Dinsdag 31 Januari 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9219 Wijziging van de Leerplicht w e t Het speenvarken-drama Auto door de spoorboomen gereden Zoo zijn onza manisren Noodlottige val 'lo* msor bovennatuurlijke „verschijningen" Groote spionnageaffaire te Boekarest Chaos in de Spaansche industrie De douane slaat een goeden slag *£Ri;mslustm/\ Per raketvliegtuig naar de planeten Vreeselijke koude in Italië Wraakneming van anti-fascisten dz OMGEVING 5-JAR1G BESTAAN van de Landelijke Rijveresniglng „West-Friesland" Een initiatiefvoorstel. Verhoogen van den leerplichtigen leeftijd van 14 op 15 jaar. Uit 's-Gravenhage wordt aan „De Tel." gemeld: Het Tweede Kamerlid K. ter Laan heeft, met enke len van zijn fractiegcnootcn een iniatief-wetsvoorstel ingediend tot wijziging van de leerplichtwet. De in houd van dit voorstel komt in liet kort hierop neer, dat de heer Ter Laan het 8e leerjaar wil invoeren er. den leerplichtigen leeftijd van li op 15 jaar wil verhoogen. Verder wil hij het z.g. landbouwverlof, dat thans reeds beperkt is tót veertien dagen, geheel zien verdwijnen. Ten slotte wil hij de bevoegdheid die de gemeentebesturen hebben om aan behoeftige kin deren school voeding en kleeding te verstrekken, om zetten in een verplichting daartoe. Proefslachtingen te Uithoorn ge houden, leveren bedroevende re sultaten op. Van de 296 er 18 goedgekeurd. De in het openbaar slachthuis te Uithoorn gehouden tweede proefslachting van speenvarkens, welke bestemd waren om te worden gedistribueerd onder werkloozen der gemeente Amsterdam, heeft tot de volgende resul taten geleid. Van de 296 speenvarkens moesten na grondig onder zoek 261 varkentjes, worden afgekeurd, terwyl er 17 voor nader onderzoek in observatie werden gehouden. Slechts 18 speenvarkens werden geschikt bevonden voor de consumptie. De keuring van bovengenoemde partij varkentjes ge schiedde door dr. R. H. Veenstra, adjunct-directeur van het abattoir te Amsterdam en dr. van Meenen. keu ringsveearts aan bovengenoemd abattoir. De heeren dr. v. d. Laan. van den keuringsdienst van waren te Amsterdam en Vigeveno. president-commis saris van de Ned. Thermo-Chemische Fabrieken, waren eveneens tegenwoordig. Andermaal is komen vast te staan, dat de speen varkens, die aan het slachthuis te Uithoorn zijn aange voerd, vooral wat de kwaliteit betreft, niet geschikt zijn voor de consumptie. In verband hiermede zullen de proeven zeer waarschijnlijk voorlooplg worden ge staakt. Lijk van vermisten landbouwer gevonden. In het jjs vastgevoren. Uit Heusden. Zondagmiddag is door menschen, die zich op het ijs van de z.g. Wiel onder Hedikhulzen bevonden, het in verren staat van ontbinding verkee- rer.de lijk van den sedert 10 September van het vorige jaar vermisten landbouwer v. Sprong uit Herp gevonden De ongelukkige was op dien dag naar de markt te Den Bosch geweest en is niet teruggekeerd. Van Sprang was een zenuwpatiënt, zoodat aan een misdrijf niet behoeft te worden gedacht. Het lijk moest uit het ijs worden gehakt en was geheel onherkenbaar. De fami lie kon alleen uit de zich op het lijk bevindende pa pieren, de identiteit van het slachtoffer vaststellen. De inzittenden geen letsel, boomen vernield. De spoor- Zatcrdagavond omstreeks tien uur is een auto uit Heemstede met grootc snelheid door de gesloten spoorweghoomen gereden van den Haarlemmermeer- spoorovergang bij den Amsterdamschen Straatweg. Gelukkig was de trein nog op grooten afstand toen deze hotsing tusschen auto en ijzeren dwarsboom plaats had en wonder hoven wonder kregen de chauf feur en een naast hem zittend meisje geen letsel. De spoorboom echter werd duhbel gevouwen, zoodat men den overgang dag en nacht zal moeten bewaken, al vorens Maandag de herstellingswcrkzaamheden kun nen worden verricht. Chauffeurs, die aangereden personen aan het tot overlaten. Zaterdagmorgen is op de St. Annastraat