De rolinstorting in Frankrijk Hevige griep-epidemie te Toulon De verdwenen 2 ton aan effecten De Speenvarkens. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Vermoedelijke verduistering. PROVINCIALE STATEN VANN.-HOLLAND Gezellige verhouding. De „Ma 1 ygin" DE KROMHOUT-RÜWOOEMOTÖR VOOR AUTOMOBIELEN Marktberichten. Een gewicht van 18.000 ton naat beneden gestort. Tragische vor. vallen bij de redding der slacht offers. De bergstorting, die Maandagmiddag bij de zg. La te rna de Rochecorbon in Frankrijk plaats vond ln ons nummer van gister is daaromtrent bericht ls van ernstiger aard dan de eerste berichten deden ver moeden. Een rotsmassa van niet minder dan 18.000 ton is omlaag gestort en heeft vier huizen geheel vernield. Behalve de reeds gemelde drie docden zijn tien personen ernstig gewond Aangezien men een nieuwe bergEtortiag vreest, moesten nog twee huizen ontruimd worden. De bewoners der vernielde huizen waren reeds eeni- ge dagen geleden door het voortdurende afbrokkelen van stukken rots gewaarschuwd. Eenige huizen waren reeds aan de achterzijde beschadigd, doch niettemin Wilden de bewoners er niet toe besluiten, de huizen te ontruimen. Gistermiddag scheurde plotseling met don derend geraas een gedeelte van den berg los en ver anderde een deel van de villawijk in een groote puin hoop. In een der huizen werd een 50*jarige keukenmeid bij een open haard verrast en verbrandde levend. Uit de puinhopen van een tweede huls hoorden de brandweerlieden langen tijd het steunen van den 70- jarigen eigenaar, die wanhopig om zijn zoon riep, die als brandmeester aan het reddingswerk deelnam. Na geruimen tijd te hebben gewerkt, kon men den ouden man uit zijn netelige positie bevrijden, doch bij bleek toen reeds den geest te hebben gegeven. Een 60-jarige vrouw, die onder de puinhoopen van haar huis was bdolven, antwoordde nog een uur lang op het roepen van de brandweer, doch ook voor haar kwam de red ding te laat. Een der gewonde vrouwen, die naar het ziekenhuis zijn overgebracht, is daar tengevolge van den 9chrik krankzinnig geworden. Meer geluk had een jong meisje, dat zich ln een der verwoeste huizen bevond en een zuigeling op den arm droeg. Het meisje werd met kind en al eenige meters ver weggeslingerd, doch kwam behouden door een ga pende opening ln den achtermuur naar bulten zonder verder eenig letsel te hebben opgeloopen. Ook de zui geling bleef ongedeerd. Het opruimingswerk is nog niet beëindigd, doch men meent te kunnen aannemen, dat zich geen slachtoffers meer onder de puinhoopen bevinden. Vele militairen aangetast PARIJS, 17 Jan. Aan boord van de bij Toulon voor anker liggende oorlogsschepen en ln de kazernes der stad heeft de griep vele slachtoffers gemaakt. In de mi litaire hospitalen te Toulon worden momenteel 640 ma trozen, die aan griep lijden, verpleegd. Een feest aan •boord van den kruiser „Paris" moest afgezegd worden. Nog geen afneming te Manchester. LONDEN, 16 Jan. De griepepidemie ln Noord-En- geland vertoont nog geen teekenen van afneming. Te Manchester zijn de meeste ziektegevallen echter van lichten aard. Zestig employé's van het ziekenhuis te Manchester en drlehrnderd ambtenaren van het depar tement van Arbeid iz de Noordelijke districten zijn ziek. Het aantal sterfgevallen bedroeg in de afgeloopen week te Manchester 48 tegen ^2 in de daaraan voorafgegane week. Griep-epldemle in de V. S. duurt voort. NEW YORK, 17 Jan. In verschillende deelen van de Vereenigde Staten duurt de griep-epidemie nog steeds voort. Te Waterville, in den staat Maine, moesten aile scholen gesloten worden, omdat duizenden kinderen door de ziekte waren aangetast Aan boord van de „Alaunia", die gisteren te Halifax aankwam, is meer dan de helft der bemanning lijdende aan griep .Een officier is overleden; ook de scheepsdok ter is ziek. Een eigenaardtge niesziekte. Driemaal per minuut en dagen