Modebladen. De spoorbrug over liet kanaal Kolhorn-Schagen. Weekbericht. SCHAGER ROOSJES Plaatselijk Nieuws. ONZE EXPORT NAAR DUITSCHLAND Vuurgevecht met smokkelauto Marktberichten. Advertentiën. C. Rezelman Jz. Woonark, TRAPMAN 6 Co. ZIJ P E T ZAND. Jl. Zaterdag hebben de Wed K Oud en Zn, alhier, hun tot scheersalon verbouwd pand geopend. De invi- :tatie voor een bezoek hebben we hierbij gaarne aan vaard en daarbij geconstateerd, dat hier. hoewel met ruimte gewoekerd moest worden, een aardig, gezellig geheel is verkregen. Het geheel wsa gedecoreerd met een 8-tal bloemstukken, geschonken door leveranciers, vrienden en bekenden. Degenen die van hun overtollige haargroei bevrijd wenschen te worden, of zij die een roo- kertje wenschen, om nog niet te vergeten degenen die op het beroemde babbeltje in den scheerwinkel gesteld zijn, kunnen hier vast naar genoegen terecht. Zondagavond gaf Daan Pool alhier bij den heer Bchrieken een uitvoering. De groote zaal van Schr., hoe wel het zich eerst liet aanzien dat dit niet zou gebeuren, liep tenslotte, zooals altijd, vrijwel propvol. Daan open de den avond op de van hem bekende vlotte, geestige en amicale manier, met een welkom aan allen en werk te daarna zijn programma af. Vermeld dienen vooral de vertolking van de twee specifieke boerennummers: Gert gaat bij Trui vandaan en Hannes bij de liefhebberij-komedie, welke alleen een Daan Pool op deze eigen manier weet voor te dragen. Ook valt nog te vermelden het, door lichteffecten en prachtvolle aankleeding imponeerende nummer: Wolga- visioenen, terwijl tenslotte het door den debutant vóór de pauze gegeven stuk: Prikkeldraad o.i. niet alleen voor het publiek het den avond beheerscheDd nummer ■was, doch niet minder voor den acteur zelve. Hij kon daarin eens echt uitbeelden de afschuwelijkheden van den laatst voorbijgeganen oorlog Wij kunnen vol overtuiging spreken van een buiten gewoon geslaagden avond, waarbij we Daan vanaf hier een tot weerziens met je nieuwen vriend, toeroepen. Tot slot volgde een gezellig druk dansen tot het slui tingsuur sloeg. Uitslag voetbal- j.1. Zondag: G.Z. 1Z.A.P. 1, 41. eigen terrein. G.Z. 2—Z.A.P. 3, 1—2, eigen terrein. De uitslag van de vorige week te Schagerbrug door 8 leden van de Biljartclub de Carambole alhier tegen 8 leden van een club aldaar gespeelden wedstrijd is op 't oogenblik dat 't Zand 19 van de 23 gespeelde part. won. De resteerende partijen worden deze week WIERINGEN Vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Wieringen. Aanwezig 30 leden. De heer C. J. Bosker opende met welkom, in 't bijzon der werd welkom geheeten de spreker van dezen avond. Ir. C. A. G. Spaan. Voorzitter geeft eenige toelichting op de bestuursverkiezing. De notulen worden vastgesteld en mededeelingen ge daan van de ingekomen stukken. De heer W. Mostert brengt verslag uit namens de commissie van onderzoek der vorige rekening. Alles is in orde bevonden. Bestuursverkiezing. Wegens bedanken als vooratter door den heer L. C. Kolff wordt als zoodanig benoemd de heer O. J. Bosker. Burgemeester Kolff wordt bij acclamatie als eere-voor- zitter benoemd. De heeren P. Kuut en C. M. Mulder, bestuursleden, worden herkozen. In de vacature van het bestuurslid L. C. Kolff wordt gekozen de heer S. J. Koorn. Voor zoo ver aanwezig nemen allen hun benoeming aan. Betreffende het houden van een tentoonstelling dit jaar, wordt medegedeeld, dat wanneer het Dep. van Ju stitie toestemming geeft, dat de volle 100 pet. baten aan de afdeeling mogen blijven, de tentoonstelling kan wor den gehouden. Wanneer 50 pet. moet worden afgedra gen kan de tentoonstelling niet worden gehouden. Een en ander zal nader door het bestuur worden geregeld, hoewel de heer S. Koorn een jaar uitstel wil. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan den spreker van dezen avond. Deze zal een lezing houden over: de stikstofbemesting op de gemengde bedrijven, toegelicht met „De Nederlandsche Weidefilm." Spr. zegt dat de opbrengst van bouwland veel sterker is gestegen in de laatste 10-tallen van jaren als de opbrengst van het grasland. De kracht van het gras wordt onderschat. Proeven bewijzen dat er veel meer uit het grasland gehaald kan worden als tot dusver en spr, noemt dan een krachtige bemesting met kunstmest, vooral met stikstof, ook in den zomer. Dan wordt met klem gewezen op een betere beweiding Ook wijst spr. op de betere behandeling van het gras land als schoonmaken door mesthoopen te verdeelen en de oude graspollen afmaaien. Spr. noemt de zeer groote voordeelen van het nieuwe beweidingssysteem. Het gaat thans niet om meer melk, maar om goedkooper melk te verkrijgen. Voordat de film wordt vertoond, wordt de rondvraag gehouden. De heer P. Veerdig vindt dat het hoefbeslag te hoog wordt berekend door de smeden, en wil een vergadering aanvragen met de smeden. Willen of kunnen de smeden den prijs niet verlagen, dan is hij voor het nemen van maatregelen, als bijv. zelf een smid aan te stellen, of coöperatief samen te werken. Besloten wordt te vergaderen met de hoefsmeden. De heer Veerdig wil ook de bebouwde eigendommen belast zien. De voorzitter wijst op de vele bezwaren. Daarna wordt de film vertoond, getiteld: „Hoe de wetenschap de practijk vooruit helpt." Deze film was zeer leerzaam, evenals de gehouden lezing. Na woorden van dank te hebben gesproken, sloot de voorzitter de bijeenkomst. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Algemeene vergadering Coop. Boerenleen bank. De plaatselijke Coop. Boerenleenbank vergaderde Maandagavond ten lokale van den heer J. de Bakker. Aanwezig 87 leden. De voorzitter de heer G. Barten opent deze 24ste jaar vergadering en zegt dat het bestuur reeds een week over tijd is met het uitschrijven van de jaarvergadering wat echter aan verschillende omstandigheden 's te wij ten. In de eerste plaats kwam dit door de vele werk zaamheden van den kassier in d^ns betrekking als be taalmeester en in de tweede plaats omdat de rentebe taling niet zoo vlug ging als andere jaren. Bij alle te genspoed In 1932 kan ik toch nog wijzen op verbetering, zegt spr., n.1. het nieuwe kantoor van den kassier. Wij zijn dankbaar dat hij hiertoe het initiatief heeft geno men. Met een hartelijk welkom verklaart spr. de ver gadering voor geopend. De notulen van de vorige vergadering worden goed gekeurd met een woord van dank aan den samensteller. Het jaarverslag. Hieruit nemen -wij over, dat de bank per 1 Januari 175 leden telde. Het aantal spaarders bedroeg 331, het aan tal verstrekte voorschotten 62, terwijl het aantal reke ninghouders 30 was. Het reservefonds is thans tot pl.m. 1 20000 gestegen. Bij de gehouden kascontrole van den kassier was alles in uitstekende orde. Eesloten werd tot aanschaffing van een alarmtoestel Het nieuwe kantoor is met September eenigszins fees telijk ingewijd. Met den wensch dat in het nieuwe kan toor eendrachtig mag worden samengewerkt en dat de bedrijfsuitkomsten zich in stijgende lijn zullen begeven, eindigt