Scheidsrechters bijeen. Kampioenschap 2e klasse groot biljart. Uit onze Omgeving. De brutale inbraak te Hoogwoud. De vele K.-aanvalJen strandden op Siersma en Prins. H.R.C. was door de onzekere K.-verdediging steeds gevaarlijk en J. Benekcr doelpuntte nogmaals, welk doelpunt echter niet toegekend werd, wegens off-sidc, waarbij nu M.R.C. protesteerde. Kort voor de pauze kreeg Looijinga, nadat hij juist door slecht schieten een fraaie kans had gemist, weer een vrije bal, maar hij werd in den rug aange vallen en komt tc vallen, waarbij hij met zijn hand den bal in het doel slaat. De scheidsrechter zag dit niet en kende toe. Protest der Vclsenaren, totdat het advies van den H.R.C.-grensrechter Jansen wordt ingeroepen, en deze erkent, strikt eerlijk als altijd, dat er hands is gemaakt. Maar thans geeft de arbi ter geen strafschop, maar vrije trap voor Kinheim en de bezoekers bleken daarna niet zoo sportief als de H.R.C. grensrechter en II.R.C. kreeg géén penalty te nemen. Dat was de belooning voor volkomen on partijdigheid van den heer Jansen, die na de rust niet meer als grensrechter optrad. De tweede helft is H.R.C. over het algemeen ster kers geweest, maar het is do Racers toen niet mee geloopen. Op de onmogelijkste manieren ontsnapte het Kinhelm-doel af en toe aan een doorboring. Ken onverwachte kogel van W. Beneker b.v., waarnaar de keeper geen hand uitstak, ketste tegen de paal. Een hard schot van Van der Linden bopro -fde de lat. Ook het il.R.C.-doel was soins wel eens in gevaar en we verwachtten daar al een doelpunt, maar Prins kon de bal uitloopend nog net voor den K.-midvoor wegtrappen. Dan krijgt H.R.C. zelfs een strafschop wegens hands. W. Beneker schoot echter zacht en onzuiver en do K.-kcepcr stopte. Lven daarna weer een strafschop, maar nu vloog Boneker's kogel te gen de lat. Vlak daarop zond VV. Benoltor oen harde bal, waardoor de K.-keeper zich niet liet verschalken. Vlak voor het einde deden zich do incidenten voor, waarna de heer v. d l.ee meteen affloot (iets te vroeg). De K. rechtsbuiten begon er mee, door van vlakbij een hul keihard in het publiek te schieten en toon de Kinheimcr onmiddellijk daarna Looijinga opzettelijk op ergerlijke wijze aanviel, waren do pop pen aan het dansen. Looijinga stelde zich te weer en liet was maar goed dat voorzitter Thijssen direct ingreep, anders hadden er hier flinke klappen kun nen vallen. Het publiek begon gevaarlijk op te drin gen, ook naar don arbiter, maar de H.R.C.-speiers stelden zich direct beschermend om hem heen, zoo dat ook hier alles betrekkelijk goed afliep. De ver antwoordelijkheid komt geheel voor rekening van den bewusten Kinheim-speler en van een gedeelte van het publiek, dat altijd op sensatie en liefst op relltjcs belust is. Jammer dat dergelijke personen practisch niet uit de boetbalwereld te houden zijn. Looijinga ging ongetwijfeld to ver in zijn „zelfver dediging" en had zich dienen te boheerschen. Ove rigens verdienen de overige Racers en voorzitter Thijs sen in het bijzonder alle hulde voor hun energieke optreden, waardoor zij erger voorkwamen. Het is tc hopen, dat de schuldigen hun straf niet zullen ontgaan. WIERINGEN. SUCCES I—M.L.D. I, 4—2. Een 0—2 achterstand omgezet In een 4—2 overwinning. Toen scheidsrechter R. Vel de elftallen in het veld floot, waren beide ploegen volledig. MLD. wint den toss en verkiest den wind eenigszins in den rug. Direct on derneemt S. 'n aanval, doch deze wordt onschadelijk ge maakt. M.L.D. schijnt flinke plannen te bezitten, en spelen een uitnemende party. Zo ondernemen een goed opgezette aanval en weten de S.