Plaatselijk Nieuws. De KandelswinteravordsGhool. Brand te Den Oever HOE MEN HET IN ZUID-AFRIK^WIL DOEN. Verduistering van e!f duizend gulden PROFESSOR EINSTEIN TE ANTWERPEN Mariene Dietrich verongelukt Fascistenbureau te Londen bestormd Marktberichten. en U doet het! Zoo eindigden wij in ons nummer van gister een kort woord, dat gewijd was aan den feestelijken jubilcumsdag, die meer en meer opdoemt aan Schagen's horizon het 40 jarig bestaan van de Schager Paaschtentoonstelling, dc voreeniging, die jaarlijks meestal de reeks belang rijke dagen in Hollands Noorderkwartier om het zoo eens te zeggen inleidt en U doet het! Dit woord was speciaal ge richt aan de inzenders. Zij toch moeten en zij zullen er ook voor zorgen, dat in dit opzicht de dag van Woensdag 5 April niet achterstaat bij zijn 39 voor gangers. Integendeel, en wij herhalen het, veel eer der moet hij daar bovenuit steken. Bedriegen de voorteekenen niet, dan is de kans hiervoor zeer groot. Begrijpelijk is dit, wanneer men bedenkt, dat de Vereeniging van haar kant in den vorm van extra premies haar waardeering voor den steun der inzenders uitspreekt. Behalve de gewone prijzen, die altijd worden uitgeloofd, vinden we in het programma van dit jaar nog extra geldprijzen en medailles vermeld, die ongetwijfeld de aantrek kelijkheid van het inzenden verhoogen. Dit geldt niet alleen voor de inzendingen van vee, wat toch per slot van rekening hoofdzaak is, doch ook de standhouders heeft de vereeniging gemeend niet te mogen vergeten. Voor de vijf mooist versierde stands worden vijf prijzen van f 10.— elk uitgeloofd. Het adres voor dc inzendingen is bekend: P. Trap man, Laan, Schagen en Donderdag op de markt een goede gelegenheid dus in café „Dc Beurs" van den heer C. Boontjes, waar iemand zitting houdt om Uw aangifte te notecren. En dan tenslotte aan do bezoekers maar och, dat is eigenlijk overbodig! Die weten bij ondervin ding, reeds 39 jaar lang, dat de Schager Paasch tentoonstelling „veel te zien geeft voor weinig geld." De resultaten van het onderwUs. In de openbare lagere school waren directeur, leeraren en leerlingen van de Handelswinteravondschool der Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstands- vereeniging gisteravond bij elkaar gekomen, omdat door het Bestuur der hierboven vermelde vereeniging de of- ficieele sluiting van den cursus zou plaats vinden. Daar toe waren mede aanwezig de heeren Schmalz, Wisseker- ke, A. M. Kossen en D. P. Raat De heer Schmalz heette de aanwezigen welkom en deelde mede dat door een misverstand ta.v. de uitnoodl- ging tot deze bileenkomst, het gemeentebestuur niet aanwezig was. Toch bracht spr. het gemeentebestuur dank voor de goede huisvesting van den cursus in dit nieiJwe schoolgebouw, een feit waarover zelfs de In specteur van het Handels- en Middelbaar onderwijB. de heéfr Elzinga zich ten zeerste verheugde-Spr. bracht ver volgens dank aan rijk, provincie, gemeente Schagen en aan omliggende gemeenten voor den finantieelen steun, waardoor het zijn vereeniging mogelijk werd gemaakt dezen cursus te doen houden. Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot den heer Brouwer, directeur van de school, voor de uitstekende wijze waarop hij zijn taak vervult, en eveneens tot de leeraren de heeren J. Visser er\ A. Koning, (deze laatste was door omstan digheden niet aanwezig)^ en spr. is overtuigd dit ook te doen namens alle leerlingen. Den leerlingen dankt spr. voor den ijver en vlijt die zij hebben getoond, al moet spr. er direct op laten volgen, dat in sommige opzich ten ijver en vlijt te wenschen overlieten. Spr. legt er den nadruk op dat voortaan bij de kwalificatie van het diploma ijver en vlijt In aanmerking zullen worden ge nomen. Verscheidene leerlingen toch hebben wel de ca paciteit, maar niet de noodlge ijver en vlijt. Vooral bij den huldigen economischen oorlog zal degene die het best is toegerust, ais overwinnaar uit den strijd komen. Van de 16 leerlingen der tweede klasse kan aan 15 leerlingen het diploma worden uitgereikt en spr. felici teert den leerlingen met dit mooie succes. Van de eerste klasse, efdeeling A gaan 16 leerlingen over naar de tweede klasse, van afdeellng B 19. Zes leerlingen kunnen niet naar de tweede klasse, terwijl één leerling voorwaardelijk overgaat. Door den heer D. Brouwer wordt er op gewezen dat het vooral de vakken Ned. Taal en aardrijkskunde zijn. waarop het naar de meening van vele leerlingen niet zoo aankomt, wat eveneens zoo schijnt te zijn met de talen. Spr. brengt een woord van hartelijken dank aan de Commissie van Toezicht voor de vele moeite en zorg die zij zich voor de school getroosten. (Applaus). Namens de leerlingen van de tweede klas dankt de heer Pronk zoowel het bestuvr als directeur en leer aren voor hetgeen zij voor den cursus hebben gedaan. Spreker gewaagt van de groote bereidwilligheid van den heer Brouwer, om den leerlingen te helpen wan ner zij hulp behoeven, wat ook het geval is met de heeren Koning en Visser, Spreker uit de beste wen schen voor den verderen bloei van den cursus, een bloei die tot uiting komt door het groot aantal leerlin gen van de eerste klas, Als blijk van waardeering wordt door een der dames aan de heeren Brouwer, Ko ning en Visser een kistje sigaren aangeboden, wat de heer Pronk vergezeld doet gaan van de beste wen schen, Door den heer Schmalz wordt dank gezegd voor de waardeerende woorden en spreker dringt er op aan dat vooral de leerlingen van de eerste klas volgend jaar terugkomen, Dat de familie Van Scheijen door het plaatsen van een viertal bloeiende planten in het leslokaal, blijk van medeleven gaf werd eveneens op prijs gesteld. De heer Brouwer dankte den heer Pronk voor de waardeering, die uit het cadeautje sprak, maar boven al voor de woorden van waardeering. Zelden is er een tweede klasse geweest die als geheel zoo ijverig en consciëntieus den cursus volgde. Ook de heer Viaser dankte mede namens den heer Koning voor het blijk van waardeering dat zij op bui tengewoon hoogen prijs stelden, Daarna wordt overgegaan tot het uitreiken van de diploma's Met zeer goeden uitslag verkregen een diploma: A. Wissekarke, Schagen; B. Borst, Schagen; G. Goot jes, Tjallewal; P. Pronk, Oudesluis; A. Brak, 't Rijp- je; met goeden uitslag: Jo Bos, Schagen, B. van Eeten, Sint Maartensbrug, M. Dekker, Schagen; L. Smak, Lutjewinkel; met ruim voldoenden uitslag: J- Wardenaar, Schagen; Jb. Hopman, Schagen; A. Litgt- hart, Scbagerbrug; G Pronk, Oudesluis; C. Groet, Moerbeek; met voldoenden uitsl.: M. Keijzer, Schagen. gen. Van de eerste naar de tweede klasse gingen: C. J. Groot, Betsy Groot, B. de Nijs. F. v. d. Laan. J. Roggeveen, C. P. Vermeulen, A. Wardenaar allen te Schagen; W. Blaauboer, Scbagerbrug, C. Portegijs, M. Schram G. Kant, M. Rezelman, Jb. v. 