Verdraag geen Rugpijn! Uit onze Omgeving. Plaatselijk Nieuws. klem op te worden aangedrongen Hoe de steunregeling voor 1933 er ook moge uitzien, welke bij de regeering In voorbereiding is. allereerst zal er voor gezorgd moeten worden, dat de akkers weer kunnen worden „bouw klaar" gemaakt. Geen regeling kan voldoende uitkomst brengen voor de tuinders, wanneer geld voor het ploegen van 't land zou ontbreken. Aangezien de tijd weer daar is om het land om te werken en er nog bijzonder weinig Is geploegd, zal In directe aandacht van de regeering dienen te worden ge vraagd. Waarvoor wij dan ook uwen hulp verzoeken en waarvoor bij voorbaat onzen dank". Het hek In de Bergensche duinen. Ontstemming in den gemeenteraad. Zooals we reeds eerder meldden, heeft de plaatsing van een 2 M. hoog ijzeren hek om het gebied van do provinciale waterleiding in de Bergensche duinen, alge meen groote ergernis gewekt. Ook in den Donderdag gehouden gemeenteraad van Bergen was men over deze schending van het natuur schoon zeer ontstemd. Door den heer Dr. Hemelrijk werd er n.1. op gewezen, dat de provincie aan Bergen steun heeft verleend voor den aankoop van het natuurreservaat onder de bepa ling. dat dit in geen enkel opzicht geschonden mocht worden. Nu overrompelt een bedrijf der provincie de gemeente met een hoog hek van 2 M., dat spr. een schreeuwende natuurschending acht. Spr. vroeg of een dergelijk hek krachtens de bouwverordening in Bergen zonder voorkennis van de gemeente gemaakt mocht worden en betreurde het, uit het antwoord van den burgemeester te vernemen, dat er niets aan te doen was. Wanneer dit wel het geval was. zou hij niet aarzelen het voorstel te doen om het af te breken, overtuigd als hU Is dat de geheele raad dit voorstel zou aannemen. Spr. oordeelde, dat het beleefd van het P.W.B. zou zijn ge weest, wanneer het de gemeente er mee in kermis had gesteld, dat het van plan was een dergelijk hek te ma ken. Spr. meende dat alles gedaan moest worden om dit hek, dat f 5000 heeft gekost, te doen verdwijnen en stel de voor om bij de regeering te protesteeren tegen deze schending van het natuurschoon. Het was hem bekend, dat verschillende Statenleden In de Januari-zitting, waarin het voorstel aan de orde komt om het duingebied in de Egmonden aan te koopen, de zaak ter sprake zouden brengen en hij vertrouwde er op, dat dit wel zal leiden tot verplaatsing van het hek. Dr. Hemelrijk meende daarom, dat voorlooplg vol staan moest worden met een verzoek aan Prov. Staten om het hek te verplaatsen tót de naaste omgeving van de prise d'eau, waardoor de wandeling in het provinci aal duingebied te Bergen, grenzende aan het natuurre servaat, op dezelfde wijze kan geschieden als dit tot nog toe het geval is geweest. Spr. diende een motie in van deze strekking. Op een vraag van mevr. Dekker zelde de burgemees ter. mr. Van Reenen, dat de familie bij den verkoop van het terrein nimmer dit hek heeft gewild en een ser vituut op den grond heeft gelegd om zooveel mogelijk te verzekeren, dat het goed willende publiek daar steeds kan wandelen als tot nog toe. Spr.'s indruk is, dat deze maatregel te ver gaat. De gemeente stelde voor het toezicht in het natuur reservaat reeds voor het drukke seizoen een tijdelijken politieman aan en z.i. had ook de provincie, door het zelfde te doen, kunnen bereiken, dat niet bulten de pa den gewandeld werd. De raad nam ten slotte na een uitvoerige bespreking de motie aan en vereenigde zich eveneens met het voor stel van dr. Hemelrijk, om zich zoo noodig tot de regee ring te wenden met het verzoek, haar Invloed aan te wenden om het hek te doen verwijderen. Vronw met een mes gestoken. Noodlottige twist te Rotterdam. Donderdagavond hebben burgers op de Maaskade te Rotterdam een vrouw gevonden, die hevig bloedde uit een diepe steekwond in den rechterschouder. Het bleek een bewoonster van die kade te zijn, nJ. de 42-jarige weduwe A. S.