Franscfie Kabinet gevallen. I ALLE WATEREN DICHTGEVROREN. Cm kt femp'osnsskp ven Friesland Wedstrijden te Ondkarspel. Nationale wedstrijd voor amateurs om het Provinciale kampioenschap schoom-gden vooi heeren. Zondag 29 Januari worden op de banen van Volhar ding de kampioenswedstrijden gehouden in het schoon- rijden voor Heeren voor de Provincie Noordholland, "uitgeschreven door den Kon. Ned. Schaktsenrijdersbond. Deze wedstijd zal worden gevolgd door een wedstrijd voor Faren. Inschrijving kunnen geschieden bij den Secretaris van genoemde IJsclub, den heer I. M. K. van Loo te Oudkarspel, telefoon 142 Broek op Langendijk. De prijzen bestaan uit medailles en een zilveren beker. Na afloop heeft de prijsuitreiking plaats in het hotel de Eredejade te Oudkarspel, na afloop waarvan Bal wordt geelden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertenties. "Het bestuur van „Volharding" deelt ons mede: Door de welwillende medewerking van de Autobua- onderneming H.A.B.O. zijn op den bussendienst van Oudkarspel—Alkmaar, zoclang de banen van Volhar ding geopend zijn, vlaggetjes geplaatst, zoodat men aan deze bussen kan zien of de banen geopend zijn. Voorts dat op dagen dat geen wedstrijden in het hardrijden worden gehouden, daarvoor In aanmerking komende personen des morgens van 1012 uur kun nen trainen mits in het bezit van een aan hen door den secretaris verstrekte trainingskaart, tegen 50 cent per persoon voor het seizoen verkrijgbaar. Anna Paolowna. Wijdstrtjd voor vrouwen. naa pfilin sj aspftJispe.viSiouqos UUA ueaeasjun^jo riskant werkje. Men kan er niet mee beginnen voor het ijs ongeveer houden kan en wacht men er wat lang mee. dan valt. met de korte vorstperioden, die onze winters doorgaans brengen, maar al te vaak de dooi al weer In voor men aan een wedstrijd toe is. De laatste jaren moest onze ijsclub dan ook werk loos blijven, ja, men was zelfs gedwongen een kroon jaar in het bestaar ongemerkt voorbij te laten gaan. Nu echter wintert het er weer eens ouderwets op los en het bestuur van „Eendracht maakt Macht' meende, zooals de voorzitter, de beer V. Kaan aan het eind van den Vrijdagmiddag gehouden wedstrijd, meedeelde, meerdere wedstrijden tc kunnen organi- seeren. maar ditmaal do „dames voor" le moeten laten gaan. Moge het bestuur voor het bepalen van een volgenden wedstrijd een even goeden neus heb ben als voor dezen, waarin vrouwen elkaar bekamp- ten. Het was er immers prachtig weer voor, een heer lijk zonnetje en niet al te veel wind. Honderden be zoekers (cr waren alleen al een 300 wcrkloozen zon der betaling van entrée toegelaten) sloegen dan ook den wedstrijd gade en rwierden in de rustpoozen lustig rond op de rru/oie banen op het Oude Veer, want om aldoor stil te staan, was het toch wel wat „fijntjes". Fel is er door de dames gekampt. (Dames mogen we hier eigenlijk niet zeggen, want bij deze Holland- sclie sport gebruiken we alleen het g »ed-Holland- sche woord vrouwen). Vooral de strijd om den vier den en vijfden prijs was vinnig Er moest wel vijf maal gereden worden om een beslissing te krijgen voor het toekennen van deze prijzen. De heer V. Kaan reikte na afloop met een toepas «elijk woord de prijzen in Veerbure uit. De volgende