Nieuwe Leerlingen Dr. Col ij n spreekt Een millioenenwerk Autobus te water Ouderavond 0. L. school Westerland Gestoorde fascistenvergadering De schatten van een antiquair Afgrijselijk bloedbad Marktberichten. Advertentiën. Aangifte Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, te Wieringen. Geen persoonlijke ongelukken. Vermoedelijk deiect aan de stuur inrichting oorzaak. Hedenmorgen om 7 uur heeft op de Menlsweg, bij de Zandvenne. juist voor de boerderij van den heer Bruin een auto-ongeval plaats gevonden. Een autobus, bestuurd door den chauffeur D. Leeuwenkamp, welke de post had gehaald van Dirkshorn en die als gewoon lijk naar Schagen moest worden gebracht, kreeg een defect aan de stuurinrichting en reed pardoes in de langs den weg loopende sloot. Door brekend glas werd de chauffeur aan drie vingers gewond. Er zaten geen passagiers in de bus. De autobus ont wortelde een boom. waardoor spatbord, lantaarn en motorkap zwaar werden beschadigd. De chauffeur, die begrijpelijker wijze zeer was ge schrokken door dit hem overkomen ongeval, deelde ons mede, dat het hem. ondanks alle gedane pogingen niet kon gelukken de bus op den weg te houden. Het stuur rad kon hij niet meer omkrijgen. Toen we bij de plaats van het ongeluk een kijkje na men. brandde het stoplicht nog. De heer Leeuwenkamp vergat zijn plicht niet en bracht met een geleende fiets 't allereerst de post naar Schagen. Zoo liep dit ongeluk gelukkig alleen met materieele schade af. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Geertje, dochter van Dirk Koning en Dleu- wertje Mars. POLITIE. Gevonden: een handbeschermer; een vulpotlood. Verloren: een handtasch. UiT DE OMGEVING NIEUWE N I F. nn II p We kunnen reeds melding maken dat we hier voor Zondag 5 Maart ln de tooneelzaal van den heer Kossen een buitengewone film te zien zullen krijgen. Een film werk, zoo grootsch van opzet, met prachtige ballets enz. waar niet minder dan de groote filmartist Hans Albers ln optreedt, bekend uit de film „F. P. 1 antwoordt niet". Zie verder advertentie. WIERINGEN Aanbesteding Zuiderzeewerken. Op Woensdag 15 Maart 1033, des voormiddags te 11 uur, zal door den Directeur-Generaal der Zuider zeewerken, onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, in het gebouw der Zuiderzeewerken to 's Gravenhage, Zeestraat 102. worden aanbesteed: het aanleggen van pl.m. 18.7 K.M. gewalste wegen in de Wieringermcer. Raming f200.000.—, bestek No. 193 Z.W. De broodprijzen zijn alhier verhoogd met Ingang van heden en wel wittebrood van 18 tot 20 cent en tarwe brood van 14 tot 15 cent per 800 Gram. Arbeidsbeurs Wteringen. Geplaatst van 2229 Februari 1933 30 grondwer kers, 6 landarbeiders. Staan nog ingeschreven als geheel werkloos zijnde: 53 grondwerkers, 5 loopjongens, 10 machinisten, 1 vuurwerker. 1 waker, 3 ploegbazen, 6 stokers, 7 bak schippers, 15 timmerlieden, 1 electriciën, 1 kok, 1 bankwerker. En nog ingeschreven als gedeeltelijk werkloos zijn de: 53 grondwerkers, 1 opperman, 1 metselaar. Als werkzoekende ingeschreven: 1 waterbouwkun dig-teekenaar; 1 dienstbode. Op Wieringen kan nog geplaatst worden: 1 huis houdster, 1 kappersbediende. Buiten Waringen kunnen nog geplaatst worden: Mannen: bekwame soldeerders in de rijwielindu strie, pl.m. f30 per week; bekwame framehouwers in de rijwielindustrie, pl.m. f30 per week; markiezen maker, grondig bekend met het maken, stellen en