NOG EEN AUTOBUS-DIENST. Naspel yan XerxesSparta. ERNSTIG AUTO-ONGELUK Sovjet-boot in brand MOORD TE HOENSBROEK Zending „onschuldige" slangen naar Engeland. Konijnenplaag in Australië Effecten verdwenen Advertentlën. Radio=Toestel De strijd in het Oosten Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. K O E G R A S juijanadorp. Blijkens een in dit nummer voorkomende adverten tie, noodigt het Bestuur van de afd. Den Helder van de Holl. My. van Landbouw allen uit tot bijwoning van de vertooning van de Landbouwfllm „De Groote Gedachte" op Woensdag 18 Januari a^., 'a avonds half acht in de zaal van A. Hossen alhier. In deze film is vastgelegd de totstandkoming en uit breiding der Landbouworganisaties in Nederland, de aankomst en lossing van Veevoederartikelen en Kunst meststoffen in onze belangrijkste havens, het werk van bet Centraal Bureau uit het Nederl. Landbouwcomité, de fabricage van verschillende Veervoederartlkelen en Landbouwbenood igdheden enz. Het Bestuur rekent in deze op aller medewerking. WINKEL Donderdag 12 Januari vergaderde de Vereeniging tot behartiging der belangen van tuinders, landbouwers en veehouders „Ons Belang", gevestigd te Winkel, ■waar onder meer besloten werd zich als afdeellng van den Neutralen Bond aan te sluiten, als gevolg van de vorige week gehouden openbare vergadering, waarin door de sprekers van den Neutralen Bond het groote belang van gecentraliseerde organisatie werd voorge licht. Op 1 Januari 1938 bstond de schoolbevolking uit 240 leerlingen, waarvan 116 van de o. 1. school te Win kel, 79 van de o. 1. school te Lutjewinkel en 45 van de U. 1. o. school te Winkel. ANNA PAVLOWNA De Wonderen der Natuur. Met verwijzing naar een advertentie In dit blad met nadere bijzonderheden, vestigen we de aandacht op de Dinsdag te vertoooen cultuurfllm: De wonderen der natuur. Ieder die wel eens een film van den groei van planten of het ontluiken van bloemen gezien heeft, is zeker getroffen door de schoonheid, die daarbij te bewonderen is en zal de gelegenheid weer zoo iets te zien, niet willen verzuimen, temeer daar deze film bo vendien veel interessants te zien geeft van de wonder baarlijke gedaantewisseling van Insecten, beelden uit het vlinderleven, maar ook schitterende opnamen van wdoode" stoffen en van het leven in het Aquarium. Degenen, die van dit alles nog nimmer Iets zagen, raden we aan de zelden voorkomende gelegenheid aan te grijpen en hiermede kennis te maken. De heer Mol, die de opnamen' maakte, zal zelf de film toelichten en ongetwijfeld veel weten waard igB te vertellen hebben, HEERRVaO WAART) Beslissing inzake onderhoud armlastig gezin. In het hangende geschil tusschen de gemeenten fleerhugowaard en Sijbecarspel inzake onderhouds kosten van een armlastig gezin, waarbij door laatst genoemde gemeente z.g. afschuiving zou zijn toege past, is thans door Ged. Staten uitspraak gedaan ten gunste der gemeente Heerhugowaard. Z IJ P E PETTEN. De heer P. Kuiper alhier, was met een bedrag van f52 998 laagste inschrijver voor het onderhoud van Delftlands zeewering, gedurende 1933. oudesluis. Woensdagavond werd in de Doopsgez. Kerk alhier door Ingenieur Muntlnga, léeraar aan de Rijkslandbouw winterschool te Schagen, een lezing gehouden óver de toestanden in Rusland. Met een „Onderzoekt alle din gen en behoudt het goede" en de aanwezigen uitnoo- digend tot een