te Nijmegen 4e 31-jarlge S. B. door een vrachtauto gegrepen. De chauffeur reed door en liet de jonge vrouw aan haar lot over. Later werd zij 'dcor een anderen chauffeur langs den weg liggende gevonden en naar het Canislus ziekenhuis gebracht. Zij bleek een ernstige hersenschud ding te hebben en bovendien tweo diepe hoofdwonden. Van den verdwenen chauffeur is nog geen spoor "nt- dekt Zaterdagnacht is te Velp de landbouwer van Raay nabfj café „de Tol" door een grooten luxe-auto, welke naar Nijmegen reed, gegrepen. De ongelukkige werd te gen den weg gesmakt en was op s'.r-g dood. De chauf feur van den wagen reed met groote snelheid door. De politie tracht hem nu te vinden. Dood op het ijs gevonden. Zondagmiddag is op den Schinkel bij het Stadion te Amsterdam een cr.gevecr 40-jarlge man dood op het ijs gevonden. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de man op het ij3 was govaïlen en zoo ongelukkig terecht was gekomen, dat hij spoedig den geest gaf. Het lijk is door den G.G. en G.D. naar het Wilhelmina-Ziekenhuls over gebracht. v/aar het werd herkend als een bewoner van da Plantage. Niet alleen to Bcaurr.ing, maar ook op an dere plaa'.sca in het Walenland. De ver schijning van Christus. Niet alleen te Ecauraing, in Eelgië, waar men tot heden ongeveer 3CQ.OGO bezoekers heeft geteld, maar ook elders in het Walenland, beweren kinderen en vol wassenen bovennatuurlijk „verschijningen" te hebben gezien. Te Ileusy, bij Verviers, zou Christus zelf op een begraafplaats aan een werkloozen arbeider zijn versche nen. Te Rendeux op de Ourthe, in de provincie Luxem burg en ook tusschen Tancrémcnt en Louveignée, in de provincie Luik, zou de heilige Maagd zich, in dit laat ste geval acn ccn 11-jarig meisje, hebben vertoond. De Margd zou aan het kind een kapel, nabij een bron, hebben gevraagd. Ontdekt op *t hoofdpostkantoor. Foto's van poststukken en telegrammen. Vele personen in arrest. Zaterdagnacht is op het hoofdpostkantoor van de Roe- meensehe hoofdstad Boekarest een groote spionnage- zaak ontdekt. Reeds eenigen tijd werd er verdenking gekoesterd. De directie liet toen een uiterlijk zeer ge wichtig stuk opstellen, dat van het eene militaire bu reau naar het andere per post wérd gezonden. Het stuk werd inderdaad bezorgd, doch er werd geconstateerd, dat de enveloppe was opgebroken, het document gefo tografeerd en per koerier naar Weenen gezonden. Men had den koerier gevolgd, in zijn spoorwegcoupé gechlo roformeerd en in zijn actetasch de fotografie van het document gevonden. In den nacht trokken 200 politie agenten een cordon om het postkantoor en een aantal politieagenten drong het gebouw binnen. Er werden 22 personen in hechtenis genomen. Het bleek, dat ook in de telegrammenafdeeling aan spionnage wordt gedaan waar men telegrammen van hoofdelijk militairen en fi- nancieelen technischen inhoud copieerde. Ook hier wer den arrestaties gedaan. Tenslotte is een onderofficier gearresteerd, die de documenten pleegde in ontvangst te nemen en fotografeerde, De meeste gearresteerden zijn ambtenaar bij de direc tie der posterijen. De politie verklaarde, dat de móesten Bulgaren zijn en communisten. De arbeiders gaan direct in staking. De werkwilligen worden gemolesteerd. Uit Madrid: In verband met de vele onlusten en vechtpartijen hebben eenige gouverneurs het dragen van vuurwapenen verboden en de daartoe reeds, ver leende vergunningen ingetrokken. Op de arbeidsmarkt heerschen zeer ongewenschte toestanden en de Spaansche bond van werkgevers heeft reeds een petitie gezonden aan minister-presi dent Azatia, met verzoek om een einde te maken aan den chaotischen toestand bij de industrie, waar de arbeiders terstond in staking gaan als bun eischen niet worden ingewilligd, en de werkwilligen worden gemolesteerd. Verder wordt geklaagd over de onvoldoende be scherming der fabrieken tegen gewnponde aanvallen van