rijdsters waren de gelukkigen: le prijs f60. G. Woudstre van Donlaga; 2e prijs f40. Altena-de Boer, van Boorn-Bergum; 3e prijs f20 C. Huitema van Wnrkum: 4e prijs *10. H. v. d. Meer varr Tjum; 5e prijs f 5. F. de Jong vjn Follega: 6e prijs 12.50. B. Veenstra-de Ener, van Boom Bergum. Zooals men ziet, waren de prijswinsters allen Frie zinnen en als we er rekening mee houden dat de -krant ook de spreektrompet van het publiek in het algemeen moet zijn. zouden we nog moeten vermei den. dat we verschillerd* uitingen hooiden, waarin dit betreurd werd. omdat men bet gold in dezen slechten tijd liever door plaatsgenooten gewonnen zag. Daarnaast zouden wo er dan toch ook op moe ,ten wijzen, dat nu vrij belangrijke bedragen als prij zen gegeven konden worden omdat het rijden van de Friesche dames de attractie was. die veel bezoe kers trok en dus veel geld in het landie bracht. Bij een wedstrijd voor Polderschen hadden de prijzen dus zeker lager moeten zijn. Wellicht ook heeft deze wedstrijd nog een flink batig saldo opgeleverd en is men. dank zij deze attractie. >n staat bij een volgen den wedstrijd of op andere wijze meer te doen voor 'de eigen plaatsgenooten dan men anders had kun nen doen. Na afloop van den schaatswedstrijd voor vrouwen had onze gemeenteveldwachter Teutelink het onge luk uit te giijden en te vallen, waarbij hij met het achterhoofd op het ijs sloeg. Hij verloo* het bewust zijn en werd binnengedragen bij den heer Jonker. Golükkig kwam hij echter weer spoedig wat bij. Dr. Olree. die na waarschuwing z'n spreekuur te Bree- zand moest onderbreken, om zoo noodig hulp te ver- leenen. kon voorloonig geen ernstige gevolgen con- stateeren en vermoedde dat de hoer T. een lichte her senschudding had bekomen. Breezan d. Op de Spoortocht kwam de heer Jansen bij het schaatsenrijden te vallen en brak daarbij een pols De heer J. is (een schrale troost voor hem) do zesde wien een zelfde ongeval tijdens deze vorstperiode overkwam. Een zevende slachtoffer brak door de gladheid op den weg een enkel. Juflianadorp De ijsclub „Julianadorp" blijkt een succes te zUn. Woensdag 25 Jan. j.1. opgericht, met 30 leden, heeft nu het ledental al do 100 overschreden. Donderdagmiddag werden wedstrijden voor de school kinderen georganiseerd, die met belangstelling werden gevolgd. Vrijdagmiddag werden de wedstrijden In het hardrij den veer ingezetenen van Koegras gehouden. Er waren IS deelnemers. De uitslag luidde: 1ste prijs f 10, Jb. Jimmink; 2e pr. f 5, J. Hofstra, en 3e pr. f 2.50, Jb. Kuiper. Al deze prijzen waren door ingezetenen uitge loofd. Meerdere wedstrijden staan nog op het program ma. Nieuwe NIedorp. Naar we vernamen hebben zich reeds heden Vrijdag dames opgegeven voor de amateurswedstrijden over 500 meter, waaronder een paar uit Amsterdam. Van den Ken. Ned. Schaatsenrijdersbond is toestemming ontvan gen dat de rijders die deelgenomen hebben aan de in ternationale wedstrijden in Zwitserland, deel mogen ne men aan de Maandag te houden wedstrijden om den Westfrieschen Wisselbeker. W t n k o 1 Vrijdag werden vanwege de ijsclub Winkel wedstrij den gehouden op de Grocte kolk te Lutjewinkel, met den volgenden uitslag. Schoolkinderen van Lutjewinkel, hardrijden. Jongens en meisjes 12—13 jaar: 1. K. de Wit, 2. Th. Koning, 3. Ab. Smit; 10—11 Jaar: 1. C. de Wit. 2. Guus Keijzer, 8. Elie Bakker; 8—0 jaar: L H. Smit, 2. Dirk Keijzer. 