ersl Ds. N. J. C. Scharmsrhorn te Schagen STIJGENDE WERKLOOSHEID IN ONS LAND Voorspelling van Prof. Ficcard Frankrijk's bewapening Galsworthy's toestand nog zesr ernstig Door afsluitboom gereden 0RIEP! S UIT OMGEVING In het Noordhollandsch Koffiehuis van Mevr. Wed. L. Zw^ag werd Dinsdagavond een vergadering gehouden, belegd door de Provinciale Samenwerking op antt-mi- litairistisch gebied. De groote tooneelzaal was zeer goed bezet. Als sprekers traden op de heeren Ds. N. J. C. Scher- merhorn en J. Beeldman. De heer P. Dekker van Nieuwe Niedorp sprak het ope ningswoord en deelde mede dat allereerst zou spreken de heer J. Beeldman over de behandeling der dienstweigeraars te Veenhuizen In zijn inleidend woont wees de heer Beeldman op den strijd die de proletai Iers eiken dag moeten voeren en waardoor te weinig a-ndacht wordt geschonken aan den daadwerkelijken sti ijd voor ontwapening. Spr. brengt in herinnering toe de dienstweigeraars op 31 Mei 1931 in de brizond< re strafgevangenis te Scheve- iningen met gummiknupjels werden afgeranseld en hoe vooral uit strategisch o >gpunt de dienstweigeraars la ter in de rijkswerkinrichting te Veenhuizen werden on dergebracht. Immers te Veenhuizen behoefde men niet bevreesd te zijn voor de nonstreeren, en bij ontslag van dienstweigeraars maakt de directie dezer rijkswerkin richting zelfs bezwaar tegen een groepeering van meer dan vijf personen. Sor. ontkent dat men het overbren gen van de dienstweigeraars naar Veenhu'zen mag be schouwen als te zijn in het belang van de dienstwei geraars, want van de bezittende klasse mag men geen verbetering voor de dienstweigeraars verwachten. Spr. ziet er dan ook niet anders in dan een beveiliging voor het onkomende revolutionnaire gevaar. Het is onze taak de leugenachtige voorsuiegelingen in dit onzlrht ter kennis van het publiek te brengen en sor. wekt op tot massale dienstweigering aan het kapitalisme. Na dit inleidend woord doet sor, mededeelingen over de behandeling der dienstweigeraars, die zij te Veen huizen ontvangen, een behandeling waardoor Cor Har- tcg volslagen zenuwziek is geworden, en wiist on de er gerlijke methode van censuur, het vernietigen van elke symoathiebetuiging, het veelvuldig gebruik van rogge brood, waardoor in hoo°-e mate maagzuur ontstaat, een en ander tot gevolg hebbende, dat svstematisch wordt gekweekt een groote mate ven ontevredenheid en verzet. Geestelrk worden de dienstweigeraars totaal vernield, ze kriigen het gevoel zware misdadigers te zijn. en dat alles omdat zij weigeren hun medemenschen in geval van oorlog te vermoorden. En gii allen, zegt sor.. wordt dadelijks in een slavernij gehouden. Het kapitalistische stelsel is niet te handhaven en hv4 doel Is dan ook om de menschen op te wekken mee te strijden voor het idialisme, mee te strijden voor vrijheid, menschel"kheid en recht. Geprotesteerd dient te worden tegen de ge vangenneming van ds dienstwe!gerp°rs en meer dan ooit dient te weerklinken de kreet: ..Nooit meer oorlog!" Applaus Misdadigers! Hierna wordt het woord gevoerd door Ds. N. J. G. Bchermerhorn. die zal spreken over het onderwerp: „Misdadigers". Spr. deelt mede hoe hem bij een ontmoe ting te Apeldoorn door een rijk zakenman uit Amster dam is verweten dat zijn heele leven één misdaad was geweest omdat hij. als dominéé vooral, de menschen had behooren te leeren tevreden te zijn, te berusten. Maar spr. zegt, het niet te beschouwen