Burgemeestersjaarwedden in N.-Holland Twee woestelingen te Venlo Nog onlusten in Spanje Nieuwe Destructor te Purmerend. Zoo oud, als gij U voelt! België's verdedigings werken 15000 ARBEIDERS STAKEN IN BELGIë Aardbeving in Australië Zijn vrouw na 18 jaar teruggevonden Uit onze omgeving. Tijdelijke korting van 6 procent. Ged. Staten van Noord-Holland hebben besloten, ge durende een tijdvak van drie jaren op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers, een tijdelijke korting toe te passen van 6 pet, met dien verstande, dat buiten de tijdelijke korting vallen 25 pet. tot een maximum van f 1000 van deze jaarwedden, resp. van de som dezer jaarwedden, aan eenzelfden functionaris toekomende voor het vervullen van meer dan één betrekking. Vliegtuig over den kop geslagen. De inzittende ongedeerd. Bij het vliegkamp De Kooij is Donderdagochtend het vliegtuig Z 5 bij het doen van landingsproeven over den kop geslagen. Het vliegtuig werd zwaar bescha digd; de vlieger bleef eohter ongedeerd. Een ongewenschte bezoeker op het raadhuis en een dronkaard, die de politie te Hjf wilde Toen aan den werkloozen arbeider Van D. te Venlo Donderdagmiddag de toegang tot den burgemeester werd geweigerd, begon de man te razen en te tieren te gen den burgemeester, mr. Berger, en de dienstdoende hoofdambtenaren, zoodat het noodzakelijk bleek de hulp van de politie in te roepen. Op het verschijnen van de politie ging de arbeider een van de agenten te lijf. Er ontstond een worsteling. Nadat de ongewenschte bezoe ker was overmand is hij naar het politiebureau overge bracht en opgesloten. De gemeentepolitie te Venlo heeft Donderdagmiddag In de Groote Beekstraat aldaar aangehouden den 34- jarigen O., die in staat van dronkenschap de orde ver stoorde Bij zijn overbrenging naar het bureau nam de beschonkene een dreigende houding aan tegen de politie. Hij kon slechts onder hevig verzet met de grootste moeite naar het bureau worden gebracht waar bleek, dat de aangehoudene in het algemeen politieblad stond gesignaleerd en drie vonnissen te goed heeft De aan gehoudene zal te Roermond worden opgesloten. Personeele belasting in Noord-Holland. Stuiting van de heffing door Ged. Staten voor verschillende gemeenten. In verband met het feit. dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor tal van gemeenten in Noord-Hol land voor 1933 de heffing hebben gestuit van de perso neels belasting, heeft de heer Slingerberg aan de minis ters van Binnenlandsche Zaken en van Financiën eenige vragen gesteld. O.m. vraagt hij of de Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken van oordeel is, dat de stuiting van een reeds goedgekeurde belasting heffing geenszins is een maatregel van orde, doch een handeling, in strijd met art. 273 der Gemeentewet, voor schrijvende, dat tegen den wil der gemeentebesturen al leen een wet de verordeningen betreffende de heffing van plaatselijke belastingen kan schorsen of vernieti gen. Van den minister van Financiën vraagt hij ojn. of het Z. Exc. bekend is, dat de stuiting van de heffing der personeele belasting groote stagnatie fh het werk ver oorzaakt op de belastingkantoren, die in de periode 1 Januari1 Mei de personeele belasting regelen, ten einde 1 Mei van het dienstjaar te kunnen aanvangen met de regeling der Rijksinkomstenbelasting en Ge meentefondsbelasting. Gevecht in een dorp bij Cadiz. Huis door granaten vernield. 