Polder Wieringerwaard. LKMAARSCHE as CAUSERIE Waarnaar men luistert Grootgortbuikenburgsche brand weerreclame. Een verdienstelijk Grootgortbnikenbnrgenaar her dacht. Beste Redactie en Sohager lezersschaar! Ik begin van de week met de strooplepel te manoeu vreeren. want ik moet probeeren van den Hoofdredac teur 'n voorschot los te peuteren en dan is het natuur lijk zaak om zorgvuldig te verbergen, dat je 'm eigen lijk 'n oer-vervelende kerel vind. U begrijpt, lieve luistervinkjes, dat dit gijntje maar 'n aanloopje is om boven op de super de luxe brandweer van Grootgortbuikenburg te springen. De zaken houden wel geen waarneembaar verband met elkaar, maar bij 'n causeur met mijn aanleg staat men altijd bloot aan verrassingen. Punt. Wat echter betreft onze thans in de uiterste perfec tie gereorganiseerde, opgepoetste en opgeverfde gemeen telijke vrijwillige, let hier vooral op, kinderen, vrij willige brandweer, daar ben ik doodeenvoudig van in den zevenden hemel. Eerst werden we beschonken met een nieuwen commandant. En wat 'n commandant! 'n reuze-kerel, zoon en naamgenoot van 'n vroegeren bevelhebber, die 'n nog veel reuziger reuzekerel was! Dat was de oude heer Frits Ringers, van huis uit matroos en later timmerman, maar 'n kerel roet 'n kop als 'n ijzeren pieperspot en Grootgortbuikenburger in hart en nieren! Bezat niet alleen helderheid van geest, maar ook de gave der welsprekendheid. Dat zijn twee eigenschappen, die een prachtig ge heel vormen. De meeste redenaars kakelen als 'n kip zonder kop en als ze 'n kop hebben, kunnen ze niet kakelen. Ra, Ra, wat is dat? Maar bij dezen eminenten Grootgortbuikenburger burger werd de gave des woords bestuurd door de pre sentie van verstand en hart, door een groote liefde voor zijn geboortestad, door een zeldzame wilakracnt, die hem in staat stelde in het laatst zijner levensdagen, toen een vreeselijke chronische aandoening nagenoeg het restant van zijn eenmaal zoo geweldige levens krachten had gesloopt, bij het Vrijheidsbeeld in het Victoriepark nog 'n gloedvolle rede te houden, ter herdenking van de bevrijding uit het knellende juk van Spanje van zijn geliefde geboorteplaats iiv 1673. In alle openbare diensten stelde deze patriciër van den geest belang en ook was hij een uitnemend com mandant der Grootgortbuikenburger brandweer en is het zeer zeker een opmerkingswaardig feit. dat zijn zoon en naamgenoot na zooveel jaren weer zijn plaats mag vervullen, zoo ik hoop nog tal van jaren! En on der heel wat gunstiger omstandigheden wat betreft de installatie van die Brandweer. Die instelling is nu zon der twijfel zoo keurig en tip-top in orde, dat je haast van verlangen zou branden, om brand te krijgen. 't Is feitelijk jammer, dat het Rijksdaggebouw in de stad der Berliner pielen en knakworsies zoo verlegen ver is, want de brandweer van Grootgortbuikenburg had de met peterolie gedrenkte verschooning van den grooten kwajongen uit Leiden wel gauw in het bluschwater gezet. De Grootgortbuikenburgers van 8 October hadden dan in ieder geval het kwaad, gesticht door den ha ringvreter van 3 October, weer kunnen herstellen. Enfin, we hopen nu maar op de vergaderzaal van de Tweede Kamer, hoewel eerlijk gezegd aan die bol lenschuur niet veel verloren gaat. Als d i e goed verze kerd is, dan zou ik haast zeggen, hou er maar 'n luci fer onder, maar overigens blijf ik er buiten, want ik voel er niks voor om voor het opruien tot een straf baar feit als brandstichting, mijn blllebouters op het