Modebladen. Als gij net Dienstmeisje, LANGERLUDEN? Uit onze Omgeving. Marktberichten. Advertentiën. Voor zieken en herstellenden J. DE RUIJTER TE KOOP: P'JNLUKE HUID? WAAROM DD.D GENEESMIDDEL TRAPMAN 4 Co. wegen voor het vervoer van personen, hetgeen on getwijfeld voor de zakenlieden een stimulans zal zijn méér per spoor te reizen. Nu mijn verslag is beëindigd, zou ik in de eerste plaats mijn grooten dank ervoor willen uitspreken dat wij in het begin van dit nieuwe jaar hier weder met denzelfden kring mogen bijeenkomen als bij den aanvang van 1932, toen wij helaas de nagedach tenis van twee leden, die ons in den loop van het jaar 1931 ontvielen, herdachten. Alle colleges, besturen, vereenigingen en particu lieren, die de Kamer in het afgeloopen jaar bewij zen van sympathie en medewerking wilden betui gen, is de Kamer ten zeerste erkentelijk. Ook bij de pers mocht zij, telkens wanneer een be roep op haar werd gedaan, dc-n goeden wil aantref fen, 0111 door publicatie het bedrijfsleven van voor lichting te dienen. Een behoefte is het voor mij U, medeleden der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, namens handel en industrie in dit Gewest te bedanken voor den arbeid, dien gij in deze moeilijke tijden weder geheel belangeloos ten dienste van het bedrijfsleven hebt willen stellen en voor de prettige wijze, waarop gij mij steeds zijt tegemoet getreden, waardoor gij mijn taak van voorzitter zoo gemakkelijk en aangenaam mogelijk hebt gemaakt. Daarnaast dank ik ook de vlotte medewerking van onzen secretaris den heer D, P. Scheffel, den ad junct-secretaris, den heer H. W. Holsmuller, alsme de den chef van het Handelsregister, den heer W. J. K. Burdorf, die niettegenstaande de inkrimping van ons personeel, welke uit bezuinigingsoverwegin gen plaats vond, met hun kleinen staf de werk zaamheden vlug en correct uitvoerden. Na al de minder goede handelsverslagen, die U hoorde, meen ik goed te doen U in herinnering te brengen do spreuk, die ik onlangs op een crisis bordje heb gelezen, luidende: „Al woedt de storm ook nog zoo fel, toch brengt hij ons in 't eind herstel." Moge dit herstel voor ons economische leven in 1933 terugkeeren! U, leden en secretaris der Kamer, wensch ik van harte toe, dat de hoogste zegen op Uw arbeid en ge zinsleven moge rusten in het aangebroken jaar 1933. Z IJ P E SOHAGERBRUG. Zie foto le pag. Onder zeer veel blijken van belangstelling heeft de heer H. Stip, haltechef der Ned. Spoorwegen alhier, Maandag j.1. den dag herdacht, waarop hij voor 40 jaren in dienst der Spoorwegen trad. De omstandigheid dat het echtpaar Stip op dezen dag ook hun 40-jarige echtvereenlging vierde, droeg er niet weinig toe bij, den 2en Januari tot een waren feestdag te stempelen. De heer Stip werd o.m. toegesproken door den heer C. Smit, voorzitter van de afd. Schagen van de Vereen, van Spoor en Tramwegpersoneel, terwijl hij verschillen de huldeblijken in ontvangst had te nemen. Voorts maakten vele van de gelegenheid gebruik om den heer en mevr. Stip geluk te wenschen. De 2e Januari 1933 is voor de fam. Stip een onvergetelljken dag geworden. CALLANTSOOG Zondagavond werd ln de N. H. Kerk alhier een kerstfeestviering gehouden voor de catechisanten der lagere school. Medewerking verleende het