3. Trijntje Wagen; 67 jaar: L G. Smit, 2. Immetje Spaans. 3. Andr. Wagen. Schccnrijden voer heeren en dames, bedoeld als voor- wedstrijden om te worden uitgezonden naar een even- "tueelen wedstrijd van den IJ.HN. Dames, deelname D, lste pr. M. Keetman 29'G punt. Heeren, deelname 19. waaronder wel vermeldenswaardig is, de deelname van den 64-jarigcn heer P. Hoe!:, le pr. C. Kcetman 30t4 p. Paren, deelname 11, le pr. C. Honlngh en Mej. A. Ho- ningh 59 punt. Broek op Langendijk. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der ijsclub „Wintervermaak" was Vrijdag 27 Januari een ijsfeest door het bestuur georganiseerd voor de schoolkinderen hetwelk opgeluisterd werd door de muziekvereeniglng „Advendo". Das avonds werd een jaarvergadering gehouden in de zaal van Vijzelaar. onder leiding van den eere-voorxlt- ter S. Wagenaar. Uit het verslag van den penningmees ter bleek dat het saldo op 1 Jan. 1933 was f 614.55. In het bestuur werden gekozen de heeren G. Glas Az. A. Leegwater Wz. en Jb. Stammes. Besloten werd 50 gulden te geven aan het Plaatselijk Crisiscomitc. De uitslag van de wedstrijden voor kinderen was. Ringsteken meisjes: 1. A. Mulder. 2. A. Bekker. 8. A. Smit, 4. Rens Smit. Ringsteken jongens: 1. H. Blok, 2. G. de Waard. 3. P. Glos Jz.. 4. J. Goudsblom. Tonkreupelen voor meisjes: 1. A. Benten. 2. Manorie Beendere, 3. N. Mulder. Tonkreupelen Jongens: L A. Dekker. 2. P. do Wit, 3. J. Dirkmaat. Houtjesrapen: 1. P. v. d. Marei en G. A. Dekker. 2. T. Boekesteln en N. Smit. 3. J. Dekker en A. Witsen. Eendsdag ven dan Ijsbond Hollands N o irde-kwcrtfer. Uitslagen van Donderdag. Na de reeds vermelde resultaten der eerste series van den eersten Bondsdag van Hollands Noorderkwartier, gehouden op de ijsbaan De Quint te Allernaar, volgen hieronder de uitslagen van Donderdag. Zwanenburg: rijder J. Buis 1.7; Koedijk: rijder G. F. Hart 1.10; Wieringerwaard: rijder Klaas Kaan 1.3 4/5 sec.; Twlsk: rijder J. Popma 1.14 3/5. Driehulzen: rijder J. Sohoorl 1.91/5 sec.; Winkel: rij der Mantel n.o.; Zuidscharwo-ude: rijder Renaud 1.2 4/5 sec.; Nederborst den Ecrg: rijder Meyer 1.212/5 In de finale werden geplaatst de acht snelste rijders. n.1. Krom (Limmen), Nlelcn (Krommenie), Peere boom (Nieuwe Niedorp), Renaud (Zuidscharwoude) Llghart (Warmenhulzen), Evclcens (Aalsmeer), Kaan (Wieringerwaard) en van de Vall (Heiloo). De volgorde van de rijders werd bepaald door de ge maakte tijden in de eerste serie. De uitslag was: 1. Krom 59 1/5 sec.; Nlelen 1 min. 2/5 sec.; Peereboom 1 min. 4/5 sec.; Ligt hart 1 min. 4/5 sec.; Kaan 1 min. 4/5 sec.; Van de Vall 1 min. 2 2/5 sec.; Eveleens 1 min. 2 4/5 sec.; Renaud 1 min. 10 2/5 sec. (gevallen). De eerste winnaar reed voor het eerst van zijn leven op een wedstrijd Hij is 23 jaar en heeft een soepelen slag. De tweede prijswinnaar Nielen is 19 Jaar. Deze heeft Maandag het kampioenschap van de Zaan gewonnen. Kampioznsckci) van Nederland Set o inrijden. Mevrouw Be BoerBlaauboer eerste in den wedstrijd voor dames. Mevr. E. Sohoorl—Eeolman en de heer C. P. Tim merman