gezang, opende Ds. Van der Veen deze bijeenkomst. Daarna begon de heer Munt ia ga ons zijn reis naar Rusland te beschrijven, nog verduidelijkt door lichtbeelden, die ons door den heer D. Walboer vertoond werden. Dit waren foto-opnamen door den heer Muntinga zelf genomen. Op boeiende wijze ver telde spreker ons over 't leven, werken en ontspan ning der bevolking Ir Moskou. Opmerkelijk was het, dat het militairisme daar ge heel den boventoon voert. Aan het einde van dezen mooien, leerzamen avond dankte Ds. Van der Veen, ook namens de talrijke aan wezigen, den heer Muntlnga en den heer Waiboer. Verder sprak dominéé de hoop uit dat deze avond ons weer versterkt heeft in 't Idéé, om toch de handen In een te slaan en samen te arbeiden voor: Vrede op aarde. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Met een enkel woord kondigden wij reeds de vorige week aan, dat er op Zondag 22 Januari in Concor- dia zou worden opgevoerd het tooneelstuk „De Ma trozen van Cattaro". Dit stuk wordt opgevoerd door het gezelschap „De Jonge Spelers", onder leiding van Ben Groeneveld. Hoewel de leden van dit gezelschap geen oude spe lers zijn, kan er evenmin geoproken worden van jonge spelers in den zin van onervaren spelers. Maar het kenmerkende van dit gezelschap is wel, dat zij uitsluitend met dat soort stukken voor het voetlicht willen komen, welke, behalve kunst, ook van bizon- dere opvoedende waarde zijn. Van daar, dat het zoo sterk anti-militairistische stuk „De Matrozen van Cattaro'. dat een zeer suggesstief karakter draagt, in vele plaatsen verboden werd, door hara zal wor den opgevoerd. In dit stuk zien wij het historisch gebeuren van de eerste revolutiepogingen op de Oostenrijksche krui ser „St. Georg", toen deze met een groot gedeelte der vloot lag ingesloten in de golven van Cattaro (Adria- tische Zee). De bekende tooheelschrijver Fr. Wolf geeft ons in dit stuk een prachtig beeld van de wan toestanden die aan boord heerschlen, de ontevreden heid der manschappen, hun groeiende revolutionnaire geest enz. Vergadering van de Afd van den 'Neutralen Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers, op Vrijdag 13 Januari bij den heer J. de Bakker, alhier. De voorzitter, de heer G. Bakker Oz.. opende met een hartelijk welkom. Na voorlezing der notulen door den secretaris den heer M. Smit, welke werden goedgekeurd ging men over tot de behandeling der ingekomen stukken. Medegedeeld werd, dat de Kerkeraad heeft beslo ten, ook „zonder inmenging van deze afd een re ductie van 25, 35 en 50 te verleenen. al naar ge lang de landerijen zijn gehuurd in 1932, 1931 of 1930. De vooruitbetalingsclausule bleef gehandhaafd. De heer Abr. de Geus was niet erg met den toon van het schrijven ingenomen. Het zijn de belangen der leden en het is de eisch des tijds dat de Neutr. Bond er voor opkomt. Den Kcrkeraacl zal een dankbetuiging worden ge zonden. Vervolgens wordt de begrooting van den Neutr. Bond behandeld. Aangenomen wordt met de contributie van 20 cent per maand accoord te gaan. Voor de Hoofdbestuursverkiezing werden de aftre denden candidaat gesteld. Men wilde echter liever oen andere voorzitter uit het bestuur gekozen zien. De heer P. Swager Klingel-r slelde zich voor, dat men nu, omdat men contributie betaalt voor 2 ver- eenigingen. eigenlijk wel voor de tuinbouwvereeni- ging kon bedanken. De Voorzitter was er