OMGEVING s ^IT DH A N JV A P AH L OW N A Hollandsche Mij. van Landbouw, Afd. Anna Paulowna. Naar verplichte stleronkenring? De afdeelingsvoorzitter, de heer C. D. Rezelmsn, opende de vergadering, waarin over bovengenoemd onderwerp een inleiding met lichtbeelden gehouden zou worden, met een welkom, in het bijzonder gel dend voor de heeren De Vries, rijks veeteeltconsulent en Koster, controleur van den bond van fokver- eenigingen. Na de mededeeling, dat nog tot de volgende week gelegenheid bestaat, de benoodigde hoeveelheden kunstmest op te geven, daar men dan tot aanbeste ding zal overgaan, gaf de voorzitter aan, wat de aan leiding tot deze vergadering was. Ir. H. Wibbens heeft bij het hoofdbestuur een rap port ingezonden, waarin betoogd wordt, dat de pro ductie van den Nederlandschen veestapel nog voor verhooging vatbaar is en dat daartoe gekomen kan worden door het oprichten van controlevereenigin- gen en het aanhouden van stieren, afkomstig van moeders met hooge opbrengsten en goed vetgehalte en van voldoende gebouwde ouders. De eenvoudigste manier om tot opvoering van de productie te komen, ziet hij nu in het bepalen van Rijkswege, dat slechts volbloed-stamboeksiieren, met minimum eischen voor productie der stiermoeders, voor den dekdienst mogen worden gebruikt. Het hoofdbestuur verzocht bespreking van dit rap port en mededeeling van de denkbeelden der afdee- ling daarover, liet afdeelingsbestuur had den heer R. L. Waiboer bereid gevonden e*n inleiding te hou den over genoemd onderwerp en deze kreeg daarom nu het woord. Inleiding van den heer Waiboer. De heer Waiboer, aanvangende met een verklaring hoe hij er toe gekomen is, aan het verznek van het be stuur te voldoen, noemde verschillende cijfers, die in het rapport verwerkt zijn en ook de volgende con clusie: w anneer de Nederlandsche veestapel, beslaan de uit ongeveer 1.300.000 dieren, evenveel produceer de, als de gemiddelde stamboekkoe van 't N.R.S., dan zouden deze diereu jaarlijks voor een waarde van ruim f 100 millioen meer opbrengen dan nu het geval is. Bovendien zou de waarde van den veestapel relt aanzienlijk hooger worden Waarom wil men nu de productie verhoogen? vroeg spr. en gaf als antwoord, om de rentabiliteit van de koe te verhoogen. Zou men de totale produc tie om een of andere reden liever lager zien, dan is het toch voordeeliger voor den boer en is het ook een algemeen belang, dat hij in dat geval net zoo weinig mogelijk koeien de vereischte hoeveelheid kan pro- duceeren. Spr. wees vervolgens op de critiek, die op het rap port is uitgbracht. Zelf voelt hij er niets voor aan de stamboek leden een monopolie te verschaffen voor het leveren van stieren. Misschien is er ook wel wat op de cijfers af te dingen, men moet toch meestal schat ten en lang niet altijd zijn de omstandigheden bij vergelijking dezelfde tweiden, voer, aantal beesten per H.A.). En niet iedereep stelt eischen van exte rieur en productie in dezelfde varhouding tegenover elkaar als geschiedt voor het stamboek. De voorziening van voldoende stierenmateriaal is volgens spr. ook een punt van gewicht ln Friesland is slechts 12 van de veehouders aangesloten bij het stamboek, buiten Friesland maar 5 Moeten nu in Friesland 88 en daarbuiten 95 van de melk koeien uitgesloten worden ais stier-moeder? En mo gen de inzichten van die 12 en 5 fokkers opge drongen worden aan de andere veehouders, is er van andere zijde gevraagd. Spr