Dameszang koor „Zanglust" onder leiding van haar directrice, Mevr. Breebaartv. d. Horst. Het Interieur der kerk bood een feestelijken aanblik, de rijk versierde boom met zijn vele kaarsjes gaf een gewijde sfeer en een groot aantal kinderen en belangstellende ouders was aanwezig. De weleerw. heer Ds. Witkop, consulent voor Callantsoog, opende de samenkomst met gebed, waarna hij een voor de kinderen alleszins bevattelijke vertelling hield, welke door zang van de kindren en van het koor, dat achtereenvolgens: Gebed, Russisch Vesperkoor en Du Hirte Israël, allen van Bornlantsky ten gehoore bracht, werd afgewisseld. Na afloop kreeg leder der cathe- chisanton een passend cadeau en bedankte Ds. Witkop allen, die aan dezen avond hadden medegewerkt. Spreker hoopte, dat in 't vervolg meerderen zich voor de wekelijksche cathechlsatle in de consistoriekamer zouden opgeven en zeide dat deze kerstfeestviering door zijn goed verloop en het rustige gedrag der kinde ren een prettlgen Indruk op hem had gemaakt. HARENKARSPEL Bij de op 3 Januari j.1. gehouden rekening van het Onderlinge Paarden fonds, alhier bleek, dat over 't 4e kwartaal 1932 verzekerd waren 258 stuks paarden, gestorven of afgekeurd waren 9 stuka paarden. De om slag werd vastgesteld op f 12.50 per f 100 verzekerde waarde. Burgerlijke stand. Over de maand December 1932. Geboren: Wilhelmus Petrus, zoon van Johannes Dek ker en Selma Jonas. Nloolaas Willem, zoon van Abram Borst en Maria Ellsabeth Groot. Cornells, zoon van Roelof IJpma en Trijntje de Vries. Nlcolaas Petrus, zoon van Jacobus Caspar Smit en Anna Elisabeth Broers. Petrus Johannes. zoon van Gerardus BoerdIjk en Ellzabeth Stroet. Nlcolaas, zoon van Johannes Zutt en Geertruida Borst. Jana Marie, dochter van Henrl- cus Johannes Koeman en Catharine Leegwater. Ondertrouwd: Andrles Doodeman en Oath&rlna Anna Nieuwboer. Gehuwd: Geene. Overleden: Johannes Adrianus Zwagerman, oud 15 jaren. Antje Sohuijt, oud 69 jaren, jaren, weduwe van Jan Bregman. N 7 E ÜAV E N 1 ED0RP Actie Tuinbouwers. Voor Dinsdagmorgen hadden de vertegenwoordi gers van den Neutralen Bond van Land- en Tuin bouwers, der Afd. Langereis en Nieuwe Niedorp een onderhoud gevraagd met B. en W. om een bespre king te houden over hun noodtoestand. Een 70-tal demonstranten trok des morgens te ongeveer 10 uur door het dorp naar het Raadhuis. Onder hen voeg den zich eenige werkloozen, welke deze gelegenheid benutten om propaganda te maken met „De Fak kel", het blad der O.S.P. In het onderhoud met B. en W., wat een paar uur heeft geduurd, werden de wenschen der demon stranten naar voren gebracht, welke steun in ver schillenden vorm inhielden. O.a. directe uitbeta ling van de garantieprijzen en bij het onvoldoende blijken daarvan steun aan de tuinders in overleg met de tuinbouworganisaties; garantiestelling aan inkoopvereenigingen voor kunstmest en machtiging aan Burgemeester om vervolging en andere moei lijkheden te voorkomen. (Belasting, enz.) De ver tegenwoordigers verklaarden zich niet voor werk verschaffing voor tuinders, toch was er ook een deel der demonstranten die hierop wel prijs bleek te stellen. Het resultaat was, dat een schrijven aan den Mi nister zal worden gezonden, waarin de wenschen zullen worden kenbaar gemaakt. Ook werd