Uit Alkmaar en Omstreken N.H.V.B.-U i l s 1 a g e n, M UlT de OMGEVING FOSTER'S ir.T.Td'jiud 1 van de H.-rechtsback is van vrij twijfelachtigen d. Op onbesuisde wijze loopt hij op de Schagen-aan- 1 in, waarvoor tegen hem enkele vrije schoppen wor- ?n toegewezen. Breebaart krijgt een vrije schop te ne men; hij zendt een keihard schot in, dat de keeper ten koste van een corner weet te redden. Kort daarna brengt dezelfde speler met een schot van 25 M. afstand de partijen op gelijken voet (11). Met Schagen in den aanval fluit de scheidsrechter dan rusten. Na de thee neemt Schagen voor een moment het spel geheel in handen, maar jammer genoeg weet men deze meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Na een kwartier spelens komt er in de Schagen gele deren een inzinking. In dien tijd maakt de Helder links binnen de winnende goal (12). In den stand komt geen verandering meer. Het spel bepaalt zich aan weerszijden tot een enkele uitval, maar fanatiek wordt er niet meer gestreden. Schagen speelde generaal genomen een goede wedstrijd. Vooral viel op het rustige, weldoordachte spel van Blaauboer en het goede werk van de Moor. die bij verrassing menig gevaarlijk moment deed ontstaan voor het doel der gasten. Ook deze wedstrijd was bij van Dam in goede handen. Alkmaarsche Boys IK.F.C. 3, 41. De Boys op den rand van het groote gebied. Wat er in den N.H.WB. gebeurde. Ondanks de uitzending van den interland-wedstrijd, waren er nog heel wat toeschouwers naar het Boys-ter rein getogen en opnieuw blijkt weer, dat de Boys hier in de kaasstad een meerdere populairiteit genieten dan ooit te voren. Is het wonder?... Het vorige seizoen maak ten deze rood-witten een doormarsch in de tweede klasse van den N.H.V.B. en thans dank zij het goede spel en het energiek willen heeft het er veel van dat het verblijf in de eerste klasse ook niet langer dan één jaar zal zijn. zoodat een entree in het groote gebied van den K.N.V.B. gemaakt zou kunnen worden. De thans behaalde overwinning op K.F.C. 3 heeft de Alkmaarders reeds op den rand gebracht en hun groot ste concurrent Assendelft 2 kan hen, in het voor de rood-witten ongunstigste geval slechts benaderen, zoodat dan een beslissingswedstrijd het gevolg zou kun nen zijn. Edoch.... het vertrouwen in de kaasstad in de Boys is van dien aard. dat men algemeen aanneemt, dat de resteerende wedstrijd uit tegen W.F.C. 5 het begeer de winstpunt wel op zal leveren. Over de overwinning tegen K.F.C. 3 kunnen we be trekkelijk kort zijn. De Alkmaarders speelden ook thans in dezelfde opstelling, terwijl we bij de Koogers den eminenten van 't Hof en Oosterbaan ontdekken, de man nen uit den proefwedstrijd van vorigen Zondag te An na Paulowna. Hoewel de Kooger-doelman vaak aardig spel liet zien. heeft hij toch niet dien indruk gemaakt dan aanvankelijk werd verwacht. Bij het eerste en vier de doelpunt was hij met handelen niet al te sterk. Doel man van der Horst liet eveneens zeer verdienstelijk werk zien en maakte slechts een enkele fout. De overige spelers speelden zooals zij elkander toelieten. De Koo gers feitelijk te forsch, enkele tegen het ruwe aan, waardoor de Alkmaarders niet altijd hun spel konden ontplooien. De eerste