Prov. Staten verkreeg hierna het woord. Spr. herinnerde aan de voorspelling van De Wolf. dat het aan het eind van dit jaar beter zou worden, welke echter niet Is uitgekomen, waarover sommigen zich verheugen, dat deze voorspelling niet is uitgekomen, of de crisis niet lang genoeg heeft geduurd Op de geheele wereld zijn 30 millioen werkloozen en in Nederland alleen 314.000. Een achtste van de geheele bevolking lijdt dlreet onder de crisis. Het Nationaal ver mogen is van 15.000 millioen op 10.000 millioen terugge- loopen, maar dat is nog een tamelijk bedrag. Spr. wees op de groote overvloed die op de wereld is. maar die op een verkeerde manier wordt gebruikt. Doch deze crisis is het werk van de menechen zelf. Er wordt maar op los geproduceerd, hier ook. Er wordt wel gesteund, maar niet aan hen, die er het ergst aan toe zijn. Er is maar één uitweg. Zijn we wel op den goeden weg? Door de crisis wordt velen de oogen geopend en wordt een S.D.A.P.'er niet meer uitgelachen als hij op een vergadering er over spreekt, dat de grond aan de gemeenschap moet komen. De verdeelin| is het werk- van mensehen. De grond moet alles opleveren wat wij noodig hebben. We moeten den grond samen hebben en zij, die den grond bewerken, moeten zeker zijn. geen honger te lijden. Ook wat in den grond zit. ia van de gemeenschap, en wie dat voor zich in bezit neemt, pleegt diefstal van het algemeen. Spr. vroeg zich af. waarom er enkelen milllonnalr van moeten worden, terwijl duizenden er voor moeten werken. Daar moet een eind aan worden gemaakt dat moet de strijd zijn. Er zijn meer crisissen geweest. Ook in 1880 en '90 was het vreeselijk. Toen betaalde spr.'s vader voor 40 H.A. met een huia f 200, maar kon hierop het brood voor zijn gezin niet verdienen, zoodat hy bij een ander te werk moest gaan. Toen zei men ook, zoo erg is het nog nooit geweest. Nu herhaalt het zich en het is toch nog wel wat slechter. Het «s nu over de geheele wereld. Ook in Amerika, waar men in dien tijd nogal eens naar toe trok. Spr. citeerde uit oen werk van Henrlëtte Ro land Holst hoe slecht het was omstreeks 1832. Toen werden de arbeiders uitgemergeld, maar het gevoel van menscb te zijn heeft na 1860 een vooruitgang gebracht. Het minderwaardigheidsgevoel moet uit de menschen worden gebannen. Het groote aantal werkloozen beteekent een groot ver lies. niet alleen het loon. maar ook moeten ze nog eten en omdat ze het niet hebben verdiend, moeten ze het krijgen. Dat ls allemaal te voorkomen door werk, doch hoe hieraan te komen. Er is zeer veel werk te doen, doch men loopt met het hoofd tegen den muur. Den weg door het Geestmerambacht met kruiwagen en schop te maken is de wijzer van den tijd terugzetten, doch laat 't doorgaan. Maar nu moet 't in werkverschaf flng. Dit is leelijker, want dan wordt er weinig ver diend. Het is wel goed dat allee met kruiwagen en schop wordt gedaan, doch dan moet er voldoende loon worden betaald. Het is een verbazend lastige kwestie. We zit- ten met elkaar fn de misère. Dat het op het platteland slechter Is dan in de ste den, is de eigen schuld der plattelanders. Ze moeten zich organiseeren. Van de landarbeiders is slechts 9 pet. ge organiseerd. en die kunnen niet voor alle 100 vechten. Van de politiek wil men heelemaal niets weten, doch men kan zich er niet aan onttrekken, als men niet aan politiek doet, zal politiek aan U beginnen te doen. We zitten er alle dagen in. De vorige keer hadden de Room- schen den wind in de zeilen en stond Ruys bovenaan, doch nu is hfj van de baan geknikkerd. Spr. kwam hierna op het onderwijs, wat een bewijs is hoe slecht de maatschappij is geregeld, want het on- derwijs voor het volkskind is het minste. Wa moeten gemeenschapszin en naastenliefde hebben en niet het „eigen ik" laten spreken. Spr. wekte op tot organisatie in vakbond en politieke party (Applaus). Hierna werd door de Arbeiderstooneelvereen. I.D.O.A. een