syndicalistische elementen, die er niet voor terug schrikken de fabricksmachines te vernielen en aldus voor langoren tijd het bedrijf stop te zetten. Uit 35 uersonen bestaande smokkelaars bende gearresteerd. Uit Bremcn: Douanebeambten uit Bremen en Pa penburg zijn er in samenwerking met beambten der „Landjacgerei" in geslaagd een grootsch opgezette smokkclaarsorganisatie op te sporen cn onschadelijk te maken. Do leden dczci organisatie met de voor naamste afnemers, in het geheel 35 personen, konden worden aangelioud Eenige hunner hervinden zich nog in arrest. De smokkelaars hebben in hoofdzaak fijne tabak gesmokkeld, waarvoor een hoog invoer recht moet worden betaald, zoomede koffie. De smok kelwaar werd door een uit twaalf personen bestaande colonne doorgezonden naar de grootc afnemers. De waren werden in hoofdzaak afgezet naar de streek van Cloppenburg. Twee centenaren tabak en koffie konden in beslag worden genomen, evenals eenige fietsen die bij het transport der smokkelwaren wi - den gebruikt. Men neemt aan, dat bij elkaar voor meer dan 700.000 M. invoerrechten zijn ontdoken. Aardbeving in Auvergne. Een geneeskrachtige bron ernstig beschadigd. Uit P a r ij s. Het eelsmographisch instituut te Clermont-Ferrand heeft in den nacht op Zondag een hevige aardbeving geregistreerd, welke in de provincie Auvergne eenige schade heeft aangericht. De warmte- genezing-gevende bron te Caudes schijnt wel bijzonder door de onderaardsche beving te zijn getroffen. De boe veelheid welwater is sinds Zondagochtend met 50 pet afgenomen en het water, dat tot nu toe helder als kris tal was, is plotseling troebel geworden. WiIi gil U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spiisvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid. gebruik dan Fostcr' Maagpilllen 0.65 pa flac Prof. Piccard's toekomstplannen. Professor Piccard heeft verklaard, dat het in de toekomst wellicht mogelijk zal zijn, om met een raket vliegtuig naar Mars of andere planeten te vliegen. Piccard verklaarde, dat. een raket-vliegtuig voor een tocht naar een andere planeet minstens 20 ton ontplofbare stoffen aan boord zou moeten hebben en een hoeveelheid van 10 ton voor den terugkeer naar de aarde. Voor een raket-vliegtuig is het echter practisch on mogelijk een zoo grooten last te verplaatsen. De professor is van meening, dat raket-vliegtuigen zich een onbeperkten afstand van de aarde kunnen verwijderen doch dat balonncn en vliegtuigen niet veel hooger zullen kunnen komen dan 16 K.M., de hoogte, die hijzelf den njgcloopen zomer heeft bereikt. Hij grondt zijn standpunt op practische constructie- moeilijkheden. In de Italiaansche Alpen 30 graden vorst. Hevige sneeuwval. Uit Rome werd Zaterdag gemeld: In geheel Italië houdt de hevige koude nog steeds aan en gaat in het Noorden en in de Alpenijnen gepaard met zwaren sneeuwval. In do Italiaansche Alpen, nabij do Oostenrijksche grens, is een temperatuur van 30 gr. Celsius onder nul geconstateerd. In Milaan Is zooveel sneeuw gevallen, dat 17.000 man bij de sneeuwruiming te werk zijn gesteld om het verkeer mogelijk te maken. In de Apennijnen zijn alle hooger gelegen passen door groote sneeuwmassa's onbegaanbaar geworden. In Rome zelf is nog geen sneeuw gevallen, doch de bewoners kunnen de sneeuw ziet? liggen op de Sabijn- sche heuvels. Ook de zomerresidentie van den paus, Cas- tel Candolfo, is met sneeuw bedekt. Koudegolf aan de Riviera. Nader uit Rome: De koude is thans ook doorgedron gen tot de kuststreken der Riviera. Te Novi Ligure, een bekende badplaats, daalde de thermometer in den Zon dagnacht tot zes graden onder nul. In het binnenland is de temperatuur nog lager; uit de omgeving van Alles- sandria b.v. wordt een temperatuur van tien graden on der nul gemeld. Bomaanslag op vrienden van Mussolini. Uit Philadelphia, 23 Januari: Vier leden van de familie van John di Silvestro, vrienden