Bericht van Inzet Wegenverpachting Or. E. HOEKSTRA'S Restanten P. GRIN I Boekhoudbureau Banne en Polder SCHAGEN. VAN ONZEN UITVERKOOP. RESTEN St. Maartensbrug. - SCHOENHANDEL - Electr. Schoenmakerij. u OMGEVING Tegen GRIEP akker's Abdijsiroop J meubelfabriek EIKEN LINDEN Donderdag 2 Februari 1933, Woensdag 1 Februari 1933, en Verpachting van Rietgewas, der Holl. Mij. van Landbouw, (1.80 p. flacon van plm. 300 pillen. OP TE RUIMEN, IT DE Z IJ P F. ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond gaf de directie van de N.H. Cinema van Noordscharwoude een voorstelling in de zaal van den heer Kossen. Vertoond werd de film: „De Lachen de Luitenant", waarin Maurice Chevalier als hoofd persoon optrad. Jammer, zeer jammer, dat" de opkomst niet grooter was, want de beelden die op het doek werden geto verd, waren buitengewoon mooi. Bovendien was de inhoud, zoowel van het hoofdnummer als van de hij-filmen, van dien aard, dat het publiek den gehee- Jen avond door genoot. Het geheel was keurig verzorgd en daarom durven wij deze directie met de grootste gerustheid aanbe velen bij anderen, die gesteld zijn op een mooie film- vertooning. Een prettig bal was het besluit van dezen uitste kend geslaagden avond. 'T ZAND. Jaarvergadering van het veefonds Helpt Elkaar te 't Zand, gehouden op Vrijdag 27 Jan. 1933 bij den heer C. A. de Wit. Wanneer Voorz. J. Broerssen te 10 uur de vergadering opent, zijn aanwezig 17 personen. Na ope ning volgt voorlezing en goedkeuring notulen. Jaarverslag: Daar door den administrateur evenals vorige jaren ook thans weer het jaarverslag gedrukt en ■wel aan de leden is thuisgestuurd, levert dit punt wei nig op. Uit dit verslag nemen we dan nog even op dat in het le. 2e. 3e en 4e kwartaal resp. verzekerd waren: 51 leden met 364 stuks voor f 79970. 47 leden met 337 stuks voor f 57825. 49 leden met 388 stuks voor f 44735. 60 leden met 379 stuks voor t 40932. Na de behandeling van voornoemd jaarverslag krijgen we verslag van de comm. van onderzoek, boekjaar 1932. Bij monde van den heer G. A. de wit wordt medege deeld dat alles in goede orde wa.s bevonden. Vervolgens stemming van een bestuurslid in de plaats van den heer A. Hoornsman. welke niet herkiesbaar is. Gekozen wordt de heer Gouwenberg. Volgt benoeming taxateur. Hiervoor stellen zich dispo nibel de tegenwoordige functionaris A. Veldman en te vens de heer H. Bierman. Een stemming tusschen de zen gehouden wijst uit: 14 st. Veldman en 2 st. Bierman. Dezelfde taxateur blijft dus gehandhaafd. Na een opmerking van den heer Marees stelt het be- stur voor om den taxateur voor zijn vel werkzaamheden den f 25 per jaar meer te betalen. Dit voorstel wordt hierna met 15 st. voor aangenomen. Door haar ziektekiemdoodende eigenschap, haar hoeststillende werking, haar gunstigen invloed op borst, keel en ademhalingsor ganen is het beproefde middel in griep-tijd Volgt punt6: Benoeming administrateur; de heer v.d. Plas wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Hierna krijgen we voorstel afgekeurde runderenver- koop. Na nogal uitvoerige discussien hierover wordt al gemeen goedgevonden aan het bestuur over te laten om naar goeddunken en naar omstandigheden te handelen Hierna rondvraag. De heer J. v. d. Fluit vraagt of een koe, welke even tueel ontvreemd zou worden van een lid, door het fonds wordt vergoed. Zooals het reglement thans luidt niet. Men gevoelt er, zooals hierna blijkt niet veel voor om een bepaling hieromtrent alsnog aan het reglement toe te voegen, zoodat -uitkeering in zoo'n geval niet wordt gegeven. In verband met een hierna door den heer M. Sinnige gemaakte opmerking wordt hierna besloten om thans opnieuw, evenals vorig jaar, opgave van keurloon voor de leden van het fonds bij een 3-tal veeartsen te vragen. De heer G. A. de Wit baaakt de opmerking dat het z.i. niet billijk is dat de Voorz. die zich bizonder voor het fonds interesseert, niet voor onkosten krijgt ver goed. Algemeen wordt na uitvoerige