Uit Alkmaar en Omstreken j ÜT DE OMGEVING Vele uitslagen laten door terrelnaf keu rin gen op zich wachten. Alcmarla 2 verliest van Ajax 3 met 58, na met 41 te hebben voorgestaan. Een proefneming, die mis lukte! Wat er in den N.H.V.B. gebeurde. Alkmaarsche Boys 8 kampioen. Men schijnt bij Alcmaria met Peereboom wat te scharrelen en thans had men hem weer een plaatsje in het tweede elftal toegemeten, doch niet in de voor hoede, waar hij steeds stond, doch op de rechtsback plaats'. Deze zienswijze bleek absoluut verkeerd te zijn, want stonden de Alcmaria-reserves eenmaal met 41 voor, de Amsterdammers hadden reeds vrij spoedig de zwakke plek in de verdediging gevonden. Peereboom kon zich tegen de steeds vlugger spelende Amsterdam mers niet voldoende keeren en... de rust ging met een 44 stand in. Na rust kwam echter niet het verwachte keerpunt, wel dacht men de Alkmaarders de leiding te zien ne men. doch het schot van Watertor werd door de lat gekeerd en... de Amsterdammers namen c'.e leiding over, 45. en slotte kwam het einde met de niet ver wachte Alkmaasche 58 nederlaag. Het bezoek van Alcmarla I aan Kinheim ging wegens terreinafkeuring niet door. Ook Alcmaria 3 kwam we gens afkeuring vrij. Alkmaar 1 kreeg bezoek van Texel 1 en hoewel men het nog even geprobeerd had, moest na eehigen tijd van verder spelen worden afgezien. N-H.V.B.-UITSLAGEN. Eerste klasse B: Alle vastgestelde wedstrijden afgek. Eerste klasse C: M.F.C. 1Nieuwe Nledorp 1, 11; eder protest van Nieuwe Niedorp. Restant afgek. OVERZICHT. EERSTE KLASSE B. Zoowel de belangrijke wedstrijd van W.F.C. 5 tegen de Alkmaarsche Boys 1. als K.F.C. 3 tegen Assendelft 2, konden wegens terreinafkeuring geen doorgang vinden. EERSTE KLASSE C. De kranige Nieuwe Niedorpers hebben het de M.F. C.-ers te Medemblik al zeer lastig gemaakt. Eén winst punt ging er voor de Medemblikkers verloren en-., de •mogelijkheid is geenszins uitgesloten dat het behaalde resultaat voor M.F.C. een nederlaag kan opleveren. In dien Nieuwe Nledorp haar ingediende protest wint en daarbij tevens den wedstrijd (12). De stand is thans: M.F.C. I 9 5 1 3 32—15 11 Andijk I 8 5 1 2 19—14 11 Nieuwe Niedorp I 10 5 1 4 34—24 11 West Frisia Hl 8 4 2 2 18—18 10 Strandvogels I 6 2 1 3 2018 5 Hollandia 3 7 0 0 7 1050 0 Tweede klas» B D. Het pittige C.S.V. schijnt een beetje van streek. Thans moesten de Castricumers te Uitgeest aan Uitgeest 2 een winstpunt afstaan, zoodat de kans op de derde plaats iets in de verdrukking komt. Derde klasse B. De derde elftallers van de Alkmaarsche Boys namen geen halve maatregelen. Eén winstpunt was genoeg, doch... Uitgeest 3 dat op bezoek was, werd totaal ver pletterd. De keurige prestatie van deze spelers valt des te meer in het oog, als men begrijpt, dat zij bij de komende competitie in dezelfde afdeellng komen, waar het vorige seizoen het eerste team van bondswege werd ingedeeld. Dus een doormarsch van twee klassen. Koe dijk I had bezoek van Ursem en zorgde weer voor een flinke overwinning, waardoor de kan» op de tweede plaats behouden bleef. Alkm. Boys 3 13 12 0 1 81—26 24 K.S.V. I 12 9 0 3 58—31 18 Bergen 2 12 8 0 4 45—27 16 Alcmarla 5 11 4 1 6 30—46 9 Ursem I 13 3 2 8 23—47 8 Vrone 2 10 3 1 6 17—32 7 C.S.V. 2 12 3 1 8 33—38 7 Uitgeest 3 13 3 1 9 2<V-60 7 Vierde klasse D. Schoorl 2 bracht het bezoekende Akersloot een ne derlaag toe en behield dus haar kans op het kampioen schap. Schoorl 2 16 13 1 2 72—16 27 Alkmaar 3 14 11 2 1 88—23 24 Bergen 3 13 7 2 4 42-33 16 Akersloot I 15 7 2 6 42-47 16 ANNA PAULOWNA. B.K.C. I is Zondag naar Petten geweest. Het resul taat was een 22 gelijk spel; een uitslag, die ons werkelijk meevalt. De laatste wedstrijd was dit van B.K.C. Hopen we, dat *t B.K.C. zal gelukken bijv. door een succesvolle deelname aan het Schager Beker- tournooi voor enkele aardige wedstrijden zorg te dra gen. B.K.C. 3 was naar Heldersche Boys 2. 