-backs te passeeren en de midvoor schiet keihard ln 0—L S. trapt af en gaat direct op doel af, doch de eerste schoten belanden ln veilige handen van den M.L.D.-keeper. Als deze den bal in 't veld zendt, krijgt Wolthuis den bal te pakken en met een geweldigen kogel vergroot hij de voorsprong 02. Het begint er voor S. slecht uit te zien, doch de moed blijft er in. Het samenspel 13 in orde en bij een goede aanval krijgt Koorn den bal in goede positie te pakken en onhoudbaar schiet hij ln en de stand is 12. M.L.D. trapt af, doch S. neemt direct over en gaat weer op doel af, doch de bal gaat naast. Als de M.L.D.-kee per uitloopt, vangt Rijkers don bal op, geeft goed door naar Schmldt, die zich tusschen eenige M.L.D.-spelers heen weet te werken en met een goed schot maakt hij gelijk. Een daverend applaus van de S.-supporlers. M.L.D. trapt af en gaat op het S.-doel af, doch Plet weet den bal to stoppen. Na uitgetrapt te zijn, belandt do bal bij v. d. Wal, deze zet goed voor, Grootemaat laat hem tusschen zijn beenen daargaan voor den vrijstaanden midvoor, en zonder zich te bedenken, geeft Schmldt S. de leiding. Met dezen stand gaat de rust ln. Een kop thee verfrlsoht de spelers en geeft nieuwe moed. 3.15 uur laat Vel weer beginnen en nu ls S. het meest aan het woord. Menige goed opgezotto aanvallon van M.L.D. met hun gevaarlijke rechtsbuiten, worden door den linkshalf, J. Lont, op sublieme wijze onschade lijk gemaakt. S. zit geregeld voor het M.L.D.-doel, doch door sleoht schieten en daar de M.L.D.-keeper de mees te sohoten onschadelijk maakt, blijft de stand voorloo- pig ongewijzigd. S. is nog niet geheel veilig, doch als N. Koorn in goede positie den stand op 4—2 brengt, is het lot van M.L.D. beslist. De spelers raken uitgeput, het terrein is zeer zwaar, doch op hot laatste moment weet de M.-keeper een zeer gevaarlijk schot te stoppen, zoodat men ten slotte het eindsignaal hoort en S. een zware 42 zege in de wacht heeft gesleept. Succes 2 moest op bezoek naar Wleringenvaard, doch helaas, het bericht van afkeuring maakte een einde aan hun illusies. Ze waren vol goeden moed, daar ze wisten dat Schenk en Saai afwezig waren en ze een mooien kans hadden. Nu, Wieringerwaard, volgende week dan maar meten met S. I op Wieringen. De adspiranten waren op bezoek bij Helder d. Een aardige: wedstrijd met S. in de meerderheid. Voor rust wisten ze echter het doel niet te vinden, doch na rust waren ze beter op dreef en wisten de Helderschen met 70 te verslaan. Succes 4 ging op bezoek naar Petten 2 en verloor met 2—3. AARTSWOUD. Zondag zouden er drie voetbalwedstrijden worden gehouden, doch ter elfder ure werd het terrein afge keurd. Dat was voor vele liefhebbers een strop. OUDKARSPEL. D.T.S. 1—E.V.C. 1, afgekeurd. Alcm. V.B.—D.T.S. 1— .3 NOORDSCHARWOUDE. Hollandia IIVoorwaarts III, 19. Zeevogels jun. BVoorwaarts jun. B, 4—1. T ZAND. G.Z. II speelde j.1. Zondag een thuiswedstrijd tegen S.V.W. II van Heerhugowaard en wist te winnen met 6—3. OUDESLUIS. D.O.S.K.O. I had bezoek van Helder 4, welke laat ste het dezen dag slecht trof, want daar de scheids rechter niet aanwezig was werd Dol opgeofferd om te fluiten, terwijl spoedig na 't begin een H, speler uitviel, waardoor bijna den goheelen wedstrijd met 10 man werd gespeeld. Voor de rust ging het nog iets met den wedstrijd, D. wist toen een 3—0 voorsprong te verkrijgen. Na de rust was er weinig moois meer aan, D. was bijna geregeld in den aanval, doch H. hield stand, zoodat het einde kwam met 3—0 overwinning voor D. D.O.S.K.O. II was op bezoek bij D.E.S. I in