Uit de OMGEVING w. c. vam geelen De weg door het Geestmer-Ambacht CALLANTSOOG II—ST. MAARTENSBRUG I. (Buiten de competitie.) Zondapmiddaï konden we de verrichtingen van Callantsooc II weer eens bewonderen. Gasten waren de St Maartensbruggers. C. wint den toss en speelt voor den wind Beide clubs geven elkaar goed partij, maar M is het gevaarlijkst voor het doel. De C. harks en -keeDer moeien hard werken om goals te Als on e°n gegeven oogenblik beide C.- backs den M-midvoor aanvallen, slipt deze tusschen hen door en geelt den C. keeper het nakijken (0-lj. Ongeveer 5 min. voor de rust weet C. uit een senm- ,1 gelijk te maken tl—D- Direct hierna wordt een prachtkans, door treuzelen gemist, zoodat de rust in- caat met gelijken stand. Na de rust heeft C. de opstelling eenigszms gewij zigd Er wordt nu aanmerkelijk beter gespeeld. Ook de C -voorhoede levert een veel heter spel dan voor de rust Na een onverwachte do<Tbraak weet M. weer de leiding te nemen (1-2). Reeds denken we, dat in dezen stand geen wijziging meer zal komen, als een vrije schop door den C. rechtshalf goed voor het doel geplaatst wordt en de C -midvoor den bal keurig in schiet ('2—2). Hiermede kwam het einde van dezen vriendschappelijken wedstrijd. Het tweede C.-clftal moet nog veol oefenen, voordat het zich aan de com petitie zal wagen. SUCCESNIEUWS. Succes 4Petten 2, 43. Na een zes weken rustperiode is er eindelijk weer eens een thuiswedstrijd gespeeld. Het S.-terrein. het welk door de onteigening der spoorwegen verlegd moest worden, heeft een heele verandering ondergaan. Het ge heel ziet er nu keurig uit. De eerste wedstrijd, welke er op gespeeld is, was Succes 4Petten 2. waarvan in Petten met '32 op het kantje af werd verloren. Thans was het de beurt aan S. om revanche te nemen, wat hen dan ook op het kantje af gelukt is. Het was P. welke eerst de leiding nam, 10. Langzamerhand namen de S.-ers het spel in handen en maakten spoedig gelijk en daarna werd de stand tot 41 opgevoerd. Na de rust tapte P. uit een ander vaatje en wisten kranig op te halen, maar verder dan 4—3 wisten zij het echter niet te brengen, en het einde kwam alzoo met een 43 overwinning voor S. 4. Succes 2Petten I, 33. Om half drie komen Succes 2Petten 1 in het veld, onder leiding van scheidsrechter Mol uit den Helder. De S.'ers hebben eerst het voordeel van den wind en zijn dan ook geducht in den aanval; in deze periode wordt door de S.'ers uitstekend gespeeld, waartegen P. niet veel kan uitrichten. De enkele P.-uitvaJlen worden op afdoende wijze afgeslagen. Enkele goede ballen weet de P.-keeper op goede wijze onschadelijk te maken; even later moet hij toch zwichten voor een schot van dichtbij. Kort hierop krijgt de S.-midvoor nog een fraaie scoorkans, doch hij schiet rakelings naast. Dan is het de S.-rechtsbuiten, welke no. 2 in het net deponeert. Met 20 voor Succes 2 gaat de rust In. Na de thee zijn de bordjes verhangen en is P. wel het meest aan het woord. Ge ruimen tijd weet de S.- keeper zijn doel schoon te houden, doch dan moet hij even later zwichten en maakt P. 21. Het wil in de S.-verdediging niet zoo erg meer vlotten en spoedig maakt P. gelijk, 2—2. De P.-midvoor krijgt nog een op gelegde kans, welke over het leege doel wordt getrapt. Toch neemt S. de leiding, 3—2. D, S.-ers zetten er alles op om nog gelijk te maken het spant er enkele malen geducht om. De S^mldvoor maakt wel een goal we gens buitenspel echter geannuleerd. Even later werkt de S.-mldvoor zich door alles heen, doch stuit op den P^keeper De bal komt even later weer terug en het is dezelfde speler, die den stand ge lijk maakt, 33. Als weer is uitgetrapt blaast scheids rechter einde. PETTEN. Een zeer groot aantal supporters.vergezelden de P.