Wat U zelf kunt maken! SCHAGER COURANT Het practische Huis. BESTELLEN VAN PATRONEN. Fluweelen Japon voor jonge dames. Zeer aparte fluweelen japon met witte bo venpas, die op den sdiouder met een knoopslui- ting, doch eveneens met stevige drukkers ge sloten kan worden en waarbij de knoopen al of niet. naar eigen smaak of naar gelang van de garneering worden aangebracht. Verschillende garneerstoffen leenen zich voor het bovengedeelte: zijde, velours panne, geplet pluche, zijden crêpe en niet het minst de mooie garneerstof, die wij onder den naam van her- melitte zagen geëtaleerd en ons deed denken aan een (namaak) glad geschoren witte bontsoort die beeldig kleedt Op de fluweelen ceintuur is eveneens een smalle witte garneering aange bracht Patronen verkrijgbaar tot en met maat 44. (D 812) (D 813) FLUWEELEN JAPON VOOR GEZETTE DAMES. Eenvoudige, doch zeer chique effen fluwee len japon voor gezette figuren. De diep do^rloopende schuine lijn van het rechtervoorpand. die tot op de heup reikt en de puntig geknipte hals geven een mooie lijn, zelfs aan zware figuren, evenals de met een mooie ronding loopende voorbaan. In de daardoor ontstane punt zien wij twee knoopen, die met een gesp de eenige versiering van de japon uitma ken en b.v. van strasz heel mooi zijn. De voorpanden zijn uit één stuk geknipt ter wijl de achterzijde een aparte rug- en achter baan heeft waarbij de overtollige ruimte van het rugpand verdeeld wordt over de breedte der achterbaan. Om de lijn van het voorpand niet te onderbreken wordt er op de breedte van de ceintuur een inknip gemaakt waardoor deze gehaald kan worden. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 52. SCHOOLJURK voor meisjes van 1014 jaar. 82 7 Eenvoudig is het model van deze jurk, die tevens slechts weinig stof vraagt en heel goed uit een bestaande damesjapon gemaakt kan worden. Het lijfje heeft een paar t schoudernaden, die het den noodigen vorm geven en ver der een hoog aangeknipten hals met klein split Als garneering kan hier eenige malen een gouden of gekleurd tresbandje langs ge naaid worden, terwijl voor de sluiting knoopjes worden aangebracht met lusjes van tres. De mouw is naar onderen toe wat ruimer en heeft een kleine manchet waarlangs tres genaaid wordt. De rok heeft baantjes, die naar onderen toe iets wijder uitloopen, terwijl vóór- zoo wel als achterzijde vanaf heuphoogte aparte inzetstuk- ken hebben. De ruimte van den onder kant der blouse wordt inge haald en verdeeld aan rugzijde en zijkanten van het voorpand. Een smalle ceintuur dient als afwerking. Patronen verkrijgbaar voor 0.58. 827 ONZE BREEPATRONEN. Niet alleen het zelf naaien, maar ook het breien van kleedingstukken geeft de huisvrou wen een groote vol doening. Hoe vaak hebben we geen kwartiertjes, dat we wachten en niets kunnen doen, b.v. aan ontbijt- of kof fietafels, als de kleinen wat treuze len met boterham men eten en toch zoo graag hebben, dat moeder bij hen blijft zitten tot zij klaar zijn. Hebt gij er al eens over nage dacht hoe vele uren al die kwartiertjes tezamen vormen en wat er al niet in al die uren bij elkaar gedaan kan worden? Het gaat er mede, als met de lappen dpkens van onze groot- en overgrootmoeders. Al geven wij onzen tijd niet meer aan dit soort handwerk, dan is er toch nog veel, wat wij in verloren oogenMikken niet alleen, maar ook in de gezellige lange winteravonden ter hand kunnen ne men en waarvan door man en kin deren dankbaar ge bruik gemaakt zal worden. Wij meen en dan ok niet beter te kunnen doen dan beschrijvingen voor i|ri 1 onze lezeressen be- schikbaar te stellen, voorloopig van een heeren-pullover (B 2), en een mcisjesmantel (BI), waarvan de prijs is vastgest