idétéiï/iéfA FOSTERs MAAGPUIEN Uit onze omgeving. hij in den laten avond er op uittrekkende, om zijn schaap te zoeken, het ook inderdaad vond en daarbij tevens een beter tehuis voor zich zelf. Na zang was dan het groote moment aangebroken, de pakjes, die daar den geheelen avond reeds op een groote tafel hadden gelegen, werden uitgedeeld. Toen brak eerst de vreugde los. De vurig verlangde cadeautjes werden met hoerage roep en stralende gezichten in ontvangst genomen en het was met groote moeite dat Ds. Eikema tenslotte nog eens het woord kon voeren en dank bracht in de eerste plaats aan hen, die ook dit jaar weer op de lijs ten hadden geteekend en door hun bijdrage gezorgd hadden dat het totaal ontvangen bedrag, in dezen slech ten tijd nog geen f 20 beneden het bedrag van verleden jaar was gebleven. Voorts dankte spr. de jongedames, die de collecte zoo uitmuntend ter hand hadden geno men en vanavond voor de bediening der kinderen had den gezorgd, de driemanschap, die ook dit jaar weer groot aandeel hadden gehad in de verslering en ver lichting van den kerstboom, de heeren Hofland. Wit en Timmerman; den heer Beunder voor de voortreffelijke wijze waarop hij met de schoolcatechisanten, na een zeer korten tijd van voorbereiding de mooie liederen ten gehoore had gebracht. Ook den organist, den heer Koning en zijn helper, brengt spr. dank, in het bijzon der ook de dames Cats en Blaauboer die eiken Zondag met de Zondagsschool helpen. Spr. gelooft dan dat hij niemand heeft vergeten. Toch wel. Dominé, een zeer bijzonder woord van dank mogen we zeker wel namens de ouders der kinderen, brengen aan Mevrouw Eikema en Ds. Eikema voor de zeer vele moeite, die zij zich voor en tijdens dit kinder feest hebben gegeven. Na dankzegging volgt dan de slotzang 96 en behoort dit goed geslaagde kerstfeest voor dit jaar weer tot het verleden. KERSTFEEST. Zondag vierde men in lokaal Bethel met de kin deren der Zondagsschool het jaarlijksche Kerstfeest. De heer Boon opende met gebed en sprak daarna een kort welkomstwoord naar aanleiding van het Kerst evangelie uit Lucas. Zingende en sprekende werd daarna door kinderen en een spreker de Kerstboodschap door middel van èen cantate ten gehoore gebracht. De heer Klik sprak daarna een slotwoord, waarin hij allen die hadden medegewerkt om het feest te doen slagen, dank bracht, en reikte eenige Nieuwe Testamentjes uit aan hen die de Zondagsschool gingen verlaten, waarna deze kinderen werd toegezongen de Zegen bede uit Psalm 121 en daarmede was het einde daar. De kinderen waren verschillende malen getracteerd, terwijl de Gemeente ter afwisseling eenige liederen zong. BEKRONINGEN. Op de Eerste groote nationale speciale konijnen tentoonstelling, welke op 23. 24 en 26 December te Amersfoort werd gehouden, en welke bestond uit niet minder dan 916 inzendingen, behaalde de heer N. Leijen alhier de volgende prijzen; een eerste prijs met jongen ram. blauwe Hollander, benevens een eereprijs. een tweede prijs, met jongen ram, gele Hol lander; de jongeheer J. P. de Boer alhier, een eerste prijs met eereprijs met oude voedster. Madagascar Hollander, een tweede prijs met ouden ram, Mada gascar Hollander; de heer J. F. Hannema, Winkel, een derde prijs met jongen ram, blauwen Hollander, een eerste prijs met ouden ram Havanna Holland der, een eerste prijs met eereprijs met jongen ram Havanna Hollander, een eerste prijs en eereprijs met ouden ram Gouwenaar Hollander. Deze inzenders boekten dus een zeer mooi succes. PLAATS VERVAN GING. Tijdens de wintervacantle van den directeur van het Post- en Telegraafkantoor is wederom de heer H. de Nys met de dagelijksche leiding belast. CTTROëN-FELM VOORSTELLEN G. Blijkens advertentie in dit nummer