ijsbaan Zwanenwater. Proefwedstrijden, UsclubWieringerwaaril GROOTE IJs= en Volksvermaak Donderdag 26 Januari SCHAGER ROOSJES Geheime radio-zender in beslag genomen Smokkelen in biervaten Een nieuwe fabriek te Volendam Marktberichten. KOLHORN. Woensdagmiddag 25 Januari, CALLANTSOOG. Nieuwe Niedorp. op Donderdag 26 Januari 1933, NIEUWESLUIS. UlT DE O M GEVING SCHOORL Maandagavond vergaderde de Coop. Boerenleenbank te Schoorl. in het café van den heer Hulberta te Groet De opkomst was zeer bevredigend, daar 92 leden aan wezig waren. De voorzitter, de heer D. Duin Wz.. opende met ge paste woorden de vergadering, waarna de kassier, de heer Schermer, tot secretaris van de algemeene verga dering werd aangewezen. Notulen en jaarverslag wer den goedgekeurd. Uit dit jaarverslag bleek, dat 13 nieu we leden zich lieten inschrijven, en telde de bank op 31 December 1.1. 216 leden. De omzet van de bank is merkelijk minder dan In het vorige boekjaar, als natuurlijk gevolg van de tijdsom standigheden. Daarentegen is het bij de bank gedepo neerde spaargeld, hoewel iets minder dan vorige Jaren, toch altijd nog ruim 3 ton. terwijl ook in loopende re kening voor een vrij groot bedrag wordt gespaard. Het aantal dagboekposten bedroeg 1899. Het aantal voor schotten bedroeg 135 terwijl 62 menschen in rekening courant staan met de bank. De bank telt 410 spaarders, welk cijfer ook weer heel wat vooruit ia gegaan. In het algemeen genomen is de toestand van de bank zeer gunstig te noemen. Bij monde van den heer F. Schoen adviseerde de finantieele commissie tot goed keuring van de Winst- en Verliesrekening en van de Balans over 1932. De Winst- en Verliesrekening sloot met een eind cijfer van f 462931.74 en de Balans met f 348473.97. De winst over 1932 bedroeg f 706.80. Er liep tot een be drag vat. f 162850 aan voorschotten en f 170080.53 in loopende rekening, terwijl aan spaargelden f 321564.43 en dito in loopende rekening f 26203.74 is gedeponeerd. De winst ard aan de reserve toegevoegd en de He- kening en Balans na eenigen uitleg, goedgekeurd. De heer J. Kaag werd als bestuurslid herbenoemd, terwijl in den Raad van Toezicht, ter vervulling van de vacature-v. Fridagh, de heer C. M. Winder werd be noemd. Tot leden an de finantieele commissie voor 1933 werden aangewezen de heeren T. Schoen, Jb. de Jong en LJ. Minkema. Daarna volgde sluiting. BARS1NGERH0RN Zaterdagavond hield de Rijvereenlging „èucephalus" een feestavond in de zaal van den heer De Graaf. De Edelachtb. heer Burgemeester opende de bijeen komst, waarbij verschillende leden van naburige ver- eenigingen aanwezig waren, met een woord van wel kom. Op buitengewoon gezellige wijze is de avond doorgebracht. Zang en tooneei wisselden elkaar af ter wijl een geanimeerd bal de aanwezigen tot laat ln den nacht bijeen hield. Ijsvermaak. Maandagmiddag werden alhier wedstrijden in het hardrijden op de schaats gehouden voor schoolkinde ren, georganiseerd door de IJsclub BarsingerhornHa ringhuizen. Voor de wedstrijden bestond onde de jeugd begrijpelijkerwijs groote belangstelling, terwijl ook het publiek met animo de ritten volgde, waaronder enkele zeer spannenJ%. De uit9lag luidde als volgt: Meisjes van 0 t.m. 8 jaar: 1. Annle Bol. 2. NelUe Wardenaar, 3. Nellie Vries. Meisjes 9 tm. 11 Jaar: 1. Gerrle Bakker. 