Aanbesteding BAARS 5 OOSTERMAN HEORA fielijkricliters, en eerste kwaliteit VET KGLFGVLEESCH. HEGRA SCHAGER ROOSJES J. GROOT, RIJWERK, P.DEHAAN en J. HOEK, J. GROOT, Uit onze omgeving. Holl. Mij. van Landbouw, Afdeeling Anna Paulowna. Na den wedstrijd Xerxes—Sparta. Rustoord te Egmond aan Zee. Bierprijs en bieraccijns. Hevige sneeuwval in Griekenland. De groote snelheden bij de spoonvegen. Marktberichten. Advertentiën. 11 wil lilIHHm— jj WILLEM TER PLEGT jj i G. TER PLEGT-Barsingerhorn KRIJGT MEN 3 pond SAUCIJZEN f 3 pond GEHAKT, half om half, f 1.=« 5 pond GEMALEN SPEK f 1.35 5 pond dikke BLADREUZEL f 1.50 KERK-CSKCERT NED. HERV. KERKKOOR, JOH. ROTGANS SCHAGER ORKESTVEREENIGIKG, PETROLEUM Rekeningen op Dinsdag 17 lanuari a.s., Callantsoog, Poliier Waard S Groet. BUREAU VAN ARBEIDSRECHT: DEBAT L.T.B. EN L.O. Verscheidene malen was op de afdeelingsvergade- ring van de Holl. Mij. van Landbouw aangedrongen op voorlichting over de kosten van sociale verzeke ring bij Land- en Tuinbouw-Belang en de Landbouw- Onderlinge. Daar de afdeeling Den Helder deze zaak ook aan de orde zou stellen, zocht men daarmee sa menwerking en besloot men maar af te wachten tot die afdeeling een vergadering zou houden. Het plan was, die dan van hieruit te bezoeken. Nu het wach ten echter wat lang duurde, maakte de afdeeling Anna Paulowna er toch zelf maar werk van en juist toen van Den Helder bericht kwam, dat men daar een datum van vergadering had vastgesteld, doch men nog geen antwoord van een der uitgenoodigde debaters had ontvangen, had onze plaatselijke afdee ling de convoratie's reeds in zee gestuurd. Zoo werd dan tenslotte toch nog de vergadering in Veerburg gehouden, een vergadering, die flink be zocht was door leden der afdeeling Anna Paulowna, Den Helder, Waard en Groet, Wieringerwaard en Zijpe. De heer C. D. Rezelman leidde de vergadering, heette in het bijzonder de heeren Sengers, administra teur van Land- en Tuinbouwbelang, en Dorresteijn, ambtenaar van de Landbouw Onderlinge en dankte hen voor de bereidwilligheid hier een uiteenzetting te willen geven. De heer Sengers kreeg het eerst het woord. Deze begon met te schetsen hoe de L.T.B. is tot stand ge komen en welke strijd tegen de oprichting is ge voerd. Voor de Land- en Tuinbouw-Onderlinge was het niet moeilijk een bedrijfsvereniging op te rich ten, die in aanmerking kwam voor de uitvoering van de Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet 1922. Die ver- eeniging bestond allang en had de ongevallenver zekering reeds verscheidene jaren op onderlingeri grondslag uitgevoerd. Toen gepoogd werd de L.T.B. op te richten, onder vond men veel tegenstand. De Maatschappij Fatum was bij de oprichting betrokken en deze zou indien de premie meer dan 90 der Rijkspremie zou moeten bedragen, het meerdere voor haar rekening nemen. Spr. bracht enkele gevallen van bestrijding naar voren, o.a. ook de beschuldiging dat het bestuur van L.T.B. slechts uit stroomannen bestond en Fatum de leiding had. L.T.B. heeft voor die beweringen be wijzen gevraagd, doch, zei spr., in laatste instantie bleef men het antwoord schuldig. Sinds 1 Jan. 1930 is de garantie van 90 vervallen en dit is