gelooft dat het evenwel mogelijk zal blijven aan eigen behoeften en smaak te voldoen. Uit Friesland komt niet veel waardeering voor het voorstel, maar daar heeft men er misschien het minst behoefte aan. Aan den anderen kant wordt erkend, dat de vrij willige veeverbetering niet die vooruitgang heeft ge bracht, die verwacht kon worden. Ondanks intensie ve propaganda worden noodzakelijke maatregelen door de massa nagelaten. De melkcontrole is over 't geheele land nog ver van ideaal, en in Noordhol land slaat men in dat opzicht al een heel slecht fi guur. Wat geeft het of we beste stieren hebben, als niet tegelijkertijd gecontroleerd wordt hoe het vet gehalte van de melk van z'n nakomelingen is? Alle nakomelingen zijn toch niet even goed en wel mag een boer zonder bepaalde controle weten welke koeien het meest geven, maar het vetgehalte kan hij zoo maar niet nagaan. Spr. achtte den sprong te groot als het voorstel- Wibbens ongewijzigd zou worden aangenomen. Veeteeltconsulent De Vries bepleitte de wenschelijk- heid als overgangsmaatregel ook stieren te gebruiken van de fokvereenigingen, waarvan de ouders niet bei den in het Stamboek staan, maar de afstamming wel bekend is en de moeders gecontroleerd zijn. Daarmee zou er minder waarborg zijn voor goed exterieur, maar de productie-eischen bleven gehandhaafd en de stieren afkomstig van de beste moeders der boven bedoelde 95 zou men dan niet uitschakelen. Spr. wees op meerdere voordeelen, die dit compromis bood en ging daarna het verband tusschen verplichte stie renkeuring en melkcontrole na. Hij is er niet zeker van dat het eerste een prikkel zal zijn tot het laatste, maar gelooft eerder, dat men bij doorgevoerde melk controle vanzelf zal komen tot het aanschaffen van betere stieren en hield tenslotte dan ook een uitvoe rig pleidooi voor verplichte melkcontrole. Gedachtenwisseling Na de inleiding van den heer Waiboer volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. üm niet in her haling te vervallen en ter wille van de overzichtelijk heid, zullen we het aangevoerde niet in volgorde, maar in vérband met elkaar en slechta kort weer geven. In de eerste plaats dan wees de heer De Vries er op, dat de heer Wa.Loor met zijn bespreking niet was gekomen tot een aanbeveling van het rapport en ook niet tot een afwijzend advies, maar eigenlijk met een nieuwe voorstel, nl. om aan te sturen op invoering van verplichte melkcontrole. De heer Waiboer erkende dit, men zou kunnen zeggen, dat hij een negatief advies gaf. De heeron De Vries, Koster en Jb. Kaan beaamden het goede dat in melkcontrole zit. Bij algemeene toe passing zou mon de noodzakelijkheid van verpliihte stierenkeuring in gaan zien. Maar het een hoeft het ander niet uit te sluiten; men kan voor beiden zijn. Doch na dertigjarige, minder gunstige ervaring met melkcontrole, leek het hun gewenscht nu langs den in het rapport aangegeven weg te probeeren tot ver betering van den veestapel te komen, al is men het niet heelemaal eens met alles wat in dat rapport staat. De dwang, waaronder men komt bij ingrijpen van de overheid, vormde ook een punt van bespre king. De hoor Raap vond het vreemd, dat de boer, 'ie altijd zoo graag koning op eigen erf wil zijn, nu 1 dwang zou willen aansturen. Hij zou geen ver- v.te melkcontrole willen hebben, maar subsidiee- van melkcontrole. De heei Waiboer en anderen vinden dien dwang niet erg en achten den Staat, die helpt, daartoe 1 jlc