Het conflict in het Verrejosten. Laatste Hieuws. Naden aanslag op president Roosevelt Inbraak in Londensche juwelierszaak DE ONGERELDHEDEN TE BOEKAREST Een wandelende berg in België De onbewaakte overweg Hevige verontwaardiging onder de Mohammedanen Vlasfabriek door brand vernield Marktberichten. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag vrij goed. De prijzen iets lager. Op onze vraag hoe dat kpn, vertelde een slager: dat komt, omdat er zoo wei nig noodig is tegenwoordig. De beste zwaarste koe kocht weer de heer J. Korver van Den Helder, van den heer Joch. BUauboer te Schagen, voor den prijs van f 237.50, dit wordt ongeveer 26 k 27 ets. per pond. De handel in kalf- en geldekoeien was zeer matig. De handelaar R. Schoen was goed vertegenwoordigd met kalfkoelen, dat waren mooie beesten. In vaarzen was weinig handel. Een paar graskalveren waren aan gevoerd. Die tijd is voorloopig weer afgeloopen. Er waren veel nuchtere kalveren aangevoerd; die handel was goed te noemen; ze werden flink verkocht; 16 gld, was de hoogste prijs welke besteed werd. De handel in paarden was nogal naar wensch; er was nogal vraag naar en er werd verkocht. Oude slachtschapen waren er ditmaal niet veel aan gevoerd. De handel was matig, 1216 gld. De handel In overhouders was stug, deze golden zeer ■weinig; de beste gingen er uit voor 12 gld. per stuk. Eén koppeltje vette schapen gold 17 gld., ook niet rooskleurig. De handel in bokken en geiten was stug. De aanvoer van vette varkens was belangrijk, de prij zen de helft minder; de handel had beter kunnen zijn. Deze week was het op alle markten niet best. De biggen waren 1 gld. goedkooper bij de vorige week. maar er waren trouwens geen heele beste. Dat was anders in schrammen, daar waren juist heele zwa re, deze brachten op 17 gld. per stuk. Hier was de handel iets beter. Op de kippenmarkt handel goed prijshoudend. Scherpe maatregelen ter bescherming ge nomen. De maatregelen ter bescherming van president Roo sevelt zijn na den mislukten aanslag op hem. zeer ver scherpt, zoodat tal van detectives hem thans bewaken. De toestand der gewonden. Na de operatie is in den toestand van burgemeester Cermak inderdaad een lichte verbetering ingetreden, dooh de toestand van mrs. Glll ls nog zeer ernstig. Zangara heeft In zijn cel een poging gedaan, zichzelf te vermoorden, doch men heeft hem daarin verhinderd en hem verder elk voorwerp, waarmede hij eenige scha de zou kunnen aanrichten, ontnomen. Vele gelukwenschen Roosevelt heeft sympathiebetuigingen ontvangen van den koning van Engeland en van den eersten minister MacDonald. De aanstaande president ls niet van zins. wijziging te brengen in zijn reizen of in het zich ver- toonen in het openbaar. Roosevelt toonde zich verbaasd over het plan, om eenige verkorting te brengen in het ceremonieel van rijn installatie en in andere openbare functies waarin hij zal deelnemen. Een wetsontwerp tegen de buitenlandsche communisten. De senator Hatfield heeft een wetsontwerp Ingediend, t werk het mogelijk zou maken buitenlandsche com munisten te weren of hen daaruit te verwijderen. Hat field drong er op aan, dat zijn wetsontwerp urgent zou worden verklaard; maar senator Borah heeft zioh daar tegen verzet, en met succes. De rechts commissie uit het Huis van afgevaardigden heeft terugkomende op een vroeger gegeven beslis sing thans haar goedkeuring gehecht aan een wets- ontwrp, waarbij een zware bestraffing wordt mogelijk gemaakt van Heden, die aansturen op gewelddadige om verwerping van de regeering of die verzet plegen tegen het wettig gezag. Verontwaardiging te Rome. De aanslag op president Roosevelt heeft ln Italië groote verontwaardiging gewekt en vooral het feit. dat de dader een Italiaan is, voelt men als een schande voor het