Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken. Meisje door een trein gegrepen Vrouw in brand geraakt In donker Amsterdam Eén Dag Dame Vleeschkeuringsdienst Kring Barsingerhorn Ruwe Huid P IJ R O L Ruwe Handen Doos 0 Mnt Ruwe Lippen Bij Apoth. en Drogist Geachte Redactie! In het raadsverslag over de gunning van den houw der Christelijke School komt een misstelling voor, welke tot verkeerde gevolgtrekkingen aanlei ding zou geven. In de motiveering van mijn stem heb ik geen en kei verband gelegd tusschen bezwaren verbonden aan de gunning aan den laagsten inschrijver en den daarop volgende. Ik stel er prijs op te verklaren, dat zoowel in de openbare als in de comité vergadering de finan- tieele toestand van den heer Doorn te St. Maartens brug in geen enkel opzicht tei sprake is gebracht U dankend voor de opname, JOH. DE VEER. Schagen, 23 Januari 1933. Wij hebben naiuurlijk met genoegen bovenstaan de verklaring des heeien De Veer opgenomen en accepteeren haar dan ook volkomen, ofschoon onze aanteekeningen het anders uitwijzen. Wij lezen nu, dat het geen finantieelo bezwaren zijn geweest die den heer Doorn van het werk heb ben uitgesloten. Maar ons dunkt dat de geachte in zender dan nu ook maar meteen had moeten aan geven, op welke bezwaren tegen den heer Doorn hij dan in de raadsvergadering wel heeft gedoeld. Wij zouden uit bovenstaande verklaring des heeren De Veer bijna den indruk krijgen, alsof er in 't ge heel over geen bezwaren ten oDzichte van den heer Doorn door hem is gesproken. Dit toch is wel dege lijk het geval geweest en dat blijkt overduidelijk uit de wijze waarop Mr. Buiskool latei daarop heeft gereageerd. De Verslaggever. Mijnheer de Red., Vergun mij een plaatsje in Uw veel gelezen blad: bij voorbaat mijn oprechten dank Gaarne wou ik ook eens wat in Uw blad plaatsen wat betreft armoede en ehendc. Als we als los arbeidei alle dagen bij deni heu vel zijn, dan zien we wel eens wat, dat we zeggeu moeten, hoe is het mogelijk in dezen armoedigen tijd. Ja, en zoo zag ik het voor kort geleden, een man naar me toe gaan en al heel gauw zag ik tot mijn verbazing een dwangbevel. Ik kan nu maar niet begrijpen dat wij losse arbeiders (nietsverdien ders) ook daar nog aan moeten betalen. Verdienen kunnen wij niet veel, want al doen we ook nog zoo ons best, werk te vinden valt niet mee. En als we nog eens wat werk vinden bij geluk, dan is het tuch nog niet van beteekenis, wat ver dienen betreft. Het is tenminste te kort om er met een huisgezin van te leven en dan nog die belasting te betalen. Daar zijn nog menschen, die dan zeg gen: ik begrijp niet dat je even schrijft, zoo slecht als jij het hebt. Maar dat geeft ook al niet veel, want als je daar over schrijft en je zit dan al een half jaar of langer te wachten op antwoord, dan schei je daar ook vanzelf wel mee uit. Maar gaarne zou ik toch willen, dat er voor ons. niet- of niets-ver- dienders, ook eens een wetje van gemaakt koD wor den, zooals vele andere wetjes, dat we vrij waren van belastingbetalen. Een Bovenbewoner van St. Pancras. M. de Red.! Wilt U voor onderstaande eenige plaatsruimte af staan, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Mij kwam ter oore, dat bet de laatste dagen té Sehagcrbrug nogal rumoerig toeging onder de wcrk- loozeii. Natuurlijk ging ik dus eens op onderzoek uit, om nauwkeurig gewaar te worden wat er eigenlijk' aan de hand was en ziehier het resultaat- bij de KeinsmerDrug woont de aroeider R. Drent, afkomstig uit Nieuwe Niedorp. Genoemde Drent is werkloos en kwam als zoodanig bij de