't Heeft er gespannen. B.K.C. was niet volledig; toch was zij ge- ruimen tijd sterk in de meerderheid. Hetgeen niet verhinderde, dat de zege aan de Helderschen bleef (32), waardoor B.K.C. 3 voorloopig steevast op de laatste plaats ligt. Wij hebben een voorstel: oude sporbmakkers, die nog even de lust gevoelen om een tijdje te voetballen, en B.K.C. een goed hart toedragen, laten "we ons even aanmelden als lid en ons ter beschikking stellen van de Elftal-Commissie! B.K.C. 3 heeft nu 8 van de 16 wedstrijden gespeeld en 't is heusch niet uitgesloten, dat er een paar punten behaald kunnen worden. Wie volgt? Schrijver dezes is no. 1. B.K.C. 2 ontving thuis Helder 5. Scheidsrechter Tig- chelaar". die voor deze ontmoeting was aangewezen, prefereerde begrijpelijk het meevieren van het kampi oenschap zijner vereeniging (J.V.C.). al .had hy o.i. wel even bericht kunnen zenden. Helder 5 was onvolledig. Bestuurslid Al en oud- scheidsrechter Dol moesten er bij gesleept worden om het tot een tiental te brengen. B.K.C. 2 telde 2 invallers, n.1. voor Blom en Harder. Het is een aardige wedstrijd geworden, die niet den indruk wekte van een strijd tusschen no. 2 en nummer één na laatst. Door goed spel van Steenvoorde op de spilplaats, Is B.K.C. tamelijk in de meerderheid. Tot doelpunten komt het evenwel niet. Even voor rust scoort Helder uit een penalty ,(01). Na halftime pakt Helder flinker aan en Al weet met een hard schot te doelpunten. De linksbuiten ver groot den voorsprong tot 3—0. Toch blijft B.K.C. aanpakken en ziet weldra haar werken beloond. Invaller Kaan verkleind n.1. den ach terstand met een kordaat schot (13). Een paar minuten later wordt het zelfs 23. Twee minuten voor het einde geeft de spil Steenvoorde een hard schot, dat door den H.keeper gestopt wordt. Doch door het toestormen van de B.K.C.-voorwaartsen, draait de doelman zich met bal en al om, evenwel volgens den scheidsrechter en één der grensrechters achter den lijn. Zoodat de stand gelijk was Hendriks fungeerde met beider goedvinden als scheidsrechter. Spil Steenvoorde en linksback De Jong mogen vooral >_t eere genoemd worden. Mder speelde, ondanks de handicap, een aantrekke- partij. Nieuwe Nledorp. M.F.C. I—NIEUWE NIEDORP I, 1—1. Onder protest van N. Nledorp. Deze derby In I C is dus voorloopig in gelijk spel ge ëindigd. Bijzonder spannend is deze ontmoeting wel ge- woden, meer spannend dan mooi. Ja. mooi was anders. Of het kwam door het bijzonder slechte terrein of door het spannende karakter dat de wedstrijd kenmerkte en de zenuwachtigheid waarmee het Medemblik-publiek be geesterd was, waar het ook door kwam, de scheidsrech ter was bij wijlen geen heer en meester op het terrein. Alles is ten slotte goed terecht gekomen. Wegens het niet toekennen van een penalty teekende M.F.C. protest aan: deze penalty na afloop genomen, werd door onzen keeper C. Blokker, op sublieme wijze gehouden. Hierop moest N. Niedorp ook een penalty nemen (ook al voor protest wegens het niet toekennen van een penalty) Onfeilbaar schoot J. Faus den bal langs den M.F.C.