aan ai- len meegedeeld. Spr. ging hierna over tot het meedeelen van door don L.T.B. bereikte resultaten. Aangesloten zijn 4144 leden, in hoofdzaak landbouw- en veehouders. Onder de tuinbouwers is een belangrijke groep bloembollen kweekers, die een eigen risicodragende groep hebben gevormd. Bovendien zijn werkgevers in aanverwante bedrijven aangesloten. In 1931 gaven de leden f 12.800.000 aan loon uit, in 1930 113.431.000. De toe stand, waarin de landbouw thans verkeert, was oor zaak van de daling. Overigens was er een gestadige groei. Ook over het bestuur en de administratie deelt spr een en ander mee. De gemiddelde administratiekos ten konden de vergelijking met die van andere ver- eenigingen glansrijk doorstaan en zijn, sinds de ad ministratie in eigen beheer is genomen, nog belang rijk gedaald. De behandeling van de schadegevallen gebeurt uit een centraal punt, het kantoor van de vereeniging. De premie verschilt voor landbouwers en veehou ders maar weinig. De verschillen tusschen de pre mies voor deze groepen en die voor ruinders en bloembollenkweekers zijn grooter. De laatste betalen van de genoemde groepen het minst. Er zijn ook werkgevers, die in verband met het risico in het be drijf beduidend meer betalen Uitgezonderd de bol- lenkweekers, die eigen risico dragen, loopen alle le den gezamenlijk risico. De resultaten besprekend, gaf spr. gemiddelde cij fers van afrekening over de jaren 1923 tot en met '31. Nu zijn de cijfers hooger, maar men dient, zegt spr. ,die niet over een enkel jaar, maar over eenige jaren te bezien, daar het risico elk jaar niet gelijk is. Het gaat niet aan, dat men van de zijde van de L. O. zegt, vanaf 1930 is de afrekening bij ons dalen de en bij L.T.B. stijgende. Na gewezen te hebben op de lage administratiekos ten bij den L.T.B.. kon de keuze, bij welke bedrijfs- vereeniging men zich zou aansluiten, niet moeilijk zijn, meende spr. D Ia. O. De heer Dorresteijn, sprekend voor de Landbouw- Onderlinge, wees er op, dat men bij den landbouw wel voelde voor ongevallenverzekering, doch geen staatsinrichting, doch een eigen verzekering wensch- te. De belanghebbenden zelf kwamen tot oprichting van een eigen ongevallenverzekering voor het gelieele landbouwbedrijf en met plaatselijke ongevallen-co- mité's. Door de wijze van uitvoering kreeg men belang stelling en vertrouwen, de L. O. werd een organisatie van leden, niet van polisnummers. Nu »egt de L.T.B. wel Prov. en PI. Ong. Comm. kosten maar geld, doch de L.O. vond de P.O.L. onmisbaar. L.T.B. heeft plaatselijke agenten, maar in 1931 bleek men toch tot oprichting van afdeelingen over te gaan, terwijl men steeds gezegd heeft, die niet noodig te hebben. Toen er indertijd op gewezen werd, dat er op het terrein der sociale verzekering geen plaats was voor winstzockende maatschappijen, hebben deze er zich bij neergelegd, maar FaXfm niet. Deze had door het voeren van dc administratie, zooals de vorige spr. zei, kans als verzekeringsmaatschappij contact te houden met relaties ten plattelande. In 1930 heeft Fatum zich echter teruggetrokken. Nu staat men dus gelijk. De verslagen van 1929, 1930 en 1931 van L.T.B. spreken van stijgend risico en spr. wijst er thans, en later herhaaldelijk weer op. dat L.T.B. als kleiner organisatie ook kleiner draagvlak heeft. Uit de balansen van L.O. en L.T.B. blijkt dat de •erste door grooter reserve grooter duw kan verdra gen. Ook deze spr. geeft verscheidene cijfers, de kosten betreffende, zoowel om te demonstreeren, dat de vera schillen in kosten in de provincie Groningen en N.