herstellen van markiezen met metalen geraamte, voor winkelpuien, enz.; halfwas of bekw. forceur, speciaal voor ijzerwerk; 2 bekw. tricotwevers, b. m. de bedie ning van rondstoel, f30 per week; bekw. offsothdruk- ker (ongeorg.) voor dadelijk, voor vast, loon nader overeen te komen; bekw. kleermaker-grootwerker (hcoren- en daraeskleeding) voor dad., 60 ct por uur CA.O- Vrouwen: 2 kamermeisjes, hotel, 18—25 jaar, voor 1 April, moeten als zoodanig gewerkt hebben, f 40 per maand, inwonend, plus fooien; 2 keuken-werk meisjes, hotel, 18—25 ianr, voor 1 Anril, moeten als zoodanig gewerkt hebben, f40 per mnd., inwonend; buffetjuffrouw, hotel, on<reh., niet te jong, b. m. het linnen werk, voor 1 April, salaris nader overeen te komen', huis.'uffrouw, hotel, goed hekend met het werk, f40 per maand, inwonend; koffiejuffrouw, ho tel, b. m. het vak, ongeh., hoven 25 jaar. voor 15 Maart, 30 p. mnd., inwonend, alles vrij; assistentc- huis-buffetiuffrouw, hotel, nie1 te jong, b. m. het vak, f 15 per week, uitwonend; dienstbode, boven 18 jaar, zelfst. kunnende koken en netjes werken, f25 per maand pl. kost en inwoning. P.G.; huishoudster op boerderij; winkeljuffrouw, manufacturen-confectie, niet boven 24 jaar. b. n. dimeshoedenvak en eenigs- zins naaien, P.G. of G.G.; meid-huishoudster, leeftijd 4050 jaar goed kunnende koken, N.-H., flink loon pl. kost ei> inwoning. In bovengenoemde school werd j.1. Woensdagavond een Ouderavond gehouden, welke door ruim 50 dames en heeren werd bezocht. Gezien de opkomst, is de be langstelling nog grooter dan de vorige maal, waaruit is af te leiden dat de ouders het nut der Ouderavon den inzien. Namens de Oudercommissie werd deze avond ge onend door den voorzitter der commissie den heer J. A. Siesling. We moesten maar afwachten of de be langstelling goed zou zijn en dit blijkt mede te val len. Spr. brengt de aanwezigen dank voor de geno men moeite hier hoen te komen. Vervolgens is het woord aan den heer N. H. Cor nelissen, hoofd der school. Ook deze brengt woorden van dank voor de groote opkomst. Dit bewijst dat de ouders belang in het werk hunner kinderen hebben. Dezen avond staat in het teeken van den overgang. Met 1 April is de tijd daar weer voor. Nu is het tijd om het werk der kinderen nog eens extra na te gaan De tijd van overgaan is voor de kinderen, de ouders en ook voor het personeel niet altijd even aange naam. Er zijn n.1. kinderen welke niet overgaan. Dit is ook voor het personeel uitermate vervelend, vooral als het kind het zich erg aantrekt. Wij dienen als onderwijzend personeel het onderwijs zoo hoog mo gelijk op te voeren. Zitten blijven is dan ook soms beter clan overgaan voor het kind. Spr. noemt een voorbeeld, hoe vorig jaar uit één klas van 17 meisjes 8 bleven zitten. Vorig jaar hadden zij een gemiddeld cijfer van 23 en nu 79. Dan is zitten blijven dus zeker veel beter. Vervolgens werden door den secretaris, den heer C. Omis de notulen gelezen van de vorige bijeenkomst. Deze worden na gelezen te zijn onveranderd goedge- Keurd. Vervolgens geeft mej. Langedijk een lezing over; „Het Leesonderwijs" in het le leerjaar. Van verschil lende methodo's wordt verteld, van Hoogeveen's lees methode. Deze lezing gaf een zeer duidelijk beeld hoe het begin lezen wordt bijgebracht. Het applaus wat mej. Langedijk in ontvangst had te nemen, gaf wel bewijs dat h^t gezegde insloeg. De heer Cornelissen gaat