Het huis op het eiland. Huisvlijttentoonstelling VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. De rekening sloot tot een bedrag van f 4330.90%, en het jaar 1932 gaf slechts een batig saldo van f 40.07%, het totaal batig saldo was f 165.69. Uit flnantieel oogpunt gezien is er in het jaar 1932 dus wel op den grens gewerkt. Gelet op deze uitkomst meent de commissie dat, hoe gewenscht ook, nog niet tot contributieverlaging kan worden overgegaan. Met het bestuursvoorstel om van het saldo f 165.69 50 gld. te brengen op het reservefonds kan de commis sie zich vereenigen. Het minder goede resultaat over 1932 werd in hoofdzaak beinvloed door het groot aan tal begrafenissen. Uit het aantal begrafenissen van niet- leden, blijkt overduidelijk de behoefte en de groote waar deering voor deze vereeniging. Met een woord van dank aan de commissie wordt de rekening goedgekeurd. Hierna had bestuursverkiezing plaats. Herkozen wer den tot bestuurslid de heer P. Breed, tot commissaris de heer D. de Leeuw Wz.. tot plaatsvervangend lid van de finantieele commissie de heer B. Elzer te 't Zand. Bij de rondvraag die nu volgde, informeerde de heer Keuris naar de reden, die geleid had tot verlaging van de dragersloonen en of deze, zooal noodig, ook in de toekomst bleef gehandhaafd. Voorzitter antwoordde, dat het bestuur, hoewel noode, gemeend heeft hiertoe te moeten overgaan, met het oog op het minder gunstige resultaat van het afgeloo- pen jaar. Bovendien is na informatie gebleken, dat de dragersloonen ook thans nog hooger staan dan bij de meeste zustervereenigingen. De heer Keuris vond het jammer, dat het bestuur ge meend heeft deze maatregel te moeten toepassen, en had gaarne gezien, dat onze vereeniging, in tegenstel ling met zooveel anderen, hietoe niet was overgegaan. Dat een klein groepje menschen de dupe moest worden is te betreuren. Beter had hij het gevonden, waar het aantal leden van de vereeniging zoo groot is. een even tueel tekort in de toekomst op deze te verhalen. De heer G. v. d. Sluijs kan zich niet in alle opzichten met het gezegde van den heer Keuris vereenigen en meende, dat het bestuur ook een open oog moest hou den voor contributieverlaging. Een der bestuursleden brengt nog in het midden, dat de dragers voorheen slechts eenmaal profiteerden van het vervoer per auto bus en de afstand terug moesten loopen. Nu dit vervoer meestal heen en terug geschiedt, wat meerdere kosten met zich meebrengt, en minder verloren tijd voor de dragers, meende het bestuur, dat ook deze aangelegen heid een voorname factor was om tot verlaging dei loonen over te gaan. Bobendien meende de heer De Leeuw, dat het werk van de dragers niet slecht betaald werd, aangezien gerekend kan worden op ongeveer f 1 per uur. De heer Klaver, die overigens tevreden was met het loon, was van meening, dat de belooning als extra verdiensten moest worden beschouwd en niet per uur raag worden berekend. Na nog wat over en weer praten, werd door Voorzit ter geantwoord, dat het bestuur, in antwoord op de vraag van den heer Keuris, volstrekt niet de bedoeling heeft deze verlaagde belooning steeds te blijven hand haven, maar zoo mogelijk ten gunste van de dragers zal herzien. Hierna sluiting. OUDESLUIS. Zaterdagmiddag liad de opening plaats van de Huisvlijttentoonstelling, gehouden door de Sociëteit Burgerkring, in het lokaal van den heer Buisman. Onder de talrijke aanwezigen merkten we ondermeer op onzen Burgemeester en Echtgenootc en de beide Wethouders. Voorzitter