De Bank-crisis in Amerika De moord te Maastricht Met f 7800 er van door Handel in verdoovende middel m Nog steeds hoog water in Engeland Droevig Carnavalseinde Toelating tot de school geweigerd De ontvoerde secretaris van Ford Strenge grensbewaking Spoorwegstaking in Oostenrijk geen succes Volkaan-uitbarsting in Zuid-Amsrika De gevaarlijke hoedendoos Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Waarborgfonds voor Slachtvee Beken dmakin een. Vuurwapenen, munitie, alarmpistolen Aanb3stedin<5snieuws. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 757 m.M Vooruitzichten: Toenemende kans op regen. Temperatuur: 5 gr. C. is 40 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqzljde E 103. Schagen Getiipl Opticien Refrartmnist, Het oogonderzoek doen wij gratis. NOODVERORDENING OP HET BANK WEZEN IN TENNESSEE. NEW-YORK 1 Maart (VJD.). Ook in den straat Tennessee is een verordening op het bankwezen uitge vaardigd. In de afgeloopen week, zijn in het geheel reeds meer dan 30 millioen dollars aan goud gehamsterd- De goudverschepingen bedroegen 16 millioen dollar. Uit Canada wordt gemeld, dat in de laatste dagen uit de Vereen. Staten millioenen dollars naar Canadeesche banken zijn overgebracht. Nog geen enkel spoor van de daders. Naar vernomen wordt, is tot heden nog geen enkele aanwijzing gevonden, welke 'n spoor van de daders van den laffen moord op den heer M., in de Brugstraat te Maastricht aanwijst Door de doktoren Schmedding, Levy en Holtman is de sectie van het lijk verricht eene sectie, welke van ongewoon langen duur was en waarbij kwam vast te staan, dat de moord op M. op gruwelijke wijze is ge schied. De brandkast, waarvan het losse bovenstuk reeds was afgenomen door de daders, is Dinsdag geopend en ook de daarbij opgedane bevindingen leverden geen prac- tisch resultaat op. De indruk van de politie is, dat roofmoord in het spel is, ondanks het feit, dat van vermissing niet kan wor den gesproken. De daders zagen waarschijnlijk hun opzet niet volgens wensch bekroond. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet en heden zijn meerdere personen gehoord, die meer bepaaldelijk omtrent hun alibi werden aan den tand gevoeld. In de stad gaan omtrent de misdaad de meest wilde geruchten, waarbij de volksfantasie ruim spel heeft. Banklooper ln Den Haag vermist Per radio is Dinsdagavond namens den commissaris van politie afd. B. alhier de opsporing en aanhouding verzocht van den 26-jarige banklooper Ch. M. van de firma De Bas en Co., welke M. in den loop van den middag ruim f 0000 in opdracht van genoemde firma had geïnd bij de Nederlandsche Bank, met welk bedrag hij niet was teruggekeerd. M. is reeds gedurende ruim tien jaren bij de firma De Bas en Co. werkzaam en stond als een betrouwbaar persoon bekend. Het ban kiershuis is tegen alle schade verzekerd. Over deze vermissing wordt nog het volgende gemeld: De banklooper M. had opdracht om bij de Neder landsche Bank een bedrag van f 7800 te innen. Uit een later ingesteld onderzoek bleek, dat dit inderdaad is geschied. Toen de looper echter 's middags te half zes nog niet terug was, heeft de firma De Bas en Co. de politie gewaarschuwd. De man is, nadat hij de Neder landsche Bank verlaten had, niet meer gezien. Het is geenszins zeker dat hij de gelden heeft verduisterd. Gisterochtend was omtrent zijn verblijf nog niets be kend, zoodat men over deze aangelegenheid nog ge heel in bet duister t=st. Te Enschede werd morfine ln beslag geno men. Een persoon gearresteerd. Dezer dagen werd door de Enschedesche politie bij een tweetal personen 1 kilo morfine in beslag genomen. De morfine was in schoenendoozen verpakt en had een vermoedelijke verkoopwaarde van circa f 2500 tot f 2800. Eveneens wer dDinsdag zoowel 's morgens als 's avonds in een café te Enschede een persoon aange houden die onderhandelingen voerde over verkoop van verdoovende