ld op dertig cent per stuk. MEISJESMANTEL, 2]/2 JAAR (B 1). Lengte van de hals middenachter tot onder kant: 35 c.M. Wijdte onder de armen gemeten van rug en borst: 65 c-M. Lengte mouwnaad: 25 c.M. Materiaal: effen woL Dikte wol: 9 steken breiwerk zijn 5 c.M. 15 toeren breiwerk zijn 5 c.M. HEERENPU7.LOVER VOOR SLANKE FIGUREN. (B 2). Lengte van schouder tot onderkant: 57 c.M. Wijdte: 90 c.M. Dikte wol: 3 steken in de breedte Is 2y2 C.M.; 5 toeren is eveneens 2Y2 c.M. Materiaal: dikke woL GEKLEEDE JAPON. Ook voor gezette figuren. Aangezien voor de meer gezette dames spe ciale zorg aan de lijn der japonnen moet worden besteed, hebben wij dit zeer goed kleedende mo del laten ontwerpen. Voor deze japon zijn verschillende mogelijk heden. Ons model geeft een zwartzijden japon met witzijden bovenstuk, dat echter evenzeer in een mooie tint groen gekozen kan worden of ook wel, hetgeen zeer modern is, van zijde, met een heel klein bloempje bewerkt An dere kleurcombinaties zijn ook zeer wel mo gelijk, mits vooral re kening gehouden wordt met het harmonieeren der kleuren. Heel veel worden de gekleede japonnen van een mooie wollen stof gemaakt waarbij men dan toch een zijden bovenstuk kan nemen. Het voordeel dezer japon is, dat men haar met weinig kosten la ter weer kan verande ren door er een ander bovenstuk op te ma ken. dat in kleur ge heel en al afwijkt van het eerste. Het bovenstuk der japon loopt over het voorpand schuin naar beneden, terwijl het zich als een pas voort zet over de nauw-slui tende mouw en rug. Op het voorpand en aan de mouwen zijn kleine knoopjes gezet De rok heeft een dia- naalsgewijze geknipt bovenstuk, dat naar het midden achter zeer laag uitloopt en waaraan een klokrok Is gezet Voor een middenmaat is voor deze japon noo- dig ongeveer 3J^ Meter van 100 cM. breed en voor het bovengedeelte 54 Meter ook van 100 c.M. breed. De japon is geschikt voor de maten 4252. Prijs 0.58. Drogen van het haar. Indien men in het gelukkig bezit is van vol, dik haar, geeft het drogen hier van nogal eens moeilijkheden. Nadat het haar gewasschen en goed nagespoeld is. wordt een goed verwarmde badhanddoek om hot hoofd geslagen en hiermede zoo veel mogelijk het overtollige water ver wijderd. daarna met een andere warme handdoek flink over het haar wrijven. Nu wordt het hoofd stevig met de vin gertoppen gemasseerd, hierdoor wordt de huid verwarmd, hetgeen het drogen zeer bevorderd. Terwijl men masseert wordt de hand doek nogmaals goed warm gemaakt en het haar geheel droog gewreven. Als laatste bewerking wordt het haar met een harde schoone borstel geborsteld. De gewoonte om het haar vóór de ka chel te drogen, moeten wij ernstig ont raden, daar het niet alleen verkleurt, doch door deze kunstmatige hitte ook afbreekt. Modegrillen. Bakvischkleeding overdag en 's avonds. Om een passende kleeding voor onze bakvischjes te vin den is veelal niet zoo gemak kelijk. Kinderjurken staan het opgroeiende, zich ontwik kelende jonge meisje niet meer, en echte damesjapon nen zijn evenmin geschikt voor haar. De eerste staan kinderach tig en de laatste maken haar oud en staan haar dwaas. Groote eenvoud moet in haar kleeding betracht wor den, rechte lijnen plooien groepen, hooge hals met rond kraagje en manchetten, een aardige ceintuur zijn détails, die medewerken om onze meisjes, volgens haar leeftijd te kleeden. Voor dansles en huiselijke feestjes worden japonnetjes gedragen, die tot even boven de enkels reiken, waardoor de slanke lijn der figuurtjes zoo goed tot haar recht komt. Pofmouwtjes kleeden bijzonder aardig, verder een kleine puntige hals-uitsnijding met kraag, die uit twee of drie volants bestaat, een smalle ceintuur, die