de heer Jippes, heet de aanwezigen har telijk welkom, en laat de noodige medewerkers (sters) de revue passeeren. Ten eerste de Juryleden, de da mes M. Korver, G. Brouwer en A. de Jong, tijd. on derwijzeres O.L.S. en de heeren H. Jonker, K. Kreij ger en C. Goet. De gezusters Korver krijgen een extra pluimpje voor hun buiten mededinging ingezonden stand, benevens mej. G. Brouwer voor haar kantklos demonstratie. Dan de dames welke de voorbereidende werkzaamheden verrichten, zooals sorteeren en op stellen, en den heer Jonker welke het timmerwerk verzorgde. Ook de medebestuursleden, in het bijzon der de heer Vcltman en de fam. Buisman, welke het geheel mooi met bloemen had" opgeluisterd, krijgen een bedankje. De firma J. Groot, radiohandel, Schagen, stelde be langeloos twee Magnavox-versterkers beschikbaar, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. De firma Kruit, Schagen, plaatste de diverse planten en palmen. Aan allen werd door den voorzitter hartelijk dank gebracht. Daarna werd de tentoonstelling officieel geopend door Burgemeester De Moor, welke nog even naar vo ren 'bracht, dat wat in Oudesluis ondernomen wordt, doorgaans door aller samenwerking schitterend slaagt, hetgeen zich nu weer zoo duidelijk demonstreert. •Hierna werden dc aanwezigen onthaald op een kopje thee met een gebakje. Toegekende prijzen en eervolle vermel dingen. P i t r i e t: lc prijs mevr. Delver—Schenk, Wierin gerwaard: 2e prijs mevr. Jimmink—Bakker, 'tZand; FEUILLETON. Naar het Engelsch van Archlbald Marshall. HOOFDSTUK XXVIII. Het Licht breekt door. Zelfs in de hevigste crisis is er altijd één mechanis me, dat intact blijft: de sleur van een groote huishou ding en het ontbijt op Wetstones verliep dien ochtend van den veertienden Maart, naar de gewone, in zulk een deftige behuizing geldende regels. De conversatie was na de gebeurtenissen van den afgeloopen nacht niet bijster vlot, maar over die gebeurtenissen zelf, werd met geen enkel woord gerept. Toen de maaltijd afge'.oopen was, trokken Guy en George, Calthorp en Bobby Conder. zich terug in de rookkamer, om krijgsraad te houden. Beide laatstge noemden luisterden met de grootste aandacht naar het relaas van mevrouw Herbert'e onthullingen. ..Hot verhaal van mevrouw Herbert zit zóó logisch In elkaar", oordeelde de advocaat, toen hij alles had ge- Jioord. „dat we het niet zoo maar naast ons kunnen neerleggen. Maar het eenige, wat met onweerlegbare zekerheid is komen vast te staan is het feit. dat George niet het kind is dat Mevrouw Greenfield in Italië het leven heeft geschonken. Maar voor het overige is het heele verloop zoo gecompliceerd en verward, dat bij nader onderzoek misschien een geheel andere verkla ring mogelijk blijkt. Er kan zioh tusschen de papieren van Martin wel iets bevinden, dat het juiste licht op de heelc geschiedenis werpt. Er zijn nog verscheidene pun ten niet opgehelderd. Zoo bijvoorbeeld waarom Sir Ro- derick zijn eigen zoon zou hebben verstooten." „Hij was dol op zijn vrouw," opperde Bobby Conder, „en de geboorte van het kind kostte haar het leven. Dat zou de verklaring kunnen zijn." ..Het is inderdaad de eenige mogelijke", erkende de vocaat. „Martin maakte toebereidselen om vandaag geheim te ontsluieren en de juweelen terug te eerv. verm. C. Doorn, Schagerbrug; .d. mevr. T. Brak- Rampen. Smyrnawerk: 2e prijs G. Kater—Sleutel, Wie- ringerwaard; eerv. verm. Neelie Asjes. Deca-stopversiering: le prijs mevr. v. Loe- nen, Schagerbrug; 2e prijs idem; eerv. verm. Corrie