eerste in den wedstrijd voor pa ren. Onder auspiciën van den Kon. Ned. Schaatsenrij- dorsbond zijn Dondordag te Groningen gehouden de nationale vvodstrijden om het kampioenschap schoon rijden voor dames-en paren. De geschiedenis van het nationale kampioenschap is ongeveer met het noemen van deze belde namen geschreven. Het was mevr. De BoerBlaauboer, die. in 1013—1914 reeds, te Rotterdam den titel veroverde en hoewel zij in 19161917 door toedoen van mej. Kaan, Alkmaar, even weer. op den achtergrond ge raakte, plaatste zij zich in 19171918 te Haarlem weer op do oerste plaats. Vier malen ach'er elkaar beoor deelde de jury liaar prosiatics op de ronde ijzer» als do beste, doch daarop kwam mej. J. J. van Wijn gaarden, Utrecht, naar voren, die in 1C231924, in 1917—1S28 zoowel als in 1928— 1C29 behaalde zij den eersten prijs. De uitslag was, dat kampioene werd mevr. De Boer —Blaauboer te Heemstede na vinnigen «strijd, met mej. Van Wijngaarden te Utrecht. Derde werd mevr. E. SchoorlKeetman te Barsingerhorn. De wedstrijd voorgaren verliep a.v.: 1. mevr. E. SchoorlKeetman te Earsingerhorn en de heer C. P. Timmerman te Schagon; 2. mevr. T. de Boer—Blaau boer en de heer J. de Boer te Heemstede; 3. mevr. M. M. SchaapKnol- en de heer J. Schaap te Hoogezand. Tusschen een selectie van zes dames, doch in het bijzonder tusschen de beide kampioenen der laatste 20 jaar, ontwikkelde zich een felle strijd. Behalve de gouden kampioensmcdaille. werd mevr. T. de BoerBlaauboer de juhileumbokaal van den Kon. Nederl. Schaa'senrijdershond uitgereikt. Do an dere prijswinnaars ontvingen medailles. Schenk wint de 500 Meter. Langendijk (Cudkarspcl) eerste op de 50C0 Meter. In 't totaal klassement goede prestatie» van Noord-Hollanders. Vrijdagmorgen zijn te Leeuwarden de wedstrijden aangevangen om de Friésche Kampioenschappen voor amateurs op de 500, 1500 en 5000 meter. Er werd ge reden op de banen van de Kon. Ver. „De IJsclub". De wedstrijden stander onder auspiciën van den K.N. S.B. De baan is niet in buitengewoon goede ccnditiee, waarover algemeen werd geklaagd. In totaal hadden zich 56 deelnemers laten inschrijven. Do 503 Meter. In deze klasse werd formidabel gereden. De cracks kwamen het laatst In de baan en toen bleek het dat de tijden door de Friezen gemaakt, verre werden over schreden. Heiden en Van der Scheer kwam in dit klas sement niet uit Zij reden de 500 M. bulten mededin ging. De uitslag van de 500 M. is* 1. K. Schenk. Anna Paulowna, 47 2/10 sec.; 2. L. Dijkstra, Den Haag. 49 2/10 sec.; 3. W. Keetman, Winkel 49 5/10 sec.; 4. J. Lange- dijk. Oudkarspel, 49 5/10 M. Do 1500 Meter strijd. Ook op de 1500 Meter werd far.atlek gereden. In dp»e rubriek vielen cok prijzen ten deel aan Nooro Hollanders. Er werden gcede tijden gemaakt De uit slag luidde hier als vclgt: 1. L. Djjk:tra wint !n 2.36; 2. K. Schenk 2.38.8; 3. J. Langedijk 2.39.6; 4. W. Keet man 2.41.5. 