gemeente om steun, daar hij ongeorganiseerd is. 1) Van ge meentewege werd hem nu werk aangeboden, waar hij dan drie dagen kon werken voor 12.10 per dag, of liever iti.30 per week. Daar Drent volgens zijn zeggen van deze fó.30 geen week kon leven mei z'n vrouw en drie kinderen iwie kan dat wel?) wei gerde hij om nog langer te werken en was toen na tuurlijk van alle steun uitgesloten. En vanwege den honger, èn uit protest, trok Zaterdagmorgen hei geheele gezin naar het raadhuis, waar door een paar borden de aandacht op deze ergerlijke wantoe standen werd gebracht. 2) Den geneelen morgen bleef men aldaar been en weer loopen, tot zoolang dat de kinderen blauw zagen van de kou ten hon ger) en men wel zonder steun (dus zonder eten) weer naar huis kon gaan. Naar men mij mededeelde, had vrouw Drent ecnter in dieD tijd een blijkbaar straf bare pamilet verspreid, althans, er werd door de aanwezige politie een proces-verDaal tegen haar op gemaakt. Maandag jl. trokken Drent en vrouw er weer op uit, maar tegen den middag werd Drent gearres teerd en in Alkmaar opgesloten, omdat hij nog een boete moest betalen, waarvoor hij nu natuurlijk geen geld had. De vader werd dus opgesloten en nu kwam het B. A. voor den dag en kon vrouw Drent 15 steun ontvangen, waarvan ze zich met haar kin deren een heel week moesten redden.Geestver wanten van Drent poogden door hét beleggen van een vergadering de aandacht van hei publiek te ves tigen op de huidige, maatschappelijke wantoestan den, enz. enz. Van den heer Modder werd een zaal gehuurd. Er werd geplakt en verspreid, doch toen het zoover was, ging de Burgemeester zonder één enkele motiveering de vergadering verbieden. Er ger nog: een paar menschen welke vergunning wil den vragen, werden door den Burgemeester niet eens te woord gestaan, omdat het volgens dezen Edelachtbare, het alleen zijn zaak was, en het nie mand iets aanging, wat voor besluiten hij wou ne men Wij weten natuurlijk niet, in hoeverre Drent hier in deze kwestie heeft gefaudeerd. Maar wel zijn we pertinent aan de weet gekomen, dat er in de ge meente Zijpe letterlijk honger wordt geleden. Er zijn immers gezinnen met man, vrouw en vier kin deren, welke i 10 steun per weeK ontvangen, en waarvan alles moet worden betaald, zelfs de huis huur nog. En de vader van één dier gezinnen ver telde ons dan ook, dat hij maar droogbrood ging eten, want ze moesten toch zorgen, dat de kinderen er in de eerste plaats een beetje boter op kregen Zóó de zaak bezien, kunnen we ook begrijpen, waarom Burgemeester De Moor bovengenoemde ver gadering ging verbieden, want als dergelijke din gen aan het licht komen, werkt dat natuurlijk com- promiteerend op het prestige van den Burgemeester, die intusschen ook nog zoo trotsch is op z'n huma niteit (menschelijkheid). Zou het niet eens noodig wezen, dat dergelijke dingen wat meer bekend wer den gemaakt bij de arbeidersbevolking? Misschien brengt het hun tot nadenken. Keinsmerbrug. DIRK KRUIT. 1) Naar hij ons mededeelde, wilde hij om prin- cipieele redenen niet aan een of andere organisatie. 2) De borden welke meegedragen werden, droegen het opschrift: Wij hebben honger en eischen brood, en Ambtenaren f 60 en meer per week. Werkver schaffing: f 6 per week. Dood op de rails gevonden. Zaterdagavond is de veertienjarige dienstbode His- sink uit Gaanderen, die van haar betrekking naar huis ging, niet in de ouderlijke woning aangeko men. Nadat men den geheelen nacht gezocht had, is het meisje Zondagmorgen bij de spoorbaan van den on- bewaakten overweg te Gaanderen gevonden. Het bleek, dat het meisje door den trein, die om half ne gen van Winterswijk kwam, bij den onbewaakten overweg is gegrepen en gedood. Zij had een zware hoofdwonde. Haar fiets is op eenige meters afstand gevonden. Dievenbende opgespoord. 