wordt den be langstellenden Woensdagavond 28 December, in het Theater Royal door het Citroën Centraal Agentschap voor Noordholland, Jacob Kossen, Alkmaar een Citro en-filmvoorstelling aangeboden. Ongetwijfeld zullen zeer velen, die belang stellen in al wat automobielbedrijf of automobiel betreft, aan deze vriendelijke uitnoodiging gevolg geven. Het eerste gedeelte van deze film vertoont ons het vervoer per auto in de jaren 19001910 en van heden ten dagen, om ons daarna een kijkje te doen nemen in de Citroën-fabrieken. Bijzonder interessant zijn de op namen die ons het gebruik van den Citroën-automobiel geven in bergterrein en den tocht per automobiel door Afrika. Het model 1933 van de Citroën ziet er bijzonder fraai, wat vorm en afwerking betreft uit. Zaterdag middag hebben we kennis gemaakt met het z.g. type 8. de 4 persoons Berline. Mooi van vorm, biedt deze 4-deurs automobiel vier ruime zitplaatsen, is voorzien van een balanceerenden motor, waardoor trillingen in den wagen worden ver meden, en die een carburator met speciale startsproei er heeft. De wagen bezit verder super ballonbanden, moderne radiator, een motorkap met openklapbare zijluiken, twee signaalhoorns, terwijl we achter aan den wagen een pracUschen stalen patentkoffer aan treffen. Zocals gezegd, het geheel ziet er fraai uit. Aan af werking en inrichting is de uiterste zorg besteed en de nieuwste snufjes treffen we aan, als opklapbaar zon nescherm, achter-uitkijkspiegel, een met veel zorg en smaakvol uitgevoerd instrumentbord, enz. enz. Rondom is de Citroën 1933 van onversplinterbaar glas voorzien. En dat alles kan men zich voor een zeer geringen koopprijs aanschaffen. Voor vervolg Plaatselijk nieuws zie Eerste Blad. Laffe roofoverval op een oude vrouw. De onverlaten haar een prop in den mond geduwd. Voor ongeveer 500 gulden buit gemaakt. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn twee on bekende mannen binnengedrogen op de tweede étage van een perceel aan de St. Mariastraat te Rotterdam, waar de 70-jarige mejuffrouw P. M. W. alleen woont. Deze jufrouw staat in de buurt bekend als iemand, die nogal wat geld in huis heeft en dit in bed bewaart. De indringers hebben de vrouw een prop in den mond gestopt, waardoor zij het bewustzijn verloor. Tegen den ochtend is zij weer tot bewustzijn gekomen en heeft de prop uit haar mond verwijderd. Zy ont dekte toen, dat twee zakken met geld uit haar bed verdwenen waren. Deze bevatten 22 gouden tientjes, een briefje van 100 gulden, vier bankbiljetten van 25 gulden, f 50 aan los geld en vreemde gouden munten, een spaarbankboekje en een pensioenbrief. Toen de vrouw weer tot bewustzijn was gekomen, durfde zij aanvankelijk haar bed niet te verlaten. Eerst tegen den morgen was zij naar beneden gegaan om een buurvrouw te waarschuwen, doch toen zij bij deze vrouw aanbelde en te hooren kreeg, dat buurvrouw naar de kerk was, ging zij maar weer naar boven om op de trap nog eenige uren te wachten. Omstreeks halfnegen waar schuwde zij een andere buurvrouw, die onmiddellijk een neef van juffrouw Wenekes. die aan het Middelland plein woont, liet halen. Eerst toen deze neef aan de wo ning kwam en vernam wat er gebeurd was. werd aan gifte gedaan by de politie. Direct werd een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat echter door de vage gegevens, die de vrouw slechts kon verstrekken, geen resultaat opleverde. Wel zeer goed moeten de indringers op de hoogte zijn geweest van den financieelen toestand van de vrouw, die in de buurt voor rijk doorging. Als oud-gemeente ambtenares genoot zij een pensioen, terwijl zij voorts eigenares was van eenige panden in de straat. Ook uit de omstandigheid dat de overval werd gepleegd op een