Z.F.C. 2-N.H.V.B.-eiftal 4-3. Programma N.H.V.B. Nieuws uit de 4e klasse K.N.V.B. Uit Alkmaar en Omstreken. Alkmaarsche Boys I kampioen! Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutoi. Bij alle Drogisten. Adspiranten. Naast J.V.C. 2 werd ook J.V.C. a door een tegenstander geklopt. Het was Helder d die de Julianadorpers over won en zoodoende haar c-elftal een dienst bewees. Dit c-elftal zelf won met 41 van D.E.S. a. J.V.C. 9 8 0 1 38—4 16 Helder c 10 7 0 3 51— 14 Succes s 8 6 1 1 288 13 H.R.C. d 10 3 2 5 18—32 8 H.R.C. c 5 3 0 2 22—10 6 D.E.S. a 8 2 1 5 14—23 5 Helder d 12 2 1 9 8—53 5 Sparta b 9 1 1 6 4—26 3 2 APRIL 1933. Bondenwedstrijden te Amsterdam. Het programma luidt: L.V.B.N.H.V.B. om 1 uur en dan om 2.30 uur A.V.B.H.V.B. 1B: Bergen 1—W.F.C. 5. IC: StrandvogelsAndijk; West Frisia 3Hollandia 3. 1D: Succes 1Helder 3 (bestaat natuurlijk niet, daar Rijkers en Lont in Amsterdam spelen). 2D: D.T.S. 2—C.S.V. 1; Uitgeest 2—Alkmaar 2. 2E. H.R.C. 5Sparta. 2. 2F: Hem 1—SUbekarspel 1; M.V.K. 1—West Frisia 4; Hollandia 4Aartswoud 1. 3B: Koedijk 1—Bergen 2; Alcmaria 5—C.S.V.2; Vro- ne 2Ursem 1. 3D: N. Niedorp 2Oudendijk 1; West Frisia 5Hem 2; Hoogkarspel 1—V.C.L. 1. 3E: D.E.S.Succes 3; Kolhorn 1—B.K.C. 3. (Deze beide wedstrijden worden op het D.E.S.-terrein ge speeld. De tweede om 12 uur; de eerste om 2 uur. 4D: Alkmaar 4Ursem 2; N. Niedorp 3Alkmaar 3; Alk. Boys 4Bergen 3. 4 F: Oudendijk 2Aartswoud 2; Berkhout 2OJK.B. 2; Twisk 2—Hoogkarspel 2. 4G: B.K.C. 3—Petten 2; H.R.C. 2—Held. Boys 2; J. V.C. 2Wieringerwaard 2. Junioren: Z.V.V. aHollandia a; K.F.C. aAlkm. Boys a; Z.V.V. b—Hollandia b. Adspiranten: Uitgeest aAlkmaar a; Bergen aAlc maria aVrone aD.T.S. a; Alcmaria cBergen b; Alkm. Boys cAlcmaria d; Strandvogels aAndijk a; Hoogkarspel aV.CJL. a; Hem aW. Frisia c; Twisk a Berkhout a; Hollandia bW. Frisia d. (Alg. Sportblad). Beverwijk ongeslagen kampioen. Mooi werk van D.T.S. Alkmaar opnieuw hekkensluiter door een 60 nederlaag van Zilvermeeuwen. UITSLAGEN. Beverwijk—Schagen, 20. ZilvermeeuwenAlkmaar, 60. Q.S.C.D.T.S., 1—1. Uitgeest—E.V.C. 2-5. De stand is door deze uitslagen: Beverwijk 17 16 1 0 33 67—21 Zilvermeeuwen 16 11 2 3 24 48—31 E.V.C. 15 8 4 3 20 3521 Q.S.C. 15 8 2 5 18 44—27 Texel 15 6 2 7 14 39—40 Uitgeest 15 4 2 9 10 36—37 D.T.S. 15 3 4 8 10 37—41 Schagen 15 3 3 9 9 34—46 Vrone 14 2 3 9 7 21—44 Alkmaar 15 3 1 11 7 31—64 PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.s. Alkmaar—Texel. SchagenQ.S.C. E.V.C.Zilvermeeuwen VroneUitgeest. Een pittig begin en een slap einde. (Van onzen sportredacteur). De mooie 21 overwinning van het NJï.V.B.-elftal in Hoorn had ons naar de oefenmatch te Zaandam gelokt. Op het Z.F.C.-terrein aldaar speelde het N.H.V.B.-elftaI tegen Z.F.C. 2. Bij onze aankomst was men al enkele minuten aan het spelen en we noteerden de volgende opstelling: N.H.V3.