Rol, Wieringerwaard; eerv. verm. 2 maal, Annie Buis man; eerv. verm. mevr. v. Loenen, Schagerbrug. Kruissteek: le prijs Corrie Rol. Wieringer waard; 2e prijs Neelie Asjes; eerv. verm. Marie Hoog land, Schagen. Gewoon Haakwerk: le prijs N. Jimmink— Paarlberg, Schagerbrug; 2e prijs wed. S. Schermer, Schagen; eerv. verm. mevr. Hoogland, Schagen. T ule-stopwcrk: le prijs A. de Wit—Vos, Cal- lansoog; 2e prijs G. Hoep—Brak, Texel; eerv. verm. Guus Bos. Filé-stopwerk: le prijs G. HoepBrak, Texel; eerv. verm. G. KaterSleutel, WieringerA-aard. Kelim werk: le prijs G. KaterSleutel, Wierin gerwaard; 2c prijs Betsy Sleutel, St. .Maartensbrug; een\ verm. J. Tauber, Anna Paulowna. Kei i ma: le prijs mevr. HopmanRezelman, Schagerbrug; een. verm. idem. F ij n Naaiwerk: le prijs Marie Baken, Anna Paulowna; 2e prijs N. Jimmink—Paarlberg, Schager brug; eerv. verm. Jannie Groot. Appliratiewerk: eerv. verm. Neelie Asjes. Schaduwwerk: Eerv. vermelding E. C. Kater- Kaan, Wieringcnvaard. Hand v, erk: le prijs Guus Bos; 2e prijs Ant. Jimmink. Fijn Haakwerk: le prijs A. de Vries, Zuid- scharwoude; 2c prijs Guus Bos, tweemaal toegekend: 3e prijs A. de Vries, Zuidschanvoude; eerv. verm.: wed. Metzelaar—Kan, Wieringenvaard; mej. Schilder mans, Anna Paulowna; mevr. Schmalz—Vader, Scha gen; G. Brouwer. Schagen. Borduren: le prijs mevr. Schmalz-Vader, Scha gen; 2e prijs Jannie Tauber. Anna Paulowna; eerv. verm.: Truus Jonker, Brechta Paarlberg; Marie Ba ken, Anna Paulowna. Kempen: 2c prijs Annie Buisman. Weven: lc prijs H. Stip, Schagerbrug; 2e prijs Marie Kreijger Jd.; eerv. verm. mevr. Jimmink—Bak ker, 't Zand. Spreien: le prijs mevr. Schmalz—Vader. Scha gen; 2e prijs T. de Rijs, Texel; 2e prijs G. Kater- Sleutel, Wieringerwaard; eerv. verm. A. Nieuwland Koning. Pointlagé: le prijs mevr. Hopman—Rezelman, Schagerbrug. Breiwerk en Kunstbrciwerk: le prijs A. d~ Vries, Zuidschanvoude; le prijs E. HopmanRe zelman, Schagerbrug; 2e prijs G. Bos, Oudesluis; 2e prijs M. Hoogland, Schagen; 3e prijs M. Hoogland De Graaf, St. Maartensbrug; eerv. verm.: M. Hoog land, Schagen; J. KantBre d. Schagerbrug; M. Lin- denberg, Oudesluis. Fijn Kruissteek werk: le prijs G. Nannis, Oudesluis, 2e pr.js wed. MetzelaarKaan. Wieringer waard; eerv. verm. mevr. NapKos, Schagerb;ue Frik werk: le prijs mevr. Algerissen; eerv. ver melding mevr. Strooper. Grof Weefwerk: Eerv. verm. mej. J. v. d. Vliet, Groeneweg. Kantklossen: 2e prijs mev. T. BrakBrou wer; eerv. verm. mevr. JimminkBakker, 't Zand. G. Brouwer, Schagen. Batikken: le prijs N. Asies. Kraal werk: eerv. verm. Dina Geerligs. Richelienwcrk: le prijs N. Del ver-Schenk, W'waard; 2e prijs Mevr. Hopman-Rezelman. Scha gerbrug; eerv. verm.: M. Schmalz-Vader, Schagen, 2 m. mevr. Hopman-Rezelman, Schagerbrug; Figuurzagen: le prijs K. v. Loenen, Schager brug; 2e prijs J. H. Eilers; eerv. verm.: Sibenga, Hel der: D. Muntjewerf; H. de Koning, Helder; H o u t s n ij w e r kle prijs A. Baken, 't Zand; 2e prijs idem; eerv. verm.: 2 m. P. de Lange. Schager- brug; 2 m. B. Metzelaar, W'waard; 3 m. W. Bijl, St. Maartensbrug; 2 m. J. W. Metzelaar. W'waard; D. v. Duiken; D. Veeter, Schagerbrug; H. de Graaf, Scha gerbrug; J. Groot, W'waard. Houtsnijwerk (schepen): le prijs S. Tijsen. Anna Paulowna; 2e prijs G Heemskerk; Eerv. verm.: M. de Vries; J. Silver; 4 m. mej. B. Sleutel; J. de Wind: E. C. Kater-Kaan, W'waard; J. Kater, Wierin gerwaard. Schilderen: le prijs K. Swiers. Schagen; 2e prijs idem; eerv. verm.: K. Swierts, Schagen; M. Ba