II I Aardappel-inventarisatie Aardappel-inventarisatie. Een Amerikaanscli plan. Baars Oosterman A.S. MAANDAG. HOEP is en blijft in Scha* gen 't goedkoopste adres. M. HCEP, Laagzijde 42, Schap. Adverteert in dit blad. Voor de ontwapening in Europa De bier- en wijnvoorstellen aangenomen De film „Morgenrot" DE BRAND OP DE „MAASSTROOM" VISSCHERSVEREENIGING „GEESTMERAMBACHT" Nagekomen Berichten, Marktberichten. Advertentiën. GYMNASTIEK-VEREENIGIN6 „SPORTLUSI". VERPLAATST Vraagt Leden en Adspiranlled van WINKEL, bepalen: honden los te laten loopen. dito MEISJE N. RAAP. flinke Dienstbode, Boerenknecht, De Tarwe-organisatie beeft op zich genomen de aard appelen te inventariseeren. Dat zal gebeuren a.s. Maan dag. Via de burgemeesters wordt nader bekend gemaakt, waar de bouwers gelegenheidkrijgen hun voorraad op te geven. Alleen mogen worden opgegeven de leverbare aardappelen boven maat 33, dus gezonde en niet met grond, spruiten, rotte etc. Uit WASHINGTON, 21 Maart (V.D.): Hooge politieke kringen hebben heden een Ame- rikaansch plan bekend gemaakt, dat een Europeesch ontwapenïngs-accoord nastreeft. Het plan houdt in: 3. De Vereenigde Staten zijn voor medewerking aan het plan-Mussolini. Daarenboven komen zij op voor een overeenkomst betreffende het niet toepassen van geweld in Europa voor den den duur van de eerstvol gende 10 jaar. Het Kellogg-Briand-pact moet ten grondslag hieraan liggen, zonder evenwel ingeval van inbreuken op het verdrag verplichtingen voor Ame rika met zich mede te brengen. 2. Het streven der Europeesche landen naar een de finitief accoord over de bewapeningen te land wordt goedgekeurd in belang van een vergrooting van het wederzijdsche vertrouwen. 3. Amerika biedt zijn medewerking aan bij de opstel ling van de plannen voor een dergelijk accoord en wil in ieder geval trachten een overeenkomst op grond van het plan-Mussolini te vergemakkelijken. 4. Dc regeering der Vereenigde Staten is er voor stander van, alle Europeesche landen op te nemen in het plan van Mussolini. Norman Davis zou bovenstaand ontwerp meebren gen naar Europa. Hij is er bovendien van op de hoog te gesteld, dat de regeering der Vereenigde Staten de volledige Duitsche gelijkgerechtigdheid voorstaat. AMERIKA. Washington, 21 Maart (V.D.). Het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden heeft thans definitief de bier- en wijnvoorstellen aangenomen, waarbij voor zien wordt in het vrijgeven van 3,2 alcoholische dranken. Verwacht wordt, dat Roosevelt nog vandaag de wet zal onderteekenen. Roosevelt verwacht de betaling der oor logsschalden. Het Witte Huis maakt bekend, dat Roosevelt niet het voornemen heeft van het Congres een volmacht te eischen volgens welke hij het uitstellen of staken der oorlogsschuldbetalingen kan toestaan. Roosevelt. aldus wordt verklaard, verwacht in te gendeel de betaling der vervallen termijnen. Voorstellen van Roosevelt tot bestrijding van werkloosheid. President Roosevelt heeft het Congres een om vangrijk voorstel doen toekomen, bevattende vér gaande maatregelen tot bestrijding ven de werkloos heid. Het betreft in hoofdzaak dc volgende punten: 1. Te werkstelling van 250.000 werkloozen in hoofd zaak voor werkzaamheden aan rivieren en andere normalisatiewerkzaamheden; 