achtereen. Uit NEW YORK. Te Ohippewa FaJla in den staat Wisconsin werd een 15-jarig meisje Daisy Jost verleden week Maandag door een eigenaardige ziekte aangetast. Het meisje begon te niezen, doch dit niezen herhaalde zich met een angstwekkende regelmatigheid ongeveer driemaal per mniuut Dagen achtereen bleef dit verschijnsel dag en nacht aanhouden en de behandelende geneesheeren raadpleeg den verschillende specialisten, die hier eohter voor een raadsel stonden. Het meisje raakte geheel afgemat. Gis teren kwam er eenige verbetering in haar toestand. Zij nieste nog slechts om de twintig minuten en kon voor het eerst weer eenig voedsel tot zich nemen. De ziekte was met een gewone verkoudheid begonnen Geldstukken van 100 frank ln België. Waarschijnlijk in zilver. Kaar uit Brussel gemeld wordt, wordt door de Bel gische regeering aan het slaan van geldstukken van 100 frank gedacht. Daar het formaat niet al te groot en de stukken ook niet te zwaar mogen zijn, zouden zij waarschijnlijk in zilver worden gemaakt. De zaak betreft hier een huwelijksdrama. Papieren teruggevonden. Naar aan het Haagsch correspondentiebureau van verschillende zijden werd medegedeeld zijn de effec ten ter waarde van 2 ton, die de vorige week door het recherchebureau Snatager als vermist werden op gegeven, Maandag teruggevonden. De zaak betreft hier een huwelijksdrama tusschen man en vrouw. De man S., wiens aanhouding en voorgeleiding de vorige week in een buitengewoon politieblad door den officier van Justitie te Arnhem werd verzocht, was sinds eenige maanden voor de tweede maal gehuwd, thans met mevrouw P. te Rhe- den. Korten tijd na zijn huwelijk heeft S. kans gezien twee ton aan effecten, toebehoorende aan zijn vrouw, te bemachtigen en is daarmede naar zijn eerste vrouw te 's Gravenhage teruggekeerd. De advocaten der benadeelde echtgenoote en de po litie hadden spoedig een vermopden van de ware toe dracht der zaak. Het faillissement van de eerste vrouw van S, werd aangevraagd en Maandag door de rechtbank uitgesproken. Een onderzoek wees uit dat de effecten te haren name gedeponeerd waren bij een groote bankinstel ling te 's Gravenhage, waar zij door den curator in haar faillissement in beslag genomen werden. Uit een rijdende autobus gesprongen. De 26-jarige J. W., woonachtig te Loenen, ge meente Apeldoorn, sprong Maandagavond zonder eenige waarschuwing op den Loenenschen weg al daar, ter hoogte van zijn woning, uit een rijdende autobus. Hij kwam ernstig te vallen. Een geneesheer constateerde een zware hersenschudding en een schedelbreuk. Hedennacht is de man aan de gevol gen overleden. NU KOMEN DE LIEFHEBBERS! Dezer dagen is te Uithoorn een vergadering gehou den van burgemeesters van gemeenten in de omge ving van Amsterdam, waarin in beginsel besloten is, een aanbod van de directie der thermogenische fa briek tot het afnemen van een aantal speen varken tjes aan to nemen. Deze varkentjes zullen te Uithoorn worden geslacht en dan tegen den prijs van 15 cent per stuk worden verkocht aan de ter vergadering ver tegenwoordigde gemeenten, waaronder Nieuwer Am- stel, Nieuwveen, Ter Aar, Rijnzaterwoude, Alkemade, Leimuiden en Uithoorn. De gemeentebesturen zullen de biggen kosteloos onder werkloozen distribueeren. Naar Enschedé duizend stuks. Op verzoek van het gemeentebestuur van En schedé zullen 1000 speenvarkens door do Varkenscen trale naar die plaats worden gezonden, om daar, zoo als in Amsterdam, aan behoeftigen te worden uitge deeld. Wonnervcer wenscht ook ln aanmerking te komen. Het gemeentebestuur van Wormerveer heeft ver zocht, in aanmerking te mogen komen voor de toe zending van speenvarkens, waarvan de eersten Woensdag zouden kunnen worden verwacht. Het slachthuis zal zorgen voor de toebereiding en voor de verdeeling onder de groote gezinnen van steun- trekkenden. Groningon moer dan 1000 per week? Het