19 opstandelingen gedood. Reuter seint uit Madrid: Bij de gevechten in het dorp Casas Viejas in de provincie Cadiz, waar de politie een huis in de lucht moest laten vliegen, zijn negentien opstandelingen gedood. Voorts kwam, zooals reeds gemeld, een agent om het leven, doch bovendien werden er vijf agenten gewond. In alle huizen van het dorp zijn huiszoekin gen gehouden, waarhij wapens van de meest uiteen- loopende soorten werden gevonden. Er hadden tal rijke arrestatie- plaats. Ook in de provincie Cuenca is het tot gevechten ge komen, waarbij een persoon werd gedood. In andere doelen van Spanje is het eveneens nog onrustig. LUCHTVAART Engelsch watervliegtuig in zee gestort. Met 10 man aan boord Een nieuw watervliegtuig der Engelsche luchtstrijd krachten is Donderdag met 10 man aan boord by Ply- mouth van geringe hoogte in het Kanaal gestort en zoo diep ondergegaan, dat nog slechts de spits van een vleugel te zien was. Gelukkig waren eenige visschers- booten in de buurt, welke de geheele bemanning, die in zee was gesprongen, konden redden. Het zwaar be schadigde vliegtuig werd later met behulp van een oorlogsschip door een aantal sleepbooten naar Ply- mouth gebracht. In Februari 1931 is ongeveer op de zelfde hoogte het watervliegtuig Iris III vergaan, dat van hetzelfde type is als het Donderdag verongelukte. Indertijd zijn egen van de twaalf leden der bemanning om het leven gekomen. z Een doode, negen gewonden. Nader uit Londen: Volgens een officieele mededeeling is het ongeluk van het groote Engelsche watervliegtuig bij Plymouth, veroorzaakt door een botsing van het vliegtuig met een motorboot. In strijd met het eerste berioht zijn bij het ongeluk een man gedood, een ernstig en acht licht gewond. Zeven mannen over den Atlantischen Oceaan. Vlucht begonnen naar Brazilië via Senegal Reuter seint uit Parijs d.d. 12 dezer: Hedenmorgen 10 uur is van 't vliegveld te Marseille vcor een vlucht naar Amerika gestart het driemotori- ge Fransche vliegtuig Are et Ciel (Regenboog). Het vliegtuig heeft een bemanning van zeven koppen on der bevel van den bekenden vlieger Mermez aan boord. Op de eerste etappe wordt naar Casablanca gelogen, vandaar wordt de tocht vervolgd over Senegal naar Natal en Brazilië. Reuter seint nader uit Parijs, d.d. 12 dezer: De Are et Ciel vloog om 17 uur over Tetouan. Geopend en in gebruik gesteld. De Directeur van den Volksge zondheidsdienst verricht de ope ningsplechtigheid. Vele voor aanstaande personen aanwezig. Donderdag 12 Januari was voor Purmerend en omge ving een blijde en groote dag. Immers, op dien datum werd de nieuwe destructor aldaar officieel geopend en in gebruik gesteld. De destructor is tot stand gekomen door de samenwerking van een dertigtal gemeenten uit "Midden Noord Holland. De eerste stappen. Toen in het voorjaar van 1930 de gedachte aan de stichting van een verwerkingsinrichting van afgekeurd vee en vleesch overeenkomstig de bepalingen der vleeschkeuringswet en hare uitvoeringsvoorschriften, in de commissie van toezicht op den vleeschkeuringsdienst Edam levendig werd en rijpte tot een plan om de stich ting met kracht te bevorderen In het belang der volks gezondheid, kwam al dadelijk vast te staan, dat het ge bied van den kring Edam geen voldoende aantal ge meenten omvatte, werd aanraking gezocht met bestu ren van omliggende vleeschkeurlngskringen. De keuringskringen Zaanstreek. Edam. Purmerend, De Rijp. Broek in Waterland. Beverwijk en Velsen slo ten zich aaneen, met in totaal 32 gemeenten. In het da- gelijksch bestuur van het destructordistrict Purmerend namen zitting: Th. C. P. M. Kolfschoten, burgemeester van Edam. voorzitter; K. ter Laan, burgemeester van Zaandam, C. Koning, wethouder van Purmerend, C. A. van Staveren, burgemeester van De Rijp en Graft, P. Peereboom, burgemeester van Broek in Waterland, Mr. F. L. J. E. Rambonnet, burgemeester van Velsen en J. F. Braun, wethouder van Beverwijk, W. R. Drost, bur gemeester van Kwadijk, Middelie en Warder, secretaris: W. Voster, burgemeester van Jisp, H. ter Cock, burge meester van Wijdewormer, P. Keuning, wethouder van de Rijp, C. P. van der Sluys, burgemeester van Lands meer. J. P. Nijssen, wethouder van Velsen en Joh. Hen- neman, wethouder van Heemskerk. Vele genoodigden aanwezig. Zoo