Raad Oudkarspel. U'T de OMGEVING De gemeenteraad kwam Donderdagavond half zeven ln spoed 1 vergadering bijeen. Voorzitter en tevens secretaris dé heer A. J. Wijn- veldt Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering en herinnert aan ziin gesproken woorden ln de vergadering van Januari 1932 en zegt dat thans de Invloed van de crisis zich ook hier sterk laat gelden zoodat de overheid voor een zwa re taak wordt geplaatst. De financleele toestand van de gemeente is gelukkig gezond, doch zoo de toestand niet verandert is belastingverhooglng noodzakelijk. Spr. doet een beroep op de raadsleden om B. en W. te steu nen ln eendrachtige samenwerking tot heil van de ge meente. Den raadsleden en ook den pers wenscht spr. een goed jaar toe. De notulen worden na enkele opmerkingen van de heeren Rijper en Eecen goedgekeurd. Het stemmlngs- cijfer wordt getrokken door den heer Eecen. WUlen den heer G. Hart herdacht Alvorens verder te gaan zegt de Voorzitter zich van een droeve plicht te moéten kwijten door het overlijden van den gemeenteontvanger den heer Hart, die Maan dag J.L is overleden. Wat wij allen gevreesd hebben la gebeurd, de heer Hart is van de zijnen heengegaan. Hij was voor U allen geen onbekende daar hij ook van 19191923 lid van den raad en wethouder is geweest. De heer Hart ls tot het einde toe op zijn post gebleven, van ziekteverlof wilde hij niet weten. Zijn vriendelijke persoonlijkheid zullen wij noode missen en zal dit bij ons ln aangename her innering blijven. Na deze woorden wordt een oogenblik van stilte ge wijd aan den overledene, waarbij allen gaan staan. Hierna wordt tot beëediging van een waarnemend ge meenteontvanger overgegaan ln den persoon van den heer A. Timmerman. De Voorzitter feliciteert den heer Timmerman en hoopt dat deze z\jn betrekking eerlijk en vlijtig zal ver vullen. De belooning wordt vastgesteld naar een aan- vangsjaarwedde van f 840. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede. dat van Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd terug ls ontvangen het raadsbesluit tot het aangaan eener geld- leening, groot f 4.000; van hetzelfde college goedgekeurd terug ls ontvangen het raadsbesluit tot onderhandsche verhuring van ge- meente-landerijen van hetzelfde college bericht, dat het zijn beslissing ten aanzien der gemeente-begrooting voor 1933 heeft verdaagd, omdat het onderzoek nog niet ls afgeloopen; B. en W. van Alkmaar berichten, dat de bijdrage ln het exploitatie-tekort van het Centraal Neutraal Zieken huis over 1931 bedraagt f 401.38; H. Kalf de herbenoeming tot lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs en Jb. Mosk de herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur heeft aangenomen; dat op verzoek van de besturen van R.K. Volksbond en den Langendijker bestuurdersband, met Ingang van 1 Januari 1933 aan steuntrekkenden uit werkloozenkas sen een brandstoffenbon wordt verstrekt van f 1 per week. evenals dit geschiedt aan de werkloozen, die ln de gemeentelijke steunregeling vallen. B. en W. vertrouwen, dat de raad hiermede accoord kan gaan. Wordt goedgevonden. dat van den Minister van Binnenlandsche Zaken ls verzocht de steunregeling, geldende voor de transport arbeiders, geldig te verklaren voor werklooze bouwvak arbeiders, Ingaande 30 Januari 1933; het Langendijker Drankweercomlté hartelijk dank be tuigt voor het over 1932 ontvangen subsidie, groot f 25, welk