De Flirt Marktberichten. Uitsluitend verkrijgbaar In de orenje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabt. h 10 ch. Onze landelijke ruiters te Dortmund Nederland's cours. succes in het springcon- Gisteravond hebben op het springconcours L. te Dortmund, waar de landelijke ruiters uit Nederland Rijnland en Westfalen op het oogenblik kampen, de Hollanders successen geboekt. Het concours had grootc belangstelling getrokken Het vrij ingewikkelde parcours ging over 12 hin dernissen, waarvan de hoogste 1.20 M. hoog was. Schulte van Westfalen won met Betty zonder fou ten in 74.2 seconden; een uitstekende tweede was J. Roerdink met Lies (Nederland) nu! fouten in 78.1 sec. Beide andere prijzen vielen ten deel aan West falen, eveneens zonder fouten in 82 sec. en 83 sec. Op de vijfde plaats eindigde onze landgenoot B. Mensink met Krielie. Hij legde het parcours zonder fouten af, doch kreeg jammer genoeg IK tijdfout. Een zeer goede verrichting gaf ook D. J. Melleraa met Woelwater in 79.3 sec. en vier fouten. Het publiek was zeer geestdriftig en heeft de win naars hartelijk toegejuicht De veelzijdigheidsproef. De veelzijdigheidsproef wordt door Westfalen met een gering verschil op Nederland geleid. Er blijkt echter nog een kleine kans te zijn, dat Nederland nog op de eerste plaats zal komen. Het beste drietal van Westfalen heeft thans met 2,8 punten de leiding, gevolgd door Nederland dat met 3.5 en 5,2 punten de tweede en derde plaats inneemt. Daarna komt de tweede ploeg van Westfalen met 5,8 punten en Rijn land met 6.4. Het tweede drietal van Rijnland is uit geschakeld. Men ziet dus, dat de strijd bijzonder spannend is. Van den uitslag is er nog weinig te zeggen. In ieder geval merkt men uit deze cijfers,datonzelandgenooten zich tot nu toe uitstekend hebben gehouden. Nobile ernstig ziek Zijn toestand kritiek. Uit Moskou, 3 Maart. In het Kremlin-hospitaal althier is de bekende Italiaansche Noord pool-onder zoeker, generaal Umberto Nobile, gisteravond aan een acute blindendarmontsteking geopereerd. De toestand van generaal Nobile baart groote zorg. Zijn temperatuur is wel is waar niet hoog, doch hij is zeer zwak, daar do appendix voor de verwij dering gebarsten is. Russische doctoren wijden hun zorg aan Nobile, die hier sedert verleden jaar als idviseerend inge nieur werkzaam is aan de Russische luchtschipfa- briek. Generaal Nobile, wiens luchtschip, de „Italia" in Mei 1928 in het ijs van de Noordpool is vergaan, was ook aan boord van het Sovjetluchtschip „Udarnik toen dit eenige maanden geleden op zijn eerste reis van Leningrad naar Moskou in een hevigen storm geraakte en een noodlanding moest uitvoeren. Slechts door de groote tegenwoordigheid van de be manning werd toen verhinderd, dat het luchtschip tegen den grond te pletter sloeg. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. GEVECHTEN IN MAROKKO. Tusschen de Fransche troepen en de opstandelingen, die zich in onherbergzame deelen van het Atlas-ge bergte hadden teruggetrokken, hebben hevige gevech ten plaats gehad, waarbij drie Fransche officieren en eenige manschappen zijn gesneuveld. Ook aan de zijde der opstandelingen zijn verschei dene dooden en gewonden. Het gevecht ontstond, toen een deel der opstandelingen, dat door Fransche troe pen was omsingeld, trachtte door te breken. De leiders der opstandelingen worden door een aan tal beroeps-oproermakers aangemoedigd tegenstand te bieden aan de Franschcn en zij bedreigen die leiders die een onderwerping aan het Fransche gezag In over weging zouden willen nemen. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN DUURT VOORT. Uit IJmuiden, 3 Maart: De onderhandelingen, die sedert eenigen tijd door de bij het conflict in het visscherijbedrijf te IJmuiden betrokken partijen en onder leiding van burgemeester Rambonnet als bij zonder bemiddelaar werden gevoerd, zijn heden be ëindigd zonder eenig resultaat te hebben opgeleverd. Dc staking duurt derhalve onveranderd voort. Landru de vrouwenmoordenaar Een griezelige vondst. Gaat de geschiedenis van Landru, den moordenaar van elf vrouwen en van den veertienjarigen zoon van een van haar, weer worden opgerakeld? Bij het opbre ken van het huis naast dat, waar Landru jarenlang heeft gewoond, heeft men onder den vloer van de keu ken het geraamte gevonden van een vrouw, waarvan de prachtige tanden nog vrijwel ongerept waren. Drie van Landru's „verloofden" waren jonge vrouwen tusschen 25 en 30 jaar en van eene, zijn keukenmeid, Is tijdens het geruchtmakende proces verteld, dat zij zulke mooie tanden had. Het huis, waar de griezelige vondst Is ge daan, heeft jaren lang leeg gestaan; mevrouw Landru want er is een wettige mevrouw Landru, woont nog In de kleine woning daarnaast, die Landru's eigendom wa? Tijdens de eerste dagen van den oorlog heeft Landru zijn vrouw verlaten; hij heeft toen geleefd van rwendei en het geld zijner verloofden. Het huis waar nu het geraamte is gevonden, is tot 1925 bewoond geweest door een oude vrouw van slechte reputatie. Zij hield een winkeltje en een klein cafeetje, dat door een ongunstig publiek werd bezocht. Zij kende Landru en de vraag Is gesteld of de moor denaar, die over een kleinen vrachtauto beschikte, soms de lijken van zijn slachtoffers kan hebben begraven ln het tuintje achter het café. Want wel Is er tijdens de behandeling van het proces beweerd dat Landru de lij ken verbrand heef in het keukenforunis van het vil laatje, dat hij te Gambais, dicht bij Versailles, bezat bewezen is dit echter niet. De politie zal nu in den tuin van het café een onderzoek instellen. De caféhoiidster, een oude vrouw, is een jaar na Landru's terechtstelling krankzinnig gestorven. SPORT. ANNA PAULOWNA. Offldeele mededeellngen B.K.C. Voor de competitie speelt aa. Zondag alleen het derde elftal om twee uur thuis tegen H.R.C. 8. Het officieel orgaan van den Noordhollandschen voet balbond schrijft over den proefwedstrijd op ons terrein het volgende: De B.K.C.-speler M. van Teulingen Hz., die als reserve meespeelde, zorgde voor een verrassend goede partij voetbal, en was niet de minste van hetgeen de achter spelers presteerden. Verder schrijft het officieel orgaan, dat de regeling van dezen dag bij de vereeniging B.K.C. keurig in orde was. Hebben we het dan met het weer slecht getroffen; een voldoening is het voor de moeite en kosten, dat we toch met dezen wedstrijd bij het bondsbestuur eer hebben behaald. WIERINGEN. Voetbalnieuws voor a.s. Zondag: Held. Boys 1Succee III. Vertrek 10 uur. Nagekomen Berichten. W 1 E ni N G EN Vrijdagavond hield de bekende filmoperateur Joris Ivens voor de vereeniging van Zuiderzeepersoneel „T. O.V." een lezing over Rusland, in