Anna Paulownapolder. Radioprogramma OOGONDERZOEK INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL.26. SCHAGEN. OOGONOFO/OEK GEMEEl' GQATIS. NIEUWE N IE DORP Verkiezing. Met de gehouden herstemming op Zondag j.1. voor drie leden van het kiescollege voor de Ned. Herv. Kerk alhier, zijn gekozen: de heeren K. Lodder, P. Spijker en P. Visser. „De Groote Gedachte" Naar we vernemen zal hedenavond geheel kosteloos de film „De Groote Gedachte" worden vertoond in de Prins Maurits alhier, uitgaande van het Centr. Bureau. Gezien het succes van genoemde film elders, wordt ook hier een groote opkomst verwacht Zie adv. W ARM EN HU I ZEN Zaterdagavond had in de zaal van den heer Slikker de laatste Nutsavond plaats, uitgaande van de Mij. tot Nut v.h. Algemeen, dep Warmenhuizen. Deze avond die volgens traditie gevuld wordt met eigen krachten heeft ook nu weder velen naar de kolfbaan doen trek ken. De zaal was van voor tot achter gevuld. De avond werd ingezet door Ds. Seulijn door enkele hoofdstukken voor te lezen uit het boek ..Lichtende Vensters", van S. Uilkens. Mooi is dit voorgelezen en aandachtig is er geluisterd. Vervolgens drie voordrachten, voorgedragen door den heer W. Groet. Deze oude bekende verstaat dit werk nog heel goed en kan nog maar moeilijk de tooneelwe- reld verlaten. Hierna kregen we te hooren een voordracht gegeven door den heer C. Barsingerhon. n.1. Salli Pilleman. Schitterend is het jodendialect door hem weergegeven en hij wist terdege hierdoor de lachspieren in beweging te brengen. Wanneer hij morgen den dag op het Am- stelveld een standplaats innam met z'n pillen, zouden de Mokemers heusch niet zeggen dat er een vreemde eend in de bijt was. Na dit, is door Mevr. L. SevenhuysenBruin gezon gen „Handschoentjesbrief" van Dirk Witte. Door haar mooie beschaafde stem viel dit zeer in den smaak. De heer Slikker zong vervolgens een drietal liedjes, n.1. De tijd snelt voort, Troostzang. Zomeravond en op verzoek: Menscb durf te leven. Keurig en gevoelvol zijn deze nummers door den heer Slikker gezongen. Na de pauze kregen we te hooren „Pietje", blijspel in twee bedrijven. Van begin tot einde is er onbedaarlijk gelachen en was Pietje de clou van het spel. Door de goede rolverdeeling en het mooie samenspel werd een mooi geheel verkregen. Met het officieele gedeelte ten einde gekomen, sloot voorzitter dezen prachtigen, maar ook leerzamen avond. Burgerlijke stand over Februari 1933. Geboren: Geertruida Maria, dochter van A. P. Hooge- boom en A. M. Boekei; Petronelle Johanna Wilhelmina, dochter van Adrianus Kraakman en Helena Catharina Klaver; Jannetje, dochter van Arie van Buuren en Jan netje Raat; Maria Divera, dochter van Joh. Berkhout en C. Oojjevaar; Adrianus, zoon van Joh. Berkhout en C. Ooijevaar; Gertruda Godeliva, dochter van Cornelis Nannes en Joh. C. Pronk; Wilhelmus Johannes, zoon van W. Dekker en E. C. Reinders. Ondertrouwd en getrouwd en overleden: Geene. Naar wij vernemen is tot volontair ter secretarie be noemd de heer C. de Boer te Alkmaar. Dienstplicht. Het aantal dienstplichtigen ingeschreven voor den dienstplicht 1934, bedraagt 24. Werkloosheid. Het aantal werkloozen ingeschreven bij de arbeidsbe middeling bedroeg r heden 74. Aan de veiling alhier werd verhandeld in: Februari 1933 Februari 1932 1.322.750 K.G. 1.394.225 K.G. 323.050 K.G. 270.350 K.G. 890.200 K.G. 768.175 K.G. 113.975 K.G. 146.375 K.G. 4.475 K.G. 10.350 K.G. 3.925 K.G. 4.975 K.G. 3.725 K.G. Roode kool Gele kool Deensche witte kool Uien Peen Aardappelen Bieten De omzet bedroeg in Februari 1933 f 47.9 f 37.181.06 in Febr. 1932. tegen HEERHUOO WAART) COOP. BOERENLEENBANK. Vergadering Coop. Boerenleenbank in lokaal Rus, op Zaterdag 4 Maart. In zijn kort openingswoord memoreerde Voorz., Bur gemeester Van Slooten .dat thans voor de 29e maal in jaarvergadering werd bijeengekomen. Hierna las de heer Kostelijk de notulen voor, die onder dank onveranderd werden vastgesteld. Mededeeling volgde hierna, dat men weder terugge komen was van 't besluit, het vorig jaar genomen om de rente der diverse circuleerende gelden Vz hooger te stellen dan gewoonlijk, hetwelk gegolden had over 1932, Voor 1933 was dan ook weder de oude rente stelling gehandhaafd. Hierna werd door den heer Geusebroek verslag uit gebracht namens de commissie, belast met het nazien der rekening 1932, welke adviseerde tot goedkeuring. