Rond het IJsselmeer. Schager Loten, „Soldovo". Nagekomen Berichten. Advertentiën. Weekbericht. C. Rezelman Jz. Marktberichten. ANNA PAULQWNAPQLDER KOOPT een PATHÉFOON TRAPMAN Co. Een Vijf Provlnciëntocht per auto oi motor- fiets. Prijzenswaardig initiatie! van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Medemblik. De werken tot afsluiting: van de Zuiderzee behooren tot het verleden. Vele tienduizenden hebben geduren de de vijf jaren, dat de afsluitdijk tusschen de Noordhollandsche en Friesche kust „groeide", de wer ken bezichtigd; het vorige jaar ook den reeds in cul tuur gebrachten Wicringermeerpolder. Vijf jaren lang heeft de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Medemblik, bij welke plaats de af sluitdijk van den Wieringermcerpolder begint, de ad- spirant-bezoekers van voorlichting gediend en nog ge regeld verstrekt zij inlichtingen voor bezoeken aan het nieuwe land, den 22.000 H.A. vruchtbaren bodem, die tusschen Medemblik en het vroegere eiland Wie- ringen in cultuur wordt gebracht, waar reeds ecnigc dorpen zijn gesticht en waar langzaam maar zeker het leven zijn plaats verovert. Binnenkort, wanneer de toegangswegen in overeen stemming zullen zijn gebracht met het te verwachten verkeer, zal dc afsluitdijk voor alle verkeer worden opengesteld. Op 11 April a.s. zal de A.T.O. den bus dienst over den dijk openen. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Me demblik heeft thans het prijzenswaardig initiatief genomen tot. het bevorderen van het toerisme over den afsluitdijk rondom het IJsselmeer. Nu velen dit jaar er zeker de voorkeur aan zullen geven hun va- cantie geheel of gedeeltelijk in eigen land door te brengen, vormt de tocht, zooals dezo is ontworpen, een uitstapje dat om vele redenen aan te bevelen is. De heer J. Th. W. J. Vermolen, secretaris van ge noemde Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, heeft ons in oen dezer dagen te Utrecht gehouden persconferentie het een en ander over de te orga- niseeren „Vijf Provinciëntocht rond het IJsselmeer" verteld. Hoewel men deze tocht het geheele jaar kan maken, heeft de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer in samenwerking met haar zuster-organisaties te Amsterdam, Amersfoort en Zwolle voor de propa ganda vier dagen vastgesteld, n.1. 25 Mei (Hemel vaartsdag), 2G, 27 en 28 Mei, welke laatste da# samen valt met den verjaardag van het dichten van het laatste gat in den dijk. De tocht, bedoeld voor auto mobilisten en motorrijders, kan in één dag worden volbracht; het traject is niet meer dan ruim 320 K.M. Wil men echter niet alleen rijden, doch ook iets zien van de steden welke men passeert, de Veluwe, het Gaasterland, de oude steden langs de Zuiderzee, de nieuwe gemeenten in den Wicringermeerpolder, dan kan men er ook twee, drie of vier dagen over doen. Na aanmelding bij de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer te Medemblik, die gedurende deze vier da gen te Medemblik een tentoonstelling organiseert, be trekking hebbende op de Zuiderzeewerken, ontvangt men een wimpel met Medembliksche kleuren en een controleboekje, dat te Medemblik, Enkhui zen. Amsterdam, Amersfoort, Zwolle en ergens aan de Friesche kust, waar de dijk begint, moet worden afgestembpcld. Volhrengt men den tocht en passeert men binnen vier dagen genoemde controle posten, dan krijgt men een plaquette. Men kan den tocht aanvangen niet alleen tc Medemblik, doch ook te Am sterdam, Amersfoort, Zwolle en aan dc Friesche kust. Waar men begint, moet men echter ook eindigen. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Me demblik heeft zich voor dezen tocht te voren ver zekerd van de medewerking van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. De „Vijf Provinciëntocht rond het IJssel meer'' biedt een goede gelegenheid niet alleen een flink stuk van ons land te zien, doch tevens om wel licht voor het eerst over den afsluitdijk te rijden en voet te zetten in het reeds gereed gekomen gedeelte van onze twaalfde provincie. Mislukte proefneming te IJ m u i d e n Een nieuw reddingsmiddel bü schipbreuk. Te IJmuiden zijn vanwege de Noord-Zuid-Holland- sehe reddingsmaatschappij proeven genomen met een nieuwe uitvinding om een verbinding tot stand te bren gen tusschen een gestrand schip en een reddingsboot op den •wal. Voor de proefneming had het bestuur der N.Z.H. reddingm. te IJmuiden beschikbaar gesteld de reddings motorboot Neeltje Jacoba, die gistermorgen bij slecht weer in zee ging. Aan boord bevond zich de heer C. v. d. Boorn en de heer H. de Booy jr., lid van het hoofd bestuur der N.H.Z. reddingmij., en de heer D. Moerman, wal-kapitein van bureau Wijsmuller te IJmuiden. De uitvinding, welke is gedaan door den heer M. Saaf te Bussum, bestaat uit een vlieger van het bekende rechthoekige formaat dat kinderen ook gebruiken effi dat men 's zomers veel kan zien aan het strand. Deze vlieger, die niet grooter is dan het genoemde kinderfor maat, wordt zoo denkt men het zich in geval van nood en zoo ging het nu ook van boord opgelaten aan een zeer dunnen staalkabel; er werd nu touw ge bruikt, maar op de „Veluwe" is met succes met een staalkabel een proef genomen. Tot een 1500 m. kan men den kabel vieren of zooveel korter als noodig is om den vlieger te doen zweven boven het strand of boven een ander schip dat men bereiken wil. Is de gewenschte vliegerstand verkregen, dan wordt langs de lijn een voorwerp uitgelaten dat den vorm heeft van een para chute. Deze parachute schiet op dezelfde wijze naar boven als jongens wel eens papieren ringen langs hun vlieger touw omhoog laten. Is de paraohute bij den vlieger gekomen dan veroorzaakt zij door den schok dat de vlieger samenklapt en dan door het gewicht van dc parachute bezwaard, zakt de vlieger langzaam en komt terecht daar waar hij moet zijn. Op die plek kunnen anderen dus den vlieger grijpen en dan heeft men door den vilegerkabel een verbinding met het schip In nood. Bij duisternis kan de parachute een electrisch lampje met batterij meevoeren zoodat men dan kan zien waar de vlieger daalt .En zoo kan men ook nog een briefje meesturen voor de redders. De vlieger ging nu uitstekend op, al ging hij voor den heer Saaf niet geheel op. Door een te haastig vieren van den kabel ging de vlieger dalen en sloeg op een gegeven oogenblik in zee. Daarmee was deze ver tooning afgeloopen; maar wij kregen den indruk, aldus het Handelsblad, juist nu er zoo"n sterken wind stond, dat dit hulpmiddel bij het redden van een schip in nood zonder twijfel waarde heeft. Een schip dat een of meer van deze vliegers meevoert kan er veel profijt van heb ben. MIJNSTAKING IN SPANJE. Stakers barricadeeren zich In mijnen. Bij een staking, waarbij meer den 2000 arbeiders be trokken waren, in de kalimijnen van Suria, Cardona en Sallcnt, barricadeerden de stakers zich op groote diep te in de mijnen. Te Cardona dwong