-den O., die meedeelde, dat zij was gesto ken door den 43-jarigen J. Z. De vrouw is in het zieken huis aan den Coolslngel in hoogst zorgelijken toestand opgenomen. De man is even later aangehouden. Hij be kende de vrouw te hebben gestoken. Uit de verklaringen van de vrouw en van den man, welke verklaringen hier en daar nogal uiteen loopen Is het volgende op te maken: Z. en de vrouw hebben eeni- gen tijd samen geleefd, totdat de man ziek werd en in een ziekenhuis moest worden opgenomen waar hij bijna een half jaar werd verpleegd. In dien tussohentijd heeft de vrouw een ander leeren kennen. Toen Z. uit het zie kenhuis werd ontslagen, heeft de vrouw hem beloofd te helpen en zij heeft met hem afgesproken, dat zij elkaar Donderdagmiddag in een café aan de v. d. Takstraat, nabij de Maaskade zouden ontmoeten. Daar zou zij hem dan geld geven, om een nieuw pak te kunnen koopen. In plaats van dat zij hem het geld gaf, heeft zij hem nogal zitten sarren, maar ten slotte sprak zij toch met hem af, dat hij ln haar woning het geld zou kunnen komen halen. Na die afspraak is zij weggegaan. De man is haar even later gevolgd, maar onderweg heeft hij een groot mes gekocht. Wat er precies in de woning is gebeurd, ls nog niet opgehelderd, maar in elk geval heeft Z. haar opeens met het mes in den schouder gestoken. De vrouw ls naar buiten gevlucht, waar zij in elkaar is gezakt. De man is weggeloopen, maar hij is, gelijk wij reeds schreven, even later aangehouden. Na zijn bekentenis is hij opgesloten. Russisch-Poolsch luchtgevecht. Russisch vliegtuig neergeschoten. 2 Dooden Boekarest, 29 Dec. (V.D.). Volgens een bericht van de grenswacht in Chiton aan den Dnjepr zou eeni- ge dagen geleden op het punt waar de grens tusschen Polen, Rusland en Roemenië bijeenkomt, op Poolsch gebied tusschen Poolsche en Russische vliegtuigen ©en luchtgevecht hebben plaatsgevonden. Een Russische machine kwam boven Poolsch gebied, waarop zij door drie Poolsche vliegtuigen werd achtervolgd. Het Rus sische, aangevallen vliegtuig, kreeg hulp van een Rus sisch eskader van drie toestellen. Er ontstond een he vige schietpartij in verloop waarvan het aangevallen Russische vliegtuig werd neergeschoten. De beide in zittenden vonden den dood. De drie andere vliegtuigen keerden daarop op Russisch gebied terug. Een waanzinnige in de kerk. Het Christuskind In de kribbe voor haar eigen zuigeling verwisseld. Uit Londen: In een katholieke kerk ln Oxford is een incident geschied, dat groote ontsteltenis verwek te. Een jonge vrouw, die voor een kribbe stond, ver wijderde plotseling, tot ontzetting der aanwezigen, het Christuskind uit de kribbe en legde haar eigen zuige ling er voor in de plaats. Daarop snelde zij naar het hoogaltaar, rukte het kruis af en slingerde het weg. Tenslotte werd zij door kerkgangers vastgehouden en aan de politie uitgeleverd, die de waanzinnige naar een zenuwinrichting bracht. Grlep-epldemle ln Amerika. Alleen in New York reeds 10.000 gevallen. Uit New York: Evenals ln Groot Brittannlë heerscht ook in de Vereenigde Staten een gr iep-epide mie.. Door den openbaren gezondheidsdienst werden in vijf en dertig staten 43.997 gevallen gesignaleerd. Dit getal is waarschijnlijk slechts een achtste van het werkelijke. Alleen in New-York reeds werden 10.000 gevallen geconstateerd. Mexicaansch dorp door een aardbeving verwoest. Er zouden 27 personen gedood zijn. Het dorp Tomatlan in de Mexicaansch© provincie Ja- lisco is, naar eerst thans b&kend wordt, op 19 Decem ber door een verwoestende aardbeving vernield. 