KING Zaterdag 4 Februari 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9222 DE STEUN AAN DEN TUINBOUW VEESTAPEL IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN Locomotief ontspoord Loonsverlaging bij de Ned. Spoorwegen aanvaard DIENSTWEIGERING BIJ DE NED.-INDISCHE MARINE Help bijtijds! De vestiging in den W i e r i n g e r m e e r p o 1 d e r ÜT de OMGEVING AUTO IN HET N.-H. KANAAL GEREDEN De Holl. Mij. van Landbouw, Afd. Waard en Groet PEPERMUNT Is het beschikbaar gestelde bedrag van f 5 millioen voldoende? Het Tweede Kamerlid Kampschoër heeft tot den mi nister van occonomische zaken en arbeid de volgende schriftelijke vragen gericht: Is de minister bereid mede te deelen of de resul taten van de berekeningen in verband met de uitkee- ringen ten behoeve van verbouwers van fruit en war- anoezerijgewassen over het jaar 1932, reeds bekend zijn? Zoo deze resultaten aantoonen, dat met een be drag van 5 millioen gulden niet bereikt wordt wat bedoeld is om den tuinbouw te helpen, is de minister dan bereid voorstellen aan de Aamer te doen tot ver hooging van het beschikbaar gestelde bedrag in vc.- band met den zeer ongunstigen toestand in den tuin bouw vooral in die streken waar de grove tuinbouw wordt uitgeoefend en waar reed., vele tuinders hetzij door middel van werkverschaffing, hetzij door instel lingen van weldadigheid, worden gesteund? Groote landbouwschuur uitgebrand. Veertig paarden en runderen den vuur dood gestorven. Donderdagavond brak door onbekende oorzaak brand uit in de groote landbouwschuur van den heer J, Nijse te Kattendijke. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat aan de red ding van het vee niet meer te denken viel. Veertig paarden en runderen kwamen in de vlam men om. Voorts verbrandde een hoeveelheid hooi en een aantal landbouwmachines. Het. woonhuis kon be houden blijven. De schade wordt door verzekering ge dekt Vermoedelijk de wissel tijdens het passeeren omgetrokken. Gistermorgen om kwart voor zes is de locomotief van een goederentrein, welke op weg was van Rotterdam naar Amsterdam tijdens het rangeeren nabij het sta tion Voorschoten ontspoord. De ontsporing geschiedde op een wissel op het oogen- blik, dat de locomotief alleen moest omrijden. De oorzaak van het ongeval staat niet vast Men ver moedt, dat de wissel tijdens het passeeren is omgetrok ken. Het spoorwegverkeer ter plaatse heeft eenlge ver traging ondervonden. Zoo moesten enkele locaaltreinen tusschen Den Haag en Leiden vervallen. Spoedig was een ongevallenwagen met personeel uit Den Haag ter plaatse. Om 8.41 was de locomotief, die geen schade opliep, weer in het rechte spoor gebracht en was het verkeer weer normaal. De wissel werd licht beschadigd. De personeelraad heeft den directie zulks bericht. Naar de Utrechtsche correspondent van „de Tel.' vermeldt, heeft de personeelraad bij de Ncderland- sche Spoorwegen thans aan de directie bericht, dat deze de jongste overeenkomst in zake de voorstel len tot loonsverlaging aanvaardt. De personeelraad heeft op 31 Januari jl. een ver gadering gehouden, waarin het eindresultaat van de gehouden congressen der aangesloten organisa ties is vastgesteld. Naar aanleiding hiervan heeft de personeelraad zich met een schrijven van den volgenden inhoud tot de directie van de Nederlandsche Spoorwegen ge wend: „ln antwoord op uw schrijven hebben wij de eer u mede te doelen, dat de raad, na in zijn vergadering van 31 Januari kennis te hebben genomen van de beslissingen van de congressen der organisaties, be sloten heeft de loonovercenkomst te aanvaarden. De personeelraad heeft thans van de directie ter beoordeeling gekregen de nader uitgewerkte voor stellen omtrent de loonen, toelagen en premiën. Wan neer daarover een accoord vast zal staan, zal de di rectie van de Ned. Spoorwegen haar