Coöp. Boerenleenbank Vrijdag 30 Dec. 1932, Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Advertentiën. Weekbericht. Ongebuild Tarwemeel. Tarwebloem. C. Rezelman Jz. Waterleidingbedrijf in Noord-Holland. Een voorstel van Ged. Staten te wachten voor een belangrijken aankoop van duin- terreinen. In den nacht van Maandag op Dinsdag zag een chauf feur van een garage te Amsterdam, die passagiers naar Utrecht bracht, een auto van zyn onderneming te Nieu- wersluis staan met drie jongens er in. Toen de man op den terugweg was, stond de auto er nog, maar de jon gens waren verdwenen. Onderweg kwam hij echter het drietal tegen, dat... hem vroeg of zij mochten meerijden naar Amsterdam! De chauffeur reed de jongens naar het politiebureau op het Leidsche plein, maar voor de auto daar stilstond roken zy lont en dwongen den chauf feur te stoppen. Zy slaagden erin den chauffeur een oogenblik in zijn eigen wagen op te sluiten en er van door te gaan. Eén van de daders is echter gisterochtend reeds gepakt en de namen en adressen van zyn belde kameraden zyn bekend. De monopolistische Varkenscentrale. Door de Varkenscentrale wordt het volgende mede gedeeld: „Dezer dagen bereikte de Ned. Varkenscentrale een éoor verschillende organisaties van belanghebbenden toj den uitvoer van spek onderteekend adres, waarin tot haar het verzoek werd gericht, zich te willen be fasten ook met de levering van alle in het binnen land benoodigde varkens. Dit adres is door de Varkencentrale aan een ernstig onderzoek onderworpen. Het doel van de adressanten ^as te bereiken, dat, doordat alle varkens door de Nederlandsche Varkenscentrale zouden worden gele verd, zou komen vast te staan dat voor alle varkens, V'elke van den boer gekocht worden, de richtprijs be taald wordt. Dit was van belang, omdat door de Var- «enscentraie bekend was gemaakt, dat voor het ver- «ijgon van toeslag bij den uitvoer van spek alléén in aanmerking konden komen personen of firma's, die «ch aan den vastgestelden richtprys hielden. Hoewel et uit het oog verloren werd. dat het inwilligen van verzoek voor belanghebbenden van groote beteeke- nis zou zyn, heeft de Nederlansche Varkenscentrale toch gemeend niet van haar tot nu toe ingenomen standpunt te moeten afwyken en op het adres afwy- zend te moeten beschikken. Getracht is op andere wijze aan de verlangens van de betrokken groepen tegemoet te komen." Vechtpartij fn een Iersch stadje. Tweehonderd arbeiders slaags. In het Iersche stadje Kilrush in het graafschap Clare. ontstond op den avond van den eersten Kerstdag een straatgevecht tussohen leden van twee vakbonden, die over een loonkwestie in conflict met elkaar waren. By het gevecht, dat eenige uren duurde, werden ongeveer honderd personen gewond. De plaatselijke politie, die uit twaalf man bestaat, moest machteloos toezien en haar schoten in de lucht hadden geen enkel effect. De ongeveer tweehonderd personen, die aan het gevecht deelnamen, gebruikten enkele revolvers, en verder stee- nen, bierflesschen, hooivorken en yzeren staven als wapens. Een zesjarig kind werd door een verdwaalden kogel getroffen De vechtenden hielden in het stadje op vreeselyke wyze huis. Zy drongen drie woningen binnen en vernielden al het meubilair. Ook drie op straat staande auto's werden geheel vernield. De tegenwoordige manleren. Benzine ingenomen en toen zonder te be talen, weggereden. Bij een rijwielhandelaar aan den Hoofdweg te Hille- gersberg is een chauffeur met een vrachtauto voorgere den om 20 liter benzine aan de pomp te koopen. Toen de rijwielhandelaar de benzine had geleverd, vroeg de chauffeur óm water om zyn reservoir bij te vullen. In den tyd dat de rijwielhandelaar een emmer haalde, reed de chauffeur weg, maar hy werd nog ingehaald. Zoodra de chauffeur den achtervolger, die het portier aan de achterzijde van de auto vasthield, zag, reed hij hard door. Een man, die in den wagen zat, heeft den achter volger met een stuk hout op de