INTERNATIONALE WEDSTRüJÖEN TE ENGELBERG UlT dz OMGEVING OudkarspeL Kampioenschap heeren van Noord holland. Timmerman overwin naar. Zondag hebben op de banen van de ijsclub „Vol harding" alhier kampioenschapswedstrijden voor Noord-Holland in het schoonrijden voor heeren plaats gehad, uitgeschreven door den Koninklijken Nederlandschcn Schaatsenrijdersbond. Er waren 21 deelnemers; Kampioen werd C. P. Timmerman (Scha gen) 221 pnt.; 2. J. Amoureus (Alkmaar) 208 pnt.; 3. J. Couperus (Alkmaar) 206 pnt. Vervolgens werd een wedstrijd in het schoonrij den voor paren gehouden, waaraan door tien paren werd deelgenomen. Uitslag was: 1. J Couperus eri mej. Koster (Alkmaar) 640 pnt.; 2. K. v. d. VVoude (Purmerend) en mej. Nijdam (Aalsmeer) 628 pnt.; 3. J. Amoureus en mej. Rus (Alkmaar) 618 pnt Door het zenden van een mand bloemen heeft de Schager IJsclub haar plaatsgenoot, den heer Tim merman, met diens succes te Oudkarspel gehuldigd Zaterdag werd op de ijsbaan van „Volharding" een bijzondere wedstrijd gehouden, n.I. hardrijden over 500 meter voor dames. Het was een zeer geanimeerde wed strijd. Aardig stond de moderne sportkleedlng van de dames-rijdsters. De uitslag is als volgt: 1 Mej. Ellij Taconis, Amsterdam, 1 min. 3 sec.; 2 Mej. Donker, Ependam 1 min. 7 sec.; 3 Mej. N. Langedyk, Noordscharwoude 1 min. 16 sec.; 4 Mej. G. de Ruiter. Zuidscharwoude 1 min. 18.6 sec.; 5 Mej. J. Kos, Oud karspel 1 min. 21.2 sec.; 6 Mej. Tr. van Loo, Oudkarspel 1 min. 28.6 sec.; 7 Mej. T. Stoop, Harenkarspel 1 min. 29 sec.; 8. Mevr. C. Langendijk, Oudkarspel 1 min. 34.2 sec.; 9. Mevr. M. PoolBlokker. Noordscharwoude 1 min. 35 sec.; 10. Mej. G. Jonker, Oudkarspel 1 min. 36 sec.; 11. Mej. A. Wit Harenkarspel (opgegeven). Aan de drie eersten werd een prijs toegekend, resp. een verguld zilveren medaille en twee zilveren medailles Door den Voorzitter den heer Mr. C. P. Eecen. werden de: prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt waar hij spr. opmerkte, dat Oudkarspel de primeur heeft met deze wedstrijden voor dames. De resultaten zijn bevre digend, wat veel belooft voor de toekomst. Na dezen wedstrijd werd een wedstrijd gehouden in ringsteken, waaraan door niet minder dan 30 paren werd deelgenomen. De uitslag is: le pr. Mej. N. Nierop en de heer C. Met, Oudkarspel; 2e pr. Mej. T. Metselaar, Zuidscharwoude en de heer J. Kos, Oudkarspel; 3e pr. Mevr. KostelijkPranger en de heer I. M. K. van Loo, Oudkarspel; 4e pr. Mevr. Voogt Dekker en de heer L. Dekker, Oudkarspel. Broek op Langendijk. IJsclub „Wintervermaak" Uitslag wedstrijd op 30 Januari. Stoelendans voor jongens en meisjes: 1. A. Hopman, 2. C. d£ Groot; 3. G. Slot; 4. J. de Graaf. Voor paren: L L. Glazenkas en J. Slot: 2. R. Wagenaar en P. Kok; 3. A. Plugboer en J. Vroegop. Noordscharwoude. Maandagmiddag werden op de ijsbaan te Oudkarspel wedstrijden gehouden in het hardrijden, georganiseerd door de ijsclub „Nut en Vermaak", alhier. De uitslagen welke zeer gunstig zijn te noemen, laten wij hier volgen: Jongens 1415 jaar. 500 M.: 1. M. Strijbis, Harenkars pel 64.2 sec.; 2. K. Heidsma, Noordscharwoude 65.2 sec. 3. J. Kostelijk. Oudkarspel 68.6 sec. Jongens 1617 jaar. 500 M.: 1. J. Jansen. Oudkarspel 62.6 sec.; 2. M. Strijbis, Harenkarspel 65.4 sec.; 3. W. de