-kee- per, zoodat, mocht N.V.V. het protest winnen, de uit slag 21 voor N.V.V. wordt. Het was Cees Deugd, die op schitterende wijze N.V.V. de leiding gaf na een kwartier spelen. Uit een corner maakte M.F.C. gelijk, met welken stand de rust inging. De stand bleef ook na de rust ongewijzigd, ondanks het feit dat N.V.V. de laatste 20 min. met 10 man moest spelen. Prachtig hield onze verdediging, met keeper C. Blokker aan het hoofd, tot Ijet laatst toe stand. Hard is er door achterhoede en halflinle met G. Grootes en M. Sepers als de besten, gewerkt. De voorhoede was door het terugtrekken van Thijs niet meer zoo gevaar lijk als daarvoor; wel werd er soms door Joop en Klaas verradelijk doorgebroken en moest de M.F.C.-keeper zijn kunnen toonen. Verder was de voorhoede verplicht de taak der achterhoede en halflinle te verlichten door den bal op te halen, waardoor een gaping ontstond. Onder steeds stijgende spanning brak ten slotte het einde aan. Met dezen wedstrijd speelde N.V.V. I haar laatsten wed strijd in deze competitie. Een woord van hulde aan al len, maar speciaal aan Joop Faus en Klaas Kaaij voor hun medespelen In deze match. A.s. Zondag speelt N.V.V. II den lastlgen uitwedstrijd tegen Twisk I; dit ls tevens den laatsten wedstrijd, die ons lid Piet Myts kan medespelen wegens vertrek naar het buitenland N.V.V. 3 ontvangt het lang niet malsche Castrlcum 3. AARTSWOUD. Zondag werden hier drie voetbalwedstrijden ge speeld onder ongunstige weersomstandigheden. Eerst speelde A. III tegen Barsingerhorn A. Al dadelijk bleken de gasten zwaarder en beter geoefend te zijn; de uitslag was dan ook 04. Daarna A. II tegen Berkhout II. Hier was het weer precies hetzelfde, de gasten waren de sterksten en hoe men zwoegde, onze jongens konden den bal niet in het net deponceren. Uitslag 0—5. Ten slotte A I tegen Berkhout I. Hier deed zich al dadelijk een leelijk incident voor. Doordat de bondsscheidsrechter ontbrak, wat evenals voor 't Ile reeds het geval was, wenschte de aanvoerder niet onder een andere leiding voor de competitie te spelen. Na eenig geharrewar van beide kanten, verliet de aanvoerder het terrein. Toch werd de wedstrijd ge speeld, zij het dan met eenige invallers. De fut was er echter uit en ze verloren dan ook met 03. PETTEN. Petten I—B.K.C. L Beide elftallen verschenen met eenige invallers op het zwaar te bespelen terrein. De heer H. Augustein leidde. B.K.C. gesteund door den wind, was het meest aanvallend. Herhaaldelijk zwermden de geelzwarten voor het P. doel, maar hoe goed overigens ook spe lend, schieten bleek niet hun sterkste zijde. Verder bleek de P. keeper een niet te passeeren hinderpaal. Bij den aanval onderscheidde zich de r. binnen, die zijn bewakers ettelijke keeren te vlug af was. Bij een LANGEND IJ K Jaarverslag Langendijker Groenten-Centrale. Het jaarverslag van den tuinbouwbond Langendijker Groenten-Centrale, gevestigd te Broek op Langendijk en handelende over 1932. Is verschenen. Het ademt een zeer pessimistischen geest; als er niet krachtig geholpen wordt, zullen er vele tuinders zijn, die niet meer in staat zijn om hun akkers, hoe gaarne zij ook willen, klaar te maken, omdat eenvoudig alles daarvoor ont breekt, en dat alles kunnen we uitdrukken in één woord: „geld." Een actie is door den Vierbond