van Mussolini, werden gewond door de ont ploffing van een bom, welke zijn huis geheel vernielde. Men vermoedt, dat de vrouw van den secretaris van dit Silvestro en zijn secretaresse onder de puinhoopen bedolven liggen. Di Silvestro zelf was niet aanwezig, toen de aanslag gepleegd .werd, doch hij arriveerde nog tijdig, om bij de redding zijner kinderen hulp te verleenen, Di Silvestro was nog pas twee dagen geleden met zijn familie van een bezoek aan Italië teruggekeerd. Blijkens nadere berichten zijn de secretaresse en "de kinderen gewond, echter niet doodelijk. Silvestro's vrouw wordt nog vermist. Nader wordt gemeld, dat de vrouw van Di Silvestro dood onder de puinen gevonden is. In totaal zijn elf personen door de explosie gewond. De politie gelooft, dat de aanslag het werk van de anti-fascistische beweging is. Men vreest voor verdere aanslagen. fit Z IJ P F. Een schitterend geslaagde feest avond. - Vele gelnkwenschen van do zusterverenigingen. Inlei dend woord van burgemeester De Pilocr. Zaterdagavond jl. werd door de Landelijke Rijver eeniging „West-Friesland" een rtiitcravond gehou den in hotel „liet Wapen van de Zijpe". Dit feest viel samen mei bet eerste lustrum der verecniging. tengevolge waarvan de zaal feestelijk v.as versierd. Het was ongeveer half 9 toen het aanvangssignaal weerklonk, het scherm opging en de leden der ver ecniging hun saluut w :r bet publiek maakten. Ver volgens werd door hot orkest bet bekende „Happy days ingezet, dat, gcz. ngen door ccn ü-tal dames cn 1 heer, spoedig door de aanwezigen werd overge nomen. Nadat nog gemeenschappelijk het Wilhelmus werd gezongen, verkreeg Burgemeester üe Moor het woord, teneinde een inleidend woord te spreken. Spreker zei de uitnoodiging der verecniging niet dan met eenige schroom tc hebben aangenomen, daar hij zich geen bekende in dit gezelschap voelde. Immers de ruiter sport heeft zijn belangstelling niet gehad en zoo doende weet hij van de prestaties der verecniging weinig. Toch slaat het voor spreker vast, dat de verecniging kranige kraebte in haar midden moet hebben, omdat aan „West-Friesland" de eer te beurt is gevallen, dat een zijner leden is uitgenoodigd ons kleine landje te vertegenwoordigen in het buiten land Zoo iemand moet wel over buitengewone ca paciteiten beschikken. Dit kan echter ook een bui tengewone voldoening schenken aan den instructeur, den heer Vethman, die alles doet en alles geeft om te trachten het peil van „West-Friesland" op het ge bied van paardensport omhoog te brengen en hier voor zijn tijd, moeite en capaciteiten voor 100 be schikbaar stelt. En als men dan weet, dit in „West- Friesland" een uitstekende samenwerking bestaat, dan kan men niet anders dan tot de conclusie ko men, dat de verecniging moet vooruitgaan. Wanneer we deze feiten voor oogen houden, heeft de verecniging ten volle recht om tee-;t te vieren. Spreker vindt het goed, dat men in dezen benarden tijd den moed heeft een feest te organiseeren. Het doet goed gezellig bij elkander te zijn cn wekt den mensch op de toekomst blijmoediger in te gaan. Spreker hoopt, dat de rijverecniging met dezelfde ambitie, kracht en samenwerking op den ingeslagen weg zal voortgaan en de instructeur zijn energie en onuitputtelijke werkkracht zal behouden om de lei ding met vrucht voort te zetten en de verecniging nog hooger te brengen, zoodat, „West-Friesland" nog veel lauweren zal oogsten. Met de beste wensclien voor een aangenamen feest avond, beëindigt spreker zijn met een hartelijk ap plaus ontvangen rede. Hiorna heette de Voorzitter der verecniging, de lieer G. Schoorl, allo aanwezigen hartelijk welkom, In t bijzonder echter Burgemeester üc Moor, die voor den eersten keer hier aanwezig is. Spreker iioopt, dat de eerste intieme kennismaking tot ge volg zal hebben, dat de Burgemeester in het vervolg niet meer zal mankeeren. Voorts de verschillende