aanvallen waren voor de Alk maarders. doch van 't Hof wist erger te voorkomen en K.F.C. maakt zich dan los. De Boys komen echter terug en er volgen eenige corners. Uit één hiervan plaatst Indri scherp hoog voor doel, van 't Hof en enkele Boys springen op, de Zaankanter grijpt het leder, doch valt tevens met den bal in het doel 10. Wat de Koogers ook probeeren, zij kunnen niet gelijk maken, terwijl van 't Hof zich niet meer laat passeeren, al scheelde het vlak voor rust maar heel weinig. Na rust hebben de Alkmaarders zon- en windvoordeel doch het eerste succes komt aan den anderen kant Een zwak moment in de Alkmaarsche verdediging en... de stand is gelijk, 1—1. De vreugde is echter van kor ten duur. Een voorzet van rechts en Kwadijk brengt met een onhoudbaar schot den stand op 21. Wat de Koogers ook probeeren, de Alkmaarsche verdediging is op haar qui vive en als Indri er onhoudbaar 31 van maakt, is het pleit vrijwel beslist. Even later moet Kwadijk gebleseerd het veld verlaten en de Invallende Koster brengt den eindstand op 41. Eerste klasse B: Alkm. Boys IK.F.C. 3. 41: Z.F.C. 5—Zaandijk 2. 63; Assendelft 2—W.F.C. 5. uitgesteld. Eerste klasse C: M.F.C. 1-Hollandia 3. 101; Strand vogels IAndijk I. afgekeurd. Derde klasse B: Vrone 2Alcmaria 5. 22; Uitgeest 3C.S.V. 2. 2—1. Vierde klasse D: Alkmaar 4—K.S.V. 2. 3—1; C.S.V. 3 —Alkm. Boys 4, 6—1; Bergen 3Alkmaar 3, 2—6. OVERZICHT. Eerste klasse B Zooals reeds eerder vermeld, wonnen de Boys van KF.C. 3 en uit onderstaanden stand blijkt, dat een winstpunt thans nog noodig is. Z.F.C. 5 werkte zich iets meer los van de onderste plaats, ten koste van het bezoekende Zaandijk 2. Alkm. Boys I 13 12 0 1 57—17 24 Assendelft 2 12 10 0 2 58—26 20 K.F.C. 3 10 6 0 4 30-22 12 R.C.Z. I 11 5 1 5 29—30 11 Zaandijk 2 12 3 1 8 21—46 7 W.F.C. 5 7 2 0 5 15-23 4 Bergen I 10 2 0 8 19—42 4 Z.F.C. 5 11 2 0 9 30—51 4 Eerste klasse C. M.F.C. schijnt groote plannen te koesteren, met het oog op het kampioenschap en klopte het bezoekende Hollandia 3 met groote cijfers. De Medemblikkers heb ben nu de leiding genomen. M.F.C. I Andijk I N. Niedorp I West Frisia 3 Strandvogels I Hollandia 3 Vrone 2 deed het thans minder goed en liet zich in eigen huis door Alcmaria 5 een puntje afsnoepen. Uit geest 3 wist zich ook weer eens te herstellen en klopte het bezoekende C.S.V. 2. 7 5 0 2 31—11 10 7 4 1 2 12—12 9 8 4 0 4 28—20 8 7 3 2 2 15—18 8 5 2 1 2 17—13 5 6 0 0 6 8—43 0 Derde klass4 B B. Alkm. Boys 11 10 0 1 56—26 20 K.S.V. I 10 8 0 2 49—23 16 Bergen 2 12 8 0 4 45—27 16 Alcmaria 5 11 4 1 6 30—46 9 Vrone 2 9 3 1 5 1529 7 C.S.V. 2 12 3 1 8 33—38 7 Uitgeest 3 12 3 1 8 20—42 7 Ursem I 11 2 2 7 19—36 6 Vierde klasse D. Bergen 3 liet Alkmaar 3 winnen waardoor de groen- witten op Schoorl 2 iets konden inloopen. C.S.V. 3 klop te Alkmaarsche Boys 4 en Alkmaar 4 deed zulks met K.S.V. 2. Schoorl 2 14 12 1 1 63—14 25 Alkmaar 3 ...13 10 2 1 86—23 22 Bergen 3 13 7 2 4 49—33 16 Akersloot I 13 6 2 5 37—40 14 Aft NA PAULOWNA. B.K.C. heeft Zondag niet slecht geboerd. Met 30 won het derde elftal voor de eerste keer in deze compe titie. H.R.C. 8 was 't slachtoffer. Gaat zoo voort, jon gelui. B.K.C. 1 was met eenige invallers naar R.C.B. te Breezand. Ook de Breezanders waren gehandicapt. B.K.C. won met 31, hetgeen ons eerlijk gezegd mee valt! Volgen-de week B.K.C.R.C.B. aan de Kleine Sluis. Zie verder N.H.V.B.