2. De instelling van de functie van werkver schaffingscommissaris; 3. Directe werkloozensteun van de bondsregee- ring aan de verschillende staten; 4. Een groot program van verdere werkzaamhe den. Het eerste punt is direct uit te voeren, daar voor- loopig geen bizondere financieele moeilijkheden be staan. Gisteravond weer incidenten te Amsterdam Ofschoon, zooals elders in dit nummer gemeld, de verdere vertooning van de film „Morgenrot" vanaf Vrij dag a.s. verboden Is, hebben gisteravond in het Rem- brandt Theater te Amsterdam weer rumoerigheden plaats gehad. In de zaal, die goed bezet was, werd her haaldelijk gefloten, geschreeuwd en met klappers ge worpen, hetgeen tot gevolg had, dat door de politie tal van personen werden verwijderd. Op het plein was het zeer druk. Een aantal agenten te voet en te paard hield de menigte in beweging. Zoo nu en dan werd een kleine charge uitgevoerd. De belhamels keerden echter telkens weer terug. Ook hier werd met klappers naar de politie gegooid. Dit gaf aanleiding tot .een groote charge. Naar alle kanten werd het publiek tegelijk ver spreid. Het ging zoowel in de richting van de Reguliers- breestraat als in die van de Amstelstraat en de Utrecht- sohestraat en het Thorbeckeplein. Zelfs tot op de Hee rengracht bij de Vijzelstraat werd gechargeerd. Er wer den harde klappen uitgedeeld. Hierna was het veel rus tiger, ofschoon tot bij middernacht de politie steeds moest blijven aanmanen tot doorloopen. Tegen de be- toogers die uit het theater werden gezet, werd geen proces-verbaal opgemaakt. In den loop van den avond werden wel een paar arrestaties gedaan. De arrestan ten werden opgesloten in het posthuis aan hot Rem- brandtplein wegens opruiing en verzet. Toch van ernstlgen aard geweest. Het geheele middenschip be dreigd geweest. Volgens nadere berichten uit Bristol is de brand aan boord van het s.s. „Maasstroom" (zie ook de vóórpagina van dit nummer) toch van e'rnstigen aard geweest, zoo zelfs dat op een gegeven oogenblik het geheele middengedeelte van het schip in vlammen dreigde op te gaan. De in de nabijheid van de „Maas stroom" liggende schepen hebben echter allen de noodige hulp geboden. Om zich in veiligheid te brengen was de kapitein van de „Maasstroom" gedwongen zich een weg te banen door de dikke opslaande rookwolken, met het gevolg, dat hij bedwelmd geraakte. Het gevaar, dat het schip geloopen heeft, werd nog vergroot door het feit, dat het geladen was met pa pier en karton. deze bepaling alleen voor Juli en Aug. doen gelden. Na eenige discussie besloot men dat al het want er in deze maanden uit moest worden gehaald. Bij de rondvraag richtte de voorz. enkele woorden tot de scheidende bestuursleden, met wie spr. zeer pret tig heeft samengewerkt. Spr. dankte de heeren voor het vele voor de vereenlging verrichte werk. Applaus De heer Sieuwertsen, het scheidend© bestuurslid, sprak woorden van dank tot leden en bestuur voor de aangename samenwerking. De heer Van der Molen vroeg hoe het gaan moet met den grondelzegen, waarop voorz. antwoordde, dat die evenals verleden jaar zal gaan vanaf October. Voor Koedijk zal het noodig zijn, dat hengelvergun- ningen b|j de vereen. worden aangevraagd. Inwoners kunnen een kostelooze vergunning krijgen. De heer Jn. Glas stelde voor om de hengelvergun- ningen van op „akker-loopen" betrapte hengelaars in te trekken. Daarna sluiting. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Dinsdagmid dag in het lokaal van den heer K. de Hart te Oud karspel. Een groot aantal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer E. Vlug opende. Spr. wees er op dat. nu de vischtijd Is gesloten, de vlsschers een winter moeten zien door te komen van elf weken. De verdiensten zijn niet groot geweest, doch het zal moeten Er ls wel een aardig vischje gevangen, doch de prijzen waren laag. Er is geen sprake van verdienste tenge volge van de maatregelen van onze buren, die allen tak ken van bedrijf in ons land treffen door hunne contin- geenteerlngen en ook de vlsschers niet hebben verge ten. Spr. wekte de leden op. den moed niet te verliezen De notulen werden door den secretaris, den heer P. Glas, voorgelezen en vastgesteld. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: Het ledental is ongeveer gelijk gebleven. Er zijn 2 appara ten voor het broeden van Jonge snoek op de waterleiding geplaatst. Op 29 Maart zijn er ongeveer 350.000 eieren in gedaan. Op 18 April zijn ongeveeb 200.000 jonge snoek jes uitgezet. Een groot succes dus.. Het bestuur heeft besloten om geen snoek meer te telen, daar de kosten der waterleiding te hoog zijn. Er ia 35000 stuks montée gratis ontvangen. Er zijn een paar snoeken uitgezet in een afgesloten slootje onder Warmenhuizen. Er zijn 500 fuikenstokken aangekocht. Er is 1340 pond pootaal gekocht en 1170 pond kleine biel. Het uitzicht voor den zomer wordt bijzonder slecht geacht. Het verslag werd goedgekeurd. De penningmeester, de heer Boerdijk, bracht het fi- nantieel verslag uit. De ontvangsten hadden f 2108.28, de uitgaven f 1568.45 bedragen, alzoo een batig saldo van f 539.83. De rekening was nagezien door de heeren S. Schoon en P. Hoogeboom, en in orde bevonden; ze wordt goedgekeurd De voorzitter deelde mede dat de gemeente Oudorp het water, wat de vereen onder die gemeente pacht, niet meer aan de vereen, wilde verpachten. Men vilde het aan een ingezetene dier gemeente verpachten. Na een paar brieven te hebben geschreven aan den burge meester kreeg men evenwel bericht, dat deze zou zor gen, dat de vereen, het weer krijgt (Applaus). Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren W. Sieuwert sen en D. Bakker, niet herkiesbaar. Gekozen werden de heeren Aid. Kieft te Oudkarspel en Jb. Sieuwetsen te Warmenhuizen. De voorzitter zeide, het volgende jaar te zullen aftre den, maar hoopte, dit jaar nog prettig samen te werken. Tot afgevaardigde naar de alg. vergadering werd de heer E. Vlug bij acclamatie benoemd. Vaststelling prijs der vergunning. Voorzitter deelde mede, dat de groote vergunning f 25 kost, de kleine f 17 en voor doggers, voor pleziervls- schers f 8, Voorz. stelde voor de groote vergunning met f 5. de kleine met f 3 en die voor de doggers met f 1 te verlagen, wat de vereeniging ongeveer f 100 per jaar kan kosten. Vele leden betuigden hunne instemming met dit voor stel. Aldus besloten. Nieuw contract met Warmenhuizen. Punt 7 van de agenda luidde bespreking van het nieuwe contract met de gemeente Warmenhuizen. De voorzitter