aan B. en W. een steunregeling voor de land- en tuinbouwers verzocht, tot de Rijkssteun was uitgekeerd. Na afloop der conferentie werd aan de demonstran ten, die al dien tijd voor het raadhuis demonstreer den, het resultaat van de besprekingen medege deeld. Hoewel de deputatie zelve niet optimistisch bleek te zijn, vernamen wij toch, dat de besprekingen een bevredigend verloop hadden Over een week zullen alle tuinders wederom met elkaar vergaderen, ter bespreking van verdere actie. ANNA PAUL0WNA BREEZAND. Brand. Waarschijnlijk door het vlamvatten van kleeren, die bij de kachel te drogen waren gehangen, brak in den nacht van Maandag op Dinsdag brand uit in de noodwoning van den heer S. in de Stoomweg. Toen de bewoners den brand bemerkten, stond al les al vol rook en woedde het vuur zoo ernstig, dat zij zich in nachtkleeren door het stuk geslagen raam van de slaapkamer moesten redden. In korten tijd was van huis en inboedel vrijwel niets over. Een aanslag op Mussolini De duce zou licht gewond zijn. Een der medewerkers van de N.R.Crt. meldde gis teravond: Te Belgrado verluidt, dat op Nieuwjaarsdag een aanslag op Mussolini is gepleegd, door een onbekend gebleven jongeman, die drie schoten op den duce heeft gelost. Deze zou getroffen en licht gewond zijn. Officieel wordt dit bericht tegengesproken, doch het is opgevallen, dat Mussolini zijn woning sinds dien dag niet meer heeft verlaten en dat de bewaking is verscherpt. Russische ijsbreker gestrand Bü Spitsbergen. De Russische havenautoriteiten te Leningrad (Peters burg) hebben een radiobericht ontvangen van den ije- breker Malygin volgens hetwelk de ijsbreker bij Spits bergen ls gestrand. De Ijsbreker Sedof, die in de na bijheid was. heeft tevergeefs gepoogd het gestrande schip te helpen. De Sow jet regeering heeft thans op dracht gegeven aan den grootsten Russisohen ijsbreker Lenln uit Archangel te vertrekken en de Malygin te te asisteeren. Een bericht als zou de „Margin" op een Ijsberg zijn geloopen, en met 100 man naar de diepte zijn gezonken moet beslist worden tegengesproken. De toestand van het schip verslechterd. Water dringt in de machinekamer. I Later wordt nog uit Leningrad vernomen: De positie van den bij Spitsbergen gestranden Rus sisohen ijsbreker ..Malygin" is, naar draadloos wordt medegedeeld ernstig verslechterd. In de machinekamer is water gedrongen, dat niet kan worden weggepompt. Er bestaat zelfs gevaar dat het water de geheels ma chinekamer zal vullen. De kapitein van den IJsbreker heeft verder hulp verzocht. Een andere ijsbreker heeft getracht de „Malygin" op sleep te nemen, doch de po gingen waren vergeefsch. De Russische ijsbreker „Le- nin" bevindt zloh thans op weg naar Spitsbergen. HET ECHTPAAR MOLLISON OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Mollison heeft gisteren meegedeeld, dat hij in een nieuw type tweedekker, die 105 tot 110 mijl per uur zal kunnen afleggen, van plan is in April een nieu we vlucht van Oost naar West over den Atlantischen Oceaan te ondernemen Zijn vrouw en hij zullen afwisselend als bestuurder en mecanicien fungee- ren en de bedoeling is zoo mogelijk het afstandsre cord te verbetoren. Voor het echter zoover is. zal Mollison alleen nog een vlucht over het Zuidelijk deel van den Atlan