middelen. Bij deze personen werd door de politie een flacon in beslag genomen met een op coca ine, gelijkenden inhoud. Ook werd dezer dagen nog een andere partij verdoovende middelen achterhaald. Al deze gevallen vormen een onderdeel van een wijdver- takten handed in verdoovende middelen, welke vooral in Twente en den Gelderschen Achterhoek en meer speciaal In Enschede en Lonneker wordt gevoerd. Rivieren ver buiten hun oevers. Londen, 1 Maart (V.D.) Ten gevolge van het emelten van de sneeuw, die bij den Jongsten sneeuw storm van verleden week is gevallen, staan nog vele rivieren in Noord-Engeland, in het westen en in de Theemsvallei ver buiten haar oevers. Met sommige ge deelten van Zuid-Wales is men op het oogenblik slechts in draadlooze verbinding, omdat de teelfoonlijnen ver nield zijn. In het noorden is het verkeer per auto of trein in sommige districten geheel onmogelijk en wor den legertanks gebruikt om de post over te brengen. Het beroemde Eton-college was vanmorgen eveneens door water omringd en alle sportvelden vormen tezamen één groote watervlakte. De regen, die in het begin van de week nog viel, is gisteren opgehouden en de meeste sneeuw is gesmolten, zoodat men hoopt, dat het water thans spoedig zal gaan zakken. De doodeiijke mishandeling te 's Herto- genboscn. Dader gearresteerd. Omtrent de doodeiijke mishandeling te s Hertogen bosch meldt men naüer, dat dinsdagavond om kwart voor lü eeriige personen, onder wie de 22-jurige rieesbeen en jan v. d. Buigt, net perceel „het Hemel ije" in de Gasselstraat, aidaar binnengingen. Kon daarna kreeg neesneen een woordenwisseling m-u. den 19-jarigen L. v. d. L uit Rosmalen, omdat Hees neen per ongeluk tegen hem was aangeloopen. V. d l. trok plotseling zijn zakmes en bracht rieesbeen verscneiuene steekwonden toe, vooral in den hals. V. d. Hurgt trachtte v. d. L. te ontwapenen, üocu areeg eveneens een drietal niet ernstige steken. Hees deen zakte ineen, terwijl de dader zich uit de voe ten maakte, tioewel direct een tweetal doktoren aan wezig waren, overleed rieesueen na een kwartier, ten gevoige van hevig bloedverlies door eon slagader wond in den hals. Het lijk is naar het groot. Ziekengasthuis overge bracht. Getuigen hadden een nauwkeurig signaie ment van den dader weten te geven, hen poltie-agent in ourger ontmoette in de uintnamerstraat eeu jon geman, die aan dit signalement oeantwoordde en ar resteerde nem. up het politiebureau ontkende Dij aanvankelijk, doch later iieeit hij een volledige be aenteuis a.gelegd. Hij verklaarde in zijn opwinding over het feit, dat Heesueen legen hem aangeloopen was, een mes te hehhen getrokken. Noodlottig misverstand. Man te Kerk- raue met messteken zwaar gewond. Dinsdagnacht vonden marechanssees in de Indu triestraat te bpekhoizerheide Kerkiade een man lig gen, die bewusteloos was en üevig bloedde. Ue man vverd naar de politiepost gebraent, waar bleek dat hij twee steken in den rug had opgeloopeu, eenige steken in den hals en eenige vrij zware snij en steek wonden in het hooid, ter hoogte van de kleine tferse nen, in totaal ongeveer zeven ue man werd naar hel 6t. Joseph-ziekeuhuis te Kerkrade overgebracht. De politie arresteerde daarop drie verdaenten, al len te Spekboizerlieide woouacnlisr ln den üinueuzak van een van hen vond men een met bloed bedekt mes, dat iu beslag genomen werd Uit het verder onderzoek is o.a. het volgende komen vast te staan: De getroffene was met zijn echtgeni-ote uit geweest en deze had blijkbaar zoodanig gedronken, dat zij uiet meer huiswaarts kon keeren en in de Industrie- straat in elkaar zakte. De man stond over zijn vrouw, die op den grond lag, gebogen en de drie verdachten, in de meening, dat de vrouw werd mis handeld, zijn toen op hem toegesprongen met bo venstaand gevolg. Dat bedoelde vrouw dronken is geweest, blijkt uit het feit, dat dc politie de vrouw, kort