- Holland, die door de L.T.B. naar voren zijn gebracht, geleidelijk verminderen, als wel om vergelijking te kunnen maken van de kosten bij L.T.B. en L.O. voor Noord-Holland. De beschuldiging dat de L.O. de vereeniging L.T.B. heeft aangevallen, wees spr. terug. Men houdt vast aan eigen werk en eigen organisatie. De heer Sengers. daarna weer het woord krijgend, wijst er o.a. op, dat de kostenstijging bij den L.T.B. na de terugtrekking van Fatum is toe te schrijven aan meerdere ongevallen. Risico is echter niet over enkele jaren te vergelijken. Spr. moet toegeven, dat de balans van L. O. stoviger staat, de kleinere reserve behoeft echter geen reden tot ongerustheid te geven, zij is groot genoeg. De lieer Dorresteijn merkt o.a. nog op, dat hoe klei ner de vereeniging is, hoe grooter de schommelingen moeten zijn. Het risicocijfer wordt hij de L.O. niet over en paar jaar bepald, maar over 10 jaar, om de schommelingen zoo klein mogelijk te houden. Als de L.O, groote schommelingen heeft gehad, hangen die L.T.B. nog in heviger mate boven het hoofd. Bij de ziekte-verzekering ne«?ft let nog grooter moeilijkheden te kampen, dan bij Je ongevallenver zekering. De plaatselijke organen zijn daarbij niet te missen. Rondvraag. Bij de rondvraag wordt door enkele personen op een desbetreffende vraag te kennen gegeven, dat zij, groote werkgevers, bewerkt werden door L.T.B. De heer Rezelman dankte in zijn slotwoord de spre kers voor hun zakelijke uiteenzetting. Z IJ P E OUDESLUIS. Brand. Hedennacht, ongeveer 1.45, is brand uitgebroken in het woonhuis van den heer K. S. op de Zomerbuurt alhier. De zoons, weike op den zolder slapen, werden gewekt door het geknetter en. ofschoon nog ijlings werd gepoogd met emmers water het vuur te blusschen, was er al heel gauw geen houden meer aan. De daarnaast gelegen woning van P. S., welke juist aan de brand- zijde met riet was gedekt, vatte ook al gauw vuur en brandde eveneens geheel uit. De woning van v. D., welke aan het perceel van K. S. is vast gebouwd, be kwam veel water- en vuurschade. De Zijper brandspuit, welke anders nogal eens vlug present is, liet ditmaal lang op zich wachten, ééu uur na het uitbreken, van den brand was zij eerst present. Dit vond echter wel hoofdzakelijk zijn oorzaak in het feit dat de alarmin richting niet werkte, zoodat zij per auto gehaald moest worden. Alle betrokkenen waren tegen brandschade verzekerd. BARS1NGERH0RV KOUIORN. Maandag 9 Januari jj. hield de VARA-afdeellng Kol- honn haar jaarvergadering Ln de zaal van de wed. Jonker. De secretaris bracht verslag uit' van de werk zaamheden van het bestuur. Door een commissie wer den kas en boeken nagezien, weike sloten met een batig saldo van f 15.50. Het bestuur dat zich weer her kiesbaar stelde, behalve den heer D. Burger, werd als