-elftaI: Van 'i Hof Blees Linaerts Wynia Rijkers Lont Wolthuis Bromlewe Verdonk Kuiper Bodenstaff Scheidsrechter Roel Vel. Boon V. d. Hoeven Tel Van Halderen Wijbegen P. Hoogmoed V. d. Ing C. Bakker De Vries D. Kuiper J. Kuiper ZJP.C. 2. Op de tribune merken we de heeren Delvaux. Brussel, Melk en Oden van het bestuur op, alsmede de heeren Sougé en Baas. die met den heer Brussel de elftalcom missie vormen. Een lijvig rapport van de gebeurtenissen gedurende den wedstrijd zou taai worden. We bepalen ons tot de volgende mededeelingen: Het eerste half uur was voor de Bondsploeg, die flink van leer trok en zeer gevaarlijk uitviel. In deze periode vallen twee goals. De eerste is van Verdonk. die bij een razend snelle doorbraak den bal van Bromlewe overneemt (01). Kuiper maakt er bij een scrlmage 20 van. Dan vindt Z.F.C. zich zelf terug en profiteert even van de reactie bij de bondsmenschen. Kuiper en de Vries openen de buitenspelval en keer op keer loopen de bondsforwards er in, in 't bijzonder Verdonk. Dit knakt het zelfvertrouwen en de aanvallen worden min der hecht en blijven tot individueele pogingen bev-erkt. Z.F.C. 2 begint er al beter in te komen en belegert van tijd tot tijd het N.H.V.B.-doel. Hier doet v. 't Hof keurig werk en 't schieten van de Z.F.C.'ers is slecht. Eindelijk scoort Tel van dichtbij tegen (12). Na halftime opent Kuiper voor de bondsploeg de score met een heel fraai en hard schot (13). Nu breekt het Zaansche tijdperk aan, want behalve een schotenregen over en naast het doel, wordt V. 't Hof in de restee- renden tijd driemaal gepasseerd, zoodat de stand ten slotte 43 voor Z.F.C. 2 is. Tel maakte er 23 en Van Halderen achtereenvolgens 33 en 34 van. Tijdens de bewerkstelliging van deze overwinning heeft Z.F.C. ons zeer goed spel getoond en algemeen werd toegegeven dat deze ploeg sterker is en vlugger speelt dan Hollandia. Van der Ing moest een kwartier voor tijd uitvallen met een neusblessure. Hij werd door een juniorenspeler vervangen. Na dit oponthoud is de wedstrijd als een nachtkaars uitgegaan. Scheidsrechter Vel leidde uitstekend. Spel en spelers. Over 't geheel genomen zijn we tevreden over de prestaties van het Bondselftal. Vooral toen de gecom- Alcmaria IE.D.O. I, 41. De Alkmaarders ln topvorm. Een nieuwe nederlaag van Alkmaar I te Zaan dag tegen Zilvermeeuwen Alkmaarsche Boys I onverwachts kam pioen. Wat er verder in den N.H.V.B. ge beurde. E.D.O. trof het niet, dat zij in het huidige Alcmaria, het Alcmaria van de middencompetitie niet tegenover zich zag. Het spel der Alkmaarders en vooral na de rust was van zulk buitengewoon goed gehalte, zoo dat menigeen zich afvroeg, of dit feitelijk wel de kaas club was. Het valt niet te ontkennen, dat toen de Alkmaarders een overwinning voor oogen zagen, zij vol komen rustig verder speelden en het was wel een sterk contrast, het lam geslagen spel der Haarlemmers daar tegenover te zien. Hadden de zenuwen de mannen van Pigge dan zoo te pakken, daar zij voornamelijk na rust aan den grond schenen vastgenageld te zijn? Met deze overwinning zijn de Alkmaarders volkomen veilig komen te staan, terwijl voor E.D.O. de kans op het kampioenschap verkeken zal zijn. Over den wed strijd nog het volgende: Hoewel het begin wat zenuw achtig ls, krijgt men toafi vrij spoedig, aardige vlugge wederzijdsche aanvallen te zien, waarbij beide verdedi gingen echter al het gevaar weten te bezweren. Als er bijna een kwartier gespeeld is, nemen de Haarlemmers, uit een goeden aanval van links, nog vrij onverwachts de leiding, doch lang duurt de vreugde niet, als Root ring een minuut later op vrijwel dezelfde wijze gelijk maakt. De strijd bleef aantrekkelijk en slechts enkele minuten na rust, bracht de Jong met een onhoudbaar schot den stand op 21. Na rust werd de strijd steeds op het E.D.O.