2. Trien Baan, 3. Jopie Westerman. Meisjes van 12 jaar en ouder: 1. Guurtje Klaaren, 2. Kaatje Koster, 3. Melntle van Soelen. Jongens 6 t.m. 8 jaar: 1. Freek Polter, 2. Kees Schoorl, 3. Dirk Marees. Jongens 9 t.m. 11 Jaar: 1. Jaap Spaans, 2. Gert Zwaan, 3. Jurrle Polter. Jongens van 12 Jaar en ouder: 1. Tonnis Heeres, 2. Gert Schenk, 3. Joh. v. d. Velde. Na afloop onvingen alle kinderen een glas warme ranja, wat ze zich goed lieten smaken en vervolgens gingen allen verheugd met een stuk chocolade huis waarts. Intusschen waren de prijzen aan de diverse winnares sen en winnaars uitgereikt. KOLHORN. Door de toenemende vorst is nu ook de bmnenha ven sterk genoeg geworden, zoodat alhier volop van de ijssport genoten kan worden. De ijsclub heeft een flinke baan in ordo laten i aken, terwijl bovendien nog een tweede haan in de maak is, die rond zal worden en 500 M. lang zal zijn Een pracht oefen haan dus voor lange afstand rij dors. Vandaag (Dinsdag) zal een hardrijderij voor schooljongens gehouden worden, terwijl morgen de eerste eroote wedstrijd om flinke prijzen gehouden zal worden. Het kan dan een ge zellige drukte worden op onze mooie ijsbanen. AN N A PAULOWNA De IJsclub „Eendracht Maakt Macht" heeft Zon dag het Oude Veer, of zooals 't officieel heet, de Zij per Boezem, aan een keuring onderworpen. De ijs- dikte viel mee en wettigt het vertrouwen dat we ons Woensdag of Donderdag indien "t 's nacht nog eens even hard wil aanpakken op 't Oude Veer voor Veerburg aan de ijssport te buiten kunnen gaan. Het bestuur der IJsclub is Maandag naar Friesland geweest om bij vrouwenhardrijderijen rijdsters uit te noodigen om aan den vrouwen-wedstrijd die men voor Vrijdag in 't hoofd heeft, deel te laten nemen. Dit alles natuurlijk onder de voorwaarde dat het. zooals gezegd, nog even aan wil pakken. Want onze ijsclub is zeer voorzichtig en waagt zich zoowel let terlijk als figuurlijk niet over één nacht ijs. En: beter bloode Jan dan doode Jan" is haar zinspreuk. H E F. R H G W 4 A R h Overtreding varkenscrlslswet Alhier werd door den gewestelijken controleur, belast met het toezicht op de naleving der varkenscrisiswet, proces-verbaal opgemaakt tegen den veehouder de B., wegens het niet nakomen der voorschriften van ge noemde wet, n.1. het niet laten merken der varkens. Ijsvermaak De Oostertocht blijkt nog niet geheel betrouwbaar. Dit zal wel mede zijn reden daarin vinden dat de laat ste dagen der vorige week gemalen werd. WINKEL De IJsclub Winkel organiseerde Maandagmiddag een wedstrijd voor kinderen, waarvan de uitslag was als volgt: Hardrijden voor jongens van 6—7 jaar: le pr. L. Bart 2e pr. C. Eeers Pz., 3c pr. Jo Melchior; van 8—9 jaar: le pr. Jn. Bilstra, 2e pr. G. Wiemeerich 3e or. H. van Zoonen: van 10—11 jaar: le pr. C. van de Kommer. 