Crisis-Comité te Groningen heeft bericht ont vangen, dat morgen te Groningen honderd speen varkens ontvangen worden, welke zullen worden uit gedeeld. Wanneer de proef slaagt, ^al de stad meer dan duizend varkens per week kunnen gebruiken. Volgende week begint de proef te Amster dam. B. en W, van Amsterdam hebben gisteren besloten, te beginnen met de volgende week, de proef te doen nemen met het verstrekken van tweeduizend biggen aan een deel van de ondersteunden. In de eerste plaats zullen daarvoor in aanmerking komen de ge zinnen, bestaande uit zes of méér personen. Tegen den prijs van een kwartje per halve big, d.z. vier a vijf pond, zal het vleesch voor die steun- trekkenden beschikbaar worden gesteld, de gegadig den krijgen daarbij iedei een half pond rundervet cadeau; dat vet wordt door de gemeente betaald. Omtrent het plan om speenvarkens te laten distri bueeren door de particuliere slagershedrijven, kon men niet tot overeenstemming komen. De slagers v.agen voor distributie een toeslag der gemeente a 50 ct. per speenvarken, welk bedrag B en W. veel te hoog achten. Het is is nu wel zoo goed als zeker, dat de gemeente de speenvarkens door den Centralen dienst voor de levensmiddelenvoorziening aan den man zal brengen. Meisje tegen een auto opgereden. Ze wezd op slag gedood. Gistermorgen omstreeks acht uur heeft op het Wil- helminaplein te Roermond een doodelijk aulo-onge- va! plaats gehad. De 21 .jarige dienstbode Theresja Bruynen uit Swalmen reed per rijwiel achter een vrachtauto over den Venloschoweg in do richting van het Wilhelmlnaplein. Op dit plein stopte de auto plotseling. Het meisje wilde den wag«n daarop links voorbij rijden Van de andere zijde narl»rde echten juist op dat oogenblik een met grind bel uien vracht* auto van de firma Cartigny uit Swalmen. De wiel rijdster kon dezen niet meer ontwijken en reed er pardoes tegen op. Hoewel de chauffeur nog uit alle macht had geremd, was een ongeluk niet meer te voorkomen. Het ongelukkige meisje kwam onder den auto terecht en werd op slag gedood. Het lijk is naar het ziekenhuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. Nationaal Crisiscomité. 20.000 Pakjes kindermeel geschonken. De directie der N.V. P. Molenaar en Co.'s Meelfabrie ken te Westzaan heeft aan het Nationaal Crisiscomité 10.000 pakjes kindermeel geschonken. De N.V. Maat schappij „Nutricia" te Zoetermeer deed eveneens aan het Nat. Crisiscomité een schenking van 10.000 pakjes kindermeel. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 10 Januari 1933. Uitspraken vorige zitting. Sytse R. vrijgesproken. Eduard de C., Hendrik Jan Iv. en Syts B.( allen te Texel, thans gedetineerd. Diefstal onder verzwarende omstandigheden en medeplichtigheid. Ie Verd. 1 jaar gevangenisstraf en 2e 1 jaar en 6 maanden en Sytse R. vrijgesproken. Eduard de C. en Sytse R., Texel, in voorarrest. Voortgezet misdrijf van diefstal, ieder 6 maanden gevangenisstraf; met last tot gevangenhouding van tweeden veroordeelde. Sander L., bakker te Helder. Hooger beroep, von nis kantongerecht Helder terzake een gepleegde aan rijding, f30 boete of 30 dagen hechtenis. Albertus Anth. V, stoker te Heiloo, thans gedeti neerd. Mishandeling en poging tot zware mishande ling, gepleegd te Limmen, 2 maanden gev. mei aftrek van voorarrest en ter beschikking der regeering gesteld. Adrianus van SI., arbeider, Grootebroek (in hechte nis) misdrijf, strafbaar gesteld hij art. 21SBis, Wet boek van Strafrecht, ontslagen van rechtsvervolging, plaatsing gelast i; een krankzinnigengesticht en ter beschikking der regeering gesteld. Ons wordt medegedeeld dat op Dinsdag 14 Febr. e.k. voor de Meerv Strafkamer der Arr. Rechtbank te Alkmaar zal terecht staan de heer A. D. de Zw., wethouder der gemeente Den Helder, aan wien wordt ten laste gelegd wederrechtelijke toeëigening van gel den. p.m. een bedrag van f 