bedrag onder de aangesloten vereenigingen tot drankbestrijding aan den Langendijk is verdeeld. Naar aanleiding van het onder C. meegedeelde, zegt de Voorzitter dat juist hedenmorgen bericht van goed keuring is ingekomen. Ingekomen stukken a. Brief van B. en W. van Alkmaar, waarbij wordt toegezonden een exemplaar van de balans en winst- en verliesrekening; over 1931 van den Keuringsdienst voor Waren ln het gebied Alkmaar; b. Brief van den Raad van Ambt-Hardenberg, hou dende verzoek om aan zijn besluit, om bij de Regeering en de Tweede Kamer der Staten-Generaal er op aan te dringen, het bedrag der belastbare opbrengst der ge bouwde eigendommen te verminderen, adhaesie te be tuigen; Op voorstel van B. en W. wordt besloten adhaesie te betuigen. c. adres van het Plaatselijk Crisiscomité, houdende verzoek om nogmaals een geldelijke bijdrage te mogen ontvangen. De Voorzitter zegt dat dit adres het gevolg is van het feit dat het Nationaal crisiscomité steun ln den vorm van kleeren etc. beschikbaar stelt, mits door de gemeente subsidie verleend wordt. Spr. stelt voor, een subsidie van f 500 te verleenen, waarvan dan een ge- „We kunnen als vaststaand aannemen, dat het ge heim. wat het ook zijn mag. te eenlger tijd zal worden, opgehelderd. Zoolang ik op het punt van zijn afkomst ln het duister tast. kan van... wel... van een Intiemere relatie geen sprake zijn. Maar Greenfield ls iemand, in wien ik absoluut vertrouwen heb en... als hij weer hier terug zou willen komen en mij verder bij mijn werk te helpen, zou mij dat buitengewoon aangenaam zijn. In aanmerking genomen wat hy schrijft, zie ik daar geen enkel bezwaar tegen." Mevrouw Herbert was het met Lord Caradoc's ziens wijze geheel eens en de edelman besloot George zoo spoedig mogelijk te vragen terug te komen. Vóór ze de bibliotheek verliet, vroeg Mevrouw Herbert nog: „Hoe heet die man ook weer. die volgens Greenfield op de hoogte is van het geheim?" Lord Caradoc zocht den naam ln George's brief en daarop liet zij hem alleen om aan den jongeman te schrijven. Maar George kwam niet op Wetstones terug althans voorloopig niet. Zijn werk in Londen, dat hij den laat- sten tijd wat verwaarloosd had, nam hem geheel in be slag, en zelfs al had hU de vrije beschikking over zijn tyd gehad, zou het nog te bezien hebben gestaan of hij Lord Caradoc's uitnoodiging zou hebben aangenomen. HOOFDSTUK XXL Kerstmis op Holllngbourne Hall. Het Kerstfeest op Holllngbourne Hall, Lord Conderis buiten in Hertfordshire, was niet alleen maar een feest ln naam. Van hun prilste jeugd af hadden de vier jongens en do zes meisjes Conder. zich altijd kolossaal verheugd op deze feestdagen, want aan alle prettige en vroolijke tradities, die maar eenigermate verband hielden met de Kerst- en Nieuwejaarsvlering, werd getrouwelijk eer be wezen. Het groote buiten was in de feestweken altijd stampvol logo's, voor het meerendeel bloedverwanten en waar een zonnige levensopvatting evenzeer een familie eigenschap was als het bezit van sproeten en een haar kleur, die varieerde van hoogblond tot vuurrood, vormde het gezelschap op de Hall altijd een uiterst Jolig troepje. De heer en de vrouw des huizes zorgden steeds dat de gasten de feestelijke stemming niet weinig verhoog den; een belangrijk contingent kinderen werd uitgenoo- digd. Véél werd van de kleintjes door de vingers gezien deelte moet worden afgedragen aan het Nationaal co mité. Spr. brengt