Barsin- gerhorn, en hield zich daar schitterend, door gelijk 3—3 te spelen, terwijl bijna den geheelcn wedstrijd met 10 man gespeeld moest worden. A.s. Zondag Jkrijgt D.O.S.K.O. II bezoek van Kol- horn I. w Vergadering van de Scheidsrechtersver- eeniging „Den Helder en Omstreken." Vrijdag G Januari jl. vond de eerste ledenvergade ring van bovengenoemde vereeniging plaats. Statuten en Huishoudelijk Reglement werden vastgesteld. De contributie werd bepaald op f6 per jaar voor gewone leden en op minstens f3 per jaar voor begunstigersisters). Op 4 Februari 1933 zal te Den Helder in overleg met de vereeniging uit ons district, een spelregel- uvond worden gehouden met als spreker den heer Katoen. Ten aanzien van het aanwijzen van scheidsrech ters voor wedstrijden, buiten het competitieverband, werd besloten dat dit voortaan slechts via het be stuur der Scheidsrechiersvereeniging zal kunnen plaats hebben. Portefeuille met publicaties uit de Sportpers, spel regels, boeken, enz. zullen regelmatig onder de le den circuleeren. Het ledental is van 18 tot 24 gegroeid. PETTEN. Het eerste optreden van Petton in het nieuwe jaar is een succes geworden, althans wat de resultaten be treft. Met vertoonde spel der beide elftallen droeg de kenteekenen van oen te lango rust. Petten 2 ontving thuis Succes 4 Het eerste kwar tier kwam P. overrompelend opzetten en nam een veiligen voorsprong van 3 doelpunten. Hiermee bleek P. al haar kruit verschoten te hebben. De verdediging kreeg het vele malen hard te verantwoorden, maar zwichtte slechts 2 malen, zoodat P. dezen wedstrijd met 3—2 won. Petten I speelde to Den Helder tegen Helder 3. Ook hier vlotte het niet al te best. P.'s voorhoede wist niet to profiteoren van de vclo kansen. Eindelijk doelpunt te de r. binnen fraai uit een corner. 10. Met dezen stand werd gedraaid, waarna H. met den wind ln den rug kwam te spelen. Het zag er niet erg hoopvol uit voor P., want de gastheeren ondernamen na do her vatting een fel offensief, dat vele corners, maar geen doelpunten oploverde. P. herstelde zich langzamer hand en een doelpunt van den r. binnen luidde ccn poriode van P. evenwicht in. I> midvoor en do r. binnen voerden verder den stand op tot 4—0. BILJARTEN. GEHRELS KAMPIOEN. Bij de voortgezette wedstrijden om het kampioen schap 2e klasse groot biljart werd begonnen met de partijen Slikker—Keyzer en Gehrelsv. Lochem. Slik ker wist een in den aanvang verkregen achterstand, weldra Ln een voorsprong om te zetten, doordat zijn tegenstander na een vrij goed begin, er geheel en al uitgeraakte. Toen Slikker met een goed gespeelde serie van 43 zijn totaal tot 298 had opgevoerd, was het pleit vrijwel beslecht, want in zijn volgende beurt maakte hij aan allen twijfel een einde en kreeg Keyzer zijn tweode nederlaag te pakken. In de andere partij kreeg van Lochem een goede kans om te winnen. Hij liet deze echter onbenut, Gerul- men tijd leidde hij met oen niet onbelangrijk verschil (na 8 beurten 48107) waarna Gehrels kans -zag om met verschillende kleine, doch productieve beurten, den- stand op gelijken voet te brengen. In de 32e beurt had van Lochem echter weer de lei ding (251—260). Gehrels maakte echter aan alle twijfel oen einde en won ten slotte. De resultaten waren hier: Pnt. brt. h.s. gem. Slikker 300 38 43 7.89 Keyzer 249 37 46 6.72 Gehrels v. Lochem 300 39 58 7.6( 281 38 33 7.31 Nog gespeeld werd de partij Rudelsheim—Beunlng, welke eerstgenoemde won. Pnt. brt. h.s. gem. Rudelsheim 300 48 29 6.25 Beunlng 266 47 60 5.65 In de avonduren werd do strijd voortgezet met de partijen Verloop—Keyzer