avond, dat de benedenburen niet thuis waren, mag men zeker afleiden, dat de dieven geen onbekenden zijn en het beste oogenblik om hun slag te slaan hebben uitge kozen. Moordaanslag te Rotterdam. Man met een broodmes in den buik gestoken. Geen van beiden herinnert er zich meer iets van. Op den avond van den Eersten Kerstdag is ineen pension aan de Oostmolenstraat te Rotterdam de 30- jarige man, G. P., met een mes in den buik gestoken door den 28-jarigen J. G. T., even nadat zij samen in het pension waren teruggekeerd. Beide mannen ver keerden onder invloed van sterken drank. Een eigen lijke ruzie heeft niet plaats gehad. T. handelde ver moedelijk in een toestand van delirium. Het slachtof fer is in zeer ernstigen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. De dader is door de politie gearresteerd. Wat er even vóór dit drama precies is gebeurd, zal wel een raadsel blijven daar T. zich daarvan niets meer herinnert, doch alleen weet te vertellen dat hij het broodmes heeft gegrepen en daarmede zijn vriend heeft gestoken. Een broer van T. lag reeds te bed toen beide mannen, die onder den invloed van sterken drank verkeerden, omstreeks 10 uur de trap van hun pension op strompelden en van plan waren zich eveneens naar fced te begeven. Toen het tweetal goed en wel op de derde étage was gekomen, hoorde de jongere broer van T. plotse ling een schreeuw. Hij zag toen Pieket wegloopen, terwijl deze beide handen voor zijn buik hield. De be woners van deze étage, in de meening dat er iemand van de trap was gevallen, stormden de kamer uit en vonden voor hun deur den dronken man, die geen woord kon uitbrengen doch met zijn handen nog steeds tegen zijn buik gedrukt in elkaar gedoken bleef staan, Ze droegen P. in de kamer van den chauffeur cn legden hem daar neer. Omdat hij nog maar steeds naar zijn buik tastte, vermoedde men, dat er iets ergers aan de hand moest zijn. De mannen maakten de kleeren van P. los en zagen toen tot hun groote schrik, dat de mastiekwerker een groote steekwond aan de linkerzijde van den buik had, waaruit de ingewanden puilden. Onmiddelijk moest hier Ingegrepen worden. De ge neeskundige dienst werd gewaarschuwd en per auto van dezen dienst werd de zwaar gewonde man, die inmiddels het bewustzijn had verloren, naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht. Daar werd de man dadelijk behandeld en ter verpleging opgenomen. Maan dagmiddag was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. Zelfs achtte men den toestand van P. levensgevaarlijk. De politie kon hem dan ook niet hooren. De dader, de 27-jarige J. L. T., werd aangehouden en overgebracht naar het bureau aan de Lange Toren- straat. Hij legde daar een volledige bekentenis af, maar verklaarde niet te weten waarom hij P. gesto ken had. Het mes, waarmede de steek was toegebracht, was eerst nergens te vinden. Later vond de politie in een kast een broodmes, waaraan nog bloed zat. De jongere broer van den dader had het daar ingegooid. Tegen den avond is de mastiekwerker P. weer bij kennis gekomen en kon hij gehoord worden. Ook het slachtoffer verklaarde niet te kunnen zeggen, waarom T. hem gestoken heeft. Hij herinnert zich wel, dat het mes hem in den buik drong, want T. zou wat brood gaan snijden en plotseling keerde hij zich naar P. en zei: „Hup die is raak". Dadelijk daarna voelde R. dat hy gestoken was. Auto met inbrekers aangehouden. Mislukte inbraak te Zwaag onder Hoorn. Goede vangst voor de politie. De inbre kers, waarvan drie uit Broek op Langendyk op weg naar Enkhuizen. Zaterdagnacht deed de Rijksveldwaoht onder Hoorn, een belangrijke vangst door een auto met 3 inbrekers aan te houden. De Rijksveldwachters Ypma en De Vries hielden een vrachtauto