voorstellen aan den minister doorzenden. Zooals bekend had de directie goedgevonden de verlaging van 10 tot 8 terug te brengen, zulks met ingang van 1 April a.s. en tevens medegedeeld, dat zij de premie zal betalen voor gezinsleden en deelgenooten in het Zieken- en Ondersteuningsfonds. Wij vernemen nog dat de Bond van Ambtenaren in dienst bij de Ned. Spoorwegen (B. A. N. S.), welke met de voorloopige overeenkomst niet accoord ging, een afwijkende nota bij de directie heeft ingediend, waarin deze organisatie zijn bezwaren tegen de over eenkomst aan de directie heeft uiteengezet. Wielrijder op slag gedood. Bij een aanrijding, door een vrachtauto. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur heeft de chauf feur van den vrachtauto van de minerale bron „De snelle sprong'' uit Tegelen bij de kromming van den Provincialen weg tusschen Nijnsel en St. Oldenrode een wielrijder doodelijk aangereden. De 21-jarige timmerman W. van Zon uit Sint Oe- denrode kwam met het spatbord van den vrachtauto in aanraking, werd tegen de carrosserie geslingerd en bleef dood tusschen de tramrails liggen. Het parket uit Den Bosch stelt een onderzoek in omtrent de schuldvraag. W. van Zon was kostwinner voor zijn moeder. Zesduizend gevangenen weigeren voedsel. Sympathlebetooglug bloedig onderdrukt. Te Liverpool is volgens V. D. bericht ontvangen, dat sedert 26 Januari GOOÖ politieke gevangénen in de gevangenissen van den Zuid-Amerikaanschen staat Peru, tot voedselweigering zijn overgegaan om kracht bij te zetten aan hun eisch om in vrijheid te worden gesteld. De Peruaansche regeering heeft vol gens dit bericht een sympathiebetooging voor de voedselweigeraars te Lima bloedig onderdrukt. Ontploffing in een Japansche kolenmijn. Zes dooden. Uit Tokio. Donderdagochtend vroeg heeft een ontploffing plaats gehad in de kolenmijn Koesjiro in Hokkaido. Zes personen zijn gedood, veertien ge wond, terwijl een arbeider vermist wordt. UIT ONZE OOST. Meer dan 400 inlandsche schepe lingen weigeren dienst. Ook 100 man van het vliegkamp. Allen in arrest gesteld. Een officieel communiqué van het Departement van Marine te Soerabaja, vermeldt dat Vrijdagmorgen (gisteren dus) Inlandsche schepelingen, behoorende tot de bemanningen van de oorlogsschepen in de ha ven en bij marine-inrichtingen te Soerabaja, hebben geweigerd aan te treden bij het morgenappèl, gelijk de Nederlandsche korporaals en minderen zulks de den op Maandag 30 Januari j.1. •125 Inlandsche schepelingen bleven bij hun weige ring. Zij zullen wegens dienstweigering voor den Krijgsraad terecht staan moeten. In verband hiermee ontving de Militaire Comman dant te Malang van de Marine te Soerabaja hot ver- zoel. om twee compagnieën beschikbaar te houden voor onmiddellijk vertrek naar Soerabaja. In totaal zijn 428 inheemsche schepelingen gear resteerd, waarvan 100 behooren tot het InlanJsch per soneel van het Marine-vliegkamp. Deze dienstweigeraars gaan naar de quarantaine barakken van den dienst der volksgezondheid op Ma- doe ra, onder oewaking van maréchaussees. Nader wordt bericht: Het grootste deel van de 42S gearresteerde Inland sche marineschepelingen was reeds om één uur des middags naar Madoera vervoerd onder bewaking van maréchaussees u't r„alang. In verband met de dienstweigering van een groot deel van het Inlandsch marinepersoneel zijn weder om troepen van het kampement op Darmo naar den Oedjoeng en het Marinevliegkamp geconsigneerd en vertrokken. De dienstweigeraars zijn hoofdzakelijk Javanen. De troepen welke naar et Marinevliegkamp varen gedirigeerd, zijn later weer vertrokken. De troepen aan den Oedjoeng blijven gereed. Op audiëntie bij den minister. De vertegenwoordigers van verschillende Marine bonden zijn bij den minister op adiëntie geweest. In verband met den toestand bij de Marine in