- elftallen naar Wieringen, waar P. 2 en 1 achtereenvol gens Succes 4 en 2 bekampten. Ofschoon beide wedstrijden niet op 'n bijzonder hoog peil stonden, zijn ze spannend geweest in hooge mate en tot de laatste minuut. Zoowel P. 2 als 1 hadden bij de rust een achterstand te boeken, die het tweede ten deele (eindstand 34), het eerste geheel wist in te loe pen. Zelfs leidde P. eenigen tijd met 32, tot in de laat ste minuten o.i. in buitenspelpositie S. 2 gelijk maakte, 33. Voor verdere bijzonderheden zie men het Succes- nieuws. Q.S.C. I—D.T.S., 1—1. Ook de return-malch tegen Q.S.C. is in een gelijk spel geëindigd. Was de uitslag in Oudkarspel 33, in Wormerveer slaagden beide partijen er in, na an derhalf uur zwoegen, slechts eenmaal het net te vin den. Spannend was de wedstrijd van het begin tot het einde. Niet dat de strijd buitengewoon fraai was, maar bij beide partijen was een geweldige dosis strijdkracht aanwezig. In de allereerste plaats dient cie achterhoede in haar geheel genoemd te worden. Zc heeft een schitterende partij voetbal gespeeld. Hieraan heeft D.T.S. het ongetwijfeld te danken, dat tenslotte een zwaarbevochten gelijk spel haar deel werd. De middenlinie was in het begin bepaald slecht, evenals de voorhoede. Na de thee ging het veel beter, toen de opstelling als volgt was; Ant. Kroon. P. Schrieken, C. Kroon. K. v. Meurs, W. v. Dijk, K. Ivooij. J Schrieken, D. Kokkes, J. Dekker, J. Mulder, H. Kuiper. Als scheidsrechter was aangewezen de heer Beau- champèt. Deze liet om precies half drie de aanvoer ders der beide volledige ploegen tossen. Q.S.C., dat de toss gewonnen had en tegen zon, maar voor den wind gekozen had, was direct in den aanval. De D.T.S. achterhoede was er echter direct goed in, zoo dat voorloopig Ant. Kroon in het doel geen moeilijk werk te doen krijgt. In de D.T.S. voorhoede wordt het spel veel te kort gehouden, zoodat de vleugels in deze periode wel wat stiefmoederlijk worden be deeld. Toch kruipt het Q.S.C.-doel door het oog van den naald, als de bal na eenige keeren te zijn inge schoten, tenslotte bij v. Meurs belandt, die een fraaie kans krijgt, welke niet benut wordt. Ook de Q.S.C. voorhoede zit niet stil. Onophoudelijk moet de D. defensie in actie komen en steeds met succes. D.T.S. wijzigt dan de opstel ling. De druk op het D.T.S. doel wordt al grootei'. Verscheidene corners komen. Dan komen de onzen in den aanval. D.T.S. blijft nu geruimen tijd in de meerderheid, maar weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Midden in een Q.-uitval fluit dc scheids rechter rusten, welke dan met 00 ingaat. Na de thee direct weer een aanvallend Q.S.C. Kroon stopt, enkele malen keurig eenige fraai opgezette schoten. Eindelijk, na twintig minuten spelens, wordt het eerste doelpunt geboren voor Q.S.C. 1—0. Nog vu riger werdt er verder gespeeld, maar de halflinie werkt verdedigend goed. De D.T.S.-voorhoede wordt aan het werk gezet. En hier zien wij gelukkig breed opgezette aanvallen. De Q. doelman krijgt thans druk werk. De gelijkmaker laat dan ook niet lang op zich wachten. Na goed doorloopen zorgt Dekker hiervoor.. 