op touw gezet om van de Regeering een toeslag op de winterkool te mogen ontvangen, van f 1 per 100 Kg. Er is voor deze zaak hard gewerkt, doch er is niets van terecht gekomen. De minister deed de belofte Iets anders voor den tuinbouw klaar te maken. Dat is de tuinbouwsteunwet geworden. Er zijn, volgens den samensteller, nog wel artikelen in die voor verbetering vatbaar zijn, maar anders is de wet goed. als er maar niet gezegd wordt, zooals thans, tot zoover en niet verder, d.w.z. zooals de minister dit ge noemd heeft, de limiet van 5 millioen. Geklaagd wordt over de traagheid, waarmede de gelden beschikbaar wor den gesteld. Betreurd wordt, dat de tuinbouwsteunwet maar voor één jaar is aangenomen. Waarom niet voor twee of drie jaar? Immers, als de prijzen iets beter wor den, dan behoeft de regeering zooveel minder te beta len of misschien in het geheel niets, want de richtprij zen zullen wel zoo gesteld zijn, dat die bij een kleine opleving heel spoedig op de vrije markt gemaakt kun nen worden. Gehoopt wordt, dat in de steunregeling voor 1933 ook de doorgedraaide kool zal worden gesteund. Wat aanvoer en prijzen betreft over 1932. de geheele koolcampagne van begin Januari tot eind Mei was een waar gesukkel en menigmaal hebben wij gedacht: hoe komen wij er af. De kool heeft weinig opgebracht en bij de meeste tuinders was het de kool op, het geld op. De uien zijn voor een goeden prijs weggegaan. De nieu we oogst, vroege aardapelen was ook weer niets dan teleurstelling. De stand was best, de opbrengst was best, maar de prijzen waren spoedig van dien aard. dat de onkosten van rooien en veilen bijna niet betaald werden De vroege bospeen, waarvan beduidend minder gezaaid was dan het vorige jaar, bracht ook geen loonenden prijs op, al was het dan beter dan de vroege aardappe len. En voor de vroege koolsoorten was het heel slecht, zoo zelfs, dat er vele partijen onverkocht bleven, met gevolg, dat er veel op het veld gebleven is, waardoor alle moeiten, zorgen en kosten vergeefs zijn geweest. De uien brachten al weer spoedig een redelijken prijs op en al was de teelt niet zoo overvloedig als het vorige jaar, toch was de opbrengst van het land goed te noe men en veel meer tuinders dan het vorige jaar hadden uien geteeld, zoodat velen daarvan profiteeren konden. Dit was tenminste een artikel, waarvoor aardig wat geld terecht kwam, wat in de huishouding zeer welkom was. De breekpeen, die in kleine kwantums aan de veiling kwam, bracht een betrekkelijk lagen prijs op. Het telen van goede Friesche wortelen begint hier al moeilijker te worden én wat kwaliteit én wat quantiteit betreft, zelden ontmoet men partijen peen zonder vuur en dat is een leelijk en nadeelig verschijnsel. Thans is ook bij proefneming gebleken, dat men, door ontsmet ten van het zaad. een beter gewas krijgt, maar of het helpt voor het vuur, moet nog onderzocht worden. Uit de vermelde cijfers omtrent de voorraden stapel producten op 1 Dec. 1931 (11562 wagons) en op 1 Dec. schermutseling voor het P. doel ketste de bal van den bovenlat tegen de hand van één der spelers, waarvoor de arbiter, de strengste straf, penalty toe kende. v. Teulingen scoorde hieruit (0—1). Met dezen stand werd gedraaid. Kort na de hervatting zorgde P.s middenvoor met een goed schot voor den gelijkmaker, waardoor de snanning stee°\ Beurtelings waren heide doelen in gevaar. Eindelijk gaf Huisman i.a een