Bevroren P1 a a t s e 1 ij waterleiding? 1. KEESMAN, op het Koord. k Nieuws. Schager Handeldrijvende- en Industriële Middenstandsvereenig'ng Bek en dmakin gen. Tegen GRIEP ult de OMGEVING SC H 00 RL De plaatselijke vereeniging tot steun bij ziekte: „Hulp in Nood", hield Woensdagavond in het lokaal van den heer Timmerman haar jaarvergadering; 36 leden en donateurs waren aanwezig. De voorzitter, burgemeester van Fridagh, opende; de notulen werden gelezen en goedgekeurd, waarna werd medegedeeld dat ongeveer 40 leden bericht van verhindering hadden gezonden. Een jaarverslag had de secretaris niet gemaakt., er was te weinig te mel den. De voorzitter gaf echter een mondeling over zichtje. De heer J. N. Kroon (bestuur) bracht naar voren, dat zij die langer dan 2 jaar ziek zijn, geheel ten lasto komen van de plaatselijke kas, daar de her verzekering dan buiten werking wordt gesteld. Ook de heer Groen (hoofdbestuur) sprak in dezen geest» De vergadering besloot om voorloopig de maatregel te handhaven, doch droeg het bestuur op om op de finantiën te letten; zoo gauw die een minder goed beeld geven, dienen andere maatregelen te worden ge nomen. Vervolgens gaf de penningmeester, de heer Jan Keeten een overzicht van den financieelen toestand. Het ledental was van 104 op 106 gekomen. Per 1 Jan 1932 bedroeg reserve en kas f2493.13 en cp 't einde van dat jaar f2491.13, een achteruitgang dus van f2.mede veroorzaakt door het loffelijk besluit om de halve subsidie in de gemeentekas terug te storten. Onder dankzegging wordt de rekening goedgekeurd. Tot leden van de fin. commissie voor 1933 werden aangewezen de heeren Fl. Schenner en Corn. Hoog- vorst als donateurs, en A. Gutter met A. Duin als leden. De aftredende bestuursleden, do heeren Jb. Kruijf, J. N. Kroon en A. Zwagerman werden allen met bijna algemeene stemmen herbenoemd, en na men hunne benoeming weder aan. Naar de vergadering van den Bond van Zieken kassen werd de heer C. Delver afgevaardigd. De heer D. Groen (hoofdbestuur) deelde een en an der mede over de financicele liqudatie van den ouden bond van ziekenkassen. De heer Vinke (hoofdbestuur) deelde mede, dat van de pl.m. 4000 gulden, 1100 gulden is verloren gegaan aan onkosten (f684.aan de advocaten) en ofschoon is overeengekomen, dat het deel der ziekenkassen in de bondskas zou blijven, is toch aan alle aangesloten ziekenkassen van den nieuwen bond een schriftelijk overzicht van deze zaak gezonden. De voorzitter zegde geen spijt te hebben dat de nieuwe bond is opgericht, en we daarbij zijn aange sloten. Hij bracht daarbij een eeresaluut aan den heer Visser, oud-burgemeester van Nieuwe Niedorp, welke steeds had getracht, te komen tot oprichting van een bond var ziekenkassen in Noordholland boven het Noordzeekanaal. Na afloop van de agenda hield de heer Vinke, Secretaris van den Bond van Ziekenkassen in Noord holland boven het Noordzeekanaal, een causerie over de herverzekering en hoe men daartoe gekomen was. De ervaring leert, dat gemiddeld per jaar en per lid 7 ziekendagen voorkomen, doch diezelfde erva ring laat ook zien, dat er ziekenkassen zijn met 3 en andere met 14 ziekendagen. Die eersten zullen het wel rededn, doch de laatsten kunnen er lang niet komen. Voegt men nu een aantal vereenigingen bij elkaar, dan krijgt mtn een gemiddelde draag kracht van het risico. Nu is men van de gedachte uitgegaan dat de kos ten i.d. Ie 13 weken van 'n ziekte door de kleine kas- •en zelve zeer goed te dragen zijn, doch dat men't ri sico heeft te verdeelen over meerderen. zij 't dan ook met variatie betreffende den duur van een ziek tegeval, waardoor men progressie krijgt Zoo is er dan, door het risico te verdeelen over