De Langendijker Groentenveilingen. D.T.S. I—Uitgeest I. 1-1 #|EEEEI2Ei Uit Alkmaar en Omstreken N.H.V.B.-U i t s 1 a g e n. 3 E: D.E.S. 1—Held. Boys 1; Kolhorn 1—B.K.C. 2; Succes 3—Sparta 3. 4 D: Schoorl 2—Ursem 2; Akersloot 1—Alkm. Boys 4; C.S.V. 3Alkmaar .4: Alkmaar 3K.S.V. 2; Bergen 3—N. Niedorp 2. 4 F: Aartswoud 2Twisk 2; Berkhout 2M.F.C. 4; O.K.B. 2—M.V.K. 2. 4 A: Callantsoog 1—Succes 4; B.K.C. 3—H.R.C. 8; Petten 3— Sparta 4. Junioren: Purmersteijn a—Hollandia a; Z.V.V. a— Alkm. Boys a; Zilvèrmeeuwen a—Hollandia b; Adspiranten: Boys aSchoorl a; C.S.V. a— Boys a (kan natuurlijk nooit, drukfout in 't Groentje); Vrone aAlcmaria b: N. Niedorp aUitgeest b; Alcmaria d Ursem a: Bergen bK.S.V. a: Hollandia aStrand vogels a; West Frisia aM.F.C. a; M.F.C. bW. Frlsia b: M.F.C. c—W. Frisia c; Berkhout c—V.C.L. a; Hol landia bHem a: H.R.C. aHelder a; Helder cHel der d: D.E.S. a—Succes a; Sparta b—H.R.C. c: Helder tHelder e. CAlg. Sportblad). Diversen. Overschrijvingen. Gevraagd: J. M. v. d. Horst van Alkmaar naar de Boys. Verleend: J. v. d. Meer van Alkmaar naar de Boys H. J. Sover van D.E.S. (Kampen) naar Held. Boys. Secretariaat Kolhorn. Het secretariaat Ss thans in handen gelegd van den heer N. Halfweg. F 19. Kolhorn. Oefenwedstrijden. Op 15 Febr. a.s. speelt het voorl. B-elftal tegen de Bristol Rovers. Ons elftal is: Veenendaal (Naaldwijk); V. d. Hoven (Longa) en C. v. d. Broek (Xerxes); J. Pauwe; Prins (Stormvogels), en Van Ooijen; Wels. Ven- te (Neptunes), Blomvliet (Ajax), Breitner (A.D.O.) en Franken (N.O.A.D.) Zondag 19 Febr. speelt het Oostelijk elftal te Arnhem tegen Bristol Rovers. En op Woensdag 22 Februari zal het voorlooplg Ned. Elftal, als training voor NederlandHongarije, te Rot terdam spelen tegen de Engelsche profclub Swindon. Noord NederlandNoord Duitschland. Nu de afsluitdijk klaar is kunnen we onze oogen begin nen te openen voor wat Noord Nederland ons biedt. Ve len hebben de schaatsenrijderijen in Leeuwarden en Hee renveen al per auto vla den afsluitdijk bijgewoond. Op 14 Mei a.s. wordt de jaarlijksche match tusschen Noord Nederland en Noord Duitschland te Leeuwarden ge speeld. Ter kennismaking met het Noordelijke spel is het een reisje waard. Wereldkampioenschap. Tot dusverre schreven In: Frankrijk. België, Nederland Duitschland. Italië. Spanje. Hongarije. Joego Slavië, Oostenrijk. Roemenië, Tsjecho-Slowaktje en Zwitser land. Op 28 Febr. a.s. sluit de inschrijving. Er ontbre ken er nog veel: heel Zuid-Amerika bijv. nog. Twee honderd vijftig. Een zeer mooi jubileum voor een voetballer ls het als hij 250 wedstrijden voor zijn eerste elftal heeft meege speeld. Franken van N.O.A.D. beleefde het 5 Februari, Gerrit Lust van Z.F.C. 12 Febr. 1.1. 't Jaarlijksche aan tal competitiewedstrijden op 18 stellend, komen we toch al op een diensttijd van bijna 14 jaar! Feijenoord's kracht Naar de „Sportkroniek" opsomt, waren 9 van de 15 hoogere elftallen van Feijenoord Zondag in het veld en wonnen alle 9. Doelpunten 5511. Een buitengewone dag inderdaad. Na een zevental weken gedwongen rust, is D.T.S. dan toch eindelijk weer or>ns in het veld getreden om de return-match tegen Uitgeest te spelen. Onder bij kans ideale weersomstandigheden