Waarom verder sukkelen? Predikbeurten. Uit onze omgeving. Ruwe handen BOERDERIJ en TUINDERIJ. Uitvoer van groenten en iruit naar Frankrijk. Wat In het eerste Irwartaal van 19SS uit ons land ln Frankrijk zal mogen worden Inge voerd. Een gevoelig verlies voor onzen ulen-ultvoer. Vanwege de Commissie voor den uitvoer van groen ten en fruit naar Frankrijk wordt meegedeeld, dat ge durende het eerste kwartaal van 1933 de volgende noe- veelheden groenten en fruit uit Nederland ln Frankrijk mogen worden ingevoerd: le. witlof: vrij; 2e. pootuien, kleiner dan 20 mM. middellijn: vrij; 3e. uien; 150.000 Kg. gedurende het tijdvak 1 Jan.— 15 Maart; 4e. andere versche groenten dan uien en witlof: in Januari 720.000 Kg., in Februari 810.000 Kg., tot 15 Maart 400.000 Kg.; 5e. appels en peren: in Januari 260.000 Kg., in Febru ari 370.000 Kg., in Maart 375.000 Kg.; 6e. andere versche vruchten: in Januari 2000 Kg., in Februari 5000 Kg., in Maart 10.000 Kg. In het Fransche besluit om voor het eerste kwartaal van 1933 een afzonderlijk contingent voor uien vast te stellen, heeft de minister van oeconomische zaken en arb- nleiding gevonden, de basis van verdeeling va- -ntingenteeringscertificaten onder de Neder- la norteurs te wijzigen. Lingent van 150.000 Kg. uien wordt uitsluitend ver. onder de exporteurs, die in het tijdvak 1 Oc- tober 19311 April 1932 voor eigen rekening uien naar Frankrijk hebben uitgevoerd. Het contingent van 720.000 Kg. „andere groenten" over de maand Januari wordt, evenals dat over Febru ari en Maart, verdeeld onder de handelaren, die in ge noemd tijdvak andere groenten" voor eigen rekening naar Frankrijk exporteerden. Naar aanleiding van het vaststellen van het contin gent voor uien op 150.000 Kg., gedurende het tijdvak 1 Jan.15 Maart, verneemt het Corr. Bur. in Den Haag nog, dat in het overeenkomstig tijdvak van 1932 naar Frankrijk werden uitgevoerd 4.494.000 Kg. uien. Hieruit blijkt duidelijk, dat onze uitvoer een zeer gevoelig ver lies lijdt. Wat te meer te betreuren is, daar er ook dit jaar flinke vraag naar onze uien aanwezig was. Met ingang van 15 Maart wordt de Fransche grens voor Nederlandsche groenten gesloten. Men zal zich herinneren, dat de Nederlandsche regeering het noodig oordeelde, evenals verschillende andere landen, maatre gelen te moeten treffen tegen den Franschen invoer In verband met den coloradokever. De maatregelen welke Frankrijk op zijn beurt genomen heeft, werden alge meen beschouwd als het gevolg van deze moeilijkheid. Met het uitgeven van certificaten voor den uitvoer naa.r Frankrijk is voor alle eerder genoemde producten belast: mr. L. Niemöller, Javastraat 80, 's-Gravenhage. telefoon 112128. Inventarisatie van aardappelen. Ook in 1933. De eerste datum van opne ming vastgesteld op 15 Januari a.». Thans van bijzondere beteekenis. Naar de landbouwkundige medewerker van het Hsbl. verneemt, ligt het in de bedoeling der regeering, om ook in 1933 een onderzoek in te stellen (op twee tijd stippen van de bewaarperiode) naar de bij de verbou wers aanwezige aardappelvoorraden. De gemeentebe sturen zullen de hiervoor noodlge opgaven verstrekken in overleg met de plaatselijke commissie van bijstand voor de landbouwstatistiek en na raadpleging van de in de gemeente gevestigde organisaties of afdeelingen van organisaties van landbouwers en aardappelhande laren. Als eerste datum voor opneming van de aardappel- voorraden is vastgesteld 15 Jan. as. De opgaven zullen betrekking hebben op den gehee- len voorraad (gesplitst in klei-, veen- en zandaardappe len) onafhankelijk van het doel waarvoor deze be stemd is. Bekend is, dat de aardappelvoorraden thans ln het algemeen nog zeer groot zijn. Eenerzijds wordt door deze opneming waardevol vergelijkingsmateriaal ver kregen voor volgende jaren, terwijl anderzijds onjuiste opvattingen, welke