Graai, Noordscharwoude 65.0 sec. Jongens 1617 jaar 100G M.: 1. J. Jansen. Oudkarspel 2 min. 15 sec.; 2. M. Strijbis, Harenkarspel 2 min. 15.8 sec.; 3. W. de Graaf. Noordscharwoude 2 min. 17.4 sec.; 4. C. v. d. Abeele, Noordscharwoude 2 min. 20 sec.; 5. K. Heidsma. Noordscharwoude 2 min. 21.4 sec. Meisjes 1415 jaar: L N. Langedijk, Noordscharwou de 64.4 sec.; 2. W. Mallekote 72 sec. Meisjes 1617 jaar: 1. N. Langedijk, Noordscharwoude 78.8 sec.; 2. Tr. Stoop. Harenkarspel 89.4 sec.; 3. G. Mul der, Oudkarspel 89.6 sec. De prijswinnaars jongens en meisjes van 1415 jaar werden ook toegelaten voor den wedstrijd voor de oude re klassen. Langereis (Veenhuizen). Uitslag hardprikken, heeren, 32 deelnemers, Zater dag j.1. op de verlichte baan; le prijs P. Witsmeer, 2e prijs Arie Ham, 3e prijs Anton Ham, 4e prijs F. Boeisma. Uitslag wedstrijd in het beurtelings duwen van eer. slede voor paren, op Zondag j 1.: le prijs P. El- zinga en mej. A. Appel (Boekelerweg), 2e prijs F. Boersma en mej. T. Keizer, 3e prijs Arie Ham en mw. Davids, 4e prijs G. Rcmpt en mej. N. Bommerzij, 5e prijs K. Hoogland en mv. Witsmeer. St. Maarten. Zondag had alhier op de groote wiel een afvahved- strijd plaats voor hardrijden. De belangstelling was thans goed te noemen, 19 deelnemers deden aan den kamp mede en als prijswinnaars traden hierbij naar voren de heeren: A. Bakker, Kcrkebuurt, le prijs; Jn. Keetman, Stroet, 2e prijs; P. Bronder, St. Maarten, 3e prijs en P. de Vries, St. Maarten, 4e prijs. Ook nu bestonden de prijzen in contanten. Valkkoog. Zondag was weer alles op schaats en klomp op de kleine wiel alhier samengekomen, om getuige te zijn van den wedstrijd op de prikslede, welke door de da mes onderling gehouden zou worden. Bij dezen wed strijd was aardig wat deelname, zoodat de opzet als geslaagd mag worden beschouwd. Van de 24 prik- sters blonken uit door kracht en kunnen de dames Z. Bij post—Jongbloed, le prijs; D. Bij postr—Buik, 2e prijs; M. BoontjesKeizer, 3e prijs; M. Borst—Mul, 4e prijs; A. Stins, 5e prijs en J. Molenaar, 6e prijs. De prijzen bestonden in contanten. Stroet (St. Maarten.). Zaterdag werd alhier op de Wiel een hinderniswed strijd op de schaatsen gehouden, door jongens en meisjes van 1517 jaar, uitgeschreven door de IJs club „Onder Ons". Voor de jongens bestond dit in af rijden der Wiel, heen en terug en daarbij het aan trekken van een jas en opsteken van een pijp tabak. Als prijswinnaars kwamen uit: C. Keetman, le prijs; L. de Geus Jr., 2e prijs en J. Gootjes, 3e prijs. Bij de dames welke op de baan met een biljartbal op een blaadje n\oesten manoeuvreeren, bleken hier bij het handigst te zijn: mej. Tr. Troost, le prijs; A. Gootjes, 2e prijs en N. de Geus Jd., 3e prijs. Ook hier was heel wat belangstelling. Aartswoud. Vrijdag had hier een wedstrijd in hardrijden op schaat sen plaats. Voor jongens was de uitslag: le prijs Jb. Bakker, 2e pr. W. Tromp, 3e pr. J. Helder, 4e pr. K. Bakker. Voor meisjes: le pr. M. Zwaag, 2e pr. I. Bakker, 3e pr. A. Kriek. Zondag was de afd. eveneens in actie. Er werd hard rijden gehouden door paren, waarin eerst de vrouw en daarna de man op de slee moest plaats nemen. De prij zen werden behaald door Jb. Bakker en Marie Zwaag, 2e P. Bakker en Nel de Vries, 3e J." Veenstra en