-programma. NIEUWE NIEDORP. O.B.K. I—N. Niedorp II, 0—2. N.V.V. 2 heeft een gevaarlijke klip omzeild door in Obdam van O.K.B. I met 20 te winnen. Dit is de eer ste maal dat N.V.V. 2 van O.K.B. 1 heeft gewonnen: vo rig jaar verloor N.V.V. 2 uit met 43 en speelde thuis gelijk, evenals dit jaar (22). Hoopvol was het vertrek uit N. Niedorp lang niet; toch telde men een invaller voor den eminenten keeper P. Bart. voorwaar een geduchte handicap. Maar de wed strijd bracht ons gelukkig toch wat anders; een ieder werkte voor wat hij waard was. J. Wit was flink op schot, tweemaal wist hij het Obdammer doel te doorbo ren. De wedstrijd leed wel onder de omstandigheid dat het terrein zoo klein was. H. Toepoel heeft zijn doel flink sohoon gehouden en C. Bregman verving Toepoel op goede wijze in het veld. Zondag speelt N.V.V. I tegen Strandvogels I in Bo- venkarspel; N.V.V. 3 thuis tegen Koedijk II en de ad- spiranten ontvangen de b-adsp. van Alcmaria Victrix. PETTEN. Petten 2—Heldersche Boys 2. De voetballiefhebbers, die door hun radio niet in beslag werden genomen, hebben Zondag kunnen genieten van een aardig partijtje voetbal van het 2e elftal. Petten's gewijzigde opstelling schonk vrij algemeen bevrediging. In het begin was er tusschen beide partijen weinig krachtsverschil. De Boys speel den aardig samen, maar voerden dit vaak te ver door, waardoor de P. backs steeds weer gelegen heid kregen in te grijpen. Vooral de r. back was een onoverkomenlijk strui kelblok. Na 10 min. spelens kwam de r. buiten in be zit van den bal en met een mooi diagonaal schot gaf hij zijn club de leiding. Kort daarna wist de zelfde speler dit kunststuk te herhalen. De mid voor voerde nog vóór de rust de score op tot 3—0. De tweede helft was een getrouwe copie van de eer ste. De Boys speelden wel aardig, maar door te wei nig doortastendheid leidde hun spel niet tot resulta ten. P. zette beter door. De 1. binnen zag éénmaal zijn taai zwoegen met een goed doelpunt beloond. Bij een schermutseling voor het H.-doel kwam weer de 1. binnen onverwacht in het bezit van het leer en zonder aarzelen deponeerde hij dit in de touwen l50). Genoemde speler is voor het 2e elftal een zeei bruikbare kracht, doch wat moer beheersching zou zijn spel zeker ten goede komen. Zonder dal H. er in slaagde tegen te scoren, kwam het einde van dezen, door den heer Wit goed gelei den wedstrijd. CALLANTSOOG. Callantsoog's eerste was Zondag j.1. op bezoek bij Wieringerwaard II. Het gelukte haar na spannenden strijd met 2—0 te zegevieren. Reeds den eersten aan val leverde succes, toen een van de lat terugspringen de bal in het doel geloopen werd. Tien minuten later wist de invaller linksbinnen met een vliegend schot het 2e punt te scoren. Hoewel W. hard werkte voor een tegenpunt gelukte haar dit niet. De C.-verdediging met den spil aan het hoofd en den keeper in den rug waren niet te passeeren. De C. voorhoede stichtie door haar open spel groot ver warring in de W.