-gebied gestreden en het had er vaak veel van, dat er geen Haarlemsche ploeg bestond. Reeds na een vijftal minuten deponeert de Jong een voorzet van rechts ln het doel 31, en als ongeveer een twin tig minuten later Jonker een strafschop benut (41). is het pleit vrijwel beslecht. Wel trachten de Haarlem mers den achterstand te verkleinen, doch het beslissen de schot is zoek en nadat nog een buitenspel-doelpunt van Alcmaria geannuleerd wordt, komt het einde zon der eenlge verandering. Alcmaria 2 was bij R.C.H. 2 op bezoek en ook thans kon men een nederlaag boeken, doch echter een 82. Alkmaar 1 deed het al niet veel beter en Het zich te Zaandam door Zilvermeeuwen 1 met 60 slaan. Alkmaarsche Boys 1 werd vrij onverwachts, in ver band met de nederlaag van Assendelft 2 tegen WJ.C, 5, kampioen, waarover elders in dit blad een verslag. OVERZICHT. Eerste klasse B. W.F.C. 5 klopte Assendelft 2 in eigen huis en be zorgde alzoo de Alkmaarsche Boys het kampioenschap, wat uit onderstaand en stand blijkt: Alkm. Boys 3 14 12 0 2 82—26 24 K.S.V. I 12 9 0 3 56—31 18 Bergen 2 18 9 0 4 48—29 18 Alcmaria 5 12 4 1 7 32—46 9 Vrone 2 11 4 1 6 19-33 9 Ursem I 13 2 1 8 23—45 5 C.S.V. 2 12 3 1 8 33—38 7 Uitgeest 3 13 3 1 9 20—60 7 Vierde klasse D. Alkmaar 3 wist haar kans door een groote overwin ning te Ursem te behouden. Bergen 3 klopte Alkmaar 4 en Koedijk 2 deed zulks met de Boys 4. Nieuwe Nie dorp 3 klopte juist met de oneven goal C.S.V. 3. Schoorl 2 Alkmaar 3 Bergen 3 Akersloot I 16 13 15 12 14 8 15 7 72—16 97—25 57—34 42—47 Alkm. Boys I 13 12 0 1 57—17 24 Aasendelft 2 13 10 0 3 60—30 20 K.F.C. 3 10 6 0 4 30—22 12 R.O.Z. I 11 5 1 5 29-30 11 Zaandijk 2 13 4 1 8 24—46 9 W.F.C. 5 9 3 0 6 19—28 6 Bergen I 10 2 0 8 19—42 4 Z.F.C. 5 11 2 0 9 30—51 4 Tweede klasse D. Eindelijk nu het te laat is, begint C.S.V. 1 haar oor spronkelijken vorm te pakken te krijgen en bracht nu het bezoekende Alkmaar 2 een groote nederlaag toe, waardoor de Castricummers de derde plaats behielden. Schoorl I Alkm. Boys 2 C.S.V. I Alkmaar 2 Derde klasse B. De kampioenen, Alkm. Boys 3. kwamen met eenige Invallers in het veld tegen Vrone 2 en moesten deze verzwakking met een kleine nederlaag bekoopen. Ber gen 2 kon ternauwernood van het bezoekende Alcmaria 5 winnen. 