fie Competitiewedstrijden. SPORT De bemalingskwestie te Heerhugowaard. N.H.V.B.-U i t s 1 a g e n. Q.S.C.=Sparta. 8=1. OUDKARSPEL. Bij het te Groningen gehouden examen slaagde Mej. A. Vogelenzang voor Middelbaar Engelsch acte B. NOORDSCHARWOUDE. Inbraak. Maandag, 2den Kerstdag, is alhier ingebroken 's avonds tusschen 7 en 9 uur, tijdens de afwezigheid der bewo ners, bij den manufacturier C. Oudes. De dader(s) heb ben de achterdeur met een of ander voorwerp openge broken en zijn toen naar binnen gegaan. Vermist wordt naar wij vernemen een bedrag van pl.m. f 80. Bij de politie is aangifte gedaan. Tweeden Kerstdag gaf de gymnastiekvereen. „Hercu les en Hygiéa", onder leiding van den heer K. Boot, een uitvoering in de zaal van den heer J. de Bakker, alhier. De zaal was geheel uitverkocht Alles was versierd met dennegroen, hulst enz., terwijl langs de kanten kleine electrische bolletjes waren aangebracht zoodat het er zeer gezellig uitzag. Voor het tooneel was een klein orkest opgesteld, wat voor den aanvang vroolijke muziek ten gehoore bracht, terwijl de verschillende uitgevoerde oefeningen en bal letten ook door dit orkest werden begeleid. De opening ■was al een verrassing. Inplaats van, zooals gewoonlijk, een rede van den voorzitter, waren alle le den in hun kleurige kleedij op het tooneel bijeen en zongen den aanwezigen het welkom toe. Een daverend applaus was hun loon. Hierna werd het programma afgewerkt. Eerst wer den door de jongensafdeeling staafoefeningen uitge voerd. vervolgens door de dames Fantasie-oefeningen. Met deze oefeningen en ook met de later uitgevoerde hadden de dames zeer veel succes, evenzoo met de bij de brugoefeningen gemaakte groepen. De heerenafdeellng oogstte veel succes met het num mer „Acrobatische toeren", waarbij gedurfde staaltjes van acrobatiek werden ten beste gegeven. Ook aan het hoogrek toonden de heeren wat ze konden en hadden velen een applausje in ontvangst te nemen. De meisjes-afdeeling voerde op zeer verdienstelijke wijze een balletnummer uit. Het laatste nummer van het programma vermeldde een balletnummer, te geven door de damesafdeellng. Door een der dames werd hier bij een solo-dans uitgevoerd Dit nummer viel zoo in den smaak der aanwezigen, dat het moest worden her haald. Er was vooruit gezegd, het zou een bijzondere avond worden. Nu, het is een bijzonder mooie avond geweest. Door de vele aanwezigen is ten volle van de sport ge noten en kan de gymnastiekvereniging op een zeer goed geslaagde uitvoering terugzien. De avond werd besloten met een zeer gezellig Yo-Yo- bal. De goedkeuring van Ged. Staten op het besluit om de bemaling met ruw-olie-motoren te doen ge schieden. HEERHUGOWAARD. Zooals reeds gemeld, hebben Ged. Staten het laat- »te besluit omtrent het aankoopen van een tweetal Dieselmotoren van Werkspoor met geldleening goed gekeurd. -Wij-laten hier de overwegingen van Ged. Staten volgen: Overwegende, dat .kennisneming van de .notulen vati de ter zijde gehouden vergaderingen van Hoofd ingelanden, alsmede van de ingekomen bezwaar schriften bij hun college den indruk had gewekt, dat de vraag of electrische bemaling dan wel ruwolie- bemaling de voorkeur verdient, niet volledig onder het oog was gezien, welke indruk door hetgeen op de openbare zitting van 2 November 1932 naar voren is gebracht, nog was versterkt, dat zij uit dien hoofde onder