als een blaam, doch als een eer in dezen zin misdadiger te worden genoemd, als het betreft het voeren van strijd tegen militairisme, oor log en kapitalisme. Spr. wenscht niet één van deze drie dingen ook maar één oogenblik te verdedigen. Wat toch is militairisme? Wat beteekent in ons leven de oorlog en hoe te denken over wat we aanduiden met het woord kapitalisme? Of hoe moeten we staan tegenover wat men met een leugenachtig woord noemt: de maatschap pelijke orde? Spr. zal allereerst behandelen onze houding tegenover het militairisme en oorlog, om dan na de pauze te be handelen de vraag hoe we staan tegenover het kaplta lisme. Spt. begint dan met er op te wijzen dat we van" Jongs af aan gewend z!in aan bepaalde levensvormen, ons een bepaalde levenshouding wordt opgedrongen en we daar zoo sterk aan wennen, dat we ons veelal niet afvragen of een of ander "u eigenlijk wel zuiver is. De menschen worden zóó afgestompt, dat het veelal niet tot hen doordringt dat er zulke verschillende dingen in onze maatschappij bestaan. Spr. neemt als voorbeeld het leger, dat zoo wordt geoordeeld er nu eenmaal is. en toch worden daardoor andere menschenlevens vernietigd. Daar denkt men eenvoudig niet aan sis ons voorbijgaat een officier of een generaal, evenmin als men er bij stlistaat dat even verder staat een kerk. waar de hoogste levenswet word* verkondigd, waar men ge dragen wordt door het beginsel: hebt uw naasten lief gelijk u zelf: waar worden geleerd de tien geboden. o.a.: het: gij zult niet doodslaan enz. Een geweldige tegen strijdigheid dus in deze twee dingen, maar dat tot het bewustzijn van honderdduizenden niet doordringt. Men ziet niet in. in welk een wereld van geweldige leugen we ons bevinden. Het is ons doel den menschen deze groote leugen te doen doorzien front te deen maken tegenover alles wat in strijd 's met humaniteit en menschenliefde. En dan ls het onmogelijk om milltairism* en oorlog te hand haven. Het kan niet anders of we moeten diepe af keer van het militairisme, van de voorbereiding der groote menschenslachting krijgen. Meer dan ooit in den tegenwoordigen tijd dient de mensch tot denken over deze dingen gebracht te. worden, al was het al leen maar uit nuchter zelfbehoud. Uitvoerig staat de geachte spreker stil bij de voor bereiding tot den nieuwen oorlog, bij de opvoering van de uitgaven voor het militairirme, hoe de „nlet-misda- digers", de hooggeplaatste personen, de petroleumko- ningen, de staalmagnaten, de mannen van het bank kapitaal, In het bijzonder de menschen van de bewa peningsindustrie bezig zi,n klaar te maken een nieuwen oorlog. En het volk soest! Totdat, zooals in 1914 is gebeurd, men eensklaps voor het feit wordt geplaatst en de massamoord uitbreekt. En met nadruk wijst spr. op het feit dat de komende oorlog veel gruwelijker zal zijn dan zijn voorganger, dat het in hoofdzaak zal zijn een luchtoorlog, dat in den volgenden oorlog niet het eene leger den strijd zal voeren tegen een ander leger, maar tegen de z.g. vij andelijke bevolking, waarbij zooveel mogelijk de indu strieplaatsen zullen worden bestookt. Zeer scherp teekent spr. de afschuwelijke gevolgen van de voortschrijding der techniek in dit geval, om daarna de vraag te stellen aan de aanwezigen of zij een dergelijke toekomst rullen aanvaarden of dat zij al hun krachten willen Inspannen met te strijden tegen het militalrisme, door te gaan staan aan de zijde van die Jonge