verzamelden zich in den morgen vele genoodigden in hotel „De Doelen" te Purmerend. waar de openings plechtigheid plaats vond. Onder de aanwezigen werden o.m. opgemerkt: Mr. Lietaert Peerbolte, Directeur-Ge neraal van den Volksgezondheidsdienst als vertegen woordiger van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Professor Dr. Berger, directeur van den Veteranairen dienst als vertegenwoordiger van den Mi nister van Economische Zaken en Arbeid. De heer D. Kooiman, lid van Ged. Staten van Noord-Holland, die dit college vertegenwoordigde, Dr. Swart, chef van den veterinairen dienst, Dr. Klouwers, inspecteur van den Vleeschkeuringsdienst, het volledige Destructorbestuur, en voorts de plaatsvervangende bestuursleden en burge meesters, wethouders en secretarissen van vrijwel alle gemeenten die aan de gezamenlijke exploitatie deelne men envele andere autoriteiten op het gebied van vleeschkeuringsdienst enz. Het leven is een genot, zelfs als gij 80 jaar ziji. niits gij U maar jong voelt. Natuurlijk zijt gij niet meer zoo sterk, doch vele kwalen van den ouden dag TfUnnen voorkomen worden door de organen gezond te houden. Pijn in de lendenen, stijve en pijnlijke gewrichten en spieren, urinestoornissen. aanvallen van duizelig heid en soortgelijke klachten zijn te ernstig om ver waarloosd te worden. Draag zorg. dat urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden behoorlijk uit het bloed gefiltreerd worden dan bestaat geen gevaar voor rugpijn, rheumatiek, ischias, spit blaasstoor- nissen of waterzucht. Neem zonder uitstel Foster's Rugpijn Pillen Dit speciale middel heeft duizenden dankbare gebrui kers gelukkig gemaakt, frisch gezond en opgewekt. Volg hun voorbeeld en gebruik Foster's Pillen. Bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. Uitbreiding der fortificaties aan de Oost grens. V.D. verneemt, uit Brussel: Bevestigd wordt dat België spoedig een aanvang zal maken met den bouw van forten in de buurt van Batlico (prov. Luik), welke de straatwegen naar Aken zullen beheerschen. Bij Pepinster zal het eerste fort van dezen reeks komen. Voor de uitvoering dezer werkzaamheden zal een bedrag van een vierde mil- lard franken noodig zijn. De minister voor Landsverdediging zal in het par lement voorstellen voor den eeisten termijn een cre- diet van 60 tot 80 millioen franken toe te staan. Protest tegen voorgestelde belastingen. Uit Brussel: Donderdagochtend zijn arbeiders, die bij verschil lende bedrijven werkzaam zijn, zoomede mijnwer kers te Zoonien, Thuin en La Louvière voor 24 uren in staking gegaan om te protesteeren tegen de nieu we door de regeering voorgestelde belastingen. In bet geheel betreft het 15.0G0 arbeiders. Twee ontploffingen fn gasbuizen te Antwerpen. Geen persoonlijke ongelukken. Op de Ankerrui te Anwerpen, waar zich één der uitgangen bevindt, van den in aanbouw zijnden groo- ten Schelóetunnel, hebben zich Donderdagmiddag tijdens den schafttijd der arbeiders, die aan de groo te gasleidingbuizen aldaar aan het werk zijn, twee ernstige ontploffingen voorgedaan. Drie arbeiders, die zich in één der putten bevon den, liepen lichte verwondingen op. Een zware ijze ren plaat kwam op 50 meier van de plaats der ont ploffing op een glazen afdak terecht. Een paar se conden na de eerste knap sprong eenige meters verder een tweede gasbuis. De meeste ruiten van de naburige perceelen zijn vernield. De bewoners, door een paniek aangegrepen, verlieten de straat. Geluk kig beperkte de schade zich tot het stoffelijke. Eenige schrammen werden door de glasscherven teweeg ge bracht. Burgemeester Kolfschoten spreekt Door den burgemeester der gemeente Edam, den Edelachtbaren heer Kolfschoten, voorzitter van het be stuur. werd er in de openingsrede op gewezen, dat hier in zekeren zin pionierswerk was verricht door het be stuur. Spr. wees op wat samenwerking