-verdediging. Twee kostbare pun ten werden op een machtigen tegenstander veroverd. Scheidsrechter Goudswaard leidde uitstekend. Door dezen wedstrijd komt C. thans weer bovenaan dc lijst. AARTSWOUD. Het eerste elftal moest voor de competitie naar Andijk. Zou dit wel een verliezer zijn, zoo erg had den we het toch niet verwacht. De uitslag was An dijk II—A. I 6—1. We vernemen echter, dat vele invallers van An dijk I in het tweede meespeelden, waar de bond dan ook mee in kennis is gesteld. VEEN HUIZEN Het was j.1. Zondag voor de voetbalvereen. een goeden dag. V.C.L.-adsp. trokken naar Berkhout en behaalden daar in een competitiewedstrijd tegen Berkhout-adsp. een zege met 82. V.C.L. 1 speelde thuis tegen V.V.U. van Ursem een vriendsohappelijken wedstrijd en won met 72. WIERINGEN 50-Jarig Zaken jubileum. Op Maandag 6 Maart mochten de oprichter, de heer P. Kaan Cz. en de directie van de N.V. Gebr. Kaan's Vervoer-Maatschappij, gevestigd te Wieringen, vele blijken van medeleven en sympathiebetuigingen zoo wel van familie, zakenvrienden, personeel en particu lieren ontvangen. Vele bloemstukken, telegrammen, felicitaties en cadeaux waren in ontvangst te nemen en ook kwa men velen persoonlijk hunne gelukwenschen aanbie den. Een schrijven van den Directeur van het Markt wezen te Alkmaar gaf te kennen, dat het in de be doeling ligt van den Wethouder van den Havendienst Vrijdag a.s. blijk te geven van belangstelling bij het zakenjubileum. In den loop van den morgen zijn door het Foto- Persbureau Polygoon te Amsterdam verschillende foto's van het bedrijf genomen en ook van den oprich ter en de twee- gebroeders Kaan te midden van de ontvangen bloemstukken. Het was een ware feest dag welke hier werd herdacht. De Mandolinevereeniging O.K.K., directeur de heer P. Jongkind, zal op 17 April a.s. uitkomen in het Groot Nationaal Concours te Amsterdam, in de afdeeling Uitmuntendheid. O.K.K. behaalde in alle afdeelingen nog een len prijs en wij hopen dat het ditmaal weer zoo mag zijn. Op 15 Maart a.s. is het 20 jaar geleden dat al hier is opgericht een afdeeling der S.D.A.P. Op Za terdag 11 Maart zal deze dag in een vergadering her dacht worden, en wel in Concordia van den heer S. Halfweeg. Den bezoekers zal een concert worden aangeboden. Tevens bestaat er gelegenheid tot complimenteeren. Van het Gewestelijk Bestuur N.-H. en het Partij bestuur van de S.D.A.P. zullen vertegenwoordigers een korte toespraak houden. Benoeming. De heer J. do Wit, thans werkzaam als tweede amb tenaar ter secretarie, alhier, heeft tegen 1 Mei a.s. ontslag aangevraagd. Hij treedt dan in dienst als leeraar aan het Instituut Laurillard te 's-Gravenhage, (opleiding in gemeente-administratie en staatsinrich ting). Pacht wierwaarden. Het pachtcontract tusschen het rijk en de gemeente Wieringen voor de wierwaarden is wederom verlengd en wel voor het tijdvak van 1 Juni 193331 Mei 1936. Loterij. Door Burgemeester en Wethouders is toestemming verleend aan de vereeniging Herwonnen Levenskracht tot het houden van een loterij. De trekking heeft plaats op 29 April. Onderwijzend personeel. De heer J. Boon, onderwijzer aan de O. L. school te Oosterland, heeft voor een tijd van veertien dagen ri kteverlof aangevraagd. Vrijstelling dienstplicht. Aan den dienstplichtige Sj. Veenstra