SPORT. Raad Oude Niedorp. KAASCONTROLESTATION „NOORDHOLLAND" Boycot tegen Duitschland Sparta-nieuws. PROGRAMMA K.N.V.B. Vergadering van den Raad op Vrijdag 31 Maart 1933, des namiddags 2 uur. Aanwezig zijn de leden: J. Bakker Jz., G. de Heer, W. Kolkman, J. Waiboer, W. Slijkerman en J. van Zoonen. Eén vacature, wegens overlijden van den heer C. de Boer. Voorzitter: B. J. F. Meijer, Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering en zegt ver volgens het volgende: In Memoriam. Alvorens met de behandeling der agenda aan te vangen, moge ik enkele woorden wijden aan de na gedachtenis van Uw overleden medelid, den heer Cornelis de Boer. De bede door mij ter vorige vergadering uitgespro ken, dat hij, wiens heengaan wij betreuren, zou mo gen herstellen van de ziekte die hem weerhield in ons midden te zijn, is niet in vervulling mogen gaan. God heeft hem tot een beter leven opgeroepen. Wetende, dat zijn verscheiden in de kracht van zijn leven een diepen indruk zal achterlaten bij den Raad, die van zijn deelneming zoo overtuigend blijk heeft gegeven door voltallig aanwezig te zijn bij de uitvaart en begrafenis van dezen eenvoudigen, op rechten en deugdzamen man, beveel ik Uw medelid in Uwe gedachtenis aan. De notulen van de openbare vergadering van 27 Februari 1933 worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. 1: Ingekomen stukken. a. Jaarverslag over 1932 van de Gezondheidscom missie, gezeteld te Hoorn. b. Kantschrijven d.d. 21 Februari j.1., 3e afd. B, no. 40/2698 van den Voorzitter van Gedeputeerde Sta ten van Noordholland ten geleide van een afschrift van het Koninklijk Besluit van 13 Februari j.1., no. 2, waarbij het door den Raad ingesteld beroep tegen het besluit van evenvermeld college d.d. 21 September 1932, no. 94, waarbij goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit van 30 Juni, tot verpanding van ef fecten ter verkrijging van kasgelden, ongegrond is verklaard. c. Procesverbaal van opneming van boeken en kas van den gemeente-ontvanger op 25 Februari j.1. d. Verslag van de werkzaamheden der commissie voor werkverschaffing over 1932. e. Jaarverslag over 1932 van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar. f. Uittreksel uit het register van besluiten van Gedeputeerde Staten van Noordholland, d.d. 25 Jan. jj., no. 70, waaruit blijkt dat de beslissing ten aan zien van de ter goedkeuring ingezonden begrooting voor 1933 is verdaagd en de machtigingen worden verleend als bedoeld in het le en 2e lid van art 246 der gemeentewet, wat laatstbedoelde machtiging be treft, voor zoover daaromtrent geen Koninklijke be slissing behoort te worden afgewacht g. Berichten van G. Ursem en K. van der Oord, onderscheidenlijk gedagteekend 6 Februari j.1. en 4 Februari j.1., dat zij hunne benoeming tot lid der commissie van plaatselijk toezicht op ret Lager On derwijs aannemen. h. Berichten van P. Blokker en D. Kriller, onder scheidenlijk gedagteekend 9 Februari j.1. en 5 Fe bruari j.1., dat zij hunne benoeming aannemen als plv. lid, respectievelijk lid van het stembureau in het le stemdistrict voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal. i. Jaarverslag over 1932 van de commissie tot we ring van schoolverzuim. Deze stukken worden voor notificatie aangenomen, terwijl de verslagen voor de raadsleden ter inzage zullen liggen gedurende de maand April. Vooral de verslagen, genoemd onder d. en i. verdienen alle aan dacht j. missive van Burgemeester en Wethouders der gemeente Kerkrade d.d. 17 Januari j.1., no. 164/2-59, houdende verzoek adhaesie te betuigen aan een door dat College aan den Heer Minister van Onderwijs, •Kunsten en Wetenschappen gericht adres houdende ;verzoek te bevorderen, dat het rentepercentage, ge- inoemd in artikel 205 der Lager Onderwijswet worde (verlaagd en de wet duidelijk omschrijving geve van Jhet einde der verplichting tot uitkeering van het in gemeld wetsartikel bedoeld bedrag. B. en W. stellen voor het schrijven voor kennisge 'ving aan te nemen en dit voorstel i« gegrond op het [Standpunt dat het beter wordt geoordeeld dergelijke jzaken aanhangig te maken bij de Vereeniging van £\ed. Gemeenten. 1 Op verzoek van den heer Kolkman geeft de Voor zitter een toelichting op de strekking van het ver zoek. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. k. Adres van B. Vink te Moerbeek d.d. 13 Maart j.1., daarbij verzoekende de kosten van het vervoer :van zijne leerplichtige kinderen naar de school voor 'openbaar gewoon lager onderwijs te Oude Niedorp, in verband met het bepaalde in artikel 13 der Lager ■Onderwijswet geheel voor rekening der gemeente te 'willen nemen. Burgemeester en Wethouders adviseeren het ver zoek in te willigen. De overenkomst met Valk is zoodanig dat aan Valk het vervoer dezer kinderen kan worden opge dragen, zonder dat deze aanspraak maakt op meer dere vergoeding. De heer Waiboer kan zich in principe met het jvoorstel van B. en W. voreenigen, maar vraagt hoe het zal gaan als de tijden zich wijzigen. De Voorzitter zegt, dat de regeling dan opnieuw onder de oogen kan worden gezien. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt besloten. 1. Kantschrijven d.d. 1 Maart j.1. no. 58, van Gede puteerde Staten van Noordholland, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 27 Februari j.1. tot het opnieuw aangaan eener kasgeldleening van f 110.000 en het sluiten eener nieuwe kasgeldleening yan f5000. Wordt voor notificatie aangenomen. m. Jaarverslag over 1932 van den agent der ar beidsbemiddeling, tevens belast met den dienst der 'Werkloosheidsverzekering. Ook dit verslag zal gedurende de maand April ter »!nzage liggen. la. Onderzoek der geloofsbrieven van den heer 'A. Molenaar, benoemd verklaard tot lid van den sRaad in de door overlijden van den heer C. de Boer ontstane vacature. Door den Voorzitter wordt het onderzoek opgedra gen aan de heeren Kolkman en De Heer. Bij monde van den heer Kolkman wordt tot toelating van den beer Molenaar geadviseerd en door den Raad wordt overeenkomstig dit advies besloten. Hierna wordt de openbare vergadering geschorst leneinde met den architect Rijendam een bespreking te houden over een kwestie, die, zooals de Voorzit ter mededeelt, reeds eerder in comitévergadering is besloten. Na heropening wordt aan de orde gesteld: 2. Voorstel om aan J. P. Pepping eene jaarlijksche vergoeding van f5.-- te verleenen voor bediening bij nacht van het publiek telefoonstation, gevestigd in zijn woning aan de Weel. De vergoeding te doen gelden over het jaar 1933. Zonder discussie wordt aldus besloten. 3. Voorstel tot het verleenen van ©en voorschot ad f 1953.55 op de gemeentelijke vergoeding overeen komstig artikel 101 der Lager Onderwijswet ten be hoeve van de .,St Maria School" te 't Veld. Na toelichting wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Benoemingen. 4. Benoeming van 4 hooistekers voor het jaar 1933. Burgemeester en Wethouders bevelen aan K. Kooij en D. van Zoonen te Oude Niedorp en P. Wijnker en D. de Groot te Zijdewind. Met algcraeene stemmen worden ae bovenvermelde personen benoemd. 5. Benoeming van een lid der commissie tot we ring van schoolverzuim m de door overlijden van het lid der commissie C. de Boer ontstane va cature. Aanbeveling: No. 1 W. H. Bierman; no. 2 K. van der Oord. Met algemeene stemmen wordt de heer W. H Bierman benoemd. 6. Voorstel tot wijziging en aanvulling der veror dening, regende inrichting en samenstelling van de «sommissie van plaatselijk toezicht op het lager on nderwijs. Door den Voorzitter wordt toegelicht, dat deze aanvulling verband houdt met het feit, dat er in onze gemeente is een bijzondere lagere school. De voorgestelde wijzigingsverordening wordt conform het voorstel van B. en W. vastgesteld. 7. Benoeming van een lid aer commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs belmoren de tot de groep „meerderjarige onderwijzers der bij zondere lagere school". Burgemeester en Wethouders bevelen aan: No. 1 W. H. Schneiders (Zuster M. Assisia); no. 2 C. den Braasem. Mej. W. H. Schneiders wordt met 5 stemmen be noemd, één stembiljet was van onwaarde. 8. Benoeming van een lid der commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs, behooren- de tot de groep „Ouders der in de gemeente op eene bijzondere Jagere school ingeschreven leerlingen". Burgemeester en Wethouders bevelen aan: No. 1. M de Graaf te Zijdewind; no. 2. P. Broersen te Zijdewind. Met algemeene stemmen wordt de heer M. de Graaf benoemd. Verruiming wegbocht. 