bespreking goedge vonden dat de voorzitter, die zelf geen salaris of iets dergelijks wenscht, zijn gemaakte onkosten in 't vervolg zal declareeren. De heer J. v. d. Vlies heeft verschil met den taxateur gehad over den som waarvoor een paar koeien van v. d. V. in het fonds werden opgenomen. Na bespreking hier over merkt de heer v. d. Plas op dat men hierbij vooral de z.g.n. marktwaarde van die der gebruikswaarde dient te scheiden. Na behandeling van nog enkele huishoudelijke zaken volgt sluiting. We vernemen, dat aan den heer J. Toes, aannemer te Groote Keeten, als laagste inschrijver voor f 2475, het bouwen van een velingslokaal voor de Eierveiling te Den Helder is opgedragen. De tweede Nutsavond, uitgaande van de Vereen. Nut en Genoegen alhier, werd j.1. Zaterdagavond gehouden op de bovenzaal van den heer Schrieken. Om ruim acht uur was deze zaal vrijwel geheel bezet en werd door den voorzitter, Dokter Oterdoom, de avond geopend. Vervolgens worden de notulen door den secretaris, den her Blaauw voorgelezen en onder dank onveran derd goedgekeurd. Het eerste nummer van het goedgevulde programma wordt hierna opgevoerd en wel de voordracht Lieze, door de heeren J. Paasche en H. Kooij; verder in volgorde: Het huisje op de heide, zang door de dames B. v. d. Heuvel en B. de Wit, De Bananen koopman, zang door mej. B. v. d. Heuvel; Oliver en Stanley, voordracht met zang door de heeren H. Kooij en H. v. Ekeren, Hoe ik het zoenen geleerd heb, door den heer H. Kooij; Pïerette en Pierot, een voordracht met zang en dans. het geheel geënsceneerd door lichteffecten, uitgevoerd door de dames B. v. d. Heuvel en B. de Wit, en verder voor de pauze nog een lezing, gehouden in het Westfriesch dialect door den heer W. Jimmink, getiteld Bram en Bart. Na de pauze werd direct begonnen met het tooneel- spel in één bedrijf, getiteld Het erfdeel van Peet Mary, uitgevoerd door de dames M. Blaauv,--^de Heer, N. JimminkBakker en Janny Blaauw en de heeren W. Jimmink, G. Elaauw, J. Backer, J. Bos, N. de Best, J. Wye en N. D. M. Dekker. Het geheel werd gespro ken in het Westfriesch. Dit stuk, dat wel de hoofd schotel van den avond vormde, werd door alle mede spelenden zonder uitzondering uitstekend vertolkt. Hoewel de klok hierna reeds ruim half een wees, werd hierna goedgevonden dat nog een tweetal num mers welke voor dezen avond ook nog op het lijstje voorkwamen, af te werken en wel: Klacht van 12 Dienstboden, door Mej. B. v. d. Heuvel en een lezing, weer in het Westfriesch, van den heer W. Jimmink: Vraijen en trouwen van Boer Hannes. De uitvoering van alle dezen avond gegeven nummers droeg een ken merk van serieuze studie, waardoor alles op rolletjes liep, terwijl de muzikale begeleiding bij den heer H. Kooij in goede handen was. Voorzitter sloot de avond metwoorden van dank aan de medewerksters en medewerkers. Het was een welgeslaagde avond. SINT MAARTEN Zondag, na gehouden kerkdienst, had de stemming plaats voor een Ouderling en Diaken, aftredend de heeren Jh. Witsen en P. Jonker, welke heeren beiden met op éen na algemeene stemmen herkozen werden en deze functie wederom aannamen. Cijnzaad -'5'oya- Cjro.n dnoofenkoékjes Resultaten met Bertels' Kunstkorrel: BERTELS' OLIEFABRIEKEN N.V. - AMSTERDAM Voordeelen: Volledig dagrantsoeo in één korrel uit 16 eerste kw. grondstoffen, geen selectie meer van het voeder, 20°/» minder voederverbruik, 30% meer en grooter kwaliteitseieren, lager kostprijs van het eL Octrooi in 10 staten. Let op on» loodje. Niet tot later uitstellen uw meubelen aan te schaffen, maar thans koopen. Verschillende monster-meubelen Eerste kwaliteit gegarandeerd. Nieuwste modellen, mooie afwerking. Vele modellen van bekende architecten. Gekochte meubelen mogen tot afroep blijven staan. 