handen geslagen. De man moest zich laten vallen en bleef gewond langs den weg liggen, waar voorbygangers hem vonden. Het nummerbord van de auto was met een doek om woeld. Ernstige vechtpartij te Haaksbergen. Waarbij het mes getrokken werd. Uit Haaksbergen. Tydens een op den Tweeden Kerstdag in een café alhier gehouden bal heeft een ernstige vechtpartij plaats gevonden, waarby het mea getrokken werd. Een zekere A. Menkehorst uit Haaksbergen liep daar bij verschillende messteken in borst, rug en aan de ar men op, terwyl zyn jas en overjas aan stukken gesne den werden. Ook zyn verloofde mej. W. liep klappen op. De politie is onmiddellijk met de opsporing van de on bekende daders begonnen. EEN KRANIG OUDJE. Mevrouw Palmer te Blackheath, Londen, is 105 jaar oud, maar nog zoo gezond, dat zy Maandag haar kin deren, klein- en achterkleinkinderen kon ontvangen voor een gezamenlyke kerstviering. EEN BEUZENSNOEK. Jagers en visschers, ze weten altyd wondere verhalen te vertellen van wc.t ze jagen of vangen en het is van algemeene bekendheid, dat het geschotene of het ge vangen vischje, al vertellende steeds grooter en zwaar der wordt Maar we hebben gistermiddag met eigen oogen aan schouwd. een snoek van een gewicht van 17 pond en een half ons. Die knaap was Dinsdagmorgen door den heer Ph. Roobol in de Keinsmerwiel met den hengel gevangen. Het beest had een lengte van 1.06 meter, een breedte van 15% centimeter, een omtrek van 46 centi meter. Geweldige cyfers voor een zoetwatervischje dus. En dat het maar niet een, twee, drie uit het water op den wal was getransporteerd, laat zich denken. Zeker wel 10 minuten, aldus de heer R., ben ik bezig geweest om de visch van achter den rietschoot op het droge te krijgen. Een karweitje dat echter voor een volbloed visscher als de heer R. is, nog veel te weinig tijd in be slag nam. En dan te weten dathy nog nauwelijks met vlsschen was begonnen! Sohagen, Dec. 1932. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u om de foutieve weergave bevui ling Regentenstraat, voorkomende in het raadsverslag te willen herstellen. Ik heb In de vergadering gezegd dat de Regenten- straat werd bevuild door honden en niet door kinderen. De verslaggever heeft door de geestige opmerkingen die gemaakt zyn, het zeker niet goed verstaan, iets wat ik zeer goed kan begrypen. Met dank voor de herstelling, K Bakker. Nagekomen Berichten. W 1 E R I N G E N Vrydagavond vierde de Doopsgezinde Jongeren- en Zusterkring met genoodigden hun jaariyksch kerst feest in de Doopsgezinde kerk te Hippolytushoef, by den keurig versierden en verlichten kerstboom, welke met de versierde tafels er de rechte kerststemming aanbrachten. De ten gehoore gebrachte kerstliederen en kerstverhaal werden keurig weergegeven, zoodat het geheel buitengewoon goed slaagde. Zondag, len Kerstdag, heeft onder zeer groote be langstelling de Kerstfeestviering plaats gehad in de Herv. Kerk te Hippolytushoef. Ook dit kerstfeest mag als zeer goed geslaagd beschouwd worden. De kinde ren van de Zondagsschool zongen zeer lief hun inge studeerde liederen, onder leiding van de Zondagsschool dames. De kerstvertelling van mej. B. Dekker en de tuaschenzang van de dames T. Bruul en Gezusters T. en N. Lont, slaagden goed. De kinderen ontvingen versna peringen en by het naar huis gaan hun kerstcadeautje. Aan enkele kinderen, welke de Zondagsschool hadden verlaten, werd het diploma uitgereikt. Ds. Van Beek dankte aan het slot allen, welke aan het welslagen van het kerstfeest hadden medegewerkt Het kerstfeest te Westerland en Oosterland, gehou den op 2en Kerstdag, slaagde evenzeer. Ook daar was de voorbereiding en leiding in goede handen. By de Hervormde Gemeente te Hippolytushoef c.a. i3 de heer N. J. Poel herbenoemd als notabel. Op Maandag 26 December, 2en Kerstdag, gaf de muziekvereeniging „Harmonie", directeur de heer P. Kreygér, een openbare uitvoering in de concertzaal „Concordia" welke flink bezet was.De