tegen omdat spr. geen voor deel zag in splitsing. De heer Abr. de Geus dacht, dat men er geen fi nancieel voordeel van zou hebben. De heer J. Meeldijk zeide, dat men dan als Neutr. Bond lid van den Noordermarktbond kon worden. De heer D. Witsmeer merkte op dat, als men het niet met het bestuur der tuinbouwvereeniging eens is, er niet uit moet loopen, maar hier verbetering in zien te brengen. Het voorstel-Swager werd niet gesteund. De heer Abr. de Geus deelde mede, dat van den Noordermarktbond een scherp protest over den heer Valstar aan het Centraal Bureau is gezonden. Aan de Boerenleenbank zal geen verzoek worden gedaan om uitstel van rentebetaling te krijgen, omdat de datum van rentebetaling al is verloopen en ver schillende menschen reeds uitstel hebben gekregen. Na eenige bespreking besloot men in bijzondere ge vallen als betaald „moest" worden, de leden naar het bestuur te laten komen, om de zaak te bespre ken en de schouders er onder te zetten. De heer De Geus deelde mede, dat degene, die min der dan 100 snees land bouwt, in de werkverschaf fing mag slikken. Met de Tuinbouwsteunwet zal men zeer waarschijnlijk niet m conflict komen. Hierna sluiting. In aansluiting op het bericht op de vóór pagina van dit nummer, vernemen we nog, dat aan de H.A.B.O. eveneens concessie is verleend voor een autobusdienst Aarts- wou dH e n s b r o e kA1 k m a a r. SPORT. De Strafcommlssle-vergadering. Vrijdagavond heeft de Strafcommissie van den K.N.V.B. te Rotterdam zitting gehouden. Hierin wer den de ongeregeldheden, welke zich hebben voorge daan tijdens den voetbalwedstrijd XerxesSparta, be handeld. Zeer lang is er vergaderd en is de zaak van alle zijden belicht De Strafcommissie was samenge steld uit de heeren O. de Vries, voorzitter, mr. Pik en Visser, terwijl dr. Van Prooye, die den bewusten wed strijd bijgewoond heeft, aan deze commissie was toe gevoegd. Van Xerxes-zijde werden gehoord de be stuursleden de heeren Koopman, De Man, Kruis, La gendala Sr, de vader v. d. internationaal, De Meu - ter, J. van den Broek, die tevens als speler en aan voerder werd verhoord, alsmede Frenk, de man die de klappen kreeg. Van Sparta waren aanwezig de bestuursleden de heeren De Korver, Roem, Emijs en Teunisse, alsmede de spelers Van der Geest, Warbur- ton en Fomenoy. Met zeer veel nauwgezetheid is het onderzoek in gesteld un werden do vele getuigen verhoord. De spe ler Frenk kreeg een flinke reprimande van dr. Van Prooye, die, zooals wel uit zijn woorden bleek, het niet eens was met de wijze, waarop deze in den wedstrijd van Zondag trachtte tijd te winnen. Ook het optreden van Van der Geest werd ten zeerste ge laakt Te ongeveer kwart voor elven werd de zitting beëindigd. De voorzitter deelde mede, dat zoo spoedig mogelijk een rapport aan de Strafcommissie van den K.N V.B. za' worden toegezonden, zoodat over een dag of tien een beslissing zal worden genomen en eventueele straffen zullen worden uitgedeeld. Nederlandsche personenauto in Duitschland verongelukt. Zes ernstig en 20 lichtgewonden. MUNSTER, 13 Jan. (V D.) Vrijdag heeft tusschen Rinkerode en Drensteinfurt een ernstig verkeerson geluk plaats gevonden. Een Nederlandsche personenauto, afkomstig uit Hengelo, welke met vijf inzittenden op den terugweg van de te Dortmund gehouden .Zesdaagsche* was kwam in bot sing met een uit de richting Munster komende auto bus, waarin zich een twintigtal leerlingen van de landbouwschool uit Epe bevond. De autobus sloeg om. De Nederlandsche wagen sloeg 50 M. verder over den kop. De vijf inzittenden van den Nederland- schen wagen en een leerling van de landbouw school werden ernstig gewond. De overige leerlingen werden door de glasscherven licht gewond. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij nog uit Hengelo (O.), dat het hier betreft een luxe wagen, toebehoorende aan de taxi-onderneming van G. J. Nieuwland aldaar. Deze auto zou van achteren door de autobus zijn aange reden. De inzittenden waren de heeren Wegink, Schouwink, Ter Welle en Wilminkmallen uit Hen gelo en een ingezetene van Enschede. Hun verwon dingen blijken niet van zulken ernstigen aard te zijn, als aanvankelijk werd gemeld. Zij konden allen, na ter plaatse te zijn verbonden, naar huis terugkee- ren. De auto is geheel vernield. Russisch schip tot redding op weg. Uit TOKIO, 13 Jan. (V.D.): Volgens een door het radiostation te Hokkaido op gevangen draadloos bericht, is de Sovjet-stoomboot „Sachalin", welke zich in de zee van Ochotsk in nood bevindt, in brand geraakt Een ander Rpssisch stoomschip, waarvan de naam nog niet bekend is, is op weg naar de plaats van de ramp. Aan boord van de „Sachalin" bevinden zich 254 personen, voor het meerendeel Russen. MOTORRIJDER GEDOOD. Botsing op den Utrechtschen weg te Arnhem. Gistermiddag te omstreeks half zes heeft óp den Utrechtschen weg bij Arnhem een doodelijk verkeers ongeval plaats gehad. Ter hoogte van De Brink, op het steile gedeelte van den weg, waar deze een bocht maakt, is een motorrijder in botsing gekomen met een hem tegemoet komende auto, bestuurd door den heer S. uit Oosterbeek. De motorrijder, de 28-jarige rij wielreparateur H. A. Michels uit Renkum, was op slag dood. Het ongeluk schijnt te zijn veroorzaakt, doordat de motorrijder zeer slecht licht op zijn mo tor had. Ongeveer op het midden van den weg heeft de auto hem van voren gegrepen. Het tramverkeer naar Oosterbeek en dat van den Nederlandschen Buurtspoorweg naar Wageningen on dervond tengevolge van het ongeluk ongeveer een half uur vertraging. Jonge vrouw de hals afgesneden. Dader gearresteerd. Uit HEERLEN: Vrijdagavond heeft te Hoensbroek een vreeselyke moord plaats gehad. De 25-jarige Simon S. uit Sittard heeft de 23-jarige Anna K. uit Kerkrade, die tijdelijk te Hoensbroek verbleef, in de woning van zekeren R. met een mes den hals afgesneden. De jonge vrouw leefde gescheiden van haar echt genoot en de dader heeft uit jalouzie gehandeld. De politie heeft den dader dadelijk gearresteerd. In een pakket vanuit Rotterdam. De eer ste beet was raak. Naar een Reuter-telegram uit Glasgow meldt, ia daar gisteren uit Rotterdam een zending slangen aangeko men, welke volgens opgave „ongevaarlijk" waren. Een bediende, die de zending uitpakte, werd door een der slangen aangevallen en gebeten. Kort daarop vertoon den zich bij hem ernstige vergiftigingsverschijnselen. Terstond werd de Londensche „Zoo" gewaarschuwd, wel ke een serum zond, waarmede de ongelukkige werd in gespoten. Bij een nader onderzoek bleek, dat hij gebeten was door een „groene mamba", een der meest gevaar lijke soorten gifslang. Terstond zijn alle pogingen in het werk gesteld, om den afzender der slangen, die wellicht nog meer „onge vaarlijke" slangen in zijn bezit heeft te