27 Per sonen werden hierbij gedood en 50 gewond. Blijf flink en gezond! Verdraag geen rugpijn, aan vallen van duizeligheid,, onnatuurlijke vermoeidheid, rheumatiek, Ischias, spit, urine-stoomissen, blaaszwak- te. bezinksel in de urine! Deze verschijnselen wijzen er op, dat het bloed niet behoorlijk gefiltreerd wordt en dat gij dringend Foster's Rugpijn Pillen noodig hebt. Verwaarloozing maakt de zaak erger urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden kunnen zich dan in het bloed ophoopen en schade aanrichten in alle kwetsbare deelen van het lichaam. Gij kunt niet gezond worden, alvorens de verzwakte organen in den rug. welke zorg dragen voor de zuive ring van het bloed, weder gezond en sterk zijn. En het beste middel daartoe zijn Foster's Pillen. Dit speciale middel heeft duizenden hun gezondheid hergeven. Waarom zoudt gij hun voorbeeld niet volgen? Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. f 1.75 per flacon. China gaat zich „beteren". De Chinees zal geen tweede vrouw meer mo gen hebben. Maatregelen tegen de onze delijke vrouwenmode. Reuter meldt uit Sjanhai. dat het volgens een besluit van het juridische comité der Centrale Regeering voor taan in China niet langer geoorloofd zal zijn meer dan één vrouw te hebben zonder met de wet in aanraking te komen. De gewoonte om meer vrouwen te hebben, heeft voor al in de provincie al zeer lang bestaan, daar de boeren en kooplieden rijk genoeg waren om zich een derge lijke weelde te kunnen veroorloven. Volgens het nieuwe besluit moet iedere Chlneesche vrouw echtscheiding aanvragen, zoodra haar echtgenoot een tweede vrouw neemt Het Uitvoerend Comité der regeering heeft eveneens een besluit afgekondigd, waaruit blijkt dat men de ze delijkheid in China wil bevorderen. Dit besluit, opge steld door ambtenaren van de ministeries van binnen- landsche zaken, opvoeding, industrie en oorlog, bevat bepalingen inzake de vrouwenkleeding, teneinde de mo raliteit der bevolking te verbeteren. De opstellers van dit besluit keuren ernstig de tegenwoordige mode af en zij stellen voor vrouwen „die de tegenwoordige onwaar dige mode" blijven volgen, te veroordeelen tot boeten en gevangenisstraffen. Tragische docd van moeder en kind. Door gasvergiftiging om het leven gekomen Uit Leipzig. De vrouw van den slotenmaker Gottfried bevond zich Donderdagmiddag met haar doch tertje van 5 jaar in de keuken. Plotseling kreeg de vrouw, die aan hartzwakte leed, een flauwte, juist op het oogenbllk, dat zij het gaskomfoor wilde aanste ken. Het kleine meisje ging in radeloosheid op den rug van de bewustelooze vrouw zitten. Door het ontsnap pende gas zijn moeder en kind omgekomen. Vreeselijke dood van een machinist. In een vlaag van verstandsverbijstering ln het vuur van zijn machine gesprongen. Uit Bratislava. Op het station Altsohl in Tsje- cho-Slowakije heeft zich een vreeselijk voorval afge speeld. De machinist Kocka klom op zijn voor vertrek gereed staande locomotief, trok zijn jas uit, opende de deur van de stookplaat en sprong in het vuur. In een oogwenk was hij geheel verkoold. Waarschijnlijk heeft hij ln een vlaag van verstands verbijstering gehandeld. Hij Iaat een vrouw en twee kleine kinderen achter. Een brandweer verongelukt.. Motorspuit van de brug gestort. Uit Stuttgart. Donderdagochtend werd de brand spuit van Stockacb naar Muehllngen ontboden. In de buurt van de Kosakken-brug begon de wagen ten ge volge van de gladheid van den weg te slingeren, ver nielde de brugleuning en kwam in de talud terecht. Van de vijftien brandwachts werd er een op slag gedood, terwijijl vier anderenernstig gewond naar het ziekenhuis te Stockaoh werden vervoerd. Ernstige aanvaring op de Australische kast. Tien personen verdronken. Reuter seint uit Napier (N. Zeeland). Twee