Oost-Indië, naar aanleiding van de salariskortingen en de ho l ding die een ueel van het personeel heeft aangeno men, speciaal tegen de opgelegde 4 pet. korting vaa 1 Februari 1933. Bij dit onderhoud werden door de vertegenwoordi gers betreurd en afgekeurd de voorgevallen o:.regel matigheden en erkend de moeilijke taak welke de re geering heeft in de huidige tijdsomstandigheden. De vertegenwoordigers stelden zich verder op het stand punt, dat thans geen wijziging kan worden verwacht in de getroffen maatregelen, alleen reeds omdat dit zou kunnen worden uitgelegd als een gevolg van de afkeurenswaardige houding door een deel van het personeel te Soerabaja aangenomen. De salarispositie van de marineschepelingen in Oost-Indië werd van alle ziiden belicht en uitvoerig beschreven. Op „erégelc! overleg met cc vertegenwoor digers der bonden werd aangedr ngen. Wacht niet, tot gij te bed moot blijven door scher pe of voortdurende pijnen in den rug, waterzuchtige zwellingen der ledematen of onder de oogen, rheu- maiische pünen, onnatuurlijk uitzicht der urine, pijnlijke loozing of voortdurende aandrang tot loo- zing. Begin onmiddellijk bij de eerste kenteekenen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Want zoo lang de in do lendenen gelegen organen door ver zwakking niet de vergiftige onzuiverheden uit het bloed filtreeren en verder uit het lichaam verwijde ren, kunt gij niet gezond worden. Foster's Rugpijn Pillen werken rechtstreeks op deze verzwakte organen, heelen en versterken deze, en verschaffen zoodoende behoorlijk gezuiverd, rijk en gezond bloed aan alle deelen van het lichaam. En dan bestaat geen verder gevaar voor rheumatiek, waterzucht, ischias, rugpijn en spit. Bij alle drogisten enz. a f 1.f 1.75, en f3.-— per doos. Wordt de voorkeur gegeven aan hen, die van kerkelijk-orthodoxe gezindte zijn? Het Tweede Kamerlid Albarda heeft tot den mi nister van waterstaat de volgende schriftelijke vra gen gericht: 1. Wil de minister mededeclen, hoe de toelating geregeld is van personen en gezinnen, die zich in den Wieringermeerpolder wenschen te vestigen? 2. Wordt door of vanwege de directie van den Wie ringermeerpolder ook, hetzij officieel of ondershands, onderzoek ingesteld naar de staatkundige of gods dienstige richting, of naar beide, van hen, die voor het aangaan van een pacht- of huurovereenkomst in aanmerking wenschen te komen, of worden de gods dienstige of staatkundige richtingen van hen, die ge gadigden voor toelating tot een overeenkomst aanbe velen, daarbij in acht genomen? 3. Hoe verklaart de minister, dat tot dusver zich in den Wieringermeerpolder slechts zeer weinige per sonen hebben kunnen vestigen, die niet behooren tot de Katholieke Kerk, tot de Gereformeerde Kerk, of tot den orthodoxen vleugel van de Ned. Hervormde Kerk? 4. Indien bij toelating van personen tot het aan gaan van een pacht- of huurovereenkomst wel op godsdienstige of staatkundige richting van henzelf, of van degenen, die hen aanbevalen, is gelet, wil de minister den bevorderen, dat voortaan aan alle Neder landers gelijke rechten worden gewaarborgd om voor toelating in den Wieringermeerpolder in aanmer king te komen, zonder aanzien van godsdienstige of staatkundige gezindheid? Gasverstikklng. Vrouw en haar belde kinderen dood gevon den. Uit Holzmuenden. (Duitschland). In de woning van den slager Otto Ellner zijn in de slaapkamer de vrouw en de beide kinderen van 11 en 9 jaar dood gevonden. De man en een dochter gaven nog teekenen van leven en werden naar het ziekenhuis ver voerd. Men vermoedt, dat in de nabijheid van de wo ning een gasbuis is gesprongen, daar men reeds eenlge dagen geleden een gaslucht had waargenomen. In den nacht zou het uitstroomende gas dan in de slaapkamer zijn gedrongen. Drie vrouwen uit de omgeving moesten eveneens naar het