hotel de Haan. Ir. Ringeling sprak een woord van welkom tot de aan wezigen en hoopte, dat het een leerzamen avond mocht zijn. De heer Ivens besprak hierna de toestanden in Rusland over den afgeloopen en tegenwoordlgen tijd, de revolutie en daarna de wederopbouwing. Dit alles werd toeglicht met films. Wij kregen te zien de film Arsenal, waarin de roode troepen door witte gardisten werden verdreven. Verder een film, waarop men de geweldige Industrieën kon bewonderen. Verder besprak de heer Ivens de geweldig moeite die het gekost had, de z.g. nomaden in Rusland tot mensch te maken en ze daarna in een industrie-centra aan 't werk te stellen. Ook de filmkunst bespiak hij. Zij leggen zich in het bijzonder toe, de klankfUm tot een goed geheel te krijgen. Vandaar dat wij een deel uit de film Tomm te zien krijgen. Deze film is nog maar alleen vertoond in de Volksunlversteit te Rotterdam. Deze film gaf een goed beeld te zien, hoe alles in het werk gesteld wordt, de dramatische gedeelten goed ten uitvoer te brengen. Ook bevatte dit deel prachtige momentropnamen. Kortom, wij kregen een goeden In druk der Sovjet-Unie, hoe het daar gaat Over 14 dagen hoopte de heer Ivens nogmaals een rede te houden over zijn persoonlijke ervaring, aldaar opgedaan, daar hij er een jaar heeft gewerkt als film operateur. Hij heeft daar met verschillende personen gesproken en hoopt hierover dan Iets te vertellen. Daarna besluit de heer Ivens zijn rede. De heer Ir. Ringeling dankt den heer Ivens en hoopt dat de avond leerzaam Is geweest en het blijkt dat de vereeniging behalve voor pleziermaken ook voor deze avonden vatbaar is. Wij gingen huiswaarts, dankbaar voor hetgeen wij gezien en gehoord hadden over Rus land. HE E RH ÜGOWAARD Vrijdagavond werd in de zaal van den heer Rus voor de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en de Coöperatieve Graanmalerij „De Goede Verwach ting'' de film „De Groote Gedachte" vertoond. De heer Schroder, voorzitter..van „De...Goede Ver wachting" opende de bijeenkomst; Hierna was het woord aan den inleider. De groote gedachte, aldus spr., is de coöperatieve gedachte. Coöperatie beteekent samenwerking. Deze samenwer king heeft bij onze coöperaties ten doel: de welvaart van den boerenstand. Bij onze coop. is in en uittre den van leden mogelijk, maar de leden zijn voor een klein bedrag aansprakelijk. We kennen in den land bouw verschillende coöperaties: coöperatieve aan- koopvereenigingen, productievereenigingen, verecni- gingen op het gebied van afzet en boerenleenbanken Het centraal-bureau, waarvoor de film is gemaakt, is een coop. aankoopvereeniging. Het eerste voorbeeld van een coöperatie is de eigen winkel van de arme wevers in Rochdale uit 1844. Deze beweging kwam tot grooten bloei, naar men zegt door de volgende oorzaken: 1. De contante be taling; 2. de verdeeling van de winst. Na een halve eeuw in 1896, kwam de eerste coöperatie in Neder land, vooral door toedoen van den burgemeester van het Overijselsche plaatsje Lonneker. Voor dien tijd werden de boeren vaak bedrogen met dure en dan nog slechte producten. Het centraal bureau stelt als eerste eisch eerste kwaliteit artike len. Daar de boeren vaak door financieele omstan digheden niet in staat waren veel tegelijk, en dus goedkoop te koopen, werden de boerenleenbanken op gericht Het centraal bureau heeft