Italiaansche volk. De politie heeft aanstonds in Calabrië en in de woonplaats van Guiseppe Zan gara een onderzoek naar het verleden van Zangara laten Instellen. De verdediging van Zangara. Zangara zal niet door één, maar door drie advoca ten worden verdedigd, die de rechter reeds heeft aan gewezen, De voornaamste advocaat van deze drie heeft aangekondigd dat hij zal verzoeken Zangara aan een psychiatrisch onderzoek te doen onderwerpen. Nader wordt gemeld, dat Zangara in de gevangenis door een psychiater is onderzocht waarna de dokter verklaarde dat hij geen spoor van geestelijke aberratie had kunnen constateeren. Zangara, die sinds het plegen van den aanslag geen «ten had willen hebben heeft thans om eten gevraagd. Het laatste bericht meldt nog: N e w Y o r k, 17 Febr. (V.D.) Hedenmiddag is Roo sevelt te Jersey-City aangekomen; met een gereserveer de boot zal hij naar New-York oversteken, teneinde «nenschenoploopen te ontgaan. Heden heeft wederom een bloedtransfusie plaats ge had bij Mevr. Glll, die een der slachtoffers was van Zangara. Haar toestand Is nog steeds zeer zorgwekkend. Een rinq met zeldzame diamant gestolen- In het West-End te Londen Is Vrijdag bij een be kende juweliersfirma een ring met blauwen diamant gestolen ter waarde van vijf- a zevenduizend pond sterling. De dieven wierpen een steen door de ruit van den winkel, grepen den ring en zochten-met een automobiel een goed heenkomen. De diamant, die naar gemeld wordt, vroeger aan een Oostersch po tentaat heeft toebehoord, is een de/ grootste in zijn soort die bestaan. De diamant, die een blauw-witte schittering heeft, is van 10.6 karaat, is ongeveer 2 e-M. in het vierkant en zeer diep. Bij den diefstal, een der vermetelste sedert de laatste jaren West- End, waren vier mannen betrokken. BESTRIJDING VAN DE GRIEP IN BRAZTLIë. Quarantaine. De directeur van den geneeskundigen dienst te Rio de Janeiro heeft verzocht dat hem een schip ter be schikking zou worden gesteld, om daarop personen te laten afzonderen, die, komende uit Europa, of de Ver. Staten, aan griep blijken te lijden. SLACHTOFFERS VAN EEN MIJNRAMP. Zeven dooden, drie gewonden. Uit Hindenburg: Gisternacht is men met het op- ruimingswerk in de Koningin Louise-mijn zoover ge vorderd, dat men nop slechts één man niet heeft ge vonden. Aangezien er geen hoop meer is, dat deze zich nog in leven bevindt, heeft de mijnramp zeven dooden geëischt, terwijl drie arbeiders werden ge wond. Nieuwe instructies voor de Japansche delegatie te Genève. Uit TOKIO, 17 Februari (V.D.): Volgens een mededeeling van het telegraafagent- schap Sjimboen Rengo, heeft het Japansche kabinet ten aanzien van de onderhandelingen te Genève be sloten: 1.) Japan verwerpt de aanbevelingen der commis sie van negentien. 2.) Japan staat er op, dat het Japansche memo randum op het Lytton-rapport van den Volkenbond erkend wordt als basis voor de verdere beoordeeling van den politieken toestand in het Verre Oosten. 3.) Japan eischt de erkenning van Mandsjoekwo door den Volkenbond. 4.) Japan is bereid tot onderhandelingen in zake de bijlegging van het geschil met de Chineesche een trale regeering. 5.) Japan is tegen iedere deelneming van Ame rika en Rusland aan deze onderhandelingen. 0.) Indien de aanbevelingen der commissie van negentien van den Volkenbond mochten worden be krachtigd, dan zal de Japansche delegatie op grond van paragraaph 5, zinsnede 15 van het Volkenbonds statuut protesteeren. 7.) Voor dit geval heeft de Japansche delegatie instructie ontvangen Genève direct te verlaten en zich naar Londen of Parijs te begeven en geen ver dere onderhandelingen meer met den Volkenbond te voeren totdat de aanbevelingen der commissie van negentien zullen zijn teruggenomen. 