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten, ter wijl tevens werd goedgvonden de gemaakte winst over het verloopen jaar ad f 2564.24 op de reserve over te dragen, zoodat deze steeg tot een totaal van f 25.705.16. In het hierna door Voorzitter uitgebrachte jaarver slag deed deze uitkomen, dat het grootste deel der werkzaamheden in 1932 had bestaan in boekingen van ontvangen en uitgegeven spaargelden. Dat nog altijd de bank als belegging van spaargelden werd gebruikt, noemd hij het bewijs van het ongeschokte vertrouwen in de soliditeit. In tegenstelling hiervan was de uitgave van voor schotten gering geweest. Dit laatste was voornamelijk het gevolg der werkwijze der boerenleenbanken, gezien in het verband der tijdsomstandigheden. Steeds wordt nl. borgstelling of onderpand gevorderd, terwijl men ge meend had, zeer voorzichtig te moeten optreden, terwijl zoowel de waarde der als onderpand te stellen goede ren, als de persoonlijke credietwaardigheid factoren wa ren geweest, die belemmerend op de werkzaamheden hadden gewerkt. Bovendien was door den geringen omzet en het dalen der prijzen van roerende en onroerende goederen op een zeer laag niveau de behoefte aan geld niet zoo groot geweest als in voorgaande jaren. Dit laatste noemde hij een speciaal met donkere tij den samengaand verschijnsel, al was ook nog wel op een enkel lichtpunt te wijzen en door allen die door de crisiswetten in aanraking met de boerenleenbanken kwamen,zou moeten worden gewaardeerd, dat deze li chamen tegen zeer geringe of geheel geen vergoeding de diverse uitbetalingen verrichtten. Spr. wees hier op Tarwewet, Varkenswet en Crisis-Zuivelwet. Weinig was terechtgekomen van de hoop door hem in het vorig jaarverslag uitgesproken. De tijden had den zich nog steeds niet ten gunste gewijzigd en voor spellingen hieromtrent durfde thans niemand doen. De hoofdzaak van het streven moest er dan ook op worden gericht om stabilisatie te verkrijgen, aanpas sing aan de omstandigheden met in gedachte de oude wapenspreuk der Zeeuwen: „Luctor et Emergo". Bij de hierna gehouden verkiezingen werden de zit ting hebbende leden weder met zoo goed als algemeene stemmen allen weder in hun oude functies herkozen. Voor het nazien der rekening 1933 werden benoemd de heeren P. Molenaar Kz., J. Gootjes Sr. en K. Snoek. Bij de rondvraag deelde Voorz. nog mede, dat de Zaterdag steeds als vergaderdag genomen werd, omdat deze zich vanouds als de voor de practijk het meest geschikte dag getoond had. Hierna volgde nog een uiteenzetting van den kassier, den heer Kostelijk, omtrent de diverse werkzaamheden, voortvloeiende uit de crisiswetgeving. Hij spoorde de leden aan om wanneer mandaten werden ontvangen, deze op den eerstkomenden zittings dag te verzilveren. Dit omreden de geringe provisie en om valutaverlies voor de bank zooveel mogelijk te voor komen. Verder volgde nog mededeeling omtrent een door de bank gedane faillissementsaanvrage van een der leden- voorschotnemers. In het belang der borgen had men gemeend aldus te moeten handelen, aangezien, men van meening was, dat de handelwijze van het bepaalde lid tegenover deze fair was te noemen. Met een tot weerziens werd hierna deze uiterst za kelijke en vlot verloopen vergadering