aan. waarvan de bestuur der niet in het bezit was van de noodige papieren, ter wijl het nummer vervalscht bleek, van het cijfer 6 was een 8 gemaakt. In de auto werd aangetroffen een groote hoeveelheid inbrekersmateriaal, valsche knevels enz. Uit het thans gehouden verhoor is gebleken, dat zij op weg waren naar Enkhuizen, waar een handlanger ge reed lag om met een boot achterom bij de firma Gebr. S. te varen, teneinde vandaar de brandkast mee te voe ren, als die niet ter plaatse geleegd kon worden. Met het oog op de uitbetaling van de zaadtelers op Zaterdag voor Kerstmis wist de handlanger dat er veel geld in kas moest zijn. Alle vier personen, de drie in de auto en de man in Enkhuizen werden gearresteerd. Nadat drie er van een volledige bekentenis hadden afgelegd, zijn zij op vrije voeten gesteld. De vierde de hoofd dader die tevens van andere delicten verdacht wordt ontkent. Hij is in arrest gesteld. De drie personen in de auto waren afkomstig uit Broek op Langendijk; het zijn de gebroeders C. en M. den H. en Abr. V. De mededader uit Enkhuizen is P. M. Drama te Lutterade. Nachtwaker schiet den vriend van zijn vrouw neer. Uit Sittard: Op. den eersten Kerstdag heeft zich onder de gemeente Lutterade een ernstig drama af gespeeld. Toen de nachtwaker S. thuis kwam, vond hij bij zijn vrouw een zekere K., 42 jaar oud. Reeds vroeger had hij K. verdacht van ongeoorloofde betrek kingen met zijn vrouw. De nachtwaker trok zijn re volver en trof K. met een schot in de hartstreek. K was terstond dood. S. heeft zich daarop zelf bij de politie aangemeld. LIJK DOOR VARKENS OPGEVRETEN. Uit Parijs, 24 Dec.: De politie van een klein dorp bij Cahore heeft een afschuwelijke ontdekking gedaan. De bewoners van het plaatsje hadden sedert Woensdag een zekere 72-jarige boerenvrouw niet meer gezien, waarom zij zich tot de politie wendden. In het huis van de vrouw werd haar half door de varkens opgevreten lijk ge vonden. In de kamer lagen verder vele waardepa pieren verspreid, zoodat men vermoedt, dat de oude vrouw het slachtoffer van roofmoord is geworden. Voor slechte spijsver tering eo verstopping zi)u Poster s Maag pil len her middel bi) uit- oemendheid Zij pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen Houdt steeds eeo Hacon by de hand Alom oeik'dgbaoi d f 0 65 p. flacon. Groote brand te Barcelona. Eet grootste warenhuis een prooi der vlammen. Een geheele wijk bedreigd. De schade loopt in de millioenen. Barcelona, 26 December (V.D.). In de middag uren van den Eersten Kerstdag is brand uitgebroken in het grootste warenhuis van Barcelona „El Siglo". Bij den krachtigen wind breidde het vuur zich spoedig uit. Het geheele gebouw is tot den grond toe afge brand. De materieele schade wordt geraamd op 30 millioen peseta's. Bij de blusschingswerkzaamheden werden acht per sonen gewond. Meer dan 1000 personen zijn door het ongeluk broodeloos geworden. De brand brak te 11.35 uit. Tot nu toe kon de oorzaak nog niet met zekerheid worden vastgesteld, doch er is reden om aan te nemen, dat de ramp is veroorzaakt door een electrische vonk van een speelgoedtrein in een etalage aan den voorkant van het warenhuis aan de zyde van den boulevard. De gebouwen waren gesloten; slechts eenige bewakers waren aanwezig. Zij deden direct na het ontdekken van den brand alle pogingen het vuur te blusschen. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat zij met de brandbluschapparaten niets konden uitrichten. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte den brand met groot materiaal aan. Daar er geen voldoende druk op het water was. was de brandweer niet in staat het vuur snel te blussohen. De brand breidde zich voortdurend uit. Het warenhuis omvat drie gebouwen aan de voorzijde, twee aan de ach terzijde en een zesde aan het terzijde gelegen plein. De gevels stortten In. Des avonds om 9 uur stonden nog slechts de gevels van het warenhuiscomplex overeind. Door de zwartge- bladderde raamkozijnen boden de rookende en smeulen de puinhoopen een fantastischen aanblik, en de toe schouwers konden een indrukwekkend beeld krijgen van den geweldigen omvang der ramp. Plotseling gaf de brandweer het signaal: „Onveilig, bergt u", daar de gevels gevaarlijk begonnen te hellen. Even later stort ten de zware steenmassa's van een zijstraatsgevel voor over. Daar bedoelde straat vrij smal is. werden de bal- cons der huizen aan den overkant verpletterd en de huisdeuren gebarricadeerd, zoodat de bewoners een tyd lang opgesloten zaten. Ook Maandag was de brandweer nog voortdurend ter plaatse en gaf met verscheidene slangen water om het opleven van het vuur te voorkomen. Groote sommen gelds liggen in de kluizen van het wa renhuis diep onder de puinhoopen bedolven en het zal nog wel geruimen tijd duren eer men deze heeft bloot gelegd. Het warenhuis was voor 20 millioen pesetas (ruim f 4 millioen) verzekerd, maar de schade is ver moedelijk wel tweemaal zoo groot. Een ramp beteekent de brand ook voor de 1000 man personeel, die thans hun werkkring hebben verloren. Tragisch ongeluk bij Kerstfeest. De als Kerstman verkleede jongeman ln lichtelaaie. KOPENHAGEN, 26 Dec. (V.D.) Op Kerstavond is in een gezin een tragisch ongeluk gebeurd. Een ion- ge man, die zich als Kerstmannetje verkleed had, schreeuwde plotseling om hulp. De huisgenooten, die in de kamer er naast waren, dachten, dat dit bij het spel behoorde en wachtten verder af. Eerst toen het geschreeuw steeds erger werd, gingen zij kijken en zagen tot hun schrik, adt de Kerstman in lichterlaaie stond. Zwaargewond is de jongeman naar het zie kenhuis gebracht. W1ERINGERMEER SLOOTDORP. Boerenleenbank. Benoemd tot kassier der Boerenleenbank te Wierin- germeer. de heer J. A. Woldering. Als plaatsvervangend kassier is aangewezen de heer G. Schoort, tevens direc teur. De eerste Dinsdag in het nieuwe jaar zal de eer ste zitting worden gehouden van bovengenoemde bank. ten huize van den kassier, 's avonds van half zes tot 7 uur. Bewoners van Middenmeer en omgeving kunnen bij een eventueel bezoek aan de bank met de bus heen en terug, waarop het uur van zitting is ingesteld. Kerstfeest. In 't gebouw van Maatschappelijk werk is op tweede Kerstdag een kinder-kerstfeest gehouden, 's avonds van 5 tot 7 uur, waarvan de voorbereiding en regeling van het feest was opgedragen aan den heer en mevrouw Fischer. Dit kinderfeest van de Vrijz. Herv. ia uitste kend door hun geleid. Een groot aantal kleinen straal den van geluk, rondom den schitterend verlichten kerst boom. Ds. Fischer gaf een mooie Kerstvertelling en nadat alle kleinen eenige versnaperingen en een cadeautje waren toegedeeld, zijn allen zeer voldaan huiswaarts ge keerd. Ook veel ouders gaven blijk van belangstelling. Wintergewassen. Indien m^p de Wieringermeer zoo naar alle windstre ken doorkruist, ziet men zoo hier en daar het winter graan mooi staan. De vele regens van Oct. en Nov. heeft haar invloed op enkele stukken wel doen laten gelden, zoodat er enkele kale plekken waarneembaar zijn, doch procentsgewijze is dat toch zeer gering. De bij uitstek zeer mooie droge winter laat toe om thans de kunstmest over het jonge winterkoren met machines uit te zaaien, dat indien het dezen winter niet te sterk vriest, volgend voorjaar het graan vroeg zal opschie ten. Vacantie. Zaterdagmorgen 6 uur een drukte op Slootdorp, bij hotel „Smit" van jewelste. Zeer veel arbeiders gingen met Kerstverlof, men spreekt van honderden. Met 14 