menschen die gedwongen door hun geweten aan dat militairisme niet wenschen deel te nemen. Spr. hoopt dat de aanwezigen zullen begrijpen, beter een misdadiger te zijn in den geest als spr. bedoelt, dan een fatsoenlijk mensch. Applaus. Kapitalisme. Hierna wordt gepauzeerd, terwijl na de pauze door Ds. Schermerhorn wordt behandeld de kapitalistische maatscnappiJ. Spr. merkt op dat niemand van ons den oorlog wil, geen enkel volk. Oorlog is nooit in het be lang van een volk, ls nooit voor de eer van een vlag of vaderland, maar alleen voor bepaalde groepen. nJ. de groote nationale kapitalisten. Dat zijn de menschen die in het bezit zijn van de dingen die voor de produc tie onontbeerlijk zijn, dat zijn de menschen die onmid dellijk en direct belang hebben bij den oorlog. Dat zijn de menschen die geïnteresseerd zijn bij het bewa penlngskapitaa! die geld kloppen uit menschen moord. Inderdaad, de oorlog is niets anders dan een commer- cieele onderneming, om volksbelangen gaat, het nooit Hiermede is dus aangetoond, dat oorlog en militalrisme een noodwendig verschijnsel zijn in deze maatschappij waarin alles, ook het gemeenste, gedaan wordt om winst te maken en komt spr. tot de tweede vraag of deze maatschappij waaid is dat wij het voor haat opnemen. Spr. beantwoordt deze vraag in ontkennenden zin, zij heeft geen recht van bestaan en er is nooit een tijd geweest, waarin men dieper tot dat bewustzijn is gekomen dan In dezen crisistijd. Spr. begrijpt niet hoe deze toestand maar wordt aanvaard, een toestand waarin groote groepen gebrek lijden, terwijl massa's producten worden vernietigd. Er zijn er die lankmoedig oordeelen dat de toestand wel beter zal worden, maar spr. meent dat dit niet zal gebeuren en spr. hoopt dat ook niet, want dat zou beteekenen een voorlooplg herstel van de kapitalistische maatschappij. Spr. daaren tegen hoopt dat deze crisis vormt het begin van een nieuwe maatschappij. De tegenwoordige maatschappij is gebaseerd al.een op winst, niet op de behoeften der menschheid en heeft daarom geen recht van bestaan. Spr. bespreekt dan het rapport Weiter, een commissie die beoogt het voorbestaan der sociale wanorde, en propageert dan verder de groote leuze: waarbij ieder arbeidt, waar allen genieten van wat door aller arbeid wordt voortgebracht Maar willen we de practlsche verwezenlijking daarvan, dan moeten we ook uitbannen de uitwassen van het kapitalisme, dan moeten we niet hebben klassemoraal, maar hebben we noodig een menschheid moraal. Willen we principieel militalrisme en oorlog bestrijden, dan moeten we stelling nemen tegenover het kapitalisme. Spr. eindigt met den wensoh uit te spreken dat de aanwezigen ernstig en rustig het gesprokene zullen overdenken en verklaart zich reeds tevreden als ontwaakt de sympathie voor deze beginselen. Spr. herhaalt in deze maatschappij liever te zijn misdadiger door op te komen tegen de dwaasheid, verdorvenheid en zedeloosheid van de tegen woordlge maatschappij, door stelling te nemen tegen den masealen moord en door te strijden voor een maatschappij, waarin de menschen werkelijk menschen kunnen wezen. Een daverend applaus weerklinkt na deze rede. Van de gelegenheid om op of aanmerkingen te maken wordt gebruik gemaakt door den heer B. de Haan, die oordeelt dat het gesprokene oud en ouderwetsch ls. Wat het betoog des heeren Beeldman betreft, meent deze spreker dat de opsluiting van dienstweigeraars nie* geduld