een menigte van meer dan 1000 mannen en vrouwen de stakingsleiders de mijn in te gaan en de mannen naar boven te bren gen. Te Sallant kwamen 175 mijnwerkers, die 75 uur in de mijn waren geweest, naar boven nadat de politie een overeenkomst had geteekend hen niet lastig te val len. De genoemde steden zijn in het laatste jaar centra geweest van revolutionaire woelingen. SPORT. H.R.C.ZEEBURGIA, 1—2. Zeeburgia heeft door een kleine, maar meer dan verdiende overwinning op H.R.C. haar kampioens kans behouden. H.R.C. was gedurende vrijwel den geheelen wed strijd in de minderheid, doch had desondanks na de eerste speelhelft met 1—0 de leiding door een keurig doelpunt van W. Beneker, die tevoren reèds een tweetal goede kansen had gehad, maar verknoeid. Zeeburgia's aanvallen waren talrijker; de gasten wachtten echter steeds te lang met schieten, waar door tenslotte Beyer en speciaal Siersma, die de laatste wedstrijden weer uitstekend speelt, steed» nog juist konden ingrijpen. Na de pauze bleef Zeeburgia's ovenvicht aanhou den, hoewel de Amsterdammers toen den vrij ster ken wind tegen kregen. De H.R.C. voorhoede, be staande uit v. 1? n. .r. J. Beneker, Christiani, W. Beneker, v. d. Linden, Kaptein, die voor de rust dik wijls goede aanvallen opzette, werd minder gevaar lijk en vooral J. Beneker raakte er totaal uit. Boven dien was de Zeeburgia keeper (nog steeds Geelhui zen) heel goed en bracht eenige malen fraai redding o.a. bij een onverwachten kogel van Kaptein. Met een schitterenden kopbal maakte Zeeburgia gelijk en een tiental minuten voor het einde snelde de linksbuiten langs Siersma, zette voor en van vlak bij scoorde de rechtsbinnen het beslissende doelpunt In die laatste minuten werd het roode doel nog ge ducht bestookt en belandde een schot van den links buiten tegen de lat en kogelde de raidvoor op enkele meters afstand in handen van Prins. H.R.C. mocht tenslotte tevreden zijn met de 1—2 nederlaag. De H.R.C. voorhoede, waarin Kaptein weer mee deed. speelde nogal wisselvalilg. Christiani is een veelbelovende jonge kracht. De roode halflinie viel ditmaal tegen. De Zeeburgianen speelden een uiterst snel combi natiespel (men ziet hen wel aan dat zij naast het Ajaxveld hun „home" hebben!). Een fout van den overigens gevaarlijken aanval <s dat men, zooals reeds opgemerkt is, niet spoedig schiet en zoo vele kansen voorbij laat gaan. NOODLOTTIGE BOTSING. Wielrijder gedood. Toen de melkrijder Roelevink met een auto van Nije- mirdum naar Oudemirdum reed, kwam van tegenover gestelde richting per flets aanrijden de zeventigjarige heer G. Otter van Nijemlrdum. Beiden reden goed rechts van den weg. Toen de heer Otter tot op enkele meters de auto was genaderd begon hij plotseling te slingeren. Roelevink bemerkte dit en stopte ozo vlug mogelijk. Het was echter reedste laat. De heer Otter botste tegen de auto en sloeg met zijn hoofd tegen een der lantaarns met het noodlottig gevolg, dat hij enkele oogenblikken later reeds bleek overleden te zijn. DUITS CHE ZEIL VLIEGER DOODELIJK VERONGELUKT. Uit Weissenburg: Zondagmiddag heeft de zweefvliegersvereeniging Weis senburg vliegoefenlngen gehouden. Daarbij viel de 19- jarlge Kar! Chretien met een school-zweeftoestel van ongeveer 30 M. De ongelukkige werd zwaar gewond en overleed onderweg naar het ziekenhuis. Des morgens was een zweefvlieger uit Schwabmuen- chen eveneens uit een hoogte van 30 m. neergestort. Zijn toestel werd