een zware strijd moeten voeren tegen de importeurs, die zich ook or ganiseerden, en de particuliere handelaren. Maar de boeren krijgen vertrouwen in onze artikelen. Door het centraal bureau wordt ook de particuliere handel gedwongen beter kwaliteit te leveren. Hoe belangrijk onze organisatie is, blijkt hieruit dat van alle door Nederland gekochte kunstmest door het centraal bureau met de Katholieke organisatie», meer dan de helft is gekocht. Bij de kunstmest heb ben we het doel alle tusschenpersonen uit te schake len bijna bereikt. Hierna werd de film vertoond, die duidelijk de groote belangrijkheid van het centraal bureau aan toont. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van de afd. Broek op Langendük en O. der Chr. Boeren- en Tuindersbond op Vrijdag 3 Maart 1933, des avonds 7 uur, in het lokaal van den heer J. de Boer. Voorzitter, de heer J. Balder. opende en doet mededee- lingen de oprichting der school betreffende. Wat betreft de finantieele zijde: de salarieering ge schiedt door het Rijk, terwijl de gemeente moet voor zien in een woning en een eventueel aan te leggen proef tuin. De woninghuur komt voor rekening van den onder wijzer. doch mag niet hooger zijn dan 10 pet. van het salaris. Op de vraag hoelang er onderwijs gegeven wordt en hoe zich de klassen onderschelden, werd medegedeeld, dat als regel geldt: in de le klasse 40 weken 2 dagen per week; ln de 2e klasse 40 weken 1 dag per week; in de 3e klasse 30 weken 1 dag per week; in de 4e klasse 30 weken 1 dag per week; Vervolgens werd overgegaan tot vaststelling van het nieuwe huishoudelijk reglement der gewestelijke afdee- lingen. Door den heer C. Timmerman werd verslag uitge bracht van de actie voorbereiding Tuinbouwsteun 1933. Er wordt hard gewerkt aan een goede steunregeling en verzocht zal worden voor 1933 den tuinbouw te steunen door middel van dezelfde regeling welke voor 1932 heeft gegolden, doch met dien verstande dat de steun gedu rende en niet na het seizoen ter beschikking van de tuinders wordt gesteld. Voorzitter spreekt hierna een opwekkend woord, om niet te versagen in het werk dat bij den aanvang van het 9elzoen weer voohanden ligt, maar rekening te houden niet alleen met den maatschappelijken doch ook met den geestelijken nood. De afval van God en zijn gebod ls de ondergrond van den tijd. Na nog eenige besprekingen van huiahou- delijken aard werd op de gebruikelijke wijze gesloten. W 1 ERIN GEW A ARP Biljarten. Vrijdag 3 Maart had een groepen-wedstrijd plaats in het café van den heer Van der Woude, tusschen de heeren K. Zijp, L. Koning, A. Sleutel en Kisteraa- ker te Wieringerwaard, tegen de heeren C. Blaau- boer, Aid. Hossen, W. F. Gorter en J. Schenk te Schagen. Gespeeld werden 16 partijen, waarvan de groep Wieringerwaard 12 partijen won en de groep Schagen 4 partijen. De wedstrijd had een gezellig en sportief verloop. CALLANTSOOG Wij vernemen dat de heer P. Slijkerman zijn bakkerij en winkel heeft overgedaan aan de firma Leguit te Schagen. welke firma in bedoeld pand een filiaal heeft opgericht. De heer J. Eikel zal als filiaalhouder voor de firma Leguit werkzaam zijn. Plaatselijk Crisis-comité. Van de Douwe Egberts Tabakfabrieken is een gift bij het crisiscomité alhier binnengekomen bestaande uit een hoeveelheid Heerenbaai-tabak. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 741 m.M, Vooruitzichten; Regen. Temperatuur: 10 gr. C. is 50 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqzijde E 103. Schagen. Gedipl. Opticien - Refrartionist. Het oogonderzoek doen wij gratis EIERVEILING SCHAGEN. 2 Maart. Aangevoerd: 125000 kipeleren: 5254 Kg. f 1.801.90, 55—57 Kg. f 1.90—2, 58—60 Kg. f 2—2.20, 61—63 Kg. f 2.10 —2.30. 64—67 Kg. f 2.30—2.6p; 3000 eendeleren f 1.80 —2.20. EIERVEILING DEN HELDER, 2 Maart. Aangevoerd: 25247 kipeieren: 4851 Kg. f 1.60, 5254 Kg. f 1.70-1.90. 55—57 Kg. f 1.80—2. 58—60 Kg. f 1-80 —2.40, 61—63 Kg. f 2.20, 64—67 Kg. f 2.30—2.50, 308 eend eieren f 1.90—2.10. ALKMAAR. 3 Maart. Andijvie f 0.80--3.50, Bloemendaler kool 11.40, krop sla f 2.206.20. knolselderie f 1—3.20, per 106 stuks, bie ten f 1.20. gele kool f 0.601.80. roode kool f 0.604. uien f 0.602.50. wortelen f 0.701.40. per 100 Kg., prei f 1.807.30. rabarber f 1215. selderie f 2.604.20, per 100 bos, spinazie f 1.561.91 per bak. spruiten f 5.50— 14.50, witlof I f 6—9, II f 8—4.50 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Maart. Aangevoerd: 16000 Kg. roode kool f 1.704.30. II f 1.80 —3.80. 31000 Kg. gele kool f 1.50—2.70. H f 1.50—2.10, 110000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.70. 17500 Kg. uien f 0.901.30, drielingen f 0.800.90. grove uien f 0.901, 1600 Kg. peen f 0.80—1, 6700 Kg. bieten f 0.60—1.30. WARMEXHUIZEN. 3 Maart. Aangevoerd: 21300 Kg. roode kool le kw. f 1.20—4. 2e kw. f 1.10—3. 3000 Kg. gele kool le kw. f 2.90. 2e kw. f 1.30—1.70. 30800 Kg. D. witte koo! f 0.60, 2175 Kg. uien f 1.101.80. drielingen f 0.80. grove uien f 1. 1000 Kg. bieten f 0.60—1.90. NOORDSCHARWOUDE. 3 Maart. Aangevoerd: 11400 Kg. uien f 1.10—1.50, drielingen f 0.80—1, grove uien f 0.90—1.50. 2800 Kg. peen f 0.70— 1.10, 1300 Kg. kroten f 0.60—1.30. 27800 Kg. roode kool f 2—3.80. doorschot f 1.70—3.20. 187700 Kg. D. witte kool f 0.60. 14400 Kg. gele kool f 1.50—2.30. doorschot f 1.40 —1.80. Doorgedraaid 136400 Kg. D. witte kool. ALKMAAR, 3 Maart- Aangevoerd 56 stapels kaas. wegende 44957 Kg., waar van de prijzen als volgt: fabrlekskaas: 45 et kleine f 24.50. 7 st. commissie f 22.50. Boerenkaas: 2 st. kleine f 23.50. 2 st. commissie f 23. alles met r.m. Handel goed. AT.KM AAR. 3 Maart 1933. Op de heden gehouden graanmarkt waren aange voerd 504 H.L/a als: 130 H.L. tarwe f 3—3.75, 68 H.L. gerst f 2—2.45, gerst chev. f 4.75—5.50. 173 H.L. haver f 4.756, 49 H.L. boonen. w.o. paardeboonen f 6.25, bruine boonen f 8—10, citroen boonen f 8—12, duiven boonen f 9.50. witte booen f 12—14, 5 H-L. geel mos terdzaad f 8.50—20. 35 H.L. karwijzaad f 18—1930, 5 H. L. spinaziezaad f2: 1 G.G. gedroogde garnalen f 13, tuinboonen f 6 en 38 H.L. erwten, w.o.: groene erwten, kleine f 916 en groote f 1822, grauwe erwten f 8 16, alles per 100 K.G. Handel goed. POLITIE GEM. SCHAGEN. Verloren: een handtasch; een portemonnaie. door RICHARD COOPER. EUSTACHE HARDING vroeg naar Vera gis teravond, vertelde mijnheer Jerrold aan zijn vrouw. Hij heeft, haar laatst gezien op het fancy-fair en schijnt verliefd. Het zou een ideaal huwelijk zijn. Zijn vrouw zuchtte. Alsof Vera een ideaal huwelijk zou sluiten. Wel, als zc ooit trouwt, dan zal het zeker met een onmo- gelijken man zijn. We zouden Eustache toch eens kunnen invitee ren hij is de zoon van mijn ouden vriend en Ach, lieve man, als Vera in de gaten heeft, dat wij het graag zouden zien, dan liep ze nog liever weg met den chauffeur. Ze zwegen beiden. Er was eenige reden voor de opmerkingen van Vera's moeder, want Vera was een zéér mo dern meisje. Zij was ne gentien, had al een do zijn serieuze verliefdhe den, behalve de onseri euze, achter den rug en speelde de baas in huis. 