moet worden, terwijl wat bet gesprokene door Ds. Schermerhorn betreft, spr. oordeelt dat te weinig aandacht wordt geschonken aan de economische pro blemen, z.1. dient een aanvang te worden gemaakt met de onteigenings-periode. De heeren Beeldman en Ds. Schermerhorn beant woordden de gemaakte opmerkingen, waarbij de eerste zegt dat de menschen met de feiten bekend gemaakt dienen te worden, opdat ze tot opstand komen, terwijl de laatste zegt dat hij principieel op het zelfde stand punt staat als de heer De Haan, maar dat de arbeiders eerst gerevolutlonneerd dienen te worden. Tusschen de heeren De Haan en Ds. Schermerhorn ontstaat neg eenig debat en daarna wordt de bijeen komst met woorden van dank door den heer Dekker gesloten. Op 31 December ..932 365.671 geheel werk- loozen in 1053 gemeenten. Het departement van Binnenlandsche Zaken heeft aan alle gemeenten verzocht, in de eerste week van Januari 1933 op te geven hoeveel geheel en gedeelte lijk werkloozen op 31 Dec. 1932 als werkzoekenden bij de plaatselijke organen der arbeidsbemiddeling (in clusief het aantal te werkgestelden bij de werkver schaffingen) waren ingeschreven. Bij het samenstellen van het overzicht zijn gege vens ontvangen van 1053 gemeenten met 7.841.842 in woners. In die gemeenten stonden op 31 December 1932 ingeschreven 365 F71 geheel werkloozen en 21.839 gedeeltelijk werkloozen. Van 24 gemeenten met 78.546 inwoners waren nog geen gegevens binnengekomen. Op 26 November 1932 stonden bij 1060 gemeenten met 7.8512S7 inwoners ingeschreven 316 025 geheel werkloozen en 19.757 gedeeltelijk werkloozen. Per stratosfeer-toestel over den Oceaan. Reuter meldt uit Washington: In een rede voor de „National Geographic Society" voorspelde de bekende stratosfeeronderzoeker, prof. Piccard, dat binnen enkele jaren reizigers in stra- tosfeer-vliegtuigen den Atlantischen Oceaan zullen kunnen oversteken, met even weinig risico als men nu met een auto door een stad rijdt. De stratosfeer is volgens prof. Piccard de beste luchtweg voor transatlantisch verkeer. In de stra tosfeer is het weer altijd goed, zeide hij. Er is daar geen sneeuw, geen regen, geen mist, geen vorst, noch ijs, dat zich op de machine vastzet. Een vlucht over den Oceaan in een stratosfeer-vliegtuig, waarvan er verscheidene in Europa gebouwd worden, zal kunnen worden gedaan met een gemiddelde snelheid van 750 K.M. per uur. Zulk een tocht zal niet langer dan zes uur duren. Communistische hcngermarsch. Ongeveer 5300 werkloozen naar Darm* stadt opgetrokken. De communistische partij had gisteren naar Reu ter meldt, een hongermarsch van werkloozen naar Darmstadt op touw gezet. Ongeveer 5000 werkloozen uit Rijn-Hessen namen er aan deel. De meesten wa ren reeds in het holst van den nacht van huis ge gaan en arriveerden na elf uur bij tien graden vorst en scherpen N.O. wind op de Paradeplatz te Darm stadt. Zij hadden vaandels en borden bij zich, waar op zij levensmiddelen, brandstoffen, kleeren enz. eischten. EEN KONINKLIJKE SOLLICITANT. Als omroeper bij de Zweedsche Radio. De kleinzoon van den koning van Zweden. Lennart Beraadotte, heeft, naar Reuter uit Stockholm meldt, ge solliciteerd naar de betrekking van omroeper bij de Zweedsche Radio Omroep Maatschappij. Hij is een van de honderd gegadigden naar deze be trekking. Füxancieele commissie contra regeering. Beslist geen groote re bezuiniging dan 223 millioen franc3. Een socialistisch voor