heeft deze wedstrijd plaats gevonden en is op een gelijk spel, 11, uitgeloo- pen. Dezo uitslag geeft de verhouding uitstekend weer. Hoewel D.T.S. verscheidene opgelegde kansen gehad heeft, zou een overwinning toch een weinig meer zijn, dan hun toekwam. Wij zullen een beschou wing over de spelers achterwege laten, daar het na deze rustpoos zeer moeilijk te beoordeelen is. Dit ge lijk spel in dezen altijd voor D.T.S. lastigen uitwed strijd geeft moed voor de toekomst. Over den wedstrijd het volgende: Te ruim half drie laat scheidsrechter Porslus de beide aanvoerders tos sen. Van Dijk blijkt de gelukkigste te zijn geweest en kiest wind en zon in den rug. Uitgeest trapt af. maar brengt het niet verder dan de halflinie, welke op haar beurt dc voorhoede aan het werk zet. Hier zien wij een nieuw gezicht in de voorhoede. De E.C. meende J. Jansen eens op de linksbinnenplaats te moeten I-robeeren en dit zal blijken in de toekomst een goede greep te zijn geweest. Vooral voor de rust heeft deze speler, de omstandigheden in aanmerking genomen, aardig werk te zien gegeven. Het samenspel in de D.- voorhoede is behoorlijk verzorgd, maar voor het doel 7ijn de heeren de kluts kwijt. Eenmaal zien wij den U.-keeper een keihard schot schitterend wegstompen, om even later een verraderlijke schuiver van Van Dijk onschadelijk te maken. Ook de U.-voorhoede zit niet stil en wij denken bijna dat de score voor de gasb- heeren geopend zal worden, maar door zich moedig op den bal te werpen, weet Kroon zijn heiligdom voor doorboring te vrijwaren. Een goede kans gaat door naastschleten van Dekker verloren, maar als dan eindelijk een afgemeten voorzet van rechts komt, wordt op sensationeele wijze het eerste doelpunt ge boren. De back kan het leder nog net wegwerken, maar het keiharde schot ketste via het been van Kui per in den uitersten bovenhoek 10. Door dit succes aangemoedigd, blijft D.T.S. aan vallen, maar het blijft bij een lofwaardig pogen en zonder noemenswaardige feiten wordt de rust aange kondigd. Na de thee neemt de U.-voorhoede direct den bal goed mee, de rechtsbuiten krijgt een goede kans en schitterend weet hij deze te benutten, hier mede de partijen op gelijken voet brengend. U. is nu in den aanval, Van Dijk komt de verdediging verster ken en geeft de voorhoede van U. niet veel kansen tot vrij spel meer. Sporadisch onderneemt de D.-voorhoede eens een uitval en uit een dezer wordt zoowaar ge doelpunt. Door off-side staan van Dekker, wordt dit doelpunt terecht geannuleerd. Direct hierop schiet Kokkes hard tegen den paal. Twintig minuten voor 't einde komt D.T.S. weer zwaar in den aanval, maar verder dan eenlge schitterende kansen, welke door Kuiper en Kokkes om hals worden gebracht, brengen zij het niet. Als het einde wordt aangekondigd, is de stand nog steeds 11. Zondag a.s. speelt D.T.S. thuis tegen Vrone Laten wij hopen, dat dit een faire, spor tleve wedstrijd moge worden. WieringerwaardPetten, 20. Men make uit de 20 stand niet op dat Wieringer- waard een stevige zege heeft behaald. Integendeel; over het geheel genomen hebben beide partijen een gelijk aantal kansen gehad. De thuisclub was voor rust voor al actief in het scheppen van doelpuntmogelijkheden; na rust evenwel was het aantal schermutselingen en gevaarlijke momenten voor het W.