33% pCL korting. korting. ALKMAAR, LINDEGRACHT 10-16 Monsterralen vrij te bezichtigen. SC B 00 R L KOEGRAS. Toen Zondagavond „Schoorls Gemengd Koor", met medewerking van „Bergens Mannenkoor" een con cert gaf in de „Rustende Jager' te Schoorl, was de belangstelling van de zijde van het publiek niet zoo groot als men verwachten zou. het was jammer, want de uitvoering stond op een zeer goed pijl, Ber gens Mannenkoor, onder leiding van Kaïel Bóhne. zong, zooals we dat gewend zijn, d.w.z., uitstekend, ondanks dat men door ziekte van leden niet volle dig kon uitkomen. Schoorls Gemengd Koor, onder leiding van Corn. Jonker, deed het al niet minder. Bij het begin van den avond, nadat ze het reeds zooveel door haar ge zongene, doch aitijd mooie, „du Hirte lsraëls" en „Kerstlied' had gezongen, bracht dit koor het ïnlei- dingskoor van Psalm 4b van Mendeisohn Barthoidy ten gehoore. n Zwaar nummer, doch het liep uitste kend, en we genoten daardoor dubbel van dit mooie lied. Ook Zondagmorgen slaagde volkomen, 't werd later nog eens gezongen. Annie Nies uit Alkmaar, die het inleidingskoor en „Zondagmorgenop de piano begeleidde, kreeg bloe men. hopen we slechts, dat nog menigmaal kan wor den genoten van de zoo hoog te waardeeren samen werking van deze beide koren, zoodat we zoowel te Bergen als in Schoorl nog menig avond kunnen me dewerken, waar goede zang hoogtij viert. WIERINGEWAARD Zaterdagavond heeft de Sociëteit „De Eendracht" haar jaariijksche feestavond gehouden in den vorm van een biljartwedstrijd. Tot dusver werd er ook een kolfwedstrijd gehouden, doch de animo voor kolven is hier niet groot meer. De ouderen verdwijnen en de jongeren gevoelen er niet voor De uitslag van den Handicap biljart wedstrijd was als volgt. 19 deelnemers: le prijs J. A. Mooij; 2e prijs J. van Ham; 3e prijs J. Koomen; 4e prijs A. Bakker Az.; 5e prijs L. Koning. Voor de vlotbrug waren 20 deelnemers: le prijs J. A. Waiboer; 2e prijs H. de Carpentier, 3e prijs J. Hoogland; 4e prijs P. Blaauboer Cz'.; 5e prijs J. van Ham. Zaterdagmiddag geraakte onze plaatsgenoot de heer H. 1\. met zijn vrachtauto, komende van Den Helder, aan den Zwinweg, te Anna Paulowna, door. de gladheid bij den wal neer. Nadat een kraanwagen assistentie had verleend, kon hij toch weer op eigen kraent verder rijden, zoo dat het ongeval nog tamelijk goed is afgeloopen. De chauffeur bekwam geen letsel. ANNA PAULOWNA Naar wij van betrouwbare zijde vernamen, hadden de vorige week neringdoenden een vergadering uit geschreven. Zooals veelal, was ook hier de opkomst niet bijster groot; er waren 13 personen tegenwoor dig en bij een optelling van het tegoed over de laat ste drie jaren, kwam men gezamenlijk tot een be drag van 56.000 gulden. Zeker een ontstellend cijfer. Bij onderhandsche aanbesteding is de bouw van een dubbehvoonhuis aan de Molenvaart bij de Drie- bruggen, voor rekening van den heer A. Harder, op gedragen aan den timmerman-aannemer den heer J. de Graaf, waarbij het metselwerk aan den heer P. Broers is gegund. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Zondagavond werd door de Gvmnastiekvereenigin- gen „Hercules en Hygiëa", de derde en laatste uit voering gegeven. De opkomst van het publiek was tamelijk goed en men heeft weer volop kunnen genieten van diverse keurig uitgevoerde gymnastiek- en ballet-oefeningen. Het jubileum van den heer C. Brinkman, die Zondag 22 Januari j.1. 55 jaren organist was van de Ned. Herv. Kerk, is Zondag tijdens den kerkdienst met eenige sympathieke woorden herdacht door Ds. Boeke van Schoorl. Een reis door Indië. Zaterdagavond werd door het plaatselijk crisis- comité een lichtbeeldenavond georganiseerd, waar voor uitgenoodigd was de heer C. ten Bruggencate van Heiloo. Evenals op andere plaatsen had de heer ten B. met zijn mooie lichtbeeldenserie over Indië succes. De beelden waren zeer scherp en door aangenaam vertellen van den inleider, was het voor de aanwe zigen een heel mooie avond. De voorzitter, de heer Ootjers, sprak zeker namens allen toen hij den heer ten Bruggencate een hartelijk tot weerziens toeriep. Van dezen avond werd tevens gebruik gemaakt om de onlangs uitgeschreven verloting te doen