deekle mede, dat Warmenhuizen het pachtcontract heeft opgezegd, wat we 25 of 26 jaren hebben gehad. De inspecteur, de opziener en wij zijn bij den burgemeester geweest. Men wilde alleen de hen- gelvergunnlngen door de gemeente laten uitgeven, wat niet in orde was. Het pachtcontract gaf ook niet aan. dat dit mocht. Voorzitter had den indruk dathet wel terecht zou komen, doch dit voorjaar kwam een nieuw contract van Warmenhuizen, waarin de clausule was opgenomen, dat de vereen, geen hengelvergunningen mogen worden geleverd. Met de zegen mag niet worden gevischt Er moet voor minstens f 200 per jaar aan pootviscb in dat water worden uitgezet. De heer D. Berkhout wilde het zoo niet aannemen. De heer P. van der Molen had er over gehoord en er den eersten wethouder over gesproken. Er zou vol gens deze niets in zijn veranderd dan de hengelver- gunnlng. De eerste en tweede wethouder weten van dit contract „niets". De heer J. Moeijes stelde voor, om den laatsten spreker het stuk mee te geven naar de wethouders. D handelwijze van burgemeester Nolet wor^t alge meen becritiseerd. Het Bestuur vindt het concept onaannemelijk. Doch als ze het niet willen veranderen, wat moet er dan gebeuren? Dan zouden we de Warmenhuizer vlsschers geen vergunningen meer kunnen geven. Dat zou spr. zeer spijten voor onze eendrachtige vereeniging. Dat zou het begin van het eind zijn, als alle andere ge meenten en polders hun eischen stellen. Er wordt zeer veel pootvisch uitgezet onder Warmenhuizen, het kan echter niet altijd. Men besloot de gemeente Warmen huizen te schrijven met de pacht accoord te gaan, evenals met de bepaling van het uitgeven der hengel vergunningen. Met de andere bepalingen kon men niet meegaan. Er is een schrijven ingekomen, dat voor 18 Maart bericht binnen moest zijn, dat men het aannam of niet. De heer Jb. Sieuwertsen stelde voor een adres te richten tot den gemeenteraad van Warmenhuizen, om de zaak eens goed onder oogen te brengen. Ale geen vergunning wordt gegeven komen deze ten laste der gemeente. De voorzitter stelde voor dat een aantal visschers van Warmenhuizen belet aanvragen bij bur gemeester Nolet, om deze zaak eens toe te lichten. Als deze geen succes hebber., zal een adres aan den ge meenteraad worden gericht,. Als dat niet geeft, zal de inspecteur naar Den Haag gaan om een en ander voor de vereen, in orde te brengen. Aldus besloten. Hoe zullen we met de fuiken vlsschen? Voorzitter merkte op, dat verleden jaar een paar maanden „op de schuit werd gevischt, wat goed is bevallen. Het bestuur wilde September vrij laten en A N N A PAULOWNA Dinsdagmiddag werd in Hotel Veerburg, ten over staan van Notaris Kooraen te Wleringerwaard publiek afgeslagen het boerderijtje van den heer P. Raven aan den Boermansweg, tezamen groot 14.62.10 H.A. Dit was vorige week ingezet door den heer A. de Ruijter van Amsterdam op een bedrag van f 18490.40. Er werd nu bij de combinatiën niet geboden en ook niet ge mijnd, zoodat eigenares is geworden de N.V. Levens verzekering Maatschappij „Utrecht" te Utrecht, voor wie de heer De Ruijter had geboden. WINKEL In deze gemeente is een geval van miltvuur voorge komen onder het vee van den veehouder P. A. Scher mer te Limmerschouw. WARMENHUIZEN Te Krabbendam