't Hooff, H. Niestadt, A Willem se, Shcagen; J. van Eeten. Anna Paulowna, J. Schaafstra, Kolhorn, K. Keet man, M. Keetman. A. Molenaar J. van Zoonen, Winkel. K. Raven, Stolpen, J. v. d. Oord, L. v. d. Oord, J. Oostwouder, 't Zand; G. Jongsma, St. Maartensbrug; J. Bosman, Scbagerbrug; N. v. Dam. N. Nledorp; K. Hou- ter, P. Gootjes. IC Frans en G. Gootjes. Groenveld: J. Schenk, Wieringerwaard; B. Paulusma, Haringbuizen; J. Gootjes. Tjallewal en A. Ligthart, Schagerbrug (v.w.) Met een handdruk namen de leerlingen vervolgens afscheid. MAR K TVERG ADEREN" G. Verbetering. Door een misverstand heeft uien ons in 't vorig num mer laten mededeelen dat a.s. Donderdag 30 Maart deze politieke lezing zou plaats hebben met de V.D. Kamer leden Oud en Ebels als sprekers. De datum Is Don derdag 13 April. SCHOOLLEVERANTIE. Dp levering der schoolbehocften voor de drie open bare lagere scholen der gemeente'Sint Maarten is opgedragen aan den Boekhandel v. h. Trapman en Co. alhier. Het gezin moest met achterlating van den inboedel in allerijl het brandende hnis verlaten. De brandweer gehandicapt. Vanmorgen om ongeveer half zes brak brand uit in het perceel Dijkstraat 21, bewoond door het gezin C. Dlrks. De brand ontstond door onbekende oorzaak In den keuken en de familie DIrks, bestaande uit man, vrouw en 2 kinderen moest met achterlating van In boedel in allerijl het huis verlaten. Het naast gelegen perceel van de fam. J. Niewiek bekwam belangrijke brand- en waterschade. De brandweer van Den Oever was spoedig ter plaat se, doch kon door geringe druk van de waterleiding aanvankelijk weinig uitrichten, terwijl door het sprin gen van gaten ln de slangen de brandweer gehandi capt werd. Later ging het beter en om ongeveer 7 uur was de brandweer het vuur meester. Verzekering dekt de schade. LAN GEN DIJK ZUIDSCHARWOUDE. Dezer dagen ontstond bij den heer ,T. Peters een bo- bin van brandf doordat de vlam, bU het braden van vlecsoh in de pan sloeg. Door kordaatheid der vrouw was do brand echter spoedig gebluscht en bleef het bij eenige materieele schade. Een mooie gilt. De heer Van Zuidscharwoude, Jhr. Mispelblom Beijer to Den Haag, aan wien de gemeente elk jaar f 535 heeft te betalen voor afkoop tiendrechten, heoft dit bedrag geschonken aan het plaatselijk crisis comité. Dat deze vorstelijke gift zeer welkom ls in een tijd alt dezen, waar al het mogelijke moet worden gedaan om vele ingezetenen buiten dc armoe te houden, is duidelijk. Meermalen heeft de heer van Zuidschar wou de zich niet onbetuigd gelalen, wanneer een be roep op zijn milddadigheid werd gedaan, doch nie mand had kunnen vernachten, dat hij in deze don kere tijden zoo meeleeft met de nooden der inwoner? van een gemeente, welker ambachtsheer een zijner voorvaderen is geweest. Een toeken van dezen crisistijd mag het wel ge noemd worden, dat een groot deel van het kerkeland niet verhuurd is kunnen worden bij gebreke van ge gadigden, weshalve besloten werd het land voor de kerk in exploitatie te nemen. BROEK OP LANGEND IJK. Vergadering der tulnbouwvereeniging „De Groenten- cultuur". op Dinsdag 28 Maart 1933, 's avonds half acht, in het lokaal van J. de Boer. Voorzitter de heer H. Glas. Ingekomen was een schrijven, betreffende bietenbouw Aangaande een vraag over het suikergehalte werd me degedeeld dat voor elk pet. minder suikergehalte f 1 minder uitbetaald wordt, 't Zaad kost 50 cent per Kg-, terwijl voorschotten verkregen kunnen worden tegen 6 pet Opgemerkt werd dat het gevaarlijk is voor besmet ting, andere