aan het woord. Hitler Zondag 5 Februari, Het verkeer over den afsluitdijk De groote aardappelen- voorraad DE MOOISTE FOTO Als het geweten spreekt Doodelijke aanrijding in Den Haag Uit onze omgeving. Advertentiën. HUISVLIJI-TEHTOONSTELUKG een Woonhuis, 91! L 2 WWv..hn..H, Door den nood in de tuinbouwstreken en in de ge- I bicden van de bloembollencultuur in Noordholland is I de positie van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand gaandeweg slechter geworden. De koopkracht is sterk verminderd, terwijl aanzien lijke bedragen, waarvoor volgens van oudsher be staande gewoonte op crediet aan de bevolking is ge leverd, niet meer binnenkomen. Voor vele kleine mid denstanders beteekent dit 'n dreigenden ondergang, aangezien zij niet alleen hun bedrijfskapitaal en hun credietwaardighcid, doch ook hun debiet verliezen, j De toestand van de ambachtspatroons is veelal nog slechter, aangezien zij bijna geen opdrachten tot het uitvoeren van werkzaamheden meer ontvangen, door- I dien particulieren, bedrijven, instellingen en gemeen- I ten in deze streek geen geld meer hebben en derhalve niet tot uitvoering daarvan kunnen besluiten. Deze patroons kunnen daardoor hun verplichtingen tegen over de leverancies van grondstoffen en andere be- noodigdheden niet meer nakomen en evenmin per soneel in dienst houden. Hun inkomsten zullen wel dra geheel ten einde zijn, zoodat, waar de crisis-co- I mité's in deze streek evenmin over geldmiddelen he- I schikken, zij overgeleverd zullen zijn aan de welda- I digheid van medeburgers of van het Burgerlijk Arm bestuur, hetgeen voor deze nijveren een onwaardigen toestand is. De praktijk heeft uitgewezen, dat de steunmaatre gelen voor den tuinbouw geen merkbare verbeterin gen voor de middenstandsbedrijven tengevolge heb- ben, aangezien het daarvoor uitgetrokken bedrag nn- I toereikend is en de uitkeeringen meestal moeten die- nen voor aanschaffing van bedrijfsbenoodigdheden, I betaling van huur, aflossing van rente e.d., van af- I betaling op schulden wegens geleverde eerste levens- behoeften is meestal geen sprake. Van niet minder belang hierbij is de positie van den grossier en den fabrikant, die aan middenstan- ders in deze streken leveren. Gebleken is, dat ook i zij de nadeelige gevolgen van de verstoorde verhou- I dingen ondervinden, zoodat ook de centraal gelegen grootere gemeenten veel belang hebben bij pogingen K tot verbetering van den toestand. De besturen van voornoemde vereenigingen vertrou- I wen, dat de Minister maatregelen zal willen nemen I om met bekwamen spoed in dezen noodtoestand te voorzien, waarbij zij zich ten volle aansluiten bij het adres, dat de Koninklijke Nederlandsche. Midden- I standsbond d.d. 8 December j.1. aan de Tweede Ka mer van de Statcn-Generaal heeft gericht. Verder werd besproken om het crediet dat gegeven wordt door hen die de dagelüksohe levensbehoeften le- f veren, sterk zal worden ingekrompen, als gevolg van de I tijdsomstandigheden. Over dit punt is zeer druk gedis- I rucsieerd, msar toch was een ieder er van overtuigd dat het zoo niet langer kan. getracht zal worden om mei de I Hanze In samenwerking een regeling in het leven te roepen. Ook de Kon. Ned. Middenstand zal er mede ln I kennis worden gesteld om te trachten de geheele Ned. I Middenstand in het algemeen te overtuigen dat het