8.) Japan blijft voorlocpig in den Volkenbond en zal een afwachtende houding aannemen. De regeling van het conflict. Genève, 17 Februari fV.D.). De president der bui tengewone plenaire vergadering in zake het conflict in het Verre Oosten, de Belgische minister van Bui tenlandsche Zaken, Hymans, heeft vandaag officieel de Volkensbondsvergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 21 Februari, des middags om drie uur. Het Volkensbondssecretariaat publiceert tegelijker tijd het aan alle Staten-leden gezonden rapport der Commissie van Negentien, dat de slot-aanbevelingen bevat voor de regeling van het conflict. In een begeleidend schrijven legt Hymans er den nadruk op, dat een regeling van het conflict in over leg met de beide regeeringen onmogelijk is gebleken. Het rapport bevat behalve een uitvoerige uiteenzet ting der ontwikkelig van het conflict het voorstel voor het besluit van de Volkenbondsvergadering: De souvereiniteit over den staat Mandsjoerije be rust bij China. De aanwezigheid van Japansche troe pen in Mandsjoerije is in strijd met de internationale rechtsbeginselen. De directe terugtrekking der troe pen is daarom vereischt. Een vérgaande autonomie in Mandsjoerije moet worden ingevoerd onder sou vereiniteit van China. Den beiden regeeringen wortd aanbevelen direct on derhandelingen aan te vangen tot regeling van het conflict Bij de opening der Buitengewone Assemblée zullen de regeeringen van Japan en China verklaringen afleggen. Vrijdag a.s. zal tot stemming worden overgegaan. MINDER GRIEP-SLACHTOFFERS IN ENGELAND. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van de griep is in de groote steden van Engeland en Wales aan merkelijk afgenomen. De vorige week kwamen er n.1. 1306 sterfgevallen voor, waarvan 413 in Groot-Londen, tegen 1911 in de voorafgaande week. De toestand volkomen rustig. Eenige honderden arrestaties. Donderdagavond werd gemeld, dat het te Boekarest volkomen rustig ls. De orde ln de werkplaatsen der spoorwegen, welke voorloopig tot 19 Februari zijn go- sloten, is geheel hersteld. Ook ln de andere vijf spoor- wegdistricten van het land Is het rustig. Tot nu toe zijn nog geen incidenten uit het binnenland gemeld. Hét aatal arrestaties bedraagt 670. De verdachten zullen terecht staan voor den krijgsraad. Te Constanza ls een Sovjet-Russische koerier gear resteerd, die met berichten op weg was naar Rusland. De verbreking van de telefoonverbinding stond niet ln verband met de ongeregeldheden,welke hebben plaats gehad. De ongeregeldheden zijn veroorzaakt door een 5000 stakers der spoorwegwerkplaatsen te Boekarest. De schietpartij ln de spoorwegwerkplaatsen Een der medewerkers der N.R.Ct. zendt nog het vol gende uitvoerige verslag van de gebeurtenissen te Boe karest: In den nacht van Dinsdag op Woensdag werden door de politie en gendarmerie ln het geheele land ongeveer duizend communisten ln hechtenis genomen. Het ge rucht. dat er zich onder hen dertien werklieden van de staatsspoorwegworkplaatsen van Boekarest zouden be vinden. gaf de arbeiders dezer werkplaatsen ln de voor stad Grevica aanleiding ln staking te gaan. Vierduizend man hielden Woensdag de werkplaatsen bezet Er werd den geheelen dag onderhandeld. De elschen, die de ar beiders stelden en die ook van politieken aard waren, maakten dat positieve resultaten uitbleven. Verlangd werd niet alleen de vrijlating van de dertien gearres teerden, maar ook de opheffing van den staat van be leg en erkenning van communistische bedrijfsraden. To gen den avond werd de toestand erger. Van offlcleele zijde was aangekondigd dat men de fabrieken met ge weld zou ontruimen. Uit den omtrek werden militairen naar Boekarest gesommeerd. Inmiddels verschansten BOERDCR IJ. Invoerrecht op boter in Frankrijk. Verhoogd van 700 tot 850 fra. per 100 Kg. De directeur