propagandistisch tooneelstukje opgevoerd, wet met applaus werd beloond. Vervolgens hield de Voorzitter een plaatselijke be- schouwing van alle 5 gemeenten. Spr. wees er op, dat de afdeelingen, gezien de tijdsomstandigheden veel te lang. saam groeien, met uitzondering van Oudkarapel. De menschen luisteren meer naar het socialistische woord. Ook de vakbeweging is groeiende, als is het jammer dat allen nog niet aangesloten zijn bü de S.D.A.P. Het zijn de sd. raadsleden, die voor de arbeidersbelangen opko men. Spr. wees op de nog onvoldoende organisatie op het platteland, en op de zeer lage werkloozenuitkeerin- gen, waardoor men aangewezen ia op de bedeeling. De steden maken hierop een gunstige uitzondering. De adressen om betere steunregelingen worden op een ma nier ontvangen, waaruit duidelijk blijkt, de willekeur der gemeentebesturen. Spr. noemde eenige voorbeelden, oa te Zuidseharwoude. Zuidscharwoude heeft geen arbei dersvertegenwoordiger al is er een raadslid, die zich een vertegenwoordiger der arbeiders noemt. De practijk leert echter anders. Een bewijs dat de arbeidersbeweging groeit, is de pas opgerichte vrouwenclub, Thans zijn 10 organisaties aangesloten bij den Langend ijker Bestuurder&bond. Er zal een krachtige propaganda worden gevoerd, wet wel noodig is, als men weet, dat de burgemeester van Noord- scharwoude weigert met de organisaties te spreken, ter wijl Ministers wel met organisaties onderhandelen. Deze houding is wel frappant. Ook in R.K. en Christelijke kringen wordt men ontevreden met deze misstanden en het is te hopen, dat men hier leering uit weet te trek ken voor de a.s. verkiezingen en op de arbeidersparty zal stemmen. Spr. wees er op dat er in Nederland meer dan 200 ar beidersavondscholen zijn. Ook hier met 55 leerlingen. In verband hiermee wordt soherpe oritiek uitgeoefend op het gemeentebestuur van Noordscharwoude, wat een schoollokaal weigerde, terwijl een subsidie-aanvrage der R.K. St. Josephgezellenvereen. v. ontwikkeling der werk loozen, welwillend werd ontvangen. Spr. deelde mede, dat eind Januari de afd. Zuidscharwoude de eerste Lan- gendijker afdeeling, 30 jaar.' bestaat.. Spr. eindigde zijn lange toespraak met een opwekking nu toe te treden tot de arbeidersbeweging en ook tot de plaatselijke coöperatie. Na de pauze voerde de arbeiderstooneelvereeniging een tooneelstukje op. wat door de jongste krachten zeer aardig werd gespeeld, en waarmee ze zeer veel succes oogstten. Hierna sloot de voorzitter deze goedbezochte vergade ring te pl.m. 1? uur. Officieus werd ons medegedeeld dat het bedrag, vol» gens de richtprijzen, voor Noord-Holland benoodigd. voor de steunregeling aan den Tutinbouw, pl.m. 3ty miUioen gulden ia ZUIDSCHARWOUDE. De heer J. de Groot, candidaat-notaris te Alkmaar, is aangewezen als plaatsvervanger van het vacante kantoor van wijlen notaris J. W. C. Kroon. De heer De Groot behandelde de zaken reeds tijdens de ziekte van wijlen notaris Kroon. De heer J. Groen As. is door enkele R.K, kies verenigingen candidaat gesteld als lid van de Tweede Kamer. NOORDSCHARWOUDE. Kerstfeest, Zondag lsten Kerstdag werd in de Ned. Herv. kerk het Kerstfeest gehouden van de kinderen der Zondags school. De belangstelling was weer groot, het geheele kerkgebouw was bezet. Wat was de kerstboom weer mooi met zijn verlichte kaarejea! Door Dominé de Leeuw van Dirkahorn werd een heel mooie vertelling gedaan van Lieake de ganzenhoedster, waar met alle aandacht naar werd geluisterd. De bUeenkomst werd verder afgewisseld met orgelspel van den heer Brink man en zang van het kinderkoor en dameskoor, wat het geheel tot een mooi programma voltooide. De kinderen kregen tenslotte allen mooie en nuttige cadeautjes en gingen dan ook opgewekt naar huia toe. ANNA PAULOWNA Men verzocht ons er even op te wijzen, dat een berichtje uit Wieringerwaard, In de krant van Woens dag J.I., den indruk vestigt of de heer K. Schenk van