gesloten. Door B. en W. werd aan den heer P. Beers Jz.. tim merman te Heerhugowaard-Noord. vergunning verleend tot het bouwen van een burgerwoonhuis op het bouw terrein, voorheen in eigendom van den heer Kokkes, en gelegen tegenover den Basserweg. Tot nog toe werd door 130 landeigenaars en landge- bruikers de gelegenheid benut om bagger op hun land te laten brengen, middels de werkverschaffing. SlooLwerk kwam gereed langs den Rustenburgerweg en tusschen de landerijen in gebruik bij de heeren Van Langen en Dekker, lerwijl mede de Donkereweg ver breed werd en een terrein voor lichamelijke oefening bij de O.L. school IV werd geëngageerd. Grootere werken die thans nog onderhanden zijn bestaan in het uitdiepen en verbreeden van de 700 M. lange kavelsloot tusschen de landerijen BlauwAppelmanStipriaan en nieuw slootwerk op het land van den heer K. Oudeman. Rijkssubsidie voor slooten langs den Hondeweg en op landerijen van den heer K. Ursem Kz. werd mede aan gevraagd. Waar spoedig de toestand echter zoodanig zal worden, dat meerdere landgebruikers de baggerregeling zullen laten stop zetten en ook sohotwal op de landerijen in verband met het klaarmaken voor de komende teelt, niet meer gewenscht wordt, zullen voor de talrijke werk loozen andere wegen moeten worden gezocht en zal men ook hier op de werkverschaffingsgelegenheid in den Wieringermeerpolder zijn aangewezen. ANNA PAU 10WNA BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. In de zaal van den heer W. Kossen organiseerde de afd. Anna Paulowna van den Bond voor Staatspensi- onne ring Zaterdag en Zondag een paar avonden, waar op ditmaal, zooals de Voorzitter, de heer J. ter Burg, Zaterdag bij de opening reeds zei, minder directe pro paganda gevoerd werd. Op dien eersten avond smaakte de voorzitter het genoegen velen welkom te mogen heeten. Het waren zoo goed als allen leden van de af- deeling. Voor hen was een propagandistisch woord minder noodig. Voorzitter wekte hen allen op te too- nen, dat ze goede leden waren, leden die niet slechts trouw hun gulden contributie betalen en de avonden van de afdeeling bezoeken, maar ook straks bij de verkiezingen, kamercandidaten stemmen, die Staatspen- sionneering op hun programma hebben staan. Met een natuurfilm over de zijderupsteelt in Proven- ce (Zuid-Frankrijk) werd daarop het programma ge opend. Direct daarop aansluitend volgde „De Storm des leven6", een drama in 6 acten, dat toch nog vrij blij eindigde en waarvan het, voor een groot deel uit ouderen bestaande publiek, zeker genoot. Niet Mini Heüver, zooals was aangekondigd, doch de soubrette Tini Etienne zong daarop eenige levenslied jes, die blijkbaar wel in den smaak vielen. Zij mocht dan ook elkens een hartelijk applaus oogsten. Nu volgde weer een filmwerk. „Van huis verdreven" in 7 acten. ook over 't geheel een minder vroolijk verhaal, maar waarin aan 't slot alles toch weer op z'n pootjes terecht komt. Bij de officieele sluiting van dezen eersten avond (men zou in gezellig samenzijn nog wat bijeen blijven en Tini Etienne zou dan weer liedjes zingen), bij de voorloopige sluiting dus. deelde de voorzitter mede, toch nog eenige personen bespeurd te heben, die geen lid waren Een paar daarvan hadden zich intusschen al als zoodanig opgegeven. Voor de anderen stond de gele genheid nog open. De heer Ter Burg dankte tenslotte den heer Kossen, den vertooner van de filmen, voor de medewerking, die de afdeeling van hem mocht onder vinden en de heeren Den Das en Van Zandwijk, die zoo bereidwillig waren, verscheidene ouden van dagen van huis naar de zaal en terug te willen brengen, waar door zij dezen avond konden bijwonen. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Zaterdag 4 Maart 1933, des morgens 10 uur, in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., dijk graaf, secretaris de heer C. Keijzer. Afwezig zijn de hoofdingelanden de heeren Lovink, en De Graaf, met kennisgeving van verhindering, de heer Lubbert zonder kennisgeving. De notulen worden gelezen en onveranderd vastge steld. Mededeelingen. Door den Vorzitter wordt medegedeeld: Het besluit tot het aangaan van een geldleening ad f 65000.is door Ged. Staten goedgekeurd en deze leening is a pari tegen i'A rente gesloten; Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot liet aangaan van een kasgeldleening van hoogstens f200.000. Bij de Nutsspaarbank te Alkmaar is hier van geplaatst een lecning van f50.000.— tegen 4 rente, voor hetgeen meer noodig is, is een rekening courant-overeenkomst aangegaan met de Rotterdam- sche Bankvereeniging, Kantoor Schagen. Voor een gedeelte Lagedijk en wel van Zijperdijk tot Boermansweg is over 1931 een uitkeering van de Provincie ontvangen groot f300. De concessie tot heffing van sluiegelden te West einde is met 3 jaar verlengd. De heer A» de Graaf, hoofdingeland, zond bericht, dat hij als zoodanig bedankt, omdat hij zijn land heeft verkocht. De verkiezing zal plaats hebben ge lijk met de periodieke,verkiezing, tot zoolang kan de heer De Graaf dus zitting houden. Met den heer Jb. Pranger is overeenstemming be reikt t.a.v. de vergoeding voor meerdere werk bij het leggen van den dam door den boezem te Wieringer- waard. De Vergoeding die Pranger zal ontvangen, is op f2000.vastgesteld. Op dezerzijds gedaan verzoek zijn de tramoverwe gen door de Ned. Spoorwegen verbeterd. ,Bij het opnemen der werken in verhand met het op maken der begrooting is gebleken, dat de zuiggas- installatic en motoren van het gemaal te Van Ewijck- sluis belangrijke hertellingen behoeven. Aan Prof. Visser is deskundig advies gevraagd, want de repa raties die noodig zijn, zijn van dien aard dat de vraag rijst of een der motoren niet beter een andere aandrijving gegeven kan worden en dan de andere in reserve te houden. Voorloopig herstellen toch zal zeker wel f 7000 kosten. De heer Lubbert komt ter vergadering. Van den Minister is bericht ontvangen dat over name van den Rijksweg voor 1939 wel niet zal plaats vinden en mocht dit wel het geval zijn, dan zal het Rijk in de kosten van verbetering van den weg bij dragen. Het is dan echter gewenscht dat die verbe tering plaats vindt in overleg met den Rijkswater staat, opdat de weg zal aansluiten aan het gehcele plan van het Rijk. De Voorzitter merkt op dat dit overleg steeds heeft plaats gehad en bij voortduring zal plaats vinden. Het Dag. Bestuur heeft gomeend plan 3 als het meest gewenschte te moeten kiezen. Wat den bruggenbouw betreft zal het gewenscht zijn. het Dag. Bestuur vrij heid te geven, want do wenschen van het Rijk zijn anders dan liet voornemen van het Dag. Bestuur. De brug bij Voorburg zal worden opgeschoven, de aanlogplaats naar den overkant, zoodat. we 'n ver schuiving daar krijgen naar het Nuord-oOsten. De fundeering van den Van Ewijcksvaartswe>g is voor een groot gedeelte gereed; het maken van het asphaltbetondek is opgedragen aan de Ned. Basalt maatschappij. Aanvankelijk zou het. dek 4 c.M. dik worden, maar bij prijsaanvrage voor 4. 5 en 6 c.M. dikte, bleek dat een dikte van 5 c.M. f 1.39 kostte, dus nog beneden de raming die f 1.40 was en daarom is een dikte van 5 c.M. gekozen. Voor gemaal 2 dient de bemalingsmogelijkheid te blijven bestaan en de Voorzitter zoowel als de opzich ter, de heer Taillie, doen mededeeling over de wijze, waarop een vrije doorgang van 8 M. breedte, n.1. 