sche pen kwamen in den ingang van de haven met elkaar in botsing. Tien personen verdronken, twaalf personen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht De ver dronkenen behoorden tot een ploeg arbeiders, die op een der schepen op de reede werkten. De gouden standaard ln Zuid-Afrika opgeheven. Volgens een officieel bericht uit Johannesburg, heeft Zuid-Afrika definitief den gouden standaard verlaten. W A H M R N H V I 2 E V Vergadering van de Tuinbouwvereeniging „de Noord" ln het Veillngskoffiehuis. Bij afwezigheid van den voor- ziter opent de heer P. Slot de vergadering en heet allen welkom. De secretaris leest de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Als leden van de rekening-commissie worden benoemd de heeren Jn. Kuiper en Jb. Gutter. Rondvraag. De heer P. Pie vraagt of de Schotsche muizen aangevoerd moeten worden. Voorzitter zegt dat alleen goedgekeurde aardappelen op monster worden geveild en raadt aan, alles aan te voeren, we weten niet wat de regeering zal doen. Ei genheimers komen niet voor toeslag ln aanmerking, wat door sommigen beweerd wordt. De heer K. Mink wil het half procent voor de door gedraaide producten schrappen, het kost maar geld en we hebben er niets aan. De heer Groet steunt dit voorstel. Voorzitter zegt: het inr en verkoopbureau is een gevolg van de historie, het is gegroeid, in de toekomst moeten we het zelf kunnen financieren. De heer K. Molenaar noemt dit een weg om te komen tot verhooging van de minimumprijzen. Het fonds dat uit dit half pet. gevormd wordt, blijft ons eigendom. De tegenwoordige kosten van het in- en verkoopbureau worden betaald door de provincie. De heer K. Mink verwerpt alle bestaande lapmidde len. De heer G. Groet zegt: we zijn zelf slachtoffers en kunnen niets offeren. De heer Klant zegt, dat we onze oude schoenen niet moeten weggooien voor we nieuwe hebben. Het discus- sieeren met menschen die alle middelen weder ver werpen om een beteren toestand te krijgen, is echter nutteloos. De heer Mink veranderde zijn voorstel ln een motie, doch deze wordt niet ondersteund. De heer C. Mink vraagt beter toezicht op de zetkool- regeling, wil er desnoods verandering in brengen, daar er bijna geen witte zetkool meer gezet wordt. Voorzitter vraagt om met klachten direct bij het testuur te komen. De heer D. Mink vraagt inlichtingen over de steun- wet. Voorzitter zegt, dat waarschijnlijk half Jan. de eerste ultkeering zal geschieden. Officieel is er zoo goed als niets bekend. De heer G. Groet wil de producten van bedrijven welke door orislsschuld worden verkocht, van de vei ling weren. De neutrale bond wil samenwerken met de veilingsorganlsatie. Voorzitter zegt dat dit een terrein la wat niet door de veiling mag worden betreden. De heer Groet vindt boycot de minst scherpe wijze van verzet Voorzitter zegt: de volgende vergadering heeft leder het recht een voorstel in te dienen voor de algemeene vergadering. Hoewel er bijna niets op de agenda stond ie deze vergadering gebleken toch nuttig te zijn geweest Voorzitter hoopt op een beteren toestand in 't vol gende jaar en sluit de vergadering. ANNA PAVI.nWNA Officieel© mededeellngen voetbeivereeniging BJS.C. A.s. Zondag 1 Januari om 2 uur speelt B.K.C. II een vriendschappelljken wedstrijd tegen Atlas n van Den Helder. B.K.C. komt voor haar tweede elftal met een gewijzigde opstelling; de elftalcommissie hoopt dat dit een verbetering moge blijken. Koster Hendriks» De Jong M. Bakker K. Steenvoorde J. de Schipper A. de Ridder H. Blom J. de Schipper Jb. Steenvoorde G. van*Loon We willen nog even terugkomen op den voetbalwed strijd van jJ. Zondag, waarin de hoop werd uitgesproken dat Adam het B.K.C.-elftal zou versterken. Het schijnt dat dit nogal wat stof heeft doen opwaaien, ofschoon het BJLC.