en GehrelsSlikker. Keyzer toonde zich superieur. De strijd Verloop— Keyzer was al lang beëindigd, toen nog op de andere tafel vinnig werd gestreden. Langen tijd was het een 'gelijk opgaande strijd waarin beiden elkaar zeer weinig toegaven (na 25 beurten 141—148). Als de een met een goede serie wist uit te loopen. gelukte het den ander met een even resoluut antwoord dezen voorsprong weer ongedaan te maken. Vooral Slikker vocht met den moed der wanhoop. Toch bleek ten slotte dit tempo hem te machtig, waar van zijn tegenstander dankbaar profiteerde. In zijn 38o beurt maakte Gehrels aan allo onzekerheid een einde. De cijfera waren: Verloop Keyzer Slikker Gehrels Pnt. brt. h.s. gem. 112 21 21 5.33 300 21 62 14.28 279 38 46 7.84 300 38 39 7.89 Do demi-finales. Van de eindwedstrijden laten we de diverse cijfers volgen: Pnt. brt. h.s. Verloop 197 39 34 Beumlng 300 39 81 Slikker 300 36 48 Kappel 141 35 22 Gehrela 300 28 44 Rudelsheim 205 27 41 Keyzer 261 30 36 v. Lochem 300 30 75 Verloop 300 31 38 Kappel 267 30 30 Do eludwcdstrfjden. Onder enorme belangstelling werden de eindpartijen gestreden, die 't volgende verloop hadden: Keyzer Gehrels Kappel Beumlng De totaal uitslag luidt: Pnt. brt. h.s. gem. 140 17 25 8.23 300 17 67 17.64 156 31 19 5.03 300 31 38 9.67 gew. pnt. brt. h.s. nlg.gem. Gehrels (kamp.) 8 2056 206 88 9.98 Beumlng 5 1925 224 81 8.59 Slikker 4 1910 242 56 7.92 Rudelsheim 4 1926 249 72 7.73 Keyzer 3 1718 209 74 8.22 Verloop 2 1557 214 69 7.27 v. Lochem 2 1658 249 75 6.65 Kappel 2 1417 232 51 6.10 De spelers Slikker, Rudelsheim, Verloop, Van Lochem en Kappel degradeeren naar de derde klasse. KOLVEN. LANGENDIJK. Kolfwedstrijd van den Langendijker Kolfbond. By de Zondag ln de kolfbaan van den heer P. Kra mer te Zuidscharwoude voortgezette kolfwedstrijden .van den Langendijker Kolfbond, speelde de derde klasse de tweede ronde. De uitslag was de volgende: Op Maat, Zuldscharwoude: M. Vlug (101) 123 p.; A. Schoenmaker (94) 123 p.; W. Glas (101) 121 p.; J. du Burck (112) 110 p.; J. Glas (100) 131 p.; J. Kramer (69) 107 p.; J. Leeuwrlk (81) 109 p.; K. Kout (109) 127 punten. Onder Vrienden, Oudkarspel: A. Timmerman (91) 101 p. Volharding, Oudkarspel: J. Deutekom (119) 87.; K. Ruiter (122) 84 p.; C. Plakman (115) 119 p.; W. Bakker (83) 105 p.; K. Dekker (66) 93 p.; F. Moeijes (98) 97 p.; C. Blokker (87) 107 p.; Jb. Hoogeboom (68) 93 p.; St. de Rijke (64) 61; S. Ton (122) 99 p. Vriendenkring, Noordsoharwoude: S. Timmerman (123) 76 p.; L. Mallekote (97) 15 p.; K. de Vries (79) 84 p.; C. Kuiper (81) niet gekolfd; G. Ens (81) 66 p.; C. Langedijk Cz. (58) 88 p.; H. Kuiper (83) 102 p. Gezellig Samenzijn, ZuidscharwoudeA. Rijper (130) 121 p.; W. Bergen (62) 114 p.; W. Kuln (79) 110 p.; K. Komen (60) 62 p,; Jo Schujt (126) 67 p.; J. v. d. Ham (77) 108 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude: FI, Blauw (79) 88 p.; Jn. Hink (96) 02 p.; C. Stam (106) 100 p.; P. de Moei (85) 99 p,; Th. Beenken (84) 115 p.; Chr. Olthoff (101) 92 p. De tusschen haakjes geplaatste cijfera geven het bij de eerste ronde gemaakte aantal punten aan. 70 JAAR. DOET ZELF DE HUISHOUDING. Het eenige wat zij niet wil missen. „Negen jaar lang neem lk nu geregeld Kruschen Salts en ik zou het nooit meer willen missen. Ik neem altijd een derde van een theelepel in een kop water, zoo warm als lk het drinken kan. Ik weet nu niet meer wat ongesteldheid of hoofdpijn is. In April word ik 70 jaar en juist doordat ik Kruschen Salts neem, ben ik in staat om mijn huishoudelijke plichten zelf waar te nemen. Ik heb mijn buren alle geraden om