ere- I dietstelsel zooals het tegenwoordig wordt toegepast, voor I de kleine neringdoenden ondoenlijk is. Door enkele leden werden voorbeelden genoemd hoe treurig het gesteld Is met enkele klanten waar Je b.v. noodgedwongen om geld vraagt, doch scheldwoorden ontvangt en de mededeeling dat Je voortaan niet meer hebt aan te komen. Verder werd besloten om aan het gemeentebestuur te 1 verzoeken om de levering van verschillende benoodigd- heden voor gemeentelr.stellingen te verdeelen onder de neringdoenden uit de geheele gemeente. Hierna sluiting. Interview met de „Associated Press'. Niemand wenscht liever den vrede dan ik". „Associated Pres" publiceert een interview van Hitier waarin de Rijkskanselier erop wees dat de linksche partijen 14 jaar lang de vrije hand hadden. „Zie het resultaat eens!" riep hij uit. „Geeft u ons nu eens vier jaar, den grondwettelijken termijn voor den Rijksdag, en dan moet het land eens over ons oordeel en!" Op eep vraag over de aangekondigde vierjaarplan nen antwoordde Hitier: „wanneer ik een propaganda- rede voor mijn partij had willen houden, had ik kun nen beloven, dat de werkloosheid over een maand verdwenen zou zijn en dat over twee maanden de landbouw weer geheel hersteld zou zijn. Maar ik ben eerlijker dan mijn tegenstanders en ik beloof zulke dingen niet. Alles wat ik vraag is vier jaar tijd. Glimlachend liet de Rijskanselier hierop volgen: „Denkt u eraan, dat ik vasthoudend ben, ik heb sterke zenuwen. Wanneer ik niet vol besluitvaardig heid was, stond ik vandaag ook niet voor u". Daarna ontving Hitier vertegenwoordigers van de Engeische en Amcrikaansche pers wien hij verklaar de: „Ik hoop dat de wpreld weet wat in Duitschland gebeurt. Hier kan geen sprake 2ijn van een com promis. Of zal binnenkort de roode vaan van het bolsjewisme geplant worden óf Duitschland vindt zichzelf terug. Ik doe een beroep op de internationale •pers om geen voorbarig oordeel te vellen en vooral ook om geen oordeel te vellen over een deel van ons •werk, maar slechts over het geheel. Met luider stem ging hij voort: „Men heeft mij als een prediker te vuur en te zwaard beschreven en de wereld is thans verbaasd over mijn gematigdheid. -Maar ik heb nooit voor vuur en zwaard gepredikt Ieder, die, zooals ik zelf, den oorlog kent weet, welk een vreeselljke verspilling van energie en kracht hij beteekent. Daarom wensebt niemand liever tien vre de dan ik, dan het Duitsche volk. Het socialistische blad „de Vorwarts* verboden." Het hoofdorgaan van de soc -dem. partij in Duitschland, „de Vorwarts', is voor den duur van drie dagen verboden wegens publicatie van een op roep der S.P.D., waarin opgewekt wordt tot verzet tegen de regeering. De communisten onder geheime leiding. In verband met de laatste maatregelen der Duit sche Rijksregcering tegen de communisten, zou vol gens een bericht uit Moskou de leiding der partij worden overgedragen aan een geheim strijdcomité, hetwelk vóór alles zou moeten voorkomen dat de communistische partij in Duitschland te lijden heeft van de maatregelen der Rijksregeering. De verkiezingsstrijd ingezet De strijd voor de a.s. Rijksdagverkiezing is reeds begonnen. Door de sociaal-domecratin is hij ingezet met de publicatie van een oproep, dat begint met een verwijt aan de nieuwe regeering, vervolgens opnoemt wat de partij tot stand heeft