-bestuur geen blaam treft Er stond letterlijk: er bestaat kans. dat Adam mee speelt en als die kans een feit zou zijn. dan zou dit per advertentie in de Schager Courant en per strooibiljet bekend gemaakt worden. Noch een advertentie, noch een strooibiljet heeft iemand bereikt zoodat daaruit vanzelf spreekt, dat Adam niet meespeelt We kregen vandaag nog een paar verslagen in ons bezit, die vertelden van een April- en Adamgrap op Kerstmis. We raden die heeren aan nog wat herhalings- lessen te nemen om beter te leeren lezen. Als de voetballiefhebbers gesteld zijn op het zien van wedstrijden door eerste klas krachten, wil het B.K.C.- bestuur gaarne zijn best doen enkele van die matches op het sportterrein te Kleinesluls te laten spelen, maar wil dan ook heel graag, dat de gewone competitie- en vriendschappelijke wedstrijden beter worden bezocht, hetzij als betalend bezoeker of als donateur. Nu wij toch aan het schrijven zijn, willen we ook nog even opkomen tegen de laatste zin van het verslagje B.K.C.—Atlas. Er staat: de leiding een door Atlas meegenomen jongmensch was onvoldoende. Waarom altijd critlek op die scheidsrechters, het jon ge mensch heeft den wedstrijd op welwillende wijze tot tevredenheid van belde partijen geleid. Het N.H.V.B.- bestuur smeekt zoowat om scheidsrechters; de Jongens doen het vaak gratis uit liefhebberij, en als ze dar. steeds critiek moeten hooren, is het geen wonder, dat voor dat mooie „vak" haast geen llefhebebr© zijn te krij gen. n o o n w a r n AARTSWOUD. Door het kiescollege werden heden tot ouderling en diaken herkozen, de heeren K. Helder en J. Zwaag. Door de tooneelvereeniging de Hoop, alhier, werden eersten Kerstdag en Woensdag hare uitvoeringen ge geven in de zaal van den heer Visser. Bij uitzondering werden nu weer de jongelui van de ouderen gescheiden, wat goed gezien was. Woensdag heette de leider de heer Maij, bij ontstente nis van den voorzitter, allen welkom. Hij hoopte dat en de keuze der stukken en het spel het publiek mocht bevallen en een gezellige avond verschaffen. Dit is vol komen bereikt Eerst de Ploegbaas, een dramatische schetst die wel niet allen bekoord zal hebben; wtj vonden het wel wat overdreven. Daarna de Houten Ham, een blijspel ln drie bedrijven. Dit ls een dankbaar stuk, met bijna alle dankbare rollen. Hier kwam nu duidelijk tot zijn recht, hoe noodig het ls dat de rollen er vast in zitten, want dan kan gegeven worden vlot spel. Nu. een compliment hiervoor. Het stuk kwam volkomen tot lijn recht en men genoot met volle teugen. Een luid ap plaus was de welverdiende belooning. Voorzitter Rempt dankte tenslotte het publiek voor het aandaohtig gehoor, en de spelers voor hun spel, maar bovenal den leider, die de saaie repetitieavonden zoo gezellig wist te maken. Hij hoopte dat hij nog vele Jaren de vereenlging mocht steunen. Z IJ P E SCHAGER BRUG. Dinsdagavond hield de biljartclub „Kunst naar kracht" voor haar leden ln het café van den heer Van der Poll alhier een onderlingen wedstrijd. Met buitengewoon veel ambitie werden de partijen handicap gespeeld De uitslag luidde als volgt: le prijs de heer C. Dekker; 2e pr. E. Noorman; 3e pr. C. Bakker; 4e pr. J. Del ver; 5e pr. P. Wittebol; 6e pr. N. Llgthart. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen door den voorzitter met een toepasselijk woord uitgereikt en bleef men nog korten tijd hoogst gezellig bijeen. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld la onze vroegere plaats genoot. de heer K. Veuger te Hoofddorp benoemd tot onderwijzer aan de UX.O.