47 57 67 GLD. tl Bericht van Inzet HET WITTE HUIS Fa. H. S. CLOECK GLD. GLD. Stalencollectie op aanvrage. 1200 M. Slootwerk, SCHAGER ROOSJES Nagekomen Berichten. Onze Varkensexport Overval te Rotterdam AFSCHAFFING VAN DEN ZOMERTIJD Onveiligheid in Oostelijk Noord-Brabant Een kapper neemt de gemeente bij den neus Marktberichten. Prijzen voor MAAT-COSTUUMS. Speciale Aanbieding voor FEBRUARI. Oosterpolder en N. Woensdag 15 Februari 1933, een Ford Sedan, f 2050.-. te BREEZAND. 2 1] P E OUDESLUIS. Naar wij vernemen heeft onze bekende plaatsgenoot, de heer Daan Pool. zich geassocieerd met den beken den revue-humorist. Tommy Bouman. zoodat ln het a.s. reportoire weer Iets geheel nieuws zal gebracht worden De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de heer Pool daardoor ons dorp zal verlaten. W1ERJNGEW AART) Onze plaatsgenoot de heer K. Kaan heeft ln de korte ijsperiode toch nog 9 prijzen weten te bemachtigen. In aanmerking nemende, dat de heer Kaan nlmer in 't buitenland heeft getraind, kan dit toch zeker een mooie prestatie worden genoemd. HEERRP G OW 4AR1) Terwijl gistermiddag eenlge kinderen zich op den Middenweg bevonden, werd een van hen. het zoontje van den heer Boekei, door een voorbij komende auto aangereden, met het gevolg dat opname ln het zieken huis te Alkmaar noodlg bleek. Aldaar bleek dat een dijbeen gebroken was. WINKEL Voor een goed bezette zaal gaf Winkel's Harmonie, onder leiding van haar directeur, den heer P. Pranger, op Zondag 5 dezer een uitvoering te Lutjewinkel in de zaal van den heer K. Zeeman. Uitgevoerd werdan een 7-tal nummers, welke met zorg werden ten gehoore gebracht. Daarna werd een tooneelstukje voor het voet licht gebraoht: „Het middagslaapje van den heer Bom bazijn", hetwelk door de spelers zeer verdienstelijk werd opgevoerd en waarom danig is gelachen. De avond werd besloten met een gezellig bal, waar na een ieder voldaan huiswaarts keerde. HARENKARSPEJ WAARLAND. Woensdagmiddag vergaderde de tuinbouwvereeni- ging „Waarland en Omstreken" in het café van den heer Dekker te Waarland. De voorzitter, de heer P. de Jong, sprak het ope ningswoord. waarna de notulen van den secretaris, den heer A. J. Klaver, worden goedgekeurd. Het jaarverslag ademde een pessimistische geest. De rekening van den penningmeester, den heer Jonker, werd in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftreden den, de heeren A. J. Klaver en A. Pancras. met op één na algemeene stemmen herkozen, welke benoeming zij zich lieten welgevallen. Voorstellen voor de Noordermarktbond-vergadering: Het volgende voorstel zal worden ingediend: De afdeeling Waarland en Omstreken stelt aan de algemeene vergadering voor, het daarheen te lelden, dat de gewone witte kool-verbouw weer ln de tuin boucentra kan teruggebracht worden. Toelichting. Daar de gewone witte kool thans hoofdzakelijk door de zuurkoolfabrikanten wordt gecontracteerd bij groote massa's op de akkerbouwbedrijven, welke al op andere wijze worden gesteund, acht de afd. het gewenscht, dat in overleg met den Vierbond, er bij den Minister op wordt aangedrongen, dat gewone witte kool alleen mag verbouwd worden bij bonafide tuinbouwers. Als afgevaardigden naar de Noordermarktbondsver- gadering werden benoemd de heeren AJ'&ncras, C. Noordstrand en K. Volkers; als plaatsvervangers de hee ren J. Pancras. A. J. Klaver en Ant Pancras. Door de koolzaadcommissie werd medegedeeld dat er aanwezig was 8 pond rood koolzaad van 19S2 en 2 pond van 1931. Zal beschikbaar gesteld worden aan de leden voor 8 gulden per pond. Bi] de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke zaken besproken, waarna sluiting volgde. K 0 E G R A s JULIANADORP. Ver. tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, Afd. Den Helder. Woensdagavond hield bovengenoemde afdeeling hare jaarvergadering in een der lokalen der Chr. School aan de Kortevliet te Koegras. Slechts 7 leden