9. Voorstel tot het zoo noodig in werkverschaffing doen uitvoeren van: a. verruiming van een wegbocht voorbij Zijdewind ten noorden van het perceel Wijnker aldaar; b.. het dempen van eene gedeelte sloot in den Tjaddinxrijterpolder, ter lengte van pl.m. 200 M., be lendend aan perceelen land van net R.K. Armbe stuur en aan den Reidersweg te t Veld; c. het diepspitten van een perceel tuingrond der gemeente te Zijdewind. Een en ander indien deze werkverschaffing van Rijkswege wordt gesubsidieerd. Door den heer Kolkman wordt gevraagd op welke wijze de afscheiding zal worden gemaakt. De Voorzitter zegt, dat dit een zaak is die de ge meente niet raakt, maar het R.K. Armbestuur moet zorgen voor een afscheiding. Spr. heeft gehoord, dat er een heining zal komen. De voorstellen van B en W. worden vervolgens met algemeene stemmen aanvaard. Voor kleine tuinders. 10. Voorstel tot vaststelling eener suppletoire be grooting voor den gewonen dienst 1933 (subsidie aan het Plaatselijk Crisiscomité) en tot vaststelling eener suppletoire begrooting voor den Kapitaaldienst 1933 De Voorzitter licht toe, dat kleine tuinders die bij de werkverschaffing geplaatst waren, daaruit van daan dienden te worden genomen, met het oog op werkzaamheden in hun bedrijfjes. B. en W. hebben zich toen tot den Minister van Binnenlandsche Za ken gewend met de vraag of die kleine tuinders een bijdrage van de gemeente mocht in ontvangen via het Burgerlijk Armbestuur of via een vereeniging van gemeentewege gesubsidieerd. Da Minister had geen bezwaar en B. en W. stellen nu voor aan het Plaat selijk Crisiscomité een subsidie van f300 te verleenen met de voorwaarde dat dit bedrag alleen besteed zal worden voor kleine geldelijse bijdragen aan de meest behoeftige tuinbouwers, door B. en W. na in dividueel onderzoek aangewezen. De bijdrage zal al leen in het allernoodzakelijkst geval verstrekt wor den. De heer Kolkman zegt, dit idéé toe te juichen. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen en de aangeboden supple toire begrooting vastgesteld. Pachtvermindering. 11. Voorstel tot vaststelling van een besluit waar bij met wijziging van het desbetreffend besluit ge nomen ter openbare raads vergadering van 2 De cember 1932 de pachtsom voor de verpachting van de sluis aan het Niedorper Verlaat aan H. B. Helleman voor het jaar 1933 nader wordt bepaald op f400.—. Door den Voorzitter wordt toegelicht, dat op 2 De cember 1932 de Raad een besluit nam, waarbij de sluis voor het jaar 1933 voor f650 aan Helleman werd verpacht. Enkele dagen later verzocht Helle man reductie op de pachtsom over 1932 en een on derhoud over de pachtsom voor 1933. Ook tot het ge meentebestuur van Nieuwe Niedorp werd het ver zoek om reductie op de pachtsom over 1932 gericht, doch dit verzoek werd afgewezen. Waar het vervoer per schip steeds achteruit gaat, werd pachtvermindering voor 1933 wenschelijk ge acht en stellen B. en W. voor de pachtsom op f400 te stellen. De Raad van Nieuwe Niedorp heeft daar toe reeds het besluit genomen en de Voorzitter wijst op de onjuiste mededeeling in het courantenverslag van die raadsvergadering, als zou ook de Raad van Oude Niedorp hiertoe reeds hebben besloten. De bur gemeester van Nieuwe Niedorp zond hieromtrent een rectificeerend bericht, hij had alleen medegedeeld, dat de burgemeesters van beide gemeenten deze zaak telefonisch behandeld hadden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. 12. Voorstel tot wijziging der Winkelsluitingsver ordening, vastgesteld ter openbare raadsvergadering van 21 April 1932, goedgekeurd bij Koninklijk Be sluit van 27 Mei d.a.v. no. 47. In de verordening stond wel een afwijkende bepa ling gedurende de kermisdagen, wat het venten be trof, doch hierbij kwam niet tot uiting dat deze af wijkende bepaling ook betrof het geopend zijn van de winkels. Door den Voorzitter wordt er op gewezen, dat de verordening reeds de Koninklijke goedkeuring had verkregen en de goedkeuring dus blijkbaar maar te hooi en te gras was verleend, opdat de verordenin gen op tijd vastgesteld zouden zijn. De voorgestelde wijzigingsverordening wordt vast gesteld en daardoor tevens bepaald dat het venten van melk des Zondags mag plaats hebben 's mor gens van 7—10 uur en gedurende den zomertijd van 8—11 uur. Voor den provincialen weg. 12a. Voorstel om aan de provincie Noordholland te verkoopen het perceel weiland te Zijdewind, ka dastraal bekend, Sectie A, no. 300, ter grootte van 1.31.80 H.A. (dus met inbegrip van het overblijvend terreintje aan den Dorpsweg) voor de som van f 1977.