ken, Anna Paulowna. Teekenen: le prijs Gré Jimmink, Oudesluis; 2e prijs M. Strijbis, Harenkarspel; eerv. verm.; 4 m. M. Strijbis, F. v. d. Ham, W'waard; 2 m. Gré Jimmink Handwerken (kinderen): le prijs mej. Kooister; 2e prijs Anniet Bakker, Schagerbrug; 2e prijs Reini de Wit, Schagerbrue; eerv. verm.: Maartje Kreijger Pd.; 2 m. Reini de Wit, Schagerbrug; Jans Geerligs; A. de Geus, St. Maartensbrug; K. Appel, St. Maar tensbrug. Teekenen (kinderen): le prijs C. Thomas, Scha gerbrug; 2e prijs L. Berg, Schagerbrug; eerv. verm. E. Venema, Schagerbrug; Reini de Wit, Schagerbrug. Houtsnijden (kinderen); le prijs R. Bil, Kreil, 2e prijs dito; eerv. verm. 2 m. dito. geven; vandaag, nu het op den dag af 25 jaar geleden is dat Lady Bertram stierf en het kind geboren werd. Tusschen haakjes, George, wanneer ben je jarig?" „Veertien Maart, vandaag." De anderen keken elkaar aan. „Dat is het bewijs" oordeelde Guy. "Het kind van mevrouw Greenfield wera eenigen tijd eerder geboren." „Het is een nieuw stuk van het bewijs," verbeterde Calthorp. „Ofschoon ik al deze pas aan het lioht geko men bijzonderheden niet kende en nog geen tijd heb gehad rustig mijn oordeel te vormen, heb ik in mijn geest de stukjes toch al zoo'n beetje aaneengevoegd en ik geloof in alle onbescheidenheid te mogen zeggen, dat ik iets meer van het raadsel begin te begrijpen dan ik gisterennacht deed. In de eerste plaatswijst alles er op dat er, als hij niet was gestorven, omstreeks dezen tijd een groote verandering in het leven van Sir Guy zou zijn gekomen. De omzetting van zijn vermogen in ju weelen zou haar beslag hebben gekregen; zijn boek zou voltooid zijn. Wat zou dat voor verandering hebben kunnen zijn?" „Hij wilde zijn zoon erkennen", meende Guy. „Dat kan", gaf Calthorp toe, „maar als dat zoo is, zou het niet in strijd zijn met wat ik mij voorstel dat ge beurd zou zijn. Jullie herinnert je het antwoordt, dat Sir Roderick aan den bankdirecteur gaf, toen deze hem vroeg, hoe hij van plan was in de behoefte aan inkom sten te voorzien, als zijn heele kapitaal was omgezet in juweelen." „Hij beweerde dat hij aan het eind van deze 15. jaren geen inkomen meer noodig zou hebben." zei Guy. „Precies. Wij dachten, nietwaar, dat dit antwoord toe geschreven kon worden aan een voorgevoel van zijn naderenden dood. Maar hij stierf eenige maanden vóór het eind van deze 15 jaar en bleek er heelemaal niet op voorbereid. Hij was een door en door gezond man, zon der eenigen ziekelijken aanleg, verklaarde de dokter. Waarom zou hij dan den dood op een bepaalden datum hebben verwacht? Er is maar één conclusie mogelijk: als hij niet het vorige jaar Juni gestorven was, zou Sir Roderick zich vandaag zelf het leven benomen heb ben." Er volgde een stilte. Ze waren alle drie ontsteld door Calthorp's gevolgtrekking. „Welk bewijs heb je daar voor?" vroeg George eindelijk. „Geen bewijs natuurlijk. Maar het is de eenige moge lijke verklaring. Iemand kan een voorgevoel hebben, dat hij zal sterven in een zeker jaar, maar niemand kan zijn leven er 15 jaar op instellen, dat het op een be paalden datum zal ten einde loopen. Hij vernachtte ook niet vóór vandaag te sterven, zoodat bij zijn dood zijn voorbereidingen nog niet voleindigd waren. Gesteld, dat Rest ons nog te vermelden, dat het aantal inzen dingen buitengewoon groot was, terwijl door Bur gemeester De Moor nog ter opluistering eenige mooie stukken negersnijwerk waren ingezonden. Het aantal bezoekers bedroeg 514. Van de gehouden verloting is de eerste prijs, een theemeubcl, gewonnen door G. Baken, Anna Pau lowna. We hopen dat de financieele zijde ook zal mee vallen. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 17 FEBR. 1933. Castricum. GEHEELONTHOUDING IS DE BESTE GARANTIE. De expediteur Willem C. te Bakkum, gem. Castri cum, is een uitnemend chauffeur, doch aangezien hij bovendien nog een café exploiteert en hij zelf de alco holische gaven van Bacchus en Cambroinus in geenen óeele versmaad, brengt deze voortdurende verleiding hem ln ernstige moeilijkheden met artikel 22 der Mo tor^ en Rijwlelwet. Was hij onlangs al ernstig gestraft door zware geldboete en ontzegging der rijbevoegdheid wegens een door hem veroorzaakte aanrijding met een wielrijder, terwijl hij verkeerde onder invloed van ge bruikte alcohol, thans had hij zich opnieuw te verant woorden voor een dergelijk feit en wel dat hij in den avond van 13 October op den rijweg van Castricum naar Egmond-Binnen met zijn vrachtauto een door den heer A. Admiraal bestuurden auto een aanrijding bad teweeggebracht en aan dit voertuig ongeveer f 175 schade had veroorzaakt. De heer Admiraal reed geheel rechts, zelfs met het rechterwiei buiten den rijweg, doch kon door het roekeloos rijden van Willem C. een carambole niet ontgaan. Zoowel hij als zijn medepas sagier ln de cabine, zijn schoonvader Levering, hadden later geconstateerd, dat verdachte verkeerde onder in vloed van sterken drank. De weg. hoewel niet over- breed, was ruim genoeg om bij voorzichtig rijden elkaar ongehinderd te kunnen passeeren. Dit verklaar de ook de ter plaatse bekende rijksveldwachter Koele- wijn. De verdachte, die ontkende beschonken te zijn ge weest en alles wat hem dienaangaande werd verweten, toeschreef aan vijandigheid, had zich als naar gewoon te voorzien van den rechtskundigen bijstand van Mr. de Groot, zijn raadsman en verdediger ook in een vo rige dergelijke zaak. De verdediger had twee getuigen a decharge doen medebrengen en wel de heeren Schulte en Levering. Een zeldzaam voorkomend incident in de Rechtzaal. Nadat de zaak alreeds eenige momenten in behan deling was. werd door verdediger opgemerkt, dat de Kantonrechter, blijkens zijn minder vriendelijke uit latingen aan het adres van zijn cliënt, vermoedelijk reeds nu zijn houding had vastgesteld met betrekking tot het te wijzen vonnis. Het kwam verdediger alsnu voor. dat zyn taak nutteloos zou zijn, weshalve hij verklaarde, van de verdere verdediging af te zien, zijn paperassen Inpakte en kennelijk vertoom uit de recht zaal verdween. De twee getuigen a décharge werden op zijn instigatie nu ook niet verhoord. Dit incident gaf natuurlijk wel eenige verslagen heid en de verdachte deed nog pogingen zijn verdedi ger te bewegen, op zijn besluit terug te komen, doch tevergeefs. Hij moest «het verder maar zonder advo caat doen. De verdachte, die in zijn omgeving, ook door den burgemeester en de politie, wordt beschouwd als de schrik van den weg in niet nuchteren toe stand. protesteerde tegen deze aantijging en beweerde ook ditmaal niet beschonken te zijn geweest. Hij had te Alkmaar in café Nol slechts 1 potje bier geconsu meerd. Niettemin gingen ambtenaar en kantonrechter accoord met de getuigenverklaringen en de informa ties en werd verdachte veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen en 9 maanden ontzegging van rijbevoegdheid. Alkmaar. NIET DE ROL VAN COMMISSARIS DER KONINGIN GESPEELD. Voor 14 dagen meldde zich present de koopman in tweedehandsch