werd Maandagavond de elndles van den tweejarigen tulnbouwcursus gehouden, zulks in het bijzijn van het bestuur der plaatselijke tuinbouwvereeni- ging en den Rijkstuinbouwconculent, Ir. J. G. Hazeloop. Aan de hand van vele vragen en opgaven, welke door de cursisten vlot werden beantwoord en uitgelegd, werd een proef gegeven van het behandelde, waarna de heer Hazeloop met toepasselijke woorden de diploma's uit reikte. De heer Hazeloop merkte op, dat het hier ge zien den leeftijd van de cursisen eigenlijk een cursus voor volwassenen Is geweest Het deed hem genoegen, dat hij, na al wat hij van dezen cursus gezien en ge hoord heeft ook dezen avond met recht mocht spreken van een geslaagden cursus. Het geleerde zal voor leerlingen, die trots de moeilijke tijdsomstandigheden den moed hadden deze lessen met ijver te volgen, zeker een grondslag kunnen zijn voor het opdoen van meer dere kennis van het tuinbouwvak uit de betreffende li teratuur. Hij wenschte den leerlingen geluk met de resultaten en tevens het hoofd van den cursus, den heer Donïa. By monde van den heer Dekker werd namens de tuinbouwvereenlglng en door den heer G. J. Jonker, in naam van dc cursisten, den leider van den cursus dank gebracht voor zijn zeer gewaardeerde lessen, terwijl de eerste namens het bestuur den Rijkstuin- bouwconsulent dankte voor zijn gebleken bereidwillig heid tot bevordering van dit vakonderwijs, ook te Krabbendam. NOORDSCHARWOUDE. 21 Maart. Aangevoerd: 4100 Kg. uien f 0.80—1.10, 9800 Kg. kro ten f 0.60, 152200 Kg. roode kool f 1.703.40, doorschot f 1.20—1.60. 345000 Kg. D. witte kool f 0.60, taaie gele f 2.60—4.50, 68400 Kg. gele kool f 1—1.70, doorschot f 0.60 1.30. Doorgedraaid: 9800 Kg. kroten. 290000 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN. 21 Maart. Aangevoerd: 58100 Kg. roode kool le kw. f 1.103.80, 2e kw. f 0.60—2.40. 17800 Kg. gele kool f 1.10—1.90, 2e kw. f 0.70—1.30. 80400 Kg. witte kool le kw. f 0.60-0.70, 2675 Kg. uien f 0.801. drielingen f 0.80, grove uien f 0.80, 675 Kg. peen f 0.60—0.80, 2600 Kg. bleten f 0 60. BROEK OP LANGENDIJK 21 Maart. Aangevoerd: 40000 Kg. roode kool f 2.40—3.90. H f 1.50 —2.80. 85000 Kg. gele kool f 0.60—1.60, II f 0.60—1.30. 102000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.70, 3400 Kg. uien f 0.90 —1.10. grove f 1.30, 20500 Kg. bieten f 0.60—0.70. PURMEREND. 21 Maart Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 18 st. fabriekskaas f 21. 3 st boerenkaas f 23 per 50 Kg. in *otaal 21 st, wegende 31600 Kg., handel matig; 1245 Kg. boter f 1.401.68. Vee. 584 st. runderen, w.o. 210 vette 5458 cent per Kg., 375 stuks melk- en gelde koeien f 80—2.10. 19 stie ren. Handel runderen stug; 27 paarden f 60130. han del matig. 43 vette kalveren 6080 ct.. handel stug, 989 stuks nuchtere kalveren slacht f 310, handel vlug. fok f 514, handel stug, 250 vette varkens voor de slacht 3034 cent per Kg., handel stug, 167 biggen f 611, handel matig; 542 schapen f 619, handel stug, 11 bok ken, kipeieren f L80—2.30, eendeieren f 1.60, piepkui ken 8092 *4 cent Eierveiling. 16996 stuks kipeieren a f 2—2.50. 1246 st, kipeleren b f 1.701.90, -14094 st. eendeieren a f 1.70, 422 stuks broedkipeieren f 1.70, PURMEREND. 