waarschuwen. Over deze mysterieuse geschiedenis verneemt de „Msb." nog het volgende: Ongeveer een maand geleden kwam een Duitsche zeeman bij een dierenhandelaar te Rotterdam, wien hij een kist met slangen te koop aan bood. Deze slangen, die volgens zijn zeggen .ongevaar lijke groene Afrikaansche boomslangen" waren, had hij uit Afrika meegebracht. De dierenhandelaar had geen gelegenheid om den slangen een verblijfplaats te geven en de zeeman depo neerde de kist daarom in de Diergaarde. Daar werd de kist niet geopend, omdat men principieel geen kisten met slangen opent, als zij niet voorzien zijn van een certificaat, dat de levende Inhoud ongevaarlijk is. Een week geleden kwam de zeeman zijn eigendom bij de Diergaarde terughalen. Hij vertelde, dat hij de slangen verkocht had aan de Diergaarde te Glasgow. Na de slangen geïnspecteerd en gezien te hebben, dat ze alle nog in leven waren, heeft hij de kist per boot naar Glasgow gezonden waar de zending gister ochtend arriveerde. Bij het uitpakken werd een van de oppassers van de Diergaarde door een der slangen gebeten en al spoedig openbaarden zich bij hem ernstige vergifti gingsverschijnselen. •Van -de „Zoo" te Londen heeft men onmiddellijk een serum betrokken waarmede de man is ingespoten. Het ta: echter de vraag of dit hem het leven zal redden.. Zijn toestand was gisteravond nog hoogst zorgelijk. Bij onderzoek is gebleken dat de slang, die hem ge beten heeft, een groene mamba een van de gevaar lijkste gifslangen is. Vast is wel komen te staan dat noch de zeeman noch de Rotterdamsche dierenhandelaar geweten hebben, -dat dit gevaarlijke dier zich In de ldst bevond. Alleen aan het feit dat de slang tengevolge van de lange reis en het koude klimaat veel aan giftigheid had ingeboet, is het te danken, dat de gebetene kans op levensbehoud heeft. De regeering trekt 200.Q00 pond uit voor de bestrijding. De regeering van Nieuw-Zuid-Wales heeft, naar Reuter meldt, besloten een bedrag van 200.000 pond uit te trekken voor de bestrijding van de konijnen- plaag op het platteland. De konijnen zijn zoo groot in aantal, dat zij een ware bedreiging voor den land bouw vormen en den boeren het leven bijna onmo gelijk maken. Op een landgoed zijn in één enkele week niet min der dan 35.000 konijnen gedood en op een ander groot bezit, waar twee nachten lang een groote jacht op de schadelijke dieren werd gemaakt, werden tezamen 11.000 exemplaren gedood. De regeering wil de bestrijding van de plaag ter hand nemen door middel van het vangen in netten en deze maatregel brengt een groote bedrijvigheid teweeg in de netten-industrie De fabrieken worden met orders overstelpt en kunnen aa'h de aanvraag nauwelijks voldoen. In één fabriek is het aantal arbeidskrachten gedu rende de afgeloopen 5 maanden verdrievoudigd, om de groote orders van regeering en particulieren te kunnen afwerken. Voor ©en waarde van twee ton. Opspo ring verzocht. Dezer dagen kwam in de groote en finantleele bladen een advertentie voor. waarin een lijst van effecten werd gepubliceerd tot een waarde van ongeveer f 200.000, en waarbij mededeeling verzocht werd, wanneer deze effec ten, waarvan series en nummers bekend waren, bij de een of andere bankinstelling ter beleening of ten ver koop zouden worden aangeboden. In een Buitengewoon Politieblad verzocht de officier van Justitie bij de rechtbank te Arnhem, nu