wonderlijke worsteling op de doellijn zijn club de leiding. Ver schillende goede kansen voor P. gingen verloren. Eenmaal kreeg de r. binnen in vrije positie den bal, doch zijn schot faalde. In de laatste minuten kreeg de 1. binnen een goede pass van zijn rechter buur man en met een flinken knal belandde de bal in de touwen (22). Dit doelpunt bewees nog eens te meer, hoe gunstig P.s spel beir. vloed zou worden, indien het samenspel vlotter en ook zuiverder werd toege past. Een bal tra.hte men zijn medespelers zoo aan te geven, dat deze er onmiddellijk mee van door kan gaan. Oefening en nog eens oefening. Inmiddels, de resteerende seconden brachten geen wijziging meer in den stand, die dezelfde was als.eer der te Kleine Sluis. Het tweede elftal was, ernstig verzwakt, de gast van Callantsoog, dat m°t. C—1 de meerdere bleef over onze jongens en waarvan elders in de Sportrubriek het verslag. CALLANTSOOG. Callantsoog IPetten II 31. Zondag j.1. speelde Callantsoog haar laatsten compe titie-thuiswedstrijd. Gast was Petten 2. P. wint de toss en verkiest voord en wind te spelen. C. trapt af. Aan vankelijk bepalen beide partijen zich tot eenige ver kenningen op vijandelijk gebied. Het spel is nog geen twee minuten oud of P. krijgt een penalty te nemen door hands ln het beruchte gebied. De C.-keeper weet echter het harde schot keurig over de lat te werken. C. wordt langzamerhand gevaarlijker, ondanks den harden wind. Het P.-doel ontsnapt eenige malen nauwelijks aan een doorboring. Eindelijk heeft C. succes, als de bal na een schot van den C.-linksbulten van de lat terugspringt en door een toeloopenden voorspeler wordt ingeschoten (10). Voor de rust heeft echter niets bijzonders plaats, zoodat P. met een goeden kans de tweede helft begon. C. is echter voortdurend in den aanval. Eenige pracht kansen missen echter. Dan is het de C.-rechtsbuiten, die weer een beste partij speelde die met een mooien boogbal aan Raven het nakijken geeft (20). Wanneer echter de C.-ach- terhoede verkeerd wegwerkt, grijpt P. de kans en uit een schermutseling voor het C.-doel weet P. den ach terstand te verkleinen (21). C. voelt zich met een 21 voorsprong niet veilig. Er wordt geducht gewerkt. Na een mooien doorbraak weet C. onhoudbaar in te schieten (31). Met C. in den aanval blaast de scheids rechter, welke uitnemend leidde, het einde. Zoo heeft C. dus van de negen thuiswedstrijden er 8 weten te winnen. Alleen Succes IV wist C. twee puntjes af te snoepen, doch toen speelde C. met 3 invallers. Nog 2 uitwedstrijden en dan...!? Houdt vol boys, jullie hebt de kans! VEENHUIZEN. De voetbalvereeniging V.C.L. had Zondag wederom een goede dag. V.C.L. 1 moest thuis een competitiewed strijd spelen tegen T.F.C. 1 van Twisk, een nogal sterk elftal, dat in deze competitie al menige overwinning behaalde. Ondanks het ongustlge weer was het terrein in vrij goeden staat. V.C.L. 1, dat twee invallers had, weerde zich kranig en wist haar tegenpartij te kloppen met 42, een overwinning, welke niet voorzien was. Scheidsrechter Bouwman leidde uitstekend 'T ZAND. J.1. Zondag speelde G. Z. I op eigen terrein tegen „Berdos" I van Bergen en verloor daarbij met 5—2. 