stel om 1500 miliioen te bezuinigen verwor pen. Naar VD. uit Parijs verneemt, behandelde de finan- cieelo Kamercommissie gister de begrooting voor leger en vloot. Aanwezig waren de minister van Oorlog Dala- dier en de minister van Marine Leygues, die verklarin gen aflegden over de door de socialisten voorgestelde verdero bezuinigingen. Daladler verklaarde, dat de bezuiniging van 220 milli oen francs, waarin het regeeringsvoorstel voorzag, het maximum was van wat op het oogenblik bezuinigd kon worden. Grootere bezuinigingen kenden slechts worden uitgevoerd, wanneer het leger gereorganiseerd was. In afwachting daarvan zullen in het tweede twaalf der be grooting nieuwe bepalingen worden opgenomen, waar door het aantal officieren tegen 1938 met 5000 zal zijn verminderd, en het aantal paarden van artillerie en ca- vallerie met 10.000. Voorts was in onderzoek een nieuw plan van verzor ging van het leger, waardoor een rationeelere toepas sing van de industrie producten mogelijk Is. De daar door bereikte bezuinigingen worden geschat op 1/6 ge deelte der tegenwoordige uitgaven voor het opslaan van materiaal, munitie en levensmiddelen voor den tijd van drie maanden. De minister van Marine Leygues verklaarde, dat elke verdere schrapping op de marine-begrooting onmogelijk was. Frankrijk heeft een sterke positie ter zee noodig om de veiligheid van zijn kustgebieden en zijn zeeverbin dingen te garandeeren. Flnancieele commissie verwerpt socialistisch voorstel om de begrooting van defensie met 1500 millioen te verminderen. De finantieele Kamercommissie heeft een socialistisch voorstel verworpen om de credieten voor de nationale defensie met 1500 mill. te verminderen, Zij heeft de voor stellen tot verlaging der credieten, opgenomen in het regeeringsontwerp, ten bedrage van ruim 638 millioen aanvaard. Chéron doet een beroep op de commissie. De minister van finantiën Chéron is gisteren voor dat hij aan de commissie had gevraagd niet ter Kamercommissie verschenen. Bij zijn vertrek verklaar de hij, dat hij aan de commissie had gevraagd niet tot de tweede lezing over te gaan, waardoor het openbare debat zou worden vertraagd en terug te komen van ze kere besluiten, die zij had genomen. Chéron wil nog ho pen, dat de commissie hem zal volgen; de beslissing staat aan het parlement. Uit Londen: De toestand van den Engelschen schrij ver John Galsworthy ws; gisteravond nog zeer ern stig. Ontslag van communistische ambtenaren in Zwitserland. Op 1 Maart a.s. Reuter meldt uit Bern: De bondsregeering herinnert aan het indertijd ge nomen besluit, dat op 1 Maart as. alle ambtenaren, die lid zijn van de communistische partij of van met deze partij verbonden vereenigingen zullen worden ontslagen Vreeselijk ongeluk voorkomen. In den nacht van Maandag op Dinsdag om onge veer half 2 is op de Biltstraat te Utrecht een vracht auto door een afsluitboom van den overweg bij het station Biltstraat, gereden. Ongeveer 30 Meter voor den overweg bemerkte de chauffeur, dat de boomen gesloten waren, toen hij remde gleed zijn wagen door de gladheid verder en ging door den afsluitboom heen. Daar weinige minuten later een nachtpost trein moest passeeren, nam de seinhuiswachter on middellijk maatregelen om den trein te doen stop pen. Dit mocht hem dan ook gelukken. Zoo werd dit ongeval beperkt tot schade aan auto en afsluitboom. Jonnen bevroren. Bewusteloos Lu een veewagen gevonden. Op weg naar het