plaats vin den. HOOGWOUD Notaris F. J M. PINXTER te Schoorldam, zal op n.m. 2 uur (3 uur aanvang) in het café van den heer KOSSEN te Ju- iianadorp, gsm. Den Helder, publiek verkoopen: AARTSWOUD. Naar wij vernemen, zijn de heeden Visser en De Klein, welke door het Kantongerecht te Medem- blik waren veroordeeld wegens het onbevoegd uitoe fenen der geneeskunde (bestraling), in verzet geko men. Begin Februari zal deze zaak wederom worden behandeld. W 1 ER1NGE N Uitgaande van de afdeeling Wieringen van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling, is j.1. Zaterdag avond in Concordia, het tooneelstuk: „De matrozen van Cataro" opgevoerd, door de Jonge Spelers van Amsterdam, onder leiding van Ben Groeneveld. De zaal was flink bezet voor deze gelegenheid en de aanwezigen hebben van eerste klas tooneel kunnen genieten. De opvoering was af. Jammer dat de plaat sen niet waren uitverkocht, de thuisblijvers hebben dan ook veel gemist. Onfjeval. Bij het vallen op het ijs, heeft de 14-jarige F. Dic- pendaal, j.1. Zondag te Den Oever een arm gebroken. met electr. watergemaal, groot boe renhuis, schuur en 3 arbeiderswo ningen, waarvan 2 zoo goed als nieuw, onder één dak, pan de Dog gersvaart te Koegras, gem. Den Helder, te zamen groot. 20.29.80 H.A. Eigendom van de heeren E. N. J. de Wit. S. A de Wit. en A. H. J. Graaman, te Koegras. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen ten kantore van gen. notaris, waar tijdig schetskaarten verkrijgbaar zijn. Bij de op 25 januaji 1933 ten over staan van Notaris C. L. van den BERGH te Schagen ge houden voorloopige toewijzing van Twee huizen onder een dak, met werkplaats, garage, schuur, erven, wei- en bouwland aan de Molenvaart en den Grasweg te Anna Paulowna en kadastraal aldaar bekend in Sectie L, nos. 870, 1692, 691, 1814 en 1105, tezamen-groot 2.98.90 H.A., eigendom van den heer CORNELIS VLAMING te Anna Paulowna, hebben de per- ceelen kunnen gelden Perc. 1 f 2500— 2 f 3721.82 Totaal f 6221.82 De toeslag blijft bepaald op des voormiddags 10 uur, in het Café „De Vlas- en Korenbeurs", te Anna Paulowna. op Zaterdag 4 Febr. 1933, des middags 12 ure op het Raad huis te SCHAGEN. Het Dagolijksch Bestuur, D. P TIMMERMAN. Voorz. P. HOPMAN, Secr. A. SLEUTEL Jz. beëedigd MAKELAAR en TAXATEUR van vaste goederen -:- Telefoon 72. SCHAGEN. Anna Paulownastr. 20 DEN HAAG. Speciaal Bureau voor Landbouw- mm boekhouden en belastingzaken, mm Billijke tarieven. Strikte geheimhouding. Correcte behandeling. Deskundige steun bij reclames. Zitdag te SCHAGEN op Donderdag 2 Februari in „De Beurs" van 10tot \2% uur en vervolgens iederen eersten Don derdag van elke maand. Vraagt inlichtingen. Damesmantels met bontkraag vanaf f 6.90 Dames Japonnen vanaf f 2.90 Kinder Pullovers en Vesten vanat 79 ct. Dames- en Kinder Slobkousen vanaf 49 ct. Colbert Costumes vanaf f 5.90 Gabardine Regenjassen vanaf f 3.90 Jongens Winterjassen Jongens Pakjes vanaf vanaf f 2.90 f 2.90 VERKOOP CONTANT. Aanbevelend, Schagen. Verkrijgbaar bij alle Apothe kers en Drogisten en bij Apotheek j Henri Sanders. Rukin 8, Arnster lam. Vraagt gratis toezending brochure en afschrift attesten aart Marie Sanders, Exploitatie van Dr K Hoekstra s Geneesmiddelen, Hee rengracht 33, Amsterdam C. Wegens reorganisatie van bedrijf, wenschen wij onzen geheelen voorraad solied en courant SCHOEN WERK voor prijzen van 10 tot 50 beneden de waarde Bovendien ontvangt ieder kooper gedurende de Fe- bruari-maand een BON op elk paar voor HALVEN REPARATIEPRIJS. Door voordeeligen inkoop van een groote partij eer ste klas zoolleer zijn wij in staat onze Reparatie- prijzen thans te stellen: DAMES ZOLEN EN HAKKEN f 1.20 HEEREN ZOLEN EN HAKKEN f 1.50 Gxoote maten en extra zwaar 20 a 30 ct. meer. Kinderwerk naar grootte. Een goede verzorging en vakkundige reparatie waarborgt een langeren levensduurook van Uw schoenen. Aanbevelend, P. GRIN, St. Maartensbrug. Het van ouds bekende adres.

Schager Courant | 1933 | | pagina 4