omtrent de grootte van de voorra den mochten bestaan, daardoor tot de werkelijke ver houdingen zijn terug te brengen. De voedselnood te Moskon. Geen andere vreugde dan de schouwburg en de wodka. In de „News Chronicle" wordt door den correspondent van het blad te Moskou de volgende schildering van den voedselnood gegeven: Op het oogenblik is het tekort aan levensmiddelen de overheerschende factor ln het leven van Moskou. De prijzen in de restaurants zijn zoo hoog, dat slechts wei nigen ze kunnen betalen, en particuliere tractatles wor den streng beperkt door de moeilijkheid van het verkrij gen van behoorlijke voorraden van zelfs de noodzake lijkste levensbehoeften, hetgeen ln Rusland eenvoudig brood beteekent. De cinema's en de schouwburgen en het circus en de straatverlichtingen en concerten en alle soorten vergaderingen en besprekingen gaan na tuurlijk door en zijn even populair als voorheen; alle publieke vermakelijkheden blijven druk bezocht; de straten zijn nog steeds alle uren van den dag en den nacht propvol, doch ververschingen worden niet ver schaft. De algemeene atmosfeer la echter akelig en ge spannen. Er is geen vrooiijkheld ln den zin als bestaat in Parijs of Londen. Te Moskou zijn de meeste menschen te hongerig en te bezig om vroolijk te zijn. Wanneer zij klaar zijn met hun werk, voorgeschreven plichten heb ben vervuld, zooala het bijwonen van vergaderingen en besprekingen en lezingen, eten zij wat zij krijgen kun nen en gaan naar bed. De woninginrichting leent zich niet voor huiselijke vreugde, en wodka niet medegere- kend, is er weinig of geen gelegenheid om zich aan ondeugden van eenigerlei aard over te geven. Avontuurlijke tocht van een Tiroolschen jongen. Als „Chineesch officier" i Berlyn. Een avontuurlijke tocht van een 16-jarige knaap is dezer dagen te Berlijn geëindigd. De jongen was op Nieuwjaarsdag uit het ouderlijke huis in een Tiroolsch stadje weggeloopen en ging naar Munchen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag huurde hij een taxi om zijn reis naar Berlijn voort te zetten. Hij vertelde den chauf feur, dat hij officier was in het Ohineesche leger en dat zijn bagage en geld op het Chineesche gezantschap te Berlijn lagen. Eigenaardig genoeg geloofde de chauf feur het geheele verhaal en ging met den jongen op reis. In Potsdam liet de „Chineesch" stoppen, met de verklaring, dat hij bij een gedetacheerd officier geld wilde halen. Na eeaigen tijd kwam hij onverrichter zake terug. Toen bij aankomst in Berlijn bleek dat de jongen den ritprijs, die ruim 400 Mark beliep, niet kon betalen, merkte de chauffeur pas dat hij bedrogen was en bracht hij zijn passagier naar een politiebureau. De jongen werd vastgehouden en zijn ouders werden van het geval op de hoogte gesteld. Voelt gij u terneergeslagen, vermoeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren? Lijdt gij aan urinestoornissen. aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of rheumatische pijnen? Zoo ja, hebt gij er dan over nagedacht wat de oorzaak van uw noodeloos lüden is? Als uw bloed niet op de juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden in het gestel achter. Zij zetten zich af en veroorzaken verschijnselen als de bovenstaande. Iedere da.g uitstel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Reeds jaren bleek de af doende werking van dit speciale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheumatische pijnen, waterzucht, urine stoornissen en blaaszwakte. Foster's Pillén werken niet op de ingewanden en pas sen mannen en vrouwen van eiken leeftijd, f 1.75 per flacon bij alle drogisten enz. Afgesleten banden. Iemand die rijdi met een auto, voorzien van afgesleten antobanden, is straf baar, Uitspraak van den Kan tonrechter te Apeldoorn. De kantonrechter te Apeldoorn heeft een vonnis ge wezen, waarin het rijden met