vermag. Burge meester wees voorts op de thans geschapen mogelijk heid te komen tot een Federatie van Destructorendis tricten in Noord-Holland. De heer Kolfschoten besloot met den wensch, dat deze eerste goede samenwerking tusschen de gemeentebe- stüren goede resultaten moge afwerpen en dat de stich ting zal mogen strekken tot belang van de volksgezond heid. Mr. Lietaert Peerbolte voert het woord. Hierop is het woord aan den directeur-generaal van de Volksgezondheidsdienst, Mr. Lietaert Peerbolte, die namens den minister van Binnenlandsche Zaken de openingsplechtigheid verricht Hier is een samenwerking tusschen 32 gemeenten, waarmee ik U, bestuur en gemeentebesturen aldus spr. geluk wensch. Een goede destructor is van het grootste belang. Hier in Noordholland zit nog de oude geest: „volhou den en met den kop tegen den storm In", spr. twijfelt dan ook niet, of de resultaten van het nieuwe bedrijf zullen gunstig zijn. Den Destructor zelf achtte de directeur van den Volksgezondheidsdienst een groot economisch en hygl enisch belang, welke zal strekken tot goede naleving van de wet. Deze verovering van de techniek is er eene van zeer groote waarde, omdat zij van het waard el ooze iets goeds maakt. Doot den goeden geest van samenwerking is hier iets machtigs overwonnen en spr. hoopte dat het steeds zoo moge zijn, dat het van God verkregen ge zond verstand de overwinning zal behalen over de krankzinnigheid van onzen tijd. Onder het aanbieden zijner beste gelukwensdhen verklaarde de Directeur van den Volksgezondheids dienst den Destructor voor geopend (Applaus). Meerdere sprekers. Nog enkele sprekers voerden hierna het woord. Namens den minister van Economische Zaken en Arbeid voerd vervolgens prof. Berger het woord. Ook hij releveerde het groote belang van het nieuwe bedrijf. Tal van veeziekten kunnen met een gunstig resultaat worden bestreden door volkomen vernietiging van de cadavers. Namens den minister wensch te spr. bestuur en gemeenten van harte geluk met den destructor, die tot heil van mensch en dier zal werken. Namens Ged. Staten van Noordholland bod de heer D. Kooiman gelukwenschen aan. Ook hij herinnerde aan de gelukkige samenwerking der gemeenten en hij hoopt, dat in groote belangen dikwijls op deze wijze sal mogen worden voorzien. Vervolgens spreekt de heer Cramwlnkel, burgemees ter van Purmerend, waarna de directeur van den destructor, de heer J. RInses een technisch overzicht gaf van de werkzaamheid van het bedrijf. Nadat het geheele gezelschap het bedrijf la oog<en- schouw genomen had, begaven de genoodigden zich In auto's naar Edam, waar het mooie IS-eeuwsche gemeen tehuis werd bezichtigd. Vandaar werd naar hotel Spaander in Volendam gereden, waar de lunch werd gebruikt. Tijdens de lunch boden nog velen hun beste wenschen aan. De „bergers" van de „Atlantlqne". Voor de AV.R.O.-mIcrofoon T Onder voorbehoud van nog te verleenen toestemming door de directie van de N.V. Internationale Sleepdienst L. Smit en Co. te Maassluis (van welke N.V. één der di rectieleden zich nog te Cherbourg bevindt) zullen de kapiteins H. van Dijk van de sleepboot „Lauwerszee" en J. H. v. d. Hoeven van de sleepboot „Witte Zee" a.8. Zondag 15 Januari tusschen 12 en 2 uur voor de A.V.R.O.-microfoon optreden. Zij zullen dan een schil dering geven van hunne ervaringen opgedaan bi] het bergen van de „Atlantique", het trotsche Fransohe Mail schip, dat in het Kanaal verbrandde. Twee steden hevig geteisterd. Uit Sydney, 12 Jan. V.D.) Donderdag heeft een ernstige aardbeving plaats gehad op een afstand van ongeveer 230 K.M. van Sydney. De beving duurde een minuut. De steden Goulburn en Yass werdeo het hevigst geteisterd. Eenige huizen zijn zeer ern stig beschadigd. Verrassing voor een oud-strijder. Reuter seint uit Jeruzalem: Een Duitsch oud-front soldaat, die zich sedert