ook Kruschen Salts te probeeren. Voordat lk met Kruschen begon was ik altijd bij den dokter, maar nu is het niet meer noodig. Vroeger had ik altijd zware migraine en was dan niet in staat om iets te doen. Maar nu is dat alles voorbij, dank zij Kruschen Salts." (Mevr.) J. G. Kruschen houdt de inwendige organen in voort durende werking, zoodat het organisme geregeld van alle verstoppende onzuiverheden gereinigd wordt. Daardoor zal zuiver, gezond bloed, verfrischt en vernieuwd door de zes zouten in Kruschen, door Uw aderen stroomen. En het gevolg? Een einde aan alle kwalen en ongesteldheden. Geen hoofdpijn meer, geen vermoeidheid, geen neerslachtigheid, zenuw achtigheid of hardlijvigheid. In plaats van dat alles een heerlijk gevoel van algemeene trischheid en op gewektheid, een jeugdig uiterlijk, in het kort: een algeheele goede gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) In het woonhuis van den burge meester. Wat er buitgemaakt ls Omtrent den inbraak ln de woning van den bur gemeester van Hoogwoud, terwijl deze met zijn ge zin uitstedig was, vernemen we nog het volgende: Nadat de inbraak was ontdekt, stelde de 'gemeen teveldwachter Bood met den rijksveldwachter H. P. Kamp direct een onderzoek in. Het bleek hen, dat de personeh door het openbreken van een raampje van de W.C. zich toegang tot de woning hadden ver schaft. De politie waarschuwde den majoor der Rljksveldwacht uit Medemblik en den rijksveld wachter uit Bergen met zijn politiehond. Alles was in do woning door elkaar gegooid. Ge constateerd kon worden, dat een radiotoestel en oenige zilveren lepels verdwenen waren. Uit het on derzoek bleek verder, dat de inbrekers door de ge- heele woning waren gegaan, maar geconstateerd wat vermist werd kon nog niet gedaan worden, daar do Burgomecster afwezig was. Wel viel na te gaan, dat de inbrekers het gestolene achter door den tuin naar het kerkepad vervoord hadden, waar een auto stond. Ook het speuron van den politiehond wees dit uit. Toen 's avonds om zeven uur de Burgemeester met zijn familie van zijn vacantie terugkwam, con stateerde hij dat al zijn zilver, de geheele inhoud van de linnenkast, zijn radiotoestel, de verbandtrommel van het Oranjokruls, de lijfsieraden van zijn vrouw verdwoncn waren, a.m. is medegenomen meer dan 100 zilveren messon, lepels en vorken, 1 zwaro gou den schakelarmband, 1 damestoiletgarnituur, 1 gou- don halsketting, 3 gouden ringen, 1 gouden dames horloge, 2 ivoren halskettingen, 1 phototoestel, 2 klokken, 1 wekker, 1 geladen revolver, 6 wollen de kens en verder nog te veel om op te noemen. Het onderzoek wordt voortgezet en eveneens is de hulp ingeroepen van do Contrale recherche te Amsterdam. WINKEL Een dertigtal personen had aan de uitnoodiglng van den Neutr. Bond van kleine boeren en tuinders gehoor gegeven, en bevond zich Vrijdag j.1. bij den heer Laan te Winkel, om te luisteren naar de drie hoofdbestuursleden van dien Bond, die aanwezig waren, om te trachten de te Winkel bestaande plaatselijke organisatie te doen aansluiten bil den landelljken bond. Na een korte inleiding door den voorzitter, den heer de Pree, stelde de heer Hoogland in het lioht de nood zakelijkheid om een neutralen bond te stichten en lid van dien bond te worden, daarbij sterk becrltiseerende de uiteenzetting van den heer Valstar, adviseur van den Minister in de vergadering van de Provinciale Commis sie te Alkmaar. De heer Kaan als tweede spreker wees op den toe stand, waarin de tuinders verkeeren en achtte het ge- wenscht dat alle tuinders, dus ook zij die nog iets heb ben om bij te