vernield, doch zelf bleef hij ongedeerd. ENGELAND EN RUSLAND. Onderhandelingen over een nieuwe handels verdrag gestaakt. Londe n, 20 Maart (V.D.) Maandag werd in het Lagerhuis officieel medegedeeld, dat de Britsche am bassadeur te Moskou de regeering der Sovjet-Unie er van in kennis heeft gesteld, dat de onderhandelingen voor een nieuw handelsverdrag met Sovjet-Rusland zijn gestaakt. Moskou: De mededeelingen in de Engelsche bladen, dat de Russische ambassadeur te Londen, Maisky, voornemens zou zijn zijn fuctie neer te leggen, komt niet met de feiten overeen. De regeering der Sovjet- Unie staat op het standpunt, dat een ambassadeurs wisseling op het oogbenlik niet noodig is. Men vei> wacht evenwel, dat de Sovjetregeering Maisky zal ver zoeken naar Moskou te komen om daar rapport uit te brengen over den toestand. Voor Hollandsche artisten In „La Gaité" Duitsche dames uitge floten. In het cabaret „La Gaité" van het Theater Tuschinsky te Amsterdam ging Zondagavond uit het publiek een schel gefluit op, toen drie Duitsche dames voor het voetlicht kwamen. Het doek werd dadelijk gesloten. Toen onmiddellijk daarop een Ne- derlandsch nummer opkwam, was er een daverend applaus. Zeilschip door storm overvallen Te Enkhuizen binnengebracht. Uit Enkhuizen wordt aan de „Tel." gemeld: De kustwacht heeft Zondag aan het hoofdkantoor telefonisch kennis gegeven, dat ten Noorden der stad een schip lag met de noodvlag in top. Het vaartuig der Rijksbetonning is daarop onmiddellijk ter assisten tie uitgevaren, waarna bleek dat het in nood verkee- rend schip het zeilschip „Elisabeth Jacoba", schipper Swieting, was, dat op weg was van Sas van Gent naar Harlingen. Het vaartuig was door een zware bui over vallen. waarbij' de zeilen en een zwaard verloren waren gegaan, terwijl de schipper gewond was geraakt. Met behulp van vletterlieden is het later behouden in Enk huizen binnengebracht. RESTAURATIE VAN DEN TOREN VAN PISA. Door Ifcaliaansche regeering gelden beschik baar gesteld. Uit Rome wordt gemeldt: Dezer dagen is men begonnen met de restauratie van den beroemden scheeven toren van Pisa. De Italiaansche staat die de herstellingswerken laat uitvoeren heeft hier voor tot dusver een bedrag van drie millioen vijf hon derd duizend lire beschikbaar gesteld. t 800 GEBODEN VOOR FRIESCH STIERKALF. Namens een fokstation In Zuid-Afrika. Uit Leeuwarden meldt men aan de „Tel.": In de gemeente Het Bildt. heeft men voor een stier kalf de geweldige som van f 800 geboden. De veehou der heeft het bod, dat door een fokstation uit Zuid- Afrika werd gedaan, in beraad gehouden. Degene die het bod deed, heeft een foto van het dier laten nemen en zegde toe binnen enkele dagen terug te komen. FELLE BOSCHBRAND AAN DE GRENS. 15 H.A. verwoest Op de Brabantsch-Limburgsche grens ontstond een zware boschbrand in de eigendommen der gemeente Budel waardoor ongeveer 15 H.A. dennenbosch een prooi van het vuur werd. N1EÜW E NI EDOBP Kolf wedstrijden. Uitslag der voortgezett wedstrijden korps-kolven ln de Prins Maurits alhier. Eerste klasse: J. Goed, D. Brander en J. Hagenaar, van Recht Door te Alkmaar, 426 pnt.; A. Herkbout, W. Teeling en P. Schoor. Zaanstreek 532 pnt.; G. Deute- kom, G. Hop. C. Langedijk van Vriendenkring, Noord- scharwoude. 