-achool, uitgaande van het Departement der Mij. tot Nut van het Algemeen 'te Eindhoven. SINT P A N C R A BOND VAN LOONPLOEGERS. Tot een tiental burgemeesters van de Langendijker- en omliggende gemeenten Is onderstaand schrijven ver zonden: „Ondergeteekende, Tj. Koelemij. secr. van den Bond van Loonploegers van den Langendijk en Omstreken, verzoekt beleefd doch ernstig uwe medewerking voor onderstaande. Genoemde bond, welke ls opgericht half October JJ. en nu reeds een zestig(60)-tal leden telt, heeft noodgedwon gen besloten, voortaan zoo veel mogelijk a contant te ploegen. Door de crisis zijn de tuinders niet bij machte het verschuldigde loon aan de ploegers te voldoen. Deze toestand ls voor de ploegers onhoudbaar, temeer daar vooralsnog geen opleving ln 't tuinbouwbedrijf ln zicht ia Ongetwijfeld zal er indien geen noemenswaardigo verbetering Intreedt of wanneer geen voldoende steun redding brengt veel land braak moeten blijven lig gen. Om dit laatste alsnog te voorkomen ls aan onder geteekende opgedragen namens genoemden bond hier voor uwe steun ln te roepen. Tevens is dit punt, waarom het gaat, n.m. garantstelling voor het ploegloon, ook door den Neutralen Bond van Boeren en Tuinders ter hand genomen. Garantstelling voor 't ploegwerk zal oJ. alleen uit komst kunnen geven. Op een adres door ondergeteekende gericht aan de commissie van Burgemeesters uit West Friesland, welke de tuinders in den nood terzijde staan, was het ant woord, dat dit niet op hun terrein lag en dat we ons daarvoor dienden te wenden tot de betrokken gemeen ten. O.i. zal borgstelling door de gemeenten veel te groote offers eischen en dient er dan ook bij de regeering met LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Alhier is overleden, In den ouderdom van 60 jaren, de heer P. Kramer, voorzitter van de plaatselijke begra- fenisvereeniging. Naast deze functie was de overledene nog voorzitter van den bond van begrafenisvereenigin- gen, op welk gebied hij zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. OUDKARSPEL. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Januari 1933 be noemd tot heemraad van het Ambacht van Westfries, land, genaamd Geestmerambacht, de heer G. Hart, al hier. THEATER ROYAL. Het mocht de directie van Theater Royal gelukken, beslag te leggen op de fijne film „Afzwaaien*Zullen we er veel aan toe moeten voegen? Neen, Immers, wie weet niet dat de diensttijd is een periode, waarin men de dolste dingen meemaakt? In deze film zal een Ieder zijn hart kunnen ophalen! Wat zal er intens genoten worden van dit Aafa-film- product! Over den inhoud deelen we 't volgende mede: Dr. Egon Breitner is een jong astronoom, die van „hemelsche" dingen veel verstand heeft, maar voor alle wederwaardigheden des levens en volkomen on kunde aan den dag legt Er is dan ook wel niemand minder geschikt voor het soldatenleven dan hij; doch op zekeren dag komt ook voor hem de oproeping voor de reserve. De kapitein is allesbehalve op reservisten gesteld en dit nieuwe exemplaar schijnt ten volle zijn afkeer te wettigen. Door zijn totale ongeschiktheid' brengt deze man der wetenschap al zijn superieuren tot vertwijfeling. Het zou voor den ongelukkige dan ook straffen regenen, als hij niet een trouwen vriend gevonden had ln den recruut Paul Zapp. Zapp heeft zooals men dat uitdrukt, een hart van goud, maar dit edele hart klopt niet alleen voor zijn vriend Breitner, doch ook voor Anne, de knappe dochter van den mili tairen kleermaker Schulze. Anne geeft echter niet veel om Zapp. Z\j heeft nu eenmaal een zwak voor mannen met meer beschaving, van het slag als de jonge astro noom b.v. Dr. Breitner ls voor toenaderingen van die zijde echter totaal ongevoelig. Toch heeft deze, die zich tot nu toe slechts tot „hemelsche" verschijningen aangetrokken voelde, zijn aandacht gewijd aan een aardsche dito, nJ. een jonge studente, Lotte Fiedler. Door