waren aanwezig. De Voorzitter was met kennisgeving afwezig, zoodat de Secretaris, de heer Jac. Kiljan, de leiding der vergadering op zich neemt. Hij heet de aanwezigen welkom, verklaart de bijeenkomst geopend en leest de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Het Hoofdbestuur berichtte de te late aanvrage om subsidie voor een lezing, zoodat die niet meer kon worden toegestaan. Uit het jaarverslag blijkt, dat bij den aanvang van het jaar er 31 leden waren, 4 bedankten, zoodat er thans 27 leden zijn. Met den wensch voor een in bloei toenemend orga nisatiebesef, en niet alles maar steeds aan het bestuur overlatend, wordt het overzicht besloten. Do rekening van den penningmeester, den heer D. Abbenes, gaf aan: ontvangsten f 107.65, uitgaven f 74.50, zoodat er een voordeel ig saldo was van f33.15. Den penningmeester wordt décharge verleend van ge houden beheer. Bij de bestuursverkiezing was aan de beurt van af treden de heer T. Speur. Met overgroote meerderheid van stemmen wordt deze herkozen en zal hiervan in kennis gesteld worden. Bij dc rondvraag wordt de idéé naar voren gebracht om gezamenlijk de benoodigde imkersartikelen in te koopen. Dit vond algemeen ingang en worden meteen de bestellingen genoteerd. Hierna sluiting. Door de Ger. Evang. Commissie werd Woensdag avond voor kinderen en ouderen een lichtbeelden- voorstelling gegeven in een der lokalen van de Chr. School te Koegras. Het Ger. Evang. Zangkoor ver leende hierbij zijn medewerking. Bij beide gelegen heden was er tamelijk wat belangstelling, zoodat dus deze bijeenkomst als geslaagd mag worden be schouwd. De zweep in eere hersteld. Middel om te straffen. Naar verluidt heeft, te Bombay het stadsbestuur be sloten om als afschrikwekkend middel tegen straat schenderij zweepslagen als straf in te voeren, naar 't model van ile „caf in Engeland. in een nadere verklaring zegt het stadsbestuur, dat oe onlangs plaats gehad hebbende onlusten in de stad, waarbij straten werden opgebroken en niets ontzien werd. het den autoriteiten heeft duidelijk ge maakt, dat krachtiger middelen noodig zijn om aan straatschenderij een eind te maken. DE OOSTENRIJKSCHE BLAUWBAARD. De Oostenrijksche blauwbaard, Leitgoeb, die be kend heeft ln twintig jaar zeven vrouwen te hebben vermoord, onder wie zijn eigen tachtigjarige groot moeder, is naar Reuter verneemt, in een ziekenhuis te Woenen aan de gevolgen van een operatie overleden. Leitgoeb was vorig jaar November tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Bij al zfjn moorden was diefstal de drijfveer. VERBETERING SCHERMER WEG TE ALKMAAR. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, ontving van het College van B. en W. van Alk maar bericht, dat het voornemen bestaat, den Scher- merweg te verbeteren. Voor die verbetering is de afgra ving van de langs dien weg gelegen kade noodig, waar voor toestemming gevraagd is aan Ged. Staten van Noordholland. In afwachting daarvan zullen aan het bestaande weg dek eenige herstellingen worden verricht. Tevens zijn plannen in voorbereiding voor een nieu wen toegangsweg van den Omval af naar de stad, welke weg ongeveer evenwijdig aan den Schermerweg is ge projecteerd. De nieuwe overeenkomst met Engeland. Dezer dagen zijn ir. Louwes. regeeringsgemachtlgde voor dfe uitvoering der crisisvarkenswet en de heer S. van Zwanenberg, directeur der Varkenscentrale, uit Londen teruggekeerd, waar zij verschillende besprekin gen, ln hoofdzaak van informatischen aard hebben gevoerd, in verband met den varkensexport. Naar men weet, loopt de overeenkomst met Engeland betreffende den bacon export 22 dezer af. Hoewel nog geen defini tieve resultaten omtrent de nieuwe overeenkomst be reikt zijn, hadden de beide onderhandelaars toch den aanvankelijken indruk, dat ons land er bij de a.s. be sprekingen niet ongunstig voorstaat. Bejaarde winkelier met een gummistok op het hoofd geslagen. De aanranders