1932 (8053 wagons) blijkt, dat er dit jaar een veel klei nere voorraad is, maar nog te groot met het oog op het al moeilijker worden der exportmogelijkheden. Het verhoogen der invoerrechten en het contingenteeren van verschillende producten ls niet van de lucht en ons staan dagelijks weer nieuwe teleurstellingen te wach ten. Het ls het vorige jaar reeds uitgesproken, dat, als Duitschland ons nog meer belemmeringen voor den ex port ln den weg legde, wij dan ook geen Duitsche goede ren meer zouden koopen. maar ik geloof, (zegt de sa mensteller van het jaarverslag), dat het er nu toe ko men zal. (Wij zouden het hem niet gaarne nazeggen. Corr.) Hier volgen aanvoer en opbrengst: Aanvoer: 14836501 Kg aardappelen, 501849 stuks bloemkool. 12311330 Kg roode kool, 11160060 Kg gele kool, 4101205 Kg. Herfstwitte kool, 10179065 Kg. Deen-" sche witte kool, 640809 Kg. tomaten, 10710 Kg. druiven, 101920 Kg. slaboonen, 5000 Kg. rabarber, 140082 bos peen, 385725 Kg. breekpeen, 2716078 Kg. uien, 900045 Kg. bieten, 40150 Kg. rammenas, 208955 struik andijvie. Opbrengst 1932: Januari f 93504.48, Februari f 103152.45, Maart f 126904.51, April f 132029.38, Mei f 43800.76, Juni f 269292.—, Juli f 187362.15, Augustus f 35425.53, September f 86460.53, October f 86266.38, No vember f 65294.40, December f 70242.63, totaal f 1299735.20. Dit is de opbrengst zooals we die gekend hebben in 1907 en 1909, waaruit we wel kunnen opmaken, dat het jaar 1932 bitter slecht is geweest. Alle spaarpenningen zijn verdwenen en de waarde van de vaste goederen is zoo ontzettend gedaald, dat met een kleine schuld daarop ook alles weg is en het oud. en arm ons tegen- grijnst. Het veilen van tomaten was weer geregeld als het vorige jaar, d.w.z. dat weer iemand aangesteld was, die de kwaliteit en de sorteering ten nauwste ver zorgde en dat steeds het geheele kwantum en bloc ge veild werd. De aanvoer is pl.m. 5 wagons minder ge weest. dan het vorige jaar, en de prijzen waren lager De tomaten uit de verwarmde kassen hebben nog on geveer een loonenden prijs opgebracht, doch uit de niet verwarmde kassen hebben ook dit jaar heel wei nig opgebracht, zoodat de kosten lang niet gedekt werden. De bloembollenveiling heeft dit jaar een vlot en vlug verloop gehad. De invoering van contante betaling is volkomen geslaagd. Over 't algemeen werd dit door de bano-fide kooplui gesteund, daar die de contante beta ling wel wenschten. Bovendien mochten we steeds hoo- ren, dat hier de bloembollen best van kwaliteit waren en de sorteering goed in orde was. Er zijn in 1932 elf veilingen gehouden met een totalen aanvoer van 11.060.000 stuks leverbare bloembollen, waarvan de ge middelde prijs geweest ls 75 cent per 100 Kg. en 17500 Kg. plantgoed met een van 9 cent. De totale opbrengst is geweest over leverbare f 83.239.49 en f 1573.56 voor plantgoed. Er is 41400 Kg. ammoniak van het Nat. Crisiscomité tegen verlaagden prijs van f 4 per 100 Kg. ontvangen, die gedistribueerd is onder de verschillende aangesloten vereenigingen. Herinnerd wordt verder nog aan het instellen van een fonds voor minimumprijzen, stichting van het Inr en eVrkoopbureau. Er hebben 76 keuringen plaats gehad. De uitvoer van vroege aardappels is dit jaar gering geweest.n .1. 