het verslag. (Applaus). De rekening en verantwoording. De omzet bedraagt f 365612.77, de nette winst f 1858.35. De heer J. Kaan vraagt inlichtingen over den post di verse uitgaven, welke de kassier nader toelicht. De heer J. Kuiper zegt datde balans wel op het con- vocaat vermeld staat, doch spr. vraagt of de kassier van iederen post toelichting wil geven. Aldus wordt ge daan De voorzitter dankt aen kassier voor zb« accuraat be heer en vraagt de toestemming der vergadering om de winst aan 't reservefonds toe tevoegen Aldus wordt be sloten. Verkiezingen. Verkiezing van een lid van het bestuur, aftr. G. Bar ten. De voordracht luidt: 1. G. Barten. 2. S. Groot. 3. H. Swager. De heer Barten wordt met groote meerderheid van stemmen herkozen. Verkiezing van een lid van den raad van toezicht, aftr. J. SUpheer. De voordracht luidt: 1. J. Sijpheer, 2. D. Bakker. 3. P. Blokker. De heer Sijpheer wordt met groote meerderheid van stemmen herkozen. Rondvraag. De heer J. Kuiper geeft het bestuur in overweging om een gedeelte van de winst te reserveeren voor het 25-jarig jubileum. De voorzitter gelooft dat dit voorstel wel ingang zal vinden. Bij deze voortgang van de bankzaken is er wel reden voor jubileeren. Spr. geeft het in handen van den raad van toezicht. Hierna sluit voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de prettige wijze, waarop de agenda is afgewerkt en hoopt op de volgende jaarvergadering leder lid te feliciteeren met het 25-jarig jubileum. MOBILISATIESLACHTOFFERS Wij maken belanghebbenden er op attent dat Donder dag a.s. voor Holland's Noorderkwartier openbare ver gaderingen zullen worden gehouden voor afgekeurde mi litairen, die geen of een onvoldoende pensioen hebben ontvangen, te Den Helder en te Heerhugowaard. (Zie adv. in dit nummer). Binnen zeer korten tijd aanbesteding door de Nederl. Spoorwegen. Naar wij vernemen zal zeer spoedig door de directie der Ned. Spoorwegen worden overgegaan tot het doen vervaardigen, leveren en opstellen van den stalen bo venbouw voor enkel spoor voor de kruising van het kanaal Kolhorn-Schagen en daarlangs gelegen weg met den psoorweg den HelderAmsterdam nabij K.M. 19500. De kosten aan de uitvoering dezer werkzaamheden verbonden worden geraamd op f 20.000. WITTE KRUIS. De afd. Schagen van Het Witte Kruis, vergaderde Maandagavond in het lokaal van den heer J. K. Boon tjes, onder leiding van den heer J. Schoorl Pz. Notulen werden gelezen en goedgekeurd. Op de gewijzigde statuten was dc koninklijke goed keuring verkregen, nadat het Hoofdbestuur ze eerst had goedgekeurd. Aan de leden die zich daarvoor opgaven, zou een exemplaar der statuten worden uitgereikt.. Uit het jaarverslag der afd. bleek, dat het aantal leden was teruggeloopen van 782 op 742. De ijskist voldeed goed, 00 maal was ijs uitgereikt. De mate rialen waren in uitstekenden staat cn 634 maal was hiervan gebruik gemaakt. Van de obligatielening was f 100 afgelost. De zweminrichting verheugde zich in een. buitengewone belangstelling. Uit hel Verslag der T.B.C.