een auto, waaraan een wiel zit, voorzien van een band met afgesleten rub berlaag de vrijheid en de veiligheid van het verkeer ln gevaar brengt, strafbaar wordt geoordeeld, omdat zoo'n band ieder oogenblik kan springen en de be stuurder dan zijn macht over het stuur kan verliezen. De provinciale verkeersinspectie heeft de uitspraak uitgelokt door daarvoor procesverbaal op te maken tegen St H., chauffeur te Heerde. De eisch luidde f 5 boete of 5 dagen hechtenis; von nis f 3 boete of 3 dagen hechtenis, waarbij de kanton rechter opmerkte dat hij ©en zacht vonnis toediende, omdat verd. als „proefdier" ls gebruikt. De Crlsiszuivelwet overtreden. 3000 Kg. boter ln beslag. Uit Dieren wordt gemeld, dat de politie aldaar er ln is geslaagd een partij van 3000 Kg. uit Duitschland ge smokkelde margarine ln beslag te nemen. Tegen den houder der opslagplaats, waar de margarine tijdelijk was opgeslagen, is proces-verbaal opgemaakt, wegens over treding der crisiszuivelwet. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W.C.vah GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN OOCONOf.n/OtK GEHEEL* GDATIS Clearing van goederen met Dnitschland. Bij de Kamer van Koophandel, en Fabrieken, Oudegracht 182, te Alkmaar, zijn voor belanghebben de exporteurs, voor zoover deze niet rechtstreeks door de Kamer op de hoogte zijn gesteld, afschrif ten met toelichting verkrijgbaar van het tusschen Nederland en Duitschland gesloten protocol tot re geling van de betalingen voortspruitend uit het goe deren verkeer tusschen deze beide landen. De Urker visschers in conflict. De knechts weigeren toe te geven. Op het eiland Urk is Donderdagmiddag een vergade ring gehouden van vlsschersknechts. Ruim 200 man was aanwezig. De visschers wenschen het contract zoodanig te wijzigen, dat de verplichting tot verzekering tegen invaliditeit, ziekte en ongevallen zou komen te vervallen De knechts hebben geweigerd op het voorstel van de schippers in te gaan. De Noordzeevloot zou nu niet uit varen. De veiling te Eist. Een grooter omzet. De omzet aan de Veilingsvereeniging Over-Betuwe te Eist, de grootste fruitveiling uit het Oosten des lands, heeft in 1932, over 181 veilingen bedragen f 1.609.798.15 tegen f 1.475.332.10 over 175 veilingen in 1931. Een wolvenjacht in Polen. Langs de Russische grensgebieden. Zelfs t verkeer gevaarlijk. Naar uit Warschau bericht wordt, zal er in Polen een algemeene drijfjacht langs de 800 K.M. lange Rus sisch© grensgebieden worden gehouden, om de wolven onschadelijk te maken die in groote kudden uit Rus land in Westwaartsche richting zijn getrokken en die groote verwoestingen hebben aangericht. Zij verscheu ren paarden, schapen en ander vee en zelfs menschen zijn ten slachtoffer gevallen aan deze hongerige roof dieren. Het verkeer tusschen de afgelegen dorpen ln de omgeving van Wilna is alleen mogelijk in gezelschap van goed gewapende personen. GERED DOOR EEN DROOGLIJN. Slaapwandelaar van 17 meter omlaag gestort- Te Londen is een tienjarige jongen, die te bed lag met Influenza, aan het slaapwandelen gegaan. Hij opeA- de een raam en viel van een hoogte van zeventien meter naar beneden in een tuin. Een drooglijn brak echter zijn val, zoodat hij er met slechts een paar kneuzingen afkwam. ZONDAG 8 JANUARI. NED HERV. GEMEENTE. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. DINSDAG 10 JANUARI. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burgervlotbrug, nam. 7.15 uur, Ir. Munting- WOENSDAG 11 JANUARI. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oudesluis, nam, 7.15 uur, Ir, Muntinga. LAN GE N DIJ K Voor de zoogenaamde doorgedraaide producten zal. zooals bekend is, op grond van den inhoud der Tuin- bouwsteunwet geen steun of toeslag worden verleend. Zonder uitzondering is dit door ieder der organisaties een groote onbillijkheid genoemd. We vernamen nu, dat er gegevens zullen worden verzameld, ten einde daarmee aan te toonen, hoe noodzakelijkheid het ls, dat ook voor die producten steun worde verleend. Steeds de Twuüverweg. Nu de gemeente St. Pancras nogmaals pogingen in het werk zal stellen om er bij den gemeenteraad van Zuidscharwoude op aan te dringen, mee te werken aan de overdracht van den Twuljverweg aan het Hoogheem raadschap, is het te verwachten, dat, mocht deze ge meente bij haar weigering volharden, Ged. Staten de beslissing zullen nemen. De gemeenschappelijke rege ling wijst dat College aan voor het doen van een uit spraak bij het ontstaan vpa geschillen. Deze uitspraak zal dan ongetwijfeld wel vallen ln den zin van over dracht, daar Ged. Staten voor het beheer der wegen het Hoogheemraadschap als centraal lichaam prefe- reeren. ZUIDSCHARWOUDE. Van verschilende zijden hoorden we de wenschelijk- heid uiten, dat het afgebrande woon- en winkelhuis van den heer D. Stuurman niet zou worden herbouwd. Het pand stond nJ. vlak tegen de straat op een ge deelte, waar die zeer nauw is. Bij het zeer drukke verkeer zou een verruiming de veiligheid zeer verhoo- gen. De gemeente heeft reeds verschillende hekken op eigen kosten ter verbreeding van de straat laten ach- terultzetten, doch altijd blijven er, vooral bij tegen de straat gebouwde huizen, nauwe gedeelten. Hier was de gelegenheid schoon, om in dezelfde richting werkzaam te zijn. De leiding voor de werkverschaffing ln deze ge meente Is weer opgedragen aan den heer Jb. Rutsen. Vanwege het plaatselijk Crisiscomité wordt hier elke week met busjes aan de hulzen gecollecteerd. De aanvragen om hulp zijn zóóvele en de nood zoo groot, dat men tot dien maatregel heeft besloten. Op die wijze komt er ongetwijfeld meer binnen dan wanneer het gven aan eigen initiatief wordt overgelaten. OUDKARSPEL. Door de Administrateuren van het legaat Reijer Adz. Groenveld, is besloten over 1932 de huurders van het wei- en bouwland 20 reductie te geven. NOORDSCHARWOUDE. Loop der bevolking. Over het jaar 1932. De gemeente telde op 1 Januari 1932 2016 zielen (1017 mannen en 999 vrouwen). Ingekomen: 35 mannen en 51 vrouwen. Geboren: 23 jongens en 21 meisjes. Vermeerdering: 58 mannelijke en 72 vrouwelijke personen. Vertrokken: 44 mannen en 52 vrouwen. Overleden: 11 mannen en 6 vrouwen. Vermindering: 55 mannelijke en 58 vrouwelijke personen. De bevolking is du3 vermeerderd met: 58 55 3 mannen en 72 58 14 vrouwen. De gemeente telde op 1 Januari 1933 duus 1017 3 1020 mannen en 999 -f 14 1013 vrouwen. Tezamen 2033 zielen. Behalve de 44 geborenen, zijn er 2 jongens leven loos aangegeven. Het aantal gesloten huwelijken bedraag 12. Het woonhuis van den heer C. Langendijk Cz., aan de Dorpstraat is bij onderhandschen verkoop overgegaan in handen va» den heer W. Keppel. Door het bestuur van het Inst. voor Arb.-Ontw. is nu definitief besloten, voor den 2en Spaaravond In dit sei zoen te laten komen de Jonge Spelers, onder leiding van Ben Groeneveld. met De Matrozen van Catarro. Waren er eerst plannen om een Vara-avond te orgaai- seeren, dit kan echter niet doorgaan, omdat er zoo veel bezwaren aan zijn verbonden én technisch én van de zijde der spaarders, die over het algemeen heel weinig gevoelen voor muziek. Voor de muziekliefhebbers een teleurstelling, maar hetgeen er voor in de plaats wordt gegeven, zal deze teleurstelling zeer zeker ruimschoots vergoeden! W I E R I N G E K AUTO-ONGEVAL. Donderdagmorgen reed een bestel-auto van de Clysma- sigarettenfabrieken vanaf Hlppolytushoef langs den Hoofdweg in de richting Den Oever. Van de richting Den Oever naderde een vrachtauto van de „Geruisch- looze Weg", met als bestuurder den heer Van Koperen. Benevens den heer Van Koperen waren nog 2 personen in de cabine van de vrachtauto gezeten. In den bocht van den hoofdweg, nabij den