's Morgens lag ze lang in bed. Met een kater, zooals ze openhartig vertelde aan de lunch. Haar dagen werden gevuld met tennis, autorijden cn flirt. En 's avonds verdween zij met den een of anderen aanbidder naar een dancing. In Jerrold's oogen kwam plotseling een lichtje tin telen, dat hem deed lijken op zijn dochter. Daar krijg ik een idee. Als we dat nu eens han- lig aanpakten! Eustache is een aardige jongen, die an een grap houdt.. Als we hem eens als chauffeur n dienst namen? Hij is knap en charmant. Zoodra Vera hem eenige welwillendheid toont, maak ik haar een scène. Je kunt er zeker van zijn, dat ze dan wat verliefd op hem wordt. En na eenige beschouwingen leek het voorstel toch nog zoc dwaas niet, Vera was alleen nog maar met list te regeeren. Als Eustache wilde medewerken, kwam alles in orde. Het ging van een leien dakje, Vera merkte onmid dellijk op, dat de nieuwe chauffeur buitengewoon knap was. Haar vader zei daarop op ongewoon stren gen toon: Ik verzoek je, geen aandacht te wij den aan onzen chauffeur je wijdt al meer aan dacht aan mannen, dan ons lief is Deze opmerking was een aanmoediging voor Vera om eens een praatje te gaan maken met den chauf feur, die bleek Peter Cooper te heeten. Den volgen den dag maakte haar vader een scène, die 'n beroeps acteur hem niet zou hebben verbeterd! We hebben nu al zóóveel van je door dc vingers gezien en je al zooveel toegegeven, maar ons geduld raakt uitgeput. Waag het niet met den chauffeur te flirten ik stuur je naar een kostschool ik Vera lachte, draaide rond op haar hakken en danste de kamer uit met de nieuwste passen. Den volgenden dag maakte zij weer een praatje met Peter, bood hem sigaretten aan en behandelde hem als een kameraad. Den daarop volgenden dag liet zij zich kussen. Des avonds liep zij door den tuin, in een buiten gewoon prettige stemming. Nog nooit was zij zoo ver rukt geweest van een flirt. Opeens schrikte ze, doordat ze stemmen hoorde. Was dat niet haar vader met Peter? Verbaasd luister de ze, en hoorde het volgende: Vader: Ze vliegt er prachtig in hou nog wat vol! Peter: Denkt u, dat ze naderhand niet zal terug krabbelen? Vader: Welnee als jij maar zorgt, dat ze het goed te pakken heeft. Ze moet eens een beetje getemd worden en daar lijk jij mij heel geschikt voor. Het was een pracht-idée! Als Eustache Harding zou ze je niet hebben aangekeken, alleen om mij te ergeren, terwijl Eustache Harding ze vliegt er prachtig in ze moet eens getemd worden Vera rende naar haar kamer en zat daar in wraak zuchtig gepeinzen, terwijl het kamermeisje zich om haar heen bewoog, zich verwonderd afvragend, waarom de juffrouw zoo boos zat te staren. Plotseling viel Vera's oog op het meisje. Naden kend volgde ze haar bewegingen. Een aardig kind, die Maisie eigenlijk bepaald mooi leuk figuurtje ook en beschaafd en vriendelijk Plotseling vroeg ze: Hoe bevalt je onze nieuwe chauffeur, Maisie? O, hij is wel aardig, juffrouw Het meisje keek verrast op. Het zou