ja ren in Palestina gevestigd had, werd dezer dagen ziek en voor een ernstige operatie naar het zieken huis overgebracht. Toen hij na de operatie weer tot het bewustzijn kwam, zag hij, volgens een Reuterbe- richt, een bekend gezicht over zich heen gebogen. Het was zijn vrouw, die hij in 18 jaar niet gezien had. Bij het uitbreken van den oorlog woonden zy in Danzig. Hij werd soldaat en zijn vrouw ging bij de Ronde Kruis-afdeeling. Eenige jaren later werden beiden als „vermist en vermoedelijk gedood" opgegeven. Nadat de vrede gesloten was zocht de man gedurende drie jaar in Europa tevergeefs naar zijn vrouw en kwam tenslotte tot de overtuiging dat zij gedood moest zijn. Hij ging naar Palestina en huwde daar onder de Joodsche wet. Juist eenige maanden tevoren was zijn eerste vrouw verpleegster geworden in het ziekenhuis te Jeruzalem. Zijn tweede vrouw heeft in echtscheiding toege stemd, welke door de Joodsche kerkelijke rechtbank is toegestaan. Lijken gevonden van gesneuvelden uit den oorlog. Bi) Amlens. In de streek van Amiens zijn 367 lijken van ge sneuvelden uit den grooten oorlog gevonden. De lij ken van 49 Duitscbe en 90 Fransche gesneuvelden konden nog geïdentificeerd worden. Een vreemde manier van zelfmoord. Indertijd maakten we melding van een te Brussel wo- wend echtpaar, dat ononderbroken bleef doorslapen. Deze slaap ging ten slotte over in de eeuwige slaap. Thans wordt bericht, dat het parket te Brussel heeft uitgemaakt, dat het echtpaar J„ dat een achttal dagen ononderbroken heeft geslapen en slapend ls gestorven, zich heeft gezelfmoord met het wetens en willens Inne men van een zekere zuursoort. waarvan de aard nog moet vastgesteld worden. De magen waren verbrand. Daarna hebben de man en de vrouw een slaapmiddel ingenomen, om de pijn te verdooven. Het stoffelijk over schot van de vrouw werd te Deurne begraven, terwijl dat van den man naar een crematorium in Nederland werd overgebracht. RECHTSWEZEN. De moord op Marietje van Os. Dader krijgt 10 jaar. De rechtbank te Rotterdam heeft Donderdag bü ver vroeging uitspraak gedaan ln de zaak van den 23-jari- gen koperslager H. J. H., die terecht gestaan heeft als verdacht den dader te zijn van de moord, gepleegd op de 10-jarlge Marietje van Os, op 9 October 1929. De rechtbank heeft verdachte, met vrijspraak van hetgeen hem meer is ten laste gelegd, veroordeeld we gens feitelijke aanranding der eerbaarheid, den dood ten gevolge hebbende, tot 10 jaren gevangenisstraf, door te brengen in de strafgevangenis te Leeuwarden en daarna ter beschikking stellen der regeering. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOfiONOFUTOCK GEHEEL* GPATlS WINKET Naar mens ons mededeelt, zijn er ln den Iaatsten tijd in den Groetpolder konijnen en kippen ontvreemd. Men zij er dus op gewezen, dat behoorlijk bergen en sluiten raadzaam ls. LUTJHWINKEL. Op 11 Januari j.1. hield Nut en Genoegen alhier haai tweede gezellige bijeenkomst, waarvoor veel belang stelling bestond en de zoal van den heer Zeeman ge heel gvuld werd. Mede waren aanwezig eenige dames en heeren uit de Moerbeek. In zljin openingswoord kon de Voorzitter dan ook niet anders doen dan, naast een woord van welkom, zijn tevredenheid daarover uit spreken. In het bijzonder een woord van welkom tot het gezelschap uit de Moerbeek. De secretaris las de notulen der vorige bijeenkomst en zag die met aller instemming goedgekeurd. Voor de verplichte lezing maakten we voor het eerst kennis met den heer G. Nes, die las „Erftante" var Jeane Reiolke van Stuwe, een niet gemakkelijk stuk, doch de heer Nes, heeft dit verdienstelijk gedaan en applaus geoogst. De heer G. Kuiper, onuitputtelijk ln het vertellen var geestige anecdoten en kwinkslagen, heeft het gezel schap hartelijk doen lachen en toonde al 'n even groos voorraad als b.v. Daan Pool die bij het 45-jarig bestaar