Grootgortbuikenburger bokkebankie te branden, in het heerlijk vooruitzicht, aangebrande bruine boonen te mo gen slikken. Maar om nog eens op de Grootgortbuikenburger brandweer terug te komen: Ik ben in de gelegenheid geweest om de nieuwe huisvesting in de keurig voor dit doel omgebouwde gemeenteschool aan de Nieuwe- sloot te mogen bezichtigen en ik moet hier mijn hoed je lichten en mijn compliment maken voor de inrich ting en afwerking. Het materiaal is van de beste con structie, fonkelnieuw en van beproefde capaciteit. Goed geschoolde en technisch onderlegde bediening. Ha, ha. je moet ze uit zien rukken voor 'n vaardig heidsoefening op hun vurige rooie motorspuiten, lad der- en slangenwagens, al het blank gepoetste koper blinkend in het zonlicht. De kranige vuur- en vlam- bedwingers in hun fonkelnieuwe uitrusting en glim mende brandhelmen, het is een majestueus schouwspel! En dan die sirene van de raotorspuit. zoo'n geweld en angstwekkend gegil, alsof er 'n Bengaalsche koningstij ger met zijn staart tusschen de deur van de brandweer kazerne geklemd zit, geeft 'n sensatie, die het plank- stijfste en meest rheumatische oude wijf van schrik van haar warme stoof naar buiten doet vliegen uit vrees dat nu eindelijk de lang voorspelde ondergang der zon dige wereld nabij is. En om dan nog niet te spreken van de vertakkingen die deze brandweer van Grootgortbuikenburg heeft. Zoo is er op den Omval, een der meest belangwekkende voorsteden van Grootgortbuikenburg. gevestigd 'n fili aal, waarbij als consul-gene raai optreedt de landbouwer Piet Groot, in de wandeling genaamd: lange Piet! 'n Boer, 'n grasboer. maar ook 'n rasboer. die heel wat luie en nuttelooze stlenkwakken ten voorbeeld kan wor den gesteld. Niet bepaald, omdat hij twee knappe doch ters heeft, want dit voorrecht is meer een gave des he mels dan eigen verdienste - mijn vader bijvoorbeeld was een reuze knappe kerel en nou moet je zien. welk een gorilla van 'n jongen hij heeft voortgebracht, maar omdat hij zoo'n daadwerkelijk belang stelt in het ac tieve sociale leven en speciaal in de brandweer van Grootgortbuikenburg. HU is een brandmeester waarop het geheele corps trots is. Geen klungel, die er als spek en boonen bü sloft, maar zijn dienst waarneemt met ambitie en toewijding. Bij verschillende branden in den omtrek en in de Schermer en Westdijk brandt het nogal graag heeft onze lange Piet getoond hoe hoog hij als brandmeester kan worden aangeslagen en voor deze werk- en waakzaamheid komt hem eere toe! Het Latijnsche spreekwoord zegt, meer moeilijk dan mooi: Nauta de ventis, de Tauris narrat arator! De zee man spreekt van de winden en de boer over zijn ossen. Maar deze boer kan ook met recht en reden praten over zijn brandspuiten! Dierbare toehoorders, mijn enthousiasme over de her boren Grootgortbuikenburger brandweer heeft heden morgen mijn geheele correspondentietijd met u gevuld. Ik had nog veel meer op mijn programma. Het gede genereerde postkantoor, mijn kopzorg over de nog steeds niet opgeloste kwestie der Krebbesteeg-metamorphose. kortom nog .vele zaken .waarover ik mijn tot berstens toe volgepropt hart wenschte te ontledigen, maar Deo volante, hoop ik. dat er voor mij nog een week en mis schien, ik weet het niet. God weet het. zegt Paulus in zijn tweede brief aan de geloovigen van Corinthe, maar zoo ik hoop nog vele weken beschikbaar zullen zijn, waarin ik deze buiten de brandweer staande brandende kwesties van Grootgortbuikenburg met U kan behan delen. Tabe dan lui. tot kijk. CAVE CANUM. P.S. Ik vergat er nog bij te voegen, dat de Groot gortbuikenburger brandweer niet is ingericht volgens het Monroestelsel: Amerika alléén voor de Amerikanen, maar zich ook beleefd beschikbaar stelt voor het blus- schen van branden in den omtrek. Billijk tarief prompte bediening bij tijdige waarschuwing succes gegarandeerd. Zegt het alsjeblieft voort. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofd ingelanden op Woensdag 1 Maart. nam. 3 uur, onder lei ding van den Dijkgraaf. C. Haringhuizen. Bij de opening zegt Voorzitter dat de heer K. Kater bericht heeft gezonden van verhindering, en verder, dat de heer Daan Kaan vandaag voor het eerst in ons mid den is als secretaris. In het college van 't Dag. bestuur heb ik reeds der. wensch te kennen gegeven dat hU deze functie tot heil van den Polder en tot zijn eigen genoe gen zal mogen vervullen. Tot heden hebben we met den heer Kaan prettig samengewerkt, zoodat we kunnen aannemen, dat uw bestuur een goede keuze heeft ge daan. Onder het lezen der notulen komt iemand in de deur opening met Pinda Pinda, Lekka Lekka. Algemeeno vroolijkheld. De voorgelezen notulen worden vastgesteld Mededeel ingen. Dat het Dag. bestuur op 28 Januari j.1. een verga dering heeft gehad te Schagen met omliggende water schappen over bestrijding iepenziekte. Deze zaak ie daar nog eens duidelijk uiteengezet. We zullen hopen dat velen zullen overgaan tot bestrijding vooral wat be treft het vernietigen der schors en 't rooien der aange taste boomen; Dat een nieuwe facumpomp is aangeschaft, welke f 260 heeft gekost; Dat met Heemaf is overeengekomen dat deze de inrichting jaarlijks zaiinspecteeren tegen een vergoeding van f 25 per jaar. Als uitkeering uit het wegenfonds is ontvangen f 15750 Dat het algemeen reglement van den bond van Wa terschappen nog niet van kracht is; Een mededeeling van het Hoogheemraadschap, dat de bijdrage voor staat A is bepaald op f 1000 en voor staat B f 1567.25. Het te heffen percentage dat voor 1932 was 32.5 7/10. dit is voor 1933 33.4 7/; Van de vereeniging van N.H. Waterschappen een be richt dat de Minister van Waterstaat heeft medegedeeld dat het peil van IJselmeer zijn volle aandacht heeft; Een schrijven van B. en W. van Oudkarspel om adhae- sie te betuigen aan hun besluit wat betreft het intrek ken der bijdrage aan het kanalenplan. Dijkgraaf deelde mede. dat het Dag. bestuur zich niet heeft kunnen vereenigen met de motieven van B. en W. van Oudkarspel en stellen daarom voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen en geen adhaesie te be tuigen. Het gaat toch niet op om een eenmaal toegezeg de bijdrage in te trekken. Bovendien is het voor ons van geen belang. De heer C. Blaauboer merkte op. dat we er wel be lang bij hebben, omdat we moeten betalen. Dijkgraaf zeide dat dit hier buiten omgaat, we hebben al reeds een klein gedeelte betaald; Van Dijkgraaf en Heemraden van Anna Paulowna is bericht ontvangen dat het werk bij het uitwateringska naal, waarbij een overeenkomst was gemaakt tusschen Anna Paulowna en Wieringerwaard, is afgeloopen en door hen is afgeschouwd. Aanbeveling Heemraad. Dan is aan de orde het opmaken van een aanbeveling voor het benoemen van een Heemraad wegens perio dieke aftreding van den heer K. Zijp. Als no. 1. wordt de heer K. Zijp met algemecne st. gekozen. Onder dank voor het in hem gestelde vertrou wen neemt de heer Zijp deze plaatsing op de aanbeve ling aan en zeide bij een eventueele