2 vakken van 4 meter, zal worden gemaakt. Dc breed te van den weg zal zijn 6 meter en daarnaast trottoir met tegels. Voor dc breedte van den weg is aankoop van eigendommen niet noodig geweest. Al deze mededeelingcn worden voor kennisgeving aangenomen. Door het Dag. Bestuur wordt voorgesteld het oprui men van den duiker door den Lagedijk ter plaatse van dc voormalige balkcnhavcn van wijlen P. Wilms, gelegenheid biedende tot het inmalcn van water in den Zuidpolder. Waar ter plaatse dc weg wordt ver breed en ingewalst, zou de duiker voorzien moeten worden of opgeruimd. Het inlaten in den Zuidpolder geschiedt zeer weinig en een gelegenheid tot inlaten is zeer gunstig tegenover den Boermansweg via het oude molenerf. Zoo noodig zou daar de mogelijkheid tot inlaten van water in den Zuidpoldcr gemaakt kunnen worden. De heer jammes acht dat zeer gewenscht en de Voorzitter zegt dat hij daartoe ook gaarne zal mee werken. Conform het voorstel van het Dag. Bestuur heloten. Voorgesteld wordt tot verkoop van een perceelsge- declte, waarop een hoek van liet pakhuis van J. Krouwol is gebouwd. De Voorzitter licht toe dat men indertijd bij het bouwen van het pakhuis verder is gegaan, dan het eigendom reikte. Een totale oppervlakte van 4.06 M2. is in beslag genomen cn voorgsetcld wordt om dit in het geheel voor f 1.aan Janna Zonneveld te verkoo- pen. Aldus wordt besloten. Converteering van geldleening. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor tot convertcc- ring van de geldleening groot f99.000 a 5 te beslui ten. Deze leening is verleden jaar tegen een koers beneden pari gesloten, tegen 5 rente cn waar ver vroegde aflossing mogelijk is, is aan de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekering gevraagd of men ge negen was de rente te verlagen. Geantwoord is dat de Holl. Sociëteit bereid is de leening om te zetten in een lecning van 4% rente, koers a pari, met ver bod van een versterkte aflossing voor 5 jaren, na 5 jaar is versterkte aflossing mogelijk. Ook is zij bereid tot een leening van 4 maar dan togen een koers van overname van 95 Het Dag. Bestuur stelt voor de lecning te conver- teeren tegen een van W/z a pari. Aldus wordt be sloten. De begrooting. Verlaging van jaarwed, den. Vermindering van polderlasten. Vervolgens wordt aan de orde gesteld de vaststel ling van de begrooting voor 1933. Algemeene be schouwingen worden niet gehouden. Blijkens de memorie van toelichting heeft een punt van ernstige overweging uitgemaakt of de jaarwed den en werkloonen der ambtenaren en beambten moesten worden verlaagd. Het Bestuur heeft gemeend, dat althans voor 1933 daarin geen wijziging behoorde te worden gebracht, omdat voor de ambtenaren de daling van de kosten van het levensonderhoud gepaard gaat met vermeer dering van werkzaamheden, deels voortkomende uit de tijdsomstandigheden, deels het gevolg zijnde van nieuwe voorschriften. Wat de beambten betreft, wordt opgemerkt, dat hunne belooningen niet wer den opgevoerd tot het loonpeil tijdens de periode van hoogconjunctuur, waarom gemeend wordt, dat thans nu dc looncn in het vrije bedrijf worden verlaagd, daarin geen directe aanleiding bestaat, ook de vaste loonen te verlagen. Als voorlooper op dc verlaging welke noodzake lijk wordt geacht bij het uitblijven van betere voor uitzichten in de tijdsomstandigheden, wordt voorge steld. behoudens goedkeuring van Ged. Staten, de jaarwedden van den Dijkgraaf (voor zoover de gelde lijke belooning betreft) de I-Iecmradcn en de Hoofd ingelanden met 20 te verlagen. De verlaging te doen ingaan 1 Juli 1933 cn voorloopig geldende tot einde 1934, dus 1M jaar. De jaarwedde van den dijk graaf wordt dan van f 1250 op f 1000 gebracht, die van een heemraad van 1 2.50 op f 200 en die van een hoofdingeland van f25 op f20. De vergadering vcreenigt zich met dit voorstel. Bij den post „schoonhouden en kroozen van mo- lenslooten en waterleidingen"' merkt de heer Smit op, dat hij dezen post f2200, nogal hoog vindt, omdat de belendenden zelf veel aan dat schoonhouden moe ten doen. Bij spr. tenminste wordt het wel los gesne den, maar het uithalen laat