tischen Oceaan ondernemen, waarschijnlijk half Fe bruari. Ontzettend familiedrama te Versailles. Vrouw schiet vier familieleden en daarna zich zelf dood. P a r ij s, 3 Jan. (V.D.) Een ontzettend familiedrama, dat vijf personen het leven heeft gekost, heeft zich Dinsdag afgespeeld in een villa te Versailles. Daar woonde een notaris met zijn vrouw, zijn schoonmoeder en zijn belde kinderen. De vrouw van den notaris, die reeds sinds eenigen tijd zwaarmoedig was, begaf zich vanochtend naar den kelder, waar haar man de verwarming verzorgde. Zon der een woord te zeggen, doodde zij hem door een sohot in het hoofd, ging vervolgens naar de slaapkamer van haar moeder en joeg deze eveneens een kogel in" het hoofd. Nadat zij haar jongste kind vermoord had, schoot zij haar tienjarig zoontje dood. Hierna schreef zij een afscheidsbrief aan de nabestaanden en sloeg de hand aan zich zelf. Toen de politie ter plaatse verscheen, vertoonde geen der slachtoffers nog eenlg teeken van leven. Man in een rioolbuis gevonden. Misdaad ln het spel. Gistermorgen tegen zes uur hoorden arbeiders te Wlt- tenberg in het Duitsehe district Halle, die naar hun weTk gingen uit den grond plotseling hulpgeroep en gekreun opstijgen. Het geluid kwam uit de rioolput op den hoek van de Adler- en de Lutherstrasse. Politie, recherche en brandweer waren spoedig ter plaatse, en toen ontdekte men dat zich in de rioolbuis, waarop de putschacht uitkwam, en die op eenigen af stand in de voorbij stroomende beek uitmondt, een mensch bevond, hoewel de buis slechts een doorsnede van 50 c.M. heeft Na langdurigen arbeid slaagde men er tenslotte met behulp van aan elkaar gebonden stokken en een haak in, den ongelukkige, die op een afstand van 15 K.M. van de putschacht ln de buis lag, naar buiten te brengen. Toen men hem tegen half tien te voorschijn haalde, was hy echter reeds dood. Het bleek te zijn de 65-jarlge ar beider Hermann Vosen uit Wittenberg. De linkerpols- slagader was op twee plaatsen doorgesneden en een bloedig mes stak in een der binnenzakken. Het staat nog niet vast of men hier met een misdaad te doen heeft, doch reeds zijn eenige personen gearresteerd. MISLUKTE ROOFOVERVAL. Dader gevat en weer ontsnapt. Bij een bejaard echtpaar te Clinge drong op Oude jaarsavond een man. gewapend met een bijl, binnen. Het gelukte hem niet geld te bemachtigen, doch wel slaagde de politie erin den man, een Belgisch deser teur, aan te houden. Toen men hem Dinsdagmorgen naar Middelburg zou overbrengen, om hem voor de justitie te geleiden, wist de man te ontsnappen en ver.dween hij in de bosschea. Duitsehe bewapening. „De Deutschland" Den 19 Januari zal het pantserschip „Deutsch land" zijn eersten proeftocht maken. Begin April zal de „Deutschland" in dienst worden gesteld; de bemanning van den kruiser Emden zal aan boord worden geplaatst. Aanslag te Heenvliet op een meisje. Wat was de opzet? Op Oudejaarsavond heeft zich in 't anders zoo rustige dorpje Heenllet een vreemde geschiedenis afgespeeld. Vanuit een vrachtauto werden twee schoten gelost op een der dochters van den notaris J. M. Korteweg en haar vriendin. Direct daarop reed de auto met groote snelheid heen. De meisjes werden niet geraakt. De gebeurtenis werd in het dorp bekend, doordat ds. G. H. Moll