-best rij ding bleek, dat 141 bezoeken door de Zuster waren afgelegd: aan ver- plceggeld was betaald f2079.10. Aan 1 gezin was een huurtoeslag gegeven. Ziekenzorg gaf 4800 L. melk uit, 1095 L. room en ruim 1000 eieren plus nog verschillende andere ver sterkende middelen. Dc lijsten hadden f 409.75 opge bracht. Uitgegeven was over 1932 fSlO.ftëyó, terwijl er een batig saldo was van f626.45, waar echter het heele jaar 1933 mee moest worden gewerkt. Een verslag over de vergadering der Hoofdvereeni- ging werd voorgelezen. De rekening der afd. wees een voordeclig saldo aan van f 17.89, van de T.B.C -bestrijding van f 138.hier van af moest nog de gedeeltelijke kostenbetaling van een paar uitgezonden patiënten. De rekeningen wer den op advies der commissie met het nazien belast, goedgekeurd. De verschillende begrootingen werden eveneens door de vergadering goedgekeurd. De rondvraag leverde niets op, zoodat sluiting volg de, GOED AFGELOOPEN. Maandagmiddag ongeveer 12 uur reed op 't Noord een bejaarde bewoner van Callantsoog, zonder eenige aanleiding op een stilstaande auto in met zijn ketten- wagentje. Door den schok tuimelde de bestuurder voor over van zijn verheven zitplaats en kwam tusschen zijn paard en kar terecht. Direct schoten omstanders toe en verlosten de oude man uit zijn netelige positie. Dr. v. d. Sluis, die toevallig in de buurt was, consta teerde dat de oude man geen letsel had bekomen. Men vermoedt, dat hij onwel is geworden en zoodoende een moment de macht over zijn stuur verloor. Waar ook geen materieele schade werd opgeloopen, kwam alles weer op z'n pootjes terecht. RADIOSTORING. Naar we vernemen ondervinden bewoners, eigenaars van radio, wonende in de omgeving van de Landbouw- dwarsstraat, veel hinder van storingen, veroorzaakt door een hoog frequent apparaat, waarschijnlijk een electri- ceermachine. Het is te wenschen dat de gebruiker van dit apparaat rekening zal houden met hen, die radio hebben voor hun genoegen, en 't werken met bedoeld toes..»l zal laten of althans beperken tot een minimum. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Hendrik, zoon van Dirk Schuijt en van Pie- ternella Maria Geevers. POLITIE, Gevonden: een rijwielplaatje: een ceintuur. GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen gedurende de maand Fc bruari 1933. Nonnekes Maria Jacoba naar Alkmaar, Stations weg 46; Vas Visser Dirk en gezin naar Slootdorp. Wieringermeer; Pater Petrus Cornelis naar Zijpe. St. Maartensbrug C 67; Bakker Helena Reinsje naar Amsterdam, Vinkcstraat 49 BhsBakker Herman naar Hoogwoud; Prins Dirk Cornelis naar Vaals. Tentstraat 20;van Stipriaan Elisabeth naar Amster dam, Meeuwenlaan 329; Smit Meggellna Margare- tha naar Amsterdam, Roerstraat 54hs.; Geel Catha rina naar Alkmaar, Schelphoek 1; Heneweer Jacob en gezin naar Sint Maarten B 14; Bouwes Roelof en gezin naar Sleen, Schoonoord, Sleenderweg; van der Kooij Petrus en gezin naar Den Helder, Huisduinen Mesdagstr. 16; de Leeuw Jantje naar Zijpe, 't Zand. I 74; van Kapel, geb. Donker Elisabeth Jacoba en kinderen naar Gorinchcm, Visschersdijk 94; Bött- gcr Johan Simon naar Alkmaar, Baansingel; Ver kroost Willemina naar Ede, Bonnekom, Heerdweg 2; Roggeveen Klaas naar Ede, Bennekom, Ileerdweg 2; Hopman Grietje naar Anna Paulowna, Nieuwe weg; Posthumus Jan naar Den Helder, de Kooij, bij N. Bellis. Ingekomen personen gedurende de maand Februari 1933: Stompedissel Dirk, C 21, van Anna Paulowna; Koomen Gerbrand, D 146, van Zijpe: Schram Adriaan- tje, J 2, van Zijpe: Sloterdijk Tjilpke, A 116, van Het Bildt; Smit Louisa Petronella. B 193, van Haren karspel; Biesboer Neeltje, A 143, van Hilversum; Dhont weduwe Nicolaas, C 14, van Den Helder; Smit Dirk en gezin, D 40, van Anna Paulowna; Slort Sieu- wert en gezin, C 97, van Velsen; Schoen Willem, F 11, van Noordscharwoude; Schilstra Douwe Wietze, C 188, van Baarderadeel; Peereboom Hendrina, E 102, van Gouda; Vink Annigje, C 74, van Haveltc; Kees