de aangesloten kassen, die dit wenschen, in 1932 als proefjaar reeds veel en goed werk gedaan. De herverzekeringspremie bedraagt 10 van de pre mie-inkomsten van een aangesloten kas en komt er te kort, dan wordt een extra omslag geheven. En nu roept spreker allen op om progagandist te worden en het werven van nieuwe leden, jonge lo den en kleine baasjes vooral. De Voorzitter dankt den spreker voor zijn helder»» uiteenzetting en wijst vooral op de noodzakelijk heid van werving van leden onder de jongeren en onder de eigen werkers. Bij de nu volgende bespreking bleek, dat er 8 van de 11 ziekenkassen zijn aangesloten en dat het voor arbeiders in lossen dienst zeer nuttig is om zich bij „Hulp in NoocT' aanvullend te verzekeren, zoo hoog mogelijk. Na een avond van vruchtbare besprekingen, sluit de voorzitter m9t een gepast woord de vergadering. OUDE NIEDORP De Raad dezer gemeento Is ln openbare vergadering bijeengeroepen op a^. Maandag, nam. 2 uur, ten Raad- bulze. Gevonden: Compleet stel autolampen. Inlichtingen te bekomen ter secretarie. BARSINGERHORN ERNSTIGE AUTOBOTSING. Donderdagmorgen om ruim 9 uur heeft alhier een jntobotslng plaats gevonden, welke veel materieele •ohado ten gevolge heeft gehad. In de wegbocht. voor het huls van den heer C. Smit „ontmoetten" een met biggen geladen veeauto van den beer J. Droog uit Zijdewind, die ter Schagermarkt tcog. en een luxe auto uit St Anna Parochie in Friesland, die over den nieuwen afsluitdijk was gekomen, elkaar. Een botsing was onvermijdelijk. De beide auto's werden da nig gehavend. Van den veewagen is de heele motor ver nield als ook de stuurinrichting, zoodat voor eenige hon derden guldens schade is veroorzaakt. De luxe auto kwam er niet beter af en ook hier is de schade vrij aanzienlijk. Door het deskundig personeel der fa. Rlaauboer en Rossen werden de beide wagens weggesleept. De chauffeurs kwamen met den schrik vrij, evenals de biggen. LANGEND IJ K NO ORDS CHA KTWOUDE. Door den aanhoudenden vorst is het niet meer mo gelijk doe doorvaart naar de velling open te roeien, zocdat men nu aangewezen is op het vervoer per as. Voor de werkloozen, die hiermede nog iets verdien den, ls dit een strop. - OUDKARSPEL. Door de ijsc^'b „Volharding" zijn verscheidene werk loozen te werk gesteld bij het in orde maken van de tlsbaan. Z IJ P F, GEMEENTE ZITPE. Burgerlijke Stand van 20 tot en met 26 Januari 1933. Geboren: Jan, zoon van Pieter Wittebol en Jacoba Kooij. Ondertrouwd: Nicolaas Hermanus Pronk, 31 Jaar, transportarbeider, te Warmenhuizen en Adriana Maria Antonia van Schalk, 29 jaar, te Zljpe. Getrouwd: Johannes Blankendaal, 24 jaar, landbou wer te Harenkarspel en Catharlna Agatha Veul, 20 Jaar, te Zijpe. Overleden: Geene. AUTOBOTSING OP HET NOORD. Wederom heeft er op 't Noord alhier, welke weg zoo 2oetjes aan bij HJ3- automobilisten berucht ls geworden een autobotsing plaats gevonden. Donderdagmiddag om ongeveer kwart voor twee kwam uit de richting Scha- gerbrug de auto. bestuurd door onzen plaatsgenoot, den heer Kr. Jr. Juist in den smallen wegbocht vóór de nieuwe Veldstraat moest de heer Kr. een luxe auto pas- seeren, bestuurd door een Inwoner uit Alk maar. De heer Kr. reed harder, volgens getuigen, dan wel bij 't passeeren gewenscht Is, en remde daarom wat. Door de gladheid van den weg ging de auto glijden en botste tegen den Alkmaarsehen wagen aan. Laatstge noemde werd tegen het hek. voor 't perseel van den heer P. Slotema.ker gedrukt, welk hek dan ook gehavend werd. De auto van den heer Kr. werd aan linker voorspat bord en bumber beschadigd. Erger was de andere auto cr aan toe. Hier werd een treeplank en spatbord deerlijk gehavend, terwijl een achterwiel