-doel legio. De ge- heele verklaring van den 20 stand ligt eenvoudig hier ln, dat Wieringcrwaard in haar overwichtsperiode twee treffers plaatste, terwijl Petten als door een onzichtbare macht weerstreefd werd in haar pogingen om goals te maken. Beide partijen waren op volle sterkte. Wel had Petten een andere rechtsbuiten, doch zeer waarschijn lijk zal die, zooals de aanvoerder ons zeide, gehandhaafd blijven. Wieringerwaard: Rezelman; Saai en Blom; Slikker. M. Schenk Pz. en A. Bakker; V. d. Veen, V. d. Brink, Hazeloop, Schenk en Rob. Petten: Jo Eriks; J. Vriesman Jacz. en Geensen; S. Bakker. M. Tiessen en W. de Waard; J. Vriesman Jz.. P. Vriesman Cz., P. Vriesman, A. Eriks en P. Vriesman Jz. In het eerste halfuur ls er pittig gespeeld. In deze pe riode wist Wieringerwaard uit goed opgezette aanval len een 20 voorsprong te verkrijgen. Hazeloop maak te de eerste 1—0 en V. d. Brink (20) de tweede. Na rust hebben we eerst een kwartiertje slap spel ge had; dat interessanter werd naarmate Petten in de meerderheid kwam. Hoe het mogelijk was dat Petten niet tot een goaltje kwam, was bijna onbegrijpelijk. Bij na alles ging rakelings langs en over; de rest verdween in de veilige handen van Rezelman. Wat de spelers betreft: Rezelman was de eenlge W.- speler aan wie de lange gedwongen rust niet merkbaar was. M. Schenk op de spilplaats speelde overigens ook een goede partij. De schaatsenrijders. Saai en Schenk waren nog zeer matig, hetgeen zich na 2 maanden voet balvasten laat begrijpen. Van Petten loven wij nog steeds de achterhoede. Jam mer dat de voorhoede niet wat doortastender is. Als er eens wat meer op de vleugels werd gespeeld? Scheidsrechter Vel's leiding was onberispelijk. VEENHUIZEN. V.C.L. I en V.C.L. adspiranten trokken Zondag j.1. naar Enkhulzen om daar een competitiewedstrijd te spe len. V.C.L. adspiranten leden een nederlaag met 21 te gen West Frisia c adspiranten. 'T ZAND. J.1. Zondag spoelde het tweede elftal van Geel Zwart tegen Rood Wit II te 'tVeld en wist daarbij een overtuigende 70 overwinning te behalen. AARTSWOUD. Zondag kwamen twee elftallen uit Medemblik, om onze voetballers te bekampen. Eerst speelde A. I te gen W.F.C. II. Voor de rust gelijk spel en door een gelukje wisten de gasten gelijk te maken. Ruststand 1—1. Na de rost kwamen onze jongens er beter in cn deponeerden nog driemaal een bal in het net- Wel verdiend gewonnen met 41 was het eindresultaat Hierna A. II tegen M.F.C. IV. Bicken de gasten veel grooter en zwaarder dan onze ploeg, toch moesten de Medemblikkers het loodje leggen, al ga ven ze dan ook oen goed spel. Eindstand 21. Het was een mooie en goede voetbalmiddag. WIERINGEN. Succes I—H.R.C. III, 1—2. Succes I speelde Zondag een competitiewedstrijd tegen H.R.C. III en moest op eigen veld, een kleine nederlaag boeken, doch groot genoeg voor H.R.C. om de tweede plaats te bezetten. Succes hac| een in valler voor A. Schmidt, wat wel een tamelijke han dicap was, Over het algemeen speelde Succes een slechte wedstrijd, vooral de voorhoede was ver van actief. H.R.C. daarentegen speelde met vuur en wist