der lichting 1933, is voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. Herhalingsoefeningen. De volgende dienstplichtigen zijn opgeroepen voor herhalingsoefeningen: J. Keijzer, J. Hermans, W. de Jongh, J. Hegeman, allen van het Reg. Kustartillerie, lichting 1929, op 24 Juli te Den Helder; S. Dijkstra, 5e Reg. Veld-Art., lichting 1927, op 14 Aug. te Amers foort.; T. Grijze, Treinafd. IV, Art. Brig., lichting 1927, op 24 April te Utrecht; J. v. d. Laan, Schoolcomo. Motordienst, lichting 1927, op 8 Mei te Haarlem. L, Rij vereeniging „Wieringen". Een gezellige rulteravond in „Concordia". Zaterdag heeft bovengenoemde vereeniging haar jaarlijksche ruiteravond gehouden in Concordia, die uitstekend geslaagd mag heeten. Onder de vele aan wezigen bevond zich ook de eere-voorzitter der ver eeniging, Burgemeester L. C. Kolff. De presidente, mej. G. Mostert, heette in een keurig speechje den aanwezigen een hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van de verschillende zusterver- eenigingen. Een afgevaardigde van „West-Fries land"' complimenteerde de L.R. Wieringen, met haar presidente, wat voor zoover spr. weet een unicum in den lande is. Hij bracht tevens de hartelijke groe ten over van den ruiter Schoorl, die momenteel in Dortmund verblijf houdt om daar deel te nemen aan een concours. Nu werd gezamenlijk gezongen het Standaard lied. Door eenige dames en heeren werd hierop een blijspel ten tooneele gebracht, genaamd „Rustige Luidjes", waar hartelijk om werd gelachen. Een zang stukje dooi- de dames Schenk en Kistemaker uit Barsingerhorn, nl. Pierro en Pierette. verwierf een dankbaar applaus. Vervolgens werd een muzikale voordracht van de vereeniging „Bleu Band'' met als directeur den heer Jannes Bosker Ozn. Een twaalftal dames en heeren werkten hieraan mede, waaron der met heel goede zangstemmen. Dit stukje be oogde te zijn een revue in zakformaat en de heer J. Bosker Ozn. was hierin min of meer de conferencier in, wat hem lang niet slecht afgaat. De heer P. Bruul, die de vervaardiger was van het revuetje, mocht aan het slot een vulpenhouder in ontvangst nemen, welke hem werd aangeboden door mej. Mostert namens de L.R. Ook werd aan de dames en heeren dank gebracht, voor de medewer king, welke weer spontaan verleend was. Een verloting, welke hierop plaats vond, had een vlot verloop, een mooi Eng, compleet heerenrijzadel werd gewonnen door den heer G. Poppen. Het bal wat werd gehouden, had een zeer gezellig verloop, verschillende attracties waren hieraan ver bonden, terwijl het onder leiding stond van J. Bosker Ozn. Vermeld dient nog te worden, dat muziek werd gegeven door de Concordia Band. GEMEENTE WIERINGEN. Loop der bevolking. Ingekomen; R. Schouwvlieger uit Den Helder; S. Wiersma en gezin uit Menaldumadeel; C. Jaspers en gezin uit Wonseradeel; R. Huls uit Wedde; Mw. C. A. Nederlof uit Giessendam; J. P. Wigbout en gezin uit Zijpe; Mw. J. P. Groen uit Harenkarspel; G. Schoorl en gezin uit Medemblik; G. Brandsma en gez. uit Medemblik; A. Vlietland uit Oudorp; St. van de Vel de uit Norg; P. L. Ferwerda en gezin uit Medemblik; P. B. Verschote, A. Buijs en E. V. Mattheijsen uit Graauw en Langendam; Mw. M. Westerhof uit