2e pr. H. Wit Jz., 3e pr. G. Klare Az.; van 12—13 jaar: le pr. Jb. Vethman Az., 2e pr. K. Butter Gz. 3e pr. G. Molenaar Cz. Hardrijden voor meisjes van 8—9 jaar. le pr. M. Kaan 2e pr. Tr. Vries, 3e pr. L. Melchior; van 1011 jaar: le pr. L. Brian, 2e pr. M. Hofland, 3e pr. L. Melohior; van 12—13 jaar: le pr. B. v. d. Wal; 2e pr. Gu Melchior. Alle deelnemende kinderen zijn onthaald op een si naasappel en een reep chocolade, de laatste kosteloos be schikbaar gesteld door de Coop. De Tijdgeest. Er heerschte een gezellige drukte op de baan. W I E R 1 N G E W A A R J) De eerste uitvoering, welke Zondagavond vanwege den Bcnd voor Staatspensionneering door de oud-leden van dc prop. club in de zaal van den heer P. Schenk werd gehouden en waarop we na Dinsdagavond nader terug komen, is schitterend geslaagd. De opkomst was zeer goed en de club heeft best werk geleverd. We kunnen allen, die van een mooi tooneelspel willen genieten aan raden, om vanavond zich zelf te overtuigen. Evenals Zondag wordt dan weer opgevoerd: „Vlindertje", too neelspel ln vier bedrijven. WIERINGEN DEN OEVER. Omlegging verkeer. Blijkens een heden bij den Zwimveg in het dorp Den uever geplaatste A.N.W.B. wegwijzer, wordt het verkeer naar de Zuiderzeewerken en de Friesche Kust thans deiinitief buiten Den Oever s kom heen geleid. Benoeming. De heer J. Schoustra is aangesteld voor uen vei koop van i >egangsbewijzen tot den afsluitdijk ten bate van hel Nat. Crisiscomité IJsvrengde. De ijsclub „Voorwaarts" te Den Oever zal in ver band met den toestand van hel ijs in de z g. Hofman haven achter het noofdkantoor der M.L.Z., aldaar aan te leggen banen hedennacht onderspuiten, in de boop, bij aanhoudende vorst de kwaliteit van het ijs te verbeteren. WARMENHUIZEN Fraaie successen op de schaatsen. Onze plaatsgenoot, ue heei N. Pronk, behaalde bij de te bappeineer gehouden wedstrijden vele fraaie successen. Op de 500 Meter werd hij tweede achter C. bilema uil Bierum, Ujd 518 sec. Op de 1500 M. werd Pronk ie in 2 min. 4,66 sec., evenzuo op de oODO nieter met een tijd van 5.51.6 min. N. Pronk werd deiinitief wmnuar van den wis selbeker, door bem ook in 1929 behaald, en winnaar van de gouden medaille van den K N S.B. Jaarvergadering afd. L.T.B. Maandag jl. vergaderde deze atdeeling in het Pa- ironaatsgebouw. Bij afvvezigueid van den Voorzitter kon de verga ring een ruim half uur over tijd aangevangen wor den. De voorzitter opende deze verg<. .cring uiet den Chr. Groet. Na de gebruikelijke Nieuwsjaarsrede volgden notulen en jaarverslag Het aantal leden per 31 Dec. 1932 bedroeg 13-1. 'lot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Mosch Dz en J. Nannes. Ingekomen was een schrijven van het Algemeen Armbestuur met de mededeeiing dat, indien de ge meenteraad het goed vindt, 50 reductie op de land- prijzen zal worden verleend. Besproken werd de tuinbouwsteunwet 1932—1933. De vergadering oordeelde een bedrag van 10 mil- Jioen noodig in plaats van 5 millioen en achtte voorts voor 1933 eenzelfde steunregeling noodzake lijk. Voor de vergadering der Centrale Veilingsvereeni- ging werden geen voorstellen gedaan Na enkele kleine besprekingen volgde sluiting. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Uswedstrijden voor schoolkinderen. Maandagmiddag werden alhier wedstrijden in hard rijden gehouden voor schoolkinderen, uitgaande van de IJsclub. De uitslagen ware.i als volgt: Hardrijden jongens van 6—7 jaar: le prijs J. Broens, 2e prijs P. Brugman, 3e prijs S. Brak. Hardrijden meisjes van 67 jaar: le prijs C. Vries, 2e prijs S. Hopman. Hardrijden jongens van 89 jaar: le prijs P. Kuit, 2e prijs M. de Graaf, 3o prijs D. Henienaar. Hardrijden met hindernissen, meisjes van 8—9 jaar: le prijs B. Vries, 2e prijs A. Berg, 3e prijs A. Brug man. 'T ZAND. Vermeldden we ln ons blad van Zaterdag j.1. re.eds dat dc heer N. S. M. Dekker, dierenarts al uier, een rijwiel had gewonnen, uitgeloofd door de North State Cigaretten-fabriekcn, thans is gebleken dat de heet Dekker ook nog een keuzo mag doen tusschen een electrischo fiets of een Norton-inotor, daar de door hem ingezonden opgave als de beste der afgeloopcn week is aangemerkt. POLITIE. Vermist: Een heerenrijwiel, merk Gazelle; een paar kinderhandschoenen. Toestel te Lonneker gevonden. In Twente is reeds geruimen tijd een combinatie van geheime zenders aan het werk. waarmede re clame voor verschillende firma's wordt gemaakt en waarmede men blijkbaar uitsluitend het maken van winst op het oog heeft. Reeds zijn te Hengelo en Al melo eenige geheime zenders in beslag genomen, doch de zender, welke den laatstcn tijd te Enschede werkte, werd, ondanks verschillende invallen der politie, niet gevonden Gisterbiddag is het echter do politie te Lonneker gelukt, den geheimen zender, die onder den naam Enschedé uitzond, in beslag te nemen. Toen de burgemeester van Lonneker, ambtenaren van P.T.T en eenige politiemannen gisteren bij de woning van F. aan de Gersstraat in Lonneker ver schenen en toegang verlangden, bleken alle deuren gesloten te zijn. Na zich toegang te hebben ver schaft trof men een zendtoestel aan, waarvan de voornaamste onderdeelen ontbraken. Het bleek dat deze in de woning waien verstopt. Alle onderdee len en ook de zenderlamp. alsmede het toestel zelf, werden in beslag genomen. Tegen den eigenaar Ier H. uit Almelo, is proces verbaal opgemaakt. Aangenomen kan worden, dat de in beslag genomen zender deel uitmaakt van de bovengenoemde z.g. „Twentsche combinatie', waar mee reclameberichten werden omgeroepen. Een nieuwe truo. Het was een ambtenaar der Duitsche douane reeds vele malen opgevallen dat de Kleefsche agenten van een bierbrouwerij te Essen zooveel bier aan de grens transporteerden. Het gebeurde vaak dat de vracht auto der firma, drie of vier malen per week naar Hommersum, een grensplaatsje reed, en daar bij een Nederlandsche herberg bier aflaadde. De grensbeamb ten vonden hier niets verdachts in. Den genoemden ambtenaar kwam het echter ten slotte ter oore, dat aan de biervaten op een bijzondere wijze gezaagd werd. Toen ging hem een licht op. Toen de vrachtauto nu weer eens van de grens kwam, werd hij aange houden en de biervaten werden in beslag genomen. En toen bleek, dat de beide firmanten en een chauf feur en nog een vierde man de vaten een operatie hadden doen ondergaan. Zij hadden voorzichtig een hoepel verwijderd en daar de vaten doorgezaagd. Daarna werden de deelen door middel van klemmen weer aan elkaar gemaakt en ten slotte werd de hoe pel weer om den ton gelegd. De vaten leken dus ge heel normaal, zoodat niemand eenigen argwaan koesterde. Aan de grens werden de vaten met smok