optrad. Vervolgens werd opgevoerd een blijspel door de dames C. HamMul, J. van Leijen, G. Kiesling en den heer J. Schot, Daarna een tooneelstukje in 2 bedrijven door de dames M. de BoerKater, Joh. Kos6en, Ali Kossen en de heeren G. Ham, W. de Boer, C. Broersma en J. van Raalte en toen gaf het gezelschap uit de Moerbeek een tweetal tooneelstukjes door de dames L. Bood, J. van Eeten—Wit, A. Landman—Brommer en de heeren Jao. Bakker, H. Delver, A. Brouwer en C. van Eeten. Alle spelers hebben gegeven wat ze konden, zoo goed mogelijk en hebben daardoor mooi spel gele verd en een dankbaar publiek gehad. Het rijk voorziene programma ia keurig en vlot af gewerkt en als altijd was de muzikale verzorging in goede handen van den heer W. Fijnheer. Aankleeding van het tooneel had met zorg plaats gehad en de heer Kasten was weer de goede grimeur. Door de goede zorgen van het echtpaar Zeeman, was de zaal heerlijk verwarmd en 't ls te begrijpen, dat zoo'n genoeglijk samenzijn niet vroeg wordt opgebro ken, want het was niet alleen in naam, maar ln wer kelijkheid een gezelllgen avond. Noode komt het einde, aangekondigd door den voorzitter, die na alle mede werksters en medewerkers hartelijk te hebben bedankt, de vergadering rfuit. non r, worp AARTSWOUD. Uitslag verhuring van het grasgewas, behoorende aan den Weelpolder voor 1933. Perceel I T. Schekkerman, voor f 31. voorh. K. Hemke voor f 20; perceel II K. Hemke voor f 53, voorh. F. de Beurs voor f 40; perceel UI S. Korver voor f 41, voorh. dezelfde voor f 51; per ceel IV F. de Beurs voor f 6, voorheen J. Hemke voor f 6.-> WIERINGERM EER SLOOTDORP. Cursus bedrijfsboeren, In Januari en Februari wordt voor bedrijfsboeren en adspiranten een serie voordrachten gehouden over het ln cultuur brengen van zoute gronden. De cursus wordt gegeen te Slootdorp ln het gymnastieklokaal, lederen Dinsdag te kwart overd rie. Na afloop van iederen cur sus wordt gelegenheid gegeven tot mondelinge gedach- tenwisseling. Een samenvatting van de behandelde on derwerpen wordt op schrift ter beschikking van de cursisten gesteld. Dinsdagmiddag 10 Januari Is de cursus aangevangen onder leiding van Ir. S. Smeding. Oordeel end e naar 't verhandelde op de eerste bijeen komst, belooft het een leerrijke en interessante cursus te worden. W I E R I N G E N Vergadering van de L. RijveTeenlging „Wleringen" ln Ooncordia van den heer S. Halfweeg. De presidente, mej. G. Mostert, opende met welkom, den wensch uitsprekende, dat de besprekingen van aan- genamen en zakelijken aard mogen zijn. Verschillende ingezonden stukken worden behan deld. Als afgevaardigde naar de vergadertin- der Prov. Qomm. van Landelijke Rijvereeniglngen in ""oordhol land, welke op 24 Januari te Alkmaar wordt g houden, en naar de Algemeene Vergadering te Utrecht op 28 Febr. as. wordt benoemd de Instructeur der vereen*» ging. Wordt besloten een ruiteravond te houden op 4 Maart a.s. De toegang is alleen voor leden, donateurs en genoodigden. Aan den ruiteravond wordt een verlo ting verbonden. Hoofdprijs zal zijn een Engelsch rij- zadel (oompleet). Verschillende huishoudelijke besprekingen werden nog gehouden, waarna de vergadering als gebruikelijk werd gesloten. De tooneelvereeniging „St. Hlppolytus", onderafd. van den R.K. Volksbond, heeft ln studie genomen het tooneelepel „Truus Meijers", ln drie bedrijven, door 8 heeren en 4 dames. DEN OEVER. Voor rekening van den heer J. Bakker Jz. zal door den. aannemer W. Hermans een woonhuis worden ge bouwd aan den Verlengden Polderweg alhier. LAN GE N DIJ K OUDKARSPEL. Tooneelultvoering. Blijkens advertentie ln dit nummer zal Zondag en ook Dinsdag de tooneelvereeniging „Jong Leven" in d« zaal van den heer Vis alhier het prachtige tooneelspel „Van Quds de Morgenster" van Herman Heljermans, geven.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10