voor de rust een 12 vorsprong te behalen, wat hun in veilige haven gebracht heeft. Het verloop van den wedstrijd volgt hieronder. Om 2 uur laat de heer H. Brussel beginnen. H.R.C. wint den toss en verkiest de wind in den rug. Direct gaan ze ten aanval, doch de backs zenden retour. S. onderneemt ook menige aanval, doch de voorhoede weet haar kansen niet. te benutten. Als er een kwar tier is gespeeld, wordt door H een goeden aanval op gezet en H. neemt met een goed schot de leiding. S.. niet ontmoedigd, pakt goed aan en het spel gaat van doel tot doel, totdat H. het offensief zoo opent, dat S. terug wordt gedrongen en vele gevaarlijke mo menten voor het S.-doel ontstaan, waaruit ten slotte H. van profiteert en er 0—2 van maakt. S. begint te begrijpen dat het ernst wordt en begint zich los te werken, en als de rechtsbuiten goed voorzet maakt Koorn er 12 van. Spoedig daarna is het rust. Na de thee begint S. beter spel te laten zien, doch H. heeft zijn opstelling gewijzigd en weet haar doel schoon te houden. Na 10 minuten spelen krijgt Grootewaard den bal voor het H.-doel te pakken, hij passeert vlug eenige spelers en schiet de gelijkmaker in de touwen. S juicht, doch te vroeg. Brussel had buitenspel gecon stateerd en de stand blijft 12. Hard wordt er nu echter gewerkt, doch het wil niet vlotten. Stoeds weer weet de H.-verdediging op tijd in te grijpen, menig hard schot wordt op sublie me wijze door den H.-keeper gestopt, zoodat het ein de kwam met een verdiende overwinning voor H.R.C., doch S. heeft het kampioenschap binnen en werd bij het begin van den wedstrijd door den heer De ontevredenheid over het on voldoende van den tuinbouwstenn duurt voort. Anderen, uitgesto tenen, stemmen mee in dat koor - Men koestere van deze actie geen hooge verwachtingen. Het ont breekt aan een gezonden export. Roede kool iets achteruit loo- pende prijzen. Gele kool idem. Van beide soorten nog te gerin ge aanvoeren. Buitengewoon slecht voor Deensche witte. Zuurkcolfabrieken nemen wat af. Overigens een groot deel onver koopbaar. Uien alweer achter uit loopende prijzen. Peen laag. Bieten idem, deels onverkoop baar. Ofschoon de tuinders een eerste uitkeering ontvin- hen ingevolge de Tuinbouwsteunwet, moet men niet denken, dat de ontevredenheid zou zijn verstomd. Bij het lenigen van zoo een grooten nood, als bier iu deze tuinbouwstreek heerscht, van een achterstand, die door den allerellendigsten toestand op de groen temarkt is ontstaan, is het heusch niet te verwon deren, dat men nog voortdurend klachten hoort over het veel te weinige, dat de regeering doet, om den tuinbouw door de moeilijkheden heen te helpen. Kr wordt dan ook door de organisaties nog steeds ge werkt, om te beproeven een grooter bedrag dan de be kende 5 millioen los te krijgen. Of deze pogingen veel zullen baten is moeilijk te voorspellen en dit te meer, nu we een regeering hebben, die er voorloopig het bijltje bij heeft neergelegd. Mochten er op korten termijn Tweede Kamerverkiezingen komen, dan is er een kansje, om een Minister van Economische Zaken en Arbeid te krijgen, die den tuinbouw een milder hart toedraagt dan de tegenwoordige. Allicht dan dat die het woord van zijn voorganger