daar uit naar Davos is vertrokken om Nederland in de internationale schaatswedstrijden te vertegenwoor digen. De heer Schenk is echter woonachtig in Anna Paulowna en daarin heeft de ijsclub alhier aanleiding gevonden een bydrage in de kosten van uitzending te schenken aan den Kon, Ned. Schaatsenrijdersbond. „ORMENIO". Ziezoo, dat gaf den burger weer wat moed! We moes ten bij de uitvoeringen, die we in dit seizoen mochten bijwonen, zoo vaak bemerken, hoe weinig belangstelling er weer was voor al!e« wat aan kunst gegeven of al thans als zoodanig opgediend werd, dat het goed deed eindelijk weer eens een zaal vol menschen te slen, die in een verborgen hoekje van de portemonnaie de entree wisten te vinden voor een avond waarop men iets goeds verwachten kon en die biyk gaven het lachen nog niet verleerd te zijn. W« waren al bang, dat de crisis dit voor goed onmogelijk had gemaakt Maar het was dan ook Ormenio, de tooneelvereeni ging, die hier zoo'n goeden naam heeft aan wie zoo'n groote belangstelling beschoren was en die, we zullen het er maar dadelük byvoegen, ook weer alleszins ver diende. Eerlijk gezegd, waren onze eigen verwachtingen dit. maal niet zoo erg hoog gespannen, want wel wisten we, dat Ormenio over een kern van goede spelers beschikt maar toen we hoorden, dat men Mésalliance zou opvoeren, een stuk, dat zonder doubleering 17 per sonen vraagt, was onze eerste gedachte: waar moeten die vandaan komen? Met aanvulling van nog in den Polder beschikbare en daar buiten gespeurde krachten, wist men echter alle rollen te bezetten, Het moet voor den leider, den heer C. D. Rezelman, een moeilijke taak zijn geweest, met zooveel vreemde spelors van uiteen- loopende hoedanigheden, een vrij gaaf geheel te vor men. En dat is het ten slotte toch goeddeels geworden. Soms echter kon men de „oude rotten" er toch zoo uit. pikken, maar we willen er ter voorkoming van ver keerd begrypen even bijzeggen, dat we die ook onder de „gastrollen" aanwezig achtten. Het stuk, niet heelemaal nieuw meer naar vorm «n inhoud, vermocht toch vrijwel doorloopend te boeien, wat zeker te danken was .aan de vele aardige tooneel- tjes en trekjes, die er in te genieten waren. We den gen b.v. aanneen, we zullen er niet aan beginnen in bijzonderheden te treden, want onwillekeurig zouden we daarbij dan ook het spel van enkele spelers gaan beschouwen en anderen, die in minder aardige gedeel ten hun kunnen toonden, voorbygaan, waarop bij zoo veel rollen groote kans bestaat. Zagen we de vaste leden van Ormenio meerendeels in rollen van een soort die hen gewoonlyk toegewezen wordt, een enkele vervulde ditmaal een rol die voor de betrokkenen weer geëigend is. Als een der voor- deelen van de keuze van dit stuk zien we dan ook, dat Ormenio kennis heeft gemaakt met andere krachten, op wie zij zoo een bepaald stuk «lachen stelt, waarin het eigen speelmateriaal niet geheel voldoet, misschien nogmaals een beroep kan doen. Kerstfeest In de Ned. Herv. Kerk. Zondagavond reven uur, ving in een volle kerk h«t Kerstfeest aan voor de kinderen, die bij ds. Vorst man ter catechisatie gaan. Na gebed on het zinpen van Gezang 180 werden aan den prachtigen Kerstboom de vele kaarsjes ontsto ken. Do kinderen rongen toen een paar liedoren on der leiding van den heer G. 't Hart on deze deed daarop het, boeiende verhaal van Sam en rijn hond. Tractaties volgden na de liederen, die de kleinen daarna weer- roo mooi door het. kerkgebouw lietun klinkon. onder begeleiding van orgelspel van mavr. Baken.