een woord van hulde aan hen die aan het plaatslijk comité nog een bijdrage afstonden en zegt dat de gelden voorzichtig beheerd worden. Wethouder Kostelijk zegt dat ln de gemeente op ver schillende wijze gesteund wordt en voorzichtigheid ge boden is, daar het anders niet uit te houden ls. Spr. Is er wel voor, om aan het hoofdcomité subsidie te ver leenen. De heer Mr. Eecen zegt dat het zeer zeker nog wel jaren zal duren, eer wij uit deze permanente crisis zullen komen. Als geen steun verleend wordt, dan kan het crisiscomité wel stoppen. Spr. is ook voor steun aan het hoofdcomité. De heer Bommer, die behalve raadslid, ook pen ningmeester van het crisiscomité is, schildert den fi- nancleelen toestand van de kas ver van rooskleurig en zegt dat het met een paar weken wel afgeloopen zal zijn als er niet gesteund wordt. De heer De Boer zegt, dat de steun van de burgers ongetwijfeld wel minder zal worden en dat er nog meerdere ingezetenen in moeilijkheden komen. Spr. ls voor het verleenen van subsidie. De heer Rijper zou graag willen dat er zoo wednig mogelijk publiciteit aan gegeven werd, wat voor subsi die verleend wordt, daar spr. vreest, dat er velen zullen komen. Wethouder Bakker zegt dat het crisiscomité niet mag drijven op de gemeente-flnanciën. Daar bet comité ook degenen steunt die van andere zijde niets krijgen, zal de subsidie spoedig opgebruikt worden. Na eenige discussie wordt besloten, met de stemmen van de heer Bakker, De Boer, Rijper en Bommer voor f 500 subsidie te verleenen, waarvan aan het hoofdco mité f 200 zal worden afgedragen. Een adres van den Neutralen Bond van tuinders met verzoek om pachfereductle over 1982 en een adres van de Arbeldersavondsohool te Noordscharwoude, met ver zoek om een bijdrage voor de werklooze leden, wordt ln handen gesteld om prae-advies bij B. en W. VI. Voorstellen van B. en W.: 1. Wijziging gemeentebegrootlng, dienstjaar 1932. Deze zal worden opgezonden aan Ged. Staten. De groote onbekende. Wie is de intellectueel!? De heer Rijper vraagt waarom met de gladheid niet voor 11 uur zand gestrooid werd. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. de zorg voor de veiligheid der wegen is opgedragen. Spr. zegt dat door een intellectueel persoon ln de gemeente tegen den gemeenteveldwachter ls gezegd, dat het hoofd der po litie hier maar eens naar kijken moest, doch spr. zegt met nadruk, dat hij zijn taak naar behooren vervult. Voorheen was het Wethouder Kroon, die zich hierme de belastte en thans Wethouder Kostelijk. De heer Kostelijk zegt dat het hier een misverstand tusschen hem en den gemeente-opzichter betreft. De heer Rijper zegt dat door hem den Burgémeester is opgebeld, omdat het zeer gevaarlijk op straat was, doch dat deze zei, dat ook om de kinderen gedacht moest worden De Voorzitter vraagt hierna machtiging van den raad, om aan belde zijden van de straat zand te strooi en bij gladheid. De raad denkt hier anders over en wordt besloten om alleen aan de Oostzijde zand te strooien. Hierna sluiting. LANG END IJ K OUDKARSFEL De vereenlglng voor Zlekenhuisverpleglng hield Don derdagavond ten huize van dén heer C. Vis, haar jaar vergadering. Een 25-tal leden was aanwezig. Voorzitter was de heer P. J. Kat, wegens het vertrek van den heer J. Keizer. Na opening der vergadering met een woord van wel kom. werden de notulen door den secretaris, den heer J. Bruin vastgesteld. Uit het daarna door