soorten aardappelen te poten bij eerstelin gen. Behandeling beschrijvingsbrief L.G.C. Een voorstel van het bestuur om ten hoogste 1/20 pet. van den omzet beschikbaar te stellen voor reclame, werd van bestuurs zijde opgemerkt om in verband met den slechten tijd hiermede een jaar te wachten. Een voorstel van de tuinbouwvereen. „De Toekomst" te Zuidscharwoude om de Provinciale Commissie zoo danig te wijzigen, dat de leden van aangesloten vereenl- gingen meer zeggenschap krijgen door aan Iedere aan gesloten afdeeling van de centrales stemrecht te ver- leenen voor het verkiezen van het bestuur, werd aan genomen. Een voorstel van „De West" te Koedijk om producten van z.g. besmette bedrijven van de veiling te weren, ondervond veel tegenkanting. Gemeend werd dat de gedachtengang van het voorstel onjuist is. Men beschouwt de veiling als een strijdor ganisatie en dat is ze niet, maar een publieke plaats om producten te verkoopen. Voorzitter zegt dat het voorstel in het bestuur is be sproken en dit oordeelt ook dat het voorstel hier niet op zijn plaats is. In stemming gebracht zijnde, werd het voorstel met 34 tegen en 2 voor verworpen. Aangaande het voorstel der eigen vereeniging om een krachtige actie te voeren voor een steunwet 1933 werd medegedeeld dat dit voorstel reede op de vergadering te Utrecht van het Centraal Bureau ia besproken en mocht reeds allerwege veel instemming ontmoeten. De heer C. Slot brengt dienaangaande een eere-saluut aan het bestuur, wat betreft hun juist inzicht ln zaken. Aangaande de rekening werd verzocht deze op een gewone manier te plaatsen, zooals vroeger, opdat hij voor een iegenlijk begrijpelijk is. Hierna sluiting. ZIJ P F. OUDESLUIS. Voor de Afd. Oudesluis" van den Bond voor i Stfiatspensionnee incr. zal binner.':orft de he!fende de- I clamatrice mej. M. Bierman optreden. Dit belooft 1 een mooie avond te word»n. J N N A PAVLOWNA EEN REIS DOOR SOVJET-RUSLAND. Na een inleidend woord van de voorzitster der afdee llng van den VCJB., mej. A. Smit, wie het verheugde zoovelen welkom te mogen heeten, vertelde Ir. Mun- tinga in de Herv. Kerk van zijn reis naar Rusland. Spr. stelde voorop, dat het, gezien de groote uitge strektheid van het land, met zijn groot aantal ver schillend geaarde volken, in het geheel een 160 millioen zielen tellende, onmogelijk is, een zuiver Inzicht t« krij gen in het Russisch leven ln het algemeen. Bovendien moest men er rekening mee houden, dat gereisd werd onder leiding van het staats-reisbureau en dus was het vertelde te beschouwen als een reisverhaal over datgene van Rusland, wat men den vreemdeling wil laten zien. Mej, Smit merkte reeds bij haar Inleiding op. dat spreker zijn lezing in verschillende plaatsen in den omtrek gehouden had en hoe de roep, dat hij boeiend wist te vertellen, hem was vooruitgegaan. En Inder daad wist de heer Muntinga de aandacht van z'n ge hoor eenige uren vast te houden met z'n vlotvertelde reisverhaal, dat geillustreerd werd met tal van duide lijke lantaarnplaten. Wel ls het verleidelijk onzen lezers daar een en ander van na te vertellen, maar we Vree zen dan in herhaling van vroeger gegeven verslagen te vervallen en zullen dit dus maar niet doen. Bij ziln terugkeer uit Rusland kwam spr. in Berlijn, juist één dag voor de serkiezingen. En toen hij daar den toestand zag en terugdacht aan Rusland, waar het wemelde van soldaten, mannen zoowel als vrouwen, ja zelfs kinderen met de