man Christiaan, D 118, van Barsingcrhorn. B O E R D E R IJ.. Tarieven eieren en kaas treden 11 Maart in werking. BERLIJN: De verordening betreffende de verhoo ging van de tarieven voor eieren en den invoer van harde kaas treedt op 11 Maart in werking. Deze verhooging is liet eerste „presentje" van Duitschland na den dag der verkiezingen. Het is van den Rijksminister voor Landbouw, dr. Hugenberg, die, nu hij deel uitmaakt van de meerderheid van 's lands regeering, niet na zal laten zijn agrarische plannen volledig door te voeren, hetgeen wil zeggen, dat alle export, van onze producten naar Duitschland straks onmogelijk zal worden gemaakt. Het eerste proefje hiervan hebben we inmiddels te pakken. Het autonome invoerrecht op eieren is verhoogd van 30 op zeventig mark per 100 kilo. Prac- tisch zal het invoerrecht echter van 5 op 70 mark ko men, omdat we tot dusver 5 mark per 100 kilo be taalden. Het invoerrecht is dus vervoertien- voudigd, Het tweede, niet minder ontstellende bericht is, dat het autonome recht op harde kaas, dat juist werd verhoogd van 20 op 30 mark, thans gebracht is op zestig mark per 100 kilo! Duitschland betrekt gemiddeld 40 van onzen totalen kaas-uitvoer. Waar moet dat heen? HET UIT DE MARKT NEMEN VAN ZWARE VARKENS. Deze week worden 7000 zware varkens op gekocht. Zooals reeds eenigen tijd geleden werd gemeld, had de Nederlandsche Varkenscentrale het voornemen 30 50 duizend zware varkens uit de markt te ne men. Naar ons thans ter oore komt, zal de varkens centrale nog deze week een begin maken met de uitvoering van dit plan. In den loop der week zullen 7000 zware varkens worden opgekocht en worden ingevroren. Het gevechtsterrein midden in Sittard. Een burger zwaar gewond. Op een der drukste punten van de binnenstad in Sittard vond Zaterdagavond een schietpartij op een smokkelauto plaats. Reeds den geheelen namiddag werd door de commiezen, gendarmen en politie een smokkelauto verwacht met wapenen voor Duitsch land. Overal waren wachtposten uitgezet, terwijl de weg tusschen de Graetheidc en Sittard ter hoogte van de spoorwegbrug aan het stationsemplacement gebarricadeerd was. Om half zeven a zeven uur kwam dc verwachte auto met een vaart van pl.m. S0 kilometer uit de richting Graetheide aanzetten en brak door de aangeorachtê versperringen heen. De schoten, die men haar achterna zond, troffen geen doel. Via dc Wilhelminalaan rende de auto door het drukke stadsgedeelte van Sittard. Aan het drukke kruispunt RijkswegWilhclminalaan werd door een aldaar opgestclden wachtpost een aantal revolver schoten gelost op de auto. Deze wist echter aan het gevaar nogmaals te ontsnappen, terwijl dc kogels door de ruiten van de coiffeurszaak van den heer H. heen den in het scheersalon staanden 29-jarigen heer M. de Wever, wonende aan de Limbrichterstraat te Sittard, in den rug troffen, zoodat deze neerviel. Dadelijk werd geestelijke en geneeskundige hulp Ingeroepen, waarna de heer de Wever naar het Zie kenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid" kon ver voerd worden. De verontwaardiging over deze schietpartij in het centrum der stad is algemeen te meer daar het reeds herhaalde malen voorgekomen is, dat onschul dige burgers gevaar liepen bij het schieten op smok kelauto's getroffen te worden. Eenige weken gele den b.v. moesten twee geestelijken op den Wchrer- weg, die langzaam berucht begint te worden, gerui- men tijd plat op den grond blijven liggen om te ont komen aan dé kogels. In de provinciale