werd ontzet. Belde auto's moesten door den heer Kamp. garagehouder alhier, worden weggesleept. De schuldvraag maakte een punt van lange discussie uit, maar waar de majoor der Rijksveldwacht, Holema proces-verbaal opmaakte, zullen we t,z.t van een en ander wel meer vernemen. GYMNASTIEK. De Chr. Gymnastiekvereenlging Excelsior zal op Don derdag a.s. haar derde uitvoering geven en wel in de zaal van den heer Igesz. De verschillende onderafdeellngen benevens de dames en heeren zullen dan een staaltje van hun kunnen ge ven. Door een der onderafdeellngen zal een gymnasten- rnpl wc.;den opgevoerd. Waar alleen gymnastiek het geheel voor sommigen wat eentonig zou maken is voor deze gelegenheid een blijspel geschreven, getiteld: Eind goed. al goed. De eerste opvoering van dit vroolijk spel zal dien avond dan voor do eerste maal geschieden. Gezien do slechte tijdsomstandigheden ls de entree zeer laag gehouden, zoodat het bezoeken van deze uit voering voor niemand een bezwaar kan zijn. KAMERLID MR. DUIJS. Dinsdag a.s zal het Kamerlid Mr. J. E. W. Duijs alhier een spreekbeurt vervullen voor de S.D A.P. Even een boodschap naar het Tech nisch Bnrean Met de NIEUWSTE VINDING ont dooien wi) Uw leiding ln den kortst mo> gelijken tijd. Geen beschadiging meer door spiritus- oi benzinelampen oi zelis opbreken van vloeren. ALT IJ D TE ONTBIEDEN. MARKTOY FIIZICH7. Da aanvoer van vette koeieri was nog bulten verwach ting met zoo'n strengen winter en gladde wegen. De prijs was 30 ets. hoogop. De handel was stil. Gelde- en kalfkoeien niet op de markt aangevoerd, te koud voor de beestjes. Do handel In stieren stug. Van vaarzen geen melding. De handel in graskalveren was ook zeer stug en in de nuchtere kalveren was de handel heel goed. De vorige week was de handel in overhouders en vette nchanen heel goed en nu dezen keer al zeer slecht Oude slachtschapen van 1015 gld„ stug. Van paarden viel ook weinig of niets te melden. De handel In biggen was goed en schrammen ging ook beter. Vette varkens golden tot 16 ets., dus dat was ook merkelijk beter, de aanvoer was nu juist niet groot, mis schien had dat invloed op den prijs. Kippen bij 't oude, gewone handel. THEATER ROYAL. „De duivel van U 69". Zoo luidt de titel van het hoofd nummer. welke dezer week in theater Royal zal worden vertoond. Van den inhoud deelen we 't volgende mede. Commandant Sturm, gezagvoerder over een kleine duikbootbasis in een havenstad van Noord Afrika, is een brute, jaloersche echtgenoot, maar doet zich in het publiek steeds zeer vriendelijk en goed gehumeurd voor. Als Sturm een van zijn luitenants laat overplaatsen wegens onbekwaadheid weet Diana dat zijn jaloezie de werkelijke reden van deze degradatie is. en zij doet po gingen om den luitenant te helpen. Sturm krijgt een aanval van dolle woede, en in haar angst vlucht Diana het huis uit en dwaalt de straat op. De inlandsche be volking viert een godsdienstig feest, en Diana dreigt in de dansende, dringende menigte het bewustzijn te ver liezen. Een sterke hand helpt haar overeind en duwt haar een winkeltje binnen waar zij een oogenblik kan rusten. Om den winkelier tevreden te stellen, neemt de man een flacon goedkoops parfum. Beiden begeven zich naar de woestijn om de schoon heid van de stille sterrenhemel te genieten. Als zij in het zand liggen morst Diana de parfum over haar japon, en veegt de vloeistof af met den zakdcek van den Jon gen man. De romantiek van de situatie, de vrede en schoonheid van den nacht werken op beiden in, en zij geven toe aan hun verlangen naar liefde. Doch ln den vroegen morgen als zij zich naar de stad terug begeven dringt Diana er op aan dat zij elkander nimmer meer moeten terugzien