12 9 1 2 56—15 19 12 9 0 3 74—23 18 10 6 0 4 36—21 12 10 5 0 5 18—35 10 Zoo zijn de Alkmaarsche Boys nog vrij onverwachts kampioen geworden. Wel stond de ontmoeting van W.F.C. 5 tegen de Boys niet op het programma, zoo (lat de beslissing van deze zijde niet kon vallen, doen datzelfde W.F.C. 5 dat geen al te sterken indruk in de competitie maakte zorgde zoowaar voor de tweede buitengewone verrassing. Moost onlangs K.F.C. 3 m Wormervoer vrij onverwachts met 3—2 het onderspit te delven, thans leed Assendelft 2, nog wel in eigen huis, tegen dezelfde Wormerveerders een verrassende 2—4 nederlaag. De Assendelfters namen de leiding, dus er viel nog niets voor hen te vreczen. W.F.C. 5 maakte niet alleen gelijk, doch behaalde zelfs een 1—3 voorsprong en nadat Assendelft den achterstand nog verkleinde, kwam het einde met de reeds eerder geraemoroerdo nederlaag, waardoor de lachende derde Alkmaar sche Boys 1 nog vrij onverwachts en zonder te spelen kampioen werd en dus de begeerde promotie naar den K.N.V.B. haar ten deel viel. Uit de voetbalhistorie van deze jonge Alkmaar sche vereeniging, willen we nog het volgende verha len: „Toen in den voorzomer van het jaar 1931 ec:i nieuwe crisis de Alkmaarsche voetnalhegemonie trof dit scheen inmiddels een twcejaarlijkschc kwaal te zijn geworden, had er een geweldige scheuring in de Alcmaria voetbalgelederen plaats, waaruit indirect een nieuwe vereeniging onder den litel van „Alkmaarsche Boys" ontstond. Aangifte en aanneming bij den N.H.V.B. leverden niet bijster veel moeite op, doch de dispensatie tot het spelen in compotitieveroand, bleek een ware lijdensweg te zijn. Een speciale commissie van onderzoek werd samongesteld, met als resultaat, dat den Boys dispen satie werd verleend en dus tot het spelen in compe titieverband kon worden overgegaan. Het eesrte seizoen werd een groot succes. Het eerste elftal behaalde na meuigen zwaren wedstrijd het begeerde afdeeiingskampioenschap en promoveerde daarbij naar de eerste klasse van den N.H.V.B. Het tweed seizoen bracht reeds het kampioenschap en al hebben zij dit dan ook momenteel „gekregen het is echter volkomen verdiend, wanter waren slechts twee personen, die de rood-witten de eenige 21 nederlaag konden toebrengen en allereerst was dit doelman van 't Hof, die op de Koog met veel ge luk zijn doel voor een ware doorboring wist te vrij waren en ten tweede, de scheidsrechter, die door een verkeerde beslissing de gelijkmaker annuleerde. Daartegen werd de grootste concurrent, Assendelft 2, uit met 7—2 en thuis met 4—2 geslagen. Waar de jonge Alkmaarsche vereeniging, over goede, jeugdige en krachtige reserves beschikt, zoo dat bij ziekten en blessures een nuttige en juiste aanvulling zou kunnen geschiedenwaar de jon ge Alkmaarsche vereeniging dc bouw van kleed kamers, terreinaccommodatie etc. werden steeds door vereenigingsmenscben naar voren gebracht door spekt is van enthousiasme en wilskracht, zal na een periode van serieuze training, het komende seizoen de rood-witten Alkmaarsche ploeg, oen sieraad van de vierde klasse-afdeeling van den K.N.V.B. blijken te zijn. Alkmaarscho Boysplai up!Het zal 't sportcentra van Noord-Holland en uwe kaasstad on getwijfeld ten goede komen! JTR'i J>] als neuralgische H - - aandoening I ASPIRIN helpt steeds bineerden in de eerste helft aan de winnende hand waren, vormde het een goed geheel en werd er uit stekend gespeeld. Op den duur evenwel begon zich een gebrek aan tempo te gevoelen. Z.F.C. daarentegen speelde hoe langer hoe vlugger en dit heeft den doorslag gegeven. Een fout was het steeds buitenspel staan. Nu dient te worden toegegeven, dat de Z.F.C.