herbenoeming zijn beste krachten te zullen geven om de belangen des Pol ders te behartigen. Als no. 2 en 3 werden de heeren Groneman en H. Koster gekozen. Een duiker In den Molenweg. Volgend punt is een voorstel van het Dag. bestuur tot het -maken van een duiker ln den Molenweg. Reeds geruimen tijd laat de lage bemaling te wenschen over; het water moet een gebeelen omweg maken, het gebeurt vaak dat het water wordt opgehouden. Eeri te maken duiker bij de wed. Doorn kan hierin groote verbetering brengen. Uitvoerig wordt door dijkgraaf toegelicht hoe het Dag. bestuur met dit voorstel komt. De polder heeft zelf nog heel wat hout enz. in voor raad. De totale kosten zullen f 360 bedragen. Het deg. bestuur heeft gedacht het werk in eigen beheer uit te voeren. Machtiging wordt gevraagd en verleend aan het Deg. bestuur om een en ander in orde te brengen. Aan Ged. Staten zal toestemming worden gevraagd. De heer Groneman vroeg hoe het Dag. bestuur denkt het werk uit te voeren, en of het bovendek kan blijven zitten. Dijkgraaf licht toe dat het verkeer in ieder geval niet gestremd zal worden. Vaststelling der begrooting 1933. Voorzitter zeide dat deze behandeling iets is vooruit- geloopen; dit vindt zijn oorzaak in de verpachting der dijken. Bij de algemeene beschouwingen zeide de heer Gro neman dat hij eenigszlns is teleurgesteld dat niet een poging is gedaan tot verlaging. De post onvoorzien is lager; verschillende posten zijn omhoog geschat en geen enkele verlaging. Spr. had het prettig gevonden als men getracht had meer versobering. Voorzitter antwoordt hierop, dat de heer Groneman straks bij de behandeling d i c posten welke hij bedoelt in bespreking kan brengen. Wjj hebben gemeend, als we kunnen bereiken zonder lastenverhooglng het be heer zoodanig in te richten, dat we in 1939 kunnen nalen. Vanaf 1928 heeft geen lastenverhooglng plaats gehad. Ik kan den heer Groneman wel toelichten, dat vorig jaar f 9257 minder is ontvangen als minder pacht, afschaffing brongasrechten. minder rente van kasgeld, enz. We hebben hoop, dat we op deze manier 1939 kunnen halen, in welk jaar de annuïteit van het gemaal, zijnde f 5000, afloopt. Wij achten het uitge sloten om lasten te verlagen, we teeren geregeld in. Dan wordt begonnen met artlkel-gewijze behandeling. Verschillende posten werden uitvoerig toegelicht, vooral bij de uitgaven ten behoeve der wegen wordt lang en breed gediscusseerd. De heer Groneman vindt 't o.m. nogal eigenaardig, dat 1% jaar geleden is besloten om den Kruisweg te teren; toen is ook besloten de straatjes te laten zit ten, die kosten zouden gering zijn. Ik heb 't nog eens extra bekeken en vindt dat het straatje er wel in kan blijven. Kwade tongen zeggen nu wel, dat hü over dien Kruisweg spreekt omdat hij er langs loopt, doch daar om kan ik er ook beter over oordeelen. Dijkgraaf licht toe, dat de Teetjesweg heeft gekost f 1160, de Kru.sweg zou ongeveer evenveel kosten en dat drukt de begrooting en dan zouden we moeten lee- nen. Daarom willen we 't nog een jaartje aanzien. De heer Groneman is er niet tegen en wil er zich wel bij neerleggen om het nog een jaar uit te stellen, doch vindt het toch vreemd dat het eenmaal is beslo ten en nu toch niet wordt gedaan. Dijkgraaf zeide, dat het Dag. Bestuur gemeend heeft te moeten afwachten in verband met de kosten. Alles wordt zeer uitvoerig door Dijkgraaf toegelicht en komen we ten slotte aan het eind der begrooting welke sluit in ontvangst en uitgaaf op eep bedrag van f 