gerechtigd en de heer Koster betoogde, dat het alleen gaat om stieren, die ter dek king gesteld worden; men blijft vrij op eigen bedrijl een eigen stier te gebruiken. Toch was men alge meen van gevoelen, dat hulp van de overheid ook in dit opzicht boven dwang was te verkiezen. Practische bezwaren, dn zich voor kunnen doen bij het geb mik van stamboekstieren, werden nog door een belangstellende uit Koegras naar voren gebracht, en telkens kwam tot uiting dat, mocht de regeering ingrijpen, men zoo soepel mogelijk diende op te tre den en dat men de fokvereenigingen niet uitgescha keld zou willen zien, voor de beschikbaarstelling van stieren. Tenslotte besloot de vergadering, met twee stem men tegen, aan het hoofdbestuur te antwoorden, dat men zich in principe met het rapport kan vereenigen, doch gaarne rekening gehouden zag met enkele be perkingen, die in de bespreking tot uiting waren gekomen. Lichtbeelden on sluiting. De heer Waiboer vertoonde hierop nog lichtbeelden van vee uit binnen- en buitenland, o.a. mocie exem plaren van de hoeren Groneman Jb. Kaan uit Vic-ingerwaard, waarna de heer Rezelman tot slui ting overging. Z>4cnHZ32ïï3 I >J door overmatig nico- f tine en alcohol-gebruik Kjr ASPIRIN helpt steeds 0 NIEUWE N I E 00 II P Onderling Veefonds Algemeene vergadering van deelhebbers van het On derling Veefonds Nieuwe Nledorp, op Donderdagavond ln de Prins Maurlts. Aanwezig 22 leden. De Voorzitter de heer D. Pool. heet den aanwezigen van harte welkom, waarna de notulen worden gelezen door den secretaris, den heer Jn. Hart, welke onder dank worden goedgekeurd. De heer C. Nieuwboer brengt namens de commissie verslag uit over het nazien der rekening van den pen ningmeester. De ontvangsten hebben bedragen f 4612.54% de uitgaven bedroegen t 4423.38%. aJzoo een voordeelig saldo van f 189.16. Alles is ln de volmaaktste orde be vonden. Den boekhouder wordt dank gezegd voor het rlchtig beheer, en de rekening goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat 2 bestuursvergaderingen zijn gehouden, waarin onder meer is behandeld de salari- eering van den veeverloskundlge Silver, welke dit met 10 cent heeft verlaagd. (Applaus). Ook de salarieering van den heer Rempt betreffende de behandeling voor melkzlekte. is besproken. Hoewel de heer Rempt nog geen verlaging heeft toegezegd, zal dit door hem ernstig worden overwogen en voorz. twij felt niet of de heer Rempt zal in deze ook een tegemoet komende houding aannemen. Verder deel voorz mede. dat het lidmaatschap bö de boerenleenbank thans officieel tot stand is gekomen De heer S. v. d. Wal doet eenige mededeelingen om trent den verkoop van afgekeurde koelen,waaruit blijkt dat deze beesten op de meest voordeellge manier voor het fonds van de hand worden gedaan. Omtrent bewijsstukken van afgekeurde beesten, welke naar de verwerkingsinrichting zijn gegaan, wat de op-, brengst betreft zal nader naar worden geïnformeerd. Hierna volgt verkiezing van een commissaris wegens, periodieke aftreding van den heer P. Groot te 't Veld. De heer Groot wordt herkozen en neemt deze benoeming aan. Wegens aftreding van den heer Terra, wordt als lid van de commissie voor het nazien der rekening aange wezen de heer S. v. d. Stoop. Hierna volgt bespreking betreffende aansluiting bij de Rijks t.b.c.