muzieknummers liepen best van stapel, ze werden met climax onder de kranige leiding uitgevoerd. Het blyspel „Een' mal ge val" deed het best, het sloeg in door de zeer malle situaties en deze waren er vele Daarna werd opgvoerd „Hy is onschuldig", klucht in één bedrijf; deze klucht werd vry goed gespeeld en verwierf een flink applaus. De souffleur had in beide stukjes een vry zware taak. Een zeer gezellig bal besloot dezen avond, die als goed geslaagde Kerstuitvoering kan gestempeld worden. W A R M E N H Tl I Z E H Maandag 2en Kerstdag, gaf onze gemengde zangver- eenlging „Varia" onder directie van den heer Jn. Vlam, haar eerste uitvoering in dit seizoen. Het moet voor den directeur en de leden een verbly- dend verschijnsel geweest zijn, dat de kolfbaan van den heer Slikker zoo vol belangstellenden was. die onder de grootste stilte, de verschillende nummers hebben aangehoord. Van de zangnummers voldeden Vrede en Droomekind wel het beste. Ook het zangnummer Als de Ziele luistert, was heel mooi. Het slotnummer: Aan de sohoone blauwe Donau, willen we een volgende keer nog eens graag hooren en we gelooven wel, dat „Va ria" dit nog mooier zal zingen dan het nu reeds was. Vervolgens het nummer Zorgennacht, een heel mooi nummer, was voor Varia wel wat zwaar. Dit vereischt ons inziens (vooral het gedeelte waar alle par tyen in tweeën gaan) 'n grootere bezetting. Van het tooneelspel hebben we genoten, we zullen niemand apart noemen, maar dank zy het goede spel, was het ondanks het late uur, zoo stil in de zaal. dat er geen woord gemist werd. Dit is een klaar bewijs dat het insloeg. De vereen, kan op een buitengewoon goedgeslaagden avond terugzien. Een gezellig bal tot slot. W 1 N K E l Maandagavond vierde de afd. Winkel van den V.C.J.B. met haar Zondagsschoolklasse, haar Kerstfeest in het kerkgebouw. Er was veel belangstelling en vooral de jeugd was vol aandacht voor zoo'n echten mooien kerst boom, met al zijn lichtjes en zyn versieringen. De kin deren zongen hun liederen en kregen versnaperingen en met aandacht werd het kerstverhaal gevolgd. Na afloop kreeg ieder een boek als blijvend geschenk mede. Het kerkgebouw was weder beschikbaar gesteld voor dit doel en de V.C.J.B., wiens leden belangeloos zich veel moeite getroosten, zagen zich ook verzekerd van welwillende medewerkng van anderen. Werd andere ja ren een inzameling gehouden by de ouders der Zon dagsschoolleerlingen, dit jaar meende men dit, met het oog op de tydsomstandigheden niet te mogen doen, en hebben kerkvoogdy en kerkeraad.een zoodanige subsi die verleend, dat het kerstfeest evengoed, kon doorgaan. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 772 m.M. Vooruitzichten: Toenemende kans op regen. Temperatuur: 5 gr. C. is 41 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Z IJ P E SCHAGERBRÜG. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Zuidscharwou- de, thans te Batavia, is aldaar geslaagd voor het diplo ma 2e stuurman bij de groote stoomvaart. NOORDSCHARiyOUDE, 27 Dec. Aangevoerd: 73000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.40—0.60. duken f 0.50—0.60, 500 Kg. uien: drie lingen f 3.10, uien f 3.40, grove uien f 2.50, 1700 Kg. kro ten f 1, 7000 Kg. roode kool, f 1.10—3.20, 10800 Kg. D. witte kool f 0.600.70, 3100 Kg. gele kool f 0.90—1.90. Doorgedraaid 500 Kg. kroten; 1400 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 27 Dec. Aangevoerd: 15000 Kg. roode kool f 1.203.30, II f 0.90—2.70, 14000 Kg. gele kool f 0.60—2, 22000 Kg. D. witte kool f 0.600.70. 1000 stuks bloemkool: Reus f 8.30 —10.60, n f 2.70—3.70, 11000 Kg. uien f 3.10—3.50, drie lingen f 3.20—3.60. AMSTERDAM. 