5093 Mater. Daarna werd het programma afgewerkt met de 5000 Meter wedstrijden. Ook in deze klasse is met vol en thousiasme gereden en vele moe ie en spannends kam pen brachten het talrijke publick In verrukking. Toen de uitslag bekend werd, bleek 't vclgende resultaat 1. Langendijk te Oudkarspel 9.23.4; 2. L. Dijkstra, 's-Gra venhage, 9.23.6; 8. K. Schenk, Anna Paulowna 10.00.7; 4. L. v. d. Ruit, Amsterdam, 10.05 Algemeen klassement. Het algemeen klassement Is: 1. L. Dijkstra 157.58 2. J. Langer, dijk 1E8.77; 3. K. Schenk 160.30; 4. L. v. d. Ruit 614.62. Heiden en v. d. Scheer werden gehuldigd, nadat zij buiten mcdcdir"?ng de 500 M. hadden gereden resp. in 50.1 sec. en 47.8 sec. Een droeve dag was het zeker voor Koops, die door een. aanrijding een sleutelbeen heeft gebroken, waar door hij niet macr aan de wedstrijdsn kan meedoen. Onder de deelnemers heerschte een opgewekte stem ming, welke neg bster werd t~en Thunberg, de be roemde Fin, tct tijdopnemer bij dan wedstrijd werd ge- t promoveerd. Scheidsrechter was de heer C. P. Eecen, bestuurslid van den KJ-J.S.B» Eet ijs verspert de greote rivieren. Eerhaaldeïijk tracht zich het zwa re drijfijs vast te zeiten We mogen veilig verklaren dat thans alle wateren, en dat rijn er wat, in ons vaderland met een dikke on stevige ijslaag zijn bedekt. De ijsorekers werken dag in dag uit, om de ri vieren open te houden, maar veel succes is er niet te bereiken. Het zware drijfijs, dat de geheele breedte van de groote rivieren bedekt, is nog nauwelijks in bewe ging en herhaaldelijk tracht liet zich vast te zetten en zoo heeft zich gisteravond op de Waal tusschen Upijnen en Zaltbomiuel, nadat het ijsveld tot nu toe steeds in beweging geweest was, een ijsdarn gevormd, zoodat do versperring thans delinitief schijnt te zijn. Vermoedelijk reikt de dam tot op don bodem. Ook de Rijn cn de Lek zijn bedekt met zwaar drijf ijs. De schollen, die reusachtige afmetingen hadden aangenomen, dreven aanvankelijk nog statig en lang zaam voort, totdat zij plotseling tot stilstand kwamen en het nu niet lang meer zal duren of men kan over het ijs der rivier de Betuwe bereiken. In de Maas doet zich het merkwaardige verschijn sel voor, dat daarin zeer veel grondijs wordt ge vormd. Ook deze rivier zal wel spoedig vast gaan zit ten. Waddenzee onbevaarbaar. De zeer lage waterstand op de Waddenzee tenge volgc van den aanhoudenden Oostenwind en ook de toenemende ijsgang, hebben den gcregeldcn boot dienst TexelDen Helder doen stauen. Do boot, die om elf uur op Texel moest aankomen, kwam uren te iaat binnen. Op de Wesierschelda Op de Westerscheldo bevindt zich zeer veel drylijs en do scheepvaart ligt er vrijwel stil. Sleepboot van de marine vastgeraakt. Het sleepbootje van de marine, dat den dienst on derhoudt tusschen Den Helder en hel vliegkamp Dc Mok op Texel, vertrok gisterochtend ongeveer negen uur naar hot vliegkamp, doch is onderweg in het ijs vastgeraakt Door het kruiende ijs werd het bootje naar de Texelsclie kust gedreven. Sleepboo'.en van de marine en een van liet bureau Wijsmuller zijn ter hulpver loening uitgevaren cn zijn cr na veel moeite in ge slaagd het bootje gistermiddag te ongeveer vijf uur in de haven van Den Helder terug te brengen. Ba schaatsen aan. Overal wordt druk schaatsen gereden, üe meren in Zuid en Noord Holland, alsook in Friesland zijn over het algemeen goed berijdbaar. En men maakt er overal dan ook een dankbaar gebruik van. AndijkStavoren v.v. op de schaats. Stavoren, 25 Jan. Vanmiddag om half vier zijn te Stavoren een