aanhouding en voorgeleiding van A. J. F. M. S., wonende te Velp gem. Rheden, wiens aanhouding is bevolen bij vonnis op de Arnhemsche rechtbank, d.d. 9 Januari 1933, ingevol ge art 87 van de Faillisementswet. Het Ned. Corr. Bur. te Den Haag verneemt nog de volgende bijzonderheden omtrent deze min of meer duis tere zaak: De politie was van de zaak niet op de hoogte. Ver scheidene bankiers wendden zich tot de politie om in lichtingen te verkrijgen met betrekking tot de herkomst der bedoelde effecten. De betrokken politieautoriteiten konden echter geen nadere gegevens verstrekken, doch hadden den indruk dat het hier een civiele zaak betrof en geen misdrijf. Uit verschillende ons ter oore gekomen feiten bleek echter dat de publicatie van het bureau Snatager be trekking had op A. J. F. M. S., te Velp, gem. Rheden. Omtrent de juiste toedracht dezer zaak konden wij H.H. CAFÉHOUDERS! Wegens verandering te koop: Zoc goed als nieuw met versterking, met plaatstr. Te zien en te hooren bij J. HERMAN. Café. Kolhorn. Te koop: UIEN a 1 gld. per 50 pond. Eetaardappe- len 60, 70 en 80 ct. per rak. Jn. STAMMES, Kneesweg, Anna Pau- lowna. geen nauwkeurige gegevens verkrijgen. Wèl la komea vaat te staan dat men hier niet uitsluitend te doen heeft met een civiele zaak. Volgens onze inlichtingen zou er wel degelijk een strafrechterlijke zijde aan deze kwestie verbonden zijn, S. is sinds korten tijd gehuwd# Zn vrouw bezat eenig vermogen en la vóór haar huwe lijk verscheidene malen gewaarschuwd om niet met S* te trouwen. Zij heeft dit echter toch gedaan. Thans iS sinds en'kele dagen S. verdwenen met medeneming van een partij effecten ter waarde van f 200.000 vermoede lijk toebehoorende aan zijn vtouw. Maandag JJ. is het faillissement van S. uitgesproken en in verband daarmede wenschte de officier van ju» stitle hem te hooren over het bezit der effecten. S. was echter niet verschenen en daarom is zijn san- houding en voorgeleiding gelast. Er zijn enkele aanwijzingen welke er op duiden ds# S. reeds In het buitenland zit. Da Japanners bombardearen opnieuw Ghl» neesohe stellingen. Uit MOERDEN, 13 Jan.: Naar officieel wordt me degedeeld, hebben eenige Japansche bombaniementa* vliegtuigen Donderdag de Chineesche stellingen bij Sjang Hai Kwan opnieuw met bommen bestrooid. De verbindingen tusschen het Chineesche front en den staf der troepen zijn geheel verbroken. EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 18 Januari e.k. hoopt het echtpaar Komen, wo nende aan de Dorpen alhier, zijn 50-jarig huwelijks feest te vieren. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Petrua Jacobua Boek. oud 21 jaren, bak ker, te Alkmaar, en Loulsa Anna de Jongh, oud 21 Ja ren, zonder beroep, te Schagen. POLITIE. Verloren: een bankachroef; een vulpenhouder; een horloge. EI ER VEILING SCHAGEN, .12 Januari 1933. Aangevoerd71500 kipeieren: 52—54 Kg. f 2.502.90, 5557 Kg. f 2.50—3.30, 58—60 Kg. f 2.90—3.10, 61—68 Kg. f 3—3.20. 64—67 Kg. f 3.30—3.50, ongewogen wit f 2.503.30, idem bruin f 2.50—3.50, klein f 2.50—2.60, 600 eendeieren f 33.20, alles per 100 stuks. h hil iDE-KBU-HJI. EI ER VEILING, 12 Januari 1933. Aangevoerd: 10247 kipeieren.: 5254 Kg. f 22.80, 55—57 Kg. f 2.50—3, 58—60 Kg. f 3—3.40, 61—68 Kg. f 3.303.60, 90 eendeieren f 3,50, per 100 stuks HOORN, 12 Januari 1933. 