nadat de man gevonden werd, ter zake van openbare dronkenschap, beeft aangehouden en in ar rest gesteld. Ue getroffene was gistermorgen nog steeds bewusteloos. Heeft het R.K. schoolbestuur gehandeld in strijd met de wet? Een kamerlid stelt vragen. Mr. A. G.A., ridder van Rappard, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gevraagd Acht de minister het verdedigbaar dat het schoolbe stuur van de roomsch-katholieke jongensschool te Nieuwkuik geweigerd heeft een leerplichtigen jongen, afkomstig uit Hedikhuizen, doch in vollen kost (dag en nacht) bij familie te Nieuwkuik en waarheen ook het verhuisbiljet van den jongen is opgezonden, als leerling aan te nemen en acht de minister bedoelde weigering tot toelating met de wet in de band toelaatbaar? Zoo neen, welke maatregelen wil de minister in casu dan nemen? Zoo ja, is de minister dan niet van oordeel, dat van overheidswege maatregelen dienen te worden getroffen, welke vorenstaande handelwijze niet meer mogelijk ma ken bij uit de publieke kassen bekostigd bijzonder on derwijs? Is de minister ook niet van meening, dat de inspec teur van het lager onderwijs te 's-Hertogenbosch, die zich met de handelwijze van het schoolbestuur te Nieuw kuik blijkens ingekomen berichten, vereenigt, ambtelijk in verzuim is door een proces-verbaal wegens overtre ding der Leerplichtwet tegen den vader op te maken op grond dat voor het kind, hetwelk reeds maanden de school verzuimt, geen geldige reden voor schoolverzuim bestaat Hij bleek uit te rusten. Onnoodlge ongerustheid. De secretaris van Henry Ford, Ernest C Liebold, die gedurende 36 uur vermist werd, zoodat men aan nam dat hij door bandieten was ontvoerd, blijkt vei lig den nacht van Dinsdag op Woensdag te hebben doorgebracht in Traverse City in Michigan, waar heen hij zich had begeven, omdat hij rust noodig had. Zoodra hij uit de kranten merkte, dat men ge loofde, dat hij ontvoerd was, belde hij den chef van het bureau van de Ford Service, Harry Bennctt, op en verklaarde, dat het hem speet, dat hij zijn vrienden noodeloos in ongerustheid had gebracht. Oostenrijk vreest nieuwe invasie van po litieke vluchtelingen. Naar uit Weenen wordt vernomen, hebben de jong ste gebeurtenissen in Duitschland een onmiddellijke reactie ten gevolge gehad wat betreft de politie maat regelen tegenover politieke vluchtelingen. De con trole aan de OostenrijkschDuitsche grens is ver sterkt en de verschillende tehuizen van uitgeweke nen, alsmede de communistische vergaderlokalen te Weenen worden extra bewaakt. De politie-autoritei ten werden er n.1. van in kennis gesteld dat de Duit sche communisten voornemens zouden zijn hun steunpunten en wervingsbureaux, ingeval hun partij verboden wordt, naar Weenen over te brengen. Op het Nordwest-station is reeds een wagon met 64 kisten communistisch propagandamateriaal, dat als „kinderboeken" was gedeclareerd, in beslag ge nomen. Honderden arrestaties. De aangekondigde spoorwegstaking in geheel Oosten rijk voor den duur van twee uur is slechts ten deele uit gevoerd, meldt Reuter uit Weenen. De talrijke werkwil ligen ondervonden slechts weinig hinder van de stakers Er zijn 500 personen gearresteerd die in dienst wa ren van de spoorwegen en die als leiders optraden bij de staking. Veertig hooger geplaatste ambtenaren werden wegens deelneming aan de staking van hun functie ont heven. DE SUMACO IN WERKING. GROOTE SCHADE AANGERICHT. GUAYAQUIL (Ecuador), 1 Maart (VD.) De vul kaan in de Andes, Sumaco, in de provincie Oriënte is tot volledige werkzaamheid overgegaan. In grooten omtrek is een hooge rook- en vuurzuil zichtbaar. Op mijlen afstand zijn de schokken der uitbarstingen voel baar. Ofschoon nadere berichten tot dusverre niet zijn ontvangen, kan men als zeker aannemen, dat de scha de, die door deze uitbarsting aangericht wordt, groot is. Een nieuwe smokkeltruc. De vlieger ging niet op. Dinsdagmiddag werd door de politie in de Emma straat te Heerlen de steuntrekker J. J. aangehouden, die met een groote hoedendoos liep. Hot bleek, dat zich in deze doos 17 revolvers en 120 patronen be vonden. J. bekende, dat oen en ander in een café te Heerlen behandeld zou worden en de revolvers naar Duitschland zouden worden gesmokkeld. In verband hiermede werd de tusschenhandelaar, een Italiaan, A. T., aangehouden. ZONDAG 5 MAART 1933. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Woensdag 8 Maart, half 8, Gemeenteavond, spr. Ir. Muntinga over zijn reis naar Rusland (met lichtb.) Barsingerhorn, geen dienst. Burgerbrug. zie St. Maartensbrug. Callantsoog, geen dienst. Eenigenburg. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Gchagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Huisduinen, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Winkel, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Bevestiging Kerke- raadsleden. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Da Vorstman. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Da Van Baaien. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Wleringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. 7 uur, Ds. Tinholt Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Nobel. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Da de Leeuw. Onderwerp: Tempelbrand. Noordscharwoude, geen samenkomst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur. Ds. D. Haars. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10% uur, Ds. Kloosterman, van Am sterdam. Maandcollecte. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen, Heerhugowaardo, voorm. 10.15 uur, Ds. J. J. Ruijs. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover Raadhuis) nam. 3.30 uur, Ds. J. J. Ruijs. Woensdag 4 uur Kindersamenkomst te Nieu we,Niedorp. Zr. G. Meijer. THE STAR OF HOPE MISSION. lulianadorp, geen dienst. Vergadering op Woensdag 1 Maart 1033, des na middags 2 uur, in café „De Beurs De Voorzitter, de heer D. P. Timmerman, opent met een gepast woord, waarna de heer Joh. de Veer. secretaris, de notulen leest. Deze worden goedge keurd. Vorschillende ingekomen stukken worden gele- zon, o.a. van den Algemeenon Bond. Hieruit blijkt dat de Arbitragecommissie in het geschil tusscheu slachtveefnndsen en grossiers beslist had, dat alle kleine afkeuringen moeten worden betaald De secretaris leest daarna het jaarverslag. De po sitie van het fonds is wederom versterkt het saido is gestegen van f2345.25 tot f3102.17, dus een voor uitgang van f 756.92. De lage veeprijzen, waardoor de afkeuringen minder kosten, zijn hierop van invloed geweest. Het aantal gefondsde koeien was 2704, tegen 2390 in 1931 en 2334 in 1930. Het aantai afkeuringen was nog steeds zeer groot 16 koeien totaal en 1337 gedeeltelijk werden afge keurd. Het was ongeveer 50 In Purmerend en Amsterdam werd gelegenheid gegeven tot fondsen voor de leden. De heer Brink man te Zaandam werd daarmee belast. Aangegeven werden door hem 585 runderen waarvan 4 geheel en 281 gedeeltelijk werden afgekeurd. Aan premiën werd ontvangen f 1846.00, aan afkeuringen uitge keerd f 1608.15. er was dus een winst van f237.85. Aan verzekeringspremiën werd ontvangen f8319 aan verkocht vleesch, huiden, vet, enz. f663.96. Aan afkeuringen werd uitbetaald f7361, aan sa larissen f882.75. Het totaal der ontvangsten was f 11695.94, dat der uitgaven f8593.77. batig saldo f3102.17. Het fonds ondervindt nog steeds concurrentie van andere fondsen en de aanvoerders gaan er nog steeds te gemakkelijk toe over om het fondsgeld af te geven, waardoor dit voor het fonds verloren gaat. Ook koeien welke worden verkocht om in Alkmaar te worden verhandeld, geven aanleiding tot moei lijkheden, omdat het Alkmaarsche fonds zijn leden verplicht om opnieuw te fondsen. Het jaarverslag wordt ondei dank goedgekeurd. Wat