de moeilijkheid nog eens na wat in de eerste klas is te overwinnen en zegt na mens alle aanwezigen mej. Langedijk dank voor haar gegeven uiteenzetting Vervolgens leest de heer Cornielje een verhaaltje over een schooljongen, genaamd „Een bof", wat aan dachtig wordt beluisterd. Het werd geestig verhaald en gaf tevens een beeld van echte jongensstreken. Aan het slot boft nikkers (wat de hoofdpersoon er in was), vandaar den titel. Hierna volgde pauze, in welken tijd het werk der kinderen werd nagezien. Don aanwezigen werd een kopje thee gepresenteerd do^r mevr. Cornelissen, wat zich begrijpelijk goed liet smaken. Na de pauze hield de heer Siesling een voordracht over vogelbescherming in verband met de jeugdop- voeding. Deze lezing was zeer interessant en tevens leerzaam. Den heer Siesling wordt ook dank gezegd voor deze mooie voordracht. De rondvraag leverde niets op, waarna de heer Cor nelissen een dankwoord zegt voor allen welke heb ben medegewerkt tot het slagen van dezen avond. De aangekondigde vergadering van den Wieringer bestuurdersbond. welke op jl. Woensdagavond in café Scheltus was uitgeschreven, en waar als spre ker zou optreden H. Lindeman, van het N.V.V., is wegens gebrek aan belangstelling niet doorgegaan. HARENKARSPEL DIRKSHORK. De uitgestelde verloting van de V.A.R.A. wordt nu gehouden met haar Propagandaavond en belooft een succes te zullen worden. Medewerking verleent de Ar- belderszangvereeniging „Pieter Jelles" te Winkel. Voor verdere bijzonderheden zlo men de advertentie ln dit nummer. H E F. R H V n n W 4 A R Voor het alhier te houden muziekconcours op 25 en 28 Mei, door den Westfrieschen Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen, waarbij de plaatselijke verecniging H.U.GO. als gastvrouw optreedt, werd door het Gemeentebestuur welwillend het Gemeente lijk Sportterrein ter beschikking gesteld. Z IJ P E T ZAND. Algem. vergadering van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantielcolonles, afd. 't Zand, gehouden op Dinsdag 28 Febr. 1933. De voorzitter Dr. Oterdoom opent met woorden van welkom, zijn spijt over de miserabele slechte opkomst uitdrukkend. De notulen der alg. verg. van 24 Febr. 1933 worden hierna door den secretaris, den heer Elzer gelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder de nu volgende Ingekomen stukken is een schrijven over een uitgezonden kind waarvoor tweemaal verlenging van de verpleegperiode Is gevraagd. Tevens wordt een schrijven behandeld waarin wordt medege deeld dat de abonnementsprijs van het maandblad van het Centr. Gen. genaamd Het Hoefijzer, van f 1 tot f 0.60 per jaar ls verlaagd. Ook kwam nog een aanbeveling In voor de nieuwe film getiteld „Het Paradijs der kinderen" ln. Alle ingek. stukken leveren weinig stof tot discus sies op. De vertooning van de film wordt dit jaar niet noodig geoordeeld. Uit het hierna volgende jaarverslag vernemen wij dat dit jaar slechts oen kind is uitgezonden, met een to taal aantal verpleegdagen van 63. Het aantal leden liep terug van 63 tot 51. Onder dank aan den samensteller voor de juiste weergave wordt hierna genoemd jaarver slag onveranderd goedgekeurd. Hierna rekening en verarT. woordlng door den penn. De ontvangsten over 1932 bedroegen tot f 117.91 terwijl de uitgaven bellepen f 62.76, zoodat een batig saldo van f 55.15 werd geboekt. De rekening, nagezien door de heeren Oterdoom, Swan en Schrieken