bajonet op het geweer liepen, toen drongen de gedachten naar voren: Zal men dan nooit wijzer worden en wanneer zal men toch eindelijk tot het besef komen, dat er geen verdeeldheid, maar sa menwerking, geen verdeeldheid, maar opbouw moet zijn? En denkende aan z'n vak dat hem lief ls. besi«>ot spr. met: Geen hand geslagen aan het zwaard, maar aan den ploeg! Mej. Smit sloot, dankend den spreker en allen die tot het welslagen van den avond hadden bijgedragen. BARENKARSPEL Maandag J.l. had alhier in het café van den heer Broersen te Kalverdijk de openbare verhuring plaats van het grasgewas aan de wegen ln de banne alhier. Da opbrengst dezer verhuring was f 76.40 tegen f 96.95 in het vorig jaar. Het grasgewas aan den weg in den polder Woudmeer kon opbrengen In totaal f 17. DIRKSHORN. Dinsdag had de keuring plaats van de foktoomen der Plulmveevereenlging „Ons Belang"' te Dirkahorn. Goedgekeurd werden de volgende toornen, allen W. Leghorn. Bij D. Brouwer. Valkoog 380, broed 1931, 5 104 broed 1932. en bij G. Kuiper Kalverdijk 2-30 broed 1931 en 238 broed 1932. De keuring geschiedde door den Ass. Plulvmeeconsu- lent voor Noord Holand, den heer B. van Asperen Ver- venne te Den Haag. BARSINGERHORN KOLHORN. Zondag gaf de gemengde zangver. „Kolhorn" haar voorjaarsuitvoering ln de zaal van Mej. de wed. Jonker Begonnen werd met een aantal zangnummers, die on der de bekwamen leiding van den heer Zaal. den direc teur van ..Kolhorn", zeer goed gezongen werden. Na de pauze werd het tooneelstuk „Zenuwpatiënten" ten tooneele gebracht, wat door de medespelenden heel goed weergegeven werd en dan ook veel succes had. Na afloop hiervan hield het bal de aanwezigen nog gedurende gerulmen tijd gezellig bijeen. Tl E E R R T' n O XV 4 A R In verband met de ingekrompen Zaterdagavondbe* stelling ls door de kantoorhouders ten dienste Van het publiek de gelegenheid open gesteld om Zaterdags avonds gedurende een kwartier poststukken voor ge troffen deelen der gemeente af te halen. Voor den Kring Zuid is dit gesteld van 17.45—18 uur; voor Noord van 18 tot 18.15 uur. Een plan voor hulpverleening aan den Zuld- Afrlkaanschen landbouw. Overne ming van landbouwhypotheken door staatsionds. Moratorium van vijf jaar? Uit KAAPSTAD, 28 Maart (V.D.): Een der voornaamste Zuid-Afiïkaansche economen, dr. Van der Horst, publiceert in „Die Burger" een plan om den Zuid-Afrikaanschen landbouw van zijn drukkenden schuldenlast te bevrijden. Hij acht dit van belang in verband met de ingrijpende economi sche wijzigingen, die hij gedurende de komende tien jaar in Zuid-Afrika verwacht, en omdat hij den land bouw beschouwt als de basis van het economische le ven van het land. Dr. v. d. Horst stelt een soort vijf-jaren-plan voor, gedurende welke periode de landbouwhypotheken uit particuliere handen overgaan naar een staatsinstel ling, genaamd het Landbouw-Schuldenfonds. Hier voor zal noodig zijn de uitgifte van staatsobligaties, voldoende om te voorzien in den geheelen schulden last van den landbouw in Zuid-Afrika, die geschat wordt op ongeveer 120 millioen pond sterling. Aan het einde van deze vijf jaar zal uit het Schulden fonds begonnen worden met de afbetaling der hoofd sommen, waarmee dan nog 43 jaar gemoeid zal zijn. Na 48 jaar zal dus de geheele landbouw bevrijd zijn van zijn totalen schuldenlast, terwijl de staat inmid dels verschillende maatregelen ten bate van den landbouw als het opheffen van drukkende en