396 pnt.; P. Langedijk, P. Gelder en K. Kat van Volharding, Oudkarspel 392 pnt.; Tweede klasse: C. de Vries, L. Hagenaar en P. Butter van Recht Door, Alkmaar 326 pnt.; J. Dil, D. Schip per en P. Schipper van Zaanstreek 278 pnt.; T. Koste lijk, G. Langedijk en K. Boot, van Vriendenkring, Noord scharwoude 367 pnt.; L. Dekker, Jn. Bakker en KI. Langedijk van Vriendenkring, Noordscharwoude 351 p.; J. Deutekom, C. Plakman en K. Dekker te Oudkarspel, van Volharding 293 pnt. Hoogste serie eerste dag: Jb. Langerijs van Over de Helft, N. Niedorp. met 151 p. Hoogste serie tweede dag- Jn. Goet van Recht Door, te Alkmaar, met 152 p. LANGEREIS. Vergadering van den Neutralen Bond ten lokale van den heer G. Warnaar, alhier. Slechts 7 leden zijn aanwezig. Na opening van den voorzitter, den heer Gaijaard, worden de notulen gelezen, welke worden goedgekeurd en geteekend. Enkele mededeelingen worden gedaan omtrent het ge houden congres te Alkmaar. Hierna volgt benoeming van een commissielid, welke commissie speciaal zal worden belast de belangen der boeren te behartigen, en het hoofdbestuur zooveel moge lijk van advies zal dienen. Bedoelde commissie zal be staan uit drie leden, en wel uit de afdeelingen Ouden dijk, Assendelft en Langereis. Voor afd. Langereis wordt gekozen Jb. Bakker Gz. Besloten wordt de con tributie voortaan per drie maanden te innen. Nog is een verzoek binnen gekomen van de drie ar beidersorganisaties te Winkel om medewerking van den bond om te komen tot een voorlooplge bespreking van een loonregeling. Inzake deze regeling zal een bijeen komst worden gehouden op 21 Maart. Goedgevonden wordt dat de secretaris op deze bij eenkomst vertegenwoordigd zal zijn. W ERlNGEN Levering leermiddelen. Burgemeester en Wethouders van Wieringen heb ben na aanbesteding de levering van leermiddelen voor de nieuwe O. L. school te Den Oever als volgt gegund: Perceel I (boeken e.d.) aan fa. P. Out te Koog a. d. Zaan; perceel Ila (schoolbehoeften) aan N.V. Graf. Kunstinrichting te Koog-Zaandijk; perceel Ilb (natuurkundige instrumenten) aan J. Verhave te Amsterdam; perceel III (leermiddelen handwerkonderwijs) aan Critas Leermiddelenhandel te Doorn. Collecte. In het tijdvak 24 tot en met 29 April a.s. ral in deze gemeente een collecte worden gehouden ten bate van „Jeruel", Tehuis voor door armoede ver zwakte kinderen, te Leiden. Gewetensgeld. Ten bate van de gemeente Wieringen is een be drag van f 150 aan gewetensgeld gestort. Bouwplannen. De heer N. de Boer zal voor eigen rekening een woonhuis bouwen te Oosterklief. Voor rekening van den heer L. Boomsma te Sloot- dorp zal de firma Kingma aldaar aan den Slootweg een schilderswerkplaats en garage bouwen. Sleepbooten ter haringvangst. Naar wij vernemen, wordt aan de haringvangst vanuit Den Oever, thans ook deelgenomen door een tweetal sleepbooten, nl. de Internos I en II van de N.V. Internos te Den Oever. Voorheen zijn deze boo ten in gebruik geweest bij de Zuiderzeewerken. Kenring dienstplicht. De keuring voor dc lichting 1934 zal voor deze ge meente worden gehouden te Den Helder op 3 t.m. 7 April in het Casinogebouw, Kanaalwcg 157. Aanvan kelijk was als plaats van keuring aangewezen. Win kel, hetgeen op verzoek van het gemeentebestuur is gewijzigd, in verband met de slechte reisgelegenheid naar de laatste plaats. Winterbetonning. In de Waddenzee zijn de zwarte lichtboeien No. 2 Boontjes en No. 9 uitgelegd. ANK.4 P AU LOW N A Concert „Concordia." Concordia. de muziekvereeniging uit Breezand. gaf Zondagavond in Veerburg een concert, waarvan de ba ten bestemd waren voor het plaatselijk crisis-comité. Het