vertegenwoordigers van de zustervereenigingen, die hier olijk van belangstelling komen geven. Spre ker deelt mede, dat lelicitaties zijn ingekomen van de Federatie van liuitervercenigingcn, de land. rij- vereenigingon „Den Helder", „Wielingen", „Barsin- gerhornen van den lieer Leijssen. Voorts kwam een bloemstuk in van de L. R. te Ileiloo. Spreker uit hierover zijn groote voldoening en vreugde. Hierna gaf spreker een uitvoerige uiteenzetting van het met recht baanbrekend werk, dat in de ja ren 1927—1932 door de verecniging is verricht. Voorts dankt spr mevr Broer en verschillende andoren voor hun medewerking op dezen avond, terwijl hij in 't bijzonder don Instructeur, den heer Vethman, huldigde voor zijn onverwoestbare werk lust. Spreker bood als bewijs van sympathie en res pect namens de leden der verecniging den heer en mevr. Vethman een prachtig bloemstuk aan. Ap plaus. Onder luid applaus der aanwezigen werd de hoer D. Swart (St. Maarten) tot eerelid der verecniging benoemd uit waardeerin« voor do groote medewer king, die van hem ten opzichte van de verecniging steeds werd ondervonden. De Instructeur, de heer Vethman, bedankte voor de hem gebrachte hulde. Spreker hoopt, nog lange jaren den ingeslagen ruiterweg tc volgen. De heer Swart aanvaardt onder dankzegging liet eerelidniaatschap der vereeniging. Hierna werd het Standaardlied der vereeniging ge« zongen. Vervolgens maakte de heer Bom van de L. K. „Beijaardie Furnierend van de gelegenheid ge bruik zijn gelukwenscheii aan ie bieden bij dil 5- jarig jubiicum. Spreker feliciteert „West-Friesland'* niet de vele successen cn hoopt dat de verecniging mei dezelfde energie zal doorgaan om do algemeene depressie te boven te komen. Namens het Bestuur der L. R. „Berger Ruiters" werd hel woord gevoerd door Mr. "Judell. Spreker herinnert er aan, dat bij hol embryonale plan tot oprichting dier vereeniging één woord werd gespro ken, iil. „Vethman". Spr. begreep eerst niet wie of wat werd bedoeld, doch kwam nader tot de ontdek king, dat „Vethman" geen naam, doch een begrip was, nl. collegialiteit, hulp, kennis en voortvarend heid. Dit zegt genoeg ten opzichte van de capacitei ten van den Instructeur van „West-Friesland", Na mens de Berger Ruiters brengt spreker zijn gcluk- wensclien aan „West-Friesland" en haar volijvuri-. gen Instructeur, onder gelijktijdige aanbieding van een gravure van een plekje in Bergen. Dit laatste als herinnering aan dit feest en als periodieke waar schuwing om Borgen en de Berger Ruiters op te zoeken. De Voorzitter dunkt de sprekers voor bun geluk* wcnschen en de Berger Ruiters voor de aangeboden gravure. Hiermede was het officieele gedeelte atgeloopen cn werd vervolgd met de feestcantate „Ode aan het, Paard". Teksi van den lieer D. de Graaf IIz., cn mu ziek van den beer Jae. Jansen te Bergen. Medewer king werd verleend door mevr. Van der Sluijs-Stins (sopraan) en den heer L). de Graaf (tenor), met koor en den heer Jae .Jansen (pianobegeleiding). Het ge-« heel klonk schitterend cn oogstte een daverend ap-s plaus. Vervolgens declamatie van den heer Vethman ei* muziek van een amusementsorkest met zang^ van een drietal dames, waarna door 3 dames en 6 boe ren in Westfriesch dialect een éénactcv werd opge voerd, getiteld „Het erfdeel van Peet Marai". We mochten constateeren, dat de leden van „West- Friesland" niet alleen de ruitersport machtig zijn, doch dat er bovendien nog bekwame amateur-too- ncclspelers(sters) onder hen schuilen. Er werd best gespeeld en het geheel was in één woord „af Met het vorenstaande hebben wij het voornaam ste van het ruiterfeest „verslagen". Ook na het too- neelstukje echter bleef men nog langen tijd bijeen en is er op een gezellige beschaafde manier feest ge vierd. O.i. kan het Bestuur van „West-Friesland" op een zéér geslaagden ruiteravond terugzien. \V I E Rl N GE IV A A ft lt Vrijdagavond vergaderde de