Mej. Visser, 4e J. Helder en J. Hartog. Dit was een verma kelijken wedstrijd. De prijzen bestonden in contanten. Prov. kampioenschap schoonrijden voor dames. Mevr. Schoorl-Keetman kampioene. Zondag werd te Purmerend het kampioenschap in schoonrijden voor dames verreden voor de pro vincie Noord-Holland. De uitslagéh luiden: Kampioene mevr. W. Schoorl-Keetman, Barsingerhorn met 196 punten; 2. mej. G. Kos ter to Berkhout 188 p.; 3. mej. Jonker te Schermer hom met 185 p. Het aantal deelneemsters was 12. Anna Panlowna. Wedstrijden voor kinderen. Zaterdagmiddag waren voor de schoolkinderen van Anna Paulowna en Oosipolder wedstrijden op het Oude Veer georganiseerd. Behalve het onderwij zend porsoneei, zoover het aanwezig kon zijn en het bestuur van de ijsclub waren ook vele ouders en an dere belangstellenden getuige van dit ijsfeest voor de jeugd. De jongens reden met spirit en toonden, dat we ook in do toekomst goed voor den dag zul len komen met onze rijders uit Anna Paulowna. Het blokjesrapen van de meisjes gaf voortdurend aanleiding tot hilariteit en sloeg bij het publiek dan ook wel in. Het werd een aardige middag voor jong en oud. Prijzen wonnen: Jongens van 8—10 jaar (hardrijden): 1. Wim de Smit; 2. Piet Rentenaar; 3. Pieter Kossen; 4. Jaap Brugman. Jongens van 1113 jaar (hardrijden): 1. Henk Paaruekooper; 2. Niek Kaan; 3. Jaap Waiboer; 4. Jaap van 'reulingen, 5 Gerrit Piek; 6 Klaas Keppel. Meisjes van 911 jaar tblokjesrapen): 1. bets Oost- dijk; 2. Lammie Schuiling, 3. Jo do Graaf; 4. Jaantje Hoogesteger. Meisjes van 12 en 13 jaar (blokjesrapen): 1. Cor- rie bins; 2. Bets Mereboer; 3. Marie Bu^, 4. Aaitje Gouina. Wedstrijden op het Oude Veer. Mooi weer, goede banen een hardrijderij voor hee ren met een uertigtal deelnemers, dat alles had Zon dagmiddag zeker wel een tweeduizend personen uit den Polder en de omgeving op het Oude Veer gelokt. „Luidsprekcr-muziekverhoogde de algemeene vreugue cn de installatie werd tevens gebruikt om het werk van de jury te vergemakkelijken door de rijders met reuzenstem naar de startplaats te roe pen of mededeeiingen bekend te maken. Velen stonden om de lijnen van de wedstrijdbaan geschaard en sloegen der. vaak feilen kamp gade, anderen lieten den wedstrijd oen wedstrijd en zwier den op de andere baan heerlijk heen en weer. De wedstrijd nam, door het groote aantal deelne mers, geruinien tijd in beslag vooral ook het bepalen van de volgorde der prijzen. Deze weiden tenslotte door den heer D. Stammes, die le rijders voor hun sportief optreden bedankte, aan de volgende perso nen in „Veerhurg' uitgereikt: le prijs 40 R. Luis, De Vlieter, Wieringen; 2e prijs f20 Jouke Hofstra, Tjalbert; 3e prijs f 10, J. Pot, Bak huizen; 4e prijs f5, Wynia, Ludehaske; 5e prijs f 2.50, M. Dousma, Offengawier. OOGONDERZOEK INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GL&ZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING, W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL* GQ ATI S. 1 Breezand. Op de Spoortocht hield de ijsclub Zaterdag wed strijden voor kinderen. Niet minder dan 84 dapperen hadden zich daarvoor opgegeven. Neen, bezoekers, we zeggen niets te veel als we ze dapper noemen. Want het is eigenaardig, maar de kinderen kennen eikaars krachten op een