Nieu- we-Pekela; N. de Boer en gezin uit Velscn; J. van Wijk en gezin uit Medemblik; J. Bos en echtgen. uit Zijpe; A. J. Koop en echtgen. uit Den Haag; C. Korstanje uit Wolphaartsdijk; C. van Vrede en echt gen. uit Velsen; J. Hoekstra uit Akersloot; H. Baart- man uit Harlingen. Vertrokken: W. Mulder naar Amsterdam; A. Bolt en gezin naar Den Helder; G. J. Klos naar Baarn; H. Pander en gezin naar Medemblik; Mw. M. Scha- denberg naar Rotterdam; E. V. Mattheijssen, P. B. Verschote en A. Buijs naar Grauw en Langendam; W. van Krieken naar Wonseradeel; Y. K. Bosma naar Baarderadeel; A. Reitzema naar Den Helder; Th. ter Hoeve en gezin naar Amsterdam; J. Palensteijn en echtgenoote naar Blokker; P. van der Leest en ge zin naar Leeuwarderadeel; H. van Gils en gezin naar Oosterhout; G. A. Bot naar Rotterdam; wed. G. A. E. Kiela naar Dordrecht; M. van Guilik naar Medem blik; E. C. Schoen naar Alkmaar; G. Efting Dijkstra naar Alkmaar; C. J. P. Damen naar Westerbork; J. van der Ven naar Den Haag; W. van Vondel en gezin naar Hoogkerk; Mw. A. W. van Savoyen naar Barsin gerhorn; Mw. L. Bakker naar Ana Paulowna. LANGEND IJ K In de jongste vergadering van de afd. Langendijk van den A.N.G.O.B. werd in plaats van den heer C. de Jong de heer P. de Jong te Waarland als voorzitter gekozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen Mej. A. Plakman te Oudkarspel. Een aantal aanplakbiljetten zullen worden besteld met het opschrift: Wien gij ook kiest, kiest nooit den alcohol. Eindstand der wedstrijden van den Langen- djjker Kolfbond. Superieurs klasse: ..Op Maat", Zuidscharwoude: P. Molenaar 731 p.; „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude: G. Mettes 561 p.; „Vriendenkring", Noordscharwoude: T. Pranger 707 p., C. Langendijk Pz. 678 p. Eerste klasse: „Op Maat", Zuidscharwoude: P. Goet 640 p„ J. Reijne 618 p., P. van der Welle 552 p.; „Volhar ding", Oudkarspel: P. Langendijk Cz., 669 p„ P. Gelder 694 p.. C. Clug 661 p.; „Vriendenkring", Noordscharwou de: G. Hop 686 p„ G. Langendijk Pz. 649 p., T. Koste lijk 646 p.; „Onder Vrienden". Oudkarspel: J. Schrieken 659 p„ A. Eecen 571 p., O. Bakker 563 p.; „Gezellig Sa menzijn". Zuidscharwoude: W. Kraakman 611 p.; „Ons Genoegen", Noordscharwoude: F. Muileboom 471 p. Tweede klasse: „Op Maat", Zuidscharwoude: J. de Geus 613 p.; P. Glas 607 p., C. Berkhout 621 p„ P. Lan gendijk 546 p„ Alb. Boon 536 p.; „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude: J. Bruin 529 p., Jb. Zijp 576 p.; „Vol harding". Oudkarspel: K. Kat 656 p„ L. Stokman 581 p., D. Plakman 542 p.; „Vriendenkring", Noordscharwoude G. Deutekom 694 p„ K. Langendijk Pz. 603 p., K. Boot 596 p., C. Pranger 676 p., J. Bakker 484 p. „Ons Genoegen" Noordscharwoude: A. Moeijes 570 p., C. Balder 536 p., P. Jes 556 p., D. Baker 518 p„ Sj. Maakal 228 p„ Jb. Hopman 605 p„ C. Hopman 468 p. Zondag werd de 5de en laatste ronde der derde klasse gekolfd, waarvan de uitslag als volgt was. (De cijfers tuschen haakjes geven de tot nu behaalde punten aan). Derde klasse. „Op Maat", Zuidscharwoude: A. Schoenmaker (420) 131 p„ W. Glas (416) 126 p„ M. Vlug (304) 132 p., J. Kramer (390) 127 p., Joh. Glas (387) 128 p„ K. Kout (388) 89 p.. J. du Burck (416) 