vijftal scuaatsenrijders aangekomen, komende van Andijk. Het waion de heereu W. Vlam, Mantel, J. liietterman, G. Bietternian en J. Broerc, allen uit Andijk. Zij hadden don afstand in twee uur afgelegd. De heeren W. Vlam en D. Mantel hebben het ongeluk gehad door het ijs te zakken, doch zij konden worden gered. Onmiddellijk na aankomst te Stavoren aanvaardden zij weder de terugreis. De burgemeester van Stavoren waarschuwt het pu blick, dat de overtocht over het ijs van het IJsselmeer tusschen do N'oordhollandsche cn Fricscho kust ern stig moet worden ontraden, in vorband met de aan wezige zeer gevaarlijke wakken voor de Friesche kust. Van Volendam naar Marken. Onder leiding van burgemeester Kolfschoten van Edam, is do baan van Volendam naar Marken ge heel in orde gemaakt Zij is aan weerskanten met stroobiczen afgezet. Het ijs is van schitterende quali- teit Het beginpunt van de baan ligt achter hotel Spaander. Internationale wedstrijden te Engelberg. Donderdag werd te Engelberg een aanvang gemaakt met da Internationale wedstrijden In 't hardrijden. Aan gevangen werd deze dag met den strijd om de Twen- thebeker-afstand 3CC0 meter. Do winnaar van hot vorige Jaar. de Oostenrijker Ricdl was ook heden weer eerste. Het resultaat luidde: 1. Winnaar van den Twenthe- beker Rledl, tijd 5 min. 6.3 sec.; 2. Hooftman, tijd 5 min, 23.2 sec.; 3. J. d e Koning, tijd 5 min. 27.8 sec., 4. Saai, tijd 5 min. 29.2 sec.; 5. Van der Garde Jr.. tijd 5 min. 35.2 sec.; 6. Urban ttfd 5 min. 44.8 sec; 7. Scholten, tijd 5 min. 53.9 sec. (gevallen). Do regeering-Ecncour met 390 te gen 193 stemmen In de minderheid. Nagekomen Jttaricltten. TRAMDIENST SCHAGEN-4EUIJCKSLUIS. Naar ons ter oore komt, is bij de Directie der Spoor wegen het plan in overweging, het aantal loopende trammen op de lijn Schagen—v. Ewljcksluls In te krim pen. Het zou wel jammer zijn, als die plannen door gingen, omdat de verbinding met Wlerlngerwaard An na Paulowna en Wleringcn er maar weer slechter door «ou worden. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd; Rcné Hlldire dj Beer. oud 23 Jaren, grondwerker, cn Geertruida Agatha Roobeek, oud 20 jaren, ronder beroep, beiden te Schngcn. Jan Bax oud 27 laar. chauffeur, te Winkel en Ei'saheth van Stlpriaan, oud 22 jaren, zondei beroep, te Schaffen. Getrouwd: Petrus Jacobus Boek en Loulsa Anna de Jongh. Geboren: Johannes Jacobus. z >on van Jacob Hulj berts en Catharlna Agnes ('enrtruida Eatius. POLITIE. Achtergebleven: Een schaap. ZONDAG 29 JANÜABI 1933. NED. HERV. GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, geen dienst PARIJS. Per telefoon. Na een langdurige nachtzitting Is de regee ring Paul Bonconr In den vroeren morgen met 390 tegen 193 slemmen ten val gebracht De regcering is gestruikeld in dc kwestie over de financieele maatregelen tot herstel van het begroo- tingsevenwlcht Hoewel er veel voor een uitvoerverbod zou zijn te zeggen ls bet practisch onuitvoerbaar en zullen de Sta ten Generaal een dergelijke regeling niet goedkeuren. Bij de behandeling van de agenda voor de buitenge wone algemeene vergadering voor het Centraal Bureau werd besproken de handhaving der minimum prijzen en een fondsvorming hiervoor met steun der regeering. Dit agendapunt ontlokte een lange discussie en tenslotte be sloot men voor te stellen dat voor 80 pet. van olie pro ducten voldoende steun wordt gevraagd, te berekenen naar de aanvoeren 1931 en 1932. De bijzondere gevallen door plaatselijke commissies vast tc stellen. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werden de h.h. S. de Boer Kz., W. Visser, A. Hoogland en H. Glas gekozen. Eij de rondvraag kwamen enkele huishoudelijke zaken ter sprake De heer A. Hoogland vrceg hoe het ging met de afgifte van bonnen r.a 1 Januari en cf de prijs der belastingbriefjes niet kon worden verminderd op f 0.10 daar er bij de uitreiking in café's altijd nog iets by komt Voorzitter vond f 0.25 een matige vergoeding, doch zou het ook aangenamer vinden, als deze bawijsjes niet meer in café's werden afgegeven. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA. Loep der fcevo'-tlttg. Ingekomen: Mei. S. Vogel van Durtmund (Duitsch- land); K. Buik van Zijpe: J. Kauw van Warmenhul zen: Mei. R. C. Verrcseji van Ussendrenu. Vertrokken: J. J Hermans naad Hengstdijk; A. Bruinewoud naar Wicringerwaurd. Burgerlijks StarS. Geboren: Nicolaas Johannes, zo m van J C. van Grieken en C. J. v. d. Pijl; Alhertn Clasina. doch ter van A. C. Steenvoorden en M T. de Groot: Griet je, dochter van N. Spigt cn P. Huigen; Paulus Wil lem, zoon van P. J. Voorthuijzen <n C. v. d. Klooster; Lucia Margarelha. doenter vpn S U Zui- dema en F. Buwaldn: Dirk z>on vnn J. Wiegman A van Woelden; Cornelis. zoon van A. Meeldijk en C. Lont, Ondertrouwd; N. Rink en A. A. Grocn-weg; R. Olt- mans en D A. Philinsen. Overleden: Wed. M Smit-Buisman, oud 66 J. WINItEL. Tot tijdelijk onderwijzer aan de U.L.O. school alhier ls aangewezen de heer C. Zwart te Schagen ter vervrn ging van den heer C. Wit. aan wien een ongeval l» overkom on. LANGE REIS, VFENHUIZEN. Donderdag vergaderde do ijsclub Veerhuizen bij den heer Visser. Er v.-as greote belangstelling (31 leden). BU do opening memoreerde de voorz. de heer Gaaijaard het 33 jarig bestaan der vereen. Do notulen werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek datthans in kis is f 89.78, waarvan echter nog een f 50 betaald moet worden. Het ledental i.i .flink tccgcncmen. Nu volgt bestuursverkiezing en verkiezing V3n com missarissen. Na verschillende stemmingen ziet het be stuur er als volgt uit: C. v. Twuiver (voorz.). E. Stapel, (vice-voorz.), J. Eenit (penningm.). Witsmeer (secr.). Bossen (viao sear.) Hoofd-baancomm'sscrlsren Bo«rs- ma en D. de Jong. Baancommissarissen P. Groen. Anne Sieperda, Jb. Davids. J. Kooij. P. Elzinga. Do heeren Gaijaard. Aker, J. Ham-en J. Benit wen- schen niet meer voor een herkiezing in aanmerking te komen. Inplaats van den heer Hoogland, die wegens onge steldheid als bede bedankt had. werd als bode benoemd de heer A. Sieperda. De regeling der wedstrijden werd aan het bestuur overgelaten. Besproken werd da %'erlichUng der baan bij avond. Dit werd aan het bastuur overgelaten. De heer Ham bracht hulde asn de aftredende bestuure- leden en daarna volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmiddag vergaderde het bestuur der Langen- dljker Groertencentrale ln het betaalkantoor. Voorzitter de heer P. Slot. De