demo- raliseerende tarieven, het verleenen van subsidies enz., moet treffen. Als tegen-prestatie 7.al de land bouwbevolking, dan beschikkende over een gesa neerd bedrijf, in staat zijn voor een zeer belangrijk deel bij te dragen in de belastingen, waaruit de Staathuishouding wordt gevoerd. Boekhouder voor de rechtbank. Eisch 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Voor de Botterdamsche rechtbank stond gisteren terecht een 41-jarige boekhouder-kassier, die zich had te verantwoorden wegens verduistering van gelden ten nadeele van een confectiefabriek tot een totaal be drag van ruim f 11000.—. Het O. M. eischte een gevangenisstraf van 1 jaar en maanden. Dc uitspraak werd bepaald od 4 April. PROF. EiNSTEw4. Een onderhond met den geleerde, Antwerpen, 28 Maart, Hedenmiddag is Professor Einstein met het s.s. „Belgenland" te Antwerpen aan gekomen. Op de kade stonden zeer veel belangstel lenden, die den geleerden een hartelijke ontvangst bereidden. Prof. Einstein stond op een der bruggen on zijn sympathieke grijze kop met de flapperharen zag men onmiddellijk tusschen de andere passagiers. Onder luid gejuich stapte Prof. Einstein, die vergezeld was van zijn echtgenoote. in een auto, waarop men naar het Centuryhotel reed. In het Hotel had een speciale V.D.-correspondent een onderhoud met Prof. Einstein. Op de vraag, wat hij van de gebeurtenissen in Duitsch land denkt, zeide Einstein zeer getroffen te zijn gewor den door de overeenkomst welke tusschen den huidigen toestand in Duitschland en het begin van het fascisme in Italië bestaat. De omstandig heden, voegde hij eraan toe, zijn echter niet identiek. Aan voorspellingen, verklaarde Einstein verder zich niet t«* willen wagen. Zoo lang, ging Prof. Ein stein voort, in Duitschland niet de vrije uitdrukking der gedachte en dc be scherming van leven en veiligheid van alle burgers gewaarborgd zijn, keer ik niet naar Duitschland te rug. Ik blijf voorioopig vier of vijf maanden in Bel gië, waar weet ik zelf nog niet, ik denk in een bad plaatsje, waar ik zal werken Meent U, dat er van de zijde van Duitschland oor logsgevaar bestaat'? vroegen wij verder. Ik ben van meening, dat het niet in de bedoeling van Hitier ligt om tot dergelijke daden over te gaan, welke een oorlog tot gevolg zou kunnen hebben, ant woordde Prof. Einstein. Welke zijn volgens U de beste middelen om 'n oor log te voorkomen? Die middelen kan ik niet in enkele woorden aan geven. Mijn meening is, dat indien het Fransche plan iD principe mocht verwezenlijkt worden, dit bijzonder gunstige gevolgen zou kunnen hebben met dien ver stande, dat men de volkeren het begrip moet bijbren gen, dat het hun plicht is collectief op te treden, in geval van oorlogsgevaar op het mament dat het be voegd internationaal organisme dit zal vragen. Over de postie van de Joden in Duitschland Het Einstein zich zeer pessimistisch uit. Op een vraag wat volgens hem de beste middelen waren voor de verdediging van de positie der Joden in Duitschland ging Prof. Einstein niet in, terwijl hij cvenmjn een antwoord wenschte te geven op de vraag of de Duïtschers zich te beklagen hadden over de houding der Duitsche Joden. Bij een filmopname van het paard ge vallen. Uit New York, 28 Maart (V.D.): Naar uit Hollvwood wordt gemeld, is Mariene Dietrich bij een filmopname van een paard gevallen. Men vreest, dat zij een hersenschudding heeft beko men. Er is een Roentgen-foto genomen. Nader