11. Nu spannen beide partijen zich tot het uiterste in, maar de respectieve achterhoeden blijven, zij met met dc grootste moeite, meester van het terrein. Als ht einde wordt aangekondigd, is D.T.S. weer een puntje rijker. Met dezen uitslag kan D.T.S. tevreden zijn. O.i. had Q.S.C. wel verdiend te winnen. Volgende week is D.T.S. vrij. AARTSWOUD. Alle drie voetbalelftallen trokken Zondag naar el ders om zich in den kampstrijd te begeven. A. I speelde tegen Sijbecarspel en wist na een vin- nigen strijd als winnaar uit den strijd te komen met een 21 overwinning. A. III ging naar Obdam en speelde daar tegen O.K.B. II Ook hier wisten onze jongens den zege te behalen en wel met 42. De ad- spiranten trokken eveneens naar Sijbecarspel, maar waren minder fortuinlijk. Ze moesten het loodje leg gen, met een verlies van 14. nnnowopn AARTSWOUD. Na een langen rusttijd werden wij Zaterdagavond door Aartswouder Belang opgeroepen ter vergadering, ln lo kaal Vl6ser. Het was 8 uur toen voorzitter Veerman aan ongeveer veertig personen het welkom kon toeroepen. Gaarne had spr. meer belangstelling gezien, daar er toch een zeer belangrijk punt op de agenda stond, doch het is hier als op andere plaatsen, het zijn altijd weer de zelfde menschen die ter vergadering komen. Voorzitter geeft een klein overzicht van hetgeen de vereeniging heeft gedaan, hetzij dan ook niet altijd met succes. Daarna komt ter tafel: besprekingen verlaging vast rechttarief en meterhuur. Het is hier in onze plaats voornamelijk een zeer onbillijke verhouding wat het vastrecht tarief betreft. Vele voormalige brongasgebrui- kers verkeeren in een gunstige conditie, terwijl velen die zich hier later hebben gevestigd, veel hooger zijn aangeslagen. Men ziet hier dan ook reeds enkelen, die zich hebben laten afsnijden, terwijl weer anderen op het jjunt staan dit te laten doen. De heer Schoonewil stelt voor 1/3 verlaging over de geheele linie en de meterhuur evenals in andere pro vinciën. De heer L. Glas noemt de meterhuur evenals meer personen een grove verkapte belasting en zou deze in ieder geval afgeschaft wenschen te zien, daar of men groot of klein gebruiker is, men precies het zelfde moet betalen. Bovendien wordt de juiste opmer king gemaakt, dat men bij een melkboer of winkelier geen huur behoeft te betalen voor maten en gewichten Nog vele andere personen komen met dezelfde grieven of weer andere naar voren. Er wordt besloten een actie op touw te zetten om het P.E.N. te overtuigen van de onbillijkheid van het vastrechttarief en zoo mogelijk verlaging hiervan alsmede algeheele afschaffing van de meterhuur. Daar men ook wef'inziet dat men alleen als gemeente niets bereikt, zal getracht worden met andere gemeen ten contact te krijgen, om ook daar een comité te vor men. Tevens wordt nog besloten een adres aan de gemeente raad te richten, waarin steun wordt verzocht voor hen die niet kunnen betalen. Het bestuur wordt aangevuld met twee personen en bestaat thans uit de heeren Joh. Veerman, F. L. Bakker G. Hemke, Joh. Bakker. J. Schoonewil en W. G. de Boer Aan deze personen wordt opgedragen de besluiten uit te voeren en contact te zoeken met personen in andere gemeenten. De rondvraag levert niets bijzonders op, waarna slui ting met dank volgt. W 1 EF IN GEW A A FD Zaterdagavond hield 't Departement Wieringer- waard van de Mij. tot Nut van het Algemeen, haar laatste bijeenkomst in dit seizoen uitsluitend voor leden. De zaal nog versierd van de vorige week, een oloemke op tafel, een gezellige club aanwezigen, een mooi afwisselend programma, mijn liefje wat wil je nog meer. Maling aan de malaise. Als no. 1 na net openingswoord werd een aardig tooneelstukje opgevoerd, getiteld: „Het erfdeel van Peet Merai", 'n schets uit het Westfriesche volksleven, door Boeren- schroom. We zullen geen complimentjes uitdeelen en 00li vertellen, dat het somtijds voor enkelen moeilijk was om in hun Westfriesche dialect te blij ven en dat de soufleur af en toe wat luid was, doch we