dagteekening van 2 November jl. aan het Bestuur van den polder Heerhugowaard hebben verzocht nader te mogen worden ingelicht omtrent de motieven, welke Hoofdingelanden tot de keus van ruwoliebemaling hadden geleid en daarbij aan voor meld Bestuur tevens de vraag hebben voorgelegd of het geen aanbeveling verdiende Hoofdingelanden nogmaals in de gelegenheid te stellen zich ter zake van het karaktor der bemaling uit te spreken; dat het Bestuur blijkens zijn bovengenoemd schrijven van 28 November daartoe aanleiding heeft gevonden, maar Hoofdingelanden in hunne vergadering van 22 November jl. hun besluit van 7 Juni jl. hebben gehandhaafd; Overwegende ter zake van de bezwaren, door C. Pooland e.a., Js. Sinnige e.a. en A. de Boer Pzn. in hunne bezwaarschriften en door eerstgenoemden mede in de openbare vergadering van hun college tegen laatstgenoemd besluit aangevoerd, dat hun college op grond van de door den Hoofdingenieur- Directeur van den Provincialen Waterstaat verstrek te mededcelingen met genoemden Hoofdambtenaar van oordeel is, dat het door Hoofdingelanden bij voormeld besluit aanvaarde plan Werkspoor eene voldoende peilbeheersching in den polder waarborgt en financieel aanvaardbaar is en zij derhalve geen aanleiding kunnen vinden aan dat plan uit hoofde van de door voornoemde reclamanten aangevoerde bezwaren hunne goedkeuring te onthouden; Overwegende in zake de bezwaren, door den re clamant P. Kostelijk Pzn. naar voren gebracht, dat hun college met dien reclamant van oordeel is, dat electrische bemaling met de daaraan verbonden eenvoudiger bediening, gemakkelijker te bereiken bedrijfszekerheid en eenvoudiger opstelling boven ruwoliebemaling de voorkeur verdient; dat zij echter, daar het plan Werkspoor h.i. gelijk boven aangevoerd eene voldoende peilbe heersching waarborgt en financieel aanvaardbaar is, in het bepaalde bij artikel 5 van de Toezichtver- ordening van den Waterstaat geen aanleiding kun nen vinden de uitvoering van dat plan tegen te gaan; Overwegende, dat bovengenoemd, bij brief van 11 Juni ingezonden, bestek met voorwaarden, alsmede het bij schrijven van 17 Juni overgelegde gedeelte van de aanbieding van de N.V. Werkspoor voor wat betreft de installatie bedoeld 'onder A te zamen be schouwd kunnen worden als een ontwerp met toe lichting in den zin van bovenvermeld artikel van de Toezichtverordening; Besluiten: bovengenoemd ontwerp met toelichting voor het aanbrengen van een tweetal Werkspoor-Dieselmoto ren in het gemaal van den polder Heerhugowaard, benevens het besluit van Hoofdingelanden van dien polder d.d. 7 Juni 1932 tot het aangaan van eene geldleening van ten hoogste f35.000.— tegen een ren te van ten hoogste 5lA 'sjaars, af te lossen in 13 jaarlijksche achtereenvolgenden termijnen, goed te keuren. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Vrijdag 23 December hield de Algemeene Raad, sa mengesteld uit de afd.-besturen dér S.D.A.P., den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond en den Neutralen Bond van Land- en Tuinbouwarbeiders, haar eerste vergadering. Het beBtuur werd als volgt gekozen: C. de Vries, voor- z tter, C. Spoor, secretaris, W, Polderman, penning meester. Hierna volgde een bespreking van organisa- torischen aard, waarna de voorzitter met een toepas selijk woord de vergadering sluit. H.F.C. klopt D.W.S. KJs'.V.B.