-v. d. Waal. Aan het eind van den avond sprak ds. Vorstman een dankwoord en na het zingen van Gezang 96 en het uitdoelen van een bock en een versnapering aan de kinderen, ging men uiteen. Kerstfeest R.K. Volksbond. De heer C. v. d. Ploeg, voorzitter van de afdeeling Anna Paulowna van den R.K. Volksbond, heette den tweeden Kerstdag de velen, die naar de zaal van den heer Kossen waren gekomen, ter viering van het Kerstfeest, welkom. De Kerstliedjes, lief door de kinderen gezongen, werden gevolgd door tractaties. Wat genoten de klei nen en de ouderen met hen, van de daarop vertoon de films! De kinderen der leden en donateurs met een cadeautje, do andere met een versnapering keer den tenslotte, vol van het genotene, weer huiswaarts. Kerstfeest ia de Ger. Kerk. In de Ger. Kerk vierden Maandagmiddag de kin deren onder leiding van ds. S. U. Zuideroa, het Kerst feest. Nadat ds. Zuidema geopend had, vertelde moj. BEROMUNSTER (460 M, 7.05 Operafragmenten; 7.50 Concert; 9.00 Concer.t 1 R. Campagne, de Kerstgeschiedenis en vervolgens de I heer J. Hooimeijer een verhaal. De Kerstliederen, g°.- I zongen door de kinderen, klonken mooi op in het I hooge, fraaie kerkgebouw Behalve de tractatie, die 1 tusschep een en ander door gegeven werd, kreeg de I jeugd na de sluiting door ds. Zuidema nog als sur- I prise boekjes en versnaperingen mcc naar huis. BRCCZAND. Kerstfeest Evangelisatiegebouw, Maandagavond, den tweeden Kerstdag, vierden de kinderen der Zondagsschool onder groote belangstel- I ling het Kerstfeest. Na gezamenlijk zingen van Gez. 229 1 ging de heer P, Boon voor in gebed. Lezing van Lucas 2 vers 1 tot. en met 2 volgde, waarbij de heer Boon z'n openingswoord liet aansluiten. Hierop zongen de kinderen een paar Kerstliederen, en toen mej. Slootweg het Kerstevangelie verteld had, gaf mevr. Boon een zangstuk ten beste. De heer Boon deed daarop een vertelling, die met eenige prachtige foto's werd opgeluisterd. Weer volgde kinderzang en liet mevr. Boon met orgelbegeleiding van den heer Asma het Danklied hooren. Na het zingen van Psalm 75 vers 1 werd door den heer Boon gesloten en tot uitreiking der cadeautjes overgegaan. Kerstfeest R.K. Volksbond. Daar vorige jaren de toeloop naar het Kerstfeest van de afdeeling van den R.K Volksbond zoo groot was, dat de zaal van den heer Kossen allen niet. of nauwelijks kon bevatten en de afstand voor de kin deren uit Breezand wel wat groot is. werd Maan dagmiddag met hen het Kerstfeest in de zaal van den heor Borst gevierd. De heer C. v. d. Ploeg, de voorzitter der afdeeling, sprak het welkomstwoord. De kinderen, die eenige Kerstliederen zongen, werden niet alleen op versna peringen, maar ook op een paar films onthaald. Een dameskoortje, onder leiding van mej. Wever, luister de den middag op. Bij het. naar huis gaan kregen de kinderen der leden en donateurs een cadeautje mee maar ook de andere kleinen werden niet ver geten. R.K. Kiesvereeniglng, Door de vergadering van de R.K. Kiesvereeniging werden als eandidaten aangewezen de heer Jac. Groen en mej, Anna Meijer. Door het bestuur werden de volgende eandidaten aangewezen; Voor den omschreven zetel; Mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar. Voor de niet omschreven zetels de heeren Chr. van de Bilt en H. F. van Nuland. NIEUWE N I EDO RP RECTIFICATIE. In ons raadsverslag dezer gemeente stond abusievelijk gemeld. dat de heer Gaijaard eenige woorden sprak naar aanleiding van het ontslag van Dr. Maats. Men gelieve inplaats van de heer Gaijaard sprak, te lezen: wethouder Kooy sprak. Eerste Kerstdag had een uitstekend bezocht bal plaati in de Prins Maurits. Tweede Kerstdag werd een bioscoopvoorstelling ge geven in de zaal van den heer Kossen. Zooals we dat van de Centraal Bioscoop gewend zij-n, was ook nu we~ dersom het programma uitstekend verzorgd. Waren de filme, die de Centraal Bioscoop de vorige maal had la ten zien prachtig, de beide thans vertoonde filme De Zwarte X en vooral De Boeienkoning overtroffen nog de vorige en er is dan ook volop genoten van deze prachtige boeiende film. Allen zouden ongetwijfeld deze bioscoop, die iedere keer iets goeds biedt, hier gaarne weer terug zien. Het bezoek was bevredigend. Ook de middagvoorstelling voor kinderen voldeed uitstekend.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10