van den Landbouw deelt mede, dat het .Journal Offlciel" van gisterochtend, blijkens telefo nisch bericht van den rijksconsulent te Parijs, een be richt bevat, volgens hetwelk het invoerrecht op boter in Frankrijk van 700 tot 850 fra per 100 Kg. is ver hoogd. Boterprijs-dèbacle. Wederom met ruim 13 pet. gedaald in één week. Wederom ls de Leeuwarder boternoteerlng gekelderd! Vorigen Vrijdag daalde zij van 78 op 67 cents, thans van 67 op 58 cents per Kg. In veertien dagen ls dus ruim 25 pet. of een vierde deel van den prijs afgegaan! En dat nog vóór den tijd der groote aanvoeren, na het kalven der koeien! Een groothandelsprljs medio Febr. dus in den winter, van 58 cents ls bij menschen- heugenis nog nooit voorgekomen. Mislukte onderhandelingen met Duitschland De Indruk bU de belanghebbenden. In aansluiting op het uitvoerige bericht elders In dit nummer over de mislukte besprekingen met Duitsch land in zake een nieuw handelsverdrag tusschen Neder land en Du'tschland, geven wij hier nog den Indruk, die dit ongunstige resultaat ln de kringen der belang hebbenden gemaakt heeft In het algemeen was men het er over eens. dat de oorzaak gezocht moet worden ln de binnenlandsche politieke constellatie van Duitsch land. Men meende, dat de wijze, waarop Nederland ..af gepoeierd" is, beschouwd moet worden als een poging der rijksregeering om grootere populairiteit te verkrij gen onder de agrariërs. Voordat de verkiezingen gehou den zijn, behoeft men zich niet voor te stellen, met Duitschland tot overeenstemming te zullen komen. Wanneer de verkiezingen achter den rug zijn. en de regeering stevig ln den zadel zit, zal er echter wellicht met haar te praten zijn. Men kon zich hier te lande niet voorstellen, dat minister Hugenberg. zelf een Industrieel niet het groote belaag van den export van Dultache in dustrie-producten zou inzien. De verhoogingen van de invoerrechten zijn voor den Nederlaadschen export ln waarheid desatreus, maar men meende aan een uiteindelijk gunstiger resultaat niet te moeten wanhopen. Een stadje bedreigd. Verkeersweg afge sloten. Sedert eenige maanden heeft ook het Zuiden van België een wandelenden berg. die het 12.000 zielen tel lende stadje Coulllet en een aantal kleine dorpen in de omgeving van Charleroi bedreigt. In de nabijheid van den straatweg van Coulllet naar Chatelet ls een heuvel in beweging gekomen. Eiken dag rollen massa's zand en steen van den heuveltop naar beneden en naar schatting komt de heuvel eiken dag een meter naar voren toe en alle maatregelen, om te voorkomen, dat er een einde komt aan het voortschul- ven der steenmassa's zijn tot nu toe vruchteloos ge weest. Op bevel van het ministerie van Oorlog hebben honderden soldaten zakken cement en zand opgestapeld en ook de burgerlijke bevolking heeft medegeholpen, om het gevaar te keeren. Daar er thans gevaar voor het verkeer begint te ontstaan heeft de burgemeester van Coulllet besloten den straatweg af te sluiten. Verschei dene honderden hulzen zijn ontruimd, daar ztj elk oogen blik bedolven kunnen worden en ongeveer drieduizend personen zijn dakloos geworden en zullen ln noodwo ningen worden ondergebracht Fietsrijder gegrepen en gedood. Donderdagavond reed de 30-jarige J. W. Eggen uit Beerderhaar per fiets nabij den onbewaakten over weg te Mariënberg, onder de gemeente Ommen (Ov.). Juist toen een trein in aantocht was, stak hij den spoorbaan over en werd zoodoende gegrepen en ongeveer 15 meters meegesleurd. Het slachtoffer is na eenige uren overleden. Het uitzicht op de baan was geheel vrij. zich de arbeiders in de fabrieken, waaromheen zij bar ricaden opwierpen. De autoriteiten stelden toen een ulti matum. om middernacht de werkplaatsen te verlaten en anders zou er met geweld worden opgetreden. Te middernacht