-Overzicht van Kerstmis 1932. AFDEELING I. Blauw Wit won haar eerste competitiewedstrijd van H.D.V.S. (50). D.H.C. verspeelde een punt tegen V.S.V. (44). Feijenoord's positie is mooier geworden. Feijenoord D.H.C. Z.F.C. 11 9 10 6 10 4 0 34—17 20 2 3626 14 3 27—21 13 Tweedo klasse A. Zeeburgia had het niet makkelijk met Alcmaria. De Alkmaarders verloren slechts met 32. Tweede klasse B. H.F.C. sloeg haar concurrent DAV.S. (32) en blUft zelf nog steeds ongeslagen aan het hoofd gaan. AFDEELING II. K.F.C. klopte V.U.C. (54), wat noodig was ook om zelf buiten schot te blijven. AFDEELING IV. P.13.V. sloeg Longa (30); M.V.V. won van Middelburg (6—2). P.S.V. 12 8 3 1 32—11 19 M.V.V. 13 9 0 4 41—31 18 DIVERSEN. Verzoeken om overschrijving: H. J. Souer (D.E.S. Kam pen) naar Heldersche Boys; H. Been, J. Bontes, S. Been van Helder naar Watervogels. N.H.V.B. ligt stil. Met Nieuwjaarsdag ligt de N.H.V.B. geheel stil. Overschrijving gevraagd: G. P. Hendriks van Hollandia naar Purmersteijn. Verleend: F. G. Takken en A. C. Groen van Zeemacht naar Helder. Derde klasse: Succes 3Heldersohe Boys 1, 1—6. Adapiranten P: H.R.C. a—H.R.C. b 4—1. Adspiranten R: H.R.C. dHelder d 41. Ad9piranten S: H.R.C. fHelder e 04; H.R.C. h— H.R.C. g 2—2. OVERZICHT. Derde klasse. Succes 3 kreeg de Held. Boys op bezoek en kon het vanzelfsprekend niet bolwerken. Met 61 wonnen de Helderschen die gezien den uitslag van plan lij ken hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Helder 5 8 6 2 0 41—19 14 Succes 3 8 5 1 2 3821 11 Held. Boys 6 5 0 1 41—6 10 H.R.C. 6 7 *4 0 3 28—27 8 D.E.S. 7 3 1 3 12—lf 7 Kolhorn 7 2 1 4 7—17 5 Sparta 3 7 2 0 5 17—28 4 B.K.C. 2 7 2 0 5 15—34 4 Dosko 2 9 1 1 7 15—53 3 Adspiranten P. De stand luidt hier: Helder a 6 6 0 0 47—5 12 H.R.C. a 4 3 0 1 20—8 6 Sparta a 4 1 0 3 12—11 2 H.R.C. b 5 1 0 4 11—21 2 Helder b S 1 0 4 5—50 2 Adspiranten R. De stand is: J.V.C. a 4 4 0 0 30-0 8 H.R.C. d 7 3 2 2 16—18 8 Succes a 5 3 1 1 13—6 7 Helder c 4 3 0 1 14—3 6 D.E.S. a 5 2 1 2 12—14 5 H.R.C. c 4 2 0 2 16—9 1 Sparta b 6 1 0 5 3—18 2 Helder d 7 1 0 6 9—45 2 Adspiranten S. De stand luidt nu: Heldersche Boys a 8 6 1 1 36—7 13 Helder e 6 4 1 1 20—7 9 H.R.C. g 4 1 2 1 9—16 4 H.R.C. h 4 1 1 2. 6—9 3 Helder f 6 1 1 4 7—15 3 H.R.C. e 4 1 0 3 3—11 2 H.R.C. f 4 1 0 3 4—20 2 Een groote nederlaag. Wat training vermag. Schagen onvolledig. Den 2en Kerstdag toog Schagen's eerste naar Wor- merveer om daar Q.S.C. te ontmoeten. Deze ontmoeting is voor Schagen op een groote 81 nederlaag uitgeloo- pen. Een ontmoeting met Q.S.C. werd reeds lang met span ning, maar ook met eenige vreeze tegemoet gezien. Q.S.C. is een goed spelende ploeg, waar duidelijk in naar voren treedt, dat geregeld wordt getraind. Boven dien vertrok er een onvolledig Schagen I, zoodat zelfs de meest verstokte optimist aan geen overwinning meer durfde denken, toen de groote H.A.B.O.-bus de reis naar 't Zuiden aanving. Om ruim 2 uur stelden de volgende ploegen zich op. SPARTA: C. Prins Vlottea Rempt P. Molenaar Kakebeeke J. Watertor J. Molenaar A. Plakman Boontjes Slingerland Lutjeharms O Verheijen Kat Kamphuis de Nieuwe Lasse Huijer Pot De Jong Thie Bloemerk Besh Q.S.C. We zien dus aanvoerder Rus ontbreken, alsook W. Rus en P. Boon. Slingerland stond weer voor 't eerst in de gelederen. Een geheel gewijzigde opstelling was van een en ander het gevolg. De eerste aanvallen zijn voor Schagen, maar veel ver der dan de backs komt men niet. Nadat aan weerszijden het terrein is verkend en de sterke en zwakke plekken zijn ontdekt, komt er meer teekening in het spel. We zien dan dat de Q.S.C.