artikelen. Joh. K. te Alkmaar, door den agent v. d. Brink bekeurd omdat hij 31 Dec. op een motor had gereden zonder rijbewijs. Nummerbewijs en wegenbelasting had de verbalisant dan maar beleefd heidshalve over het hoofd gezien. De comparant ver- klaarde echter dat een andere politieman der gemeente hem had toegestaan de deugden van zijn gebruikt atoomkarretje te mogen demonstreeren, aangezien een op het Hof wonende firma bedenkingen had gemaakt tegen dit hinderlijk motorgeronk. Nu moest worden uitgevischt, wie deze parmantige agent was, indien het verweer van den koopman op waarheid berusttte. De mevrouw Herbert's veronderstelling juist is, dan zou hij uit het leven gescheiden zijn op den vijfentwintigsten verjaardag van zijn zoon... Zijn lijk zou naast dat van zijn vrouw zijn bijgezet en hun begraafplaats vernietigd door het inlaten van water. Dit laatste deel van het programma had Martin-Richards alsnog op den vast ge stelden datum willen uitvoeren, evenals het openbaren van de identiteit van den zoon en erfgenaam en het de zen ter hand stellen van zijn vermogen. Het lijkt mij niet onmogelijk, dat we een geschreven verklaring van Martin zullen vinden, voor het geval dat hij verhinderd was een mondelinge explicatie te geven... zooals inder daad gebeurd is." Opnieuw viel er een zwijgen; de anderen overdachten ernstig de door Calthorp ontwikkelde theorie. Ten slotte nam George het wóórd. „We moeten onzen tijd niet verspillen met onvruchtr bare beschouwingen", zei hij, „er moet iets worden gedaan. Om te beginnen moet iedereen hier in huis weten wat er gebeurd is. Mevrouw Herbert moet Peggy op de hoogte brengen. Dat kan zij beter dan ik. Wie vertelt het aan Lord Caradoc?" „Dat kun jij het beste doen," meende Guy. „Ja, dat vind ik ook", viel Boby hem bij. „Goed", zei George. En daarop tot Calthorp: „Wat ben jij verder van plan, Dick?" „Om te beginnen onmiddellijk maatregelen te nemen om het water uit de geheime kamer en de tunnels weg te krijgen. We zullen Lord Caradoc moeten overtui gen, dat het heter is, dat hij het huis voor een poos verlaat." „Ik ben bang, dat hij heelemaal uit zijn gewone doen zal zijn, als hij het nieuws hoort," zei George. „Ik zal maar direct naar hem toegaan." Lord Caradoc was inderdaad erg van streek. De goe dige kamergeleerde hield niet van dergelijke sensatio- neele evenementen en nog minder was hij er op gesteld daar van dichtbij in betrokken te worden. Hij stelde mevrouw Herbert dan ook onmiddellijk een ultimatum, dat de huishouding den volgenden dag naar Benkely square moest' worden overgebracht. Peggy ontving het bericht omtrent haar vaders dood en dubbel leven met een schok van verbazing, maar met geen hevige uitbarsting van verdriet. „Ik heb nooit van hem leeren houden," zei zij, toen ze een beetje had gehuild tegen den schouder van mevrouw Herbert. „Maar hij was nooit onvriendelijk tegen mij, toen ik bij hem in Glasgow was en ik wist, dat hij het prettig vond mij bij zich te hebben." Zij ging naar Londen met haar nieuwe vrienden; Boby Conder vergezelde hen en George, Guy en Cal- eenige agent, die in aanmerking kwam, was de h Klaver, maar deze functionnaris deelde thans m< alleen te hebben geadviseerd, dat de koopman, staai op de pedalen, de capacltiet van zijn motor mocht monstreeren. Het bleek, dat de belanghebbende tha» niet aanwezig was, zoodat verdere discussiën onnoodij geacht werd en veroordeeling tot f 10 boete of dagen volgde. Egmond. WAAROM REISDE DE EGMOND ER INCOGNITO; De Egmondsche