wordt hierna onder dank goedgekeurd. Bij de nu volgende bestuursverkiezing worden de beide aftredende heeren Oterdoom en Swan bij accla matie herkozen. Beiden namen hun herbenoeming aan. De heer Elzer dankt hierbij den voorzitter voor zijn hulpvaardigheid alsmede mevr. Oterdoom voor de vele tijdopofferlng die deze zich steeds voor de afd. ge troost heeft. Bij de nu volgende rondvraag informeert de heer Swan of er thans nog kinderen zijn die uitgezonden moeten worden. Geantwoord wordt van tot op heden niet. Op een desbetreffende vraag van denzelfde deelt men mede dat het thans verpleegde meisje, afgezien van eventueele onvoorziene omstandigheden op 14 Maart a.s. weer thuiskomt. Hierna sluiting. BURGERKRIJG. NUT EN VOLKSONDERWIJS. Dinsdagavond had een gecombineerde propaganda avond plaats van het Nutsdepartement „Burgerbrug" met het „Volksonderwijs" in de zaal van den heer P. Langedijk alhier, met medewerking van Daan Pool. De opkomst was niet alleen bevredigend, doch zoo groot, dat de zaal zoo goed als geheel bezet was. De oorzaak hiervan zal wel grootendeels mede te danken zijn aan het optreden van den gevierden humorist Daan Pool. Na de opening door den voorzitter van het Volksonderwijs, den heer P. de Heer, die ln zijn ope ningswoord allen hartelijk welkom heette en tevens den wenach uitte, dat 't niet alleen een avond van ge not en vreugde, doch tevens een zeer leerzame avond mocht zijn, verkreeg de heer Smelik, onze hoofdonder wijzer, het woord, die ons in zijn propaganda-rede een zeer duidelijk beeld gaf van de strekking van het open baar onderwijs. Een en ander werd door hem op zeer aangename en verdienstelijke wijze uiteengezet Voor de rest van den avond waren we geheel aange wezen op hetgeen Daan Pool ons zou bieden. We kun nen al wel direct verklappen, dat 't in één woord schit terend was. Gezien 't vele optreden van hem ln onze directe omgeving met 't altijd verwonderend succes, zullen we, waar haast elkeen hem al eens of meermalen op de planken heeft gezien en gehoord, ons niet ln fi nesses over z'n repertoire openbaren. Genoeg zij ver meld, dat hij op de hem geëigende manier 't publiek geheel voor zich had. Er is gelachen dat 't een lieve lust was en willen er tevens nog aan toevoegen, dat buiten de humor, de meer serieuze nummers door hem met groot talent werden voorgedragen. Kortom, hij heeft alweer deen bewijzen, dat er voor ons en onze omgeving een roep naar hem uitgaat met 't parool: „er bestaat maar één Daan Pool en dat ls h Ij van de Oudesluls". Nut en Volksonderwijs kunnen met zeer veel genoegen terugzien op een avond als dezen. BARS1NOERHORN KOLHORN. Dinsdagavond hield het departement Kolhorn van het Nut van 't Algemeen haar jaarlijksehen damesavond, waaraan ditmaal een bijzonder cachet gegeven was door het a.s. vertrek van haar voorzitter, den heer Warde naar naar Schagen. De heer Wardenaar werd bij monde van verschillende sprekers gehuldigd voor al hetgeen hij gedurende zijn ruim tien jarig verblijf op Kolhorn voor ons dorp en ln het bijzonder voor het Nut gedaan heeft Speciaal werd er de nadruk op gelegd, dat hij geduren de al dien tijd de nutsbibliotheek beheerd en daarbij be langrijk uitgebreid en gemoderniseerd heeft. Vanwege het Nut werd den heer en mevr. Wardenaar een fraaie bloemenmand aangeboden. De groote zaal van het concertgebouw te Amsterdam tot op de laatste plaats bezet. Voor de Centrale