kelwaren gevuld en dan naar Duitschland gebracht. Bij de aanhouding vond men zeven vaten, die in to taal 132 K.G. tabak bevatten. Het spreekt van zelf dat de handige heeren smokkelaars werden aangehouden. Waarin voormalige Zniderzee-vissohers zuilen worden opgeleid. Fabricatie van kunsihaar. Steun der regeering, daar in deze onderneming een aantal personen ter werk gesteld worden, die belanghebbenden z^n in den zin der Zninerzecstennwet. Op den laatsten dag van deze maand zal de opening plaats vinden van een te Volendam gebouwde fabriek, welke met regeeringssteun is opgericht en waarin volgens een geheel nieuw procédé kunsthaar gemaakt zal worden, ten gebruike als vulling voor zitplaatsen van auto's, treinen, voor stoelen, matrassen, enz. De regeering heeft haar steun gegeven en zal dit ook in de toekomst blijven doen. omdat met de lei ding van de fabriek directeur is de heer J. IL van Veen is overeengekomen, dat in deze fabriek personen opgeleid en tewerk gesteld zullen worden, welke belanghebbenden zijn in den zin der Zuider zeesteunwet. in de fabriek zal in dit verband een be langrijk percentage vroegere vtsschers aan het werk gaan, dat vrijgekomen is dooi de werkzaamheden tot drooglegging van de Zuiderzee. Het thans te ope nen gebouw is nog een proeffabriek; laboratorium proeven hebben echter aangetoond, dat het te leve ren product fabriekmatig te fabiicceren is. In de proeffabriek, die geopend zal worden door ir. Houben, in opdrucht van den minister van Wa terstaat, is werkgelegenheid voor een 50 menschen. Het ligt echter in de bedoeling, zoo spoedig mogelijk aan deze onderneming een belangrijke uitbreiding te geven. Smokkel-misére. Een veekoopman uit Aardenburg. die wegens het vermoeden van betrokken te zijn bij smokkelen in Bel gië was gearresteerd, bleek in het bezit te zijn van een afschrift van een volledig dienstrooster der grensbeamb ten in de omgeving voor de drie komende dagen. Eenige grensbeambten zijn ln verband hiermede ge- sohorst. Om een veete uit te vechten. Zichzelf gewond. 'n Zesendertig-jarige heer te Amsterdam had 'n veete met z'n stiefmoeder, die in de Solostraat woont. Zaterdagmiddag had hij 'n beetje al te diep in het glaasje gekeken en was daardoor In een overspannen toestand geraakt. In deze gemoedsstemming begaf hij zich naar de woning van zijn stiefvader en begon met zijn vuisten op de ramen te bonzen, zoodat de eene ruit na de andere in gruizelementen viel. B\j de negende ruit stroomde het bloed hem uit den rechterpols. De ge wonde kwam hierdoor 'n beetje tot bedaren. De politie waarschuwde den G. G. en G.D. en liet den zenuwpatiënt naar het O. L. Vrouwegasthuis brengen. Dijkdoorbraak bij Sydney. Tengevolge van een hevige onweersbul. Zeven personen om het leven geko men. Bij een hevige onweersbui, welke Maandagochtend de omgeving van Sydney in Australië heeft geteis terd, zij». zeven-personen om het leve» gekomen. De storm heeft een dijk doorbraak veroorzaakt bij Syd nejfc die een uitsjapje maakte.n. w'wjden verrast, waarbij een uit vijf personen bestaande fa milie en drie jongens door den stroom werden mee gesleurd. Met uitzondering van een 16-jarig meisje zijn allen om het leven