18.700, die hij in qualiteit van administrateur van den Rond van Korporaals der Kon. Ned. Marine gedurende het tijdsverloop 19231931 en aldus anders dan door misdrijf onder zijn berusting had. In deze zaak zijn getuigen ge dagvaard en zal de behandeling der terechtzitting vermoedelijk wel den geheelen zittingsdag in beslag nemen. Eigen gekozen verdediger is mr. Buiskool van Scha- gen, aan wiens krachtige pogingen het wel eeniger- mate zal zijn te danken, dat verdachte, die zich aan vankelijk in preventieve hechtenis bevond, op vrije voeten werd gesteld. In de zitting van Dinsdag is o m. goedgekeurd de voordracht van Ged. Staten om een crediet van ten hougste f5000 beschikbaar te sti llen voor door haar getroffen maatregelen ten behoeve van de ontwik keling en ontspanning van werkloozen. Er ontstond een langdurige discussie over de voor dracht van Ged. Staten om oik voor 1933 een vacan- tletoesiag te geven aan het provinciaal personeel. De voordracht werd met 49 tegen 16 «temmen goed gekeurd. De vroedvrouwenschool te Amsterdam kreeg haar subsidie. De voorgestelde subsidies venr proeftuin Alkmaar en proefvelden Langendijk werd.-n goedgekeurd. Na een aanval van den heer Deuzeniaker (C.P.) en een verdediging van den hier Van Nuland iR.K.) werd aangenomen de voordracht om de provincie voor een leening van ten hoogste f25o00 borg te stellen, te sluiten door de R.K. Ver. voor Kinderva- cantie en Herstellingsoorden te Egmond aan Zee. Het praeadvies van Ged. Staten om afwijzend te beschikken op hot verzoek van de Centrale Com missie ter verbetering van de melkwinning in N.- Holland om een subsidie van f400, werd bestreden door verschillende leden. De voordracht werd aangenomen, nadaf een voor stel Ür. Abrahams, om de gevraagde subsidie wel te geven, wa3 verworpen. Ook werd afgewezen een subsidie-aanvraag van „Het Texelsch bchapenstamhoek in N. H." Ue heer Sajet verdedigde vervolgens zijn motie om een onderzoek in te stellen naar ue wcnsche- lijkheid van de stichting van een inrichting voor de verpleging van geestelijk abnormale kinderen en jeugdige personen. Zijn motie wenschte verder een onderzoek in stellen naar de behoefte in het gewest aan verple gingsruimte voor deze patiënten en naar de wijze, waarop daarin zou kunnen worden voorzien en in middels de gelegenheid schcpjcn voet de verpleging dezeV patiënten in één der prov. ziekenhuizen. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten het onderzoek aanvaarden en het tweeoe deel van de mo tie om prao-advies zullen nemen. Ged. Staten zullen eveneens prae advies uitbren gen over een motie om te bcslJiten de thans gel dende regeling ter tegemoetkoming in de kosten van verpleging van armlastige krankzinnigen en an dere geesteszieken ten behoeve der gemeenten al dus te wijzigen, dat deze geldt voor elke patiënt, ver pleegd in eetie inrichting, aangewezen qp grond van art. 7 sub 2 der Wet van 27 April 1884 (S. 93). De raad van Dldam wil den burgemeester kwijt. Verzoekschrift aan de koningin gericht. Negen van de elf raadsleden der gemeente Dldam hebben een uitvoerig verzoekschrift tot de Koningin ge richt om den burgemeester bij het eindigen van diens ambtstermijn ln Februari a.s. niet opnieuw te benoemen Adressanten merken in hun adres o.m. op, dat de burgemeester absoluut ongeschikt is om aan het hoofd der gemeente te staan; dat do samenwerking met den gemeenteraad onmogelijk is; dat tengevolge van de treu rige disharmonie de raadsvergaderingen van de ge meente Dldam de aandacht van het geheele land trek ken; dat de meer ontwikkelde en met het bestuursbeleid -7c:r vertrouwde ingezetenen niet bereid zijn zich voor het lidmaatschap van den raad beschikbaar te stellen, omdat zij niet onder leiding van dezen burgemeester willen werkzaam zijn. Tot de onderteekenaren behooren ook de belde wet houders. Het noodlottige ongeluk bl) Schalkwijk. Ook