KING Alkmaarsche Causerie. Het einde der dagen van 1932. W PEPERMUNT - Nieuwjaars Pia desideria van Cave Canum. Hooggeachte luistervinken! Heil. zegen, gezondheid, welvaart en vrede zy U, be minde toehoorderen, van harte toegewenscht. bij den aanvang en intrede van het spiksplinter nieuwe jaar. Laat ons van harte hopen, dat het ons meer levensver aangenaming en minder bange zorg zal baren, dan zijn vluchtende voorganger, die laten wij het onomwonden maar zoo beleefd mogelijk zeggen, 'n hoogst ongunstlgen indruk bil ons heeft achtergelaten. Hoewel het overigens aan pretjes en aanlokselen tot verkwisting, om van zonde dan maar te zwijgen, niet ontbroken heeft Want ik wil niet zeggen, dat de duizenden guldens, die jn dit allermagerste van alle schrale jaren, uit de zak ken gerold, voor binnen- en buitenlandsohe voetbalwed strijden, Parijs en Antwerpen, waar een heel leger op oorlogssterkte van Opperkafferstein tegenwoordig was, en de veelbesproken zesdaagsche, alwaar zoo men zegt, aan entré's 28000 piek werd ingevangen, misschien niet meer vertegenwoordigden dan één druppel in het on- stopbare crlsislek. maar toch ben ik de meening toege daan, dat het nutteloos verspilde duimkruid vele ge zinnen van in stilte en ongeweten noodlijdende burgers, ten goede had kunnen komen. Stop. Ik neem echter aan, geliefde toehoorders, die nog zoo vriendelijk zijn te willen luisteren, dat In 's levens beroerdigheid een pretje noodig is om er den moed maar in te houden, en ik moet dan constateeren. dat het ons aan pretjes niet ontbroken heeft en nog niet ont breekt. In Alkmaar waren tenminste deze week twee van de 4 bloscoopen beslist uitverkocht! Noteer dat s.v.pl.! Dat is in ieder geval een bewijs, dat althans bij de Grootgortbulkenburgers er de fut nog niet is uitge- stampt en maatschappelijk hulpbetoon niet geheel 'n nuttelooze Instelling ls, ai zijn er quaerulanten, die nu weer het burgerlijk armbestuur terug willen roepen. Ik voor mij. weet niet wat ik er van zeggen moet. maar het is een dure liefhebberij, dat staat zoo vast als bur gemeester Wendelaars' jubileum-lichtpaal boven het wegdek van het Kerkplein. En de critiek van den jongen raadsvader met 't eeuwi ge manchesterpak, waarmee hij zoowel ter bruiloft als ter begrafenis trekt en denk ook mee naar bed gaat. op het eerbiedwaardige burgerlijk armbestuur, dat ons jaren lang goed en goedkoop heeft bediend, wil ik niet onderschrijven. Het is nooit heldhaftig 'n dooie leeuw *n schop te geven! Maar het is tegenwoordig juist de jonge gene ratie, in onze jeugdjaren snotneuzen genoemd, die de melkmuilen omhoog steken en het is nuttig deze blaas kaken eens tot de orde te roepen. De ouderen hebben onder moeite, zorg en versmading het harde bed der sociale onrechtvaardigheid opgeschud, opdat hun na geslacht wat zachter kon leggen en daarom zeg ik: eerst de mannen van ondervinding en dan de koters, die deze training nog niet hebben meegemaakt. En daarom wil ik. gebogen onder den last van mijn dikke zes kruisjes, die na een evolutie van loopjongen, thans meer gracieus leerling-expediteur genoemd, tegen een aanvangsalaris va.n 75 cent per week en 'n diensttijd vanaf 8 uur voormiddags tot 's avonds zoo laat als God in den patroon het beliefde (leeftijd 11 jaar en 8 maan den), is gepromoveerd tot Zaterdagzwammer in de Scha- ger Courant, zulks na bij afwisseling te hebben gefun geerd als adspirant-storter op do Grootgortbuikenbur- ger graanmarkt, colporteur va.n sensatieromans in week- afleveringen van 10 ct.. getiteld: Sir Williams de ge vloekte, Rocamboll de bandiet, de familie Bodegranda en de