ziekenhuis gestorven. Gistermorgen vroeg is uit Giessendam een vracht auto, dienende voor het vervoer van vee, vertrokken naar de markt te Roterdam. In den open laadbak had de 14-jarige M. Redelijkheid uit Giessendam plaats genomen. Teen de wagen in de Lange Waranda te Rotterdam aankwam, bleek de jongen bewusteloos te zijn. De Geneeskundige en Gezondheidsdienst bracht hem dadelijk naar het Ziekenhuis aan den Coolslngel, maar tijdens dit transport is de jongen overleden. Geconstateerd kon worden, dat de jongen ten gevol ge van de felle kou ls omgekomen. De qriep in Engeland. Afnemende epidemie in Blrmingham. Volgens officieele opgave neemt de influenza- en longontsteking-epidemie te Birmingham in Engeland af. In de afgeloopen week kwamen slechts 37 doo- delijke gevallen van influenza voor tegen 83 in de voorafgaande week Dooi longontsteking werden aangetast 98 personen tegen 252 een week tevoren. In het mijndistrict van Leicestershire woedt de in fluenza epidemie nog hevig Dertig procent van de mijnwerkers is er door aangetast In verscheidene andere plaatsen, o.a. te Swansea en te Norfolk zijn de scholen gesloten. Brand in een Zwitsersche kostschool. Het vroegere Hotel Byron. Alle leer* iingen konden zich tijdig redden. Uit Bazel: Gisternacht ontstond brand in het vroe gere Hotel Byron. waar Lord Byron eenigen tijd heeft gewoond, te Villeneuve aan het Meer van Gc- nève, waarin thans een opvoedingsinstituut voor jonge Engelschen is gevestigd. Het vuur greep snel om zich heen en het drie verdiepingen liooge ge bouw werd geheel een prooi der vlammen. Op het oogenblik van den brand bevonden zich in het hoofd gebouw 27 leerlingen, terwijl de anderen zich in de bijgebouwen ophielden. Alle leerlingen konden zich tijdig redden. De materieels schade wordt geschat op ongeveer een millioen franc. Bestrijdt de Overal staat U bloot aan het besmettingsgevaar. Op straten en pleinen, in de tram, in de bioscoop, enz., overal loert deze geesel der menschheid op U. Houd! daarom, voornamelijk in tijden van verhoogd griepgevaar, steeds de onovertroffen Aspirin-tabletten bij de hand, om bij de eerste kenteeke- nen van een griepinfectie dit uitstekend middel Ie kunnen gebruiken, hetwelk het Rchaam op uitnemende wijze ondersteunt in den strijd tegen de binnengedrongen ziekteverwekkers, de koorts doet verdwijnen en daarmede verdere gevaren voorkomt. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet hel woord .BAYER' staat. Prijs 70 ds. DE BARSINGERHORN De opbrengst van de collecte ten bate van het Plaat- selljik Crisis t mlté ter gelegenheid van den feestavond der L.R. ..Bucephalus" waa f 20.71. HARINGHUIZEN'. Maandagmiddag hadden alhier voor de schoolkinde ren wedstrijden op de schaats plaats, waarbij de jeugd een mooien middag heeft gehad. De uitslagen luiden: Meisjes tot en met 10 Jaar: le pr. Jacoba van Leijen, 2e pr. Jenny Blom, 3e pr. Annie Wardenaar. Meisjes van 10 tot 14 jaar: le pr. Marietje Bruin. 2e pr. Mlentj« Delver. 