-achterhoede zeer geraffineerd was in dit werk. Toch doet het afbreuk aan het voetbal als kijkspel, deze buitenspel-toepassing. Per slot van rekening ls het een verdedigingswapen dat men als aanvalswapen gebruikt. Verdonk etc. gelieven toch wat beter op te letten. De achterhoede was vrij safe. Blees en Wynia hadden echter zwakke momenten en Boon heeft meer dere malen een te gemakkelijke doorgang gevonden. Linaerts was vlug en trapvast. In de halflinle trof het beheerschte spel van Rijkers. In zijn samenspel met zijn clubgenoot Lont een geduchte steun voor de voorhoede, 't Is jammer dat men van Rijkers zelden een verre, hooge pass naar de vleugels ziet. Wellicht had dit met hardloopers als de beide luchtvaartmen- schen effect gesorteerd De kanthalves Lont en Wijnia hadden hun handen meer dan vol en bleken niet, vaak aan opbouwen toe te kunnen komen, vooral niet tijdens het groote Z.F.C.- overwicht. Als verdedigers hebben ze veel gered en hun handhaving is altijd nog gewettigd. Die Wijnia is todh stukken beter als destijds in den Polder. In de voarhoede was de linkervleugel beter dan de rechter. Nu werd die rechtervleugel ook te weinig aan het werk gezet; waarschijnlijk wel tengevolge van den alleen rechtstrappenden Verdonk. Deze oud-Zaandijk speler, die dit seizoen voor 't eerst met R.C.Z mee speelt, is een vlugge, stevige midvoor met een enorm hard maer Zondag jl. niet steeds een zuiver schot. Zijn voortdurend off-side staan deed af aan zijn totaal indruk. Na hem noemen we de Heldersche Boy Kuiper, die braaf speelde en twee goede goals maakte. De andere drie voorspelers waren matig. Wolthuis is meer een „doorzetter" dan een „voorzetter" Men had zijn doorzetten meer uit moeten buiten. A.s. Zondag moet het er dus van komen in Amster dam. De Vier-Bondenwedstrijden vinden op het Vole- wijekers-terrein plaats. Dit veld ligt in Amsterdam Noord (Nieuwendam). Om 1 uur speelt de N.H.V.B. tegen den Leidschen V.B. Daarna om 3 uur de Amsterdamsche tegen de Haar lemsche. '-"aar de L.V.B. in den regel de zwakste is, geven we den N.H.V.B. wel kans om de finale te bereiken. Zooals men weet mag de winnaar op 23 April naar Utrecht naar het groote interprovinciale tournooi van de Federatie van Erkende Bonden. Vooruit, Noord-Hollanders! ANNA PAULOWNA. Als er van Bondswege ondanks het mooie weer en den achterstand van het tweede en derde geen wed strijden zijn vastgesteld, pleegt het B.K.C.-bestuur zich nog al eens te wenden tot de V.V. „Atlas" te Den Helder, een vereeniging van genoegelljkheidsvoetballers buiten competitieverband. En zoo trad Zondag Atlas 2 tegen B.K.C. aan. De Helderschen waren niet veel sterker, maar wisten het doel beter te vinden. Al spoedig noteeren we een pe nalty voor Atlas, die, tegen de bedoeling In, Juist binnen de paal kwam (01). Even later maakte men er 02 van een dank zij het slechte schot ln de B.