gevat. Gisteravond omstreeks 8 uur zijn twee jongeman nen in den winkel van den 69 jarigen sigarenwinke lier K. A. M. tc Rotterdam, die zijn zaak aan de Hille- laan drijft, gekomen. Zij begonnen een gesprek waar bij een van hen plotseling een gummistok te voor schijn haalde en van den winkelier het geld uit de lade eischte. De winkelier begon te schreeuwen, waar na hij een klap met den gummistok op het hoofd kreeg. De man raakte versuft, maar kwam weer spoe dig bij, waarna hij opnieuw luidkeels begon te schreeuwen. De twee jongemannen hebben toen zon der buit de vlucht genomen. De winkelier wees hen aan twee surveilleerende agenten aan, die de achter volging begonnen. Beide mannen waren plotseling verdwenen. Na een tijdje zagen de agenten hen uit een pand in de Cronjéstraat komen. Zij werden onmiddellijk ge grepen en naar het politiebureau aan de Nassau- kade overgebracht. Het zijn de 22-jarige C. D. en de 28-jarige A. B. Bij het verhoor hebben zij een volle dige bekentenis afgelegd. Hoe de Kamerleden denken over het voor- stel-Heuvel en Bakker tot afschaffing van den zomertijd. Verschenen is het voorloopig verslag over het voor stel van wet van de heeren v. d. Heuvel en Bakker, tot afschaffing van den zomertijd. Hieraan is ont leend: De indiening van dit initiatiefvoorstel kon bij vele leden geen instemming vinden. Het was verscheidcnen leden niet duidelijk, welke beweegredenen de voorstellers tot de indiening van dit wetsvoorstel hebben geleid. Temeer, waar zij nog kort geleden, bij de stemming over de motie-Zandt, beoogende afschaffing van den zomertijd, hun stem aan die motie hebben onthouden. Andere leden, die zich met het bovenstaande kon den vereenigen, achtten bovendien het tijdstip der indiening, zoo kort voor de Kamerverkiezingen al zeer ongelukkig gekozen. Verscheidene leden vatten, naar aanleiding van de indiening van het onderhavige voorstel van wet, in het kort hun bezwaren tegen den zomertijd samen. Verscheidene leden, voorstanders van den zomer tijd, wezen er op, dat de laatste jaren in vele stre ken een streven bestaat, om zich geleidelijk meer aan den huidigen toestand aan te passen, waaruit raag blijken, dat in het algemeen de bevolking met den zomertijd verzoend is. Van de indertijd aange voerde bezwaren tegen den zomerijd is, naar het oor deel van deze lieden, dan ook niet veel overgeble ven. Wel daarentegen heeft de zomertijd eenige groo te sociale voordeelcn met zich medegebracht. Zeer vele leden, hoewel zich met het ingediende voorstel niet kunnende vereenigen, achtten niette min de bestaande wettelijke tijdsregeling onbevredi gend. Zij meenden, dat de meest gewenschte oplos sing van het vraagstuk deze zou zijn, dat hier in den zomer de Midden-Europeesche tijd werd aangenomen en in den winter de West-Europeesche tijd. Zij wenschten daarbij nadrukkelijk de aandacht te ves- stigen op doze zeer uitzonderlijke positie, welke ons land ten aanzien van de tijdsregeling thans inneemt. Daarbij wezen zij er nog op, dat de Amsterdamsche tijd op het oogenblik een wel zeer bijzondere aandui ding geeft. Het werkelijke verschil met den West- Europeeschen tijd is niet 20, maar 19 minuten en ruim 32 seconden. Voor wetenschappelijke doelein den en ook voor de scheepvaart is deze toestand on- gewenscht en deze leden achtten eht daarom, indien niet tot algeheele wijziging wordt overgegaan, in elk geval noodzakelijk, dat voor de tijdsberekening een ander punt in de gemeente Amsterdam wordt aan genomen, opdat het werkelijke verschil met den West-Europeeschen tijd precies 20 minuten bedraagt. Overval op overval. Nu weer een vracht rijder beschoten en een Jong meisje achter volgd. In Oostelijk Noord-Brabant neemt de onveiligheid bij den dag toe en de eene overval volgt de anderen op. Nadat Zaterdag en Zondag, zooals we reeds meld den, in de omgeving van Oss een loopknecht, een oude vrouw en een oude man door