3e pr. Maartje Groot. Jongens tot en met 10 jaar: le pr. Jacob Walboer: 24 pr. Simon Bosma; 3e pr. Wlm Kooljman. Jongens boven 10 Jaar: le pr. Jan Sleutel, 2e pr. Willem Bos, 3e pr. Meijert Stammes. Na afloop werden de kinderen onthaald op limonade en chocolade, zoodat allen voldaan huiswaarts keerden. KOLHORN. Door de afd. Kolhorn van den Modernen Landarbei- dersbond was hedenavond een propaganda-feestvergade- ring belegd, in de zaal van Mej. wed. Jonker. De zaal was geheel bezet. Bij opening richtte de waar nemende voorzitter eenige hartelijke woorden aan 1 adres van den voorzitter der afd., den heer Dirk Bur ger, die door ernstige ongesteldheid niet de vergadering lton leiden, en wenschte hem namens het bestuur vol ledig herstel toe, hetgeen door de vergadering met een luid applaus werd onderstreept. Als stoffelijk blijk van medeleven werd Burger een mand met bloemen geof freerd. De propagandist, de heer Van der Wielen, hield een korte, doch kernachtige rede, die niet naliet indruk te maken. De zangvereen. „Morgenrood" verleende op uib stekende wijze haar medewerking, terwijl eenige leden der afdeeling een tooneelsohets opvoerden, welke ge zien de ademlooze stilte gedurende 't spel. en 't luide ap plaus bü 't vallen van het doek. ook In goede aarde viel. Alles met alles een feestavond, waar de landarbeiders- bond met groote voldoening op kan terugzien. h n n n w n r p AARTSWOUD. Zondag viel de vrouw van A. S. door de gladheid van den weg en brak haar enkel, zoodat geneeskun dige hulp noodig was. Maandagmiddag werden door de IJsclub alhier ijs- wedstrijden voor kinderen gehouden. De prijzen wer den behaald voor jongens hardrijden: le prijs Jb. Raa, 2e prijs R. de Beurs, 3e prijs Jb. Best, 4e prijs PI. Mienis. Voor meisjes vlag in een stoof steken: le prijs Gre Veerman, 2e prijs Je. Steijn, 3e prijs B. Visser. W E R I N G E N Dinsdagmorgen om ongeveer 9 uur brak brand uit In de woonkeet bewoond door den heer H. Hendrikz te Stroe. De bewoners waren niet aanwezig. Door de bu ren ls de motorbrandspuit van Hlppolytushoef gewaar schuwd, welke onmiddellijk is heengegaan. De keet brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. DEN OEVER. IJsnieuws. De in de afgeloopen nacht op de zg. Hofmanhaven te Den Oever opgespoten banen verkeeren thans in goede conditie. Ook op het overige gedeelte der ha ven is thans ruim gelegenheid tot schaatsrijden. Het ijs is van goede kwaliteit en vele liefhebbers hebben heden reeds van de gelegenheid geprofiteerd. Het Oostelijk gedeelte van Wieringen behoeft thans niet meer naar v. EwijcksJuis te gaan om te rijden. R F, F R H f! n \V 4 A Ft D Hef heden door Notaris de Boer van Hoogwoud In lokaal Rus, in publieken verkoop aangeboden pand van den heer Heuvel aan den Broekerweg, kon het bij opbod tot f 2850 brengen en werd voor deze som door den eigenaar opgehouden. Door den veehouder J. W. aan den Westdijk werd aangifte gedaan van vermissing van vijf schapen. Bij het orgaan der arbeidsbemiddeling staan mo menteel 132 personen als werkloos ingeschreven. ANNA PAVLOWNA Naar wij vernemen, gaat de huurster van hel café 't Hoekje te Kleinesluis binnen korten tijd weer vertrekken. Ook de bewoner van de Vlas en Korenbeurs aan de Spoorbuurt zal onze gemeente verlaten. Het café van den heer Schrama wordt heden, zoo als dat in notaristermen luidt, afgeslagen LANGEND IJK NOORDSCHARWOUDE. IJswedstryden van „Nut en Vermaak.'* Op de Molensloot werden wedstrijden gehouden in het sohoonrijden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Dames: le pr. Mevr. Borst—Hart; 2e pr. Mej. A. Pran ger; Heeren: le pr. K. Boot; 2e pr. C. Langendijk Cz. Paren: le pr. Mevr. A. LangendijkSlooves en de heer K. Boot; 2e pr. Mevr. BorstHart en de heer A. de Geus De jury bestond uit de heeren A. Timmerman, J. Kos en S. Timmerman.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2