wil inlossen, om zeer spoedig den weg naar de Kamer is te slaan, ten einde een voorstel aanhangig te maken, nog eens 5 millioen te voteeren, een bedrag, dat de organisa ties meenen noodig te zijn, om van vverkelijken steun ie kunnen spreken. Behalve de „echte" tuinbouwers zijn er nu nog anderen gekomen, om hun goed recht te bepleiten op steun volgens dc Tuinbouwsteun wet. Het zijn degenen, die als niet-bona-fide tuinders, aan ëén kant, het typische ziekteverschijnsel van migraine ASPIRIN help! steeds Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 iabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cis. Tijsen, voorzitter van H.R.C., gecomplimenteerd en overhandigde den S.-aanvoerder een fraaie bloemen mand. Gezien deze ovatie, beschouwen wij dit van H.R.C., als een zeer sportieve daad. M.L.D. Succes U, 31. Succes II ging met 4 invallers den strijd tegemoet tegen de luchtvaartmenschen. Geen wonder dat ze met Z—1 verloren, hadden ze volledig geweest, was hun kans niet uitgesloten om de punten mee te ne men. Nu volgende week de beslissing voor de onder ste plaats, omreden Helder 3 op bezoek bij Succes II komt. Denk er om jongens, komt allen als flinke sportbroeders op en zorgt voor een nederlaag. De andere elftallen waren weer eens vrij, wanneer ral dat programma nog eens afgewerkt worden? JULIANADORP. Zondag j.1. waren voor de elftallen van J.V.C. geen competitiewedstrijden vastgesteld. Daarom werden een paar vriendschappelijke wedstrijden gehouden. Om één uur speelden dc J.V.C. adspiranten tegen de adspiranten van de Heldersche Boys. Dit was een aardig partijtje. Eerst wisten de H. B. een 2—0 voorsprong te behalen. Voor de rust wisten de J.V.C. adsp. er 2—1 van te maken. Na de rust waren de J.V.C. adsp. in de meerderheid, zoodat de stand al spoedig gelijk was, en zij den stand tot 7—2 wisten op te voeren. Daarna kwamen J.V.C. II en Heldersche Boys II in het veld. Dit bleek voor J.V.C. een te gemakkelijk kostje. Voor de rust bracht J.V.C. II den stand op -10 en na de rust maakte zij er nog 5 doelpunten bij, zoodat het einde kwam met 90. In een wedstrijd op zeer laag peil, deel en Alcmaria Vlctrlx en Z.V.V. de punten, 11. Goed werk van de plaatselijke vereeni- ging „Alkmaar". Een benauwde zege (24) van de Alkmaarsche Boys te Zaandam. Wat er verder in den N.H.V.B. gebeurde. Alcmaria had bezoek van het Zaandamsohe Z.V.V. en een overwinning was naturlijk buitengewoon veel waard Het degradatie-spook grijnst reeds van zeer dicht bij en men verwachtte natuurlijk, dat de kaasstedelingen in deze ontmoeting alles op alles zouden zetten,... doch niets was minder waar. Alcmaria trapt eerst tegen zon in af en gaat reeds dadelijk tot den aanval over. doch de Zaansche verde diging blijkt uit het goede hout gesneden te zijn. Het spel golft op en neer met Alcmaria iets sterker. Succes blijft nog uit en nadat enkele corners onbenut worden gelaten, ziet Rootring zelfs kans van dichtbij zeer hoog over te schieten. De Zaankanters hebben het eerst suc ces. als een vrijen trap hoog in het Alkmaarsche doel verdwijnt, 01. Dit schijnt de Alomarianen te ontmoe digen en Z.V.V. had tot de rust het beste van het spel. zonder echter den voorsprong