Doodenvelden van Siberië, uitgegeven door den WelEd^eb. heer R. R. Thum. later veroordeeld wegens het drukken van slecht nagemaakte Nederlandsche bankbriefjes, tot 8 jaar celstraf, voorts reiziger in pri ma stinkstokken, merk: Trek je dood. en Dreigend Asthma, met een verloting a la Plantinga en Smit, wil ik. zeg ik, mijn wenschen en verlangens voor uw wel zijn en dat van mijn dierbaar vette varkens vreugde dorp. even kenbaar maken. Dankbaar en voldaan ben ik over de hooge eer. mijn lieve vaderstad, aangedaan, door Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, met de bevordering van onzen veel. Hij gaf dikwijls aanwijzingen aan de tuinlui en ging heel aardig met hen om. Hij leefde teruggetrok ken, maar Iedere maand ontving hij een kist met boeken en tijdschriften uit Londen en hij schreef ook veel. Hij was net zoo normaal als u of ik. Maar nu weet u hoe ik over dc zaak denk en ik zou graag aan mijn werk willen gaan." ..Dat is een slim wijfje." zei Guy. toen ze de deur achter zich gesloten had. ..Wat dacht jij van haar idee?" ..Ik weet het werkelijk nog niet", verklaarde Calthorp. „Ik zal eerst de papieren eens doorzien. Ik heb de bank in Keswick getelegrafeerd om iemand te sturen die alles kan nazien. Feitham zegt, dat Sir Roderlck met de bank in Keswick in relatie stond. Waarschijnlijk heeft hij zijn bankiers in Londen alleen aangehouden voor de effec ten." De ondervraging van de portiers bracht een belangrijk feit aan het licht. Alle vijf hekken van het park waren steeds gesloten en zonder hulp van een der portiers kon niemand de hekken passeeren. Maar in het meest noor delijke hek was een klein poortje, dat steeds op slot was en waarvan Martin de sleutel had. De man en de vrouw die in de portierswoning bij dat hek hulsden. hadden 's nachts niets verdachts gehoord, maar dat bewees niets, want ze sliepen aan den achterkant van het huis je en het poortje stond op het gras van het park, niet op den weg, zoodat Iemand die er gebruik van maakte ongemerkt kon doorloopen. Dat noordelijke hek sloot een weinig gebruikten weg af, niet veel meer dan een karrespoor, dat zich tusschen eenzame heuvels slinger de en het lag ongeveer een mijl van het huls af. „Dacht jij," vroeg Calthorp, aan Guy, toen het verhoor was afgeloopen, dat twee mannen een mijl met zoo'n lichaam kunnen loopen? Er zijn geen wagensporen ge vonden en het hek was ook te smal om een voertuig door te laten." „Och, er kan aan den anderen kant van het hek een wagen hebben gestaan", meende Guy. „Dan zouden er nog meer medeplichtigen zijn ge weest. In leder geval zal de politie dit alles wel nader onderzoeken. Er staan verscheidene boerderijen en huis jes verderop aan dien weg. dus allicht dat Iemand een wagen voorby heeft hooren komen. Maar wacht, hier is de post" Feitham was met een blad brieven en kranten bin nengekomen. „Temple en Quality". zei Calthorp, terwijl hij naar een enveloppe greep, die hij haastig openscheurde. „Hm. Ha! Zeer getroffen door Sir Roderick Bertram's dood. Een *an onze oudste cliënten. Sir Roderick gaf ons alle ef fecten in handen na den dood van zijn moeder. Per soonlijke vriend van meneer Temple. Verklaarde ons nooit naar een andere firma te zullen gaan. Gaf ons zoo nu en dan instructies omtrent verkoop en nieuwen aankoop \-an effecten. Had uitstekend oordeel in finan- cieele zaken. Waarde effecten anderhalf millioen. Be gon vijftien jaar geleden te verkoopen zonder opnieuw te koopen. Verleden December groot, participatie in Ophlc Goudmijn verkocht, saldo opgevraagd. Geen ver dere beleggingen." „Nu. dat zegt ons niet veel. Maar wat heeft hij In die yyftien jaar met die anderhalf millioen gedaan? Hier 's een brief voor Sir Roderick. Maar openmaken, hè?" Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap tot officier in de orde van den Nederlandschen Leeuw, 'n Onderschei ding. niet alleen verdiend, maar noodzakelijk geboden. Met meer vreugde dan ooit zal ik het volgend jaar mijn aanslag voor deze waternachtveiligheidsdlenst voldoen, reken maar van yes! Voorts zal mijn hart met nog hooger slagen kloppen, indien ook vader Willem Wendelaar. de welbeminde, zal worden onderscheiden met het Grootkruis der orde van het hulsorgel. Och, stommerik, ik bedoel de Huls orde van Hare geëerbiedigde Majesteit de Koningin. Hij toch heeft het waarlijk wel verdiend voor zijn onblusch- baren ijver voor de belangen van Grootgortbuikenburg, nu ook weer zoo krachtig betoond in de vergadering der Goddeloozen, de Provinciale Staten, bij de behandeling van het gewichtige stroomonderwerp, waarbij natuurlijk wel weer gevaar zal dreigen voor de portemonnaie voor net willooze, semi verlamde stuk menschenvleesch, dat ze belastingbetaler en consument noemen. Dit schitte rende Grootkruis zal zijn mannelijke borst sieren, als de dwingeland der politiek dezen selecten Vrijheidsbon denaar zal nopen, plaats te nemen in den kring der Volksvertegenwoordiging, de EdelHoogmogende leden der Staten-Generaal. Want zijn het allemaal staten, waarmede het volk van Obergraskeverhaus worden ge lukkig gemaakt? Daar hebben wij den Raad van State, de Generale Staten, de Provinciale Staten en ook de Vlerstaten 1). maar die staten zijn gevaarloos en kosten geen cent in het gebruik! Enfin, als dan onze goede admiraal van ons stedelijk Koggeschip zijn ambtsketen zal hebben verwisseld met het hem toegedachte prachtige Grootkruis van het nieuwe huisorgel, dan hoop ik ook dat onze secretaris dezer stede, mr. Koelma, de stille kracht en geruisch- looze werker der gemeente, aan wien feitelijk de eer moet worden toegekend, dat de arrondissementsrecht bank voor Grootgortbuikenburg werd behouden, ter gelegener tijd niet zal worden vergeten. Mr. Rijn Veen- dorp. de referendaris, 'n reuzekracht van reusachtige gestalte. hij is ongeveer even groot als onze vier wethouders boven op elkaar gestapeld, kan men dan ook zoo en passant wel met een eenvoudige Oranje- Nassau-medaille in zilver gedenken, ofschoon ik er r.ict voor ben, want hij ls me te groot en eet me te veel! Hoofdambtenaren van dergelijke afmeting, hoe ver dienstelijk ook, hooren thuis in een gemeente, die zelf nog te klein is voor 'n tafellaken en hoogstens in aan merking komt voor een groot model servet. 'Hem wensch ik voor 1933 'n standplaats met minstens 'n kwart millioen schaapskoppen, die aan zijn statuur is geëvenredigd. Voorts zou ik willen voordragen, als Hare Majesteit me eens op 'n kopple met 'n konkelsttk vraagt, om te worden vereerd met een Koninklijke onderscheiding voor mijn trouwe vriend Bram de Wilde, onze stads- orgeldraaier. die ons iedere week door zijn schoone melodieën het crisisleed helpt helpen verlichten! Hem wil ik bedacht zien met de Orde van Broeder van den Nederlandschen Leeuw, 'n voorrecht, dat vermoedelijk wegens de voortdurende vermageringskuur der Neder landsche Leeuwen, niet veel meer* wordt toegekend, maar dat den in den schoot van Hare Majestelt's gezin opgenomen broeder een toelage schenkt van vier piek per week! Wie zóó gelukkig is kan zingen: Trlnkt. trinkt Brüderlein trink! En als dan zijn mede-uitverkorene des Nederlandschen dateeuws van zijn toelaag nog 4 pop bijtlkt, dan kan Brammetje z'n hou ten been alle