66407.42, met een post voor onvoorzien ad f 5937.72. Vorig jaar was deze post ruim f 16000. De bcgrooting werd aldus voorlooplg vastgesteld. De omslag wordt wederom vastgesteld op f 14 p. H.A. Rondvraag. De heer C. J. Blaauboer wees op enkele grinthok- ken, waarbij de wallen nog al schuin waren. Dit zal nagezien worden. De heer Groneman vroeg met welk materiaal het bestuur denkt de wegen te teren, n.1. met sprit of grint Dijkgraaf zeide. dat het Dag. Bestuur aanvan kelijk had gedacht van grint doch na een bespreking met de beeren van Prov. Waterstaat zijn we ook van meening. dat sprit beter is. Den heer Groneman verwonderde dit eensigszins. om dat de uitkomsten met grint toch altijd goed waren. Bovendien zal het met sprit wel duurder zijn. Toegelicht werd dat sprit f 6 en grint f 3.85 kost. Heemraad Blaauboer zou 't niet erg vinden om b.v. 100 Meter met grint te doen, dan hebben we een proef De heer Groneman zeide, dat we die proef al hadden. Dijkgraaf wil In beginsel vasthouden aan het advies van Prov. Waterstaat. Goedgevonden. Dan wilde de heer Groneman toch een proef ne men met grint op d i e wegen die buiten 't plan val len. De heer K. K. Kaan gaf in overweging om het ergste vuil enz. van de wegen in den kom. te laten vegen. Voorzitter wil hieraan wel aandacht schenken, vooral omdat het in het belang der wegen is. De heer K. Schenk vroeg naar de oorzaak van de wegzakking der schoeiing aan de Groote Buurt en wie of dat moet betalen, de Polder of de Waterleiding, om dat hij gehoord had, dat het kwam' door het water. Dijkgraaf zeide, dat het gewoon onderhoud was, de palen waren verrot. De secretaris, de heer D. Kaan, dankt het bestuur, dat ze hem hebben waardig gekeurd de betrekking van secretaris toe te vertrouwen en zeide, zijn beste krachten te zullen geven aan zijn werk en dat hij hoopt te toonen dat hij dat vertrouwen waardig is. Het is reeds een groote voldoening, dat hij reeds ge durende 4 weken de functie met het grootste pleizier heeft vervuld. Het doet Dijkgraaf genoegen dat van den heer Kaan te vernemen. Opzichter Koolster informeert naar het arbeidscon tract. Dit zal in comité worden besproken. Hierna sluiting der openbare vergadering. ZONDAG 5 MAART. HILVERSOM (1875 M.) V,A.R.A.: 8.30 Tuinbouwhalfuurtje9.00 „Doe het vei lig"; 9.10 Veilig verkeer door Johan Walker; 9.15 Voet- balmededeelingen; 9.40 Orgelspel; 10.10 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek; 10.30 Gramofoonmu- ziek; 10.45 Orgelspel; 11.15 S.D.A.P.-congres te Nijme gen; 11.45 Orgelspel door Johan Jong; A.V.R.O.: 12.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 1.45 Boekenhalfuurtje; 2.15 Olympisch Stadion te Amsterdam; verslag Neder landHongarije, door H. Hollander; 4.00 Gramofoonmu- ziek; sportuitslagen Vaz Dias; V.A.R.A.: 5 00 Kinder uurtje; V.P.R.O.; 6.00 Halve uren met boeken; 6.45 Wij dingsuur; 7.45 Amst. Vocaal kwartet; A.V.R.O.: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 9.00 Clinge Doorenbos; 9.20 Omroeporkest; 10.00 Alex de Haas; 10.20 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Gramofoonmuziek: 11.15 Kovacs Lajos. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.30 Morgenwijding; N.C.R.V.: 9.30 Orgelbespe ling; 9.50 Kerkdienst; K.R.O.: 12.15 K.R.O.-sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 2.05 Dr. J. Witlox; 2.30 Stafmuziek le reg. inf. te Assen; 4.00 Ziekenlof; N.C.R.V.: 5.00 Kerk dienst; 6.25 Gramofoonmuziek; 6.45 Korte Evangelisatie dienst; K.R.O.: 7.45 Prof. Dr. A. Pompen; 8.10 Voetbal uitslagen R.K.F.; 8.