waren allemaal eenparig van meening dat het best van stapel liep en dat er hartelijk is gelachen. De rhytmische dansen van eenige damesleden van Olympia werden als gewoonlijk weer schitterend uit gevoerd. Verder had de heer Sieswerda als pionier van 't Nut zich veel moeite getroost om een 25-tal plaatjes te teekenen, bij ieder plaatje een versje te maken, a.les betrekking hebbende op Wieringerwaarder ge beurtenissen. De plaatsjes werden met behulp van een projectielantaarn vertoond en de liedjes dapper meegezongen. Zooals gezegd, de heer Sieswerda heeft er zeker veel tijd en moeite aan besteed. Alles was heel aar dig bedacht. Een gezellig bal, onder de kranige leiding van den heer N. Koppes, hield het gezelschap nog gerui men tijd bijeen. Menseden die we zelden zien dansen, konden de verzoekihg niet weerstaan. Avonden met eigen krachten voldoen meestal nog 't beste; het was een leuke avond. Ook „Ontspanning na Arbeid" hield Zaterdag avond haar laatste Nutsavond in de zaal van den heer P. Schenk. Was er aanvankelijk weinig pu bliek, later viel dit nog erg mee. Na 't openingswoord door den heer Goossens, werd de lezing als gewoon lijk weer gedaan door den heer P. Harder, waarvoor hij gekozen had: Het haantje van den toren, terwijl door den heer Nieuweboer als bijdrage werd gegeven: De sollicitant voorzanger. De lezing was dramatisch, de bijdrage komisch. Beide heeren verwierven oen verdiend appl-us. De clou van den avond was de opvoering van een tragisch blijspel in drie bedrijven, getiteld; Pantof- felpijn. Hot waren weer oude bekenden die we op de plan ken zagen en zij hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. Alles liep op rolletjes. De heer A. Klos gaf nog een nummertje op zijn mondharmonica. Jammer dat zijn club ontbonden is. Voor dat tot sluiting werd overgegaan, sprak de heer Harder eenige woorden van dank en daarna dankte de heer Goosens voor alle medewerking en belangstelling, waarna tot het traditioneelc bal werd overgegaan. Z IJ P E PETTEN. Onderwijs. Voor het toelatingsexamen tot de ambachtsschool to Alkmaar slaagde Henk Glas, leerling der openbare school te Petten. Bioscoop. De Centraal Bioscoop uit Noordscharwoude, gaf Zon dagavond in café Vriesman een filmvoorstelling, die op d.e van deze onderneming bekende wijze, goed verzorgd was. Het was een genoegelijk programma met als eer ste hoofdnummer: „De verborgen buit", een Wild-West,- film en begrijpelijkerwijs rijk aan spanning. Ook de tweede film gaf genoegzaam sensatie, doch was daaren boven zoo geestig, dat het publiek herhaaldelijk blijken van medeleven gaf rflet het gebeuren op 't witte doek. "T ZAND. Zaterdagavond 25 dezer hield de Vereeniging „Nut en Genoegen" alhier haar 3e Nutsayond in het afge- loopen winterseizoen, op de bovenzaal bij den heer Schrieken. De vice-voorz., de heer W. Jimmink Hz. opende dezen avond. De notulen werden gelezen en goedgekurd. waarna met de afwerking van het goed verzorgd en welvoorziene programma werd begonnen. Achtereenvolgens werden opgevoerd. Pinda Pinde, door den heer Jb. Kooij, Moedertje, waar blijft vader zoolang, door de dames J. Zwart—Keppen en Bets v. d. Heuvel; Een verhaal van Stanley Laurel en Oliver Hardy, door de heeren Huib Kooij en Henk van Eke- ren; Jaap en Pleun (een heel gewoon gegeven, doch door de opera-melodie waarmee het was verwerkt, wel ke, hoewel zeer moeilijk, door de dames J. Kooij—de Graaf en Bets van den Heuvel keurig werd gezongen). De Oceaanvlieger, door Bets v d Heuvel en Huib Kooij, Na de pauze het blijspel in 3 bedrijven: De Somnabule, gespeeld door de heeren J Weij, Bram, Jo en Siem