-bestrijding. De voorzitter licht een en an der nog eens grondig toe. Aanvankelijk waren de kos ten van het lidmaatschap f 2.50. Thans is dit kosteloos. Door het bestuur is aangaande de f 50. welke door het Rijk wordt betaald, voor een open lijder, een regeling getroffen. Voor een open lijder wordt door het fonds de gewone 75 pet. uitgekeerd plus de f 50 van het Rijk. Echter met dien verstande, dat een lid nimmer meer dan to taal 100 pet. voor zoo'n dier krijgt uitbetaald. Het meerdere wordt ln de kas van het fonds gestort en wordt aan het einde van het jaar verdeeld onder hen die lid zijn van de Rijks-t.b.c.-bestrljding. Verschillende leden in 't Veld zijn reeds lid. En hoewel het geen verplichting is wordt toch aangedrongen op aansluiting waar in deze bestrijding veel goede zit en in de toe komst veel van wordt verwacht. Op een vraag van den heer J. Ie Clercq wordt mede gedeeld, dat de manier van verkooplng der afgekeurde koelen, geen gevaar voor het Fonds of een der leden kan opleveren. Een aanmerking van den heer Terra omtrent de ms nier van verkooplng. wordt niet van beteekenis geacht. Medegedeeld wordt dat het adres voor aangifte lid maatschap Rijks-tJ).c.bestr|jdlng is: Landbouwhuis te Alkmaar. De boekhouder doet hierna nog eenige belangrijke mededeelingen: Afgekeurd zijn 20 koeien, waarvan 4 afgekeurd voor de consumptie: opbrengst f 905.50. Vo rig jaar afgekeurd 9 koelen. 1 ongeschikt voor de consumptie, opbrengst 'f 820. Eij 9 omslagen is ont vangen f 2662.90. Aan schade is uitbetaald f 2771.25. Verzekerd waren gemiddeld 406 koeien en 96 stuks Jongvee Vorig jaar 378 koeien, 70 stuks jongvee. Ver zekerd waren gemiddeld over de omslagen Aug, Sept. en Oct. 118 kalveren. Elf maal is desku.idige hulp bij 't kalven verleend. Op 1 Jan. 1932 telde het fonds deelhebbers; op 1 Jan. 1833 71 deelhebbers. De omslagen per koe hebben de laatste 4 jaar be dragen: 1929 f 5.55, 1930 f 9.60, 1931 f 4.55, 1932 f 5.60, waarin begrepen kosten veearts, deskundige hulp b|j 't kalven, salarissen en verdere huishoudelijke kosten. Met een gloedvol woord sluit voorzitter hierna de vergadering, met dank voor de aangename besprekin gen, met den wensch dat deze in 't belang van het fonds zullen zijn. W I E R I N G R S Burgerlijke Stand van 10 t.m. 16 Februari 1933. Ondertrouwd: W. A. Bullooper en J. Scheltus; N. Schel tus en J. led erna. Gehuwd; H. Veuger en G. Rotgans; A. v. d. Walle en A. Dekker. Overleden: Arrlen Doevendans, m., 2 weken, zoon v. R. Doevendans en van W. Schoenmaker; A. Kramer, v., 84 Jaar, wed, A. de Wit; A. Maes, m., 64 jaar, echt- gen. van C. Buyse, won. te Hoofdplaat. Z IJ P F. Burgerlijke Stand van 10 t.m. 16 Febr 1933. Geboren: Paulus Adam, zoon van Cornelis Klaver en Geertje Stroet Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Petrus Glas, 31 jaar, schipper, en Anna Maria Telleman, 37 jaar, beiden te Zijpe. Gescheiden: Jenneke Quast, 24 Jaar, zonder beroep en Albertus Bremmer, korporaal-kok bij de Kon. Ma rine, beiden te Soera ba ja. Overleden: Pieter Oosterman, 82 jaar, echtgenoot van N«eitje Prins. T ZAND. Ziekenhuis verpleging Algemeene ledenvergadering door de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging Noord-Zijpe en Callantsoog, ge houden op Woensdagavond 15 Febr. 1933 op de boven zaal van den heer Schrieken alhier. Aanwezig 33 leden. Voorzitter, de heer C. Nannis van Oudesluis, opent 8 uur met woorden van welkom. Hij zegt, dat on- .lanks de verzending van 450 convocaties, slechts ruim ^0 personen aanwezig zijn, hij wil hierin echter een blijk van vertrouwen ln