gebracht en besluit met de woorden „Vrijheidsfront tegen Harzburger front... Ook de R.K. Staatspartij heeft den verkiezingsstrijd ingeluid en wel met de aankondiging van een con gres, te houden op morgen /Zondag), waarpp dr. Kaas hét verkiezingsprogramma uiteen zal zetten. Inmiddels houden de politieke botsingen nog steeds aap, en. men kam.geiooven, dat he,t er „bij, deze eerst volgende verkiezing warm zal toegaan. Vriendelijke lonkjes naar Italië. Ge lijke idealen. In een interview, dat Hitier had mêt den corres pondent van een Italiaansch blad, wees hij er op, dat hij zich bewust was van de verwantschap tus- schen zijn ideaal en dat der ltaliaanscbe natie. Als van onds? Rijkspresident von Hindenburg heeft te Berlijn het rijtoernooi bijgewoond dat gegeven werd tot bes'uit van de landbouwweek, de zgn. „Grune Wochfc", meld de het W.B. gisteravond. Op straat jubelde een onafzienbare menigte den Rijkspresident toe, die vergezeld was dcor het gehee le kabinet niet uitzondering van Hitier en Hugen- burg. Ook de ex-kroonprins was in de overvolle zaa! aanwezig. Behalve, wedstrijden, waaraan ook buiten- landsche cavalerie-officioren deelnamen, werden ook exercities vertoond door een bataillon Rijksweertroe pen, verkleed als soldaten uit den tijd van Frederik den Grooten, etc; Diverse verbeteringen noodig. Er wordt reeds een vrij druk gebruik gemaakt van den afsluitdijk door vracht- en.particuliere auto's. Di meeste wegen zijn in prima staat of naderen hun vol tooiing. Alleen de weg langs den Frieschen dijk, van Har- lingen naar Zürich, laat alleen nog veel te wenschen over. Dan staat er op den weg op den afsluitdijk nog 'een groot bord, waarop, behalve doodskop met ge- kruisde beenderen, in groote letters is aangegeven: „Gevaarlijk! Zachte be.m!" Zal de regeerinq maatregelen nemen? De minister antwoordt op vragen van een Kamerlid. De minister van Economische Zaken en Arbeid deelt in antwoord op schriftelijke vragen van ir. l C. H. van Dis, lid van de Tweede Kamer, mede: De uiterst lage prijzen der aardappelen zijn den minister wel bekend en hij beseft, dat trots den over- ruimen oogst vele verbouwers do^r het financieel resultaat der teelt mede in zoodanige omstandig heden kunnen zijn gekomen, dat zij niet. aan al hun verplichtingen zullen kunnen voldoen. De toestand, dat velen geen weg weten met den grooten voorraad aardappelen hpeft sinds geruimen tijd de aandacht van den minister en de daarmede samenhangende vraagstukken vormen een onder werp van voortdurend onderzoek en overweging. Hij zal zich boijveren zoo spoedig mogelijk tot een bepaalde conclusie te komen. Zes dooden door noodweer. Aardverschuiving ln het Solosche. Drie en twintig personen vermist. Aneta seint uit Solo, 3 Febr. Hedennacht heeft zwaar weer gewoed boven Lawoe, Kaloerahn en Gon- .dosoeli. Ongeveer vier paal van Tawangmangoe beeft een aardverschuiving plaats gehad. Acht Pasangrahans zijn weggevaagd. Zes personen werden gedood, terwijl 23 personen worden vermist. De Regent en de Resident zijn naar de plaats, des onheils vertrokken. Paratyphns te Andyk. Naar verluidt doen zich in de gemeente Andijk ver schillende gevallen van paratyphus voor, waarvan roede één met doodelijken afloop. Portret-Atelier JAC. DE BOER, Keizerstraat DEN HELDER. Plaatselijk Nieuws. FIETS GESTOLEN? Donderdagavond half acht is achter de slacht plaats van de firma Baars en Oosterman de nog zoo goed als nieuwe fiets van den heer B. weggenomeh. Alle nasporingen zijn tot nu toe tevergeefsch. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Maria Margaretha, dochter van Willem Wit en Maria Molenaar. Nellie, dochter van Klaas Kant en Neeltje Kuiper. Getrouwd: Johannes Spaansen en Helona Reinsje Bakker. Overleden: Jan Zeeman, oud 59 jaren, echtgenoot van Trijntje Grootes, te Texel. Oneerlük kantoorbediende meldt zich bij de politie. Gisternacht heeft zich, omstreeks 2 uur, aan het po litiebureau Gevers Deynootweg gemeld een 26-jarige kantoorbediende uit Boskoop, die verklaarde in den toop van den laatsten tijd pl.m. f 3200 te hebben verduisterd ten nadeele van de Rotterdamsche Bankvereeniglng te Boskoop. Hij is voor onderzoek in bewaring gesteld. Nader wordt nog het volgende gemeld: Donderdagavond werd verdachte vermist. Men ver moedde dat hij, daar hij slecht van gezicht Is, door de duisternis misleid te water zou zijn geraakt en verdron ken. Uit het politieonderzoek is gebleken, dat hij Don derdags bij de bank in depositie geplaatste gelden had opgevraagd tot een bedrag van f 3200, welke hij verle den jaar in ontvangst had genomen tegen afgifte van een valsch deposito-biljet. Deze gelden zouden des Vrij dags worden opgenomen. T. achtte zich toen ontdekt en is van Boskoop naar Scheveningen gereisd met de be doeling om de hand aan zichzelf te slaan. Dit is mislukt Daarna heeft hij zich bij de politie gemeld en een volledige bekentenis afgelegd. De ver duisteringen dateeren van eenlge jaren en beloopen on- gveer f 12.000. Volgens verklaring van T. heeft hij de gelden niet voor speculatie aangewend, doch, daar hij een laag salaris had en gaarne eenige weelde genoot deze besteed aan uitgaven, die hij zich feitelijk niet kon veroorloven. Overigens genoot hij te Boskoop het vol- ste vertrouwen. Vijftienjarig meisje het slachtoffer. Gisteravond omstreeks 8 uur heeft op het Alberdingh in Den Haag. een ernstig ongeval plaats gehad met doo delijken afloop. Een viertal meisjes, waarvan er twee op een flets waren gezeten," terwijl twee anderen de rijwielen aan den bagagedrager voortduwden, hadden oogenschljntljk veel pret en letten daardoor niet op het verkeer. Zoo gebeurde het, dat toen even later een vrachtauto na derde, de meisjes de signalen hoorende plotseling in ver schillende richtingen uiteen stoven, waarbij de 15-jarige H„ wonende aan de Beetsstraat kwam te vallen en de chauffeur een aanrijding niet meer kon verhinderen. De wagen ging het kind over het hoofd, dat geheel plat gedrukt werd. Het slachtoffer was op slag dood. Het lijk is naar het gemeentelijk ziekenhuis vervoerd. i z ij p k Tot voorzitter en .secretaris van de commissie tot we ring van schoolverzuim te Oudesluis zijn voor 1933 rosp. benoemd de heeren M. de Vries en H. Jippes. POLITIE. Gevonden:, een nummerplaat van vracht auto, en grijze sjaal. Inl. bij den gem. veldwachter te Schagerbrug. haren karspel DIRKSHORN. De Muziekvoreeniging „Onder Ons" alhier hield Vrijdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter opent, Daarna lezing en goedkeuring der notulen. Uit het jaarverslag blijkt, dat de vereêniging twee concoursen heeft bezocht, n.1. Wieringen en Alkmaar, 2 concerten te Dirkshorn en een te Schagen. Het