125 Diefstallen aan het licht gekomen. De politie is er, naar V.D. meldt, in geslaagd een die venbende op te sporen en achter slot en grendel te zet ten. welke reeds geruimen tijd Delmenhorst in Duitsch- land, en omgeving onveilig heeft gemaakt. Deze bende heeft meer dan 125 diefstallen gepleegd. De 17 leden der bende stalen alles wat van hun gading was. Oude vrouw op tragische wijze gedood. Van het plat gestort. Zondagmorgen werd te Helmond de 75-jarige vrouw Gruyters dood achter haar huis gevonden. Vermoedelijk is de ongelukkige 's nachts onwel ge worden, en heeft zij zich naar een plat begeven, dat aan haar slaapkamer grenst. Door de duisternis misleid, is zij daar te ver doorgeloopen èn toen neergestort. Met wonden overdekt naar het ziekenhuis gebracht. Haar echtgenoot gewond. In den nacht van Zaterdag heeft te Rotterdam een ernstig ongeval plaats gehad, en wel in de woning van den heer v. d. Wast, Catharinastraat. Om ongeveer half 12 raakten de kleeren van de 62-jarige vrouw Sn brand, doordat ze te dicht bij de kachel stond. In een oogenblik tljds stonden haar kleeren in lichterlaaie. Hevig verschrikt en gillend van pijn vluchtte de onge lukkige naar de verande van haar huis, waarheen haar man, die het ongeluk zag gebeuren, haar narende. De heer W. trachtte zijn vrouw de brandende kleeren van het lichaam te rukken, doch daarbij kreeg hij zooda nige brandwonden, aan beide handen, dat hij korten tijd, nadat hij hiermede bezig was.' de redding op deze wijze moest staken. Ten slotte gelukte het hem met een emmer water de fel brandende kleeren te blusschen De brandweer, die direct door omwonenden was ge waarschuwd, was spoedig ter plaatse, evenals de Ge neeskundige Dienst- De vrouw was er zeer ernstig aan toe. Haar borst, rug en beenen waren met groote brandwonden overdekt, terwijl de man ernstige wonden aan zijn handen had opgeloopen. Per auto van den Geneeskundigen Dienst werden beiden naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECfALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEEUEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - PEFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL.26. SCHAGEN OOGOHOFOrOEK GEHEEL* GQATIS Vechtpartij met de politie. Kogel treft een vrouw van verdachte zeden. Zondagnacht is 't in donker Amsterdam weer eens verre van rustig geweest. Om ongeveer 1 uur wilde de politie een der meest beruchte types, genaamd „Witte Koos", op den O.-Z. Achterburgwal arrestee ren wegens dronkenschap. Deze zou dan via de Oude Kennissteeg naar het bureau Warmoesstraat worden overgebracht Op dat uur gingen de café's uit en al spoedig bemoeide een deel van donker Amsterdam zich met de overbrenging, natuurlijk in dien zin, dat men het de politie begon lastig te maken. Een twee de agent kwam den eersten te hulp en beiden slaag den er aanvankelijk in het opdringende publiek met de sabel op een afstand te houden. Toen nu degeen, die trachtte zijn dronken kameraad te bevrijden, bo vendien den politiemannen allerlei scheldwoorden naar hot hoofd slingerde, hebben zij ook dezen aan gehouden, maar hierop namen de intusschen aanmer kelijk in aantal toegenomen omstanders een zoo dreigende houding aan, dat de agenten genoodzaakt waren zich met hun wapenen te verdedigen. Zij ge raakten met hun beide arrestanten, van wie een zich had