den secretaris uitgebrachte jaar- verslag ontleenen wij dat 4 bestuursvergaderingen en 1 ledenvergadering zijn gehouden. Het aantal leden be draagt thans 1343, waarvan 1205 betalende en 138 nlet- betalende. Achteruitgegaan met 73 betalende en 14 niet betalende leden. Er zlin 36 leden in één der Ziekenhuizen opgenomen geweest met 663 ligdagen, gemiddeld 18% dag. Dit verslag werd onder dankzegging vastgesteld. Aan het verslag van den penningmeester, den heer P. Visser ontleenen wij dat de ontvangsten f 2397.45 en de uitgaven f 2405.15 hebben bedragen. Er was nog wat te vorderen en moest nog iets betaald worden. De heer P. Nolkers rapporteerde namens de commissie voor het nazien der kas, dat alles In de beste orde was bevonden. De rekening werd vastgesteld. Tot kasnazleners voor het volgende Jaar werden de heeren R. Jonker en P. Volkers en tot reserve de heer J. Duijves benoemd. BU de gehouden bestuursverkiezing werd het aftre dend bestuurslid de heer P. J. Kat met bijna algemeene stemmen herkozen en nam de benoeming aan onder dankzegging voor het In hem gestelde vertrouwen. In de vacature J, Keizer werd de heer P. Volkers met 14 stemmen gekozen, die zijn benoeming aannam. In dezen grooten tijd en iedereen van oud tot jong sloofde zich uit om het de kleintjes toch maar naar den zin te maken, 's Avonds waren er spelletjes en stoeipartijen ln de Hall. maar vrijwel het geheele huis werd als het onbetwistbaar domein van de jeugdige spektakelmakers beschouwd. Zelfs de rookkamer in gewone tijden het heilige der heiligen was geen vei lig toevluchtsoord meer voor den volwassen jagersman, die na een vermoeiende jaoht te voet of te paard, eenige oogenblikken van rust en verpoozing zocht. Als ten laatste de groote dag aanbrak, daverde van den vroegen morgen tot den laten avond het huls van onstuimig kindergelach en jolig rumoer. Het diner be gon dien dag om zes uur, aangezien alle jonge gasten mede moesten aanzitten. Het was een plechtige en over vloedige maaltijd, dat kerstdiner op Holllngbourne Hall, waarbij de kalkoen door zijn Lordschap in hoogst-eigen persoon werd voorgesneden en het onmetelijk stuk run dergebraad door zijn tweelingbroeder. De plumpudding werd brandend binnengebracht, als in feestelijke offer vlammen gehuld en werd aanstonds gevolgd door het dessert, waarbij de pistaches knetterden als onschadelijk mitrailleur-vuur en het gelach niet van de lucht was om de dwaze rijmpjes en de papieren mutsen, die eer waardige aangezichten mallotig bekroonden. Na het diner begaf het heele gezelschap zich naar de hall. waar de kerstboom stond in stralende glorie, van boven tot beneden beladen met goede gaven. En als de blijde dag ten einde was. vlijden de kleine feestgangers zich ln hun behagelijke bedjes, vast overtuigd dat zij den heerlljksten dag van al de driehonderd vijf en zes tig dagen des jaars hadden beleefd. En in het jaar, waarin de in dit verhaal beschreven gebeurtenissen zich afspeelden, had Lord Conder, die, naar men zich herinneren zal, in een helder oogenblik met Lord Caradoc's zuster was getrouwd, het schitte rend idee gehad Mevrouw Herbert en Ceclly voor het Kerstfeest te inviteeren. Guy Bertram en George Green field behoorden als goede vrienden van den huize en als ongetrouwde heeren zonder familieband, eveneens tot de genoodlgden. Lord Caradoc-zelf ontbrak natuurlijk niet op het appèl. Het was theetijd, toen George arriveerde en