Hofweg, kwam de bestelauto te slippen, met gevolg, dat deze op de linkerzijde van het wegdek terecht kwam. De vrachtauto, die nu te ver uit moest wijken, kwam hierbij over het betonnen muurtje terecht, dat onlangs bij het verbeteren van den weg aangebracht is. Wonder boven wonder kwamen de beide auto'e en hun inzittenden er zonder letsel af. De bestelauto kon zijns weegs weer gaan, doch de vrachtauto moest met hulp van elders weer op den weg gebracht worden. Huishoudelijke vergadering van de afd Wieringen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in de oude school op 5 Januari Aanwezig was de heer Treursniet, vertegenwoordi ger, welke na de opening en notulen, een inleiding hield over ontwikkeling van arbeiders(sters) in ar beidersavondscholen. Op die inleiding volgde eenige gedachtenwisseling, waarna werd besloten zoo mo gelijk September of October een avondschool te stichten. Het bestuur kreeg machtiging om 2 cursusavon den te organiseeren in dit voorjaai over de onder werpen „Godsdienst en Socialisme" en over „Petro- leumpolitiek". Verder zal getracht worden naast het z.g. interne werk, als kleine cursussen voor de ledene enz., een tooneelvoorstelling te organiseeren. Besloten werd te trachten de Jonge Spelers te laten optreden met het tooneelstuk „De Matrozen van Cat- taro" van T. Wolf, daar dit stuk zulk een succes blijkt te zijn. Het stuk heeft een anti-militairistisch karakter, hetgeen ook oorzaak was, dat het aan ma rinepersoneel te Den Helder verboden is dit tooneel stuk te gaan zien, toen het in den Helder werd ver toond. Verder zal getracht worden de film „Niemandsland' te vertoonen. Het doorgaan van deze kunstavonden zal van de belangstelling afhangen. Het organiseeren van cursusavonden voor kleinere groepen werd ver der aan het bestuur overgelaten. R.K. Volksbond, afd. Wieringen. In een vergadering van bovengenoemde vereeni- ging is o.a. besloten het z.g. schoolsparen op de r.k. school in te voeren. De kinderen kunnen dan zegel tjes i 5 ct van hun onderwijzeres) koopen en op een daarvoor bestemde kaart plakken. Als de kaart vol is, heeft hij een waarde van f 1 en kan dan in- 1 geleverd worden bij den heer P. Glim Jz., agent van I den rk. Werkliedenbond. waarvoor dan een spaar- I boekje op naam der kinderen verkregen wordt Het plan is een en ander 9 Januari a.s. in te laten gaan. DEN OEVER Afsluitdijk WieringenFriesland. De afsluitdijk is vanaf 0 Januari e.k. tot nader order in verband met werkzaamheden aan de brug te Korn- werderzand voor alle verkeer gesloten. GEMEENTE WIERINGEN. Burgerlijke stand van 1 tot en met 5 Jan. 1933. Geboren: Pieter Willem, zoon van B. Muller en A van Goor; Martlnus Okko, zoon van P. C. de Haan en G. Bosker; Jannes Johann. zoon van J. Bosker en A. Speck- mann; Suzanna Jantina, dochter van J. Voos en F. Lui- kens. Gehuwd: S. C. Ttfsen en G. Bosker. Overleden: Hendrik Bosboom, 1% jaar, zoon van H. Bosboom en R. Blouw. HOOGWOUD AARTSWOUD. BRUTALE IN BR AAR Donderdagmorgen ontdekte de werkster, dat er ln do Pastorie, bewoond door Burgemeester, ongenood© be zoekers waren geweest. De familie was niet thuis, zoo dat men geheervrij was. De politie werd gewaarschuwd, en stelde met behulp van een politiehond een uitgebreid onderzoek in. Geble ken is dat de dief of dieven door een raampje van de W.C. zijn binnengekomen en langs denzelfden weg weer zijn verdwenen. Het geheele gebouw was geinspecteerd en overal was ijverig gezocht naar waardeartlkeien. Voor zoover men kon nagaan wordt vermist: tafelzil ver. een radiotoestel, pendule enz. Vermoedelijk heeft de inbraak in den vooravond reeds plaats gehad. Buurtbewoners meenen om ongeveer negen uur licht ln de pastorie te hebben gezien, terwijl om tien uur een auto voorbij ging, die vermoedelijk bij de pastorie bad stilgestaan. Voor de bewoners die Donderdagavond van