Sturm is reeds weder jaloersch, en zijn verdenking wordt nog grooter wanneer hij het parfum ruikt Doch wanneer zijn nieuwe Luitenant Sempter, zloh bij hem aanmeldt, ls hij weer goedgehumeurd totdat de lui tenant zijn zakdoek laat vallen, en Sturm hetzelfde par fum ruikt Diana treedt het vertrek binnen, en ontdekt tot haar ontzetting dat de nieuwe luitenant niemand an ders is dan haar minnaar van den vorigen nacht. Sempter gaat aan boord van de duikboot, maar Diana snelt hem na om hem te waarschuwen voor de wraak van haar echtgenoot Intussohcn komt Sturm aan boord en wanneer hij verneemt dat zijn vrouw aan boord ls, geeft hij bevel te vertrekken en onder te duiken. Na een hevige woordenwisseling met zijn vrouw in tegenwoordigheid van Sempter, waarbij zij hem bekent dat zij den luitenant lief heeft, stuurt Sturm de boot op een vrachtschip aan. Dan geeft hij het commando over aan Sempter op het oogenblik waarop de botsing plaats heeft. De boot zinkt en de equipage is gereed om wraak te nemen op den luitenant. Dan komt Diana tusschen- beide, en verklaart dat kapitein Sturm waanzinnig is. De bemanning volgt thans de bevelen van Sempter. en allen slagen erin veilig de oppervlakte van het water te bereiken. Slechts Sturm vlucht ln zijn eigen kamer, opent een klep. en komt in do woeste watervloed om. Ten slotte vinden Sempter en Diana elkander terug, ditmaal voor goed. De Schager Handeldrijvende- en Industrieole Mid- denstandsverccniging kwam in jaarvergadering bij een op Donderdag 26 Januari, des avonds om 8 uur, ten huize van den heer Ph. Roobol aan do Markt Om ruim 8 uur opent de voorzitter do heer Ch. H Tli. Schmalz deze bijeenkomst. Spreker heet de aan wezigen, 21 in getal, hartelijk welkom op dezo eerste vergadering in 1933. Namens hot bestuur wenscht voorzitter den leden van harte geluk en voorspoed toe in 't juist begonnen jaar, zoowel in huiselijken kring als in zaken. Van de omstandigheden, waarin do landbouwende omgeving van Schagen momenteel verkeert, aldus gaat spreker voort, moest de Middenstand helaas de terugslag ondervinden. De crisis in land- en tuin bouw heeft niet nagelaten op den middenstand haar invloed te doen gelden. Laten we hopen, dat 1933 gunstiger zal wezen en dat er vooruitgang mag zijn te ronstateeren. Voorspoed zal nog wel niet te ver wachten wezen in den nahijen tijd. Hierop verklaarde voorzitter do vergadering voor geopend. Door den 2cn secretaris, den heer K. S. Loguit., wer den vervolgens de notulen der vergadering van 31 October 1932 gelezen en daarna goedgekeurd. Naar aanleiding der juist gelezen notulen kan voor zitter mcdedeelcn. dat voor 't afha'en van poststuk ken het postkantoor is geopend tot half één, maa>- dat is gebleken dat pp genoemd tijdstip nog weinig post aanwezig is. Mededeeling wordt gedaan, dat pogingen zijn aan gewend bij den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie, om de post van de Wicringermccr via Kol- horn te verkrijgen. Antwoord op dit verzoek is nog niet ingekomen. De agitatie der vereeniging om de rechtbank te Alk maar te behouden, werd mot succes bekroond. Mot het ageeren voor 't nehoud van het kantongerecht is men minder gelukkig geweest. Dit zal mettertijd wel worden opgeheven Voorzitter doet mededeeling van het feit, dat het bestuur tijdens Sint Nicolaas en Kerstfeest autobus sen heeft doen rijden van den Wieringemcer naar Schagen. Gebleken is, dat dit een groot succes is ge worden. In het afgeloopen jaar bedankten 4 personen als lid der vereeniging. Ter behandeling komen vervolgens ter tafel ver schillende ingekomen stukken. Van den Kon. Ned. Middenstandsbond ls ingeko men een schrijven, waarin mededeeling wordt ge daan van