volgt samengesteld: L. de Graaf, voorzitter, K. Bak ker, seor., M. Weststra te ,penningm., D. Vries en Jb. W. Pool, commissarissen Op deze vergadering kwam naar voren de schandelijk slechte ontvangst bij de radiocentrale te Kolhorn. Door het bestuur werd er op gewezen, dat het al verschillen de malen klachten had ingediend en dat er telkens verbetering van ontvangst was toegezegd. Door een der leden werd naar voren gebracht dat de heer Kalf voor f 9 in de week ook niet veel moeite kan verrichten en dat die geen technische storing kan opheffen, maar dat de technieker, de heer Tielrooij, in Bergen woont en die laat het zaakje hier voor wat het is. Besloten werd om, als er geen verbetering van ontvangst intreedt, een actie op touw te zetten, door ©en vergadering van abonné's van de Centrale te beleggen of handteeke- nlngen te verzamelen om te laten afknippen, bij niet verbeteren van den bestaanden toestand. De heer Tiel rooij zal van een en ander op de hoogte worden ge steld. Hierna sloot voorzitter met een gepast woord de eerste vergadering in dit jaar, Sparta schorst v. d. Geest. Frenk- trekt aan klacht in. In een Dinsdagavond j.1. gehouden bestuursvergade ring der v.v. „Sparta" uit Rotterdam, besloot men, na uitvoerige bespreking, om den Spartaspeler Van der Geest, hangende het onderzoek in deze quaestle, door den K.N.V.B., voorloopig te schorsen. De goede kant op. Van der Geest heeft intusschen zijn excuses aan den Xerxes-speler Frenk aangeboden, die deze excuses heeft geaccepteerd. Op zijn beurt heeft Frenk de aanklacht welke hij tegen Van der Geest bij de politie te Schie- broek heeft ingediend, fngetrokken. Het is te hopen voor de Nederlandsche sportbeweging, maar in het bij zonder voor den K.N.V.B. en do vereenigingen Sparta en Xerxes, dat de officier van justitie nu deze onaange name kwestie in der minne is geschikt, geen aanleiding zal vinden alsnog een gerechterlijke vervolging in te stellen. UITGAANDE VAN HET NEDEKL VAKVERBOND Uit Egmond aan Zee wordt aan de N.R.Ct. gemeld, dat het Nederl. Vakverbond daar aan den Boulevard een terrein heeft aangekocht van de Maatschappij Zee bad, om er een rustoord te bouwen in den trant van het Troelstra-oord. Het gebouw zou een frontbreedte van 50 M. krijgen. Voorloopig geen verhooging van den bier- prijs. Men schrijft ons: Met ingang van den eersten Januari 1933 is de bier accijns voor den tijd van één jaar met 15 verhoogd. De bierbelasting is een zuivere verteringsbelasting, die uit haren aard door den consument behoort te worden gedragen. Onder normale omstandigheden zou het dan ook vanzelf spreken, dat iedere verhoo ging door den consument zou worden opgebracht. Aangezien deze belasting bij de brouwerijen wordt geheven, zou zulks tengevolge hebben, dat deze de doM* haar aan hare afnemers te berekenen prijzen zouden verhoogen, terwijl die afnemers de aan den consument in rekening te brengen prijzen op hun beurt eveneens zouden verhoogen. Tengevolge van de crisis, die zich steeds ernstiger doet gevoelen, doet zich in Cf laatste jaren echter reeds een buitengewoon sterke teruggang in- het bier- verbruik voor; iedere verhooging van den consump tieprijs zal