het heele gezelschap gasten en familieleden, zat ln de ruime, met hulst en mistletoe versierde hall bijeen. Nadat de jonge man den gastheer en de gastvrouw had begroet, liet hij zijn blik over het uitgebreide gezelschap gaan en het duurde niet lang of zijn zoekende oogen hadden het Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbulsjes van 20 iabL 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. k 10 ets. De voorzitter wees op den ongunstlgen stand der kas, waardoor het Ziekenhuis heel op de rondgang van April moet wachten. Het bestuur stelde voor of het vervoer te doen vervallen of de observatie te verkorten, of de leden bij 18 Jaar vol lid te doen worden. Na eenige bespreking besloot men het maximum ver voer van f 10 op f 7.50 terug te brengen. Men zal een bewijs van dokter moeten hebben, dat vervoer per luxe auto moet geschieden. Verder om de leden die 16 Jaar worden, als vol lid in te schrijven. Inplaats van voor 2 kinderen zal voor 3 kinderen moeten worden betaald. Als dit niet naar wensch gaat, zal een ledenvergadering worden uitgeschreven. Als afgevaardigde naar de federatievergadering werd de heer L Kalverdijk gekozen. De heer Jb. Bruin vond het bodeloon nogal hoog. Spr. wilde wat verlagen. De Voorzitter antwoordde, dat dit een zaak van het bestuur is. Er ls in het bestuur ook over gesproken. Er zal nu f 12,50 per omslag worden betaald. Na een woord van dank aan den heer J. Keizer voor de aangename samenwerking in het bestuur, sloot de voorzitter de vergadering. Onze plaatsgenoot, de bekende schaatsenrijder Jan s Langendijk, is Vrijdag naar Oslo vertrokken om daar, met nog enkele Nederlandsche rijders, deel te nemen aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap. In een dezer dagen gehouden vergadering van bloem bollenkweekers, waar wij tot onzen spijt geen uitnoodi ging voor mochten ontvangen, werd de mogelijkheid be sproken om ook de bollen in een bewaarplaats op te slaan. Een en ander ls onderzocht en is gebleken, dat het zeer goed mogelijk is de poterbewaarplaats, welke voldoende ruimte biedt, hiervoor ln te richten. Door de heeren De Wit uit Haarlem, Mallekote uit Noordschar woude en P. Band uit Nieuwe Niedorp, was ln deze gunstig advies uitgebracht. Besloten werd om een vereeniging op te richten die deze plannen ter hand zal nemen. GEMEENTE OUDKARSPEL Burgerlijke stand over de maand Januari 1933. Geboren: Willemina Alberdina, dochter van A. Rijke- boer en C. R. van Dort; Martina Catharina, dochter van M. Hoogland en C. Schuitemaker; Anna Catharina, doch ter van C. Put en C. Commandeur; Adrlanus Johannes. zoon van C. Put en C. Commandeur; Geertruida Corne lia, dochter van P. Appel en A. Zijp; Reijer Karei, zoon van C. Schrieken en M. M. J. Möller. Overleden: Maartje Vloon. 70 jaar. echtgenoote van P. Rezelman; Aaltje Swager. 75 jaar. wed. v. P. Borst. won. te Noordscharwoude; Germent Hart, 55 jaar, echtgen. van M. Dlrkmaat Bevolking over do maand Januari. Ingekomen: Wilhelmus Ooijevaar van Wognum; G. Mosslng Holsteyn geb. Zwaan van Amsterdam; J. Spaan sen van Harenkarspel. Vertrokken: G. W. Noord naar Odoorn; T. Bood geb. Schoen naar Alkmaar: P. Groenveld en dochter naar Zuidscharwoude. NOORDSCHARWOUDE. De afd. der S.D.A.P. vergaderde in „Concordla". Mede gedeeld werd dat met behulp van deze afd. te Heerhugo- waard een nieuwe afdeeling ls opgericht met 15 leden. Tot de leden die een afdeelingsvlag vervaardigd