het feit, dat in de plaatsen Wageningcn cn Oosterbeek afdeelingen zijn gesticht van Organisaties van Middenstandsjongeren. Aa" gedrongen wordt om ook te Schagen pogingen daartoe in 't werk te stel len. Voorzitter deelt mede, dat reeds eerder dit onder werp een punt van bespreking in het bestuur heeft uitgemaakt. De Bond had toen dit plan zelf nog in voorbereiding. Nu za! *t bestuur echter maatregelen nemen, die zullen kunnen leiden tot stichting van een zoodanige organisatie. Van het Prov. Bestuur van Noordholland kwam een opgave in van de aan de N.V. H.A.B.O. verleende busdienst-concessies. Deze werden reeds uitvoerig in ons blad geannonceerd. Er zullen 33 bussen in den dienst worden betrokken, terwijl enkele reserve bus sen zullen aanwezig zijn. Voorzitter wenscht van deze plaats af de H.A.B.O. en Schagen van harte gelu' met de totstandkoming van deze zoo belangrijke diensten. Voor Schagen is dit al van zeer veel en groot belang. Van alle richtingen zuilen de menschcn straks Schaeen kunnen hereiken. Voorzitter wil dan ook niet nalaten den middenstand in 't bijzonder te feliciteeren met deze verleende concessies. De mid denstand moet zich dit alles waardig toonen en de gasten naar behooren ontvangen en bedienen. Van het Prov. Bestuur kwam bericht in, dat afwij zend werd beschikt op een door den heer M Geel gedaan verzoek, een autobusdienst te mogen exploi- teeren van Slootdorp naar De Oude Zeug. Aangemerkt dient te worden dat de Schager Han- dcldr. en Ind. Middenstandsvcrecniging aan beide cJressen adhaesic betuigde. Ingekomen is voorts een verslag van de vergade ring gehouden te Hoorn en belegd door een 5-tal Burgemeesters in Westlriesland, inzake te groote ere dieten door den middenstand verleent» Dc heer J. Rotgans, die deze vergadering bijwoon de deelt daarvan een en ander mede. Op de vraag van den heer Rotgans of 't niet ge wenscht is, dat de Middenstandsvereeniging le Scha gen een enquête instelt om na te gaan of in Schagen een te groot crediet uitstaat, moet de voorzitter ant woorden, dat" hij daartoe momenteel nog geen aan leiding ziet. Precario-belasting. Hierna deelt voorzitter mede, dat, zoo men weet, de precario-belasting in den gemeenteraad ter sprake is gebracht. Door de begrotingscommissie werd dit punt aan de orde gebracht cn door den Raad aange nomen. Waar 't hier een middenslandsbelang betreft, heeft het bestuur ge.neend dat hiertegen ten zeerste moet worden geageerd, riet treft hier in do allercer st: plaats weer den middenstand. Zonneschermen, lichtbakken en reclameborden zullen belast worden. Uit dien hoofde nu heeft het bestuur gomeend in samenwerking met de Hanze zich te moeten wenden tot den Raad. In dezen werd in tegensielling met 't ageeren tegen de ophef fing van het kant opgerecht met het bestuur der Uanze geen samenwerking verkregen. Het bestuur der R.K. vereen De Hanze sprak in een schrijven zijn vertrouwen uit in de R.K. raadsfractie en meende daarmee dan ook t kunnen voistaan. Door het bestuur der vereeniging word bij den Raad aangedrongen om een zóó onbillijke be lasting niet door te voeren. De middenstand wordt in hoofdzaak door getroffen. De zonneschermen zijn niet voor verfraaiing aangebracht, maar men moet deze aanbrengen om de diverse artikelen voor in werking van het zonlicht fe vrijwaren. Een zonne scherm is derhalve een bittere noodzaak. Door de aangebrachte lichtbakken is er reeds een belangrijke ontvangstpost voor de gemeente ontstaan. Nu wil men de toch al zoo zwaar belaste midden stand op nog meer onkosten jagen. Daarom heeft het bestuur gemeend te moeten pro'csteeren tegen invoering van dc bovengemelde belasting. De vergadering spreekt haar goedkeuring uit