Vereeniging „Yrija Liefdadigheid", onder leiding van den heer C. Haring huizen. Aanwezig 10 leden. Voorzitter wil bij do opening wijzen op de opeif plaats van den secretaris, den heer J. Speets, die om gezondheidsredenen bedankt heeft. Spreker gelooft wel de tolk van allen te zijn, wanneer hij hem dank betuigt voor de grootc ijver cn toewijding welke hij voor de vereeniging beeft betoond. De waarn. secretaris, de heer Sijbrands, brengt ver slag uit over de werkzaamheden in het afgeloopen jaar, waaruit we genoteerd hebben, dat aan 8 perso nen 199 liter melk is verstrekt, waarvoor is uitgege ven f157; aan 6 personen 781 eieren voor f83.04, aan 28 personen brandstoffen tot een bedrag.van f83. Volgt verkiezing bestuurslid in plaats van den heer J. Speets. Na twee vrije stemmingen werd bij loting tusschen de heeren J. Koomen en S. Sieswcrda dc lieer Koomen gekozen. De rekening van den penningmeester werd onder dankzegging goedgekeurd, met een batig saldo van f 249.15 Vi- Voorzitter betuigt dank aan den afgetreden pen ningmeester en aan de commissie voor hun bemoei ingen. Hierna sluiting. De heer H. Sijbrands werd door het bestuur tot secretaris-penningmeester benoemd. HARENKARSPEL Zaterdagavond hield de Bond voor Staatspcnsionnee- ring afd. Harenkarspel een propaganda-vergadering in het lokaal van den heer P. Pijper alhier. Medewerking werd verleend door de dilettantenclub en symphonie- orkest, beiden uit Sint Maarten. De voorzitter, de heer C. de Vries, opent tc ongeveer acht uur de flink bezochte vergadering, roept den aan wezigen, en in bijzonder den medewerkers uit St. Maar ten, het welkom toe en hoopt verder dat deze avond goed mag slagen. De heer De Vries spreekt daarna een kort. doch flinke rede uit in verband met het Staatspensioen. Nog veel meer leden moeten zich aansluiten om lid te worden, waardoor onze tegenstanders kunnen zien dat er be hoefte is om de oude arme menschen meer pensioen te geven, en zij niet afhankelijk worden van hun kinderen, of de gemeenschap. Vele menschen gelooven dat bij een pensioen van f 3 of f 2.50 dit al genoeg is. doch er moet meer gegeven worden, de menschen moeten onbe zorgd hun ouden dag tegeraoetgaan, en daar kan ieder een aan meehelpen, door 'lid van den bond te worden. Ook bij de dit jaar te houden verkiezingen van de Ka merleden kunnen de kiezers er een flinke stoot aan ge ven, door een candidaat te stemmen, die voor Staats pensioen is. Helpt gij allen mede, zoodat het oud en arm de wereld uit geraakt. Het symphonieorkest onder leiding van den heer S. Schut gaf hierna een drietal mooie nummers ten gc- hoore. Hierna volgt de opvoering door de dilettanten- club, van het tooneclstuk „Vreugde Vuur", spel van het leven in 3 bedrijven van F. A. Geensen. Het spel was hier 'door dit clubje gegeven werd, was keurig in orde, uitzondering te maken is in het algemeen niet ge- wenscht; ieder deed hier zijn best om te geven wat hij kon. Hier kwam echter de edele mensch naar voren in Maartje, de vrouw van boer Helmers, en Jacob, hun knecht, die zich het lot aantrokken van een verstotene (Marie. kleindochter van Helmers) in dc Maatschappij, Als men daar tegenover stelt boer Helmers. die zijn on deugden tracht te vergeten door naar de kerk te gaan, doch dat hielp hem niet. Dat het spel ingreep, bewees wel, daar er heel wat bezoekers waren, die de zakdoek even moesten gebruiken. Na dit nummer kwam weer de symphonie met een drietal muzieknummers, die gezien het applaus, zeer in den smaak vielen. Verder verraste de heer Loevens, gri meur, ons met een paar mooie voordrachten, een in Joodsch dialect, en een voorlezing van een brief uit In- dië aan haar zuster in de Kinkerstraat, in Amster- dam§ch dialect, het geheel was een mooien avond, en leder was voldaan. Het was gauw een uur toen de voor zitter "tot sluiting overging.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9