in lus sen en lange einden gestrikt wordt, kleine schoudercapes. Een kleine corsage in halsuitsnijding of op den schQjider aangebracht staat even eens aardig. Alle in het oog vallende opschik moet vermeden worden. De jeugd in al haar ontplooiende frischheid vraagt geen ge raffineerde kleeding. Moeders kunnen er zooveel toe bijdra gen om hare meisjes zoo lang mogelijk jong en eenvoudig te kleeden. Gebreide Muts van Angorawol. De maat. Maat ongeveer 50 c.M. (omtrek hoofd), dikke wol. 13 steken in de breedte en 16 toeren in de lengte zijn 5 c.M. Breien op 4 naalden met kleine kluwe- tjes Angorawol. Het breien. We zetten op 2 naalden elk 40 st. op en op de derde naald 50 st-, breien de eer ste toer recht verdraaid, door achter in de opzeisteek in te steken, daarna nog 2 toeren recht Meerdering toer: 9 st. recht breien, daarna de 10e st. tweemaal breien, dus meerderen We hebben 130 st opgezet dus herhalen dit in het geheel 13 maal, daarna twee toeren recht breien! Meerdering toer: 10 st. breien, de 11e steek tweemaal breien, herhalen tot de toer uit is; daarna twee toeren recht. Hooge en lage Kamers. Huizen met lage kamers, zooals wij in de moderne huizen veelal aantreffen, moet men bij voorkeur niet tot aan de zoldering behangen. Aan te bevelen is het behang, vooral indien dit donker is, slechts gelijk met den bovenkant der ka merdeur of iets hooger te nemen. De strook, die hierboven komt kan in licht papier behangen, maar ook in een zachte tint geverfd worden, waardoor de kamer veel hooger zal schijnen. Schilderijen moeten niet hoog, maar ook niet te laag opgehangen worden. Het behangen in vakken is voor lage kamers niet aan te raden, daar de vak ken dan naar verhouding veelal te breed worden. Kamers, die weinig licht van buiten krijgen, zooals veelal het geval is met de moderne kleine ramen, moeten nooit met donker papier behangen wor den. Muren van hooge ruime vertrekken kunnen een an^er gedeelte hebben van EENIGE NUTTIGE WENKEN. De prijs. Onze goedkoope knippatronen wor den thegen den kostenden prijs geleverd. Wij berekenen slechts voor patronen van Japonnen Mantels Kinderkleeding Nachtjaponnen Onderjurken Enkele rok Breipatronen f 0.58 f 0.58 f 0.58 f 0.50 f 0.40 f 0.35 f 0.30 Zooals onze lezeressen zien, zijn deze prijzen uiterst billijk berekend, hetgeen in dezen tijd nu de huisvrouw zoo zeer op de kleintjes moet letten, onze patro nen des te aantrekkelijker maakt. Bestellen. De goedkoopste wijze van bestellen Is, het verelschte bedrag over te schrijven op postrekening 203203 van „Het Prac- tisch Modeblad" te 's Gravenhage. Op het n.trostrookje kunt U Uw naam volledig adres, benevens maat en nummer van het gewenschte model vermelden. Het overschrijven (gireeren) geschiedt kosteloos en is voor U dus de goedkoop ste en bovendien de snelste wijze om in het bezit van een onzer patronen te ko men. Hebt U geen postrekening? Indien U geen postrekening hebt, kunt U toch van den girodienst gebruik ma ken op een post-, bij- of hulppostkdntoor door voor 1 cent een stortingsformulier te koopen. Dit vult U in ten gunste van postrekening nr. 203203 van „Het Prac- tisch Modeblad" te 's Gravenhage. Op de achterzijde van het linkerstrook je kunt U de maat en het nummer van het verlangde patroon vermelden. Ook deze wijze van bestellen verzekert U een snelle toezending. De kosten van storting bedragen slechts 5 cent. Bestellen per postwisseL Aanvragen kunnen eveneens per post wissel geschieden, U koopt daartoe voor 1 cent een postwisselformulier en vermeldt op de achterzijde der linkerstrook Uw naam en volledig adres, benevens num mer en maat van het verlangde patroon: De portokosten van een bestelling per postwissel