-voorhoede, bleef de 0 voor de thuisclub gehandhaafd, terwijl Atlas er nog een bij maakte in de laatste minuten voor het einde. Daarna speelde B.K.C. 1 tegen Atlas 1. B.K.C. telde een invaller voor Blom. Jac. Steenvoorden, die juist een wedstrijd had beëindigd, speelde hiervoor mee. 't Werd een vlug partijtje, met de thuisclub in de meerderheid. De oude rot Beijer, de oude Racing- keeper, weerde zich evenwel zoo dapper in de goal, dat er voor de rust niet gedoelpunt werd. Want ook De Schipper kweet zich naar behooren van zijn taak, al kreeg hij niet heel veel zwaars te verwerken. Een kwartier na rust weet Hulsman den Atlas-keeper met een listigen kopbal te overmeesteren (10). Vlak daarop brengt-Steen voorde op, Huisman stapt ^tactisch over den bal en Wiggers doelpunt keihard (20). Atlas forceert een paar gevaarlijke aanvallen, doch treft geen doel. Zoodat het einde met een 20 zege voor B.K.C. 1 kwam. Volgende week: B.K.C. 3Petten 2. thuis om 2 uur. Om 12 uur te Barsingerhorn (let wel en niet te Kol horn) Kolhorn—B.K.C. 2. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelden om één uur op het D.E.S.- terrein allereerst de D.E.S.-adsp. tegen Helder C. Voor de rust konden de D.E.S.-ers tegen de physiek veel sterkere Helder-spelers niet op, zoodat zij dan ook het grootste gedeelte van den strijd in de minder heid waren. Niettemin hield de achterhoede zich kra nig, doch kond toch niet verhinderen, dat met de rust de stand 30 was in het voordeel van Helder. Na de pauze stelden de kleine D.E.S.-ers zich evenwel op voorbeeldige wijze teweer. De strijd ging volkomen ge lijk op en toen na ongeveer 10 min. spelen de D.-midvoor den achterstand had verkleind, was zelfs eenig over wicht te bespeuren. De Helder-spelers werden voor een oogenblik uit hun evenwicht gebracht en op verras sende wijze werd het H.-doel meerdere malen belaagd. Langzamerhand werd het spel weer meer verdeeld, doch de D.-achterhoede, waar de linksback, ondanks zijn licht postuur, vrijwel steeds als overwinnaar uit den strijd te voorschijn kwam, hield voorloopig stand. Tegen het einde scoorde H. nog eenmaal, zoodat de eindstand tenslotte 41 werd voor Helder. Hulde aan de jeugdige D.E.S.-ers, die op zoo kranige wijze partij gaven. Direct hierna kwamen D.E.S. en Helder 5 in het veld. Dit is een strijd geworden, zooals wij die reeds in langen tijd niet van D. hebben mogen aanschouwen. Niettegenstaande het spelen met 3 Invallers werd een tempo ontwikkeld, dat voor de toeschouwers het beste deed verwachten. Door -en gewijzigde opstelling was de voorhoede in niet jr&ringe mate in kracht toegeno- men en de beid vleugelspelers lieten zich van hun beste zijde zien, vooral de linksbuiten was in uitstekenden vorm. Hij was het die voor D. de score opende met een hard schot. Helder maakte gelijk, doch nog voor de rust bracht wederom de linksbuiten den stand op 21 voor D.E.S. Meerdere malen vertoonde D. na de rust een inzinking. Nu echter niets daarvan. De mid denvoor verhoogde de score en toen ongeveer een half uur was gespeeld, was de stand 41 voor D. Zij waan de zich reeds in veilige haven. Helder dacht er even wel anders over en met vereende krachten werd aan gevallen en met succes, 42. Kort daarop een penalty voor H. en de stand was 43. De spanning steeg en D. begon het gevaar in te zien. De middenvoor verhuisde naar de linksbackplaats, waardoor de achterhoede weer in haar ouden soliden vorm was teruggebracht. Hard nekkige pogingen werden aan weerszijden ondernomen en zoowaar het gelukte den D.