het bestuur zien. Ondanks de crisis heeft onze vereenlging in financieel opzicht goed gewerkt, terwijl ook het ledental in het afgeloopen jaar steeg. De notulen der alg. vergadering van 17 Febr. 1932 worden hierna gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van A. Slijkerman, waar in deze bedankt als lid der fin. commissie. Vervolgens voorlezen van het Jaarverslag door den secretaris, den heer A. F. Meijer, waaruit we vernamen, dat de vereenlging over 1931 een aantal leden van 1451 en over 1932 een aantal van 1538 had. Over 1932 waren verzekerd 234 kinderen. De ln 1932 gehouden bestuurs vergaderingen waren steeds goed bezocht. Besloten werd om aan te sluiten bij een verzekering tegen ope ratiekosten. De administrateur en de bodes hebben steeds tot genoegen gewerkt. Dit jaarverslag werd on der dank aan den samensteller goedgekeurd. Namens de fin. commlss'e brengt hierna de heer K. Paarlberg van Oudesluis rapport uit. Het saldo kasgeld op 1 Jan. 1832 bedroeg f 565.21; ontvangen uit de om slagen over 1932 f 2266.30, aan inleggelden f 92.50, aan rente f 12.36, de ontvangsten bedroegen f 2936.37, de uitgaven f 2039.40, saldo op 1 Jan. 1933 f 896.97. De heer Kooger vraagt naar aanleiding van boven genoemd verslag een paar cijfers, waarna hij conclu deert dat de vereenlging, ondanks de vele verpleegda- gen, goed heeft gewerkt, waarop de penningmeester echter toelicht, dat het Jaar 1933 zleh reeds zeer on gunstig heeft Ingezet. Voorz. antwoordt hierop, dat penningmeester altijd wat erg pessimistisch is, wat hij echter voor een pen ningmeester een goede eigenschap noemt. Voorzitter vraagt hierna verder de goedkeuring van de vergadering om den omslag, indien genoodzaakt, te mogen verhoogen. Algemeen goedgevonden. Den penningmeester wordt dank gebracht voor zijn goed beheer. Vervolgens is aan de orde stemming van 2 aftre dende bestuursleden en 1 vacature door vertrek van den heer Lindenbergh. De heeren A. Toes, C. de Leeuw en Jan Kreijger Joch.zn. werden gekozen. De aftreden den Toes en de Leeuw nemen hun herbenoeming weer aan, terwijl de heer Kreijger niet aanwezig is. Daar de heer Van Honschoten als lid der fin. comm. heeft bedankt en de heer A. Slijkerman door loting reeds was uitgevallen, worden thans door voorzitter tot leden van genoemde commissie Vingewezen de hee ren K. Paarlberg, Oudesluis, G. Blaauw, 't Zand en A. van Meerten te Callantsoog, welke heeren deze be noeming accepteeren. Voorzitter zegt hierbij dat de penningmeester het op prijs zal stellen, al sdeze commissie eens onverwacht zal komen controleeren. Bij de rondvraag worden een paar minder belangrijke dingen naar voren gebracht, waarna voorzitter tot slui ting overgaat. In zijn slultingswoord brengt hij den vertrekkenden heer Lindenbergh hartelijk dank voor de vele en belangrijke diensten vanaf de oprichting tot heden aan de vereenlging bewezen, waarna de heer L. antwoordt, dat hij dit niet zoo erg veel vond en het steeds gaarne deed, waarbij hij tevens dank zegt voor de aangename verstandhouding welke steeds in het bestuur heerschte. Hij hoopt dat de vereeniging steeds zal blijven voldoen aan de eischen, aan haar ge steld. Voorz. sluit hierna de vergadering. ST. MAARTENSBRUG. Strook land aangekocht. Men deelde ons mede, dat door den heer Jb. Hene- weer van St. Maarten een strook land is aangekocht van den heer K. Kossen met het doel om daarop een slagerij met woonhuis te bouwen. Relletje