passen, samenwerken onj den huldigen toestand het hoofd te bieden, Spr. verwijt do regeering dat zij de tuinders naar de werkverschaffing dringt. De derde spreker, de heer Hart, behandelt do centra lisatie, beschouwt de werkverschaffing als een overgang naar het pauperisme en betoogt voorts dat de bond niet alleen de publiekrechtelijke verkoopingen dient te ver hinderen. maar ook streeft naar het tot stand komen van een staatshypotheekbank e.d, Vaai do gelegenheid om vragen te stellen, werd door do hoeren Grootes en Hollenberg gebruik gemaakt. De vraag van den heer Grootes werd als zijnde van huishoudelijken aard naar de eerste huishoudelijke ver gadering verwezen. De heer Hollenberg maakte in zijn betoog propagan da voor de S.D.A.P. en zegt reeds voor 40 jaar op or ganisatie der plattelandsbevolking te hebben aange drongen. De heer de Pree thans het woord nemende, zegt ook geen neutraal raensch te zijn, en wil de oorzaken van deze crisis sterker belicht zien, om dan de oorzaken van deze ellende in den grond aan te pakken. Nadat de heeren Hoogland, Kaan en Hart nog eenige ophelderingen hadden gegeven, werd de vergadering door den heer De Pree met dankzegging aan de aan wezigen en de drie hoofdbestuurders voor hun aanwe zigheid, met een kort woord gesloten. KOLHORN. BARSINGERHORN De oudste inwoner overleden. Alhier is Zaterdag ter aarde besteld de oudste inwo ner onzer gemeente, de heer J. Dikker, in den ouderdom van 94 jaren. Hoewel de tand des tijds al een poos aan dat sterke lichaamsgestel heeft geknaagd, was de over ledene voor eenige jaren nog een krachtige figuur, wiens vastberadenheid en verziende blik. alsmede z'n onge ëvenaarde levenslust, vele jongeren steeds met respect tegen hem deden opzien. Tot op zeer hoogen leeftijd stelde hij nog belang in verschillende zaken en in 't ge beuren om hem heen. Zijn lijfspreuk: „leven en laten leven" heeft hij in den ruimsten zin bij voortduring in toepassing gebracht De heer Dikker heeft met 't aardsche afgedaan. Dat hij ruste in vrede. WIERINGERMEER SLOOTDORT. Boerenleenbank. Gisteren is de Boerenleenbank opengesteld en naar uit goede bron vernomen wordt, zijn de eerste posten afgesloten, zoodat blijkt dat bovengenoemde Bank in een behoefte voorziet. Cursus Eerste Hulp bij Ongelukken. Zaterdagmiddag van half vier tot half zes was de eerste les van bovengenoemden cursus. De cursus staat orider leiding van Dr. Hoogkamer, arts ter plaatse en de eerste avond is begonnen met 15 cur sisten. Op zeer duidelijke wijze werd eerst besproken den opbouw van het menschelijk lichaam en daarna werd practisch les gegeven in het verbinden. Alles samengevat is het een leerrijken cursus en een ge zellig samenzijn. De cursus gaat uit van de Holl. Maatij. van Land bouw, afd. Wieringermeer. LANGENDIJK OUDKARSFEL. Ook in deze gemeente bestaat voor werkloozen en kleine tuinders gelegenheid tot baggeren, waarvoor men zich kan melden bij de arbeidsbemiddeling ten gemeen tehuize, iederen werkdag van 9—12 uur. De toestand in land- en tuinbouw ls dus al zoo slecht geworden, dat ook de tuinders ln werkverschaffing ge plaatst worden. Het is wel een zeer droevig verschijnsel, dat menschen die gedurende tal van jaren in eigen bedrijf werkzaam zijn geweest, thans voor anderen ln werkverschaffing moeten gaan werken. NOORDSCHAB YVOUDE. In een gehouden vergadering van het comité tegen het Wetsontwerp-Ter patra is besloten om einde Janu ari of begin Februari een proteetvergaderlng te houden tegen deze onderwijsverslechtering. Als spr. wordt uitge- noodlgd Mej. Ds. Rappold of Mr. P. J. Oud. Verder