van Charante in de kerk voor den aanvang van de godsdienstoefening een ernstig woord tot zijn gemeentenaren sprak. Hij zeide daarbij, dat de menta liteit in Heenvliet den laatsten tijd diep treurig was en dat nog onlangs een moordaanslag tegen hem en «en anderen notabel uit het dorp beraamd was. De predikant besloot met mede te deelen, dat dezen avond een aanslag gepleegd was op een tweetal meisjes. Begrijperlijkerwijs verwekte deze mededeeling groote op schudding ln de kerk en na afloop der godsdienst oefening werd de gebeurtenis ln het dorp besproken. Het ataat evenwel nog lang niet vast, dat het voor nemen bestond een of beide meisjes te dooden. Nadat een onderzoek was ingesteld en geen kogels, patronen of hulzen werden gevonden., begonnen de po litieautoriteiten meer en meer te vermoeden dat een ongepaste Oude jaarsavondgrap had plaats gehad. Intussohen wordt toch een ernstig onderzoek inge steld, onder leiding van den Officier van Justitie uit Rotterdam, daar de mogelijkheid van misdadigen opzet toch ook weer niet uitgesloten wordt geacht. Moordaanslagen beraamd. Reeds in 't begin van December was het den politie bekend, dat een moordaanslag beraamd zou zijn op no taris Korteweg en ds. Moll van Charante. Er werden speciale veiligheidsmaatregelen door de beide notabe len getroffen, doch er gebeurde niets dat er op wees, dat inderdaad moorddadige plannen ten aanzien van den notaris en den dominee bestonden. Inmiddels werd toch de prooureur-generaal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage van een en ander in ken nis gesteld, waarna de justitie uit Rotterdam een on derzoek instelde. Totdat het hierboven omschreven voorval plaats vond ls er hoegenaamd niets gebeurd. Dat men nu de moge lijkheid overweegt dat de twee zaken met elkaar in ver band staan, ls wel te begrijpen. Stormachtige debatten in den Amerikaan- schen Senaat te wachten. Redevoeringen over oorlogsschulden. Uit Washington wordt aan V.D gemeld: De republikelnsche senator Johnson uit Califor nië heeft tegen Woensdag een groote redevoering aangekondigd over de oorlogsschulden. Men ver wacht, dat hierop stormachtige debatten zullen vol gen over de oorlogsschulden. De vertegenwoordiger van Wisconsin in het huis van afgevaardigden, Schafer, heeft een voorstel in gediend, waarin een invoerverbod voor Fransche goederen wordt geëischt, tot op het oogenblik, waar op Frankrijk de December-annuiteit zal hebben be taald. De staking te IJmuiden. Ten deele overeenstemming bereikt Uit IJ m u i d e n wordt gemeld Tusschen de Reedersvereenlging en den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders is Inzake de havenarbeiders en zeelieden overeenstemming bereikt, zoodat leden van dezen bond niet in staking zullen gaan Wat betreft de overeenkomst voor de zeelieden heeft de Reedersvereeniging de tegen-voorstellen van den bond aanvaard en inzake de loonregeling heeft zy de door haar voorgestelde wijzigingen voor een nieuw contract, teruggenomen,, zoodat het lossen der treilers op de oude voorwaarden zal geschieden. De staking biyft dus beperkt tot de leden der IJmuider Federatie en omvat daardoor ongeveer 750 man. WARMENHUIZEN, 3 Jan. Aangevoerd: 31400 Kg. roode kool le kw. f 1.302.30, 2e kw. f 0.60—1.60, 2350 Kg. gele kool le kw. f 1.70— 1.80, 12100 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60—0.70, 450 Kg. bieten f 0.60—1.30, 6200 Kg. uien f 3.20—3.50, drielingen f 3.203.40, grove uien f 3.40. NOORDSCHARWOUDE. 