110 p„ J. Leeuwrik (341) 125 punten „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude: A. Rijper (492) 144 p„ W. Kuin (375) 119 p., W. Bergen (324) 109 p., Jo. Schuit (363) 94 p„ J. van der Ham (33) 74 p., K. Koo- men (242) 84 p. Is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- pillen, het afdoende laxeermiddel. /wj li k' .L 0.65 per Flacon. „Volharding", Oudkarspel: J. Deutekom (409) 142 p., C. Plakman (423) 128 p„ K. Ruiter (409) 110 p., W. Bakker Oz. (363) 83 p., K. Dekker 344) 102 p., F. Moeij es (413) 91 p„ C. Blokker (379) 100 p„ Jb. Hoogeboom (290) 98 p. St. de Rijke (267) 68 p., S. Ton (394) 139 p. „Vriendenkring", Noordscharwoude: S. Timmerman (379) 102 p., K. de Vries (338) 111 p„ L. Mallekote (399) 95 p„ H. Kuiper (349) 115 p., G. Ens (304) 110 p., C. Langendijk Cz. (276) 76 p. „Ons Genoegen", Noordscharwoude: F. Blaauw (300) 143 p.; Jn Hink (373) 106 p., C. Stam Gz. (349) 97 p.r P. de Moei (392) 106 p„ Th. Beenken (368) 146 p. „Onder Vrienden", Oudkarspel: A. Timmerman (344) 97 p. WINKEL Winkel's Gemengde Zangvereeniging zal binnen enkele dagen weer haar jaarlijksche uitvoering geven in de tooncelzaal van den heer R. Laan. Opgevoerd zal worden „Rolanda", zangspel in drie bedrijven, schets uit het Zigeunerleven, tekst en muziek van Jac. Jansen. Deze operette die reeds op enkele plaatsen werd opgevoerd, had veel succes, en door ijverig werken en onvermoeide repetitie's wordt ook hier getracht iets goeds te geven, en als de voortee kenen niet bedriegen, mag veel belangstelling worden verwacht en zal tijdig plaats bespreken noodig zijn. NIEUWE NIEDORP De kerkwagen die Zondagavond na afloop van de bijeenkomst in de Doopsgezinde kerk wederom terug naar Veenhuizen reed, geraakte op den Terdiekerweg op hol. In vliegende vaart gingen paard en wagen nog door de bocht bij den heer Ruig, alhoewel daar nog wel min of meer een boom is geraakt. Bij den heer Schipper brak de lemocn, waardoor het paard los geraakte en wegholde. De wagen kwam na eerst een boom te hebben geraakt, met de vijf inzittenden in de sloot terecht. Het bleek dat de wed. S. van O. Niedorp er het slechtst aan toe was. Deze was ge heel bewusteloos, waarvoor geneeskundige hulp is ge haald. Ze bleek haar schouder licht gekneusd te heb ben. De anderen kwamen er met een nat pak en wat schrammen af. Het rijtuig was ernstig beschadigd. Zondag gaf de Centraal Bioscoop een voorstel ling in de zaal van den heer Kossen, met het zeer mooie filmwerk „De Groote Onbekende", een film met prachtige natuuropnamen, boeiend van het be gin tot het einde, met schitterend spel van de hoofd personen. Het gegevene viel zeer zeker in den smaak van het publiek, dat deze maal in niet zeer groote ge tale was opgekomen. De reputatie die de Centraal Bioscoop hier heeft, heeft ze wederom volkomen ge handhaafd en we zien haar hier gaarne nogmaals terug. E AREN K ARSPET DIRKSHORN. Toen de zuster van den heer A. van Twuiver al hier Maandagmorgen opstond, vond zij haar broeder dood op zijn legerstede. Daar de overledene den Zondagnamiddag nog met zijn zuster bij bekenden had doorgebracht en 's avonds met den heer E. Brouwer een poosje had zitten kaarten, veroorzaakte zijn onverwacht