het punt betreft van het Alkmaarsche vee fonds, deelt voorzitter mee, dat geschreven is aan den voorzitter te Alkmaar, den heer Govers, om een onderhoud, om zoodoende tot overeenstemming tj komen. Deze hééft dit onderhoud afgewezen, een handeling, die men niet kan apprecieeren. Het be stuur hield deze zaak in het oog en overwoog om iemand naar Alkmaar te zenden, om zoodoende deze koeien voor het Schager fonds te behouden. De heer Joh. de Veer wees op de bepaling, dat de leden van het Schager fonds verplicht waren te Schagen te fondsen. Spr. wilde voor koeien die te Alkmaar worden overgemarkt, deze bepaling streng handhaven. Schagen was steeds in deze soepel ge weest, maar waar Alkmaar steeds zeer streng op trad, was Schagen verplicht netzelfde te doen. Het bestuur zal de zaak nog eens nagaan. De finantieele commissie bracht bij monde van den heer D. Blom rapport Uit en adviseerde tot goed keuring der rekening, waartoe de vergadering be sloot. De heer D. P. Timmerman werd met op 1 na alge- meene stemmen tot bestuurslid herkozen. Het inleggeld voor nieuwe leden werd wederom bepaald op f 15. Een nogal uitgebreide discussie volgde over het voorkomen dat leden van het fonds hun koeien niet Burgemeester en Wethouders van Schagen; Gelet op art. 3, le lid der Algemeene Politieverorde ning voor die gemeente; hebben besloten: met Ingang van 5 Maart a.s. op den openbaren weg in de kom der gemeente alle balspel te verbieden voot personen boven den 14-jarigen leeftijd. Schagen, 28 Februari 1933, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris. ROGGEVEEN. Het Hoofd van politie der gemeente Schagen brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat bij de op 1 Maart 1933 in werking getreden wijziging der Vuur- wapenwet 1919 algemeen het onbevoegd voorhanden hebben van vuurwapenen en munitie strafbaar is ge steld en dat ingevolge art. 1 der Vuurwapenwet 191ft in verband met artikel 1 van het Vuurwapenreglement alarmpistolen en soortgelijke voor bedreiging of afdrei ging geschikte voorwerpen in het algemeen onder vuur wapenen zijn begrepen. Art. 1, lid 2. van het Vuurwapenreglement luidt: „Onder vuurwapenen worden mede verstaan alarm pistolen en andere soortgelijke voor bedreiging of af dreiging geschikte voorwerpen, met uitzondering van die. welke geen loop of een kennelijk verkorten, geheel gevulden loop hebben, en welke zoodanig zijn ingericht dat zij enkel losse patronen van een kaliber niet groo- ter dan 6 m.M. kunnen bevatten, terwijl de ligplaats van die patronen en de gasuitlaat loodrecht staan op den loop of op de lengterichting van het voorwerp.'' Hoewel zij, die thans onbevoegd vuurwapenen, alarm pistolen en dergelijke en munitie voorhanden hebben strafbaar zijn, zullen tegen hen strafrechtelijke maatre gelen achtfrwege kunnen blijven, indien zij voldoen aan onderstaand bevel. BEVEL. Voornoemd Hoofd van politie beveelt aan leder, die, zonder daartoe bevoegd te zijn, alarmpistolen en dergelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwerpen (voorzoover niet vallende onder de uitzon dering in boven weergegeven bepaling omschreven) dan wel vuurwapenen, gaswapenen of munitie voorhanden heeft, deze vóór 15 Maart a.s. bij hem in bewaring te geven. De inlevering kan geschieden ter gemeentesecretarie. Bij die inlevering zal belanghebbenden gelegenheid worden gegeven om desgewenscht bij een daartoe aan gewezen ambtenaar schriftelijk of mondeling een ver zoek om machtiging tot het voorhanden hebben van het (de) betrokken vuurwapen (en) en (of) munitie ln te dienen. Nlet-naleving van dit bevel is. ongeacht de strafbaar* held van het onbevoegd voorhanden hebben zelf. straf baar met hechtenis van ten hoog3te twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. Schagen, 1 Maart 1933. Het Hoofd van politie voornoemd, J. Cornelissen. in het Schager fonds assureerden. Ofschoon men