het derde slachtoffer overleden. Het noodlottig ongeval op den onbewaakten overweg nabij Schalkwijk, dat Maandagmorgen heeft plaats ge had, heeft thans drie slachtoffers het leven gekost. Dc expediteur uit Amelde, de 55-jarige heer De Groot, die den vrachtauto bestuurde, welke door den trein ge grepen is en zwaar gewond met den Limburgschen trein naar het ziekenhuis te Utrecht werd vervoerd, is daar thans aan de verwondingen overleden. Boodschap van Lloyd George aan het Enge'sche volk. Een woord van bemoediging. Reuter meldt uit Londen: Lloyd George heeft ter gelegenheid van zijn zeven tigsten verjaardag een boodschap tot het Engelsche volk gericht, waarin hij eerst zinspeelt op den grooten oorlog en vervolgens zegt: Thans verkeeren wij in even uiterst moeilijke, wanhopige en gevaarlijke omstandig heden, zonder dat ook maar eenige directe hoop be staat dat wij onze moeilijkheden te boven komen. Misschien zijn hier en daar gelukkige teekenen te zien, die de wolken kunnen verdrijven, doch de hemel is nog steeds donker en dreigend, zoowel in het Oosten en het Westen als boven ons. Ik vertrouw er nochtans- op, dat wij met vooruitzienden blik en moedige en voortvarende daad-kracht opnieuw zegevierend als een grooter en sterker volk omhoog zullen komen. Drie Noorsehe mijnwerkers hebben zich bij de berging bijzonder onderscheiden. V.D. verneemt uit Oslo. 17 Jan. (V.D.) Drie Noorsehe mijnwerkers uit Longyearbij op Spits bergen hebben zioh buitengewoon onderscheiden bij het reddingswerk voor den Sovjet-ijsbreker „Malygin". Na een zeer moeilijken tocht zijn zij te Longyearby terugge keerd. Zij deelen mede, dat de „Malygin" op slechts 100 meter afstand van het land ligt, doch ernstig beschadigd is. De Noren vertelden, dat de motorboot van de Russen eenmaal in een Ijsschots was vastgevroren en vol water liep. Tegelijkertijd begon het ln de motorruimte te bran den. De brandende motorboot met een aantal Russen aan boord begon af te drijven, doch werd door de Noren opgemerkt, die zich over het ijs naar de boot begaven en deze tenslotte borgen. Bij een andere gelegenheid dreven bij stormweer eenige reddingbooten met leden van de bemanning van de „Malygin" erin van den Ijs- breker af. Ook ditmaal slaagden de Noren erin de red dingbooten over het ijs te bereiken. De Russen hebben kans gezien veel zaken, die aan boord van de „Malygin" waren, te bergen, doch een gedeelte ervan ls geheel bedorven, doordat het voordek van de „Malygin" onder water staat. De averij die het sohip heeft opgeloopen is zoo groot, dat wanneer men er ten slotte in zou slagen, den ijsbreker vlot te trek ken, de gaten eerst gedicht zouden moeten worden. Het overbrengen van goederen van boord van de „Malvgin" aan boord van den Russischen Ijsbreker „Sedow" ge schiedt met behulp van reddingbooten, die door de motorboot van Long-yearby gesleept worden. De Rus sen zelf beschikken nog slechts over én boot, doordat hun motorboot geheel verloren ging en door den storm is afgedreven, echter zonder dat zich iemand aan boord bevond. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 752 m.M. Vooruitzichten: Voorloopig nog vorst, n>et kans op sneeuw. Temperatuur: 3 gr. C. is 26 gr. F. (3 gr. vorst). INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqzljde E 103. Schagen. Gedipt Opticien Relrd<in»ni-»t. Hel nognnderznpk d««en wii gratis Directie der gemeentetram zeer tevreden over de proefneming. Bestellingen door ondernemingen in het land. AMSTERDAM, 17 Januari. Naar wij van de zijde der directie van de gemeentetram vernemen, is men tot nu toe zeer tevreden over de prestaties van de Kromhout-ruwoliemotor voor automobielen, welke in een der bussen van de gemeentetram is ingebouwd en thans reeds eenigo weken in bedrijf is. De directie van de Kromhout-Motorenfnhriek, tot wie wij ons naar aanleiding van deze mededeeling ge wend