gekomen. Drie man docr het ijs. Hun redder bestolen. Zondagmiddag zijn op het Diep te Amsterdam drie mannen door het ijs gezakt. Een andere schaat senrijder slaagde er met veel moeite in hen weer op het droge te brengen Hij had daartoe zijn schaat sen moeten losbinden en op den walkant moeten leggen. Toen hij terugkwam, waren de schaatsen verdwenen. Weer bandietisme op Corsica? Uit P a r tj s. Men vreest alhier, dat het bandletls- me op Corsica weer zal aanvangen na een periode van ongekende rust, welke tot stand gebracht was door de campagne van verleden jaar. Gisteren drongen n.1. na bij Sartene, gelegen in de het Zuidelijk gedeelte van het eiland, twee mannen een boerenwoning binnen, waar zij de vrouw doodden en haar man zoo ernstig verwondden, dat voor zijn leven wordt gevreesd, waar na zij in de wildernis verdwenen. Men weet nog ntet of het motief van dezen daad roof dan wel wraak is ge weest. Er is niets gestolen, maar men acht het niet uitgesloten, dat de bandieten gestoord zijn en hierop overhaast de vlucht hebben genomen. Een schalden-erfenis. Van 21.000.000.000 dollar. Reuter meldt uit New York: De regeering Roosevelt zal bij het aanvaarden van het bewind op 14 Maart aanstaande een openbare schuld van de regeerlng-Hoover overnemen van 21.000.000.000 dollar. Dit Is evenwel niet het grootste bedrag, dat bij de re- geeringswissellng werd overgedragen, daar ln 1921 door wijlen president Harding van de regeering onder Wilson een schuldenlast van 24.000.000.000 dollar werd overge nomen. Spoorwegcngeval op station Brassel-Znid. Uit Brussel. Een trein uit Eigenbrakel is Maandag tegen den schokbreker van het achtste perron opgere den. De schokbreker werd Ingedrukt. Acht reizigers werden gewond. ALKMAAR, 21 Januari 1933. Op de heden gehouden Botermarkt waren de prijzen als volgt: Fabrleksboter le soort 8090 cent, 2e soort 7580 cent per pond. Eieren (groothandel) f 3.253.75. Eendeieren f 3.75. ALKMAAR, 21 Januari 1933. Op de heden gehouden piepkulkenmarkt waren 26 kisten en 2 korven aangevoerd. Prijs 72Vé75 ct. per K.G. Handel goed. ALKMAAR, 21 Januari 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 melkkoeien f 120140; 15 nuchtere kalveren (slacht) f 613; 97 schapen: vette f 12—20, overhouders f 812; 7 schrammen f 14; 22 biggen (10 weken) f510; 1 bok of geit f 1.50. ALKMAAR, 21 Januari 1933. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 160.000 kipeleren: 56—58 Kg. f 3.40—3.60, 58-60 Kg. f 3.50—3.70, 60—62 Kg. f 3.60—3.80, 62—64 Kg. f 3.70—4.10, 64—66 Kg. f 3.90—4.40, kleine eieren 53—65 Kg. f 3.30—3.50; 32000 eendeleren f 3.30—3.50, alles per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 23 Jan. Aanvoer: 1000 Kg. roode kool t 2.20. 4200 Kg. Deen- sche witte f 0.60—0.70, 5200 Kg. gele kool f 1.50—2.50, doorschot f 1.60. WARMENHU1ZEN. 23 Jan. Aanvoer: 2000 Kg. roode kool 2e kw. f 2.702.20, 1300 Kg. gele kool le kw. f 2.50, 625 Kg. uien stek f 1.70—1.80. BROEK OP LANGENDLIK. 23 Jan. Aanvoer: 1000 Kg. wortelen f 2.20. 8000 Kg. roode kool f 3.404.40. doorschot f 2.50—3.10. 32000 Kg. gele kool f 1.90—2.70, doorschot f 0.60—2.40. 