weten los te rukken, om echter onmiddellijk weer te worden gegrepen, zoozeer in het gedrang, dat het hun onmogelijk was opnieuw de sabel te trekken. Een oogenblik zag het er benauwd voor de beide agenten uit. Een van hen heeft toen zijn revolver ge trokken. met de bedoeling door een schot in de lucht het publiek vrees aan te jagen. Tengevolge van het rukken aan zijn arm door zijn zich hevig verzetten- den arrestant, ging het schot echter af voordat hij het wapen naar boven had gericht en de kogel trof de vrouw, N. C. genaamd, die reeds in het begin mede had getracht den beschonken rnan te ontzetten en die zeer ongunstig bekend staat, in het hoofd. Zij viel bloedend neer en het publiek vluchtte nu in alle richtingen uiteen. De agenten, die versterking hadden gekregen, hebben de vrouw tegelijk met de beide arrestanten naar het politie bureau gebracht en haar daar een snel verband aan gelegd, waarna zij per ziekenauto naar het Wilhel minagasthuis is gebracht Hoewel niet levensgevaar lijk, was haar toestand Zondagnacht toch zoo, dat zij niet gehooid kon worden. Naar de politie meedeelt, heeft de door een revol verschot getroffen vrouw bij een haar in het zieken huis afgenomen verhoor verklaard, zelf den indruk te hebben, dat de agent niet op haar gemikt heeft. Haar toestand moet niet zorgwekkend zijn. Geestelijken mogen te Moskou blijven. Geen „ongewenschte elementen". Reuter meldt uit Moskou: Bij het dezer dagen ingevoerde passenstelsel om de steden te zuiveren van ongewenschte elementen, worden aanmerkelijke concessies gedaan aan de geestelijken. Al len geestelijken, die actief hun functies uitoefenen, zal het toegestaan zijn, hun diensten als gewoon te blijven uitoefenen in de honderden kerken, die te Moskou nog steeds open zijn, in weerwil van hun oppositie tegen de regeeringspolitlek met betrekking tot den godsdienst. „Berlijn blijft rood". Zondag a.s. massa-betooging der sociaal-de mocraten. De „Vorwarts" publiceert naar het W.B. meldt, on der het motto „Berlijn blijft rood!" een uitnoodiging tot deelneming aan een soc.-dem. massa-betooging op Zon dag 29 Januari om te demonstreeren „tegen de provo- ceerende politiek der regeering, het schandaal bij de „Osthilfe", de millioenengeschenken aan de jonkers, vóór de eenheid der arbeidersklasse." Botsing op het Noord. Sociëteit op den openbaren weg. Nog goed aigeloopen. Zaterdagmiddag om ongeveer 2 uur heeft er op hel Noord alhier, toevallig weer precies in de beruchte bocht, een botsing plaats gehad tusschen een auta en eeu bakfiets, beladen met groenten. Dit ongeluk is in hoofdzaak te wijten aan enküe dames, die on danks de koude den openbaren weg als verzamel plaats hadden uitverkoren om de laatste nieuwtjes ie bespreken. Terwijl dan deze dames druk aan het woord wa ren, naderde uit de richting Schagen een auto, be stuurd door den dierenarts \V. uit Schagen. Van de andere zijde kwam de heer v. d. M. met zijn vol bela den bakfiets aanrijden. De heer W. gaf herhaalde malen signaal, maar de dames hadden geen tijd um daar notitie van te nemen. üp een gegeven momoent waren de auto en de bakfiets elkaar zoó dicht genaderd, dat de heer W., wilde hij een aanrijding voorkomen, moest remmen. Door de gladheid vun den weg raakte de auto aan het glijden en een botsing met de bakfiets kon niet worden voorkomen. De fiets werd onderstboven ge worpen en de gebeele innoud van de bak maakte met de straat kennis, een bus zuurkool incluis. De heer v. d. M. bezeerde zich aan den hand en aan het dijbeen, de fiets werd licht beschadigd, terwijl de auto met