Heten de arbeiders als eenlg ant woord de sirenes van alle gebouwen loeien. Zij weiger den echter andermaal de werkplaatsen te ontruimen. Daar men een bloedbad wilde vermijden, vroeg de com mandant van het tweede legercorps, die gedurende den staat van beleg te Boekarest het opperbevel voert, in structies aan de regeering. Deze Het om één uur 's nachts een spoedvergadering van den ministerraad houden, waarin men besloot de stakers nog tot zes uur 's morgens tijd te geven. Waren de werkplaatsen nog niet ontruimd, dan zou men drastische maatregelen ne men. Ondertusschen werd met de bezetting van de fa briek onderhandeld en ln het lioht van de zoeklichten bivakkeerden de soldaten ln de straten, waar machine geweren dreigend werden opgesteld. Om zes uur 's mor gens was de toestand geheel onveranderd. Gendarmes en militairen sommeerden toen nogmaals tot ontrui ming. Volgens de offlcleele voorstelling van zaken vielen op dit oogenblik uit de gelederen der arbeiders de eerste schoten. Hierop gaven de troepen een salvo in de lucht om daarna de geweren op de staicers te richten. De uit werking was ontzettend. Twee politiemannen (waarvan één officier) en zeven arbeiders werden gedood. Wel licht zal het aantal slachtoffers nog sttjgen daar een aantal personen dat naar het ziekenhuis gebracht ls, daar met den dood worstelt. Alleen bij de arbeiders zij er 16 zwaar gewond. Don derdagmorgen hebben de minister president en de ministers van justitie en van verkeerswezen met den commandant van het tweede legercorps geconfereerd en alle maatregelen besproken, om de rust te verzekeren en herhaling der ongregeldheden te voorkomen. In regeeringskrlngen wordt verzekerd, dat de mili tairen en gendarmes gedwongen zijn geworden om van de wapenen gebruik te maken, omdat de arbeiders drie keer geweigerd hebben aan het bevel tot ontrui ming gevolg te geven. In den namiddag brachten de ministers van binnenlandsche zaken en verkeerswe zen den Koning rapport uit. Men verwacht een regee- rlngsverklaring over het gebeurde. Naar verluidt, zul len de spoorwegen onder militair toezicht worden ge plaatst. Ook in andere plaatsen, zooals te Klausenburg, Galatz, Jassy en Czernowitz hebben zich ongeregeldhe den voorgedaan. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 759 m.VL Vooruitzichten; Onzeker. Temperatuur: 2 gr. C. is 30 gr. F. (2 gr. vorst). INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqzijde E 103, Schagen, Gedipl. Opticien - RefraetionisL Het oogonderzoek doen wil gratis Verboden om gebeden in het Arabisch alt te spreken. „AUah ls groot" afgeschaft. De Mohammedanen zijn zeer ontevreden over de ver ordening van Moestapha Kemal Pasja, den Turkschen dictator, dat de gebeden voortaan uitsluitend in het Turksch en niet meer in het Arabisch mogen worden verricht. Vooral de afschaffing van de beroemde woor den „Allahu Akbar" (Allah is groot) heeft de geloovl- gen in verzet gebracht De hiervoor in de plaats gekomen woorden „Tanri Uludur" missen zoowel de traditie als den wellulden- den klank van het „Ailahu Akbar". Te Broesaa vroegen eenlgen der ontevredenen waar om zij niet dezelfde voorrechten mochten genieten als de Christenen en de Joden, die hun gebeden mochten verrichten op de wijze als hun goed leek. De verordening wordt dan ook beschouwd als een inbreuk op de hun rechtens toekomende vrijheden en dit verklaart de actie van verzet onder de bevolking. Dat de regeering dit wel voorzien had blijkt daaruit dat de verandering niet overal tegen HJkertljd zou wor den ingevoerd en eenige steden en dorpen in Noord- Anatolië, waar de bewoners bekend staan om hun far natisme, tot het laatst zijn bewaard. Vooral na de verklaring van Kemal Pasja, dat hij voornemens is, de overtreders streng te straffen, ziet