Klesvereeniging „Nederland en Oranje" te Amsterdam heeft gisteravond Z.E. Dr. A. Oolijn In de groote zaal van het Concertgebouw, welke tot op de laatste plaats bezet was, een rede gehouden naar aanl. v. het antl-revolutlonnair verkiezingsmani fest Bij zijn verschijnen voor de sprekerslessenaar werd hem een ovatie gebracht. Met betrekking tot dit manifest zeide spr., dat een eerste eisch ls, dat er harmonie kome tusschen de tota liteit van het Nederlandsch volksinkomen en de pu blieke uitgaven- Deze eisch ls van beteekenis. omdat de gevestigde verhouding van het oogenblik niet kan wor den voortgezet- Wij moeten naar een verlaging van de uitgaven, waarbij men in de eerste plaats het probleem der werkloosheldsuitkeeringen onder de oogen zal heb ben te zien. Spreker betoogt verder, dat het gezag der Overheid de laatste kwart eeuw belangrijk heeft Ingeboet. Nie mand is in dezen vrij van schuld, maar is een soort van gemakzucht geweest wat betreft het scherp optre den tegen kleine afwijkingen. Maar de som van kleine afwijkingen is een groote afwijking, getuige hetgeen in Indië is gebeurd. Men zal, wanneer men de invloeden, die aan dit ge beuren ten grondslag ligt, onderkent, ook deze met kracht moeten weerstaan. Het is echter niet voldoende om een „halt!" te roepen, er moet ook een „terug!" op volgen. Terug naar het begin. Verschillende passages uit de rede van dr. Colljn worden door de vergadering met een krachtig applaus onderstreept Ook toen hij uitgesproken had had hij geestdriftige bijvalsbetuigingen in ontvangst te nemen. De tweede spreker van den avond was Prof. dr. J. Waterink, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. Politie ontruimd met geweld de zaaL Woensdagavond zou in het Kegelhuis over het spoor te Hilversum ene fascistische vergadering wor den gehouden, uitgaande van den Alg. Ned. Fascis- fenbond te 's Gravenhage. De entrée was bepaald op 25 cent. Verschillende communisten, O.S.P.'ers, so cialisten en werkloozen zagen echter kans via zij deuren gratis binnen te komen. Dit gaf aanleiding tot onordelijkheden. Toen de indringers bovendien nog de Internationale aanhieven achtte de politie het raadzaam, de vergadering, welke nog niet was aan gevangen, niet te laten doorgaan en met gummistok ken werd de zaal ontruimd. Ook buiten waar veel publiek aanwezig was, werd van den gummistok ge bruik gemaakt. De communisten zijn hierop naar een zaal in de Heerenstraat gegaan, waar zij een protestvergade ring hielden. Den geheelen avond was het in de omgeving van de Heerenstraat zeer druk, doch een uitgebreide po litiemacht wist verdere wanordelijkheden te voor komen. Verrassende ontdekking bl] een afbraak te Rome. Gonden manten en edelstee- nen. Te Rome werd een dezer dagen bij de afbraak van een huis in het hart van de stad, een verrassende ont dekking gedaan. Bij het neerhalen van een der mu ren werden n.1. verscheidene in couranten gewikkel de pakketten gevonden, welke belangrijke hoeveel heden gouden munten, sieraden en edelsteenen bic ken te bevatten. De munten zijn deels Italiaansche, Fransche en Belgische geldstukken uit de 2de helft van de 19e eeuw, maar er bevond zich in een der pakketten ook een collectie Byzantijnsche, Romein- sche en vroeg-Italiaansche muntstukken van groote numismatieke waarde. De totale waarde van de 19e eeuwsche goudstukken bedraagt ongeveer 200.000 Lire, do archaeologische