autobussen, speciaal met vergunning om over den af sluitdijk te gaan in de richting Friesland en Groningen, zijn velen naar hun heimat (voor een paar weken) terug gegaan. Ook zijn bussen in de richting Noord- Brabant en Zeeland gegaan, terwijl velen per rijwiel de reis aanvaardden. Alzoo op Slootdorp niet druk met de Kerstdagen. Ruitersport Waar in Duitschland in 1933 in Dortmund een groot Concours-Hippique ter wille van de ruitersport wordt gegeven, zullen verschillende landen deelnemen. Ook de Ned. Fed. van Landel. Rijv. heeft besloten een equippe uit te zenden. Voor het Noorden van Noord- Hollajid is de landelijke ruiter, de jonge heer Jb. Sohoorl te Wieringermeer, door het Hoofdbestuur uitgenoodigd om van de Ned. equippe deel uit te maken. Een eer voor „West Friesland", waar bovengenoemde ruiter lid van is en niet het minst voor haar Instructeur. Onze beste wenschen om ongeveer Maart de Neder- landsohe kleuren te verdedigen. WIERINGERWAARÜ Zondag, len Kerstavond, hield de afdeeling Wieria- gerwaard van de VA.RA., een propaganda-avond in de zaal van den heer P. Schenk, met als spreker de heet H. F. Oets (Oom Henk). Medewerking werd verleend door de Arbeiderszangvereeniging W.A.Z. en den humo rist P. Blaauboer van Winkel. D e heer P. Nieuweboer als voorzitter opende de bij eenkomst met een welkom en sprak zijn genoegen uit over de flinke opkomst. Het doel van dezen avond was om nog eenige leden te krijgen. Alvorens het woord aan Oom Henk te geven, werd eerst de Zangvereeniging verzocht een nummertje t« zingen. We kregen te hooren de „Socialistenmarach" en „Aan de Strijders". Hierna verkreeg de heer Oets het woord, die begon te zeggen, dat het „Kerstfeest" is. Er kruipt in ieder weldenkend mensch een gevoel van wrevel in tegen stelling met den geest die er uit moest stralen. Spr. wil niet ontkennen de cultureele waarde, doch voor en aleer niet 't materieele ln orde is, valt er een schrij nend onrecht te bespeuren. Er staat geschreven: Ik verkondig U groote blijdschap, doch dit behoort aan de Socialisten. Het Kerstfeest is een aanfluiting. Al wat kapitalistisch is, verzet zich tegen te opstrevende arbeidersklasse. Feitelijk Is het geen wonder, dat men zich tegen de VARA. verzet en dat er pogingen worden gedaan om de VARA. uit de aether te krijgen. Spreker memoreert dan wat op 6 December in Neerland's parlement is geschied, nadat alle socialisten reeds naar huis waren. Het is een tekortkoming geweest van onze Kamer fractie. Deze hetze tegen de VARA is van achteren beschouwd nog een succes geweest voor de VARA. Politiek uit den aether, doch Minister Reymer scheen al spoedig in te zien, dat het niet ging en heeft toen gezegd: Tot op zekere hoogte Wanneer van N.C.R.V* zijde wordt gezegd: de crisis is op te heffen door ver- laging van loonen, dan is dat geen politiek, doch een voorlichting. Wij zijn benieuwd -vat Minister Reijmei nu zal zeggen wat of wel en wat of geen politiek is. Spreker zou hem dezen raad willen geven: Berg dis netelige zaak een beetje op; stel hem een beetje uit U kunt nogal uitstellen b.v. tot na de verkizlngen. Die dan leeft, die dan zorgt. Ook wordt de AVRO. nog even onder handen genomen. Met een opwekking om uw Omroep te verdedigen en een aansporing om nieu we leden aan te werven, besloot spreker zijn duidelijk uiteengzette rede. De heer Oets heeft zich hier doen kennen als een kalm en bezadigd spreker. Verder werd de avond gevuld door den bekenden humorist P. Blaauboer, die de aanwezigen heel aan genaam heeft bezig gehouden en de Zangvereeniging „W.A.Z.", die eenige propagandistische liederen ten ge hoore heeft gebracht. Te zamen genomen een goed geslaagde avond met bal na. z ij p g "T ZAND. Hoewel op het uiterste nippertje nog was geannon ceerd, dat op Maandag 2en Kerstdag op het G.Z.