over de handelwijze van het bestuur. Van den K.N.M.B. kwam. een schrijven in betref fende de verteringsbelasting Het bestuur heeft dit schrijven nog niet kunnen behandelen. Er zal ook geageerd worden tegen de nieuwe IJk- wet. Vervolgens wordt het jaarverslag door den len secretaris, den heer W. D. Niestadt gelezen. Met een warm applaus gaf de vergadering blijken van instemming met het keurige jaarverslag en bij monde van den voorzitter werd den heer Niestadt dank gebracht» Hierna doet de 2e penningmeester, de heer A. M. Kossem rekening cn verantwoording over 't afgefoo pen jaar, waaruit we de volgende cijfers vermelden Bij den aanvang van het jaar 1C32 was er een na- dcelig saldo van f7.03. Dank zij het toegenomen le dental, konden eind 1932 de boeken worden afgeslo ten met een voordeelig saldo van f 91.90. VEEMARKTEN. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter algemeene kennis, dat door hen overeenkomstig het bepaalde bij artikel 12a der Verordening op de Vee markten, met intrekking van hun besluit d .d. 10 Decem ber 1930. als plaats voor het laden tijdens de markt van groot vee in wagens, motorrijtuigen en dergelijke, ia aangewezen de veelaadbrug op het slotplein, met uit zondering van alle andere plaatsen in de gemeente. SCHAGEN, 24 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. Cornelissen. Burgemeester. Roggeveen, Secretaris. Door haar ziektekiemdoodende eigenschap, haar hocststillende werking, haar gunstigen invloed op borst, keel en ademhalingsor ganen is het beproefde middel in griep-lijd akker's Abdijsiroop Aan de H.A.B.O. werd een garantiesom van f 100. toegezegd, die echter nog niet was opgevraagd. Een uitgave van ongeveer f60.— moet nog worden gedaan. De commissie belast met t' nazien der stukken en bescheiden, beslaande uit de heeren J. J. de Vries en Silfhout, deelt bij monde van eerstgenoemde me de dat alles in de beste orde is bevonden. De vergadering keurt de rekening goed. Aan de orde komt thans de verkiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de liccrcn Ch. H. Th. Schmalz, C. Rogge\ecn en A. M. Kossen. De drie aftredenden worden met 20 stemmen iodcr herbenoc-md. De aftredenden nemen hunne herbenoeming aan. Jubileum PaaschtentoonsteUlng. Ter behandeling komt vervolgens een bestuurs voorstel in verband met het jubileum der Paaschton- toonstclling. Het bestuur, aldus voorzitter, heeft ge meend, het 40-jarig jubileum van de Schager Paasch- tenteonstelling, dat aanstaande is, niet ongemerkt te mogen laten voorbijgaan. De Paaschtcntoonstcllings- dag is voor Schagen een der goede dagen en voor den middenstand van groot belang liet bestuur heeft ge meend een blijk van waardecring dan niet te mogen achterlaten cn 't feest ccnigszins feestelijk te moeten herdenken. Men heeft gemeend, dat de vereeniging zich in verbinding moet stellen met dc vereenigingen Algemeen Belang cn De Hanze, om gezamenlijk dit plan te bespreken. De tijden ziin er wel niet naar oin feesten te vieren, maar aan dit gebeuren moet toch ongetwijfeld ecnigen luistei worden bijgezet. Deze dag moet voor bet bestuur der Paaschtentoonsiellings- verccniging tot een onvergctelijkcn worde.) gemaakt. De vergadering is het met de plannen in principe eens, maar het finanticele gedeelte zal ..ader moeten worden overwogen. Plannen en begrooting zijn door het bestuur nog niet opgemaakt, dit kan in overleg met de genoemde .crccnlgingcn gebeuren, daaruit kan een feestcom missie worden benoemd die alles voorbereid. Na nog eenige bespreking keurt de vergadering dit alles goed, terwijl cr nog op wordt aangedrongen zich in verbinding te stellen met het gemeentebestuur, ook vandaar wordt het vragen van finantieelen