ziekenhuis gaan, daar zich bij haar tengevolge van gasvergiftiging braakverschijnselen voor deden. koe gr a S Bij de Blauwe Keet onder Den Helder. Ondanks oogenblikke- lijke hulp is niet voorkomen kun nen worden, dat de bestuurder is verdronken. Donderdagmiddag te ongeveer half één is op den Rijksweg bij het buurtschap De Blaauwe Keet onder, de gemeente Den Helder een vierpersoons-auto, afkomstig uit Harlingen, in het Noordhollandsch Kanaal gereden. In de auto waren zes personen gezeten. De garagehouder Maarten Smit, die in de nabijheid woont, begaf zich, vergezeld van zijn monteur, zonder aarzelen te water en wiet alle slaöhtoffers op den wal te brengen, zij het niet dan na groote moeitp en krachtsinspanning. Op de plek waar de auto in de diepte was verdwenen, stond wel drie meter water. In hun reddingspogingen werden ze krachtig bijge staan door twee rijksveldwachters, die waren gezeten in een bus van den dienst „Noord-Holland", welke juist passeerde. Van de zes bevrijde slachtoffers drie heeren, twee dames en een kind, bleken er 5 bewusteloos te zijn. De veldwachters wisten door het toepassen van kunst matige ademhaling vier der bewusteloozen bij te bren gen. Bij den wagenbestuurder, den 45-jarigen caféhou der Sijbrand Rohoff uit Harlingen bracht de kunst matige ademhaling geen resultaat. Een inmiddels gear riveerd geneesheer, dr. Oterdoom van 't Zand, heeft nog anderhalf uur tevergeefs getracht, de levensgeesten op te wekken. De andere Inzittenden waren de heer Jac. Edel van Harlingen met vrouw en kind, de machinist Klaas Tot van Terschelling en mejuffrouw M. Nauta, eveneens van Tersohelling. Deze waren allen licht gewond en zijn naar het ge meenteziekenhuis te Den Helder vervoerd. Vermoed wordt thans, dat de bestuurder reeds ten gevolge van een hartverlamming is overleden, vóór de wagen te water reed. Daardoor zou bet ongeluk tevens zijn verklaard. BARS1NGERHORN Al gemeen e vergadering Donderdag hield bovengenoemde afd. haar algemeene vergadering, 's nam. 2 uur. ten lokale van den heer S. Kuiper. Aanwezig 17 leden. De voorzitter, de heer P. .Kistemaker. opent de ver gadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. drukt er zijn spijt over uit dat niet meerdere leden aan wezig zijn, wat hij wel gehoopt en verwacht had, daar het toch momenteel in het bedrijf niet zoo druk is. Se dert de vorige vergadering, waarin de steunwetten be handeld werden, is de algemeene toestand weinig ver anderd, zeeT waarschijnlijk zal het maalpercentage voör inlandsche tarwe worden verhoogd, maar hiervoor is de teelt beperkt tot een derde van het bouwland. Sommigen van ons vonden dit de vorige vergadering niet zoo erg, maar volgens mij, aldus de voorz., blijft dit een tamelijk groote handicap. Wat de bietensteun betreft, krijgen we, ondanks den steun nog een slechten prijs voor ons product. Van het fabriceeren van alcohol of benzine uit bieten en aardappels is nog weinig bekend en spr. heeft weinig hoop dat hieruit dit jaar voor ons nog eenig voordeel te behalen valt. Ondanks alle steunmaatregelen constateert spr. dat onze regeering er niet in is ge slaagd de landbouwbedrijven loonend te maken en wijst in dit verband op de onbillijke heffing der sociale las ten en bepleit de wenschelijkheid de onbeschutte land bouwbedrijven tijdelijk van deze lasten te ontheffen. De notulen van de vorige vergadering worden daarop goedgekeurd. Op een verzoek aan den minister van Waterstaat om schadeloossstelling wegens het niet meer voldoende loo pen van wellen in verband met de droogmaking van de Wieringermeer, heeft de minister geantwoord, dat hij een onderzoek heeft laten instellen en dat de uitslag hiervan hen geen reden geeft om tot eenige schadeloos stelling over te gaan. Daar de wellen nog steeds opge nomen worden zal in verband hiermee nogmaals