Vo gelzang, Huib Kooij en J Paasche, welk stuk goed werd gespeeld en nogal wa tijd in beslag nam Daarna nog een zangnummer van den heer Jb Oud. getiteld: Door de poorten van het groote gasthuis, Dat komt maar eenmaal, door Huib Kooij en tot slot Wedde?, een stukje in Betuwsch dialect, gelezen door den heer W, Jimmink Hz, We merkten bij de tooneelverzorging de zen keer op, dat de grimage welke anders steeds door den heer C, de Leeuw werd uitgevoerd, thans door den heer P. Oud werd verzorgd. Deze goedgeslaagde, doch matig bezochte avond werd hierna gesloten. Op zijn ingediend verzoek zal de heer J. Scholten, be steller bij de posterijen alhier, met ingang van 15 April a.s. op wachtgeld worden gesteld. Met ingang van Maandag 27 dezer is als melkontvan- ger aan de Coop. Zuivelfabriek Nieuw Leven alhier be noemd de heer Jb. Veerman vanRuinerwold. H E E F F TJ (i O \V 4 4 F I) Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Harmo nie" voor een goed bezette zaal een uitvoering in het lokaal van den heer Rus. Opgevoerd werd „Als de poorten opengaan" van Jos. Smits en Jac. Braun. Daar het stuk voor het eerst werd opgevoerd, was de jury van den Prov. Bond van Toonoclvereenigingen ter heoordecling aanwezig. Het stuk speelt in een fabrieksplaats in den tegenwoordigen tijd. Het eer ste bedrijf verplaatst ons in de huiskamer vari den heer Van Velsen, een fabrikant Deze rol werd ge speeld door den heer P. Mienes Hij gaf de koele, be rekenende zakenman, die toch een groote liefde beeft voor zijn dochtertje, uitstekend weer. De* heer J. Snijders was zeer goed in zijn rol als arbeider, d:e zijn medearbeiders niet. wil verraden, al kan hij daardoor zelf veel vooruit komen. Verder viel op, mei. Tr. Bommezij, a!s dochtertje van den fabrikant, die haar leeftijd in aanmerking genomen, werkelijk goed spel gaf. OOGOMDERZOEKINRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GL&ZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. ooüONormocK geheel* gratis. SCHOORT. Zondagavond en een goed gevulde zaal bij den heer Schuijt, als gevolg van groote belangstelling voor wat de tooneelvereeniging „Nieuw Leven' had te bieden. En dit is weer meegevallen. Trouwens, N.L. biedt altijd iets goeds. Deze keer was het een dolle klucht. Het drie-bedriJvig stuk „De Goudmijn" heeft de menschen van het begin tot het einde Vermaakt, dank zij ook het vlotte spel en de rolvastheid der medewerkenden. „De Goudmijn" eischt een groote bezetting; niet meer en ook niet minder dan 14 personen zijn noodig voor een volledige rolbezetting. Daardoor zekqr werkten enkele personen mede, welke we ook in do Schoorldammer Dilettantenclub vaak kunnen opmerken. De regie was van Rossenbacker, wat beteekent dat de zaak goed verzorgd was. De grime was voortreffe lijk, de aankleeding van het tooneel was goed te noé^- men, ofschoon dit laatste deze keer geen hooge eischen stelde. Evenals onlangs te Schoorldam, zagen we ook nu weder een jury uit den Noordholl. Tooneelbond, om t.z.t. een critisch verslag uit te brengen over wat ze heden ten tooneele kregen te zien. We loopen op dit buitengewoon desk. evrslag liever niet vooruit, en volstaan met te zeggen, dat elke persoon lijkheid zeer goed werd uitgebeeld, al werd dan na tuurlijk wel het meeste gelachten om Timmendorf en Brommel, terwijl ook Lotte, het dienstmeisje, het zeer naar den zin deed. De vporzitter, de heer Geurts, zeide, dat de leden gaarne de aanwezigen nog eens allen terug zag. Dat gebeurt hoor! Daarvan kan de tooneelclub zeker zijn. 