waarde van de overige is nog niet uitgemaakt De couranten, waarin een en ander verpakt was, zijn uit het jaar 1888. Dit is reeds de derde maal, dat er in deze omgeving dergelijke vondsten zijn gedaan, maar deze laatste is ongetwijfeld de belangrijkste. Het is intusschen gebleken, dat dit huis met zijn verborgen schatten omstreeks 1888 bewoond werd door een antiquair. Het is mogelijk, dat deze zijn privé-hezit, op deze manier bewaard heeft. DE DUITSCHE MARGARINE. Anto met 1000 Kg. bult der douane. Nabij de Maasbrug te Roermond werd door belas tingambtenaren een gepantserde vrachtauto van ze keren J. uit Brunssum aangehouden. Toen de chauffeur op de eerste sommatie der amb tenaren niet stopte, wierpen deze zware spijkerplan ken op den weg. Op korten afstand hiervoor stopte de wagen. Met assistentie van inmiddels gewaar schuwde politie werden de drie inzittenden aange houden en werd de auto met 1000 K.G. Duitsche mar garine in beslag genomen. KIND DOOR AUTO GEGREPEN. Bestuurder reed door. Het achtjarig zoontje van den heer Kollen te de Krim werd gisterenmiddag door een auto gegrepen en overreden. Het ventje bekwam ernstige verwon dingen aan hoofd en lichaam. Zijn toestand is zorg wekkend. De auto is na het gebeurde doorgereden. Een onderzoek wordt ingesteld. UIT ONZE OOST Volwassenen en zuigelingen met een kapmes gedood. Blijkens van den Resident van Palembang ontvan gen telegrafisch bericht heeft een zekere Leiman in üoesoen Bakoeng, in de onderafdeeling Ügan Ilir, zijn woning in Duesang verlaten met een zwaar kap mes. Op drie plaatsen op een onderlingen afstand van meerdere kilometers op Talang Pondoks heeft hij 12 personen, blijkbaar gedeeltelijk in den slaap, met zijn kapmes afgeslacht. In de eerste pondok heeft hij een vrouw en 4 jonge kinderen allen gedood, in de 2de pondok moeder en zoon gedood, terwijl de vader zwaar gewond heeit kunnen vluchten, in de 3de pondok zijn man, vrouw en twee kinderen allen gedood en in de 4de pondok is een man licht gewond. Onder de gedoode kinderen bevonden zich verschil lende zuigelingen. De dader werd aangetroffen in een boom, in de nabijheid van Doesoen Bakoeng en al daar gearresteerd. De reden van de misdaad is onbekend, de dader heeft blijkbaar nog meerdere pondoks bezocht, doch I deze warea ledig ln verband met de poeasa. 1 De Cokesfabiiek der Staatsmijn Maorits za) worden uitgebreid. Uit Heerlen wordt bericht, dat de reeds lang bij de directie der Staatsmijnen bestaande plannen om de co- kesfabrlek van de mijn Maurits uit te breiden, zullen werden verwezenlijkt. Deze uitbreiding zal bestaan uit da bijbouwing van 150 retorten. Vulling, verbrandings proces en ledigmaking van de retorten bedraagt 24 uur. De batterij wordt van boven af bediend door een vullingswagen, die dus alle retorten samen in 24 uur achtereenvolgens van vulling voorziet, zoodat thans dag en nacht, ook 's Zondags, aan de cokesoven Continu bedrijf zal geschieden. In verband met bovenstaand bericht heeft het Lim- burgsch Dagblad zich om nadere inlichtingen tot de Staatsmijnen gewend. Daarbij bleek dat inderdaad plannen bestaan tot uitbreiding van de cokesovens van de staatsmijn Maurits. Een definitieve opdracht is echter uog niet gegeven. Het ligt echter in de bedoeling het werk zooveel mogelijk aan de Nederlandsche industrie te gunnen. SCHAGEN, 2 Maart. 