aan den minister geschreven worden. Ingekomen is een schrijven van het Hoofdbestuur, mel dende dat het boekhoudbureau een zitdag zal houden te Schagen. Voor kennisgeving aangenomen. Verder is van het Hoofdbestuureen vragenlijst inge komen over den verbouw van tuinbouwproducten in de landbouwstreken in verband met de actie van sommige tuinbouworganisaties om het telen van tulnbouwgewas- sen door landbouwers te verbieden. Goedgevonden wordt, dat het bestuur deze vragenlijst zal beantwoorden. Op de prijsvraag omtrent een wallenwiedmachine zijn een drietal teekeningen Ingekomen, Het bestuur zal hierover met de inzenders vergaderen. Als punt. 3 der agende volgt rekening en verantwoor ding van den penningmeester. De ontvangsten hebben f 222 bedragen, de uitgaven f 234.78, nadeelig saldo f 12.78 De mol ploeg heeft dit jaar niet gewerkt, waardoor het nadeelig saldo, van die rekening grooter wordt.. De heer Waiboer wijst in verband hiermee op de goede resultaten, die met deze ploeg bereikt zijn. De rekening van de Aankoopcommissie sluit met <»en ontvangpost van f2327.06 en f2327.28 aan uitga ven, alzoo een nadeelig saldo van 22 cent. De commissie heeft zich dit jaar bezig gehouden met den aankoop van klaverzaad, grint en voerbie- tenzaad. De heer J. -Vethman, die moest'.aftreden, als lid van de Aankoopcommissie, wordt bij accalmatie her kozen, wat hij aanneemt Bij de rondvraag leest de heer Waiboer een schrij ven voer, dat door het Hoofdbestuur aan de le Ka merleden verzonden is in verband mot de behande ling van de Tarwewet Hieruit blijkt wel, dat onze landbouworganisaties paraat zijn, waar het de vei*- dediging van onze belangen betreft De heer J. Vethman vraagt, of het noodig is, dat er weer een commissie naar den Inspecteur van be lastingen gaat in verband met de landwaarde voor de vermogensbelasting. Algemeen is men van meo- ning, dat dit zeer nuttig is, zoodat dezelfde heeren, die ook vorig jaar heen gegaan zijn, ook dit jaar weer heen zullen gaan. De heeren .Geertsema en S. Breebaart bevelen twee Wat U bijna volbrachtwat U bijna gelukte, dat is waardeloos. Om Uw werk steeds geheel te vol tooien, om Uw energie zoo voor- deelig mogelijk te kunnen be nutten, moet U altijd ,fit" zijn. U bereikt dit door het geregeld gebruik^van King-pepermunt. sprekers aan, nl. de heeren Ir. Cleveringa over land- bewerking en Ir. Van der Ban, over rationalisatie. 'Voorzitter zegt, dat het bestuur zijn best zal doen, deze beide heeren hier te krijgen, zoo mogelijk in samenwerking met de afdeelingen Wieringer- waard en Anna Paulowna. De heer Jm. Blaauboer deelt namens de commis sie voor den verkoop van brouwgerst mee, dat er dit seizoen door de brouwerij 900 ton inlandsche gerst vermout is, De heer Blaauboer deelt verder mee, dat er eeu nieuw soort zelfbinderkleedje op de markt versche nen is. wat aanmerkelijk goedkooper is. Deze kleed jes zijn bij spr. te zien. De heer Schenk wijst nogmaals op de vastrechte tarieven van het P.E.N., die volgens hem zeer on- billijk verdeeld worden en over het algemeen schro melijk duur zijn. De heer Saai brengt de a.s. Kamerverkiezingen ter berde en meent, dat het op den weg van de afdee- ling ligt, pogingen in het werk te stellen, dat de land bouwende bevolking er van doordrongen wordt, dat personen naar de Kamer zullen worden afgevaar digd, die met de agrarische politiek goed op de hoog te zijn. Hierover ontwikkelt zich een uitgebreide dis cussie, waarvan het eind is, dat het bestuur de zaak nader onder oogen zal zien. Hierna brengt voorzitter het afgetreden bestuurs lid Vis dank voor al hetgeen hij voor de afdeeling gedaan heeft, waarna sluiting votet WIERINGERMEER SLOOTDOBP. Algemeene vergadering Afd. Wieringermeer van de Holl. Mij. van Landbouw, in hotel Smit, te 6.30 uur. De voorzitter, de heer G. Schoorl