hebben, deelde ons mede, dat op het oogenblik vijf a zes automobielmotorcn van hetzelfde type in aanbouw zijn. De motor, die in de hoofdstedelijke bus rijdt, is in Engeland gebouwd; do nieuwe motoren worden thans naar de Engelsche teekeningen in de eigen fabriek aan do overzijde van het IJ in licentie geconstrueerd. Verschillende autobusondernemingen in het land hebben reeds een dergelijken motor bij Kromhout be steld, terwijl, naar men ons mededeelde, de fabriek dit type motor ook voor een vrachtwagen en een trac tor bouwen zal. Op de a.s. tentoonstelling van de R A.I. zullen be langhebbenden in de gelegenheid zijn met dezen mo tor kennis te maken. Actt ItaManen vermist. In het gebergte omgekomen? Reuter meldt uit Locarno. Acht personen uit de Italiaansche gemeente Crodo. die eenige dagen geleden naar Zwitserland waren vertrokken, zijn sedertdien ver dwenen. Daar men voor hun leven vreest, zijn reddings ploegen naard en berg Taveriola gezonden, die echter met zwaren sneeuwval te kampen hebben. Historische revolver gevonden. Van Napoleon m Tijdens een huiszoeking naar verboden wapens in een vlsschershut nabij Alexandrië heeft de politie, meldt Tleuter, een revolver gevonden, die heeft toebehoord aan keizer Napoleon IH. Onder een partij moderne wapens werd een revolver gevonden met een ouderwetsche be werkte kolf en een kroon, waaronder stond: „Maar schalk Pelliser, Hertog van Malakoff, aan Z.M. Keizer Napoleon III. 1857." Maarschalk Pelliser werd ln 1856 tot hertog van Mala koff verheven. In 1858 kreeg hij den post van Fransch ambassadeur te Londen. Later werd hij gouverneur van Algiers, waar hij op 94-Jarigen leeftijd is overleden. NOORDSCHARWOUDE. 17 Jan. Aangevoerd: 7800 Kg. uien f 3.10—3.60, drielingen f 2.S0—2.90, grove uien f 2.80—3.20, 2150 Kg. kroten f 0.60, 104500 Kg. roode kool f 1.804, doorschot f 13, 56300 Kg. D. witte kool f 0.600.70, doorschot f 0.60, 2500 Kg. gele kool f 1.702.40, doorschot f 1.402.40, 50 stuks bloemkool f 5.20. Doorgedraaid: 2150 Kg. bie ten; 275 Kg. roode kool, 575 Kg. gele, 22300 Deensche. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Jan. Aangevoerd: 1150 stuks bloemkool: reus f 7.103.80, II f 0.70—2, 1000 Kg. wortelen f 0.7O—1.80, 42000 Kg. roo de kool f L70—4.10, doorschot f 0.90—3.20, 85000 Kg. gele kool f 0.70—2.70, 40000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.80, 7400 Kg. uien f 3.20—8.60, grove f 2.70—3, drielingen f 2.20—2.70. COOP. CENTR. EIERVEILING PURMEREND. 17 Januari. Aangevoerd: 15000 stuks eendeleren f 3.403.55; 72000 stuks kipeleren: 7080 Kg. f 4.20—5.30. 6566 Kg. f 3.50 —3.80. 63—64 f 3.40—3.60. 60—62 Kg. f 3.30—3.60. 58--59 Kg. f 3.10—3.40, 56—57 Kg. f 3.10—3.30, 53—55 Kg. f 3 —3.20, 50—52 Kg. f 2.90—3.10. PURMEREND. 17 Januari 1933. Op de heden ghouden weekmarkt waren aanvoer en irijzen als volgt: Kaas: 19 stapels Fabriekskaaa f 22, 1 stapel Boerenkaas f 25 per 50 Kg. Aangevoerd 20 "tapels, wegende 30200 Kg. Handel matig. 557 Kg boter f 1.501.75. Vee: 407 runderen, w.o. 250 vette 5662 ct. per Kg., 135 melk- en geldekoelen f 80230, handel "tug; 22 stieren, handel runderen matig; 18 paarden f 50130, handel stug: 55 vette kalveren f 7090 ct., handel matig; 184 nuohtere kalveren, slacht f 820 fok f 1015, handel matig; 276 vette varkens, voor de slaoht 2630 cent per Kg., handel vlug; 35 magere varkens f 7—17. handel matig; 110 biggen f 6—lu, han del vlug; 1410 schapen f 6—18, handel vlug; 17 bok ken; kipeieren f 3—4, eendeieren f 3.25, piepkuikens 7080 eent Eierveillng: 49142 kipeieren a f 3.104.20, 100 kipeieren b f 2.60—2.90, 538 eendeieren f 3.40. WARMENHUIZEN, 17 Januari 1933. Roode kool, le kw. f 1.80—2.20, 2e kw. f 1.50—2.30, gele kool, le kw. f 1.90, uien, drielingen f 3.10, uien f 3.20. Aanvoer: 1010 Kg. roode kool, 50 OKg. gele kool, 350 Kg. uien.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2