deze teruggang sterk stimuleeren, in ver band met de verminderde koopkracht van het pu bliek. Van brouwerszijde is dan ook zooveel mogelijk ge tracht de Regeering duidelijk te maken, dat deze ac- cijnsverhooging achterwege moest blijven, zelfs in dien zij slechts voor één jaar zou gelden. Desalniettemin werd de bierhandel met de accijns- verhooging belast, hoewel voor het bier thans reeds 13 maal accijns betaald wordt, als vóór 1917. Daar de Regeering harerzijds bij herhaling heeft betoogd ,dat de verhooging van den bieraccijns slechts voor één jaar zou gelden, is d$ Bond van Nederland sche Brouwerijen na ampele overweging van een en ander tot de conclusie gekomen, dat de blijvende scha de, die het gevolg zou zijn van de verwachte, ver sterkte daling van het verbruik bij verhooging van de consumptieprijzen, niet mag worden geriskeerd. De brouwrljen zijn er evenzeer van overtuigd, dat bij den noodtoestand, waarin het koffiehuisbedrijf zich momenteel bevindt, de onderhavige nieuwe last niet op die bedrijven kan worden afgewenteld, zonder dat zulks den ondergang van tal van bedrijven met zich zou bren gen. Afwenteling zou zond-er twijfel zooveel ontwrich tlng van den tussohenhand-el, alsook funeste gevolgen voor de brouwerijindustrie veroqrazken. Derhalve werd door de brouweijen besloten voorhands niet tot eeni gerlei verhooging van den bierprijs over te gaan. Temperatuur sterk gedaald. Uit Athene, 10 Januari (V.D.)In Noord-Grie kenland heeft het hevig-gesneeuwd. In eenige streken van Macedonië is de temperatuur tot tien graden be neden nul gedaald. VOOR DE DERDE MAAL IN ARREST. Gevangenhouding gelast. De Haagsche rechtbank heeft gisteren voor de der de maal de gevangenhouding gelast van den direc teur van het Trustkantoor voor Belegging van Ad ministratie aldaar, die verdacht wordt van verduiste ring en van bedriegelijke bankbreuk. Naar de „Tel." verneemt, zal de directeur ook ditmaal in hooger be roep gaan bij het Gerechtshof. Een Dieseleloctrlsche dienst met ingang van 1 Mei 1934 op de hoofdbaanvakken. Grooter comfort. Het „Kbld." meldt nadere bijzonderheden omtrent de wijze, waarop de Nederlandsche Spoorwegen de snel heid op sommige hoofdbaanvakken tot boven 100 K.M. denken op te voeren, waarover reeds vroeger is bericht Het ligt n.1. in de bedoeling over te gaan tot invoering van een dleselelectrisohe tractie op groote schaal, ten einde tot een beteren dienst voor het reizend publiek te komen. Zoo mogelijk zal dit nieuwe verkeersmiddel In gaande zomerdienst 1934 in dienst worden gesteld, voorloopig op de lijnen RotterdamUtrecht, Den Haag Utrecht, Amsterdam-UtrechtArnhem en Utrecht Den BoschEindhoven. Met behoud van de interna tionale treinen en enkele stoomtreinen voor groot afstandsverkeer zal met de diesel electrlsche treinen op deze baanvakken Ln uurdie nat v,-orden gereden. De snelheid zal voorloopig 100 K.M. per uur bedragen, ook door het gT-oot aanzetvermogen gelijk aan dat der electrische treinen zal de rijduur worden bekort. De treineenheid zal bestaan uit een driewagentrein (drie klasgekoppelde rijtuigen op vier draalstellen) met 160 zitplaatsen (48 tweede klas en 112 derde klasse plaat sen). Voor