visscher Albert Zw. had op 20 Decet#. ber een uitstapje gemaakte in de Castricummer du> nen en zich aldaar wat variatie verschaft door nu:| konijnen te delven. Groot was het succes niet. da* ook de Castricummer konijnen met het uitstervend! ras der Amerikaansche bisons gaan concurreeren. Maa- een jachtopziener rekende den uitslag niet, doch teld» het doel alleen en maakte tegen den strooper proce*. verbaal op. echter onder den opgegeven naam vai Cor Groen, die heelemaal niet bij Albert bleek thuis te hooren. Derhalve stond Zw. nu terecht wegens tw« strafbare feiten, het delven en opgeven van een val- schen naah. Wonderlijk genoeg ontkende de delinquent had konijnen delven doch gaf toe een hem niet toebe- hoorenden naam te hebben gelanceerd en nu rees d» vraag: als verdachte niets strafbaars deed, waarom dan zijn eigen, naam vermoffeld? Het was heden den verbalisant, die dit raadseltje moest oplossen en deze heer, genaamd Van Elven, gaf van de toedracht der raak een resumé, dat den kantonrechter voldoend» motief gaf den comparant te veroordeelen tot f 10 en f 15 boete subs. 10 en 15 dagen hechtenis. Egmond aan Zee. WAAR WAS DE PROMENADE? De heeren H. Zw. en Leendert BI., rasechte Eg- mond aan Zeeërs. zouden op 24 December zonder renige geldige vergunning op het gebied der Duinmaat- rchapplj hebben geflaneerd. Beweerd werd evenwel, dat '-Ij zouden hebben geloopen op het strand, waarvoor (tot dusver) nog geen speciale vergunning noodig ia, als men althans in 'n behoorlijk confectiepakje is ge stoken. Deze zaak werd aangehouden, teneinde ant woord te krijgen op de vraag: was het waar of 'a smoesje? De strandtippelaars. benevens een getuige i décharge, toevallig de heer met valschen naam, waren ter dege present en gaven hem flink van katoen, doch de heer Gerrit Diemeer vond meer geloof en werd leder tot f 5 boete*of 5 dagen veroordeeld. K o e d ij k. EEN ONAANGENAAM AVONTUUR NA EEN AMUSANT BALAVONDJE. De heeren Oostwouder en Bregman. twee arbeider» uit Koedijk, keerden in den nacht van Zondag 27 op 23 Ncrv. na een gezellig bal te Sohermerhorn per rijwiel huiswaarts, doch werden omstreeks 2 uur op den Hel- derschen weg eensklaps door grof geweld met hun rij wiel van den rijweg geveegd. De heer Bregman rolde zelfs ettelijke meters ver naar den tegenovergestelde!» wegkant De oorzaak van deze ver van aangename ver rassing was een auto. bestuurd door den boterhande- laar Theo J. S. uit Bergen. Verblind door het helle licht van een tegenligger, had de heer S. de wielrijders die naast elkander reden, niet tijdig opgemerkt. Hij had, natuurlijk, toen hij buiten staat was den rijweg te ver kennen. direct moeten stoppen. Gelukkig kwam het on- I geluk wonderbest af. De aangereden heeren bleken niet ernstig gewond en werden door den heer S. thuis ge bracht Niettemin wa3 het niet alles botertje tot aan den boom met den boterhandelaar en stond hg heden terecht wegens overtreding van art. 22. Het materieele feit werd door den verdachte toegegeven, doch hij voer de aan als verzachtende omstandigheden het verblinden de licht en het door regen verslechtte uitzicht. In zijn nadeel werd eohter uitgespeeld de omstandigheid dat hij aanvankelijk een valschen naam had genoemd. Opgelegd werd f 15 boete of 15 dagen, doch de scha- deuitkeering was meer gepeperd en bedroeg f 50 aan Ooswouder en f 34.70 aan Bregman! Heerhugo waard. DE CRISIS-VARKENSWET OP DE PROPPEN. *N NOUVEAUTÉ VOOR DIT KANTON. Een varkenshouder uit Heerhugowaard, KI. deB., had verzuimd 