iets voor je zijn. Maisie bloosde en lachte. Hij heeft nog niet veel aandacht aan me be steed. Zoo? Dan zal ik je eens helpen! Vera's oogen schitterden. Ze had haar wraak. Den volgenden morgen liet zij den auto voorkomen, maar inplaats van als gewoonlijk naast Peter te gaan zitten, liet ze Maisie vóór instappen en ging zelf ach terin zitten. Ik wil graag wat rondrijden, zei ze suikerzoet te gen Peter. En ik heb je aardig gezelschap gege ven Met een triomphantelijk lachje zag ze zijn wat verblufte gezicht. Nog verblufter waren dc heer en mevrouw Jerrold. En den volgenden dag kwam Vera in de garage cn zei: O, zeg Peter, je moet me een plezier doen mijn kamermeisje is zoo alleen ze gaat haast nooit uit neem haar vanavond eens mee naar de bioscoop, hier zijn twee kaarten En flui tende liep ze weg, hem verbaasd achterlatende. En voortaan nam ze eiken dag Maisie mee en zette haar vóór bij den chauffeur. En haar ouders keken ontsteld en niet begrijpelijk het spelletje aan. Ze is er bepaald achter ze heeft lont ge roken, opperde mijnheer Jerrold tegen Peter. Deze antwoordde niet veel. Een paar dagen later besloot Vera dat haar wraak voldoende was geweest en er nu maar eens een einde moest komen aan die geschiedenis. Ze wandel de de kamer binnen waar haar ouders zaten en zei: Pipa, als je nog eens zooiets weet! Het was heel amusant, hoor. Je hebt me wel niet erg getemd, maar ik heb het genoegen gehad, mijnheer Eustache Har ding op te schepen met een kamermeisje. Voortaan zal hij zulke grapjes wel uit zijn hoofd laten. Haar vader werd rood, en toen wit en daarna weer rood. Het was goed bedoeld ik meen het zou zoon goede partij voor je zijn. We trouwen in September, kondigde Vera be daard aan. Ik mag hem wel. Haar ouders waren verrukt. Vera dat is nou eindelijk eens verstandig van je. Als je maar niet denkt, dat ik 't terwille van jullie doe, ketste Vera terug. En nou wou ik wel graag dat jullie iets aan Maisie geeft Ik geloor dat ze een beetje haar hart verloren heeft een bankje zal haar wel troosten Zij belde, zonder antwoord af te wachten. Vraag of Maisie hier komt, zei ze tegen he< meisje. Eenigen tijd later keerde deze met een onthutst ge zicht terug. Maisie is weg. Maisie weg? Je bent niet wijs, verklaarde Vera. Ze is heusch weg ze heeft dit briefje op haar bed gelegd. Ze toonde een enveloppe, die geadresseerd was aan den heer des huizes. Vera greep er naar en scheurde ze open. Ze lazen: „Zeer geachte heer Jerrold. Ik kan uw dochter niet trouwen, ook al zou ze willen, want ik ben van een ander gaan houden. Mijn verliefdheid voor Vera ver vloog, toen ik haar van dichtbij meemaakte. Zoon brutaal, ongegeneerd, vrijpostig iemand is niets voor mij. Wat een tegenstelling daarmee is Maisie! Ik weet dat ik er thuis herrie mee krijg. „Beneden mijn stand trouwen" enz. Maar het kan me niets schelen. Maisie is precies het meisje dat ik hebben wou. Ik hoop dat u mij wilt excuseeren, vooral daar Vera toch niets om me geeft". Vera werd rood en daarna bleek. „Niets om hem gaf Zij keek eerst haar ontstelden vader en toen haar bedrukte moeder aan, draaide rond op haar hakken en liep fluitend de kamer uit. Maar in haar eigen kamer huilde ze voor het eerst van haar leven bittere tranen van verdriet, vernede ring en gekrenkte liefde.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14