getai werkende leden is iets terug gaande. De rekening over 1932 geeft de volgende cijfers aan: Ontvangsten f 1188.51, uitgaven f 1152.42, batig saldo 136.09. Wordt goedgekeurd. Tot commissieleden voor de rekening 1933 worden aangewezen de heeren Th. lJff en C. Dam. De heer Bregman brengt daarna verslag uit van de Bondsvergadering, gehouden te Alkmaar. De animo voor een Bondsconcours leek niet groot, zoodat de Bond zelf wel een concours zal organiseeren, waar schijnlijk in Hoorn. Hei aantal corpsen aangesloten bij den Westfrieschen Bond wordt echter zoo groot, dat het moeilijk zal wezen in twee dagen een con cours te houden, doch om er 3 dagen over te doen, was te kostbaar. Volgt verkiezing bestuursleden. Aftredend de hee ren Jb. Smit en C. Bregman, die beiden bij acclama tie werden herkozen. Voorts werd nog besloten om dit jaar aan het Bondsconcours en aan het Nat. Concours te Heiloo te zullen deelnemen. Hierna sluiting. Op verzoek harer zijde vermelden we, dat Zuster Lan- jouw met het oog op de groote behoefte in verschillende gezinnen, gaarne zich beschikbaar stelt om gedragen kleeren e.d. in ontvangst te nemen. winkel De dienstweigeraar Jan Bregman werd na zijn terug keer alhier verwelkomd in een bijeenkomst der I.A.M.V. daartoe belegd in de tooneelzaal van den heer D. A. de Bruijn. De heer P. Dekker uit Nieuwe Niedorp, die de verga dering opende, moest tot zijn spijt een geringe belang stelling constateeren en voornamelijk uit de gemeente zelf, aangezien het meerendeél kwam uit de buitenge meenten. De spreker G. Nabrink uit Den Haag, werd door den voorzitter ingeleid. Deze sprak een woord van welkom tot Bregman en wees er op hoe moeilijk het is, om dienstweigering vol te houden, wijzende op gevallen, waarin de betrokken personen ernstig geknakt werden en niet zoo goed waren teruggekomen als deze jongeman In een beknopte rede sprak de heer Nabrink over het oorlogsgevaar en dienstweigering, en bepaalde zich daar bij voornamelijk tot het aanmaken van munitie en oor logstuig, zonder welke oorlog niet mogelijk is. Spr. zag dit als het begin, dat voorkomen moest worden. k n r r, r a s JULIANADORP. Donderdagmiddag werd ten overstaan van Nota ris F. J. M. Pinxter te Scfcoorldam in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen alhier de publieke verkooping gehouden van perceelen bloembollen- grond met electnsch watergemaal, groot boerenhuis, schuur en 3 arbeiderswoningen, waarvan 2 zoo goed als hieuw, onder één dak, aan de Doggersvaart te Koegras, samen groot 20.29.80 H.A. en eigendom van de heeren E. N. J. en S A. de Wit en A. H. J. Graa- man. De twee nieuwe woningen werden in bod ge bracht op f7000 en het overige op f28000", door de 'N.V. Overijsselsche Hypotheekbank te Deventer h e e r h v n n w 4 a r d Kindje in kokend water gevallen. Terwijl dé moeder zich even verwijderde om een ke tel, dien zij zoo juist in een waschtobbe geledigd had, opnieuw te vullen, viel het 2-jarig dochtertje van den heer B. voorover in de pas gevulde tobbe met kokend water. Het kindje werd hevig verbrand aan gelaat en borst en is aan de wonden gestorven. wieringen De af<L Wieringen „Herwonnen Levenskracht" onder- afd. van den R.K. Volksbond, zal op Zaterdag 4 Febr. in café Veerdig de propagandafilm vertoonen „Berg en Bosch," lan ge n dij k Geen huur waard. Men deelde ons