hunne reis terugkeerden, een zeer onaangename ontdekking. De omslagen voor 1932 van de polders in onze ge meente zijn als volgt vastgesteld: Weelpolder f 11, Kolk van Dussen f 10, Braakpolder f 8.50, alles per H.A. Doos 30 en 60 ct. WARMENHUIZEN Aan de velling te Warmenhuizen werd verhandeld. Dec. 1932 Dec. 1931 Roode kool 631.100 Kg. 476.750 Kg. Gele kool 135.650 Kg. 41.525 Kg. Deensche witte kool 419.100 Kg. 46.825 Kg. Uien 145.850 Kg. 136.275 Kg. Nep 725 Kg. 705 Kg. Bleten 18.475 Kg. 7.820 Kg. Schotsche muizen 112.650 Kg. Duken 41.400 Kg. Gewone wite kool 9800 Kg. 21.020 Kg. Peen 11.100 Kg. 7.500 Kg. Eigenheimers 2.200 Kg. Blauwe aardappelen 925 Kg. 925 Kg. Bloemkool 2.143 stk. De omzet bedroeg ln December 1932 f 28.212.03 tegen f 18.597.52 in December 193L De totale omzet ln het jaar 1932 bedroeg f 355.598.59 tegen t 605.787.93 in 193L SINT \t 4 4 R TE V GEMEENTE SINT MAARTEN. Burgerlijke stand over de maand December 1932. Geboren: Stijntje. dochter van Dirk Lellen en Sttjn- tje Bonthuis; Catharina Maria Theresla, dochter van Lourentiua Visser en Johanna Catharina Jansen. Gehuwd: Cornelis Zwaan, oud 25 jaar, en Grietje Wit, oud 22 jaren. KOE GR AS JULIANADORP. De propagandavergadering, uitgaande van de afdee lingen Den Helder en Anna Paulowna van de Holl. Mij. van Landbouw, die aanvankelijk aan de Blauwe Keet zou worden gehouden, wordt door verschillende omstan digheden nu gehouden in Veerburg te Anna Paulowna op Dinsdag 10 Januari 1933. des namiddags om 2 uur. Op bovengenoemde vergadering zal het woord gevoerd worden door den directeur van „Land- en Tuinbouwbe- lang" te Utrecht en een ambtenaar van de Centrale Landbouw-Onderlinge over het onderwerp „De kosten der sociale verzekering". Z IJ P E Gevonden; F.en jas met horloge. Inlichtingen ter Geoieente-Secret8rie te Schagerbrug. In 1933 zijn de heeren P. de Boer Ez. en H. Swan aan de beurt van aftreding als Hoofdingeland van Zijpe en Hazcpolder, terwijl de heer Jb. Jimmink moet aftreden als Heemraad. 'T ZAND. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school al hier is benoemd mej. M. Wellens te Den Helder, zulks wegens ziekte van mej. Gomes. SCHAGERBRUG. De heer J. Abbring, lijn werker bij het P.E.N., alhier, wordt met ingang van 23 Januari a.s. overgeplaatst naarSchagen. Eveneens met Ingang van genoemden datum wordt als lijnwerker naar hier overgeplaatst de heer De Haan van Schagen. OUDE NIEDORP Burgerlijke stand. Over de maand December 1932. In deze maand vond geen geboorte, huwelijk of overlijden plaats. Loop der bevolking. Over de maand December 1932. Ingekomen: W. A. Feijs en gezin uit Rijswijk. G. Eriks uit Nieuwe Xiedorp. Vertrokken: A. Korver naar Harenkarspel, Laan- weg; A. M. Bakker naar Zijpe, 't Zand I 33; V. M. H. Laval naar Slootdorp, Kerkstr. 6; M. J. J. Golt- stein naar Slootdorp; A. Baas (Wed. C. Broersen), naar Alkmaar, Piusstichting, Nassauplein, Alkmaar. WINKET Voor den dienstplicht der lichting 1934 zijn inge schreven 12 personen, waarvan 3 vrijstelling wegens oroederdiensl zullen erlangen en waarvan reeds 3 ongeschikt verklaard zijn voor een vrijwillige ver bintenis bij den Landstorm. Woensdagavond vergaderde ten huize van den heer R. Laan alhier het plaatselijk Comité van Actie tegen het Wetsontwerp-Terpstra. Nadat door den voorzitter een uiteenzetting was gegeven omtrent den stand van zaken, werd beslo- icn, in samenwerking met de afdeeling Winkel van „Volksonderwijs" op 18 Januari a.s. een filmavond le geven. Op dezen avond zral de film „Volksonderwijs mar cheert" worden vertoond, terwijl het comité het ge- uk had, den heer Th. J. Thijssen uit Amsterdam rcid te vinden, dien avond uit eigen werk te ko- .nen voorlezen. Na de rond vraag sloot de voorzitter de verga dering met een woord van dank aan de aanwezigen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14