heb ben werd een woord van dank gesproken. Vijf nieuwe leden zijn weer toegetreden, zoodat het aantal leden thans 46 ls. Voor de a.s. verkiezingen zullen een 120-tal brochures besteld worden. Voor de vergadering te Nieuwe Niedorp op 27 Febr., waar Mr. Duys zal spreken, zal een fietstocht georgani seerd worden en btf voldoende deelname ook een autobus rijden. Critlek werd uitgeoefend op de houding van het gewestelijke bestuur Inzake de behandeling van de voor stellen der laatste gewestel. vergadering. Een protest zal verzonden worden. De aftredende partijbestuursleden werden opnieuw candldaat gesteld. Voor de vacature Cramer werd W. v. d. Vall van Alkmaar candldaat gesteld. Als afgevaar digde naar het congres te Nijmegen werd J. v. d. Abeele gekozen. De ledenactie werd geregeld. Bij de rondvraag werd nog medegedeeld dat oprichting van een A.J.C.- afdeellng zoo goed als zeker ls. Sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerl. Stand over de maand Jan. 1933 Geboren: Jacoba, dochter van C. Smit en van M. Madderom. Jacob, zoon van G. Wagenaar en van N. Duif. Dieuwertje, dochter van S. Koffeman en van N. Veenstra. Dirk,#zoon van D. de Boer en van A. Nellen. Gerrit, zoon van T. Kossen en van D. Arends. Klaas, zoon van J. Bak en van A. Maakal. Jacob, zoon van A. Boon en van M. Balder. Ondertrouwd: D. Hoogland, oud 25 jaren en A. E. Bakker, oud 24 jaren. C. H. van West erop, oud 27 ja ren, wonende te Alkmaar en N. Wagenaar, oud 26 jaren. Overleden: Trijntje Verheus, oud zeven jaren, doch ter van J. Verheus en van S. Bakker. knappe, lieve meisjesgezicht, dat nimmer een oogenblik uit zijn gedachten was, ontdekt. Ceclly stond tegen een van de zullen van de groote schouw geleund en zoodra ze hem zag. kwam ze op hem toe en gaf hem volmaakt onbevangen en zichtbaar verheugd over de ontmoeting, de hand. Maar hém kostte het de grootste zelfbeheer- sching niets van de emotie, die het weerzien hem gaf, te laten blijken. Ook Lord Caradoc heette zijn mede werker met ongeveinsde blijdschap welkom. De eerste middag en avond van George's bedrijf op de Hall gingen in de gebruikelijke, rumoerige feest vreugde voorbij en Lady Conder, die onmiddellijk groote sympathie voor den protégé van haar broer had opge vat, deed deze blijken door hem aan het diner haar oud ste dochter, Mary, als tafeldame toe te deelen, en George vond het eigenlijk wel een rustig en veilig idee, toen hij Cecily door een jeugdigen neef van de Conders aan tafel zag geleiden. Dlcky was te Jong om zijn ja- louzie te kunnen prikkelen! Het was een dol-gezelllge avond en nóch George, nóch Guy de belde ongelukkige minnaars konden zich aan de bekoring onttrekken van de onschuldige blijhar- tigheld die ln dit huls heerschte. Toen het gezelschap uiteen ging voor den nacht, bracht Mary Conder Ceclly naar haar kamer en toen de belde meisjes, de eene volmaakt in haar frlssohe schoonheid en de andere wel niet zoo knap, maar zeker niet minder aantrekkelijk door haar lief en geestig ge zichtje, zich ln lage stoeltjes voor den haard hadden ge nesteld, begon Mary Conder den lof van haar tafelheer van dien avond te zingen. „Bobby zegt, dat George Greenfield een van de aar digste en flinkste jongelui ls, dien hij kent een kerel uit één stuk", zei Mary. „En zal lk je eens wat zeggen, Cicely," liet zU er met een ondeugend lachje op vol gen, „lk durf er een eed op te doen dat hij doodelijk van je