21 Maart 1933 Coop. Centr. Eierveiling Purmerend. Aangevoerd: 140.000 eendeieren f 2.652.80, 140.000 kippeneieren: 70—80 Kg f 2.70—3.60, 65—66 Kg f 2.40 —2.60, 63—64 Kg f 2.30—2.40; 60—62 Kg 2.10-2.20; 58 —59 Kg f 2—2.20, 56—57 Kg f 1.80—2.10, 53—55 Kg. f 1.70—1.90. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlij den van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer J. SCHAGEN, betuigen wij uitsluitend langs de zen weg onzen hartelijken dank. Namens de Familie, C. SCHAGEN. Opmeer, Maart 1933. van Blauwe Keet naar de O.L. School te JULIANADORP. Oefenavond des Woensdag avonds van 7 tot 9.30 uur. Adspiranten jongens" en meisjes van 10 tot 15 jaar opgeven bij H. KUIT te Julianadorp. Zegt het voort X Burgemeester en Wethouders gelet op art. 72 der algemeene plaatselijke Politie - verordering. dat het vanaf heden tot en met 30 April 1933, VERBODEN zal zijn in de dorpen of gehuchten of langs wegen en dij ken in deze gemeente, Winkel, 21 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, I. KOSTER, Burgemeester. A. DE RIDDER, Secretaris. ZAAIGRANEN. Zomertarwe, Blaauwmaanzaad, Gerst, Haver, Erwten, enz. Tevens 200 pond scherp Spinazlezaad. C. BEERS Gz., WINKEL. Tel. 29. Erkend Handelaar. longeman, 31 jaar. w. stand, z.l. d. w. in kennis te komen met of Weduwe, leeftijd 30 lot 35 jaar. Br. m. foto, h.w. op eerewoord wordt teruggez., onder lett. H 7, bureau van dit blad. 3 pond GEHAKT h. o. h. f 1.00 3 pond SAUCIJSJES f 1.00 Beleefd aanbevelend, EMMERTJES JAM „Betuwe", inh. 1 Kg. 45 ct PINDAKAAS, per pot 28 cL SPERCIEBOONEN, per blik, inh. 1 Kg. 25 ct SNIJBOONEN, per blik, Inh. 1 Kg. 25 ct BLIKJES ZALM en SARDINES tegen concurreerende prijzen. SINAASAPPELEN, 10 stuks 25 ct. CITROENEN, 10 stuks 25 ct. BANANEN, per K.G. 35 ct. FLESCHJES VRUCHTEN, met Abrikozen, Perziken, Kersen, Ananas, of Melange, per stuk 40 ct. Koopt bij ons Uw Koekjes en Bonbons. Prima kwaliteit Lage prijzen. PINDA'S, per K.G. 25 ct NOTEN, per pond 20 ct HAZBLNOTEN, per pond 20 ct AMANDELEN, per pond 35 ct. Beleefd aanbevelend, Wegens huwelijk der tegenwoor dige een gevraagd, tegen 1 Mei a.s. bij Me vrouw ROMEIJN, Westwoud. Woon- en Winkelhui» m. werkplaats, te huur in de Hteren- straat Te bevr. bij L. v. RIJSWIJK, Schagen. Gevraagd: Een foed kunnende melken, P.G. Br. No. 1 of adres te bevragen bij Boekh. Firma ZWAAN Zn., Nieuwesloot 77, Alkmaar. Schager Roosjes. Aangeboden Eigenheimer Poter», goedgekeurd in kl. A, h f 2.50 per 100 K.G., en le nabouw Heine's Kolben Zomertarwe, bij D. v. d. HEUVEL, Kleiweg, Tel. no. 87, Anna Paulowna. TE KOOP: 5 Kuikalveren, bij K. GOVERS, Schagerwaard. Van Hoek Zomer-Zaal tarwe tc koop, tegen f 13.50 de 100 K.G., bij I. v. d. Ham, Zwinweg, Anna Pau lowna, Prima 1ste snee Klaverhooi, in Balen, f 33.—, per 1000 Kilo afge haald en vooruit bestellen bij L. Raven, Breezand. TE KOOP: V4 H.A. Taaie Gele Kool, bij P- J. RUITENBURG, Lotweg 2, Anna Paulowna. Te koop gevraagd: een versche Koe, met goede productie. G. C. PEETOOM, Sint Maarten. Te koop: eenige goede Paarden, waaronder bruin, appelblauw en bruin a.w.v., 5, 6, en 7 jaar, gaan mooi in 't tuig en mak ook in 't boerenwerk, billijke prijs, aan bek. op proef. K. KOSTELIJK, Zuid-Scharwoude.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2