13 paarden f 150—350; 7 geldekoeien, mag. f 80—120; 43 idem, vctto f 120—190; 12 kalfkoeien f 120-180; 341 nucht- kalveren f310: 191 overhouders f814; 7 varkens, mag. f 10—20; 16 idem, vette, per Kg. f0.23 -0.30: 95 biggen f 6—10; konijnen f 0.50—1.75; kippen (0 75—1 95 E IERVEILING SCHAGEN. 2 Maart. Aangevoerd zijn 130'partijen 125.000 stuks kipeieren; 6 partijen 2300 stuks eendeieren. De prijs liep van kip eieren van f 2.103. eendeieren f 1.80—2.20. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nummer van a.s. Zaterdag. DEN HELDER. 1 Maart Afgeslagen gem. vischhal: door haringsvisschers: 441 tal haring per tal f 4.904.20, 30 kisten kleine haring per kist f 8.50—7, 350 Kg. gekookte garnalen per Kg. 3224 cent; scharren per kist f 3.502.25. WARMENHUIZEN. 1 Maart Aangevoerd: 8900 Kg. roode kool le kw. f 3.104; 2e kw. f 1.202.30, 2200 Kg. gele kool le kw. f 2.40 2.70. 2e kw. f 1.80—2.20. 33700 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60. 1075 Kg. uien f 1.60—1.80, drielingen f 0.80, grove uien 1 1.70. NOORDSCHARWOUDE, 1 Maart Aangevoerd: 17000 Kg. uien f 11.50, drielingen f 0.90 1, grove uien f 1.10—1.30, 1500 Kg. kroten f 0.60. 25300 lig. roode kool f 1.50—3.50. doorschot f 1.30—2.50, 190200 Kg. D. witte kool f 0.60, 15700 Kg. gele kool f 1.40—2.10, doorschot f 1.20, taaie gele f 1.402.70. Doorgedraaid: 1500 Kg. bleten. 128600 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Maart. Aangevoerd: 22000 Kg. roode kool f 2.104.10, n f 1.80 —3.50. 34000 Kg. gele kool f 0.90—2. H f 0.90—1.70. 93000 Kg. D. witte kool f 0.60-0.70, 30000 Wg. uien f .80—1.50, drielingen f 0.801.10. grove uien f 0.801.30, 1500 Kg. peen f 1.40—1.60, 6100 Kg. bleten f 0.60. AMSTERDAM. 1 Maart Zeeuwsche bonten f 1—1.60, bl. f 11.60, bl. eigenh. f 0.700.80, eigenh. f 0.700.80, bl. poters f 11.10, bonte poters f 11.10, Bevelanders f 0.901, IJpolder eigenh. f 0.700.80, bl. eigenh. f 0.700.80, eigenh. poters f 0.50 0.75. Bevelanders f 0.901. Andijker blauwen f 1, Noordh. eigenheimers f 0.700.80, bl. eigenh. f 0.70 0.80. Anna Paulowna zand f 1.501.75, Beverw. zand f 1.501.75, Hilleg. zand f 1.50—1.75, Drentsche eigenh. f 1.50—1.80, Flakk. eigenh. f 0.901, eigenh. poters f 0.70 —0.80, Spulsche eigenh. f 0.901, eigenh. poters f 0.70 —0.80 per 70 Kg. AMSTERDAM, 1 Maart Ter veemarkt waren aangevoerd: 284 vette kalveren, le kw. 5662 ct., 2e kw. 4656 ct„ 3e kw. 3644, per Kg. levend gewicht; 80 nuchtere kalveren f 25. 420 varkens vleesohvarkens 90110 Kg. 3637 ct., zware var kens 3436 ct., vette varkens 3234 ct per Kg. slacht- gewicht. Heden overleed le St. Maar- tensvlotbrug, geheel onverwachts, onze beste Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer J. van Lente, Wedn. van Aagje Bakker, in den ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam. T. de WAARD. Hazepolder, Zijpe, 1 Maart 1933. Heden overleed, geheel onver wachts, onze beste Zwager, Oom en Pleegvader, de Heer J. van Lente, Wedn. van Aagje Bakker, in den ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, Wed. M. BAKKER en Kinderen. St. Maartensvlotbrug, 1 Maart '33. De aangifte moet geschieden vóór 15 Maart a.s., bij het Hoofd der School den heer G. VAN STEEN BERGEN, Hofstraat 27, Den Oever of bij den heer 0. DEEN, Koning straat 31, Hippolytusboef. De nieuwe leerlingen moeten vóór 1 Juli 1933 6 jaar zijn. HET BESTUUR. TE KOOP: pond Uienzaad. R. BIJPOST Wz.. Sint Maarten.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3