prik. En vindt U het dan niet dapper om toch je kans te wagen, als je vrijwel zeker weet te zullen verliezen? En noemt U die kleinsten niet moe dig, die „al" twee dagen „rijden" konden en zich toch opgaven voor den grooten strijd en waarvan er een zelfs, hardlcopende op de schaatsen, toch nog een prijs je haalde? Het bestuur wist trouwens het leed van een nederlaag gauw te verzachten, want elk verliezertje werd dadelijk een reep chocola in de hand gedrukt en nog voor het gezichtje kans kreeg om aan andere nel gingen toe te geven, lachte het dan al weer om den zoeten trootsprijé. De uitslag was: Meisjes van 69 jaar: 1. Gre Walraven, 2. AH van IJzendoorn, 3. Marie Schenkels. Jongens van 69 jaar: 1. Lou Nieuwenhuizen, 2. Ger rit Borst Lz., 3. Piet Schenkels. Meisjes van 1014 jaar: 1. Pietje Klerk, 2. Haike Molanus, 3. Lientje Neels. Jongens van 10—14 jaar: 1. Piet Koster Fz., 2. H. Koster Az., 3. C. v. d. Klooster, 4. P. Raven Lz„ 5. Joop Wiggers. Sint Maartensbrug. JJ Vanwege de ijsclub „E.MM." werd Zondagmiddag al hier een ijsfeest gehouden. Gp de Groctesloot werd een wedstrijd gehouden in het hardprikken. Een 28-tal da mes nam er aan deel. De kampioenstitel en de le prijs werd behaald door Mej. M. de GraafBoontjes. Verder viel de 2e, 3e en 4ep rijs resp. ten deel aan de dames N. WitBlaauboer, A. Bakker en E. Pool Veuger. Op de Egalementsloot werd een wedstrijd gehouden in het schoonrijden voor paren. Als overwinnaars kwa men uit het strijdperk tc voorschijn: le pHjs mej. A. SchuytWitsen en den heer G. Schuijt; 2e pijrs mej. A. Grin en den heer Jo. Kusman; 3e prijs mej. Gr. Witlok en den heer M. Jansen; 4e prijs mej. N. Molo- naarSmit en den heer P. Molenaar. De prijzen bestonden in contanten. Mej. M. DekkerVeuger en de heer H. Veuger Jr., die buiten mededinging medereden in dezen wedstrijd, gaven bovendien eenige prachtige ritten te zien. Sint Maartensvlotbrug. Zondagmiddag had alhier een ijsongeval plaats. Toen Gré V. bij de leuning van de vlotbrug op het ijs wilde stappen, zakte zij er door. Juist op 't moment dat zij in de diepte zou verdwijnen, wist de heer P. N. haar te grijpen en met moeite op het dreje te brengen. Ons dunkt is dit weer een ernstige waarschuwing voor Iedereen om op het ijs toch de uiterste voorzich tigheid in acht te nemen. Petten. Zondagmiddag vond onder groote belangstelling op de Hondsbossche vaart de hardrijderij op korten af stand plaats. Er waren 16 deelnemers. De kwaliteit van het ijs liet wel wat te wenschen over, wat natuurlijk de snelheid drukte, maar aan de spanning geen afbreuk deed. Na verscheidene interessante ritten, konden ten slotte aan de volgende heeren de prijzen worden toege kend: 1. D. Boontjes, 2. S. Bakker, 3. J. Breed, 4. P. Vriesman. Dirkshor n. Op 27 dezer werden hier van wege de IJsclub Dirkshorn achter het Bosch wedstrijden in hardrij den gehouden. le. Voor jongens tot 17 jaar Uitslag: 1. H. v. d. Molen; 2. C. Schuit; 3. J. v. d Molen. 