27 December 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.602, id. blau wen f 1.602, id. bi. eigenheimers f 1—1.20, id. eigen heimers f 11.20, id. Blauwe poters f 0.901.10, id. Bonte poters f 0.901.10, id. Bevelanders f 11.10. IJ- polder eigenheimers f 11.20, id. blauwe eigenheimers f 11.20, id. Eigenheimer poters f 0.500.75, id. Beve landers f 11.10, Noordholl. eigenheimers f 11.20, id. blauwe eigenheimers f 11.20, Anna Paulowna zand f 1.752.10, Hillegommer zandaardappelen f 1.752.10, Drentsche eigenheimers f 1.752.10, Flakkeesche eigen heimers f 11.20. id. eigenh. peters f 11.10, Spuische eigenheimers f 11.20, id. eigenh. poters f 11.10 per 70 KG. AMSTERDAM, 27 December 1932. Ter veemarkt waren aangevoerd: 328 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 6064 et, 2e kw. 5058 ct., 3e kw. 4050 ct., mindere soorten 3038 ct., per Kg. slachtgewicht; 90 melk- en kalf koeien f 190 230; 93 vette kalveren: le kw. 6270 ct., 2e kw. 5260 ct., 3e kw. 4050 ct. per Kg. levend gewicht; 4£L nuch tere kalveren f 49, 14 schapen f 1214; 62- varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. 3435 ct., zware varkens 3233 ct., vette varkens 3132 ct., per Kg. slachtgew., 30 paarden f 70100. Aan het abattoir werden aange voerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. PURMEREND, 27 December 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 18 stapels Fabrieksbaas f 23; 4 stapels Boerenkaas f 27, per 50 Kg. Totaal 22 stapels, wegende 30800 Kg. Handel matig. 836 Kg. boter f 1.60 1.70. Vee: 333 stuks runderen, wo. 210 vette, 5664 ct. per Kg.; 170 melk- en geldekoeien f 80220; 16 stieren, handel runderen stug. 10 paarden f 60—130; 33 vette kalveren 7090 cent, handel matig; 155 nuchtere kal veren, slacht f 617, fok f 14, handel matig; 284 vette varkens, voor de slacht 2b—30 cent per Kg., handel vlug; 35 magere varkens f 4.5013.50. handel stug; 183 biggen f 48, handel matig; 479 schapen f 618, han del vlug; 13 bokken; kipeieren f 3.50—4.50; eendeieren f 33.35; piepkuikens 6575 cent. Eierveiling: 3330 stuks kipeieren a f 3.504.10; 387 idem b f S—3.30; 537 eendeieren a f 3—3.30. WARMENHUIZEN, 27 December 1932. Roode kool, le kw. f 23.40, 2e kwal. f 1.602, witte kool, le kw. f 0.60, eigenheimers f 0.60, Schotsche muizen f 0.70. Aanvoer: 6450 Kg. roode kool, 1800 Kg. witte kool, 4250 Kg. aardappelen. Heden noteer ik vrijblijvend op A.H.V. bij minsteïfs 100 K.G. netto contant af pakhuis Laplata Mais f 3.75 Buitenl. Gerst f 4.25 Voorslag Lijnkoeken f 6.50 Zwaardemaker's gemengde Veevoeders. Aanbevelend, Wieringerwaard, 28 Dec, 1932. Wieringerwaard. Het Bestuur houdt zitting op 'snamiddags van tot 5 uur, bij den heer H. v. d. WOUDE, tot het in ontvangst nemen van de Spaar bank-, Voorschot- en Loopende Re keningboekjes. Betaling der rente van Voorschot ten en Credieten in Loopende Reke ning behoort te geschieden uiterlijk 31 December 1932, ten kaYitore van den Kassier, tot welken datum ook gelegenheid bestaat tot het ontvan gen van rente van Spaargelden. Namens het Bestuur, D. SLEUTEL Dz.. Kassier. Binnen enkele dagen is een voorstel van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland te verwachten tot aankoop van uitgestrekte duinterreinen ten noorden van het provinciaal landgoed onder de ge meente Castricum, voor eventueele waterwinning door het Provinciaal Waterleidingbedrijf. De prijs zal bedragen f570.800 en het betreft de volgende per- ceelen: le. van den heer C. D. v d. Vliet te Bloemen- daal een duin terrein, groot ongeveer 706 H.A., gele gen in de gemeenten Egmond-Binnen en Egmond aan Zee; 2e. van mevrouw Ch. C. Th. Wilson-Bungc te Bloemendaal het terrein groot ongeveer 280 H.A., gelegen in de gemeente Egmond-Binnen. Gedeputeerde Staten stellen verder voor hen te machtigen tot het nemen en treffen van alle maat regelen en regelingen, welke noodig mochten blij ken om tot uitvoering van dit besluit te geraken. Ged. Staten deelen hierbij mede, dat naast het in exploitatie brengen van nieuwe duinterreinen de mogelijkheid is overwogen, op den duur water te betrekken uit het IJsselmeer. Het is bekend, dat de directeur van het P.W.N. gunstige verwachtingen koestert omtrent de mogelijkheid het IJsselmeer, als het binnen b.v. G k 8 jaar