drukkere treinen worden twee eenheden ge combineerd (zeswagentrein). De rijtuigen zullen volgens het stroomlijntype zeer licht worden gebouwd. Gezorgd wordt voor comfortabele ruime zitplaatsen, een rustigen, zoo geruischloos moge lijken gang, terwijl ook verder aan het publiek zooveel mogelijk comfort geboden zal worden. Zoo zal voor kunstmatige ventilatie in de rijtuigen en warmwater in de waschgelegenheden worden gezorgd en zal de verwar ming door voorverwarmde lucht met automatisch wer kende temperatuurregelaars geschieden. WARMENHUIZEN, 10 Jan. Aangevoerd: 64600 Kg. roode kool le kw. f 1.502.70, 2e kw. f 0.60—2, 4175 Kg. gele kool le kw. f 1.20—2, 2e kw. f 1.70, 14175 Kg. witte kool le kw. f 0.80—0.70, 2e kw. f 0.60, 25 Kg. nep f 1.80, 1550 Kg. uien f 2.70— 3.10, drielingen f 3.20, grove uien f 3.10, 600 Kg. bieten f 0.60—1.10. NOORDSCHARWOUDE. 10 Jan. Aangevoerd: 1150 Kg. Blauwe eigenheimers f 0.801.10, 12900 Kg. uien f 3.20—3.40, drielingen f 3.103.50, nep f 1.40—1.90, grove uien f 2.90—3.20, 900 Kg. peen f 1.30 —1.50, 3100 Kg. kroten f 0.60, 97700 Kg. roode kool f 1.60 3.80, doorschot f 0.902.80, 75300 Kg. D. witte kool f 0.60—0.80, doorschot f 0.60. 20900 Kg. gele kool f 1.20— 1.60. doorschot f 0.60—1.10, 345 stuks bloemkool f 4.90 —5.70. Doorgedraaid: 18500 Kg. D. witte kool, 2700 Kg. bieten, 1100 Kg. gele kool, 900 Kg. roode kool. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Jan. Aangevoerd: 33000 Kg. roode kool f 1.103.20, II f 0.60 —2.90, 38000 Kg. gele kool, 42000 Kg. D. witte kool f 0.60 0.80, 5700 stuks bloemkool: reus f 5.108.40, II f 1.30 —2.30, 10000 Kg. uien f 2.80—3.20, drielingen f 3.10— 3.20. 800 Kg. peen f 1.70. FURMEREND, 10 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 18 stapels fabriekskaas f 23, 4 st. boerenkaas f 27 per 50 Kg., in totaal 22 stapels, wegende 29000 Kg. Handel matig; 554 Kg. boter f 1.701.85. Vee. 433 runderen, w.o. 290 vette 5462 cent per Kg., 105 melk- en gelde koeien f 80220, 38 stieren, handel runderen stug, 16 paarden f - 50130, handel stug; 59 vette kalveren 70- -90 cent, handel stug, 197 nuchtere kalveren, slacht f 617, fok f 14—16, handel matig; 365 vette varkens voor de slacht 24—29 cent per Kg. handel matig; 45 magere varkens f 718, handel matig; 199 biggen f 6—10, handel vlug, 990 schapen f 617, handel stug, 28 bokken, kipeieren f 34, eendeieren f 3.10, piepkuikens 7082% cent Eierveiling. 5101 stuks kipeieren a f 3—3.90, 297 kip- eieren b f 2.602.90. 420 st. eendeieren a f 3.60. COOP. CENTR. EIERVEILING PURMEREND, 10 Jan. Aangevoerd: 15000 stuks eendeieren f 3.353.55 65000 kipeieren: 70—80 Kg. f 4.20—5.20. 65—66 Kg. f 3.50—3.90, 63—64 Kg. f 3.40-3.70, 60—62 Kg. f 3.10—3.60, 58—59 Kg. f 3.103.40, 56—57 Kg. f 3—3.30, 53—55 Kg. f 2.80—3.20, 50—52 Kg. f 2.70—3. AMSTERDAM. 