't Is goed bevallen.. WIERINGEN Zaterdag gaf de dansclub T.O.P. haar laatsten dans feestavond, in „Concordia", waaraan verbonden een ge- gemaskerd bal. Er was een flinke opkomst van belangstellenden en 37 gemaskerden. De Jury bestond uit Mevr. L. BergsmaHenkei, Mej. G. Bosker Jd., en de heeren L. Noorden, C. C. Bakker en C. Duijnker. Nadat de Concordia-band eenige nummers ten beste had gegeven, werd na een openingswoord van den dans meester. den heer J. Veltman. met het bal begonnen. De 37 gemaskerden kwamen onder groote hilariteit bin nen. waarna verschillende dansen werden uitgevoerd. De gemaskerden stelden voor: een matroos, een Pinda man, een Corsicaansoh bandiet, Pierot, Charly, Paljas, een exter. een Wieringer vrouw, een Zeeuwsche vrouw, een clown, een duivelin, een Tiroolsche, een zigeunerin. Pirette, een Tantarine, twee karnemelk-meisjes, vier hu zaren. twee Herauten, een Apache-paar. een Mexlcaansch paar. twee straatmuzikanten, drie meisjes Haway, twee meisjes op zoek naar een man, twee heeren Michelin- banden. Nadat allen gedefileerd hadden voor de jury en deze zich voor een moeilijke taak zag gesteld, kwam als uit slag. als hier onder vermeld: le pr. de kleine clown. Tr. Wiggelaar; 2e pr. Wierin ger vrouw. Mej. Wies Wielrecht; 3e pr. Zigeunerin, Mej G. Kort; 4e pr. Duivelin, Mej. G. Lont Gd.; 5e pr. Cor- sicaansch bandiet. S. Lont Albz.; 6e pr. Pinda-mannetje Mej. L. Hoekstra Paren en groepen: le pr. Drie meisjes van Haway. Truus Bosker. Gre Kaan en Nel Metselaar; 2e pr. Hu- zarenliefde, vier Duitsche meisjes; 3e pr. Twee Karne- melkmeisjes, Mej. All Borst en M. Kouseband van Breezand; 4e pr. Mexicaansch paar, Jannie Blaauboer en Jan Kreijger; 5e pr. Straatmuzikanten, de heeren KI. Blokker en Jb. Schoorl. Hierna werd den dames en heeren juryleden dank gebracht voor hun moeilijk werk, evenals allen die zich beijverd hebben om de aardige en mooie costumes te maken. Ook den Concordiaband werd dank gebracht voor de mooie opgewekte muziek. Het verdere bal van den avond werd eveneens ver makelijk door de verschillende grappen welke nog wer den gehouden. ANNA PAPLOWNA Enkele jongelui stellen pogingen in het werk om een amusementsclub op te richten, die om de drie weken een avond van dans en vroolijkheid organiseert. Men leze de advertentie in dit nummer. W I N K E T. Zonder examen zijn toegelaten tot de eerste klasse van de ambachtsschool te Alkmaar: Cor de Bakker, Alphons C.ro'- si i' Laan on Jaap Peetoom, allen te V.'in'-.e'; Jaap V m Ah. Smit te Lutjewinkel en .Mantel tc W nhuizen (gom. Hcerhugo- vaard): allen leerlingen van de school voor U.L.O. te Winkel. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 770 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GCBR. ROTGANS. Hoogztfde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. De aan te stellen arbeiders. Het loon op 115 per week vastgesteld bij een werk week van 48 uur. Eerstdaags zal met het werk worden begonnen. Langendijk. In verband met een der voor waarden, waaronder de aanleg van den weg door het Geestmer Ambacht moet geschieden, n.1. dat 90 pet. der te werk gestelde arbeiders moeten worden genomen uit het gebied van de bannen en polders in het Geest- merambacht, heeft er een vergadering plaats gehad van de 4 Dagelijksche Besturen der gemeenten Koedijk, Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuidscharwoude, met het Bestuur van den polder het Geestmer Ambacht, den aannemer van het werk en een vertegenwoordiger van de Provincie. Men is daar tot volle overeenstem ming gekomen, omtrent het gedeelte, dat de bij het werk betrokken gemeenten in het benoodigde aantal werklieden mogen leveren. Waar het Geestmer Am bacht 38 pet. bijdraagt, zal