671 wagon van 10000 Kg. Hiervan zijn uitgevoerd naar Duitschland 152. aar Zwitserland 45W, Engeland 474. Er zijn 580 bonnen vxoor uit de hand- verkoopen afgegeven. Wat het financieele gedeelte betreft, de exploitatie rekening sluit met een nadeelig saldo van f 4172.03. De balans vermeld aan activa en pasiva een totaal van f 124.169,20, waarvan f 49.779.34 eigen kapitaal is in den vorm van reserve. De bloembollenveiling heeft een nadeelig saldo van f 1193.11. terwijl onder de activa een post Dubieuze De biteuren voorkomt van f 27.253.21, terwijl het eindcijfer der balans f 36.104.67 bedraagt. De accountantsdienst, die met de controle was belast, merkt dienaangaande op: „Tevens werd de per 31 Dec. 1931 gevormde Reserve Dub. Debiteuren, naar de ge wone Reserve overgebracht, zulks ten gevolge van een besluit uwer Algemeene Verg., zoodat tegenover het groote ri3lco aan dubleuse vorderingen ad f 27.253.21 geen enkele dekking aanwezig! s. Wij meenen U met den meesten nadruk te moeten wijzen op het aan een derglijke finantieeele politiek verbonden gevaar, t« meer waar o.i. in de naaste toekomst geen uitzicht 1» op dekking van genoemd risico uit eventueels winsten van de afd. Bloembollenveiling. Aangezien het verlies op de dub. vorderingen niet op de principalen kan wor den verhaald en dus uiteindelijk ten laste uwer vereeni ging komt, achten wij het in het belang van leden en vereeniging niet alleen gewenscht, doch zelfs dringend noodzakelijk, dat reeds thans een belangrijk gedeelte hiervan gedekt ls, opdat niet straks het geheele verlies ineens behoeft te worden verwerkt OUDKARSPEL. Bij de gehouden verpachting van grasgewas in den nieuwen polder, is dit gegund aan den heer Jb. Blom te Broek op Langendijk. ZüIDSCHARWOUDE. Biljarten Bij den gister te Zuidscharwoude gehouden nederlaag wedstrijd tusschen de biljartclubs De Hoop en O.K.K. te Zuidscharwoude, was de uitslag de volgende: t.m.p. gem. p. brt. h.s. gem. J. Flens (De H.) 75 100 31 7 2.42 C. Kuilman (O.K.K.) 75 58 30 10 1.92 J. Schaft (De H.) 100 100 30 13 3.33 P. de Geus (O.K.K.) 100 71 29 13 2.44 Stam (De H.) 75 43 36 6 1.19 J. Dlrks (O.K.K.) 75 75 36 10 2.08 J. Meger (De H.) 100 77 41 7 1.88 C. Kuilman (O.K.K. 100 100 41 9 2.44 J. Lust (De H.) 100 100 23 24 4.35 C. Wagenaar (O.K.K.) 100 59 22 10 2.68 N OO RD SCHARWO UDE. J.G.O.B» Vanwege den J.G.O.B., kringgroep I, werd Zaterdag j.1. te St. Pancras een propagarvda-avond belegd bij den heer J. Bouwstra. De voorzitter begon er in zijn opening op te wijzen, dat dit thans de eerste maal is, dat er in St. Pancras een J.G.O.B^propaganda-avond is belegd. En het is dan ook toe te juichen, dat dit thans ook in St. Pan cras mogelijk is, omdat het bewijst dat er ook nu on der de jeugd in St. Pancras iets anders begint te leven. En ofschoon de belangstelling grooter had kunnen zijn, vooral van de ouderen, toch hopen wij dat het in St. Pancras niet zal blijven bij een propaganda-avond, maar dat ook hier een afd. der Zelfstandige Jeugdbe weging J.G.O.B. zal komen, om met ons mee te strij den voor een harmonischer samenleving, dus zonder „alcohol". Hierna kregen we een kleine kamp-revue, die weer gaf een avond in het kamp, met muziek en zang. Het voorlezen van en der bekende Falklandjes en wel ..Het hevig avontuur van tantje Mijntje", viel in goede aarde. Ook een paar jeugddansen door 7 meisjes en 1 jongen, werden netjes uitgevoerd en gaven wel het bewijs, dat ook de ontwikkeling der ledematen in de jeugdbeweging niet vergeten wordt. Hierna kregen we den spreker van dezen avond. Dezs zette in korte trekken de maatschappelijke toestanden uiteen. Spr. wees er in dit verband op, welke taak ook tei dien opzichte de Jeugdbeweging heeft te vervullen. Na de pauze een tooneelstukje „De Paardendief van Driehuis", wat door de spelers goed werd weergege ven en