in deze den handel niet wilde belemmeren en aanvoer ders en koopers gaarne terwiile wilde zijn. was in deze toch noodig dat aan de reglementaire bepaling strenger de hand werd gehouden. Voorzitter deelde mede, dat voor vaarzen on de Paaschtentoonstelling het fondsgeld f3 bedroeg en dit bedrag eveneens tot 20 Mei gold voor vaarzen voor Amsterdam verkocht. Deze laatste termijn was met het oog op de concurrentie van elders wat ver lengd. De heer Joch. Blaouboer kreeg de noodige inlich tingen over het fonds, dat eon boer die thuis zijn koe verkocht f3.50 fondsgeld moest betalen. Deze '0.50 was een vergoeding voor de hulpkeurmeesters voor hun moeite. Hierna volgde sluiting. Naar men ons mededeelt, zal binnenkort door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen worden over gegaan tot het omhoogbrenccn van den snoorweg Den Helder—Amsterdam, tusschen K.M. 18.600 en 20.'50, het maken van een onderbouw voor dubbel spoor hij K.M. 19.500, van duikers en verdere bijkomende wer ken, in verband met een door de Provincie Noord- Holland ontworpen kanaal met daarlangs gelegen weg benoorden Schagen. De kosten hiervan worden geraamd op 1267.000.— 5-jarig bestaan Aideeling Oudere Dames „Lycurgus". Het was gisteren precies vijf jaar geleden dat de Gymnastiekvereniging „Lycurgus" uitgebreid werd mot een afdeeling oudere dames. Daar deze afdee- ling zich tegenwoordig in een blijvenden groei mag verheugen en de onderlinge geest zoo opgewekt mo gelijk is, was er alle aanleiding dit jubileum niet on opgemerkt te laten voorbijgaan. Op initiatief van eenige dames werd een plan ont worpen om den eersten oefenavond op eenvoudige en toch gezellige wijze te herdenken. Daartoe werd aan de zusterafdeelingen van de omliggende plaat sen een uitnoodiging gezonden om dezen f.efenavond bij te wonen en op te luisteren met een demonstra tie. De belangstelling overtrof alle verwachtingen! Toen omstreeks kwart over acht de voorzitter van „Lycurgus", de heer Knol, don avond opende, waren alle uitgenoodigde vereenigingen présant, nl. van Wieringerwaard, Barsingerhorn, Lutjewinkel, Win kel en Nieuwe Niedorp. Met inbegrip van de feest vierende afdeeling hadden ruim 90 dames van hun belangstelling blijk gegeven. In zijn openingswoord wees de heer Knol op het verheugende van een der gelijk jubileum en dankte hij de zusterverenigin gen voor haar spontane opkomst, en voor de bloe menhulde, waarmede elke vereeniging „Lycurgus" vergastte. Eenige vertegenwoordigsters spraken hun geluk- wenschen uit aan het adres van de jubileerende ver eeniging, waarna een aanvang gemaakt werd met het demonstreren van de verschillende afdeelingen. Met veel belangstelling werden de oefeningen, welké de afdeelingen successievelijk te zien gaven, aan schouwd en het hartelijk applaus dat zich steeds deed hooren, gaf ten duidelijkste weer de wederkee- rige belangstelling van elkanders vorderingen. Gedurnde den avond werd ook den inwendigm mensch niet vergeten, zoodat de tijd omvloog en het reeds kwart voor elf was toen de voorzitter van „Ly curgus" nog eens allen hartelijk bedankte voor de belangstelling en het gebodene. daarbij den wensch uitsprekende, dat dergelijke bijeenkomsten zich mo gen herhalen. De heer Jb. Kaan, voorzitter van „Olympia", Wie ringerwaard, sprak namens alle aanwezigen woor den van dank tot „Lycurgus", voor de hartelijke ont vangst. De damesafdeeling mag met voldoening op dezen avond terugzien. Het heeft van enkelen ontzettend veel tijd gevergd, voordat alles tot in de puntjes ge organiseerd was, doch zij hebben eer van baa.* werk gehad. Er komt deze dames daarvoor een speciaal w-.rd van dank toe, evenals B. en W„ Gemeente architect. Schoolhoofd, Conciërge en Commissie Muziektuin, voor allerlei toestemmingen en tegemoetkomingen, welke bijdroegen tot het slagen van den avond.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2