2e. Voor jongens en mannen boven 17 jaar. Uit slag: 1. G. Kant; 2. C. Stroet; 3. D. Brak. Om den Holland-beker. Rledl weder om winnaar. De Hollander Hooltman 2e in het eindklassement. Zaterdag werd te Engelberg een aanvang ge maakt met de internationale wedstrijden in het hard rijden om den Holland wisseioeker. Deze was het vorig jaar door den Oostenrijker Riedl gewonnen terwijl in 1931 Thf'berg bezitter van den beker werd. Heden zijn de wedstrijden gereden over de 500 en 1500 meter, terwijl Zondag de wedstrijden plaats vonaen over de afstanden 1000 en 5000 meter. Hooitman was de beste Nederlandsche rijder up de 500 meter was hij derde met een tijd van 45,2 sec. achter de Oostenrijkers Riedl en Le- ban, terwijl hij op de 1500 meter tweede achter Riedl eindigde. Leban was op dezen laalsten afstand niet gestart De resultaten van de 500 meter waren: 1. Riedl, tijd 14.8 sec.; 2. Leban, tijd 45 sec.; 3. Hooftman, tijd 45.2 sec.; 4. Urban, tijd 46.2 sec.; 5 en 6 Saai en J. de Koning, 49.2 sec.; 7. H. Blaisse; 8. J. van de Garde Jr.; 9. Casanl; 10. Scholte (gevallen). De resultaten van de 1500 meter waren: 1. Rledl, tijd 2 min. 26.2 sec. 2. Hooftman, tijd 2 min. 29.8 sec.; 3. J. de Koning, tijd 2 min. 34.4 sec.; 4. Urban; 5. Saai, tijd 2 min. 37.6 sec.; 6. H. Blaisse; 7. J. van de Garde; 8. Scholte (Leban en Cassanl niet gestart). De wedstrijden van Zondag. Zondag werden de wedstrijden voortgezet met het rij- k n k n r a s -JUI-IANADOlil'. Vereeniging „V.z.o.S." (Onderstaand verslag kwam door vertraging in de post bestelling eerst Zaterdagmiddag bij ons aan; wij plaat sen het nu nog maar wat verkort.) Donderdagavond werd ln het café Centrum van den heer H. Veul, de gewone jaarvergadering, gehouden van bovengenoemde vereen. Volgens de presentielijst waren 18 leden en 2 dona teurs ter vergadering aanwezig. Bij afwezigheid van den voorzitter werd deze verga dering met een woord van welkom geopend door den vice-voorzitter, den heer G. van der Werf. De notulen van den secretaris, den heer L J. Gaakeer Pz. werden goedgekeurd, waarna diens jaarverslag werd gelezen. Gememoreerd werden de verschillende verga deringen. die zijn gehouden, dat contributie en uitkee- rlngen gehandhaafd konden blijven. Het ledental daalde van 63 op 65. Aan 20 leden werden 540 ziektedagen uitgekeerd tot een bedrag van f 665.62. De aanvullingsklasse, dat is de 20 pet die de wettelijke verzekering niet geeft, gaat voor- noch- achteruit. Veel te weinig is men hier nog van doordrongen, welk een enormen steun dat voor een zieke en vooral voor een gezin beteekent als men dan toch zijn volle 100 pet. loon ontvangt en er komt boven dien nog bij, dat door ons de wachtdagen tot een maxi mum van f 4 per dag of anders tot het verdiende loon worden uitbetaald, hetwelk anders een loonderving van een halve week beteekent enkele gevallen uitgezonderd Met dank aan den samenstelling werd het uitvoerige jaarverslag geaccepteerd. Volgt rekening en verantwoording over 1932. De Raad van Toezicht had alles ln orde bevonden. Het totaal be zit bedroeg op 1 Jan. j.1. f 3764.87 met een vooruitgang van f 146.13 over 1932. Het bezit per lid bedraagt f 57.92. Ook deze rekening van den penningmeester den heer K. Verwer. werd goedgekeurd en dank gezegd aan pen ningmeester en Raad van Toezicht voor gehouden be heer en controle. De vergoeding voor den secr. en penn. werd op f 35 voor leder gelaten. Vol^t bestuursverkiezing. Aftr. de heeren K. Bregman G. van der Werf en J. Wijngaard. Allen zijn direct her kiesbaar. De belde eerstgenoemden worden herkozen, terwijl