te kunnen vergrooten. De rust komt zonrder verandering. De tweede speelhelft ls bijna een herhaling van de eerste, echter met dat verschil, dat thans Alcmaria de sterkste is, doch wat de Alkmaarders ook probeeren, het spel ls te primitief en doelpunten blijven dan ook uit, mede door het goede verdedigen van Z.V.V. Een penal ty brengt voor Alcmaria tenslotte den gelijkmaker. Alcmaria S bracht een bezoek aan Hollandia II en leed andermaal een nederlaag, thans met 81. Alkmaar I deed het beter en wist zoowaar Schagen I in eigen huls een punt afhandig te maken. Elders een verslag. Z.F.C. 5Alkmaarsche Boy» I, 2L Het is de Boys, in een zeer moeilijken wedstrijd ge lukt, de punten weer te bemachtigen. Eenmaal hadden de Boys een nuttigen 02 voorsprong, doch de Zaan dammers kwamen fanatiek opzetten en wisten nog voor de rust den achterstand te verkleinen 12. Na rust werd deze stand 24. uitgesloten zijn van steun. Dat getal is grooter dan men aanvankelijk zou vermoeden. Ze worden voor al gevonden onder hen, die in de polders, dus ver buiten het eigenlijke tuinbouwcentrum, kool ver bouwden, hetzij met speculatieve, hetzij met andere bedoelingen. Kooplieden, die de koolteelt kennen als de bouwers zelf, schijnen daar nog al wat kool te hebben geteeld. En als we goed zijn ingelicht, moet daarbij de bedoeling hebben voorgezeten, ten allen tijde allerlei soort en qualiteit kool te hebben, om het mogelijk te maken hun klanten op tijd en naar ge noegen te bedienen. Het wil nu nog al eens voorko men (men denke maar aan de geschiedenis der bon nen), dat niet voldoende aan de veilingen wordt aan gevoerd, om de opgegeven orders te kunnen uitvoe ren. Een veiligheidsklep is dan altijd de voorraad kool, die de kooplieden zelf hebben. Er zullen nog wel meer argumenten zijn, die kunnen pleiten voor de stelling, dat ook dergelijke koolverbouwers voor steun in aanmerking behoorden te komen en we kun nen ze geen ongelijk geven als zij voor hun werke lijke of vermeende rechten (we laten dat in 't mid den) opkomen. We vreezen echter, dat zo bij de commissies, die in dezen te adviseeren hebben, niet bijzonder veel steun zullen krijgen, daar die onge twijfeld van oordeel zullen zijn, dat die uitgebreide koolteelt door de Kooplieden een der oorzaken kan zijn. van de moeilijkheid van zijn producten af te komen. En we hebben zoo'n stil vermoeden, dat die commissieleden het er gloeiend over eens zullen zijn, dat, als er teeitbeporking moet worden toegepast, deze het eerst moet geschieden in een verbod aan hen, die nu bij tientallen kool in de polders verbou wen, zonder tot de bona-fide-tuinders te kunnen wor den gerekend. Op de veilingen was het verloop weer verre van rooskleurig. De handel was slap en lusteloos als ge volg van een bijzonder kleine vraag. Maar steeds blij ven bestellingen van beteekenis uit het buitenland uit en de levendige vraag naar onze roode kool door Duitschland, ze schijnt maar nooit meer terug te ko men. En gezien de economische en andere politiek, welke daar gevoerd wordt, is het niet te verwachten, dat in dezen toestand in afzienbaren tijd verbetering komt. Onder die omstandigheden is het begrijpelijk, dat het voor roode kool nog niet