is.". „Maar Mary", protesteerde Cecily, terwijl er een diepe blos op haar allerliefst gezicht kwam. „hoe verzin je het! Het komt gewoonweg niet in zijn hoofd op! HU praat duizendmaal liever met vader dan met mij". „Jou domme gans", lachte Mary en ze gaf het andere meisje een liefkozend kneepje ln haar wang. „Dat je dat nu niet allang gemerkt hebt!" Cecily sloeg de handen voor haar gloeiend gezichtje. ..Sohe! alsjeblieft uit met dien onzin, Mary", zei ze on geduldig, trachtend zekere kleine dingen, die indertijd geen indruk op haar hadden gemaakt, maar die door HOOQWOUht Voor den dienstplicht, lichting 1934 dezer ge meente zijn ingeschreven 22 jongelieden, waarvan er 2 ambtshalve zijn ingeschreven en 8 vrijstelling hebben aangevraagd voor broederdienst. Door Burgemester en Wethouders dezer gemeente is aan Jb. Buisman te Aartswoud vergunning ver leend tot het bouwen van een bergplaats voor hooi achter zijn perceel wijk E no. 39. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente heb ben de leverantie van de schoolbanken rnet toebe- hooren voor de school te Aartsv^oud opgedragen aan de Fa. Rothuizen en Zn. te Heelsum. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente heb ben besloten de leverantie der leermiddelen voor de Openbare Lagere Scho! te Hoogwoud en te Aartswoud over 1933 op te -ragen aan de Fa. N. Samson te Alphen aan den Rijn. Wederom is aan mej. P. S.M. van Wijk te Aarts woud een ziekteverlof verleend van 3 maanden en wel tot 1 Mei a.s. Burgerl. Stand van 131 Januari 1933. Geboren: Roel ion Aartje, dochter van Harm Mek kering en van Cornelia Jacoba Pieternella Tuk. Die- vera, dochter van Jacobus Dol en van Aafje Schuit. Cornelia, iochter van Jan Rood en van Emma Kla ver. Joseph, zoon van Jacob Kieft en van Johanna Elisabeth Revers. Maria, dochter van Willem Mole naar en van Veronica Mart ha Punt. Klazina, dochtei van Sijtje Schekkerman. Overleden: Jacob Eeken, ongehuwd, oud 70 jaren. Ariaantje Lindeboom, weduwe van Gerrit Stroomer, oud 83 jaren. Maartje Bakker, echtgenoote van Jan Bos, oud 68 jaren. Sijtje Wannes, oud 77 jaren, we duwe van Rayer Klaver (Oude Niedorp). Aagje Sta pel, oud 30 jaren, echtgenoote van Jan Stapel (te Alkmaar overleden). Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Cornelis Reyerus Nicolaas de Boer, te Hoogwoud, arts, met Anna Hamilton of Silverton Hill, zonder beroep, te Sijbekarspel. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 31 Jannari 1933. Vertrokken: Harm Haak, N.H. van Aartswoud naar Odoorn, Valthermond. Zeger Abraham Cornelis, N.H., van Zuideind D 43 naar Opmeer. Grietje Groot, R.K.,» van Noordeind D 80 naar Alkmaar, Snaarmanslaan. Ingekomen: Anna Louise Remme, N.H. van De Bilt naar Hoogwoud, Kerkelaan C 32. Cornelis Nicolaas Groot, R.K van Blokker naar Hougwoud, Kerkelaan C 55. Divera Alida Koenis, R.K. van Abbekerk naar Noordeind D 84. Marijtje Groot, R.K., van Opmeer naar Noordeind D 80. ZIJ P E BurgerL Stand van 27 Jan2 Febr. 1933. Geboren: Petronella Jacoba, dochter van Pieter Bregman en Sijtje Koster. Ondertrouwd: Petrus Glas, 31 jaar, schipper en Anna Maria Teileman, 37 jaar, beiden te Zijpe. Getrouwd: Cornelis Meijer, 26 jaar, bloemistarbei der ei^Dieuwertje Jongerling, 23 jaar, beiden te Zijpc. Overleden: Meinsje Nieuwenburg, 68 jaar, echtge noote van Simon Grin. Aaltje Kramer, 72 jaar, we duwe van Arie Eriks. W 1 E R 1 N G E N Burgerl. Stand van 20 Jan.