dagen nieuw oppolltoeren en misschien zijn laatste levensdagen nog slijten in het schoone „Westerllcht", het ideaal van een uitnemende verzorging door alle moderne gemakken voor Ouden van Dagen, waarvoor de stichters met eer en glorie behooren te worden gekroond. En dan, geliefden mijns harten, wensch ik voor Grootgortbuikenburg nog een nieuw adresboek! Dat is wel noodig, zelfs broednoodig! Het oude dateert al van 1929, verbeeldt je! en begint wel 'n beetje te gelijken op den aloude Stadskonlelt van Simon Eijkelenberg en Gijsbert Boomkamp! Als je deze antieke vraagbaak raadpleeg, loop je gevaar, de grootste stommiteiten te begaan en 'n nieuwjaaiskaartje met Zalig Nieuwjaar Guy gaf zijn toestemming en samen lazen ze het vol gende: 4 Hospital Court. Hatton Garden W.C» Aan Sir Roderick Bertram. Bart Weledelo Heer, Wij hebben onze onderhandelingen met onze relaties in Colcutta voortgezet en zijn er in geslaagd een bod van 34.000 te verkrijgen op het koningsjuweel en in dien u uw goedkeuring er aan hecht, zullen wij dat bod accepteeren. Het blijft duizend pond beneden het bedrag dat u er voor wilde besteden. De onderhandelingen moe ten geheim gehouden worden, daar de Maharadja als 't ware gedwongen is het kleinood te verkoopen, maar er geen bekendheid aan wenscht te geven, vóór de koop definitief tot stand ls gekomen. Onze agenten hebben gelegenheid gehad het juweel te onderzoeken en zijn van oordeel dat, als de steenon afzonderlijk verkocht zouden worden, zc met elkaar 50 pet. meer zullen opbrengen dan en bloc. Wij hopen uw gunstige berichten te mogen ontvangen, daar we dezen koop voor u als zeer voordee- llg beschouwen en hebben de eer te zijn. Hoogachtend, Uw dienstw. Rosenthal Co. De brief droeg de datum van den vorlgen dag. „Daar hebben we het", concludeerde Calthorp direct, toen hij klaar was met lezen. „Nu weten we meteen waar het geld gebleven is. Draagbaar eigendom! En nu zal lk je meteen nog wat anders vertellen, jongenlief. Een laar of wat geleden is er een groote verkooping van juwoolen geweest, waar de beste exemnlaren opge kocht zijn voor een geheimzinnig personage van wien niemand Iets wist en dien niemand ooit gezien heeft. De juweelen ziin nooit meer te koop aangeboden, hier noch >n het buitenland, ze ziin eenvoudig uit de circu latie verdwenen. Er is genoeg over gepraat onder dia manthandelaren en verzamelaars. Maar na hfetgeen ik in dien brief gelezen heb. zou het mij niets verbazen als Sir Roderick die mysterieuze kooper was!" „Waarom ter wereld zou hii zijn enorm vermogen in edeWeenen hebben omgezet?" vroeg Guy verbaasd. „Ik weet het niet en het doet er ook niet vee] toe, maar ik begin te vreezen dat de verdwijning van Mar tin ermee In verband staat" „Denk ie dat..." „Dat hii er met de collectie van door is? We zullen dat direct onderzoeken. Misschien weet Feitham of en waar er hier een brandkast of iets dergelijks is." De butler werd geroeoen en beantwoordde de vraag of er in huis ook een kluis of een brandkast was, be vestigend. „Ja. meneer", zei hij onmiddellijk. „Er is een groote brandkast In de kamer waar Martin sliep. Die is er ja ren geleden neergezet." „Een jaar of vijftien geleden?" „Zoo ongeveer, meneer." „Weet je wat er in geborgen was?" „Neen, meneer, het zilver in elk geval niet. dat wordt altyd naar de kluis beneden gebracht. Ik weet niet waarvoor de brandkast gebruikt werd. Martin had er de sleutels van. Maar ik vergat u nog te vertellen dat alle sleutels op de tafel in Sir Roderick's kleedkamer lig gen." Wordt vervolgd. te zenden aan Iemand die al voor drie Jaar