4 biggen beneden 10 Kg. levend gewicht, te doen oormerken. Een controleur was heel uit Friesland gearriveerd om dit halsmisdrijf te constateeren. Later was nog weer 'n andere controleur gekomen. Zeker van wege de bezuiniging, merkte de ambtenaar schamper op. Dure varkentjes! grommelde de kantonrechter mis prijzend. Ons boertje profiteerde echter van die zure appreciatie. Slechts f 2 boete of 2 dagen. S c h o o r 1. NIEUWE BEZEMS VEGEN SCHOON, ZEI DE KANTONRECHTER De jeugdige groenteventer uit Warmenhuizen. Wou ter Z.. was te Sohoorl van een bonnetje voorzien, omdat hij zijn ket niet voldoende had vastgezet, toen hij zijn wagen onbeheerd achterliet. Het was een oud, stram beestje, maar daar staat niets van In de wet. Het thans terecht staande groenteboertje gaf de schuld aan de activiteit van den nieuwen veldwachter. Nieuwe bezems vegen sohoon. zei Mr. Bastert, en gaf Wouter 3 gulden boete of 3 dagen aan zijn dlrectoirtje. thorp bleven op Wetstones om daar hun sombere taak te verrichten. Het bleek niet moeilijk het water uit de geheime kamer en de tunnels weg te krijgen en toen het zoover was. daalden de drie vrienden opnieuw in het gewelf af. Met bleeke gezichten gingen zij den sinisteren weg omlaag, die hen kort geleden bijna in den dood had gevoerd. Martin lag nog op de plek, waar het geweld van het neerstortend water hem had neergeslagen. Er was geen enkel spoor van lijden op zijn gezicht; integendeel, een glans van vrede, die George en Guy er nooit tijdens zijn leven op hadden gezien. George stapte voorzichtig langs hem heen naar de lichamen van de twee, die hij thans als zijn vader en moeder was gaan beschouwen. De beweging van het water had hun positie veranderd en ze lagen nu dicht bij den dooden man, die. wat zijn fouten ook mochten zijn geweest, hen trouw en naar beste weten gediend had. De jeugd en de schoonheid van de vrouw was na vijfentwintig lange jaren ont roerend goed bewaard door de wonderbaarlijke bal semkunst van de Italianen. Diep-bewogen staarde Ge orge naar het lieve, jonge gezicht. Hij had zijn liefde als zoon aan een ander geschonken en zijn hart zei hem. dat hij dit nooit zou betreuren. Dit zachte en teere wezen had zijn genegenheid en dankbaarheid méér dan verdiend... Daarop keek hu vol eerbied naar het gezicht van zijn vader, naar het edele voorhoofd en de strenge, rechte houding, die van een koning der menschen... een vorst van intellect en van manlijke schoonheid. Opeens voelde hij een brok in de keel; hij dacht er aan dat Lord Caradoc en hij tussohen de papieren van Sir Roderick de kleine, historische studie hadden ge vonden. die door de Universiteit bekroond was. Deze ontdekking had George toen wel wat verwonderd, maar het feit, dat zijn studie een onderwerp behandelde, waar- In Sir Roderick belang had gesteld, scheen een voldoen de verklaring. Maar het boekje was apart gehouden van andere soortgelijke papieren en George hoopte, dat het zijn vader genoegen had gedaan, omdat het z ij n werk was geweest. Later zou George de bewijzen vinden, dat Sir Roderick zijn zoon, zooals niet voor de wereld, dan tooh wel in zijn hart, als zoodanig had erkend! De drie dooden werden opgebaard in de kleine kapel van Wetstones en later begraven op het vredige kerk hof van Morthwaite, waar zij, na hun buitengewoon le ven rustig naast de lichamen van andere Bertrams en van eenige dienaren, die dat nobele geslacht even trouv hadden gediend als Martin. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10