verzoet zal zijn, als water- winplaats te gebruiken. Al wijzen ook de totdusverre verkregen voorloopige resultaten erop. dat deze ver wachtingen een goede kans hebben te worden ver wezenlijkt.. zpkerheid bestaat daaromtrent nog niet. Ged. Staten zijn dus inmiddels blijven uitzien naar een gelegenheid om geschikte duinterreinen voor de provincie te verwerven. Zij hebben zich daarbij niet overhaast, hetgeen uiteraard den prys zou hebben verhoogd, doch afgewacht of de gelegenheid zich zou voordoen om een voor genoemd doel geschikt terrein tegen aannemelijke voorwaarden te verkrijgen. Op diverse aanbiedingen van gegadigden, die naar hun oordeel een te hoogen pyUs verlangden, zijn zij dan ook in den loop der jaren niet ingegaan. Nu echter de mogelijkheid bestaat om tegen een alleszins aannemelijken prijs een duinterrein van pl.m. 98G ha. aan te koopen. zouden zij deze gele genheid niet willen laten voorbijgaan. De gronden bestaan uit een breede duinstrook, die hier en daar zeer fraai begroeid is, en bevatten naast het duinterrein in engeren zin. bouwland, wei de, bosch. een aantal opzichterswoningen en kleine boerderijen met erven. Door het verpachten der bouw- en weilanden en het verhuren der woningen en boerderijen kunnen niet onbelangrijke inkomsten worden verkregen en de mogelijkheid blijft open om enkele aan den rand van het bezit gelegen perceelen, welke voor de waterwinning niet van belang zijn. weder te verkoopen. Hoe er te Egmond aan Zee bezuinigd moet worden. Op bevel van den Minister. De gemeenteraad van Egmond aan Zee heeft giste ren vergaderd ter behandeling van de begrootin? 1933. Deze was in September vastgesteld met een rijksbijdrage in de huishouding der gemeente van 55.500. Naar aanleiding daarvan was de begrooting door Ged. Staten van Noord-Holland teruggezonden met opmerkingen van dit college en van den minis ter van binnenlandsche zaken. Ged. Staten verzoch ten allereerst de boventallige onderwijzeres aan de openbare lagere school te ontslaan. Hiertoe werd noodgedwongen besloten met op één na algemeene stemmen. Voorts werd verzocht de salarissen van het gemeentepersoneel met een redelijk percentage te verlagen. Besloten werd 6 pet. te korten van de jaarwedden voor zoover die meer dan f 1000 per jaar bedragen, zulks tijdelijk voor 1 jaar. Noodgedwongen bleef georganiseerd overleg achterwege, daar de be grooting pas 23 December terug ontvangen was, zoo- dat de tijd daarvoor ontbrak. Tenslotte verzochten Ged. Staten de opcenten op de gemeentefondsbelas ting te verhoogen van 80 tot 100 en de opcenten op de personeele belasting van 80 tot 200. Unaniem heeft de raad dit. op voorstel van B. en W., van de hand gewezen, daar men de ingezetenen nl meer dan genoeg belast achtte in verband met do crisi3 onder de visscherijbevolking. De minister van binnenlandsche zaken eischte. al vorens hij een subsidie in de huishouding der ge meente kon overwegen, opheffing van de bewaar school. Noodgedwongen is daartoe besloten. Afgewe zen werd echter de eisch, dat het subsidie voor de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer zou worden geschrapt. Men bad dit subsi die reeds van f750 verlaagd tot f500 uit bezuiniging, doch achtte het een levensbelang voor de badplaats, het subsidie van f500 te handhaven. De minister verzocht voorts nog, zoo mogelijk te bezuinigen op de reis- en verblijfkosten van het ge meentebestuur, waarvoor f 100 was uitgetrokken. Voorts werd verzocht, de subsidies groot resp. f1500 en f 600 voor tuberculose-bestrijöing en wijkverple ging te verlagen. Dit werd afgewezen. Ten slotte verzocht de minister, zoo mogelijk te bezuinigen op een subsidie van f041 voor het cen traal ziekenhuis te Alkmaar. Ondanks het afwijzend prae-advies van B. en W., die er op wezen, dat het hier een eerezaak betrof, daar de vorige gemeente raad dit subsidie toegekend had tot 1940, werd met alleen de stemmen der wethouders tegen, besloten het subsidie te