mee, dat tal van particuliere bezitters van tuinbouwlanderijen hun land niet kunnen verhuren daar er niets voor wordt geboden. Er zijn er al, die hei land voor niemendal geven, om daarmee te bereiken, dat het althans bewerkt wordt. Bij publieke verhuringen worden ook lage prijzen besteed, terwijl het land van mindere kwaliteit geen huurder vindt. NOORDSCHARWOUDE. Een Provinciaal Zangersconcours. Door het bestuur van den Noord-IIollandschen Zan gersbond is besloten het jaarlijksche Provinciaal Zangconcours in deze gemeente te houden en wel.op 25 Juni en 2 Juli a.s. De bedoeling is om tusschcn deze twee datums nog een of meer concerten te ge ven. Óp een en ander hopen wij t.z. tijd terug te ko men. W. DE BOER f Op ruim 81-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer W. de Boer, die behoorde tot de oprichters van de Boe renleenbank, waarvan hij jarenlang bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht is geweest. Boevendlen heeft hij vele Jaren het voorzitterschap bekleed van de plaat selijke tulnbouwvereeniging, terwijl hij verschillende functies in kerkelijke en andere colleges heeft vervuld. Bij de gister gehouden verhuring van tuinbouwakkers werd voor het beste land, aan de Oostzijde der gemeen te gelegen, tot ruim f 4 per snees betaald. Aan de West zijde werden prijzen van f 1.50 tot ruim f 2 betaald, ter wijl ook nog akkers werden opgehouden. w armenhuizen Donderdagavond hield de Algemeene Middenstands vereeniging „Samenwerking" een ledenvergadering in de zaal van den heer Slikker. Voorzitter de heer P. Dissel, opent, daarna volgde voorlezing en goedkeuring der notulen. Vervolgens ingekomen stukken. Door de Kamer van Koophandel uit Alkmaar was een schrijven ontvan gen, dat zij gaarne bereid was om op een ledenverga dering een lezing te houden over do werking der Ka mer en het Handelsregister. Dit aanbod werd door allen toegejuicht Op 27 December j.1. had de vereeni- ging een algemeene vergadering uitgeschreven en ook uitgenoodigd verschillende vereenigingen uit de om geving. Het resultaat van die vergadering is geweest dat door bemiddeling van de Koninklijke Ned; Mid denstandsbond een request aan den Minister van Economische Zaken werd gericht. De Besturen van de Alkmaarsche Vereeniging van den Handeldrijvenden en Industrieelen Middens'and, de Langendijkcr Winkeliers-, Neringdoend- en Vak vereniging, de Middenstandsvereeniging „Samenwer king" to Warmenhuizen en de Handeldrijvende en In- dustrieele Middenstandsvereeniging te Anna Pau- lowna, brengen daarna het volgende onder de aan dicht:. ZONDAG 5 FEBRUARI. NED. HERV. GEMEENTE. Julianadorp, geen dienst Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Hoek, van Den Helder. Eenigenburg, nam 7 uur, Ds, v. d. Poel. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JAN ARIE. TE KOOP: 5 Spoorwagons puike Winteraardappelen, voor ieder aannemelijk bod. bij P. MI|TS, p.a. Sepers, Nieuwe Niedorp Te koop: PLANETARIUM. in kist groot 1 M2.. geheel nieuw, ten dienste van scholen, bij J LE VENDIG, Am. Astronoom, Noord scharwoude. Te koop: 3 SPOORWACHTHUISJES, 2 bij 2 M., 2eer geschikt voor kip- penboeten of landhuisjes. Zeer goedkoop. Te bevragen bij W. WIT C.zn., I.oet E 176. Schagen. Te koop: Een zware ELECTR. WASCHMACHINE, merk Cordes. zoo goed als nieuw, bij S. DE BOORDER te Winkel. Te