bij de 2e vrije stemming in de plaats van J. Wijn gaard gekozen werd H. Hardebol. Allen nemen hunne benoeming aan. Tot lid van den raad van toezicht werd herkozen de heeren C. Snel. tot afgevaardigde voor bonds- en dis trictsvergaderingen de heer A. Speur en tot plaatsver vanger de heer P. Lakemond. Verder is het voorstel ter tafel om voor dit jaar do donateursgelden ln het steunfonds te storten. Mei 18 stemmen voor en 2 tegen wordt het voorstel aangeno men. Bij de rondvraag komt de vraag naar voren dat de f 10 vergoeding voor den voorzitter nu wel vervallen zijn, maar als er nu een voorzitter komt. die werk maakt van ziin functie, dan zou de voorsteller toch gaarne zien. dat die vergoeding er ook weer aan ver bonden werd. Na eenige besprekingen, waarbij blijkt dat ieder hier mede accoord gaat, wordt dit voorstel aan genomen. Uitvoerig wordt beantwoord de vraag of de contributie moet worden vastgesteld en daarna volgt sluiting. In de daarna gehouden bestuursvergadering werd tot voorzitter gekozen de heer K. Bregman. die dat aan nam. De overige functies bleven na bespreking in de zelfde handen. BARSINGERHORN Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Liefdadig heid" een uitvoering ln de zaal van den heer A. de Graaf. Opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven van J. W. van der Heyden Jr„ en H. Bakker „Haar laatste wlL" Met de opvoering van dit tooneelwerk heeft de ver eeniging een groot succes gehad. De verschillende typen werden op uitstekende wijze weergegeven. De ruzietjes tusschen de familieleden van de erflaatster waren niet van de lucht en gaven tot aardige tooneelen aanleiding. Zonder uitzondering hebben allen er het hunne toe bij gedragen om het geheel zoo te doen slagen. Het was een avond, waar hartelijk te gelachen, wat vooral in dezen tijd met zijn vele beslommeringen en moeilijkheden aangename afleiding was. Een spontaan applaus viel den opvoerenden ten deel. Na afloop dankte de heer G. G. Loggers, namens het plaatselijk crisiscomité voor de bereidwilligheid, om deze uitvoering geheel ten bate van dit oomité te geven Spr. bracht de vereeniging hulde voor de wijze, waarop zij den aanwezigen dezen genotvollen avond had be zorgd en hoopte, dat de saamhoorlgheid en de gemeen schapszin, welke in „Liefdadigheid" heerscht, voor an deren een aansporing zou zijn, om mede steun te ver- leenen aan het comité, waarvan in dezen tijd zooveel wordt verwacht OUDE N 1 E DO fi P Zijdewind. Naar wij vernemen zal het telefoonsta tion alhier met ingang van 1 Februari a.s. tevens zijn aangewezen voor het aannemen van telegrammen. W A RH EN Hll 1 Z EN Krabbendam. Naar wij vernemen zal het telefoon station alhier met ingang van 1 Februari a^. tevens zijn aangewezen voor het aannemen van telegrammen. den op de 1000 en 5000 Meter. In deze afdeelingen Is zeer fel gestreden, Iets wat uit de punten in 't eindklas sement wel tot uiting komt De uitslagen. 1000 Meter: 1. Leban, tijd 1 min. 33 sec.; 2. Rledl. tijd 1 min. 33.2 sec.; 3. Hooftman 1 min. 34 sec.; 4. Urban, 5. J. de Koning, 6. Saai, tijd 1 min. 41.3 sec.; 7. Blaisse 8. Van der Garde. 9. Scholten. 