te wenschen over. De Voorzitter zegt, dat de opzichter dit het afg loopen jaar voor het eerst ter hand heeft genomen en het ligt in het voornemen om daar mee door te gaan. Spr. wijst op het belang van een goede toe vloeiing van het water en zou de bevoegdheid niet op de naastliggende ingelanden willen overdragen. Bij post 5 van de ontvangsten blijkt, dat voor op brengst van de publiek verhuurde dijken, wegen, enz. is geraamd een bedrag van f547. In 1931 was ontvangen f3900.60, voor 1932 geraamd f3980. Een zeer sterke teruggang dus. Voorgesteld wordt om den omslag op f27 per H.A. vast te stellen, vorig jaar f28. De heer Komen wijst er op, dat de begrooting be gint met een batig saldo van f 13574.17, terwijl ze sluit met een post onvoorzien van f 12818.083^. Is het nu niet mogelijk den omslag met nog een gulden tc verlagen? De Voorzitter zegt, dat het batig saldo van 1931 zelfs toelaat den omslag met nog f 2 te verlagen, maar spr. ontraadt dat. We boeren op die wijze achteruit; de kasmiddelen hebben we meer dan noodig, vooral met de moeilijkheid om de lasten binnen te krijgen. Reeds nu is het noodig een kasgeldleening van f200.000 te sluiten en als het batig saldo in sterke mate wordt aangesproken, zal het te leenen kasgeld een nog grootcr bedrag vormen. Een teruggang van middelen ontraadt spr., het staat feitelijk gelijk aan leenen. Zonder hoofdelijke stemming wordt de begrooting vastgesteld, sluitende iri ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 4-45004.16^3, post onvoorzien f 12818.08)4 en naar een omslag van f27 per H.A. De rondvraag. De heer J. Tijsen vraagt, wat de bedoeling is met de losplaats langs den dijk. De Voorzitter antwoordt, dat die onder een zeker beloop zal worden bijgewerkt. De heer Lubbert vraagt, of niet in een verordening vastgesteld dient tc worden het verbod om bloemen in de sloot tc gooien. Vorig jaar is dat in hooge mate gedaan en de bloemisten veroorzaken daardoor niet alleen groote verontreiniging van de slooten, doch er is ook wat „het vuur" betreft groot gevaar aan ver bonden. Dc Voorzitter acht het gewenscht dat de bloemis ten onderling deze kwestie bespreken en regelen. Spr. wil er bij wijziging van de verordening wel zijn aandacht aan schenken, maar op vergaderingen van de vcreeniging van bloemisten zou cr ernstig op gewezen kunnen worden, dat men zich zelf schaadt, als de bloemen in de slooten worden ge worpen. Spr. hoopt, dat de bloemisten zoo verstan dig zullen zijn tc zorgen, dat een dwingende macht niet noodig is. De heer Lubbert is toch bang, dal do overheid zal moeten ingrijpen. Dc heer Van den Berg oordeelt ook. dat er gewoon lijk menschen zijn, die hun eigen belang en dat van anderen niet inzien cn die menschen zijn niet ge makkelijk te bereiken, want op vergaderingen ko men ze niet. De Voorzitter verklaart zich bereid een circulaire samen te stellen en den bloemisten toe te zenden. De heer Lubbert zegt, meerdere malen den Grasweg te hebben afgefietst, en deze weg ligt er schitterend bij. Spr. zou willen, dat meer stille wegen een der gelijke behandeling kregen. De Voorzitter merkt op, dat op dc begrooting voor het teren van den Stoomweg een bedrag is uitge trokken en zeker zouden Dijkgraaf en Heemraden in nog sterkere mate tot het teren van wegen heb ben voorgesteld, doch dc wensch om de polderlasten tc vetlagen, heeft zijn invloed doen gelden, De heer Smit komt nog eens terug op het kroo zen en zegt, dat in dc molensloot bij spr. verschil lende zandbanken zijn. De Voorzitter zegt, dat voor dit jaar het opmaken van de Kleinsloot op het programma staat, en vol gend jaar dan de door den heer Smit bedoelde sloot. Op zekere hoogte is het geen molensloot. Bijzondere gronddammen zullen uitgehaald worden. De heer Smit merkt verder op, dat het vuil neer werpen langs de wegen op sommige plaatsen heel erg is cn langs de Middenvliet zijn plaatsen waar re de Middenvliet zeker willen dempen. De Voorzitter wijst op dc moeilijkheid om tc we ten wie de schuldigen zijn. Gelukkig is het al heel wat verbeterd, sedert de ophaaldienst is verkregen. En overigens is het maar het gemakkelijkst als de gemeenschap het dan maar eens opruimt. Hierna volgt sluiting. WOENSDAG 8 MAART. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding: VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbei ders In de Continubedrijven; 12.00 Klein-orkest o.l.v. Paul Duchant; 1.45 Verzorging zender: 2.00 Vrouwen- uurtje; 3.00 VARA-tooneel o.l.v. Willem van Ca pellen; 5.30 Orgelspel door Johan Jong, met zang van Alb. de Booy; 6.15 VARA-Mandoline-ensemble; 6.15 De Fllere fluiters o.l.v. Hugo de Groot; 6.50 Mandoline-ensemble; 7.00 S.D.A.P.-kwartiertje7.20 Muziek van dezen tijd; 8,00 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.05 „De Vakbewe ging; 8.25 Leoncavallo-programma; 9.05 Ir. 4- Al" barda licht het verkiezingsprogram van de S.D.A.P. toe; 10.50 Gramofoonmuziek; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gra mofoonmuziek; HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 9.00 Mr. G. A. Diepenhorst: „Ons schoone Sticht"; 915 Kwintet o.l.v. Piet van den Hurk; 9.45 Causerie; 10.00 Vervolg con cert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Liederen en pianoreci tal; 11.45 H. M. Oldenhoff: „Uit het land van Lek cn IJssel; 12.00 Politieberichten; 12.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest; 1.00 H. Botterweg: „Utrecht als markt- en jaarbeursstad"; 1.15 Stedelijk Orkest; 2.00 Utrechtsch Militair Dubbelkwartet; 2.45 J. de Geit. „Veenendaal en omgeving"; 3.00 Kinderkoor; 3.45 L. M. Kalmijn: „Het bezoek van Willem van Oranje aan Utrecht in 1755"; 4.00 Volkszang voor de jeugd; 5.15 Concert; 6.00 Mr. Joh. Schreurer: „De Stichtsche Vallei"; 6.15 Ver volg concert; 7.00 Onderwijsfonds voor de binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten Ned. Oir. Persbureau; 8.00 Propaganda-avond in „Tivoli" te Utrecht; 9.15 Vaz Dias; 10.30 Concert. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Concert; 5.20 Concert; 6.35 Gramo foonmuziek; 8.20 Concert; 10.00 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1158 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.20 Gramofoonmuziek: 8.20 Dans muziek. BERLIJN (419 M.) 5.25 Pianomuziek; 6.35 Volksliederen; 8.15 Concert; 11.30 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 5.15 Concert; 6.50 Concert; 7.35 Idem; 9.50 Dansmuziek. RONINGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Idem; 3.50 Concert; 5.20 Fritz Baumann zingt Duitsche studentenliederen. LANGENBERO (472 M 11.20 Populair concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Ope rette-uitzending; 9.45 Gramofoonmuziek; 10.05 Concert. DAVENTBY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 3.50 Concert; 5.05 Or gelconcert; 8.35 Concert; 10.50 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.40 Concert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.35 Concert door het Omroeporkest; 12.50 Orgelreci tal; 1.25 Populair concert; 7.40 Populair concert; 9.05 Gramofoonmuziek; 9.20 Concert; MILAAN (331 M.) 4.20 Vocaal concert; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.50 Radio- tooneel; Daarna orkestconcert. ROME (441 M.) 4.50 Vocaal en instrumentaal concert; 7.20 Gramofoon muziek; 8.05 Uitzending uit een theater. WE ENEN (517 M.) 4.10 Populair concert; 8.05 Idem; 10.00 Concert. WARSCHAU (1412 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 5.45 Populair concert; 9,35 Dansmuziek; 10.20 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Symphonieconcert; 9.00 Operette-uitzending.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10