-rechtsbuiten met een hard schot in den rechterbenedenhoek een D.E.S,-over- winning te consolideeren. Het einde kwam kort daarop. Scheidsrechter Wit leidde tot aller tevredenheid. NIEUWE NIEDORP. Twisk IN. Niedorp II 22. N. Niedorp 3Castricum 8 32. Dat de wedstrijd tegen Twisk, N.V.V. 2 toch nog een gelijk spel heeft opgebracht, mag een bevredigenden uit slag worden genoemd. Twisk toch had tot enkele minu ten voor het einde de leiding nog. Jb. Korff gelukte het echter er 2—2 van te maken. De wedstrijd zelf is buiten gewoon afgevallen; het vertoonde spel was minder dan wij dat van N.V.V. 2 gewoon zijn en Twisk speelde ooP al zonder eenig systeem. Twisk had niet voor voldoen de speelmateriaal gezorgd, slechts één goede bal was aanwezig. Uit een schermutseling voor het N.V.V.-doel maakte Twisk het eerste doelpunt. De N.V.V.-oanvallen waren niet ongevaarlijk, maar tot scoren kwam het niet. De rust ging in met 10 voor Twisk. Na de rust had N.V.V. voor den wind en de algemeene gedachte was dat het nu wel gedaan zou zijn met Twisk. Niets van dat, het was Twisk die N.V.V. ln het nauw dreef. Toch was N.V.V. het meest in den aanval, maar behoudens harde schoten van Toepoel kreeg de Twisk-keeper wei nig ballen op zijn doel. Een hard schot van Toepoel zou doel hebben getroffen als niet een Twisk-back den bal van richting deed veranderen en hy hem ln het net deed belanden. Het blijft ook al hetzelfde wie het doet. 11- Weer nam Twisk de leiding bij een algemeene N.V.V.-mlsparty, 21. Hoe N.V.V. ook zwoegde, niets wilde vlotten en het liet zich dan ook aanzien dat de stand 23 voor Twisk zou blijven, totdat Korff even voor tijd den stand gelijk wist te maken 2—2. Nog steeds is N.V.V. de leider in haar afdeeling, haar resten nog vier mooie wedstrijden, twee thuis en even veel uit. Thuis nog tegen Oudendijk I en West Frisia S en uit tegen Hoogkarspel I en V.C.L.I. N.V.V. 3 nam revanche op de geleden nederlaag ln Castricum. met 32 bleven zij in de meerderheid. Het ls een mooie spannende strijd geworden tusschen gelijk waardige tegenstanders. De uitslag had evengoed an dersom kunnen zijn. Het onvolledige N.V.V. 3 heeft goed gespeeld en speciaal de adsp. hebben een verdienstelijke partij voetbal laten zien. C.S.V. nam de leiding, KI. Keetman maakte op fraaie wijze gelijk. Het was Jb. Vis ser, die eerst uit een penalty (welke twee maal moest worden genomen en alle tweemaal scoorde Visser on houdbaar) en later met een goed schot er 32 van maakte. Door deze overwinning heeft N.V.V. 3 elf punten uit 14 wedstrijden, en maakt kans dat uit de resteerende 4 wedstrijden nog wel eenige punten te bemachtigen. Zondag speelt N.V.V. n thuis tegen Oudendijk I en N.V.V. 3 ontvangt Alkmaar 4 of speelt uit tegen Alk maar IIL T ZAND. Voetbaluitslagen van j.l. Zondag: G. Z. I. speelde te 't Veld tegen Rood Wit I en verloor daarbij mei 01. G. Z. II speelde een thuiswedstrijd legen Hollandis III van Tuitjehorn en wist overtuigend te winner, met 50. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondag was voor J.V.C. een pechdag. De J.V.C. ad- spiranten moesten op het Helder-terrein spelen tegen Helder d. De verwachting was flat J.V.C. wel zou win nen, de vorige keer hadden de J.V.C. a met 17—0 gewonnen. Het Helder-bestuur had er echter anders over gedacht en ze hadden het elftal zoo sterk ge maakt, dat er voor de jongens van Julianadc-rp geen winnen aan was. Voor de curiositeit laten we net elftal van Helder d volgen, zooals het er Zondag uit zag: Joh. Visser, S. Ran (speelt altijd mee voor Hel der a), J. Plu'ijter (Helder a). J. Zegel, R. W. van Essen, C Forser, A. Rottier, J. Fey, J. Beem, A. Franken (Helder a) en G. Taylor (Helder a). We willen de praktijken van een dergelijk bestuur niet beoordeelen, maar laten die aan anderen over. Naar we vernemen is door andere ver. over dit op treden van Helder bij den bond geprotesteerd Red. Sch. Crt.). Genoeg is, dat J.V.C. a met 20 van dit elftal ver loor. Het tweede elftal verloor eveneens en wel met 30 van H.R.C. VII. Dat is een tegenslag, jongelui, maar alles is nog niet verloren. De volgende Zondag tegen Wieringerwaard II maar weer met frisschen moed begonnen en volge houden tot het eindsignaal. NOORDSCHARWOUDE. Volendam IIVoorwaarts I. 1 Voorwaarts III—Z.A.P. II. 5 Voorwaarts Jun. AS.R.C. Jun. A. 2 Voorwaarts Jun. B—A.R.C. Jun. B. 3—0 HelderAssendelft, 4—0 Door een l'linke zege op Assendelft, eft Helder zich thans definitief in veiligheid geste' 1. De ge wijzigde Heldorploeg weert zich tot nu -> uitste kend en heeft nog geen nederlaag geboekt. Helder kwam met. de volgende opstelling uit. Ken ter; Schotting, Spigt; Boogaard, Mulder, H. de Boer; Bijl, Bak, Burger, Waasdorp, Godschalk. Assendelft had eerst den wind in den rug en was daardoor sterker. Hun aanval, die af en toe wel aar dig samenspeelde, bleek echter volkomen schotloos te zijn en doordat bovendien Kenter een sublieme wedstrijd speelde, slaagden de bezoekers er niet in te scoren. De Helder aanvallen waren daarentegen gevaarlijk en reeds bij de rust had Helder een 3--0 voorsprong. Bijl gaf haar met een fraaien kopbal de leiding, Bak vergrootte den voorsprong met. een goed schot tot 2—0, en tenslotte passeerde God schalk de A. verdediging op handige wijze voor de derde maal. In de tweede helft is Helder over riet algemeen iets in de meerderheid geweest. Godschalk zorrde ook voor het vierde doelpuni na samenspel rnet Waasdorp. Verdere doelpunten bleven uit. een paar geweldige schoten van Burger en Bnk gireren juist naast. A. dat tot het laatste oogenblik "ollrold, kreeg nog eenige kansen, maar ™ifs alleen voor Kenter staand, slaagde men er nog niet in tc scoren, zoodat het einde komt met een verdiende doch. gefiatteerde zege voor de thuisclub. Bij Helder vv! naast Kenter nog te vermelde* Schotting en 'luider, ter wij' voor de jeugdige schalk de Di'y. waj. Het spel stond niet op i peil.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6