ongunstige weer was zeker een der oorzaken, dat het bezoek maar matig was. Concordia speelde dezelfde nummers, die wij voor een paar weken in Brezand van haar mochten hooren. Na het concert dankte de heer C, Keijzer namens het crisis-comité voor het loffelijk pogen van Concordia om op deze wijze het comité te steunen in zijn arbeid, Wel zou het resultaat, gezien het aantal bezoekers, niet zoo heel groot zijn, maar de goede bedoeling der ver eeniging verdiende daarom niet minder waardeering, merkte de heer Keijzer op. V.C.J.B, Dinsdag 21 Maart, 7.30 uur, zingen. Heden noteer ik vrijblijvend op A.H.V. bij minstens 100 K.G. netto contant af pakhuis Laplata Mais f 4.— Donau Mais f 3.75 Buitenl. Gerst f 4.25 Voorslag Lijnkoeken f 6.25 Gemengde Veevoeders. Zwavelzure Ammoniak 20.6 Kalksaipeter 15.5 Aanbevelend, Wieringerwaard, 21 Maart 1933. STAAT TER DEKKING: De 3-j. Rijks- en Stamb. Schim mel Hengst Afstamming van den vele malen bekroonden Stamb. en M.C. Hengst GRIEDEL en van de moeder FUL- DOVA, de beroemde concours- en stamb. merrie. Dekgeld f 13.contant. Bij M. VAN WIERINGEN, Veerweg, Anna Paulowna. BREEZAND. Piet Koster, leerling van school II, heeft met gun stig gevolg het toelatingsexamen voor de Ambachts school te Den Helder afgelegd. HEERHTJQOW AARD Doodelijke trap van een paard EEN KNAAPJE GEDOOD. Maandagmiddag na schooltijd zou het bijna elfjarig zoontje van den heer C. Leegwater aan den Basserweg bij een vriendje in het Noordeind gaan spelen. In de nabijheid van de Halte Middenweg was een zoon van den veehouder Blauw bezig een paard, dat langen tijd op stal gestaan had, uit te laten draven. Bij het omdraaien sloeg het paard achteruit en trof met een der hoeven het knaapje tegen het hoofd. Ernstig gewond werd het binnen gedragen bij de wed. Hittema, waar de onmiddellijk ontboden genees heer echter slechts den dood kon constateeren. De deelneming met het getroffen gezin is algemeen. K 0 E G R A* JULIANADORP. Zondagmorgen na den kerkdienst had alhier de verkiezing plaats voor 6 Notabelen, te weten 2 wegens periodieke aftreding, en dc vervulling van 4 vaca turen, wegens overlijden en vertrek. De aftredenden mej. D. C. Blaauboer—De Bruin en de heer C. van der Eijk, beiden alhier, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. In de vacaturen werden gekozen verklaard de heeren S. Eriks en G. van Kooten alhier en de heer H. Klein te Huisduinen. Voor slecths één plaats bleek geen meerderheid van stemmen te zijn uitgebracht. POLITIE GEM. SCHAGEN. Verloren: Een gymschoentje. Gevonden; Een kinderhandtaschje. ALKMAAR. 18 Maart Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 paarden f 125450, 10 melkkoeien f 70140, 196 nuchtere kalveren (slacht) f 38, fok f 612. 43 vette schapen f 10—17, overhouders f 812, 4 schrammen f 1015. 49 biggen (10 weken) f 61L 6 bokken en geiten. Prijs niet genoteerd. ALKMAAR. 18 Maart. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le s. 7077!4 cent. 2e s. 6570 cent. Eieren (groothandel) f 1.802.15. eendeieren f 1.80. ALKMAAR. 20 Maart Andijvie f 2.805.20, Bloemendaler kool f 1.204.10, boerenkool f 2.90. kropsla f 5.2010.10, knolselderie f 1.503.30, per 100 stuks, bieten f 0.601.90, gele kool f 0.802.20, roode kool f 1.205. uien f 0.602.40. wor telen f 1.602.20, per 100 Kg., prei f 0.706.20, selderie f 1.603, rabarber f 914, raapstelen f 44.20, radijs f 3.604, per 100 bos, spinazie f 0.300.71 per bak, sprui ten f 3.50—8, witlof I f 4—5.50, II f 1—2.50 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Maart. Aangevoerd: 28000 Kg. roode kool f 2.103.50. II f 1.30 —3.50. 