waarom door de aanwezigen hartelijk werd ge lachen. Toen nog wat declamatie, muziek en enkels jeugddansen, waarna de voorzitter deze goedgeslaagd» avond sloot, met de opwekking aan de jongeren, die nog buiten de rijen van den J.G.O.B. staan, wat meerders bijeenkomsten te bezoeken, opdat in St. Pancras een sterke afd. J.G.O.B. zal komen te bestaan. W 1 ERIN GEN Zondag j.1. gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Le ven" voor een flink bezette zaal een openbare tooneel- uitvoering in „Concordia". De voorzitter, de heer Tjelicma, opende dezen avond en gaf te kennen, dat „Nieuw Leven" zich wilde aanpassen aan de toe standen van den tegenwoordigen tijd, n.1. malaise en crisis. Daarom was „Nanda" gekozen, waarin ver schillende toestanden duidelijk naar voren gebracht werden. Een en ander werd door het publiek met aandacht gevolgd. Na het einde werd door de aanwezigen uit volls borst de Internationale gezongen. Hierna ging nog een klucht in één bedrijf: „Een student buiten". De voorzitter sloot met een kort woord de uitvoe ring, waarna een zeer gezellig bal dezen avond be sloot. SINT MAARTEN Zondagavond gaf de tooneelvereeniging D.O.H. in het lokaal van den heer D. Zwakman alhier, een openbare uitvoering. Bij opening was het de voorzitter, welke eenige opmerkingen maakte over het programma en zijn tevredenheid uitsprak over de opkomst. Opgevoerd werd „Een dolle Streek", blijspel in 4 bedrijven door Carl Laufs. Dit stuk vraagt een heel vlugge afwerking, .wil dit effect hebben en het gaf blijk van durf dat deze jonge vereeniging het aan durfde om hiermede voor het voetlicht te komen. Maar al zijn er bezwaren, deze zijn om ze te over winnen cn nu dat de uitvoering is geschied kan deze de critiek best doorstaan. De spelers waren goed in hun rol en de rollen goed verdeeld. Het aanwezige publiek heeft dan ook ten volle genoten en naar hartelust gelachen. Wat ook tot het mooie van dezen avond medewerkte was, dat het tijdig was afgeloo- pen en niet werd gerekt. De heer Loevens, welke voor grimeur fungeerde, had zich weer, evenals al tijd, de personen goed voorgesteld en hun hierna ge grimeerd,. Een gezellig bal tot slot volgde. Politiek Verloren: Een portemonnaie, gaande tusschen Wie- ringen en Oudosluis. Inlichtingen ter secretarie. BARSINGERHORN KOLHORN. Evenals vorige jaren, geeft de Zangvereenlging „Kol- horn" weer hare jaarlijksche voorjaaarsuitvoering. B»- halve de zangnummes zal opgevoerd worden: „Zenuw patiënten", een zeer mooi stuk van G. Nielen. HOOGWOun AARTSWOUD. Het woonhuis behoorende tot de nalatenschap van mej. wed. B. Fluister, is bij onderhandschen verkoop overgegaan aan den bewoner den heer G. Beunder alhier. De bouw van een garage, showrom en woonhuis in de Middenmeer, voor rekening van den heer G. Klare te Hoorn, is opgedragen: bouwwerk met uit zondering van glas- en schilderwerk aan de heeren Kom en De Jong te Medemblik en het glas- en schil derwerk aan den heer D. Reek te Opperdoes. r' IJ P E 'T ZAND. Aan den heer J. v. Straaten, installateur, alhier is de aanleg der electrische lichtinstallatie van het nieuwe Eierveilingsgebouw te Den Helder opgedra gen, alsmede de verdere bijkomende lood- en zinkwer ken. PETTEN. Zaterdag is aan de Hondsbossche Zeewering ter hoogte van de „Prince George" het in staat, van ont binding verkeerende lijk van een weman aange spoeld.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7