heet de; aanwezigen van harte welkom. Ballotage: nieuwe leden worden als lid toegelaten, waarmee het ledental is gestegen tot 39. Besloten wordt een commissie aan te wijzen, die wordt opgedragen gezamenlijk kunstmeststoffen en pootaard- appelen (vroege en late) in te koopen. Iedere bewoner van de Wieringermeer zal in de gelegenheid worden ge steld, hieraan mee te doen. Voor deze commissie worden aangewezen de heeren. G. Schoorl. Th. List, J. G. Addens en P. H. Bakker. Door de finantieele commissie wordt de rekening van den penningmeester nagezien en bij monde van den heer G. Brandsma verklaart de commissie alles in orde te hebben bevonden en adviseert tot goedkeuring, waartoe wordt besloten. De penningmeester ontvangt den dank van den voorzitter voor zijn accuraat beheer. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard wordt de vergadering te 8 uur gesloten. Het bestuur van bovengenoemde afdeeling heeft zich voor' ©enigen tijd terug in verbinding gesteld' met het Centraal Bureau van het Ned. Landb. Comité, om zoo mogelijk hier in Slootdorp te laten draaien de landbouw- film ..De Groote Gedachte". Van deze film welke na S uur geheel gratis werd afgedraaid, heeft de Wieringer meer bijna de primeur gehad, geheel nieuw als deze film nog is. Het was aan ongeveer 70 belangstellenden (ook afge vaardigden van afd. Waard- en Groet en Wieringer- waard) dat voorzitter, de heer Schoorl een harte lijk welkom toeriep, in 't bijzonder welkom aan den heer Spiele, die vanaf Rotterdam reeds de voorbereidingen, had getroffen voor een leerzamen en genoeglijken avond. Na een inleidend woord van den heer Spiele is de film ten genoege van alle aanwezigen afgedraaid, waarbij de heer Spiele een zeer duidelijke explicatie heeft gegeven Op deze manier krijgt iedere boer of coöperatie ge makkelijk en een juist inzicht van het enorme grootbe drijf van het Centraal Bureau. Het is een zeer leerzame en genotvolle avond geweest. Nadat aan het einde de heer Kistemaker van de afd. Waard en Groet dank heeft gebracht voor de vriendelij ke uitnoodiging, zegt de voorzitter, dat mocht straks het particulier initiatief vasteren vorm beginnen aan te ne men, ons hedenavond duidelijk den weg is gewezen. De heer Spiele had woorden van hartelijken dank in ont vangst te nemen nonowoud TotVoorzitter van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim" ih deze gemeente, is gekozen de heer St. de Zee, Hoofd der openbare lagere school in de Kerkelaan alhier en herkozen tot secretaris dier com missie de heer G. Wegdam. Zondag 29 Januari j.1. gaf de zangvereeniging „Nieuw Leven" alhier haar jaarlijksche uitvoering on der leiding van den heer P. Kist te Berkhout. De zaal was geheel gevuld, wat wel laat zien, dat dezo avond nog niet overbodig is. Als operette was dezen keer gekozen „De Boschkat" in drie bedrijven, welke ook goed werd vertolkt. Over het geheel kan „Nieuw Leven" op een goed geslaagde avond terugzien. Een gezellig bal tot slot. Naar we vernemen, is de timmermanszaak vaa den toeer W. Luiken in het Zuideind alhier, onderhand* verkocht aan den heer S. Smit te Spanbroek. NIEUWE N I E DO RP Burgerl. Stand over de maand Jan. 1933. Geboren: Dirk, zoon van Pieter Smit en Antje Lont. Carel Jacob, zoon van Bernard Përsijn en Anne Ka- trine Terkildsen. Elleko, zoon van Reier Jan Lode- wijk Cornelis Vermeulen en Catharina Veerman. Jo- hannes Pet rus, zoon van Hermanus Pol and en Catha rina Prinse. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Rie Annie Jonker, oud 3 maanden, doch tertje van Arie Jonker en Leijntje Tannetje West- strate. Elleko Vermeulen, oud 2 dagen, zoontje va.\ Reier Jan Lodewijk Cornelis Vermeulen en Catharina Veerman. Alida Anna Bes, oud 21/2 jaar, dochtertje .van Joliannes Bes en Maria Martha Dol,

Schager Courant | 1933 | | pagina 5