een ingedeukten radiator naar de ga rage werd gesleept. Wonder boven wonder is bet ongeval nog zoo goed afgeloopen. Verzekering dekt alle schade. Ongetwijfeld zal dit ongeval voor de dames een bewijs zijn, dat de openbare weg nu eenmaal niet de plaats is om te discussieeren! Brand op het Noord. Een hooischelf door het vuur aangetast. Snel ingrijpen van de brandweer voor komt uitbreiding. In den nacht van Zondag op Maandag, omstreeks een uur of twaalf, werd brand ontdekt in de hooi schelf, staande achter het perceel van den heer J. Schilder op het Noord. Door een der omwonenden werd de ontdekking gedaan Oogenblikkelijk werd de brandweer gewaarschuwd, die ondanks de gladheid van den weg spoedig met de motorspuit op liet ter rein aanwezig was om het vuur, dat zich niet heel ernstig liet aanzien, te bestrijden. Het water moes; echter heel gehaald worden uit de Haaldersloot, dus moesten er nogal verscheidene meters slang worden uitgelegd. Doch toen de eerste straal gericht werd en tusschen dit oogenblik en dat, waarop de spuit was gearriveerd, was niet veel tijd verstreken was het pleit weldra beslecht. Toen wij dan ook even later kwamen kijken, was het vuur reeds gedoofd en waren al maatregelen getroffen om togen eventueel opnieuw oplaaien der vlammen te waken. Op het terrein van den brand, van welken maar heel weinigen iets hebben bemerkt, waren ook aan wezig de gemeente-architect Rezelman, de politie Flapper en de nachtwacht. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Uit het feit, dat men op de sneeuw bij de hooischelf een stompje sigaar en een afgebran de lucifer vond, werd afgeleid dat de schelf niet als gevolg van het gewone verschijnsel n.1. hooibroei in brand was geraakt. In verband daarmee wordt nog een nader onderzoek ingesteld. De heer Schilder was tegen brand verzekerd. Opvoering door V.V.V. Toen Zondagavond voor de opvoering van de klucht: Eén Dag Dame van Van Kerckhoven, het scherm in de tooneelzaal van het Noordhollandsch Koffiehuis omhoog ging, trof ons direct het bijzonder aardige milieu, waarin deze klucht werd gespeeld. Het was een met smaak en zorg ontworpen kamer, die in alle opzichten voldeed aan de eischen die een welvarend home van een jong en rijk vrijgezel stelt Daardoor komt men direct in de stemming en is de eerste vereischte tot een avond van zich-amuseeren aanwezig. En dan was het verder een alleraardigste klucht Frisch, niet al te gezocht, vlot geschreven en met een aantal verwikkelingen, die alle stof boden om oens hartelijk te lachen. Werkelijk, dit was een prima keus en de heer W. Jos Bel, die de regie voerde, heeft zoowel wat de aankleeding van het tooneel be treft, als de keus van het stuk een beste beurt ge maakt. Maar ook de opvoering zelf verdient een zeer goede aanteekening en ook daaruit was het duidelijk te con- stateeren dat er met ambitie en zorg was gestudeerd De uitvoering liep over 't algemeen soepel en de verschillende rollen werden op loffelijke wijze ge speeld. En van 't vele goede dat geboden werd, kunnen we wel het meest op rekening schrijven van mevrouw Schmalz—Boontjes en den heer Böttger, die als Alice het keukenmeisje, die voor één dag de dame moest zijn en William, de butler, de uitvoering als 't ware hebben gedragen. Zoowel als keukenmeisje en later als de ééndags- dame, voelde mevrouw Schmalz zuiver de door haar uit te beelden personen aan, en gaf zij in velerlei opzicht een creatie die het deed. Haar elegante toi letjes gaven aan alles nog een dubbele aantrekkelijk heid. William, de butler, was ook in vele opzichten