10 Cattanl. .De resultaten van de 5000 Meter luidden: 1. Riedl, tijd 9 min. 7.2 sec.: 2. Hooftman. tijd 9.16.7 sec.; 3. Van der Garde Jr. tijd 9 min. 30.9 sec.; 4. J. de Koning, 5. Schol- ten, 6. Saai, tijd 9.39.2 s.; 7. Blaisse; 8. Urban. (Leban en Cattani niet gestart). Het eindklassement. Het eindklassement had door deze uitslagen het vol gende aanzien: 1. en winnaar van den Holland-beker, Riedl (Oostenrijk) 194.85 pnt; 2. Hooftman (Nederland) 197.77 p.; 3. Urban (Oostenrijk) 206.15 p.; 4. J. de Ko ning (Ned.) 208.15 p.; 5. Saai (Ned.) 210.30 p.; 6. Van der Garde (Ned.) 213.46 p.; 7. Blaisse (Ned.) 213.67 p.; 8. Scholten (Ned.) 232.84 p.; Leban (Oostenrijk) en Cat tani (Zwitserland) niet geplaatst De rüders naar Holland terug. Naar wordt bericht, zullen de Nederlandsche rijders Hooftman, J. de Koning, Saai, Van der Garde, Blaisse, Scholten in gezelschap van den heer G. J. M. Couvée, voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrijders Bond, Dinsdag- dus hedenmorgen om 1C.42 te Amsterdam met den D-treln aankomen. Indien de internationale schantsenwedstryden op 4 en 5 Februari a.s. In het Olympisch Stadion doorgaan, waarvan de beslissing een der dezer dagen is te ver wachten, dan zullen ook de Oostenrijksche rijders Riedl, Leban en Urban met de Hollandsche rijders mee naar Amsterdam komen. ANNA P Al' 10 XV N A Blijkens !n dit No. voorkomende advertentie, organi seert de IJsclub E. m. M. alhier heden een grooten af- valwedstrijd op een baan van 500 Meter. Als het weer medewerkt, belooft dit een Interessanten strijd. De Nederlandsche Arbeiderssportbond. Zaterdagavond hield de Nederlandsche Arbelderssport- bond een propagandavergaderlng ln het lokaal van aen heer W. Kossen aan de Spoorbuurt. waarbij de afdee- ling Hoorn van dien bond tevens een demonstratie gaf. Ofschoon de gladheid der wegen aan het bezoek en ook aan de omvang der demonstratie niet bevorderlijk was, was da zaal toch vrijwel bezet, toen de voorzitter van den Modernen Landarbeidersbond. de heer J. Dekker, de vergadering opende. Na allen, in 't bijzonder de afd. Hoorn van den N.A.- S.B. welkom te hebben geheeten en te hebben meege deeld, dat de spreker voor dezen avond, de heer de Lange, verhinderd bleek, die nu door den heer Arenta zou worden vervangen, zegt spr., dat de verwezenlijking van het plan tot oprichting eener afdeeling. welk plan in den boezem van den Mod. Landarbeiderbond in op gekomen, zoo spoedig door hem niet was verwacht. Kippendieven gesnapt en gedood De Heer Spiering te Tiel had veel last van ralten In zijn kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen of kuikens doodgebeten. Meer dan een Jaar lang probeerde hij allerlei middelen, echter zonder resultaat. Ten slotte kocht hij bij zijn drogist een doosje Rodent, dat hij op de vo ^geschre ven manier gebruikte. .Het resultaat is werkelijk verrassend," schrijft hij. .Een kwartier nadat het met Rodent besmeerde brood werd uitgelegd, was het reeds verdwenen." Toen hij ons 4 weken later schreef, had hij geen rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweer staanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos k 50 ct. of een dubbele doos a £0 cL en morgen zult L) van rat en muis bevrijd zijn. Imp.: Fa. B. Melndeis.na - Den Haag. D45 De eerste 3 programma-punten, opmarsch, mondorgel- muziek en vrije oefeningen, werden goed uitgevoerd, waarna de heer Arents