men hier het verdere verloop der gebeurtenissen met belangstelling tegemoet. Gebouw en machines vernield. Veel vlas verloren gegaan. Gisternacht is brand ontstaan ln dé stnomvlasfa- briek „De Toekomst", eigenaar C. B. de Visser, welke gelegen is in den Nieuwlandpolder dicht bil het dorp Lage Z wal uwe. Het vuur werd met twee stralen be streden. Niet voorkomen kon echter worden, dat de geheele fabriek, een gebouw van 37 meter lengte en bestaande uit een gelijkvloersch gedeelte en een zol derverdieping, een prooi der vlammen werd. 27000 K.G. afgewerkt vlas, zoomede alle machines zijn verloren gegaan. De fabriek was laag verzekerd. Het vlas was op beurspolis verassureerd. De politie jtelt een onderzoek in naar de oorzaak van den brand. E IER VEIL ING SCHAGEN, 16 Febr. Aangevoerd: 75000 kipeleren: 5251 Kg. f 3.60—3.90, 55—57 Kg. f 3.50—4.20, 58—60 Kg. f 3.60—4.30. 61 -68 Kg. f 3.80-4.30, 04—67 Kg. f 4.30—4.50; 1000 eendeleren f 3.30 —3.50. HOORN. 10 Febr. Aangevoerd: 4 stapels, wegende 5724 Kg., kleine fa briekskaai f 23. Handel goed. EIERVEILING DEN HELDER. 18 Febr. Aangevoerd: 12939 kipeleren: 52—54 Kg. f 3.60-3.80. 55—57 Kg. f 3.80—4.30. 58—60 Kg. f 4—4.60. 61—63 Kg. f 4.20—4.60. 64—67 Kg. f 4.80, 105 eendeleren f 2.80. DEN HELDER, 17 Febr. Tongen f 0.25. kl. tongen f 0.10 per stuk. schol f 84, scharren f 4.50, wytlng f 32.50 per kist; 200 tal haring per tal f 65. NOORDSCHARWOUDE, 17 Febr. Aangevoerd: 15000 Kg. uien: drielingen f 11.90, uien f 1.40—2. grove uien f 1.60—1.90. 2200 Kg. peen f 1.40— 1.70. kleine peen f 0.80. 40700 Kg. roode kool f 1.50—2.40, doorschot f 0.902.20. 186000 Kg. D. witte kool f 0.60, doorschot f 0.80, 31400 Kg. gele kool f 1.302.10, door schot f 0.901.40. Doorgedraaid: 1000 Kg. roode, 1200 Kg. gele en 151600 Kg. D. witte kool. WARÜENHUIZEN, 17 Febr. Aangevoerd: 20000 Kg. roode kool le kw. f 1202.80, 2e kw. f 0.60—2.10. 1700 Kg. gele kool le kw. f 1.70—1.80. 24400 Kg. witte kool le kw. f 0.60, 3000 Kg. uien f 1.40— 2.20. grove f 1.201.60. drielingen f 1.80. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Febr. Aangevoerd: 27000 Kg. roode kool f 1.102.80, 2e kw. f 0.90—2.60. 81000 Kg. gele kool f 1—2. 2e kw. f 0.70—1.40 98000 Kg. D. witte f 0.60—0.70. 18000 Kg. uien f 1.20— 1.80, grove f 1.30—1.80, 700 Kg. peen f L70, 3000 Kg. ble ten f 1.10-1.50. ALKMAAR. 17 Febr. Andijvie f 0.704.10. Bloemendaler kool f 2.607.80, boerenkool f 1.2010.40. groene kool f 1.10—2.60. krop sla f 6.607.70. knolselderie f 1.404.10 per 100 stuks, bleten f 0.601.60, gele kool f 0.802.10. roode kool f 0.604.10. uien f 1.203.10. wortelen f 020120. per 100 Kg., prei f 0.80—720. selderie f 2.40—5.20. per 100 bos, spruiten f 212.50, witlof I f 8—12.50. II f 35.50 per 100 pond, spinazie per bak f L17—1.77. ALKMAAR, 17 Februari 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren ln totaal 49 stapels aangevoerd, waarvan de prijzen waren als volgt: Fabriekakaas: 29 stapels kleine f 25, 4 stapels Commissie f 24.50, 1 stapel Middelbare f 20, Boeren kaas: 1 stapel kleine f 23, 4 stapels Commissie f 25. Alles met rijksmêrk. Handel matig. ALKMAAR, 17 Februari 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren ln totaal 464 HJL.'s aangevoerd, als: 14 H.L. tarwe f 3.404, 40 Hi». gerst chev. f 4475, 219 HL haver f 44.75, zaal- haver f 625, 93 H.L. booren, w.o.: bruine boonen f 10. citroenboonen f 11—14, dulveboonen f 8.2511, witte boonen f 1015, 5 HL. karwijzaad f 19; 18 H.L. blauw maanzaad f 4042, 4 H.L. splnazlezaad, prijs niet ge noteerd. bruine boonen f 1012, 71 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kl.) f 10.2512. groene erwten (gr.) f 16—22. grauwe erwten f 7—15, vale erwten f 16—23.50, alles per 100 Kg. Handel stug.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6