-achterhoede eenige malen ten koste van een corner weet te redden, die hoewel goed genomen, kunnen worden weggewerkt. Aan de andere zijde blijkt, dat Rempt niet trapvast is. Ook hier worden corners gforcerd, uit een waarvan Q.S.C. na 6 minu ten spelens weet te doelpunten (01). Niet ontmoedigd valt Schagen opnieuw aan. Enkele goede schoten gaan over en langs Best's heiligdom. Als Rempt bij een goed opgezette aanval van de rechtervleugel te lang aarzelt, moet Prins ten tweede male visschen (02). Dit ont moedigt de Schagenaars wel eenigszins. Toch zien Boon tjes en Slingerland kans om goed combineerend verwar ring te stichten in de achterhoede der Wormerveerders, maar de bal belandt ten slotte toch weer in de veilige handen van den doelman Dan plots breekt de linksbui ten door en alles passeerend, stevent hij op Prins aan, die ten derde male gepasseerd wordt (0—3). Grooter en grooter wordt de druk op 't Sparta-doel. Vlottes weet vele malen 't gevaar te bezweren, maar toch is niet te voorkomen, dat No. 4 in de touwen wordt gejaagd, 04. Dan is 't rusten. Na de rust zien we een nog sterker Q.S.C. aan het werk. Meer en meer worden de Schagenaars in 't nauw gedreven. Wanneer Kakebeeke zich meer in de verde diging terugtrekt, lijkt het een moment, dat Q.S.C. zal worden gestuit. Het is echter tijdelijk. Al gauw wordt No. 5 achter Prins gedeponeerd. Onstuimig valt Sparta aan. Goed spel van Boontjes met Slingerland valt op te merken. Na een goed opgezette aanval gelukt 't dan Lutjeharms om met een harden kogel de eer te redden (51). Dan Is 't met Sparta gedaan. Q.S.C. neemt het spel geheel in handen en dringt Schagen op eigen speel- helft terug. De score wordt tot 81 opgevoerd, met wel ken stand het einde komt. Schagen heeft verdiend verloren. Q.S.C. is een ploeg, die geregeld onder training staat en daarvan de vruch ten plukt. Goed overwegend en positie-kiezend werd er gespeeld. De bal werd zuiver geplaatst en het spel zóó verdeeld, dat nu aan deze, dan aan gene zijde een aan val werd opgezet. Sohagen heeft hard gewerkt, maar 't bleef hier een vechten tegen de bierkaai. De sterkste heeft gezege vierd. al dient gezegd, dat een kleiner puntenverschil beter de verhouding zou hebben weergegeven. BEVERWIJK ID.T.S. I, 6—L Ondanks de lofwaardige pogingen van de D.T.S.- ploeg, Is deze er niet in geslaagd, Beverwijk ook maar één winstpuntje afhandig te maken. Met een 51 overwinning is Beverwijk hierdoor al zoo goed als ze ker kampioen geworden. Er zullen tenmiste rare din gen moeten gebeuren, indien deze titel hen noch mocht ontgaan. In den huidigen vorm spelend, zijn zij onge twijfeld de sterkste van deze afdeeling. Het is even over tweeën als scheidsrechter Melkman de beide elftallen in het veld fluit. D.T.S. versrhijnt in zooverre met dezelfde opstelling ais verleden week, dat Van Dijk en Mulder van plaats hebben verwisseld. Beverwijk is volledig. Beverwijk had de toss gewonnen en Dekker brengt voor D.T.S. den bal aan het rollen. Al direct is het een vinnigen strijd. Schitterend wordt er aan beide zijden gewerkt, zoodat de strijd het aan zien ten volle waard is. De D.T.S. kanthalves hebben de handen vol aan de buitenspelers van Beverwijk, maar Kooy en Van Meurs zijn er goed in, zoodat voorloopig van deze zijde geen gevaar voor D.T.S. dreigt. Ook de D.T^.