zul len voor afwisseling eenige voordrachten ten beste worden gegeven.' Loop der bevolking. Over het jaar 1932 De gemeente telde op 1 Januari 1932 2016 zielen, 1017 mannen en 999 vrouwen. Ingekomen 35 mannen en 51 vrouwen. Geboren: 23 jongens en 21 meisjes. Vermeerdoring: 58 mannelijke en 72 vrouwelijke personen. Overleden: 11 mannen en 6 vrouwen. Vertrokken: 44 mannen en 52.vrouwen. Vermindering 55 mannelijke en 58 vrouwelijke personen. De bevolking is dus vermeerderd met 58 55 is 3 mannen en 72 58 is 14 vrouwen. De gemeente telde op 1 Januari 1933 1020 mannen en 1013 vrouwen, tezamen 2033 zielen. Het aantal gesloten huwelijken bedraagt 12. ZUIDSCHARWOUDE. De oudste inwoonster overleden. Alhier is de oudste inwoonster onzer gemeente, in den ouderdom van 90 jaar overleden, n.1. de wed. C. Bou- wensOtto. Zij was een merkwaardige vrouw, hoogst eenvoudig en nederig, doch die tot de laatste jaren toe, nog vol belangstelling was voor het maatschappelijk ge beuren. Twee jaar geleden voerde zij nog voor een volle vergadering van de afd. van den Bond voor Staatspen- slonneering het woord en droeg zij uit het hoofd een door haar zelf vervaardigd gedicht voor, welks Inhoud allen diep trof. Altijd was zij bezig, hetzij met knutsel- arbeld, hetzij met het ulter( van haar gedachten in dicht vorm. Zij gaf daarbij blijk van een helder verstand en een sterk ontwikkeld gevoel voor godsdienst en een me deleven met het lijden van haar medemenschen. Zaterdagavond vergaderde de afd. Zuldsoharwoude van de S.D.A.P. Medegedeeld werd, dat de gecombineerde vergadering van de gewesten Noord en Zuid ls bijgewoono, waar op de candidatenlijst voor de Tweede Kamer Duys op 1, Kramer 2, Thomassen 3, Van der Vall 4 waren ge plaatst. De Partijraad heeft Van der Vall nu echter op 5 geplaatst. Mien zal trachten Van der Vall op no. 3 te krijgen. In verband met het 30-jarig bestaan van de afd. Langendijk I was van den heer P. Zeeman te Alkmaar een schrijven ontvangen, waarin werd geme moreerd, wat er allemaal in dien tijd is gebeurd en wat er nog te doen staat in deze steeds moeilijker wordende tijden, met de opwekking het soolclallsme trouw te blijven, met welk schrijven men zeer ingeno men was. Er zijn plannen het 30-jarig bestaan der afd. in intieme kring te herdenken. Men besloot aan do nieuwe-ledenractie deel te nemen en zijn daarvoor ma nifesfen besteld. Met het in de federatievergadertng door den heer Jb. de Vries gedane voorstel om een landdag te houden, kon men zich vereenigen. NIEUWE N I EDO RP GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Burgerlijke stand over de maand December 1932. Geboren: Willem Pieter, zoon van Pieter Mantel en Grietje Heggelaar; Dirk, zoon van Arle Grin en Antje Borst; Hennle. dochter van Harm Boer en Trientje Hag- ting; Johannes Petrus, zoon van Camelia Koomen en Ellsabeth Maria Verberne. Getrouwd: Leendert van der Zee, oud 23 jaren, te Weesp en Aukje Stuiver, oud 19 jaren, alhier. Overleden: Jan Wiers. oud 82 jaren, weduwnaar van Jannetje Slik (overleden te Winkel); Teetje Eecen, oud 77 jaren, echtgenoote van Hark Schoorl. Loop der bevolking in 1932: Aantal inwoners op 31 December 1931: 903 m.. 830 'vr„ totaal 1733. Geboren: 21 m. 15 vr., totaal 36, Ingek. pers. 75 m. 78 vr. totaal 153. totale vermeerdering 96 m. 93 vr. is 189. Overleden: 13 m. 14 vr.. totaal 27. vertr. pers. 82 m. 77 vr.. totaal 159. totale vermindering: 95 m. 91 vr. is 186. Aantal inwoners op 31 December 1932: 904 m. 832 vr., totaal 1736. Aantal gesloten huwelijken: 11.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7