—2 Febr. 1933. Geboren: Aafje, dochter van Jn. Lont en R. Bo gaard. Marinus Johannes, zoon van NL v. Ginneken en C. Heijnen. Arien, zoon van R. Doovendans en W. Schoenmaker. Peter Johannes Gerardus, zoon van M. A. Janssen x G. A. A. Keysers. Hendrik, zoon van G. Bakker en N. Jager. Rense, zoon van F Hoekstra en G. Groenewoud. Ondertrouwd: Th. Boersen en A. Klein. A. v. d Walle en A. Dekker. H. Veuger en G. Rotgans. Gehuwd: S. Gorter en G. Lont. Overleden: Jac. Bakker, oud 49 jaar, echtgen. va» G. Heijblok. J.V.O.-berichten. A.s. Zondag beginnen de bijeenkomsten weer go woon. Bijeenkomen drie uur in De Vonk. WINKEL BurgerL Stand van 1—31 Januari 1933. Geboren: AH, dochter van Pieter Blaauboer en Ca tharina Nelly Butter. Hendrina Alida, dochter van Cornelis Jan Butter en Hendrina Wardenaar. Huwelijken: Geene. Overleden: Klaas Over, 57 jaar, echtgenoot van Dieuwertje Smit. Loop der bevolking over de maan Jan. 1933. Ingekomen personen: Christoph, August Werner van Amsterdam: Blokker, Klaas van Nieuwe Nie dorp: Eekelen, Johannes Servaas en echtgen. van Breda. Vertrokken personen: Schaafstra Tjipke en gezin naar Nieuwe Niedorp; Stevens Harmke naar Emmen; Postema Pieter Willem, naar Barsingerhorn. Mary's opmerking plotseling ln een nieuw licht versche nen. uit haar herinnering te bannen. „Ik heb er niets geen behoefte aan, dat iemand op mij verliefd is. Wat kan Ik nog meer verlangen dan het prettige, onbezorg de leven dat ik nu heb?" „Zoo kun je er alleen over praten, als het niet de ware ls". verklaarde Mary wereldwijs. „Is George de rechte Jozef niet?" „Houd toch op", viel Cecily onstuimig uit. En toen. zich dwingend tot kalmte: „Laten we liever over wat anders praten... bijvoorbeeld over het bal, dat Je ouders den Dinsdag na Nieuwjaar geven." HOOFDSTUK XXII. Mevrouw Herbert bemoeit er zich mee... Den laatsten avond van de gezellige logeerpartij, den avond voordat het gezelschap uiteen zou gaan en de gas ten, na zich verkwikt te hebben aan de onbezorgde en aanstekelijke levensvreugde, die op het bulten van da Conders heerschte, naar hun eigen werk en belangen zouden terugkeeren, gaven Lord en Lady Conder een bal, waartoe alle bevriende families uit de omgeving van Holllngbourne Hall waren geïnviteerd. Het was een waarlijk schitterend festijn; de gast heer en gastvrouw schenen de bijzondere gave te bezit ten een keurcollectie knappe jonge meisjes bijeen te brengen, maar dit belette verschillende heeren niet om zoo nu en dan een toevlucht te zoeken in de rookka mer, om even uit te blazen van de vermoeienissen van het dansen of van het toekijken, voor zoover het da oudere aanwezigen betrof en zich te verfrisschen met een whiskey-en-soda. Ook Guy en George behoorden tot deze deserteurs. Guy trok George mee naar een groote canapé, bulten gehoorsafstand van een luidruchtig groepje bij den haard en vroeg: „Heb je me niets te vertellen, George? Ik heb je in drie maanden niet gesproken..." „Over Percy. bedoel je natuurlijk?" antwoordde Geor ge. „Ja, zij heeft mij gevraagd je te vertellen dat za nooit heeft gedacht dat je haar vrijwillig hebt opgege ven. En lk geloof, dat ik er op mijn eigen verantwoor delijkheid kan bijvoegen, dat zij je die belofte volkomen vergeven heeft. Ik moest je haar hartelijke groeten overbrengen en je uitdrukkelijk zeggen, dat zij over tuigd is, dat alles tenslotte terecht zal komen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11