-voorhoede trekt er keer op keer zuiver combi nerend vandoor. Dekker stelt zich steeds handig tus schen de backs op en weldra wordt de Beverwijk-kee per aan den tand gevoeld. Deze blijkt echter uit het goede hout gesneden te zijn, zoodat de stand langen tijd 00 blijft Met lange trappen trachten de Bever wijk-backs het veld te zuiveren, zoodoende hun eigen voorhoede in de gelegenheid te stellen, het D.T.S.-doel te belagen. Van Dijk en C. Kroon komen telkenmale als overwinnaar uit de soms felle schermutselingen te voorschijn. Voeg hierbij, dat ook A. Kroon zijn doel op rustige wijze verdedigde, dan behoeft het geen ver wondering te verwekken, dat de Beverwijk-voorhoede in deze periode geen schijn van kans had. De strijd blijft fraai en opwindend. Razend snel gaat het van doel tot doel, en eindelijk heeft D.T.S. succes. Mulder had den bal goed opgebracht, en zuiver doorgegeven aan Dekker, die weer op zijn bekende plaats tusschen de backs opgesteld stond. Op fraaie wijze weet hij zich vrij te maken, passeert den keeper incluis en deponeert den bal kalm in het net, 10 voor D.T.S. Steeds weer komt D.T.S. terug. De Beverwijk-spelers werken wanhopig om los te komen en bezondigen zich nog al eens veel door den bal opzettelijk uit te trappen. Wij denken ieder oogenblik, dat het 20 zal worden, maar hoe anders is dit uitgeloopen. Tot twaalf minuten voor de rust heeft D.T.S. de leiding gehad. Toen pas maakte Beverwijk gelijk. Een voorzet van den rechts buiten wordt keihard van vlakbij door den linksbinnen ingeschoten, en vijf minuten later was het noodlot over D.T.S. voltrokken. Het was wel_ een hard gelag, den grootsten tijd van de eerste speelhelft in de meerden held te zijn geweest, en dan toch nog tenslotte met 21 achterstaan. Even voor de rust had Beverwijk de zen stand verkregen. De rechtsbinnen had hard op doel geschoten, Ant. Kroon wilde het leder vangen, doch het harde schot ketste uit zijn handen, waarna de midvoor geen moeite had, te doelpunten. Met dezen stand brak de rust aan. Na de thee is Beverwijk in de meerderheid, maar de D.T.S.-achterhoede weet, met inspanning van alle krachten, het doel voor doorboring te vrijwaren. Het is jammer, dat door een misverstand tusschen Kooij en J. Mailder, de stand nog wordt vergroot. Beverwijk is nu binnen en speelt kalm, maar uitstekend combinee rend verder. Alleen de rechtsbuiten der gastheeren bezondigt zich wel eens aan ruw spel, maar de scheidsrechter treedt resoluut op en smoort elke po ging in de kiem. Met een keihard schot vergroot de rechtsbinnen van Beverwijk uit een goed aangegeven bal voor de vierde maal. In deze periode was het spel der D.T.S-voorhoede uiterst zwak. Het vlotte weer heelemaal niet en de Beverwijk-achterhoede kan met het grootst mogelijke gemak meester van het terrein blijven. Beverwijk doet beter en weet nog een maal uit een doelworsteling te doelpunten, hiermede alzoo den stand op 51 brengend. Hier komt geen verandering meer in, ondanks dat beide elftallen nog eenige zeer fraaie kansen krijgen. Rest ons nog te vermelden, dat scheidsrechter Melkman op kalme, rustige wijze heeft geleid. WEERINGEN. Succes 3—H.S.V. I, 1—6. Zondag. 