schitterend liep. Mocht er in den aanvang al eens een bijzonder mooi par tijtje van het. bekende kleingoed verkocht worden voor f 4 of ierts meer, later kon voor deze uitgezochte kool deze prijs niet eens meer worden gemaakt, zoo dat niet meer dan f3.40 tot f3.80 kon worden bedon gen. Voor de grootste kool, eerste qualiteit werd f 1.30—f 1.50 betaald, terwijl voor de partijen, die be stonden uit kool met een gewicht tusschen 1 K.G. en de grootste, prijzen werd besteed, tusschen de genoemde in gelegen. Wat de tweede soort of door- Eerste klasse B: WJ.C. 5—K.F.C. 3, 3—2; Assendelft 2—R.C.Z. I 5—2; Bergen I—Zaandijk 2, 2—0; Z.F.C. 5 Alkm. Boys I 24; Eerste klasse C: Strandvogels IWest Frisia 3, 22; Andijk I—M.F.C. I. 0—5. Tweede klasse D: Alkm. Boys 2D.T.S. 2. 131. Derde klasse B: Vrone 2—K.S.V. I 4—3; Alcmaria 5 Uitgeest 3, 5—1; Alkm. Boys 3Bergen 2. 34. Vierde klasse D: Bergen 3Schoorl 2. 13; Alkmaar 4N. Niedorp 3, 00; Alkm. Boys 4Ursem 2, 3—1; K.S.V. 2—C.S.V. 3. 1—4; Alkmaar 3—Akersloot I, 7—0. OVERZICHT. Eerste klasse B. W.F.C. 5 zorgde wel voor de grootste attractie door K.F.C. 3 in Wormerveer te kloppen, waardoor de kans van de Koogers al zeer klein geworden is Alkm. Boys I 12 11 0 1 53—16 22 Assendelft 2 12 10 0 1 58—26 20 R.C.Z. I 11 5 1 5 29—30 11 K.F.C. 3 8 5 0 3 25—18 10 Zaandijk 2 10 3 1 6 18—36 7 W.F.C. 5 7 2 0 5 15—23 4 Bergen I 10 2 0 8 19—42 4 Z.F.C. 5 10 1 0 9 24—48 2 Eerste klasse C. Andijk stelde al buitengewoon teleur en liet zich door het bezoekende M.F.C. met een handvol doelpunten slaan. De mooie positie van de Andijkers komt nu ern stig in gevaar. Strandvogels en West Frisia 3 deelden in een gemoedelijken partij de punten. Andijk I 7 4 1 2 18—12 9 M.F.C. I 6 4 0 2 21—10 8 West Frisia 3 6 3 2 1 1213 8 N. Niedorp I 7 3 0 4 23—17 6 Strandvogels I 5 2 1 2 17—13 5 Hollandia 3 5 0 0 5 7—33 0 Tweede klasse D. De Boys reserves zorgden weer eens voor een klin kende overwinning, zulks thans ten koste van het be zoekende D.T.S. 2. Schoorl I 11 8 1 2 47—14 17 Alkm. Boys 2 11 8 0 3 68—23 16 C.S.V. I 9 5 0 4 27—20 10 Alkmaar 2 8 5 0 3 17—20 10 Alcmaria 4 10 3 1 6 17—31 7 Uitgeest 2 9 2 1 6 17—45 5 D.T.S. 2 8 0 1 7 6—45 1 Derde klasse B. Alkmaarsche Boys 3 liet zich in eigen huis buiten gewoon verrassen, door het bezoekende Bergen 2. De Alkmaarders kregen dus hun eerste verliespunten te slikken. Een groot geluk voor deze Boys was het, dat K8.V. zich in St. Pancras door Vrone 2 liet slaan. Alcmaria 5 zond Uitgeest met een flinke nederlaag naar huis. Ai km. Boys 3 9 8 0 1 48—22 16 K.S.V. 1 9 7 0 2 45—21 14 Bergen 2 10 T 0 3 49—23 14 Alcmaria 5 8 3 0 5 22—36 6 Ursem 1 10 2 2 6 17—33 6 Uitgeest 3 8 2 1 5 11—31 5 Vrone 2 7 2 0 5 11—26 4 Vierde klasse D. Schoorl 2 omzeilde een lastige klip door Bergen 3 ln eigen huls te slaan. Alkmaar 3 zónd Akersloot met een flinke nederlaag naar huis. Alkmaarsche Boys 4 klopte Ursem 2 ln de laatste minuten. Alkmaar 4 en Nieuwe Niedorp 3 deelden de eer en K.S.V. 2 kreeg in eigen huis klop van C.S.V. 3. De kopgroep is thans: Schoorl 2 12 10 1 1 59—11 21 Alkmaar 3 11 9 1 1 77—17 19 Bergen 3 10 6 2 2 40—20 14 OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - OEFPACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. oor.oNDFnrock