secretaris, de beer S. de Boer Kz.. las de notulen, welke werden goedge keurd. Elijken» opgave van het betaalkantoor heeft de omzet over December 1&32 bedragen f 70.242.63. De geheele omzet over 1932 Is f 1.209.735.20 geweest, tegen In 1931 ruim f 2.200.000. Vcor het fond» voor de minimumprijzen ls In de laatste 2 maanden f 677.68 ge reserveerd. Van het In- en Verkoopbureau was bericht ontvangen, dat het de werkzaamheden ook ln 1833 zal voortzetten, terwijl de Comm. van Toezicht heeft be clcten, dat alle producten, die den minimumprijs niet cpbrengsn, door het bureau zullen worden overgenomen Van de Prov. Commissie was bericht ingekomen, dat van de stcunuitkeering geen half prccent voor de fonds vorming behoefde te worden afgehouden. Van de Rcgceringscommlssarls voor de Steunwet waren eanige brieven ingekomen. Vcor de koel van 1 Januari tot Mei en de aardapelen tot 1 November (be- nalve de winteraardappelen) was aan de L.G.C. f 183,746,C9 overgemaakt De heer A. Hoogland wilde ten behoeve van de vracht vaarders een vierde prccent van den betaalmeester in- neuden en esn half prccent van de ontvangsten der veiling afrtarn aan de vrachtvaarders, Na eenige bcrareking werd de regeling aan de vracht- va "rders overgelaten. Ter sprake kwam om den uitvoer van koolzaad te beletten. EIERVEILING SCHAGEN. 23 Jan. Aangevoerd: 70.000 kipeieren: 52—54 Kg. f 3.804.1(^ 55—57 Kg. f 3.80—4.20. 58—60 Kg. f 3.90—4.40. 61 63 Kg. f 4.404.60. 64—67 Kg. f 4.50-^70. 500 eendeieren f 3.50 BROEK OP LANGENDIJK. 27 Jan. Aangevoerd: 17000 Kg. roode kool f 2.10—4.20. door schot f 1.30—2.90, 57000 Kg. gele kool f 2.20—3.50. door schot f 1.00—2.60. 7200 Kg. D. witte f 0.70—0.90, 4000 Kg. uien f 2.S04.50. grove f 3.10—3.40. WARMENHUIZEN, 27 Jan. Aangevoerd: 34400 Kg. roode kool le kw. f 2.304. 2e kw. f 1.903.59. 11030 Kg. gele kool le kw. f 3-3.30. 2e kw. f 2.10—2.70, 1C500 Kg. witte kool le kw. f 0.80 —1.20. 2e kw. f 0.60. 1100 Kg. uien: drielingen f 3.30 3.40. uien f 3.804.20. grove f 3.40. NOORDSCHARWOUDE. 27 Jen. Aangevoerd: 1600 Kg. uien: gele nep f 1.50. drielingen f 1.20. uien f 2.304.50. grove f 2.20. 20900 Kg. roode kool f 2—4.10. doorschot f 1.20—3. 19300 Kg. D. witte kool f 0.60—1.10. 8300 Kg. gele kool f 1.30—2.70. door schot f 1.501.20. Doorgedraaid: 1300 Deensche witte. ALKMAAR. 27 Jan. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 174 H.L. aangeveerd, waarvan soort en prijzen als volgt 10 H.L. tarwe f 3.75, 9 H.L. gerst chev. f 4.75, 77 H.L. haver f 4.59—5 75. 25 H.L. boonen, wo..: zoaiboonen f 6.15, brulno boonen f 1013, cltrcenboonen f 15, witte boonen f 1516, 29 H.L. karwijzaad f 20. blauwmaandzaad f 38, 33 H.L. erwten, w.o. gelezen kl. gr. erwten f 16, groene erwten (kleine) f 7.59, grauwe erwten f 8—20, vale erw ten f 916, all33 per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 27 Jan. Op da heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 51 stapels wegende 57C00 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen els volgt: fabrieksbaas: 42 st. kl. f 25. 3 st. com missie f 23.50, 2 st. middelbare f 22.50, boerenkaas: 1 st. kl. f 26.50. en 3 st. comm. f 30. Alles met ryksmerk. Handel goed.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2