2en Kerstdag, speelde S. 3 een competitiewed strijd tegen H.S.V. van Den Helder. De uitslag laat reeds het krachtverschil zien. De H.S.V.'ers hebben verdiend gewonnen, alhoewel S. wel eenige doelpunten had verdiend, doch de H.S.V.-keeper gaf steeds niet thuis. Om ruim 2 uur laat de arbiter A. Gauda van Den Helder beginnen, de leiding kon ons echter niet bekoren alhoewel hjj zijn best heeft gedaan. H.S.V. wint de toss en S. trapt af. H.S.V. gaat direct ten aanval en reeds na 2 minuten nemen ze met een hard schot de leiding. Als afgetrapt wordt probeert S. het ook eens, doch de kleine Looij is op zijn post en zendt alles retour. Bij een H.-aanval wordt in buiten spelpositie de 2e goal geboren, evenzoo no. 3, wat voor de S.'ers tamelijk ontmoedigend werkte. Alsof dit niet genoeg was, een goede voorzet van H.S.V. De S.-links- back stopt den bal en deze springt in eigen doel, 04. Met dezen stand gaat rust in. Na de rust hetzelfde spel met H. in de meerderheid. De S.'ers kunnen hun spel niet ontplooien, steeds is er een H.S.V.-speler, die hun dit belet. Dan maakt H. er 05 van en de S.'ers spelen een verloren wedstrijd. Ze probeeren het nog wel eens, en by een der aanvallen wordt hands gemaakt; den scheidsrechter ontging dit niet en de S.-linksbuiten jaagt den bal in de touwen. Van beide kanten wordt volgehouden, en H.S.V. weet zijn 6e doelpunt te maken. Nu gaat de moed er uit en als nog eenige aanvallen van H. onschadelijk worden gemaakt, blaast de scheidsrechter voor einde, en heeft H.S.V. een paar kostbare punten veroverd. Alle andere elftallen hadden vrijaf. NOORDSCHARWOUDE. Voetbaluitslagen: Voorwaarts IS.D.E. I 10; Oranje Wit 4Voorwaarts 3 01; E.S.V. jun. bVoorwaarts jun. b 30. ANNA PAULOWNA. B.K.C. kreeg op eersten Kerstdag bezoek van Atlas van Den Helder. Dank zij de „Adam-grap" waren er tal van toe schouwers, meest nieuwsgierigen, naar de weergalooze handigheid en onnavolgbare schaarbewegingen van on zen international, die er natuurlijk niet was! Zelfs wer den fotografen gesignaleerd, die, nadat de aap uit den mouw kwam, vertrokken. Door het talrijke publiek werd het een pittigen wed strijd Voor rust was Atlas iets in de meerderheid, doch tot een doelpunt kwam het niet. Na halftime was B.K.C. sterker, maar ook de door Post aangevoerde voorhoede kon de goal niet vinden. Einde alzoo 00. Achterhoede en halflinie speelden, bij B.K.C. geen onaardige partij. Bij Atlas was de linkervleugel de zwakste plek. Overigens viel de ploeg erg mee. De leiding een door Atlas meegenomen jongmensch was onvoldoende. Op Nieuwjaarsdag B.K.C. 2Atlas 2. TUINBOUW. De steun aan den tuinbouw. Vermoedelijk half Januari een eerste stennuitkeerlng. Naar verluidt, zouden dezer dagen ongeveer alle gegevens betreffende den steun aan den tuinbouw op de veilingen verzameld zijn en doorgezonden, zoo dat venvacht kan worden, dat half Januari een eer ste steunuitkeering aan de tuinders kan plaats hebben. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN OOGONDFCY70C K GEHEEL* GQ ATI S Afsluitdijk van het IJsselmeer. Over de openstelling voor het verkeer. Daar het voor de Noordelijke provinciën van groot belang zou zijn, indien gedurende de R.A.I.