schrappen. Een brutaal avontuur, Drie jongens in een auto. Grootere snelheden bij de Spoorwegen. Langzamerhand tot 120 K.M. per uur. Dezer dagen kwam in de pers het bericht voor, dat de Nederlandsche Spoorwegen voornemens zouden zyn om grootere snelheden toe te passen. Het „Hsbl." heeft nu getracht daaromtrent nadere inlichtingen te verkrijgen, waarby aan het blad werd meegedeeld, dat de plannen zich nog in het eerste stadium bevonden, zoodat détails niet konden worden gepubliceerd. Wel vernamen wij, aldus genoemd blad, dat de leiding van ons spoorwegbedrijf doordrongen is van het besef, dat de snelheid op de hoofdbaanvak ken verhoogd moet worden, terwyl men eveneens over wil gaan tot een intensiever verkeer (uur of halfuur- dienst). Op onze vraag, welke ïynen hiervoor het eerst in aanmerking zouden komen, luidde het antwoord, dat het de hoofdlynen in het hart van ons land betrof, met Utrecht als centrum. Verdere preciseering konden wy niet krijgen, maar dat o.a. UtrechtAmsterdam en UtrechtAmersfoort in de nieuwe plannen zyn opge nomen, lydt geen twijfel. Het ligt in do bedoeling, tenminste indien deze plannen goedgekeurd worden, binnenkort tot verhoo ging van snelheid over te gaan en wel tot 100 K.M. Ge- leidelyk wil men dan trachten deze snelheid op te voeren tot een vaart van 120 K.M. is bereikt. Wy kregen den indruk, dat men deze snelheid en strakken dienst met gewoon materiaal en niet met electrische treinen zal probeeren in te voeren. Nieuwe oorlogsvoorberei dingen in Zuid-Amerika. Coiumbia wil de havenstad Leticia aan de Amazone heroveren. RIO DE JANEIRO, 27 December (V.D.). De re geering van Coiumbia treft thans ernstige voorberei dingen de In September door de Peruanen bezette ha venstad Leticia aan de Amazone, te heroveren. Er zyn reeds twee groote Columblaansche transportschepen gereed gemaakt, welke machinegeweren, luchtafweer geschut en groote hoeveelheden munitie in hebben genomen. Zeer binnenkort zullen nog meer schepen worden uitgerust. Intusschen hebben Peruaansche vertegenwoordigers te Rio de Janeiro stappen gedaan om maatregelen te nemen tegen de Columbianen. Zy wijzen er op, dat de Columbiaansche schepen door Braziliaansch gebied zullen komen. Indien zij de Amazone afvaren naar Leticia. Schuldenregeling van Amerika. Geen onderhandelingen met Frankrijk. Eerst betalen. Reuter meldt uit Washington dat de Amerikaan- sche minister van buitenlandsche zaken, Stimson, gisteren opnieuw heeft verklaard dat er op het oogenblik geen quaestie kan zijn van onderhandelin gen met de Fransche regeering over een herziening der schulden. Er is ook niets in de voorwaarden ver anderd, dat Frankrijk eerst de Decombertermijn moet betalen alvorens er voor een discussie in deze richting hoegenaamd sprake kan zïjn. Poging tot opstand in Spaansch Marokko. Tijdig ontdekt. Blijkens een bericht uit Madrid aan „Le Journal" is er kortgeleden een poging tot opstand ontdekt onder inlanders te Ceuta. De beweging kon echter verijdeld worden. Er zijn verscheiden aanhoudingen verricht. Volgens de „Ileraldo" zouden officieren van het oude regime niet vreemd zijn aan dit com plot. Het blad dringt op strenge maatregelen aan te gen deze elementen, die in Marokko tegen de repu bliek werken. Nog zoo kwaad niet! Het gevangenisleven in Amerika. Revue voorstellingen en voetbalwedstrijden die geld opbrengen. Reuter meldt uit New-York: De gevangenen van Sing-Sing hebben bijna 7000 dol lar byeengebracht door vijf revue-voorstellingen in de recreatiezaal der gevangenis, welke door een talrijk pu bliek werden by gewoond. Deze recette van 7000 dollar is gestort in het fonds, waaruit aan de familieleden der gevangenen een extra uitkeering met Kerstmis is gegeven. Het Sing-Sing elftal heeft op het voetbalterrein der gevangenis elf wedstrijden gespeeld met Amerikaansche clubs, waarmede in totaal byna 10.000 dollar aan recet tes werd ontvangen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3