10 Jan. Zeeuwsche bonten f 1.401.80. blauwen f 1.401.80, bl. elgenh. f 11.20, eigenh. f 11.20, bl. poters f 0.901.10, bonte poters f 0.901.10, Bevelanders f 11.20, IJpolder eigenh. f 0.901, bl. eigenh. f 11.20, eigenh. poters f 0.500.75, Bevelanders f 11.20, Noordholl. eigenh. f 1 1.20, bl. eigenh. f 11.20, Anna Paulowna zand f 1.75 2, Hillegommer zand f 1.75—2, Drentsche eigenh. f 1.75 2, Flakkeesche eigenh. f 0.901.10, bl. eigenh. poters f 0.90—1, Spuische eigenh. f 0.90—1.10, eigenh. poters f 0.901 per 70 Kg. CÖC^ÖOQOÖOOiOOiOöO g Den 23sten lanuari a.s. hopen X onze geliefde Zoon en Dochter, en Pa en Moe X g hunne 25-jarige Echtvereeni- X Ss ging te herdenken. X K Warmenhuizen: X 1 Wed. ter PLEGT-Dekker. g KoedijkX X Js. de VET g X W. C. D. de VET-fer Plegt X J en Kind. g Tuitjenhorn: X X CORRIE, MAARTJE, X 2 JAN, TRIEN. X CXDOiOCiOGOaOGOGOOC Steeds voorradig: PRIMA PEKELRIBBEN. Beleefd aanbevelend. Met deze betuigen wij onzen harte- ijken dank, voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van onze Dochter ondervonden. K. SWAKMAN. N. SWAKMAN—Saai. Schagen, januari 1933. Getrouwd- A. NOORMAN en Tr. ERIKS die, tevens hun hartelijken dank be tuigen aan Familie, Buren en Kennis sen, voor de vele blijken van belang stelling bij hun Huwelijk ondervonden. Schagerbrug, Januari 1933. ELECTRODYN. LUIDSPREKER pracht geluid, zonder hoes, voor t 19.50. Vraagt demonstra tie bij J. GROOT, Laan, Schagen. op Zondag 15 Januari '33, in de NED. HERV. KERK te SCHAGEN, te geven door het Dir.de Heer 1b. I. HOVENIER, ter herdenking van het 10-JARIG BESTAAN, met welwillende medewerking van den Heer en van de per fust 200 liter 6l/2 cent per liter, franco, per 10 liter 8 cent, afgehaald. Jac. W. POOL - Kolhorn. TE KOOP: een Vijzelmolentje, bij A. DEKKER, Kolksluis. Te koop gevraagd: MEST, bij P. SMIT, Schagerwaard. TE KOOP: een pracht Radiotoestel, geheel wisselstroom, compleet ge plaatst en met mooie Philips luid spreker voor f 85.-, bij J. G R O O T, Laan, Schagen. TE KOOP: Een een gesloten Bestel-Carrosserie bij D. RAAT, Schagen. TE KOOP gevraagd; een 1- of I'/a"j« Stamboekstier, met prijsopgaaf. Brieven lett. O, Hulp postkantoor Breezand. ten laste der Algemeene Armen te Sint Maarten, worden ingewacht des morgens van 10 tot 12 uur, in het Raadhuis. HET BESTUUR. Dir.de Heer Jb. I. HOVENIER. Aanvang 8 uur. Entrée 30 cent. LISSEN Anode-batterijen en rooster=batterijen V A R T A-ACCU's, koopt U het voordeeligst bij LAAN 3 SCHAGEN. Te koop gevraagd: Voerlbieten en Voeraardappelen. A. KAPITEIN, Zijpersluis. ZAND gratis verkrijgbaar, ligt aan harden weg, bij Jn. WEIJ Jz., Groote Keeten, gem. Callantsoog. Tuingrond te Kolhorn te Huur bij inschrijving, 18 lanuari. Inlichtingen bij P. REMPT, Opz. P. K. FRANCIS, Burgerbrug, is voorzien van een Werkman. 2 vaste Arbieders gevraagd, goed kunnende ploegen en melken, één ervan met zaaien en zelf- binderen goed bekend. - C. BLAAU- BOER, Schor, Anna Paulowna. Tegen 1 Maart gevraagd: EEN VAST WERKMAN, goed met de bouwerij bekend. Jb. v. TWUIVER, Wieringerwaard. van op 18 Januari. Inlichtingen P. REMPT, Opzichter. Alhier houden ZITTING voor het ieder en len en 3en Maandag der maand, bij P. DE HAAN, van 8—10 uur 's avonds, tot het geven van ADVIES betreffende Belasting zaken, Ziekteverzekeringen, Loongeschillen enz. Advies voor georganiseerden vrij. Alle anderen f 0.50. De Adviseur voor Bureau van Arbeidsrecht: P. DE HAAN, Tel. no. 6. om accu's te laden, compleet f 9.50, bij LAAN - SCHAGEN.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3