steun ge wenscht geacht. Hierna komt ter sprake het nemen van abonne menten op het Bondsolad. Waar dt vergadering blijk geeft niet op het afsluiten van abonnementen prijs ie stellen, mede om financicele redenen, wordt be sloten dit aan het hoofdbestuur te melden. Ilierna worden de besprekingen geopend over een te voeren actie legen de aansl tgen in de Personeele Belasting. Momenteel zijn de aanslagen naur een veel te hooge basis ingesteld en zal het rechtvaar dig zijn, dat een herscnatting plaats vindt. Het be stuur heeft zich in verbinding gesteld met den be lastingconsulent Nachtegaal te Zeist, die genegen is met het Destuur over ueze quaeslie te confereeren. oe vergadering kan hiermede accoord gaan. Tot nieuwe leden der vereeniging worden toege laten mej. Weiureich en de heeren Dr. 11. U. Nan- ninga J. Willen.se, C. D. Schmalz en N. Slikker. Hierop volgt de rondvraag De heer Irupmun vraagt, of het bestuur de mee ning is toegedaan, of er, indien de Raad tot door voering der precariobelasling besluit, wat spr wel geloofd dat zal geschieden, verdm zal worden ge- agcord. Men diene toch een duidelijk protest te la ten hooren togen een zoo onbillijke belasting Len leden dient men op te wekken de lichtbakken en reclameborden af te nemeu. Spr. geeft dit in over weging. De heer Trapman wenscht namens de vereeniging den Voorzitter geluk met zijn herbenoeming en fe liciteert dc vereeniging met het behoud van zuon volijverigen voorzitter (Applaus der vergadering). Voorzitter dankt den heer 'irapman voor zijn waardeerende v.oorden, maar daarnevens voor allen steun welke van de Directie en Redactie der Scha ger Courant siccds wéér wordt ondervonden. De heer C. Blaauboer wijst op den treurigon toe stand waarin de toegangswegen van Schagen ver- koeren en dringt aan, dat de veieeniging daarover ler bevoegder plaatse reclametrd. Voorzitter zegt, het hier volkomen mee eens te zijn en het bestuur zal er de volle aandacht aan be steden. Goede wegen zijn een belang voor Schagen. Vanuit de vergadering kwam nog de mededee- ing dat plannen tot verbetering reeds gereed lig gen en dat met eenige meerdere voortvarendheid .lier toch wel resultaten waren le bereiken. Nadat de heer De Vries over het leerlingenaan tal der Handelsavondschool en de heer Lutjeharms >ver de winkelsluiting op Zoqdag eenige vragen .ïadden gesteld welke de Vooizitter naar genoegen «antwoordde volgde sluiting m<»t een woord van dank voor de aangename wijze waarop deze verga dering was verloopen GEEN SPEENVARKENS. Door het Bestuur van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch, Kring Barsingerhorn, waren aan de Neder- londsche Varkenscentrale 300 speenvarkens aangevraagd om dezo to dlstribueeren. Op dit verzoek ls echter afwijzend beschikt, daar er geen voldoend aantal beschikbaar was. KEGELEN. Zondag 29 Januari zullen er onderlinge kegeüwedst.rij- «ien plaats vinden tusschen de plaatselijke clubs „Scha ger Kegelclub" en „Hout of Fout". Mocht het ijsver maak nog in vollen gang zijn. dan worden de wedstrij den uitgesteld tot Zondag 5 Februari. PROPAGANDA-AVOND STAATSPENSIOEN. Op Donderdag 2 Februari a.s. geeft onze afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering een propagan- da-avond. De propaganda-redo zal worden uitgesproken ->mr den hier bekenden Ds. Baar van Alkmaar. Het ia het Bestuur gelukt, het Haarlem's Klein Cabaret te en- gageeren, dat het overige gedeelte van den avond zal vullen. Dit cabaret bestaat uit 0 personen en hoeft overal groot succes, zoodat-den bezoekers een aange- nam avond wacht. De avond wordt besloten met een baL Werkloozen hebben vrijen toegang.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6