in het Poolsche consulaat generaal te Parijs Zes beambten gewond. In het Poolsche consulaat generaal te Parijs is het Donderdag tot een ernstig incident gekomen, waarbij zes consulaire beambten door messteken werden ge wond. Een groep van 60 Poolsche werkloozen had deelgeno men aan een betooging van de internationale roode hulp en zidh vervolgens naar het consulaat begeven. Ten einde niet de aandacht te trekken der politiebeamb ten, traden zij afzonderlijk het gebouw binnen en ver zamelden zich pas in de vestibule. De consul verklaarde zloh bereid een deputatie van zes hunner te ontvangen. Nauwelijks waren deze de werkkamer van den consul binnen of de in de vestibule achtergebleven menschen vernielden de deur en wilden mee. Het personeel van het consulaat trachtte de indringers tegen te houden. Zes beambten werden door messteken gewond, De con sul werd door glasscherven slechts licht gewond. Een detachement agenten herstelde de rust Vijftig personen zijn gearresteerd. De mijnramp ln Hindenburg. Nog twee dooden geborgen. Uit Hindenburg. J^onderdagavond tegen 10 uur rijn in de Koningln-Louise mijn nog twee dooden geborgen. Brand aan boord van olietankschip. Uit Londen. Een op de werf van Bromborough liggend Zweedseh olletankschlp. dat 4000 ton meet. is Donderdag gedeeltelijk door brand verwoest. Een per soon is om het leven gekomen, terwijl acht personen gewond zijn. Onbetronwbaro militairen. Onder het reserve-personeel van het leger. In de 15 Februari gehouden vergadering der commis sie A.. officieren van het Georganiseerd overleg perso neel landmacht werd bij rondvraag doore en vertegen woordiger van de Alg. Ver. van Verlofsofficleren naar aanleiding van het voorgevallene op „De Zeven Provin ciën". de aandacht gevestigd op het feit, dat zich ook in het leger onder het reserve-personeel, tot de S.D.A.P. behoorende onbetrouwbare elementen bevinden. De voorzitter antwoordde, dat deze aangelegenheid reeds de volle aandacht der Regeering had. Een clown als leeuwentemmer. In het groote Italiaansche circus te Milaan heeft de clown Zucehelli een buitengewoon staaltje van moed en vastberadenheid vertoond. Do dresseur, die in het circus lederen avond met drie Berber-leeuwen optrad, was op zekeren dag spoorloos verdwenen. Daar het publiek met ongeduld te kennen gaf. dat men in ieder geval het grootste sensatie-num mer van den dag wenschte te zien. besloot Zucohelli. teneinde de voorstelling niet te doen mislukken, om voor zijn afwezigen collega op te treden. Hij trad vastberaden, gekleed in zijn clownpak, de leeuwenkooi binnen, en het gelukte hem ook werkelijk, zooveel invloed op de dieren uit te oefenen, dat hij en kele der meest sensatloneele staaltjes van dlerendres- suur kon vertoonen. hetgeen by de toeschouwers een buitengewoon applaus uitlokte. Ontslag op groote schaal te Glanerbrug. In de Duitsche grensplaats Gronau, waar zich vele be langrijke textielfabrieken bevinden, is aan duizend man personeel van de spinnerij en weverij der firma M. van Delden ontslag aangezegd. Ook vele Nederlandsche ar beiders uit Overdinkel en Glanerbrug worden door dit ontslag getroffen. Chineesche kruitopslagplaats in de lucht gevlogen 40 dooden en gewonden. Peking, 16 Febr. (V.D.). Volgens uit de provin cie Jehol ontvangen berichten is te Loenhoea, in de buurt van de hoofdstad der provincie, een kruitme gazijn, in de lucht gevlogen. Het aantal dooden gewonden bedraagt 40. Beweerd