zijn schuchterheid kan hij echter maar niet het juiste contact met haar vinden. Er duikt zelfs een mededinger op, die op een uiterst listige manier een samenkomst tusschen de gelieven weet te verijdelen. Nu bewijst Zapp echter, dat hij ook in privé-aangele- genheden BreitnePs beste vriend is. Hij bewerkt den zergeant zoodanig, dat Dr. Breitner buiten de kazerne mag gaan wonen en zoodoende gelegenheid krijgt, meer in gezelschap te verkeeren. Uit dankbaarheid jegens Zapp regelt Breitner de kwestie tusschen Anne en Zapp tot hun volle tevre denheid. Breitner's Kapitein gaat met angst en beven de manoeuvres tegemoet, in de vaste overtuiging, dat zijn reservist wel weer een stommiteit zal uithalen, zijn majoors-aspiraties in rook zullen doen opgaan. Het komt evenwel anders uit. Door een gelukkige sa menloop van omstandigheden zijn Breitner en Zapp de eersten, die het door den vijand bezette dorp binnen dringen. De kapitein wordt tot majoor bevorderd en door den generaal persoonlijk gelukgewenscht met twee zulke voortreffelijke ondergeschikten. Na de manoeu vres gaan de reservisten met groot verlof. Breitner trekt weer 't burgerpak aan en verlooft zich met Lotte Fiedler. Met Paul Zapp gaat 't echter niet zoo voor den. wind. De militaire uniform gaf hem nog houding maar nu hij zich in zijn armzalige burgerpak vertoont, dalen zijn kansen bij de aardige kleermakersdochter tot het nulpunt. Doch ook nu laat Breitner zijn kameraad niet in den steek. Hij zet hem van top tot teen in de nieu we spullen, bezorgt hem een behoorlijke baan en dan j is Anna zoo zijn nu eenmaal de vrouwtjes weer 1 gauw overgehaald met Paul in het huwelijksbootje te I stappen. Waar de film is goedgekeurd voor alle leeftijden, I1 zullen ook de jongeren ervan kunnen genieten. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. üeKenamakineen- INDIENEN VAN REKENINGEN. Burgemeester en Wethouders van Schagen verzoeken hen, die over 19 3 2 iets hebben te vorderen van de gemeente Schagen. hun rekeningen ln te zen den vóór 1 Februari 193 3. SCHAGEN, 30 Dec. 1932. Burgemeester en Wethouders van Schagen, J. Cornelissen. De Secretaris, Roggeveen. HUIS VERKOCHT. Het huls van den heer A. Wit op de Dorpen alhier. U onderhands verkocht aan den bewoner, den heer G. de Boer. NIEUWE VRACHTAUTODIENST. Belanghebbenden venvijzen we naar de mededeeling in onze advertentiekolommen van den heer J. Tlel, dat door hem een nieuwe vrachtautodlenst SchagenRot terdam zal worden geopend. AAN DEN WEG GEVONDEN. Donderdagmorgen omstreeks 6 uur vond Ir. van Tien- ..o-ven, toen hij zich naar zijn bureau begaf, dat la ge logen bij de Witte Paal. halverwege de Spoorlaan een .aan liggen op zijn fiets. Nader onderzoek wees den heer van T. uit, dat de man aan het gezicht bloedde, terwijl ook een plasje bloed op den weg lag. De geval lene kreunde. Direct beeft Ir. van Tienhoven nagegaan of de persoon kon zijn aangereden, maar niets weee daarop. Dc beambt? der Ned. Spoorwegen, de heer W, ookker passeerde juist met een lantaarn over den .-.poorbaan. Diens hulp riep Ir. v. T. in. Ze gaven den man drinken ui't diens drinkkrulk. Toen hij bij wes gekomen, kon hij zich niets herinneren, wist niet waar hij was, vandaan kwam of heen ging. De heer Dekker herkende in hem den heer v. d. B., wonende ln de Dor- pen, alhier. Hij werd naar huls gebracht, waar de gevallene wat op verhaal kwam. Toen bleek, dat v. d. B. zich op weg had begeven naar zijn werk in de Wieringermeer, Sluis IIL Zijn echtgenoote en kinderen waren op reis. Naar v. d. B. mededeelde heeft hij eerder eens een toe- al gehad. Aangenomen wordt, dat dit ook nu weer den man Is overkomen. Later op den dag is v. d. B. nog per ;'let3 naar *t werk gegaan.

Schager Courant | 1932 | | pagina 22