17000 Kg. D. witte f 0.600.80, 5000 Kg. uien f 2.90—3.60, grove f 2.60—3, drielingen f 2.40. ALKMAAR, 23 Januari 1933. Andijvie f 0.70—2.80, Bloemendaler kool f 2.204, boe renkool f 3.506.30. groene kool f 0.903.10. knolselde- rle f 15.80, per 100 stuks, bleten f 1.402.30, gele kool f 0.6O—2.10. roode kool f 0.60—4.60 uten f 2.10—4.40 per 100 Kg., peren f 511, spruiten f 411, witlof I f 8.50 —11, H f 4—&50 per 100 pond, pret f 4.10—9.20. selderie f 4.207.20 per 100 bos. DEN HELDER 23 Jan. Tongen f 0.17—0.14 kl. tongen 5 cent per stuk. schol Tf 87. II f 3.503.25, scharren f 4.40 per kist, lcabeljouw per stuk f 2.25, gekookte garnalen 1716 cent per Kg. bot 31—29 cent per Kg. AMSTERDAM, 23 Januari 1933. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.401.80, id. bl. f 1.40t-1.80, idem blauwe eigenheimers f 1—1.10, idem efgenfaeïmers f 0.80—1, id. blauwe poters f 0.901.10, idem bonte poters f 0.901.10. idem Bevelanders f 1 1.10, IJpolder eigenheimers f 0.901, Idem blauwe eigenheimers f 11.10, Andijker blauwen f 11.10, Noordholl. eigenheimers f 11.10. Idem blauwe Eigen heimers f 11.10, Anna Paulowna zand f 1.752. Hll- legommer zandaardappelen f 1.752, Texelsche Roode f 1—1.10, Drentsche eigenheimers f 1.75—2, Flakkee- sche eigenheimers f 11.10, ld. eigenheimer poters 0.90 1, SDUische eigenheimers f 11.10, idem eigenh. po ters f 0.90—1 per 70 K.G. ALKMAAR, 23 Januari 1933. Ter veemarkt waren aangevoerd: 68 vette koelen f 100—220, 6 vette kalveren f 4&-100, per Kg. f 0.7O-1, 32 nuchtere kalveren f 616, 371 vette varkens 2831 ct. per Kg. Handel in koeien matig, ln varkens goed. AMSTERDAM 23 Januari 1933. Blnnenl. Granen. (Boerennoteering). Rogge f 3.75 4. wlntergerst f 4.254.75, haver f 4.505, dulveboonen f 7.508, paardeboonen f 66.50, groene erwten f 10 23, vale erwten f 78, alles per 100 Kg., karwijzaad f9 9.50 en blauw maanzaad f 1718.50 per 100 Kg. AMSTERDAM. 23 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 554 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 56—02 ct., 2e 48—53 ct.. 3e 4046 ct., per kilo, slachtgewicht 105 melk- en kalfkoeien f190—240 per stuk. 171 vette kal veren. le kw. 5255 ct., 2e 46—50 ct.. 3e 36—44 ct. per kilo levend gewicht. 25 nuchtere kalveren f5— 10. 83 schapen en lammeren f 1114 en f9—13 per stuk. 836 varkens. Vleeschvarkens 90-110 kilo 34—36 ct.„ zware varkens 32—33 ct Vette varkens 30—31 ct. per kilo. slachtgewicht. 40 paarden f50—90 per stuk. Uit Denemarken aangevoerd 3 wagons geslachte runderen. IJs en weder dienende des nam. 2 uur, (op de banen op de haven). Prijzen (bij genoegzame deel name) 50-25-10 gulden. Loting der deelnemers om half twee. HEI BES I UUR Woensdag 25 Jan. 1933 voor mannen, om geldprijzen. Aanvang 2 uur. Aangifte op de baan. Prachtige banen. Het BAAN-COMITÉ. uitgeschreven door den Ned. Schaatsenrijdersbond. Afstand 500 en 1500 meter. Leeftijd A 15-16 en 17 jaar. B 18 en 19 jaar. Aangifte bij den Secretaris S. v. d. STOK. IJs en weder dienende voor Ingezetenen, op de mooie groote Ijsbaan aan de Prijzen f 30, f 20. f 15, f 10 en f 5. Aanvang 2 uur. Loting haif twee bij den heer P. WOUDENBERG. Geen inleggeld. Aangifte bij den heer C. R. BLAAU- BOER. HET BESTUUR. worden gelezen!!!

Schager Courant | 1933 | | pagina 3