koop: Een HUIS met TUIN en WEILAND, groot 1 H.A., omtrek Wieringer meer, bij A. KROON, Groetpolder, (e Winkel. PRIMA LANDHOOI te koop, bij P. BI.AAUBOER Cz. Barsingerwes, Wieringerwaard. Te koop: TARWESTROO, f 14, franco thuis, mits met te ver. J. C. VETHMAN Mz., Waardpolder, Tel. 25. Te koop: 25.000 KILO VOERBIETEN, 10.000 KILO HOOI, ook bij gedeelten, bij C. BEETS, Grootewal, Schagen. Te koop: 10 pond TAAI ROOD, 10 pond GEEL (Wintersoort). Eigen teelt. C. MOLENAAR, Scha- gerwaard. Te koop gevraagd: 05 K.G. VALE ZAAI-ERWTEN, groote platte langstroo. W. BAK KER, Zuidscharwoude. Vanaf heden worden bestellingen aangenomen van EENDAAGS KUIKENS van overjarige uitgezochte W. Leg horns en R I. Reds. prijs per stuk 18 cent. per 100 k 16 cent, Dij de 500 14 cent. G. DEKKER Jzn., Hoenderpark „Wie weet het". Schoorl. Tevens Consumptie-eieren tegen hoogsten kiloprijs Alkmaarsche veiling. TE KOOP: prima vroeg rood KOOLZAAD, éigen "teelt. C. de GEUS, Stroet. Gevraagd, tegen 1 Maart: Een VAST WERKMAN, goed kunnende melken en liefst ploegen, en te huur EEN KLEINE WONING. C. BORST. Barsingerhorn. Mevr. v. d. BERGH, Laan 91 Schagen, vraagt een FUNK MEISJE voor huiswerk en koken, v. g. g. v., niet ben. 20 j. Hulp v werkster. Gevraagd per 1 Maart: Een NETTE DIENSTBODE, bij D. P. TIMMERMAN, Grootewal, Schagen. Te huur, aan de Kleine Sluis, Anna Paulowna: CAFé ,,'T HOEKJE", 'Verlofzaak) met April as. Te be vragen bij AGEMA, Rijksweg 4, Den Helder. Te huur: BOERENWONING met 17 H.A weiland, gelegen Boer mansweg. Te bevragen P. ROZEN BROEK, Molenvaart, Anna Pau lowna. Biedt zich aan: NET MEISJE, 16 jaar, voor halve dagen. Adres: Regentenstraat 68. Er biedt zich aan: Een VASTE BOERENARBEIDER, best kunnende melken, de vrouw ook wel genegen te melken, beiden beste melkers. K. LUIK, Belkmer weg, 't Zand. Er biedt zich aan: NET MEISJE, 14 jaar, voor dag of dag en nacht. Fr. br. lett A, Hulppostkantoor Dirkshorn. Er biedt zich aan: Een FLINKE JONGEN van 15 jaar. kunnende melken. Goede behandeling boven hoog loon T. VADER, Aartswoud. Er biedt zich aan: Een JONG GEHUWD PERSOON, als pakhuisknecht of bij fourage- handel, ook wel als vaste boeren werkman, beste melker en met alle werk grondig op de hoogte. Van ■mede getuigschriften voorzien. Br. lett. NC. Bur. van dit blad. Te koop: 20 BESTE BIGGEN, bij keuze. C. KÖS, Doggersvaart N 17. Post den Helder Te koop: 2 JONGE STAMBOEK ZEUGEN. bij J. PORTEGIJS, Belkmerweg, 't Zand. ARIE BAKKER ANT BAKKER-Smit Wieringerwaard, 3 Februari 1933. te OUDESLUIS in het lokaal van den heer J. BUISMAN, ZATERDAG 18 en ZONDAG 19 FEBRUARI A.s. Inzendingen worden verwacht vanaf Vrijdagmorgen 17 Febr te 10 uur tot Zaterdagmiddag 2 uur. In zendingen worden bekroond mes fraaie prijzen en eervolle vermel dingen. Beoordeeling geschiedt door deskundige Jury, Inzendingen blij ven eigendom der inzenders, doch worden ook gaarne als prijs voor de verloting in ontvangst genomen door I1ET BESTUUR. KOMT bij Jb. BRUIN te St. Maartensbrug. Aanvang 8 uur. VRIJ BAL NA. TE KOOP ot TE HUUR; voor vele doeleinden geschikt. Aan 't zelfde adres prima Eetaardappelen verkrijgbaar. Wed. METZELAAR, Wieringerwaard. met Koolboet, gelegen aan vaarwater, liefst om grasland van te maken. Te bevragen bij P. M IJ T S, p.a. SEPERS, Nieuwe Niedorp.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2