in stijl en gelukte het hem volkomen om het lachwek kende van menig tooneeltje in het gewenschte licht te plaatsen. Gaarne noemen wij in Verband met dit tweetal direct het vlotte spel van den heer C. Schmalz als Alfred Cherry, de jonge, rijke vrijgezel, Goed overwo- ■gen en naar behooren naar voren gebracht, wist hij deze Lebemann voor ons aanvaardbaar te maken. De heer H. de Nijs maakte van den notaris een sympathieke oude heer en wist deze zoowel in mi miek als in de verdere uitbeelding, het gewenschto relief te verleeneu. Een verduiveld aardige Danny Dundy was mej. Blankman, een pittig, kittig „kereltje". Ook de andere rollen pasten zich in t' geheel aan en vooral mej. S. Watertor als Mrs. Chadwick, wist er wat aparts van te maken. Mej. E. Igesz, zoowel als mej. N. Blaauboer en daarnaast de heer G. Kouseband, vervulden hun kleine rollen naar behooren. 't Was een aardige avond, men heeft hartelijk ge lachen en het applaus bewees wel dat de aanwezi gen. evenals vers'agget er dezes, ondanks ie „vlek es" voor het vele goede dat werd geboden, zeer dankbaar waren. John Galsworthy. Ernstig ongesteld Uit Londen wordt gemeld, dat John Galsworthy. de bekende Engelsche Romanschrijver, die verleden jaar met den Nobelprijs voor letterkunde is ondersoheiden, ernstig ongesteld is. Hij lijdt aan anemie. EEN WAARSCHUWEND WOORD. Het bestuur van de Scbager IJsclub verzoekt ons er op te willen wijzen, dat het Ijs op de Schager Wiel nog onbetrouwbaar Is. Blijkens advertentie wordt hedenmiddag op de Veert een hardrijderij gehouden, terwijl voor Woens dagmiddag een wedstrijd voor jongens in de pen is Men lette voor een en ander dus op nadere publi catie. BEKRONINGEN. In den Dierentuin te Den Haag heeft de Kon. Ned. Vereeniging „Avicultura", gecombineerd met de Inter nationale Tentoonstelling van de Rotterdamsche Pluim vee- en konijnenvereenlglng de 47ste internationale ten toonstelling gehouden. Een zeer groot aantal, on geveer 3000. inzendingen waren Ingezonden. Ook uit onze omgeving waren verschillende inzendingen en met name de konijnenhouders mochten het genoegen sma ken, diverse prijzen met hunne inzendingen te behalen Van de Hollanderclub behaalde de heer J. F. Hannema, Winkel, met havana ram, oud. een eersten prijs; met havana-voedster, oud. een tweeden prijs, met havana- ram, jong een eersten prijs, met havana-Voedster jong, oen tweeden en een derden prijs, met blauwgrijs ram oud, een eersten prijs. De jongeheer J. P. de Boer, Scha gen behaalde met havana-ram jong een derden prijs, met Madagascar-voedster. oud. een tweeden prijs, met Madagascar-ram, oud. een zeer eervolle vermelding; de heer N. Leljen, Sohagen. met blauwen ram. jong, een eersten prijs, met gelen ram, jong. een eersten prijs. Voorts werden aan den heer N. Leüen nog toegekend een tweetal eereprljzen, en aan den heer Hannema een vijftal eereprijzen. Een mooi succes dus. DOOR DEN TREIN VERMORZELD. Sneeuw en ijs maken nogal eens slachtoffers onder de schapen. Niet alleen wanneer het Ijs in de slooten niet voldoende houdbaar Is. doch ook doordat ze zich dikwijls op de spoorlijn begeven. Zondagmiddag was het een van de schapen van Mevr. Wed. P. S.. die „In de bocht" tusschen Bonkelaarsdijk en Tolke door den trein werd gegrepen. Vergadering van de Commissie van Uitvoering var den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Bar.singer horn, op Zaterdag 21 Januari 1933, 's namiddags 5 uur, ten kantore van de inrichting. Aanwezig de volledige Commissie, voor Zijpe het plaatsvervangend lid de heer Van der Sluis. Voorzitter opent