geheel* gpatis schot betreft (van deze wordt intusschen meer aan gevoerd dan van de beste qualiteit, die men bewaart in de hoop op betere prijzen), de meest gewilde van ongeveer 3 pond werd voor f 2.40f 2 90 verkocht, terwijl de grootste f 0.90—fl.30 opbracht, De laatste 3 dagen kwam het helaas weer voor, dat enkele par tijen doordraaiden en al zoo den minimum-prijs van 60 cent niet konden opbrengen. Aan beide veilingen werden 88 spoorwagens aangevoerd, een respecta bele hoeveelheid, die echter grooter zou zijn, als de prijzen beter waren. Het gevolg hiervan zal wel zijn, dat er in 't laatst van het seizoen nog vrij groote voorraden zullen zitten, die prijsbedervend zullen werken. De prijzen van de gele kool zijn weer teruggeloo-. pen tot het peil, waarop re vóór de vorstperiode ston den, ofschoon er nu minder onverkoopbaar blijkt dan toen. Het was een zeldzaamheid als de mooiste eerste soort gele deze week meer dan f2 opbracht: ze bleef er meest beneden. Meermalen bracht het uit gezochte goed het niet verder dan f 1.70. Voor de groote der eerste qualiteit werd van flfl.30 be steed. De 3-ponds gele kool van de tweede soort bracht bij uitzondering f 1.70 op; meestal kon ze geen hoogeren prijs dan fl.20 tot fl.40 bedingen, terwijl voor de grootste f 0.70f 1 werd betaald. Zoolang ook van deze soort niet een beteekenend percentage naar het buitenland zijn uitweg vindt, is er weinig verbe tering te wachten. De aanvoer beliep aan beide vei lingen 76 spoorwagens. Als de zuurkoolfabrikanten zich niet over de Deen sche witte kool ontfermden, zou het nog slechter zijn dan het nu al is. Het kan echter bijna niet slechter. Wat aangevoerd wordt, brengt 60 cent per 100 K.G. op, onverschillig of de kool tot de eerste soort of tot het doorschot behoort. Een groot gedeelte is on verkoopbaar, d.w.z. brengt den minimum-prijs van 60 cent niet op. Zoo waren er aan de veiling te Noordscharwoude de laatste 3 dagen dezer week 56 spoorwagens aangevoerd, waarvan er niet minder dan 38 „doordraaiden", dus den prijs van 60 cent niet konden opbrengen. Was het In- en Verkoopbureau der provincie er niet, dan zou het grootste deel op de akkers terecht komen, om daar te verrotten. Nu wordt er 60 cent voor uitgekeerd. De totale aanvoer bedroeg in de afgeloopen week 142 spoorwagens. Met de uien gaat het al slechter. Wat een verschil met verleden jaar, toen althans dit product nog een goeden prijs opbracht. Nep. die in zeer geringe mate werd aangevoerd, werd voor f2—f2.70 verkocht. Voor mooie partijtjes drielingen kon soms iets meer dan f2 worden gemaakt, doch de meeste bleven er be neden. Op het laatst brachten ze zelfs f 1.10f 1.50 op. Gele uien golden van de f 2 30f 2.70 en grove uien f2—f2.50, enkele partijen iets minder dan f2 en sommige mooie partijtjes stegen een paar dub beltjes boven de f2.50. De totaal aanvoer beliep 14 spoorwagens. De aanvoer van peen was niet groot; ze bracht voor de mooiste f 1.60 tot ruim f2 op. De prijs van de bieten was bespottelijk laag; boven dien was een gedeelte onverkoopbaar. De hoogst be stede prijs was f 1.60, de laagste f 0.60.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7