44000 Kg. gele kool f 1.10—1.80, II f 0.60—1.30, 53000 Kg. D. witte kool f 0.60, 3500 Kg. uien f 0.80—1.40, drielingen f 0.80, grove uien f 1.20. WARMENHUIZEN, 18 Maart. Aangevoerd: 50700 Kg. roode kool le kw. f 1.504.10. 2e kw. f 1.20—3. 15800 Kg. gele kool le kw. f 1.60—2.40. 2e kw. f 1.40—1.60, 56500 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60 6700 Kg. uien f 0.801.30, drielingen f 0.80, grove uien f 0.80. WARMENHUIZEN, 20 Maart. Aangevoerd: 10700 Kg. roode kool le kw. f 2—3.10, 2e kw. f 1.70—2.80, 1100 Kg. gele kool le kw. f 1.90, 2e kw. f 1.20—1.40, 28300 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60, 4950 Kg. uien f 0.80, drielingen f 0.80, grove uien f 0.80. NOORDSCHARWOUDE, 20 Maart Aangevoerd: 2000 Kg. uien f 1.201.50, grove uien f 1.30, 1400 Kg. roode kool f 2.50, 85200 Kg. D. witte kool f 0.60, 6000 Kg. gele kool f 1.601.80, doorschot f 11.20, Doorgedraaid 65500 Kg. D. kool. ALKMAAR, 18 Maart N.V. Elerveiling voor Holands Noorderkwartier. Aanvoer: 265000 kipeieren 58—60 Kg. f 2—2.20, 60—62 Kg. f 2.10—2.30, 62—64 Kg. f 2.20—2.50, 64—66 Kg. f 2.30 —2.70, 52000 eendeieren f 1.60—1.85. ALKMAAR. 20 Maart 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 55 vette koeien f 110240 4 vette kalveren f 2055, vette kalveren per Kg. 5075 cent; 240 nuchtere kalveren (slacht) f 210, fok f 614; 253 vette varkens (zware) per Kg. 3035 cent. Handel goed. AMSTERDAM. 20 Maart 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 555 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5662 ct„ 2e kw. 4254 ct., 3e kw. 3040 et., mindere soorten 24 28 ct. per Kg. slachtgewicht; 140 melk- en kalfkoeien f 100160; 163 vette kalveren le kw. 5058 ct., 2e kw. 4248 ct., 3e kw. 3440 ct. per Kg. levend gewicht; 231 nuchtere kalveren f 24.50. 43 schapen f 1218, 719 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. 3738 ct., zw. varkens 3436 ct., vette varkens 3334 ct. per Kg. slachtgewicht; 38 paarden f 6090. Aan het abattoir werden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 20 Maart 1933. Boerennoteeringen. Rogge f 3.754, wintergerst f 4.254.75, Chev. f 55.25, haver f 4.505. Duiveboo- nen f 66.50, Groene erwten f 1214, per 100 Kg. Kar- wijzaad f 9.5010, blauwmaanzaad f 2426 per 50 kilo. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den zijn voornemens om op Zaterdag 1 April a.s., voorm. 10 uur, in het Polderhuis pu bliek bij inschrijving aan te be steden; Het maken van een Brug van gewapend beton in den Van Ewijcksvaartweg, over de uitwatering van gemaal II, ter vervanging van de bestaande houten brug, met hijlevering van alle materialen, arbeidsloonen, enz., met uitzondering van de levering van gewapend beton-palen en van den gewapend beton damwand. Bestek en teekening zijn tegen betaling van f2.— per stel bij den Opzichter te verkrijgen. A E} I p heeft er nog «XI C. weinig. - LANDBOUWSTRAAT. TE KOOP; met 40 platen, een Fornuiskachel, Waschkachel, zoo goed als nieuw, elf Kippen en een Haan (ras) met hok, hok aan schotjes, gemakkelijk te vervoeren. L. VINK, Midden- meer, Wieringermeer. Biedt zich aan; NET MEISJE, leeftijd 17 j„ voor dag of d. en n. Adres: Van Ewijkskade 9, Anna Paulowna. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste

Schager Courant | 1933 | | pagina 3