pers werd reeds herhaaldelijk de aandacht hierop gevestigd. De toestand van den heer de W. blijft hoogst ern stig. Bij een onderzoek is gebleken, dat de kogels in de longen zijn gedrongen, zoodat operatief ingrijpen noodzakelijk zal zijn. De smokkelauto, welke was ontkomen, is later nog aan de Slachthuisstraat te Sittard gezien. Vol gens sommigen waren de voorbanden lek. Reeds Vrijdag waren overal wachtposten uitgezet en versperringen aangebracht, aangezien men inlich tingen ontvangen had, dat een smokkelauto met 3 4000 revolvers Sittard zou passeeren. De opgeworpen barricade bestond uit boomstam men en planken met spijkers, zoodat de auto een ontzettende vaart moet hebben gehad om de versper ring te passeeren. ALKMAAR. 4 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 28 paarden f 150350, hitten f 85 200. 15 melkkoeien f 100—170. 166 nuchtere kalveren 8l. f 1.50—8. fok f 6—12. 61 schapen vette f 14—19. en over- houders f 7—10, 5 bigzeugen f 3545, 10 schrammen f 14—16. 58 biggen (10 weken) f 6—12. Handel stug. ALKMAAR. 4 Maart. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le s. 70—82 cent, 2e s. 60—70 cent per p. Eieren (groothandel) f 2.30—2.65. Eendeieren f 2.25. ALKMAAR, 4 Maart. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 270000 kipeieren f 2.403. ALKMAAR. 6 Maart. Andijvie f 3.80. Bloemendaler kool f 1.205.30. boeren kool f 1.808.10. per 100 stuks, gele kool f 1.10—2.30, roode kool f 1.40—5.30. uien f 1.10—2.40 per 100 Kg., prei f 2.608.20, rabarber f 1112, selderie f 3.405.80, per 100 bos. spruiten f 3.5013.50, witlof I f 79.50, II f 3.50 per 100 pond. spinazie f 1.251.58 per bak. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Maart. Aangevoerd: 12000 Kg. roode kool f 2.604.70. II f 2.20 —2.30. 38000 Kg. gele kool f 1.50—3.10. II f 1.70—2.40, 93000 Kg. D. witte f 0.60—0.70. 12000 Kg. uien f 0.80— 1.3. grove uien f 0.80—1.10. 1200 Kg. bleten f 0.60-0.90. WARMENHUIZEN. 6 Maart. Aangevoerd: 12800 Kg. D. witte kool f 0.60, 800 Kg. uien f 1.50. grove f 1.40. NOORDSCHARWOUDE, 6 Maart. Aangevoerd: 4600 Kg. uien f 1.101.30. drielingen f 0.90, grove uien f 1—1.10, 500 Kg. kroten f 0.60, 3500 Kg. roode kool f 1.90—4.10. doorschot f 2.80, 121700 Kg. D. witte f 0.60. 4000 Kg. gele kool f 2.60. doorschot f 1.70 —2. Doorgedraaid: 500 Kg. kroten. 67100 Kg. D. witte. ALKMAAR, 6 Maart 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 68 vette koeien f 95225; 5 vette kalveren, geen notéering; 223 nuchtere kalveren slacht f 212; 400 vette varkens zware per Kg. 2732 cent. Handel matig. AMSTERDAM, 6 Maart 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 630 vette koeien, le kw. 5662 ct., 2e kw. 4454 cent, 3e kw. 3242 cent, mindere soorten 2830 cent per K.G. slachtgewicht; 165 melk- en kalf koeien f 125180; 144 vette kalveren: le kw. 4655 ct, 2e kw. 38—44 ct, 3e kw. 3036 ct, per Kg. levend gew., 182 nuchtere kalveren f 25; 929 schapen en lamme ren: schapen f 1316, lammeren f 114, 642 varkens: rleeschvarkens 90110 Kg„ 3036 ct., zware varkens 3435 cent en vette varkens 3233 ct., per Kg. slacht gewicht; 53 paarden f 7060. Aangevoerd waren 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 6 Maart 1933. Binnenl. Granen. Boerennoteeringen. Rogge f 3.75 4, wintergerst f 4.254.75, chevaliergerst f 55.50, haver f 4.505, duiveboonen f 7.508. paardeboonen f 66.50. groene erwten f 1013. vale f 89, geel mos terdzaad f 1418, alles per 100 Kg., karwijzaad f 1819, blauw maanzaad f 3840 per 100 Kg. Heden overleed plotseling onze geliefde Broeder en Oom Arie van Twuijver, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Namens de Familie: Wed. M. SEMEINS— van Twuijver. Dirkshorn, 6 Maart 1933. Getro u wd: A. WEBELING en A. WEBELING-Bakker die, mede namens wederzijdsche Ouders, hartelijk dank zeggen voor de zoo vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Anna Paulowna, Maart 1933. Heden noteer ik vrijblijvend op A.H.V. bij minstens 100 K.G. netto contant af pakhuis Laplata Mais f 4.25 Donau Mais f 4.