3 Jan. Aangevoerd: 8000 Kg. uien f 3.103.40, drielingen f 3.20—3.50, grove uien f 3.30—3.50, 1400 Kg. peen f 1.40 —1.60, kl. peen f 0.60, 150 Kg. kroten f 0.60, 62200 Kg. roode kool f 1.102.80, doorschot f 0.602, 42300 Kg. D. witte kool f 0.600.70, doorschot f 0.60, 17400 Kg. gele kool f 1.201.90, doorschot f 1.101.50, 760 stuks bloem kool f 4.906.20. Doorgedraaid: 7200 Kg. D. witte kool, 150 Kg. kroten. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Jan. Aangevoerd: 33000 Kg. roode kool f 12.90, II f 0.60 —2.20, 37000 Kg. gele kool f 0.60—1.90, 28000 Kg. Deen- sche witte 0.600.70, 56200 stuks bloemkool: Reus f 4 —7.70. n f 1.10—2.10, 18000 Kg. uien f 2.90—3.40, driel. f 3.30—3.50. 1750 Kg. peen f 0.80—1.30. PURM EREND, 3 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 17 stapels fabriekskaas f 23, 1 stapel boeren kaas f 23, per 50 Kg., In totaal 18 stapels, wegende 30200 Kg. Handel matig; 844 Kg. boter f 1.55—1.75. Vee. 398 Runderen, w.o. 260 vette 5062 ct. per Kg., 118 melk- en geldekoeien f 80240, 28 stieren. Handel runderen stug; 18 paarden f 50125, handel stug, 75 vette kalveren 7090 cent, handel matig; 210 nuchtere kalveren slacht f 617, fok f 1416, handel matig, 248 vette varkens voor de slaoht 2631 cent per Kg., han del matig; 28 magere varkens f 516, handel matig, 184 biggen f 59, handel stug, 1166 3chapen f 617, handel stug, 28 bokken; kipeieren f 3.104.10, eendeieren f 3.35, piepkuikens 6580 cent. Eierveiling. 4318 stuka kipeieren a f 3.60—4.40, 222 st. kipeieren b f 3; 373 st. eendeieren a f 3.40. Coop. Centr. eierveiling Purraerend, 3 Jan. Aangevoerd: 16000 stuks eendeieren f 3.403.65, 65004 stuks kipeieren: 70—80 Kg. f 4.50—5.50, 65—66 Kg. f 4.30 —4.60, 63—64 Kg. f 4.10—4.40, 00—62 Kg. f 3.80—4.30, 58—59 Kg. f 3.70—4, 56—57 Kg. f 3.50—3.80, 53—55 Kg. f 3.30—3.60. 50—52 Kg. f 3.10—3.40, 41—40 Kg. f 2.80—3. AMSTERDAM. 3 Jan. Zeeuwsche bonten f 1.501.90, blauwen f 1.501.90, bi. edgenh. f 11.20, eigenheimers f 11.20, bi. poters f 11.10, bonte poters f 11.10, Bevelanders f 11.20, IJpolder eigenh. f 11.20, bl. eigenh. f 11.10, eigenh. poters f 0.500.75, Bevelanders f 11.20,p Noordholl. eigenh. f 11.20, bl. eigenh. f 11.20, Anna Paulowna zand f 1.752, Hillegommer zand f 1.752, D'rentsche eigenh. f 1.75—2, Flakkeesche eigenh. f 11.20, eigenh. poters f 0.901, Spuische eigenheimers f 11.20, eigen heimer poters f 11.10 per 70 Kg. M. PRINS J, PRINS—Heerschap Machinaal Breien, St. Maartensvlotbrug, wenschen allen veel geluk in 193 4. W, BLAAUW Slager. Julianadorp, 1 jan. 1933. m.g. P. J. MIENES Az. Heerhugowaard Zuid, Goud, Zilver, Uurwerken en Optiek, wenscht een ieder een gelukkig Nieuwjaar, januari 1933. Paardenblefstuk 60 cent per pond Paardenbiefstuk (haas) 70 ct. per pond Runderbiefstuk 80 ct. per pond Prima Hollandsch Paardenrookvleesch 40 cent per half pond. Beleefd aanbevelend. Molenstraat Schagen. ongesteld zijt, neem dan 's morgens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde, ge neeskrachtige Wortelboer's Kruiden of 1 a 2 Wortelboer's Pillen en gij zijt spoedig