het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld en dus je wensch in geen enkel opzicht meer pruimen kan! Ik zou bij de behandeling van deze materie, haast geneigd zijn een tip te geven aan onzen wethouder van de lichtbak, de honorable Tye Bonsema, die ik ditmaal nog niet te grazen nam, maar die ik toch wel zal krijgen. Wacht maar, ouwe jongen, en denkt om het goeie vaatje, waar niets in verzuurt Maar in ernst, h ij is typo, h ij heeft het bedrijfslei derschap van een up to date ingerichte drukkerij, hij is stille vennoot in onze beste en drukste begrafenis- vereeniging, die geregeld de Grootgortbulkenburgers opkikkert met verlokkelijke advertenties: Wilt gij de gelijk en aangenaam begraven worden, komt dan tot ons en gij zult ons dankbaar zijn. Talrijke attesten van tevredenheid voorhanden! Wij verzoeken u, zijt gij voldaan, zegt het anderen, zijt ge niet tevreden, zegt het ons! Soepel en onschokbaar vervoer per auto, eerste klas merk met vele accessoirs! Voor vreesach tige begunstigers beschikbaar overjonge paarden, mak in alle tuigen, moderne carosserie op gummibanden! Meln Liebchen, mein liebenswürdige Freund, was wllst du nog mehr? Als wethouder dirigeer je de geheele gemeente-secre tarie, tot de reus mr. Veendorp incluis. Alle inlichtin gen staan- je ten dienste. Je kunt dat gemeentelijk vode-mccum zelfs nog extra attractioneel en pikant ma ken door de politierapporten van diverse vooraanstaan de burgers er bij af te drukken. Stof genoeg hoor en olie dagen komt er méér stof bij. Je kunt er bijvoor beeld ook nog bijvoegen een Gids voor soliede make laarsadressen. Het blijkt lederen dag, dat deze bijlage van zeer groot belang zal zijn voor veler portemon naie! Neem hot in overweging en als lk je steunen kan, doe ik het, ik heb ook niet voor niks 36 jaar lang de terechtzittingen van het Grootgortbuikenburger Cour d'assises meegemaakt! Ik kan je waardevolle Inlichtingen verschaffen, want alle weken neemt mijn kennis in omvang toe. Soit! En nu, mijn beste luisterlingen, neem ik ditmaal van u afscheid met de pen, maar niet mat het hart, even- ZONDAG 1 JANUARI. hilversum (1875 m.) VARA: 8.30 Gramofoonmuziek; 9.00 Veillgheidskwar- tiertje; 9.15 Voetbalmededeelingen; daarna Tuinbouw- halfuurtje; 9.40 Gramofoonmuziek: 10.10 Filmkwartier tje; 10.50 Nieuwjaarsrede door A. B. Kleerekoper; 11.10 Gramofoonmuziek; 11.30 Voordracht; 11.50 Gramofoon muziek; AVRO: 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Omroep orkest, 2.00 Boekenhalfuurtje; 2.30 Omroeporkest; 3.00 Gramofoonmuziek; 4.00 Filmpraatje; 4.30 Gramofoon muziek en Sportuitslagen; VARA; 5.00 Kinderuurtje; V.P.R.O.: 6.00 Nieuv.-jaarsbeschouwing; 6.45 Wijdings- dienst; AVRO: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Omroeporkest; 8.40 Negro-spiritualis; 9.00 Omroeporkest; 9.30 Nleuwjaars- wensch; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.10 Gramofoonmuziek. huizen (296 m.) NCRV.: 8.30 Morgenwijding; K.R.O.: 9,30 Gramofoon muziek; 10.30 Hoogmis; 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lusten- houwcr; 1.00 „Dwars door de Sahara"; 2.10 „Nederland sche Volkskunst"; 2.30 K.R.O.-boys; 4.00 Ziekenlof; NCRV.: 5.00 Gewijde muziek; 5.20 Kerkdienst uit Scheveningen; KRO: 7.45 Causerie; 8.15 Orkest; 8.45 Rem, Zangvereeniging; 9.05 Vaz Dias; 9.15 Orkest, 9,25 Koor; 9.45 Orkest; 10.40 Epiloog. brussel (509 m.) 10.20 Gramofoonmuziek; 11.20 Concert; 12.20 Concert; I.30 Concert; 2.00 Idem; 5.20 Idem, 7.10 Gramofoonmu ziek; 8.20 Idem, 9.50 Idem; 11.50 Concert. kalundborg (1153 m.) II.20 Instrumentaal concert; 1.