— Buitenl. Gerst f 4.25 Voorslag Lijnkoeken f 6.50 Gemengde Veevoeders. Veevoeding-adviezen. Aanbevelend, Wieringerwaard, 7 Maart 1933. TE KOOP; voor klein gezin. Te bevragen bij H. K. de ROO, Woonark, Kolhorn. Aangeboden: METSELWERK. Brugbouw W. F. K., de Kreil. TE KOOP: 20.000 K.G. V0ERBIETEN, bij jb. STAMMES, Teetjesweg, Wie ringerwaard. Uit de hand te koop, door veran deren van woonhuis, overcompleet: 2 een-persoons Ledikanten met kapokmatrassen, twee Wasch- tafels, 2 Waschstellen, 2 Nachtkastjes, 6 Stoelen metspringveeren, roodtrijp, l beste Tafel. Moet weg. Geen rommel. Bij Jb. BAIS, Spoorlaan 171, Schagen. TE KOOP: 40 witte Indische Loopeenden fleschmodcl, ras-zuiver, aan en tegen den leg. Breelaan 52, Bergen N.H. Aangeboden Taai veldgeel Koolzaad. prima soort, te veld staande te zien, 93 pet. kiemkracht, a f 5 per K.G. KI. HALF, Schoorldam. Belgische Hengst te koop, 3 jaar, van prima afstamming, maat 1.58, kleur geel bruin, bij K. KOSTELIJK, Zuid-Scharwoude. TE KOOP; makke Werk- en Tuigpaarden, keuze uit 12, billijke prijzen, op proef, bij K. KOSTLljK, Zuid-Scharwoude. TE KOOP: jonge witte Leghorns, zeer druk leggende, f 1.50 per stuk. Jb. SCHERINGA, Callantsoog. ROODE BESSENBOOMEN, 3-jarige, grootvruchtige mooie struiken, en 30 Kg. Dubb. Stamsla- hoonen, zonder draad, ook bij klei ne partijen, aangeboden, door C. KOOMEN Jz., Winkel. Gevraagd: een Boerenknecht, goed kunnende melken en met alle werkzaamheden bekend. - Tevens te koop: Prima Zaaihaver, f 5.50 de 100 Kilo en twee Kalfvaarzen, bij D. DE GRAAF, Rijksweg C 27, 't Zand, Extra Concourspaard te koop, bles, 4 witte voeten, 8 jaar en mak voor alles, bij K. KOSTELIJK te Zuid-Scharwoude. Te koop aangeboden: A goedge keurde Eigenheimer Poters, met of zonder certificaat. C. Geerligs Cz., Veerweg, Tel. 47. Anna Paulowna. Te koop: Een ELECTR. 3 P.K. MOTOR, met voll. waterbemaling. J. BOS SEN. Breezand. Te koop of te huur; Een FLINKE BURGERWONING, met grooten tuin. Te zien bij P. DE BOER. Friesche weg 49, Oudorp. TE HUUR: Arbeiderswoning en gevraagd een flink Meisje, voor dag of d. en n. Wed. P. SCHAAP, Groetpolder, Winkel WONING te Huur op Tjallewal, f 2.— per week. D. DE GEUS, Stroet, Sint Maarten. Gevraagd met 17 Maart: een Boerenknecht, bij j. VEERDIG, Elft, Wieringen. BROOD- en BESCHUITSLIJTERS gevraagd. Brieven onder letter R 4, bureau Schager Courant. Biedt zich aan: NET MEISJE voor noodhulp of werkster. No. 30 A, Noord, Schagen. Flink Dagmeisje gevraagd, voor alle bezigheden, bij BRAS, Regentenstraat 82, Schagen. Flink Dagmeisje gevraagd, bij C. LIEFHEBBER, Kleinesluis, Anna Paulowna. Gevraagd: Een DIENSTBODE, nic boven 18 jaar. R. C. KOS, Belk- m er weg, St. Maartensbrug. Ter dekking beschikbaar EEN BEER, bij JAC. DE WIT, Middenweg, An na Paulowna. De beer van M. de Graaf. Te koop: Prima le nabouw ZEGEHAVER voor de zaai, f6 per 100 K.G. D. DE GRAAF Jcz., Callantsoogervaart, Koegras.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3