dit ook dat percentage in het aantal arbeiders, vertegenwoordigende de 90 pet. bovenbedoeld, mogen leveren, terwijl de 4 gemeente besturen Koedijk, Oudkarspel, Noord- en Zuidscharwou de voor de rest zorgen. In het Geestmer Ambacht liggen de volgende ban nen. Broek op Langendijk, Eenigenburg, Harenkarspel. Koedijk, Noordscharwoude, Oudkarspel, St. Pancras, Warmenhuizen en Zuidscharwoude, zoodat de betrok ken gemeenten daarvan weer haar evenredig deel krijgen voor de werkloozen. De arbeidsbemiddelaars in de betrokken gemeenten kunnen zich voor de opgave van hun werkloozen rich ten tot den centralen bemiddelaar, den heer 'K. G. Reinders, secretaris der gemeente Noordscharwoude. We zijn in staat nog eenige bijzonderheden omtrent dit werk te vermelden. De weg zal 5700 M, lang worden. Er zullen 8 bruggen moeten worden geslagen. In Noordscharwoude zullen eenige huizen moeten worden gesloopt, waaronder nog slechts eenige jaren geleden gebouwde. De Directie bepaalt, waar de wer ken worden aangevangen en hoe zij moeten worden voortgezet. Er moet 60000 M3. zand worden gebruikt. Het zand wordt gehaald uit de duinen ten Zuiden van de Zanderij te Hargen. Het moet van de Hargervaart tot aan het werk met vaartuigen worden vervoerd en zonder mechanisch gedreven werktuigen worden gelast. Voor het werk in de zanderij te Schoorl moet uit elk der gemeenten Schoorl en Bergen tenminste 30 pet. van de arbeiders betrokken worden door tusschen- komst van den correspondent van de Arbeidsbemid deling in die gemeenten Als grondloon voor den arbeid is een weekloon vastgesteld van f 15 bij een werkweek van 48 uur. Het werk moet geheel gereed zijn 12 maanden na den datum van aanvaarding. Eerstdaags zal met het werk worden begonnen. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. BILJARTWEDSTRIJDEN. Bij de te Zuidscharwoude gehouden Nederlaagwed- strijden tusschen Bijeen als Vrienden te Heerhugo- waard en O.K.K. te Zuidscharwoude, was de uitslag de volgende: Eerste klasse: gem. p brt. h. s. gem. Elzinga (B.a.V.) 33 26 8 1.30 P. de Geus (O.K.K.) 100 25 14 4.— Wisen (B.a.V.) 100 36 10 2.80 C. Wagenaar (O.K.K.) 94 35 12 2.70 Ch. Swintels (B.a.V.) 85 34 8 2.38 A. Kramer (O.K.K.) 125 34 16 3.67 N. Doodeman (B.a.V.) 96 39 12 2.46 C. Kuileman (O.K.K.) 125 39 11 3.20 W. Groenland (B.a.V.) 51 25 16 2.04 P. Hagenaar (O.K.K.) 125 25 21 5.—. Tweede klasse: Beers (B.a.V.) 52 37 7 1.41 J. Dirks (O.K.K.) 100 37 16 2.70 K. Mooij (B.a.V.) 32 34 4 0.94 P. de Geus Dz. (O.K.K.) 100 34 14 2.97 Joh. Blank (B.a.V.) 50 43 8 1.37 Dirks (O.K.K.) 75 43 10 1.75 P. Laan (B.a.V.) 76 55 8 1.38 Kuilman (O.K.K.) 100 55 8 1.96 Jb. Groenland (B.a.V.) 52 36 9 1.44 C. Nieuwland (O.K.K.) 75 36 2.06 Werkloozen naar de Wleringermeer. Uit deze gemeente kunnen, naar men ons meedeelde, een 20-tal werklooze arbeiders worden geplaatst in de Wieringermeer. Nu er eerlang ook te werk kunnen worden gesteld bij den aanleg van den weg door het Geestmer Ambacht, zal de werkloosheid weldra prac- tisch zijn opgeheven. NOORDSCHARWOUDE. Na een toespraak van den heer Barmes, lid van het hoofdbestuur der Arbeiders Jeugd Centrale is aan den Langendijk een afdeeling opgericht met ongeveer 26 leden. Dezer dagen vergaderde de afd. van den Algem. Ge- heelonth. bond. Besloten werd 250 Meibladen te bestel len. De beschrijvingsbrief van de N.H.P.C. werd behan deld. Aan de prijsraadselactie zal worden meegedaan. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren P. de Jong en S. v. d. Neer. Ver«lag werd nog uitgebracht van het Langendijker drankwetr-comité.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7