zijn 5 cent hooger dan van be stellen door middel van een giro-stor- Maat Bustewijdte Heup wijdte 40 92 100 c.M. 42 100 104 c.M. 44 108 110 c.M. 46 112 116 o.M. 48 120 124 c.M. 50 126 130 c.M. Meeraering toer: 11 st. breien, de 12e st. tweemaal, toer uitbreien en 2 toeren recht. Meerdering toer: 12 st. breien; de 13e steek tweemaal, enz. Twee toeren recht. Meerdering toer: 13 st. breien, de 14e st. tweemaal, enz. 10 toeren recht breien en daarna wer ken we als volgt: le rondte: 13 st breien, twee st. sa- menbreien. herhalen tot eind der toer. 2e rondte: Recht breien. 3e rondte: 12 st. breien, twee st. sa- menbreien. herhalen tot eind. 4e rondte: Recht breien. 5e rondte: 11 st. breien, twee st. sa- I menbreien. herhalen. 6e rondte: Recht breien. We gaan verder met op deze wijze te I minderen, telkens de minderingtoeren af- I wisselende met 1 toer recht, totdat we 1 de laatste toer gebreid hebben: 1 steek recht, twee steken samenbreien voor elk minderinggedeelte, daarna twee toeren na elkander, waarin wij telkens twee ste ken samenbreien, daarna de wol afbre ken, waarbij we een eind draad laten hangen om af te hechten! draad in een stopnaald en eenige malen door de over gebleven sfeken halen, goed aanhalen en aan den verkeerden kant afhechten. De afwerking. Vouw de muts dubbel en geef met ge kleurde wol een klein teeken aan den hinnenkant, wat midden-vóór en -achter is. Om het rekken te voorkomen, naaien we langs de opzetsteken met kleine steekjes een 2 c.M. breed lint, dat in de tint van de baret moet zijn en desverkie- zende even onder de opzetsteken uit mag komen, doch niet meer dan H c.M. Naar verkiezing kan op zijde een strik of lint of wel een kleine nikkelen gesp of speld worden aangebracht, hetgeen zeer mo dern is. leer-papier, tot op ongeveer 1.25 M. hoog te, waarboven met 't geheel passend pa pier behangen wordt. Een smal verguld latje, vormt de afsluitlijn tusschen leer- papier en behang. tingsformulier, zoodat wij U in Uw eigen voordeel aanraden liever gebrnik van den girodienst te maken. Bestellen per brief. Indien U niet in de gelegenheid bent Uw aanvrage per giro of per postwissel in te zenden, kunt U de verlangde patro nen per brief opgeven onder biisluiting van het juiste bedrag in postzegels. Ook in dit geval mag U niet verzuimen Uw naam en volledig adres, benevens maat en nummer van het verlangde pa troon op te geven. De jniste maat. Dikwijls komt het voor, dat men niet precies de maat weet van het te hestellen model. Ten gerieve van lezeressen, die hiermede niet op de hoogte rijn, geven wij onderstaand een lijstje met de juiste maten en de hiermede overeenkomende buste- en heupwijdten. Voor men tot be stelling overgaat, dient men zich er eerst van te vergewissen of de opgegeven maat klopt. Dit voorkomt teleurstelling. Bij kinderen geve men steeds den juis- ten leeftijd op. Het verdient wel aanbeveling om dit lijstje goed te bewaren, opdat men het kan raadplegen bij eventueel nabestellen van patronen. De toezending. De toezending van patronen geschiedt zoo snel mogelijk, d.w.z. onmiddellijk nè. ontvangst wordt Uw aanvrage geboekt en doorgegeven. Nog denzelfden dag wordt Uw patroon in behandeling geno men om reeds den volgerden dag verzon den te worden In normale gevallen hebt U Uw patroon dus binnen 36 dagen na bestelling reeds in Uw bezit. De toezending ondervindt vertraging, indien bij de bestelling verzuimd is. alle benoodigde gegevens op te geven of een te gering bedrag is overgemaakt. Daar moet dus wel op gelet worden. Voorts diene men er aan te denken, dat hij alle correspondentie een postzegel voor antwoord dient te worden ingeslo ten.

Schager Courant | 1933 | | pagina 16