met een woord van welkom, ho pende dat het nieuwe jaar voor den Kring gunstiger zal mogen zijn dan het afgeloopen jaar. De notulen van de vergadering van 15 Augustus worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De vergoeding, welke de Kring zal ontvangen voor hare bemoeiingen voor de Varkenscentrale bij de hef fing van den accijns, zal vermoedelijk 20 cent per geslacht varken bedragen. De rapporten van het Centraal Bureau voor Veri ficatie over de controle van kas en boeken op 26 SeDtember en 7 December, luiden gunstig. De Varkenscentrale had verzocht biggen te willen vernietigen en was afgesproken dat 11 Januari 1000 biggen zouden worden gezonden. Van deze zending is niets gekomen en wil men nu de biggen beschikbaar stellen voor de Crisiscomité's. 18 Januari is aan de Varkenscentrale verzocht 400 speenvarkens beschikbaar te willen stellen, voor den Kring Barsingerhorn. De Kring zal de voor consump tie geschikte exemplaren tegen een geringe vergoe ding van slachtkosfen beschikbaar stellen voor de Crisiscomité's van de aangesloten gemeenten. Daar de aanvraag zeer groot blijkt to zijn en men zeer verschillend oordeelt over het gedeelte, dat ge schikt is voor consumptie, zal nog nader overleg ge pleegd worden met de Crisiscomité's over de distri butie. Ten aanzien van de kortingswet besluit de Com missie, aan de gemeentebesturen terug te betalen de bedragen, waarvoor zij voor het personeel aan den Kring zijn gekort, hetgeen totaal een bedrag betee- kent van f 194.27. Met de Directie van de Wieringermecr zal een tij delijke regeling worden getroffen voor het verwer ken van het afgekourde materiaal. De Directie zal het afgekeurde kleine materiaal verzamelen bij de boerderij te Nieuwesluis, vanwaar het zal worden weggehaald tegen een vergoeding van 10 cent per K M. De greote dieren ouder dan 1 jaar zullen ter plaatse worden weggehaald. Bij de Boerenleenbank te Schagen is een rekening courant tot een bedrag van f5000.— gesloten, ter voorziening van kasgeld. Uit een voorloonig overzicht over het jaar 1932 blijkt, dat de resultaten zeer ongunstig zijn door de slechte prijzen va de producten. Op de begrooting 1932 is een post geraamd van f2000.— als afschrij ving, boven het bedrag van f4857—, dat jaarlijks wordt afgelost Daar de eindresultaten dit niet ver oorloven, zal dit meerdere bedrag niet worden afge schreven. De Commissie acht een meerder bedrag van f4000.boven de jaarlijksche afschrijving voldoen de. om vernieuwingen te kunnen betalen. Op voorstel van den heer Klerk wordt besloten in het vervolg bij voorkeur op Zaterdagmiddag te ver gaderen. De heer Mr. D. B -eebaart doet moededeeling over de werkzaamheden van de Commissie voor de nieu we gemeenschappelijke regeling. De Commissie heeit de ontworpen regeling ter beoordeel ing gezonden naar de Provinciale Grifne, welke tegen de regeling zelve geen bezwaren had. maar er zijn wstteliike bezwaren. De nieuwe regeling is opgezet ingevolge de gemeente wet en nu is verzuimd de Vleeschkeuringswet daarbij te doen aansluiten. Het is voor noodslachtplaats en verwerkingsinrich ting mogelijk een zelfstandig orgaan te stichten, maar over samenwerking \oor den vleeschkeuringsdienst is een centrum-gemeente voorgeschreven. De heeren Haringh„izen en Mr. D. Breebaart zul len met den Directeur-Generaal en met het Secre tariaat van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten een onderhoud hebben, teneinde op wetswij ziging aan te dringen. Hierna volgt onder dankzegging sluiting.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2