gemaskerd man nen waren neergeslagen, hebben Dinsdag weer eenige brutale overvallen plaats gehad, waarbij thans ook van vuurwapenen is gebruik gemaakt. Toen Dinsdag middag de vrachtrijder van Ewijk uit Horssen zich met zijn vrachtauto van Megen naar huis begaf, wer den even buiten Megen op zijn auto vier schoten ge lost De vrachtrijder, die gelukkig ongedeerd bleef, zag een hem onbekenden man, die vermoedelijk de schoten gelost heeft. Hij reed in pijlsnelle vaart naar Megen terug, waar hij de politie van het gebeurde in kennis stelde. Direct werd de omgeving van den aan slag afgezocht, maar van den dader werd geen spoor ontdekt. Het andere geval heeft Dinsdagmiddag te Oss plaats gehad. Toen het tienjarig dochtertje van den heer Van den Leemput te Oss zich naar school oegaf, pas seerde haar op het kruispunt Vierwinden en St. Wil- lebrordusstraat een auto, die even later stopte. De bestuurder stapte uit en wilde het kind grijpen. Het meisje, dat hevig schrok, sprong in een droge sloot en begon, al vluchtende, om hulp te roepen. De man ging in de auto zitten en reed het kind na. stopte opnieuw en wilde haar nogmaals grijpen. Op het hulpgeroep kwamen enkele voorbijgangers toegeloo pen, waarop de man in de auto sprong en in de richting Zevenbergen verdween. Iemand achtervolgde hem op de flets om het num mer te noteeren, wat hem echter niet gelukte. Het kind kon slechts een vaag signalement opgeven. De marechaussee stelt een onderzoek in. Nu bi figuurlijke zin. Opening van moderne salons. Onder de zakenmensohen te Hoorn is groote conster natie verwekt door iemand, die in het perceel West 41 een kapperszaak vestigde en geheel naar de eischen des tjjds liet inrichten. Met een auto, welke hij bij een ga ragehouder huurde en welke hij inmiddels reeds elders had getracht van de hand te doen. reisde hij verschil lende zaken af en kocht alles, wat maar eenlgszins in een moderne kapperszaak een plaatsje kan vinden. De Hoornsche zakenmenschen waren met zoo'n klant den koning te rijk. De klap op de vuurpijl was een adver tentie, waarin de opening van moderne dames en hee rensalons werd aangekondigd. Edoch, op den dag der opening bleef de zaak gesloten en meneer gaf „niet thuis". Dit wekte al spoedig argwaan, en het duurde niet lang of de politie werd in den arm genomen, die den ondernemenden kapper spoedig wist te ontmaske ren als een ex-loodgieter. Dit heerschap bleek ook te zijn opgetreden onder een gefingeerden naam en elders reeds personeel te hebben aangenomen. Maandagavond terwijl de ondernemende man op het politie-bureau zijn verder lot afwachtte, hebben de leveranciers zich be ijverd d salons van he teen en ander te ontdoen. De publiek belangstelling was hierbij groot. TELEFOONKLACHT. Reuter meldt uit Weenen. In een zitting van de financieele sub-commissie van het Oostenrijksche parlement Is. naar Reuter ver neemt, door een afgevaardigde de klacht geuit, dat het bedienend personeel van de Rijkstelefoon particu liere gesprekken afluistert en het den abonné's daar door vaak lastig maakt. De afgevaardigde haalde een geval aan, waarbij aan een abonné, die klaagde over de slechte verbinding door de telefoonjuffrouw werd toegevoegd, dat hij langdurig en op intieme wijze met een dame gesproken had en dat, indien hij nog eens kwam klagen, zij het aan zijn vrouw zou vertellen. De woordvoerder der regeering antwoordde hierop, dat inderdaad soms naar paticuliere gespekken werd geluisterd, doch dat het personeel was voorgeschreven dat het hierover niet verder mocht spreken. De moordende griep. In Groot-Wupperthal zijn in de dagen 30 Januari tot 4 Februari 250 personen aan griep overleden. Het normale sterftecijfer voor die periode is 70. ETER VEILING SCHAGEN, 9 Februari. Aangevoerd zijn 120 partijen, 62.000 stuks kipeieren; 4 partijen, 500 stuks eendeieren. De prijs liep van: kip eieren f 3.404.10, bruine f 3.90, eendeieren f 3.30. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nummer van a.s. Zaterdag. SCHAGEN. 9 Febr. Aangevoerd: 15 stuks paarden f 120300. 10 magere gelde koeien f 100—120. 43 vette gelde koeien f 150— 257.50; 12 kalfkoeien f 140—200. 3 graskalveren f 3545, 96 nuchtere kalveren f 414. 207 overhouders f 711.50, magere varkens f 1012.50. 21 vette varkens per Kg, 29—30 cent. 132 biggen f 7—9, 11 konijnen f 0.75—1.70, 15 kippen f 0.75—1.50. WARMENHUIZEN, 8 Febr. Aangevoerd: 23000 Kg. roode kool le kw. f 1.403.30, 2e kw. f 1.603. 5000 Kg. gele kool le kw. f 1.701.80, 2e kw. f 1.401.60. 13000 Kg. witte kool le kw. f 0.60, 2275 Kg. uien f 2—2.50, drielingen f 1.80, grove uien f 1.90—2, 1375 Kg. peen f 1.40—2, 400 Kg. eigenheimers f 0.40. NOORDSCHARWOUDE. 8 Febr. Aangevoerd: 7100 Kg. uien f 2.40—3, drielingen f 2.20 grove uien f 2.102.50. 7500 Kg. kroten f 0.601.50. 63800 Kg. roode kool f 23.40. doorschot f 0.902.40 143000 Kg. D. witte kool f 0.60. doorschot f 0.60. 55704 Kg. gele kool f 11.70. doorschot f 11.20. Doorge draaid: 600 Kg. gele, 99400 Kg. Deensche; 1600 Kg. kroten. BROEK OP LANGENDIJK. 8 Febr. Aangevoerd: 60000 Kg. roode kool f 1.503.70. 2e srt. f 0.90—2.60. 70000 Kg. gele kool f 1.30—2, 2e soort f 0.90 —1.40. 100000 Kg. D. witte kool f 0.60, 100 Kg. uien f 2.43. grove f 2.602.70, 500 Kg. peen f 1.90. AMSTERDAM, 3 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 285 vette kal veren le kw. 5260 ct., 2 e kw. 4450 ct.. 3e kw. 3040 ct., per Kg. levend gewicht; 40 nuchtere kalveren f 46, 438 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg., 3435 ct., zwa re varkens 3233 ct.. vette varkens 3132 ct., per Kg. slachtgewicht AMSTERDAM. 8 Febr. Zeeuwsche bonten f 1.301.90. blauwen f 1.401.80, bl. eigenh. f 1L10, eigenh. f 11.10. blauwe poters f 1 1.10, bonte poters f 11.10, Bevelanders f 11.10, IJpolder eigenheimers f 0.901, bl. eigenh. f 11.10, Bevelanders f 11.10, Andijker blauwen f 11.10, Noord- holl. eigenh. f 0.901, bl. eigenh. f 11.10. Anna Pau- lowna zand f 1.502, Hillegommer zand f 1.502, Drent- sche eigenh. f 1.502. Flakkeesche eigenh. f 11.10, eigenh. poters f 0.901, Spuische eigenh. f 11.10, eigen heimer poters f 0.901 per 70 Kg. Voor de nieuwe modellen, zie onze étalage's. Magazijn voor Heeren- en Kinderkleeding, gemaakt en op maat. ALKMAAR - - BEVERWIJK. onder van plm. gelegen onder Nieuwe Niedorp, in een perceel, n.i.: De sloot bekend als de Ooster- opgaande; langs de vroegere trambaan, des nam. 2 uur, bij J. GELDER te Nieuwe Niedorp. Inschrijvingsbilfetten op zegel van f 0.50, in te leveren bij den Voorzitter tot vóór de aanbesteding, waar tevens inlichtingen zijn te bekomen. Het Bestuur, A. SLOOVES, Voorzitter. A. de RIDDER, Secretaris. TE KOOP: in prima staat, Type 1929, bij Gebr. BOERMAN, Breezand. Het huis met erf te Breezand, groot 8 Aren 27 c.A., behoorende tot de nalatenschap van Mej. Wed. VAN ROOZELAAR, is ingezet op Eindtoewijzing op 13 Febr. a.s. te 7 uur, in het café van den heer Jb. BORST Notaris J. KOOMEN. KUIKENS. W. Leghorn en R. Islands f 17.50 per 102 stuks, franco. 6-weeksche Hennen, prijs op aanvraag. D. P. KLARE, Nieuwe Niedorp. TE HUUR: een nette Woning te N. Niedorp, voor klein gezin. Br. motto „Woning", Firma Gebr« GROOT, Boekhandel, N. Niedorp. TE HUUR: een nieuw WOONHUIS. Aanvaarding 15 Maart. Te bevragen bij J. LODDER, Nieuwe Niedorp. TE KOOP: Zeeuwsche Blauwe en Friso Poters, 3 cent per kilo. A. DE CARPEN- TIER, Wieringerwaard. Terstond gevraagd of 1 Maart: een Boerenknecht, goed kunnende melken, bij E. EVERTS, Wieringen. Biedt zich aan tegen 1 Maart: een Boerenwerkman of Werkman met Zoon, goed kunnende melken en ploegen. B. v. d. BULT, Schagerbrug. Gevraagd 1 Maart: een Dienstbode, liefst kunnende melken. Tevens een Woning te huur, bij D. DE GRAAF Dz., Zanddijk, Koegras. PLOEGWERK gevraagd. J. GRIN, Westerweg, N. Niedorp.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3