wordt, dat Mandsjc aanhangers een aanslag hebben gepleegd. Samenzwering in Dalmatië ontdekt Talrtjko arrestaties. Belgrado, 16 Febr. (V-D-). In Dalmatië zijn, naar verluidt, ongeveer 100 personen gearresteerd, die er van verdacht worden, deel uit te maken van een geheime organisatie. Voorts zouden zij getracht heb ben de bevolking te wapenen met machinegeweren, karabijnen en revolvers, Een hooge ambtenaar van het ministerie van B<n- nenlandsche Zaken zal naar Dalmatië worden ge zonden, tei.oinde e.en onderzoek in te stellen. Tot de gearresteerden behoort de burgemeester van Sebenico. De autoriteiten hebben voor reizigers naar het binnenland het vertoon van paspoorten be volen. Door stoomtram gegrepen. 65-jarige man overreden en gedood. Gisterenmiddag is de 65-jarige C. B., woonachtig te Zlerlkzee, toen hy op den weg fietste, aangereden door de stoomtram van de Rotterdamache Tramweg Maat schappij. Het slachtoffer was bijna onmiddellijk dood. Op een tijger gevallen. Op een tijgerjacht van den gouverneur van Bengalen heeft zich een merkwaardig ongeluk voorgedaan. Een tijger was gewond en kwam op den olifant toe, waarop Slr John Anderson, de gouverneur gezeten was.. De be diende van den gouverneur viel in zyn agitatie van den olifant en Juist op den rug van den tyger, die zich da delijk omkeerde en den man aanviel. De jagers wisten het beest echter meteen neer te leggen, zoodat de be diende voor een verscheuring door het wilde beest ge spaard bleef. Hy is echter by zyn val zoo «matig ge wond, dat men voor zyn leven vreest. Aanranding van een meisje. De dader gearresteerd, Gisterenmiddag ia ln do boaachen te De Wijk (Dr.) door do rijk»- on gemeontepolitie aangehouden het 7 jarig dochtertje van don hoor v. d. Wetering. Hoewel de verdachte biyft ontkennen, zijn de bewyzen tegen hem zoo overstelpend, dat mon geen oogenblik twij felt dat hy de dader van deze laaghartige aanranding Is. De man is voorloopig in de marechauseo-kazern» te Meppel opgesloten. Tegen den trein gereden. Noodlottig ongeluk by Vroomshoop. Uit Vroomshoop. De ongeveer 30-jarlge E. is Donderdag op een onbewaakten overweg met zijn rij wiel tegen ©en passeerenden trein gereden. De onge lukkige werd een eindweegs meegesleurd. In ernstig gewonden toestand is hy overgebracht naar het zie kenhuis Marlënberg. Door de tram gegrepen. Ernstig ongeluk te Botterdam. Gisterenavond heeft op den Oostzeedijk te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 5-jarlg jongetje, L. C., wonende aan den Honingerdyk, is op den Oostr eed ijk door een tram gegrepen en overreden. Het rechterbeen van het knaapje werd onder de knie af gereden, terwyi het linkerbeen brak. In zorgelijken toestand ls het ventje ln het ziekenhuis opgenomen. Schietpartij te Saloniki Botsing tusschen communisten en poli tie; 6 dooden en 35 gewonden. Tusschen arbeiders en politie in de Grieksche stad Saloniki, is een bloedig vuurgevecht geleverd. Com munistische arbeiders hielden een vergadering in hun Huis om vandaar een betooging te beginnen, die de politie had verboden. De arbeiders trachtten ech ter deze toch door te zetten en wierpen in de straten barricades op. Zij werden door de politie omsingel'' en in den loop van de vechtpartij die zich op d'- wijze ontwikkelde, vielen zes arbeiders. Bovenrt' werden vijf personen zwaar en 30 licht gewond de stad heerscht een hevige opwinding.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11