-tentoon- stelling te Amsterdam van 27 Januari t.m. 5 Februari a.s. de weg over den afsluitdijk van het IJsselmeer werd opengesteld voor het verkeer, hebben de A.N. W.B. en de K.N.A.C. zich met een desbetreffende ver zoek gewend tot den directeur-generaal der Zuider zeewerken, die hierop het volgende heeft medege deeld: „Terzake uw. verzoek of het mogelijk zal zijn op den weg over den afsluitdijk van 27 Januari t.m. 5 Februari 1933 eenig verkeer en in geen geval anders dan met personen-automobielen met ten hoogste 6 zitplaatsen, toe te laten, kan ik met het oog op het winterseizoen geen enkele toezegging doen. Omtrent de definitieve openstelling van den weg is thans in verband met het verbreeden van den toe gangsweg in Friesland nog niets met zekerheid te zeggen". DRONKEN WOESTELING. Een politieagent te Culemborg wilde Zondag een dron ken man arresteeren, die zich dat echter niet liet wel gevallen en zich verzette. Toen de agent hem met den gummistok dreigde, trok hij een mes. Ook voor de re volver van Men agent had hij geen ontzag. Pas toen deze twee schoten had gelost, ging hij aan den haal, maar deponeerde eerst nog even het rijwiel van den agent te water, om een eventueele achtervolging te bemoeilijken Naam en signalement van den woesteling zijn bekend, ofschoon het hem tot nog toe gelukt is, onvindbaar te blijven. KERSTBOOM IN BRAND. Heer des huizes eveneens in vlammen. Tweeden Kerstdag geraakte door onvoorzichtigheid bij de familie C. D. te Haarlemmermeer een Kerstboom in brand. Alhoewel het vuur spoedig gebluscht was, be kwam de heer des huizes, doordat zijn kleeren vlam vatten, ernstige brandwonden over het geheele lichaam. In zorgelijken toestand moest hij naar een ziekenhui» worden overgebracht. Bloedige voorvallen te Sofia. Droevige Kerstgebeurtenissen. In de Bulgaarsche hoofdstad Sofia, heeft zich in de society-kringen een bloedig voorval afgespeeld. De luitenant der cavalerie, Simeonow, bezocht den avond van den eersten Kerstdag eenige vrienden van hem, studenten, in hun woning. Een in het zelf de huis wonende advocaat, Dimitrow, verzocht ten slotte om stilte. Er ontstond hierop oneenigheid tusschen den lui tenant en den advocaat, welke ruzie eindigde in handtastelijkheden. De advocaat loste, toen hij zich tenslotte bedreigd gevoelde, eenige schoten. De lui tenant trok daarop zijn sabel en sloeg den advocaat hiermede eenige malen op het hoofd, zoodat de heer Dimitrow ernstig gewond naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. De officier werd gearresteerd, doch weer vrijgelaten op zijn belofte, dat hij zich den volgenden dag, dus Maandag, des morgens, ter beschikking van de mi litaire autoriteiten zou stellen, Maandagochtend ontmoette de luitenant op straat, voor het parlementsgebouw overste Dimitrow, den broer van den zwaargewonden advocaat. Beide offi cieren behooren tot het zelfde regiment. Na een korte woordenwisseling legde de overste den luitenant door drie revolverschoten neer. De moordenaar meldde zich bij den eersten passeeren- den officier. Een tweede bloedige daad op straat heeft Maan dagmiddag eveneens te Sofia plaats gevonden voor het gebouw van het ministerie van oorlog. Een aan hanger van Michaolow, Atanasow, heeft een man, zekeren Nakow, doodgeschoten, die aanhanger der Protogerislen was. Na een wilde jacht door dc drukste straten der stad, werd de moordenaar gearresteerd. Volgens zijn verklaring heeft hij zijn opdracht ontvangen van het „revolutionnaire tribunaal" voor het district Saloniki.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7