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Omroeporkest; 7.20 Zangspel; 10.15 Dansmuziek. berlijn (419 m.) 11.20 Populair concert; 3.30 Orgelbespeling; 5.10 Con cert; 6-15 Concert. hamburg (372 m.) 11.20 Concert; 2.15 Idem; 3.35 Militair concert; 7.20 Concert; 9.55 Concert. langenberg (472 m.) 12.20 Concert; 3.50 Vesperconcert; 6.30 Populair con cert; 7.20 Zangspel; 10.35 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) I.20 Concert; 3.05 Concert; 4.35 Concert; 5.50 Vocaal concert; 9.05 Orgelspel; 9.25 Concert, 10.50 Epiloog. parijs-eiffel (1446 m.) 7.50 Gramofoonmuziek. parijs-radio (1725 m.) 8.05 Gramofoonmuziek; 11.50 Idem; 12.40 Orgelrecital; 5.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.50 Concert. milaan (331 m.) 3.20 Concert weenen (517 m.) 9.15 Dansmuziek. warschau (1411 m.) II.35 Concert; 4.20 Solistenconcert; 4.20 Solistencon- cert; 5.20 Populair concert; 9.20 Dansmuziek. beromunster (460 m. 7.20 Operette-uitzending. MAANDAG 2 JANUARRI. hilversum (1875 m.) AVRO; 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Voordracht; 11.00 Or gelspel dor Frans Hasselaar; 12.00 Lunchconcert; 2.15 Rustpoos zender; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.30 Aan sluiting met het Grand Hotel „Central" te Den Haag; 1.30 Kamermuziek; 5.00 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Boekenhalfuurtje; 7.00 Pianorecital; 7.15 Causerie; 7.30 Voortzetting Pianorecital; 7.45 Praatje vanwege P.T.T.; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Studio- opvoering van de opera „Fra Diavolo" van Auber; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Omroeporkest; 11.05 Gramo foonmuziek; huizen (296 m.) N.C.R.V.: 8,00 Schritflezing; 8.15 Morgendienst; 11.00 Lezen van Chr. Lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgel concert; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.45 Wenken voor de keuken; 3.15 Knipcursus; 3.30 Cursus Stof versieren; 3.45 Rustpoos zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Amst. Sa lonorkest; 6.30 Vragenuurtje; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Gamo- foonmuziek; 9.00 Causerie: 9.30 Concert; 9.45 Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek. brussel' (509 m.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Idem; 6.35 Kamermuziek; 8.20 Gramofoonmuziek; 8.35 Idem; 10.30 Idem. kalundborg (1153 m-) 11.20 Strijkorkest; 8.05 Instr. ensemble; 7.20 Omroepor kest; 9.20 Deensche muziek. berlijn (419 m.) 3.50 Orkestconcert; 6.55 Viool en altviool; 9.20 Sym- phonieorkest. hamburg (372 m.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 6.25 Idem; 6.50 Blijspel in 5 tafreelen. Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder controle van het laboratorium: Dr. van Hamel Roos Harmens, Adam. min dan na u oprecht en vriendschappelijk te hebben toegewenscht een allerzaligste ouwejaarsavondeinde en een in alle opzichten tot tevredenheid stemmend Nieuwjaar, Sehlig Neujahr, Happy New-year, Compli ment du jour d'An, Proficiat! Boldog ui évet! en veul gelik met je oisauwe, dat alles van uw toegenegen CAVE CANUM. 1) Naam van een boerenrenteniersbuurtje in Groot Gortbuikenburg. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Pop. Concert: 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Pop. muziek; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.05 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.20 Qrgelconcert; 2.05 Concert; 3.2C Concert; 4.30 Concert; 8.20 Promenadeconcert; 10.35 Concert; 11.20 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.10 „Esclarmonia", opera. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 1.25 Concert; 6.50 Idem; 7.40 Concert; 8.20 Orkest. MILAAN (331 M.) 4.30 Gramofoonmuziek; 6.20 Idem; 7.5U Kamermuziek 9.20 Pop. orkestconcert. ROME (441 M.) 8.05 Gramofoonmuziek. WEENEN (517 M.) 4.20 Pop. concert; 7.20 Dansmuziek; 9.35 Zigeunermu- ziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.20 Vocaal kwartet; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 9.00 Oude en nieuwe dansmuziek. DINSDAG 3 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Klassiek pro gramma; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Frans Hulleman draagt voor 11.30 Voortz. solistenconcert; 12.00 Orgelconcert door Pierre Palla: 1.30 Causerie door Drs. P. Dijkema; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 3.00 Knip cursus; 4.30 Pianorecital; 4.30 Radiokinderzang o.l.v. Ja- cob Hamel; 5.00 Verhalen voor kinderen door Ant. van Dyk; V.P.R.O.: 5.30 Jeugdhalfuur; A.V.R.O.: 6.00 Con cert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep; en gramo foonmuziek; 7.30 Engelsche taalles; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.15 Het ensemble Russia, o.l.v. A. Doubatoff; 9.00 Paul Ostra zingt; 9.20 Omroeporkest; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Kovacs Lajos en zijn or kest; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Gramofoonmuziek; 11.15 Ko vacs Lajos. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Het Con Brion Trio; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Modecursus; 4.00 K.R.O.-orkest o.l. v. Johan Gerritsen; 6.00 Intermezzo; 6.30 Esperanto-cur- sus; 6.50 Prof. Dr. J. Teulings: „Nieuwjaar"; 7.20 Zie Weenen, en Vaz Dias; 9.20 Gramofoonmuziek; 9.30 Poli tieberichten; 9.45 The Dutch Gentleman Band; 10.00 Zuid-Nieuw-Genua, door Pater H. Geurtjens; 11.30 Gra mofoonmuziek; BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 1.50 Pianore cital; 2.05 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 6.35 Gra mofoonmuziek; 6.50 Gewijde muziek; 8.20 Concert; 8.50 Héléne Paul zingt; 9.20 Concert; 10.30 Gramofoonmu ziek; 11.00 Idem. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.00 Instr. ensemble; 7.20 Ital. mu ziek; 8.05 Zang door Per Knudson; 9.00 Pianomuziek; 9.35 Offenbach-concert; 10.20 Dansmuziek; 11.20 Klok kenspel uit Kopenhagen. BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 5.25 Arnold Hesz. viool; 7.20 Concert; 7.50 Concert; 9.40 Concert. HAMBURG (372 M.) 5.55 Pop. concert; 12.35 Gramofoonrnuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 6.50 Noorsch concert; 7.50 Vrool. avond; 9.50 Concert; KONINGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Idem; 3.50 Concert; 4.50 Pianomuziek; 7.20 Concert; 7.50 Liederen van Vardi. LANGENBERG (472 M.) 10.40 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 4.20 Vesper- concert; 7.25 Concert; 8.40 Pianocabaret. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 2.20 Concert; 3.20 Concert; 4.05 Sonaterecital; 4.35 Concert; 7.40 Concert 10.20 Orgelconcert; 11.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7.50 Concert, PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.20 Concert; 7.40 Concert. MILAAN (381 M.) 4.20 Orkestconcert; 7.20 Gramofoonmuziek; 7.50 Ope retteuitzending. ROME (441 M.) 4.50 Orkestconcert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Ora torium van Don Lorenzo Perosi; 9.35 Kamermuziek. WEENEN (517 M.) 4.10 Concert; 7.25 Concert; WARSCHAU (1412 M.) 4.20 Concert; 5.15 Concert; 7.20 Concert; 9.35 Gramo foonmuziek; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Concert; 8.30 Idem; 9.30 Lezing en zang.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3