hersteld. Beter en goedkooper huis middelen bestaan er nu een maal niet. Duizenden heb ben er reeds baat door ge vonden en zij zullen ook U helpen. De Wortelboer's Kruiden en Wortelboer's Pillen verdrijven gal. slijm, koortsigaeid, verstopping, maag- en hoofdpijn, wekken den eetlust op, bevorderen de spijsvertering, regelen den stoelgang, zuiveren het bloed, maag en ingewan den. enz. Wortelboer's Krui den 60 cent per pakje, Wor- telboer s Pillen, 60 cent per doos, drie doozen 11.70. Overal verkrijgbaar of di rect van Jacoba Maria Wortelboer Postgiro 17039 Oudepekela. Zending geschiedt franco na ontvangst van het be drag. 1. Een perceel BOUWTERREIN in Schagen. aan den nieuwen ver keersweg. Groot pl.m. 100 X 30 M. Zeer geschikt voor woningbouwver- eenigingen. 2. Een HEERENHUIS met ga rage en tuin te Schagen. 70 ny- potheek beschikbaar. 3. Een RENTENIERSWONING met groot erf en tuin, te Schagen. 4. RENTENIERSWONING, staan de te Schoorl. 50 hypotheek be- chikbaar. 5. Net CAFé met tooneelzaal en ewaarborgde vergunning beste broodwinning. Koopprijs f12000. Een BONDSHOTEL met groot pension, in badplaats. Koopsom 16.000.—. 7 Een KRUIDENIERSZAAK, met brandstoffenhandel. Wegens ziekte zeer billijk te koop. TE HUUR: Een groot WOON- en WINKEL- HUIS te Schagen. Alles te bevragen bij H. DEKKER, beëedigd Makelaar, Schagen. 5 pond vet gerookt Spek f 1.25 4 pond Paardengehakt f 1. 3 pond Sausijsjes f 1.— 3 pond gehakt (koe en varkens) f I.— Metworst 25 cent per pond. Leverworst 20 ct. per pond. Bloedworst 30 ct. per pond. Beleefd aanbevelend, J. DE RUIJTER, Molenstraat, Schagen. Krabben en wrijven maakt het jeuken erger Ge beschadigt de huid en kunt 's nachts niet slapen. Koop een flacon D.D.D. De eerste druppels doen de jeuk reels bedaren en bezorgen U een rustigen slaap. D.D.D. brengt altijd verlichting, omdat het diep in de poriën dringt en daar de ziektekiemen doodt. Het is geen vettige zalf, maar een heldere vloeistof. Het wordt met succes aangewend tegen ekzeem, uitslag en andere huidaandoeningen Koop nog heden een flacon van 75 ct of f 2.50 bij Uw apotheker of drogist A-12 TEGEN HUIDAANDOENINGEN Gevraagd: liefst kunnende melken. P. BAKKER, Franschman, Bergen. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Te koop of te huur: 5 morgen Weiland, gelegen te St. Maarten. Te bevragen bij K. B1ESBOER, St. Maartensbrug. TE HUUR: Boerderijtje, 7 H.A. Weiland. Te bevragen bij K. KOSTER, Wie- ringerwaard. TE KOOP: partij beste blauwe Aardappelen. W. ME1JLES, Eenigenburg. PETROLEUM. Per vat 6'/j cent per L. franco. Bij 10 Liter afgehaald 8 cent per L. JAC. W. POOL,, Kolhorn. Gevraagdmet 1 Maart een Arbeider met Zoon, beiden beste melkers. J. F. KOSTER, St. Maartensvlotbrug. Te huur gevraagd, voor 4 maanden: 300 houten Bloembollenbakken. Tevens te koop2 wagons puike blanke Eigenheimers. Gebr, PEN- NEKAMP, Kleiweg 8, Anna Paulowna VERLOREN; leeren Hoes, gemerkt „Pontlac", gaande van Sint Maarten-Schagen-Schagerbrug. D. A. BLOM, St. Maarten. Gevraagd, met 1 Maart: VAST WERKMAN goed kunnende ploegen en melken, bij D. MOLENAAR, Groetpolder, Winkel. Gevraagd, met 1 Maart: Een VAST WERKMAN. goed kunnende ploegen en zaaien. K. KAAN, Barsingerweg, Wierio- gerwaard.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3