een uiteenzetting geeft van doel en streven van den arbelderssportbond. Spr. zegt dat sport noodig ls, maar keurt het ln de burgerlijke sport af, dat alles er op gezet wordt om sterren te kweeken, en waardoor anderen achteraf geraken. Bovendien zit in de burgerlijke sport ieta vijandigs, dat zich openbaart, als de eigen „sterren" verliezen. Zie slechts naar de voetbalsport, maar ook ln andere takken vindt men dat terug. Ook de leiding berust ln de burgerlijke sport bij te weinig menschen, die alle touwtjes in handen houden. By den N.A.S.B. wordt alles samen uitgemaakt, op de daarvoor bestemde congressen. Voor vijf Jaar terug is de N.A.S.B. opgericht met 25 leden. Thans heeft zij er 23.000. De eenheid wordt gebroken, wordt wel eens door de tegenstanders beweerd. Gedeeltelijk is dat waar, doch daar staat tegenover, dat hij, die de burgerlijke sport verlaat en tot de arbeiderssport toetreedt, de oude band wel loswikkelt, "doch om daarvoor een nieuwe, die met de arbeidersbeweging te vlechten. Het groote verschil ln Jaren tusschen de leden der ar beiderssportbond lijkt wel een bezwaar, maar is dat niet, want men kan zeer goed in verschillende leeftijdsgroe pen werken. Zy die tot bestuurslid worden verkozen, behoeven ook niet direct zooveel verstand van 6port te hebben (daarvoor toch zijn de groepsleiders weer de aangewezenen), maar de bestuursleden dienen wel orga nisatorisch onderlegd te zijn. De N.A.S.B. staat daarbij volkomen op, het standpunt der Moderne Arbeidersbewe ging en wie zich by haar wil aansluiten, moet bereid zUn. om, waar dit noodig wordt geacht, mee te demon- streeren, enz., kortom mee te strijden voor de bereiking van het groote ideaal. Spr. wekt tenslotte do aanwezigen op, zich aan te sluiten by den N.A.S.B. en daardoor da bereiking van dat ideaal nader te brengen (Applaus). Van de gelegenheid om zich als lid aan te melden, werd een ruim gebruik gemaakt, zoodat het aantal le den reeds tusschen de 40 en 50 bedraagt Op verzoek van enkelen geeft de heer Arents daarna nog enkele inlichtingen, waarna het programma verder werd afgewerkt, en waarby we zeer g 1 geslaagde vrije oefeningen te zien krygen, terwyl d" mondorgel club op zeer verdienstelyke wyze haar nux,u. ~s ten ge- hooro bracht Als de heer Dekker de vergadering sluit meent hy vooral de afd. Hoorn en haar woordvoerder, den heer Arents. dank te moeten brengen. Tot hen. die reeds zyn toegetreden of nog zullen toetreden, zegt spr.: „Geeft U met liefde! Zeker zullen U teleurstellingen niet wor den onthouden, maar laat iedere teleurstelling u sterken. LANGEND IJ K In verband met het ijsvermaak zyn de Kolfwedstrij- den van den Langendijker Kolfbond Zondag niet ge houden. We vernemen, dat vanwege de Veilingsbesturen er in Den Haag persoonlyk zal op worden aangedron gen, om de velen, die naar hun oordeel van den tuin- bouwsteun zyn uitgesloten, alsnog in het genot daar van te stellen. ZUIDSCHARWOUDE. By den gehouden biljartwedstrijd tusschen de clubs te Alkmaar en Zuidsch?rv:oude, maakte Alkmaar 500 te gen Zuidscharwoude 447 c. We vernemen, dat er om de West uiet* zijn ge stolen van een paar tuinbouwers. Voor de betrokke nen een schadepost, die ze nu allerminst kunnen dra gen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6