wordt gemeld: Bij haar val van het paard heeft Mariene Dietrich op verschillende plaatsen pijnlijk do huid geschaafd. terwi'1 zij bovendien een zenuwschok kreeg. Zij is echter al weer aan het hersledon. Het ongeval gebeurde tijdens een filmopname, toen een jong acteur, Hardy Albright, dio de rol speelt van een rijleeraar. Mariene Dietrich-do teugels over gaf. Daarbij schrok her paard on Mariene Dietrich viel uit het dameszadel. Haar oude costuum raakte in den stijgbeugel verward, zoodat zij een eindje mee gesleept werd. Naar verluidt zou Mariene voornemens koesteren weer naar Duitschland terug te eeren. Een hevige vechtpartij. Gisteren heeft een tweehonderdtal personen, voor net mee rende el communisten een aanval gedaan op het hoofdkwartier der En^elsche fascistische partij aan Wal- worth-road te Londen. Het huls werd bestormd en alle ruiten werden ver nield. De fascisten haalden hulp en dreven de com munisten het huis uit. Het kwam tot een hevige veent- partij, waaraan pas door de politie een einde kon worden gemaakt PURMEREND. 28 Maart 1933. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 20 stapels Fabrieskaas f 19, 3 stapels Boeren kaas f 19.50 per 50 Kg.; in totaal 23 stapels, wegende 376CO Kg. Handel matig. 1620 Kg. boter f 1.35—1.50. Vee: 634 stuks runderen. 210 vette, 52—58 ct per Kg, 401 melk- en geldckoeien f 80—155, 23 stieren, Han del runderen stug; 24 paarden f 60140, handel matig; 50 wette kalveren 6080 ct, handel stug; 833 nuchtere kalveren slacht f 310, fok f 514. handel vlug; 268 vette varkens, voor de slacht 303-1 cent per Kg, han del matig; 107 magere varkens f 7—21, handel stug; 127 biggen f 7—12, handel matig; 625 schapen f 6 20, handel matig; kipeieren f 1.902.30, eendeleren t 1.60, piepkuikens f 8092% cent. Eierveiling: 15965 kipeteren a f2—2.40; 15644 stuks eendeieren a f 1.70. WARMENHUIZEN, 28 Maart. Aangevoerd: 39800 Kg. roode kool le kw. f 1.50—3.20 2e kw. f 0.90—2. 11200 Kg. gele kool le kw. f 1.60—2.10, 2e kw. f 1—1.80, 16400 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60 —0.70. 850 Kg. uien f 1—1.40, drielingen f 0.80, 4000 Kg. b.leten f 0.60. NOORDSCHARWOUDE, 28 Maart. Aangevoerd: 1900 Kg. uien f 0.80, drielingen f 0.80, grove uien f 1, 2400 Kg. kroten f 0.60. 106000 Kg. roods kool f 1.50—3.30. doorschot f 1—2.20, 124500 Kg. D. witte kool f 0.600.70. 40200 Kg. gele kool 'f 1.20—2.20. door schot f 1—1.30. Doorgedraaid: 73600 Kg. D. witte kool, 2400 Kg. kroten. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Maart. Aangevoerd; 25000 Kg. roode kool f 1.803.50. II f 1.50 —2.90, 58000 Kg. gele kool f 1.10—2.40, H f 0.70—1.70 18000 Kg. Deensche witte f 0.600.80. COOP. VER- CENTR. EIERVEILING G. A. PURMEREND, 28 Maart Aangevoerd; 163000 eendeieren f 1.701.80. 150000 kip- eieren: 70—80 Kg. f 3.70. 65—66 Kg. f 2.30- -2.50. 63-64 Kg. f 2.20—2.40. 60—62 Kg. f 2—2.30. 58—59 Kg. f 2—2 20, 56—57 Kg. f 2—2.10, 53—55 Kg. f 1.90—2.10, 50—52 Kg. f 1.80—2. AMSTERDAM. 28 Maart. Zeeuwsche bonten f 0.80—1.40. bl. f 0,80—1.40. bl. eigen- heimers f 0.60—0.70, elgenh. f 0.600.70. bl. poters f 0 70 —0.75, bonte poters f 0.70-0.75. Bevel, f 0.65—0.75. Noord- holl. elgenh. f 0.60—0.70. bl. eigenh. f 0.60—0.70. Arna Paulowna zand f 1.401.75. Hillegommer zand f 140— 1.75 per 70 Kg. Flakkeesche eigenh. f 0.600.70. Spul- sche eigenh. f 0.600.70 per 70 Kg. Winter Malta f 8—* per 100 Kg.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2