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Joban Gerrit sen; 9.00 Vaz Dias; 9.05 Vioolsoli; 9.30 Landbouwcrisis en crisissteun; 10.00 Orkest; 10.15 Vaz Dias; 10.20 Or kest; 10.40 Klein koor o.l.v. Joseph H. Plekkers. BRUSSEL (509 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 1.30 Concert; 2.00 Concert: 3.20 Concert; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoon muziek; 7.20 Cellorecital; 8.20 Gramofoonmuziek; 8.35 Luisterspel; 9.50 Gramofoonmuziek; 11.15 ld.; 12.00 ld. KALUNDBORG (1153 M*) I.50 Gramofoonmuziek; 2.45 Omroepsymphonieorkest; 7.20 Omroepharmonieorkest; 10.20 Dansmuziek; BERLIJN (419 M.) 2.50 Concert; 3.55 Concert; 6.20 Concert; HAMBURG (873 M.) II.20 Concert; 1.20 Concert; 2.20 Concert; 5.20 Piano recital. KONINGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.20 Concert; 12.20 Concert; 3.20 Pop. concert. LANGENBERG (472 M 12.20 Concert; 3.50 Vesperconcert; DAVENTRY (1554 M.) 12.50 Concert; 1.50 Concert; 3.20 Gramofoonmuziek; 4.35 Concert; 5.50 Vioolrecital; 9.25 Concert; 10.50 Epi loog. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 12.50 Concert; 1.20 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 11.50 Idem; 12.40 Gewijde mu ziek; 1.20 Pop. concert; 11.50 Gramofoonmuziek; 3.50 Pop. concert; 4.20 Gramofoonmuziek; 5.50 Pop. concert; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Music Hall-programma. MILAAN (331 M.) 2.20 Opera-uitzending; 6.25 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert ROME (441 M.) 3.35 Orkestconcert; 8.05 Operette. WEENEN (517 M.) 2.50 Kamermuziek. WARSCHAU (1412 M.) 11.35 Symphonieconcert; 1.20 Pop. concert; 3.45 Gra mofoonmuziek; 4.20 Solistenconcert; 7.20 Pop. concert; 8.25 Idem; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Opera. MAANDAG 6 MAART. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 1015 Jan Lemaire. voordracht; 10.30 De Notekrakers o.l.v. Daaf Wins; 12.00 Vara-klein- orkest o.l.v. Paul Duchant; 2.00 Verorging zender: 2.30 Planorecital door Theja Schwartz; 2.45 Gramofoonmu ziek; 3.00 Frans Nienhuys, voordracht; 3.30 Gramofoon muziek; 4.40 Na schooltijd. Janny van Oogen vertelt; 5.10 De Notekrakers; 7.00 Brahms-concert; 9.00 Muzi kale babbeltjes o.l.v. Plet Tiggers; 10.00 Vaz Dias; 10.10 De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot met zang van Esther Philipse; 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voorlezing uit „Brieven uit de bergen"; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Uitz. voor scholen; 2.35 „Beantwoording van vragen over ka merplanten"; 3.15 Cursus knippen en naaien; 3.30 Cur sus stofversieren en modevakopleiding; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Gramofoonmuziek; 5.30 Concert; 6.30 Vragenuurtje; 7.30 Politieberichten; J.45 Ned. Chr. Persbur.; 8.00 N.C.R.V.-dameskoor; 9.00 Ds. J. C. Koningsberger: Onzekerheid van de jeugd; 9.30 Bespeling van het studio-orgel; 10.00 Vaz Dias; 10.10 Concert door Utr. Strijkkwartet: 11.10 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL (509 M.) I.30 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Populair con cert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) II.20 Strijkorkest; 2.50 Concert; 7.35 Concert; 9.05 Gra mofoonmuziek; 9.35 Moderne muziek. BERLIJN (419 M.) 8.50 Populair concert; 5.25 Omroeporkest; 7.45 Popu laire en dansmuziek; 9.30 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.25 Concert; 10.25 Poplualr concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) I.