verscheiden hevige ontsteltenis. Arie, hoewel reeds 77 jaar oud, voorzag nog steeds vrijwillig en met opgeruimd gemoed, door verschil lende lichte werkzaamheden in zijn onderhoud en had zich nog nimmer voor steun aangemeld. Wer ken was voor hem leven. Een welbesteed leven is hiermede geëindigd. Arie ruste in vrede! SINT MAARTEN Tot kaasmakersknecht aan de zuivelfabriek „De Tijdgeest" alhier is benoemd de heer K. Dekker, van Haringhuizen. Zaterdag hield de ver. „Nut en Genoegen" haar 2e winterbijeenkomst in café „Rust en Lust" alhier. De opkomst viel dezen keer mee, zoodat voorzitter hierover bij zijn openingswoord zijn tevredenheid kon uitspreken. Na opening door voorzitter en le zing der notulen werd een begin gemaakt met de werkzaamheden van het rijke programma. Van al les hebben wij ten gehoore gekregen en het gepres teerde was van dien aard dat een elk voldaan op huis af ging. 't Was dan ook weer een aardig gezel lig avondje, gemaakt met kleine kosten, wat nu een elk wel past en toch voor den geest eens hoog nood zakelijk is. GROENVELD. Zoo is dan, na een langdurig ziekbed, de heer D. Burger op ruim 70-jarigen leeftijd in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overleden. Het was een man van stille natuur, maar warm en hartelijk. Zoo heeft hij als lid van het kerk- en polderbestuur zijn beste krachten gegeven en tevens is hij een der pionniers der strijders voor Staatspensioen. 30 jaar is hij ook hier bestuurslid der afdeeling geweest en heeft ter dege het zijne er toe bijgedragen tot bloei dezer af deeling. Hij ruste in vrede. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. Aan den heer S. Rentenaar, die dit jaar onder de wa penen moest komen, is wegens studieredenen een jaar uitstel verleend. OUDE NIEDORP T VELD. IN MEMORJAM. Zaterdag had alhier onder buitengewoon veel belang stelling plaats, de Uitvaart en begrafenis, van wijlen C. de Boer, in leven lid van den Gemeenteraad van Oude Niedorp en bestuurslid van vele organisaties. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den Edel- achtbaren heer Burgemeester der gemeente Oude Nie dorp, de beide wethouders alsmede de oudwethouds» Kriller, alle raadsleden, Gemeento ontvanger, Ambten, ter Secretarie het voltallig bestuur en don R. v. T. der R.K. Coop. Boerenleenbank te Zijdewind, benevens vela bestuursleden van den L.T.B., Noordermarktbond, R.K. Ziekenfonds, Naastenliefde, enz. Het stoffelijk overschot werd grafwaarts gedragen door de leden der St. Ambrosiusvereeniging, waarvan de overledene gedurende lr jaren een plichtgetrouw lid was. Het verscheiden van dezen werkzamen en voorbaeldi gen echtgenoot en huisvader, la niet alleen een zwaar verlies voor zijn echtg»nooie en talrijk gezin, doch even zeer voor het Openbaar leven, omdat hij naast zijn uit gebreid en veelzijdig tuindersbedrijf, waarin men hem met recht en reden de pionier der omgeving mocht noemen, steeds tijd wiat te vinden om zich in zoo me nig opzicht te geven aan het Openbaar leven, waar hij door zijn bezadigd en gezond oordeel, gebouwd op hechten princlpieelen grondslag veler vertrouwen 0* tallooze vrienden had verwerden. Hij ruste in Vrede.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7