-ter* rein een vriendschappelijke ontmoeting zou plaats heb ben tusschen de voetbalclubs DOSKO II van Oude- sluis en G.Z. I van hier, is deze wedstrijd door om standigheden toch niet doorgegaan. Vrijdagavond te pl.m. 11 uur, is, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden in den ouderdam van ruim 65 jaar overleden de ZeerEerwaar de heer J. P. Hendriks, pastoor van de Noord-Zijpe, alhier. Joannes Petrus Hendriks werd geboren te Haarlem den 13en Febr. 1867 en tot priester gewijd 19 Dec. 1891. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot kape laan te Rijndijk, U Febr. 1892; te Beemster 7 Maart 1893; te Amsterdam (Josephsgezellenvereeniging) 5 Maart 1994; tot Pastoor te Katwijk 4 Juli 1908 en tot Pastoor te Noord-Zijpe ('t Zand) op 5 Nov. 1921. De overledene, die in den loop van zijn leven, en vooral ln zijn parochie Katwijk de stoffelijke nooden van zijn parochianen, zoowel als van zijn medemen- schen in het algemeen, van zoo nabij heeft leeren kennen, leefde daar, en ook hier, als een weldoener onder de menschen. Juist door deze karaktertrek was de overleden Pastoor dan ook algemeen geacht en ge zien, zoowel onder zijn geloofsgenooten als onder an dersdenkenden. Door het verschelden van dezen Geestelijke is dan ook heengegaan een waarachtig mensch, in den wa- ren zin des woords. Zijn leven is niet vergeefsch ge weest. Hij ruste in vrede. Vrijdagavond 23 dezer is in de groote zaal van den heer Schrieken het jaarlyksch Kerstfeest voor de kinderen van de Catechisatie en de Zondagsschool ge houden. Te pl.m. 7 uur werd door Ds. Witkop van Schagerbrug begonnen met een Kerstvertelling ge titeld: ,,'t Klokje van Vredesveer", welk verhaal door dominéé in twee gedeelten werd verteld en door di kinderen, zooals we hoorden, heel mooi werd gevonden. In de tussohenpauze, zoowel als na afloop hiervan, werden de kinderen getracteerd. Tevens werden op een door de fa. Zwart alhier beschikbaar gestelde installa tie stemmige gramofoonplaten gedraaid, terwijl door de kinderen af en toe toepasselijke liedjes werden ge- zorgen. Na afloop van den avond sprak Ds. Witkop woorden van dank tot allen die aan het zoo goede wel slagen van dezen avond hun medewerking verleenden Tevens herdacht spr. hierbij een tweetal kinderen, dl» by dit Kerstfeest helaas niet aanwezig ':onden zijn, daar het eene in het ziekenhuis en het r.r-'er ln een vacantiekolonie wordt verpleegd; hij hoopte op een spoedig herstel voor beiden. Voordat de kleine:-, te pi- m. 10 uur, huiswaarts gingen, kreeg ieder, evenals vorige jaren een pakje uitgereikt. Dat deze pakjes, welke allen nuttige gebruiksvoorwerpen als kleeding. e.d. bevatten, vooral dit jaar bij velen bijzonder te pa» zullen komen, behoeft wel geen betoog. In zeer dank bare stemming toog hierna de schaar bestaande uit een 39-tal kinderen, huiswaarts. Deze buitengewoon geslaagde avond werd ook door een groot aantal vol wassen belangstellenden bijgewoond. LANGEND IJK OUDKARSPEL. Het Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk te Oudkar- spel. Een geheel gevulde kerk, een feestelijk-wit versierde boom en aan zijn voet vele jonge oogen, die stralen van blijde verwachting, terwijl onder ons ouderen, zeker menig hart ln vreugde meeklopte met dat van zijn kind daar, op dat, voor deze gelegenheid verrezen podium, waar ook de verlichte kerstboom staat... en de tafel met cadeaux. Juist de goede stemming om e«n Kerstfeest te doen slagen; en het is, volgens ons oor deel, dan ook een feest geworden, waarvan de herin nering nog lang in vreugde zal worden bewaard dat niet alleen door de kinderen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6