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 10 20 Zigeuner- muziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Concert; 9.50 Populaire muziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 2.05 Concert; 4.05 Concert; 11.00 Dans muziek. PARIJS EIFFEL (1445 M.) 7.05 Fransóhe operette-muziek; 8.50 Vocaal kwartet. PARIJS-RADIO (1726 M.) 12.20 Concert; 7.40 Concert; 8.20 Operette-uitzending. MTLAAN (331 M.) 4.30 Gramofoonmuziek; 6.20 Idem; 7.50 Solistencon cert; 9.20 Orkestconcert. ROME (441 M.) 4.50 Concert; 7.20 Gramfonmuziek: 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 4.25 Populair concert; 6.45 Opera-uitzending; 9.30 Dans muziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Gevarieerd programma; 7.50 Carnavalsprogram- ma; 9.00 Voortzetting gevarieerd programma. DINSDAG 7 MAART. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Ochtendconcert door het Kamerorkest o.l.v. Nico Gerharz; 10.00 Morgen" wijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Kamerorkest; II.00 Kook- en bakpraatje; 11.30 Orgelconcert door Piet van Egmond Jr.; 12.30 Lunchconcert door klein- orkest o.l.v. Nico Treep; 1.00 Gramofoonmuziek: 1.30 Klein-orkest; 2.30 Idem; 3.00 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 4.00 Gramofoonmuziek; 4.80 Radiokinderzang; 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen door Mevr. Ant van Dtfk; 5.30 V.P.R.O.-Jeugdhalf- uurtje; 6.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 6.30 R.V. U.; 7.00 Omroeporkest: 7.30 Engelsch voor beginners; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuziek; 9.00 Radio- tooneel; 10.10 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Kovacs Lajos; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest; 1.45 Zenderverzorging: 2.00 Middenstands cursus; 2.35 Vrouwenuurtje; 3.30 Modecursus; 4.30 Sex tet oJ.v. Piet Lustenhouwer; 5.30 Sonatenconcert; 6.30 Esperantocursus; 6.50 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 7.10 Gramofoonmuziek; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ver- bondskwartiertje; 8.00 Lijdensmeditatie; 9.30 Vaz Di as; 9.35 Sollstenconcert; 10.30 Gramofoonmuziek: 11.00 Vaz Dias; 11.05 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.> 12.20 Gramofoonmuziek; 1.00 Zang; 1.30 Concert 5.20 Concert; 8.20 Idem; 8.50 Vioolrecital. KAJLUNDBO:.;; (U64 M.) 11.20 Strijkorkest; 7.20 Omroeporkest; 9.40 Oramcfoon- rouziek; 10.05 Vioolspel; 10.25 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 5.25 Zang; 7.05 Populair concert; 9.30 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 5.55 Concert; 11.10 Populair concert; 9.50 Idem. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) I.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert. 7.20 Populair con cert; 10.20 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) II.20 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 4.20 Vespercon cert; 9.50 Populair concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 7.40 Concert: 9.40 ld. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Pianorecital; 8.20 Concert. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 7.40 Idem. MILAAN (331 M.) 4.50 Orkestconcert; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.50 Ope rette-uitzending. ROME (441 M.) 8.05 Gevarieerd concert; 9.20 Concer. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Concert; 9.00 Dansmuziek.

Schager Courant | 1933 | | pagina 18