4 stapels kleine Fabriekskaas f 24; 3 stapels kleine Boerenkaas f 26. Aanvoer: 7 stapels, wegende 9257 K.G. Handel matig. ALKMAAR, 12 Jan. Andijvie f 0.404.10, Bloemendaler kool f 5.80, bloem kool I f 8.5020, H f 1.50—4.50. boerenkool f 0.80—4.60, groene kool f 1.606, kropsla f 3.207.50, per 100 stuks, peren f 412, spruiten f 1.5010.50, tomaten f 311.50, witlof I f 8.50—12.50, H f 5—7.50 per 100 pond, prei f 1.90 6.20. selderie f 2.304.10, wortelen f 4.501 per 100 boe, gele kool f 0.602.30, roode kool f 0.603, uien f 1.90—3.60 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDLJK. 13 Jan. Bloemkool: Reus f 6.60-0.30. H f 1.50—2.10; 8300 Kg. wortelen f 0.90. 33000 Kg. roode kool f 0.902.70, 48000 Kg. gele kool f 0.60—1.30. 48000 Kg. Deensche witte kool f 0.60, 7000 Kg. uien f 8—3.20, grove f 2.40—2.70, driel t 2.70—2.90. 1100 Kg. bieten f 0.70. WARMENHUIZEN. 13 Jan. Aangevoerd: 17500 Kg. roode kool le kw. f 1.602.90. 2e kw. f 0.902.30, 750 Kg. gele kool 2e kw. f 0.701.80, 8050 Kg. witte kool le kw. f 0.60—0.80. 2e kw. f 0.60, 5325 Kg. uien: drielingen f 3.50, uien f 2.702.90, grove f 3.10. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. Aangevoerd: 150 Kg. Blauwe eigenheimers f 0.80, 9400 Kg. uien f 2.80—3, drielingen f 3, grove uien f 2.502.60, 1100 Kg. peen f 1.20—1.30, 5600 Kg. roode kool f 1.40— 2.70. doorschot f 0.60-2.10. 53900 Kg. D. witte kool f 0.60 —0.70, doorschot f 0.60, 16800 Kg. gele kool f 0.80—1.40, doorschot f 0.601.30. 70 stuks bloemkool f 6.90. Door- gedraald: 21800 Kg. Deensche witte kool; 1900 Kg. gele en 700 Kg. roodo kool. DEN HELDER. 12 Jan. Tongen 23 ct., kl. tongen 10 ct., per stuk, schol I f 10. II f 3.75, scharren f 4.301.90 per kist; 2329 Kg. gek. garnalen per Kg. 1813 ct., versche haring f 1211 per tal DEN HELDER 13 Jan. 1340 Kg. gekookte garnalen per Kg. 17 cent, versche haring f 10 per tal. ALKMAAR 13 Jan. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 84 stapels, wegende 73155 Kg., kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: fabriekskaas: kleine f 25.50, comm. f 23; boerenkaas: kleine f 25, comm. f 30. alles met r.m. Handel matig. ALKMAAR, 13 Jan. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 643 H.L.'s aangevoerd, waarvan prijzen en aanvoer als volgt: 85 H.L. tarwe f 3.40—3.50. 124 HL. rogge f 3.75, III HL. gerst chav. f 3.50—5, 120 H.L. haver f 4.75— 5.10, 87 H.L. boonen, w.o.: paardeboonen f 6.25, bruine boonen f 410.50, citroenboonen f 1517. duivenboonen f 8.500, witte boonen f 1418. 45 H.L. karwijzaad f 12 21, tulnboonen f 2023, 71 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 1213.25, (groote) f 17, grauwe erwten f 917, vale erwten f 1824. Alles per 100 Kg. Handel stug. AMSTERDAM. 13 Jan. Zeeuwsche bonten f 1.30—1.80. ld. bl. f 1.70—1.80. id. bl. eigenh. f 11.20, ld. roodstar f 1, id. eigenh. f 11,20, id. bl. poters f 0.901, id. bonte poters f 0.901. ld. Be velanders f 1—1.10, IJpolder eigenh. f 1—1.20, id. bl. eigenh. f 1—1.20, id. eigenh. poters f 0.500.75. id. Be velanders f 11.10. Andllker blauwen f 11.10, Noord- holl. eigenh. f 1—1.20, ld. bl. eigenh. f 1—1.20, Anna Pau- lowna zand f 1.70—2, HUlegommer zandaardappelen f 1.752. Texelsche roode f 1. Drentsche eigenh. f 1.75 2. Flakkeesche eigenh. f 11.20. id. eigenh. poters f 0.90 —1, Spuisehe eigenh. f 1—1.20, id. eigenh. poters f 0.90— 1 per 70 Kg.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11