— of f 0.15 per M2., onder voorwaarde dat de gemeente de bevoegdheid heeft om, zoodra zulks met met het oog op de werkverschaffing aan Burgemees ter en Wethouders wenschelijk voorkomt de voor den aanleg van den provincialen weg te graven sloot of slooten te doen graven in vermeid perceel en de ge meente alsdan tevens kan beschikken over den door uitgraving uitkomenden grond ten behoeve van de verruiming van een of meer we?b-,chten te Zijde wind. (tn uerkverscliafiing uit te voeren.) De Voorzitter herinnert er aan, dat de Raad had besloten het perceel te willen verkoopen voor 15 cent per M2., doch dat het overblijvend terreintje eigen dom van de gemeente zou blijven. Uit een schrijven van den Hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat blijkt, dat Ged. Staten handhaven hun standpunt dat de gemeente zich voor den aanleg van den weg een offer dient te getroosten en als de ge meente de voor den weg benoodigde strook grond niet gratis beschikbaar wil stellen of het geheele ter rein, dus met inbegrip van het terreintje aan den Dorpsweg niet voor een bedrag van f 1977 wil af staan, niet tot aanleg van dezen provincialen weg zal worden overgegaan. De Voorzitter merkt op. dat deze mededeeling bij B. en W. bevreemding heeft opgewekt, want dan zou de aanleg van een weg van ettelijke kilometers af hankelijk >vorden gesteld van de goedwilligheid van een gemeentebestuur. Dat is toch wel erg gek. Om dat de gemeente de beschikking dient te hebben over grond ten behoeve van de wegbocht te Zijde wind, willen B. en W. echter over hun bezwaar heen stappen en het geheele terrein afstaan voor f 1977. De heer Van Zoonen sluit zich bij de woorden van den Voorzitter aan, dat B. en W. het geheele terrein willen verkoopen, uitsluitend omdat de gemeente «rond noodig heeft voor de wegbocht. Spr. keurt het echter af dat Ged Staten zich een richtlijn laten op dringen door een hoofdambtenaar. Overeenkomstig bet v-'orstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemi - besloten. 12. Rondvraag. Bij do rondvraag verlangt geen der leden het woord en wordt de openbare vergadering door den Voorzitter gesloten. Des middags te half 3 werd Vrijdag 31 Maart in het Landbouwhuis te Alkmaar de algemeene ledenvergade ring gehouden. Voorzitter de heer G. Nobel, Lutjewinkel; secretaris de heer Ir. D. C. de Waal. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en verheugde zich over de groote opkomst De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen. De heer G. J. Blink heeft wegens drukke werkzaam heden in verband met de crisis, het Bestuurslidmaat schap neergelegd. Door de V.V.ZM. is in zijn plaats als Bestuurslid aangewezen den heer L .H. Slotemaker te Den Haag. Op 31 December 1931 bedroeg het ledental 504. n.1. 73 Kaas- en Boterfabrieken, 22 Kaasfabrleken en 409 zelf- kazende boeren. In den loop van 1932 zijn uitgetreden 29 leden. n.1. 3 Kaas- en Boterfabrieken en 2 Kaasfa- brieken wegens opheffing benevens 24 zelfkazcr.de boe ren. Verder traden 12 zelfkazende boeren toe, terwijl I Kaasfabriek nog werd omgezet in een Kaas- en Boter- Tabriek. Op 31 December 1932 bedroeg het ledental dus 487. n.1. 71 Kaas- en Botergfabrieken, 19 Kaasfabrieken en 397 zelfkazende boeren. Daarna zijn nog uitgetreden II zelfkazende boeren, zoodat het ledental op dit oogen- blik bedraagt 476, n.1. 71 Kaas- en Boterfabrieken, 19 Kaasfabrieken en 386 zelfkazende boeren. Met ingang van 1 Jan. U. is de prijs der Rijkskaas- merken verlaagd en als volgt vastgesteld: le. voor Rijksmerken voor volvette kaas op 0.25 ct per stuk; 2e. voor Rijksmerken voor niet-volvette kaas op 0.2 ct. per stuk. Tot Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken en Arbeid is door het Kaascontrolestatlon Fries land en ons station het verzoek gericht om de interne grens voor het vetgehalte in de droge stof der niet- volvette kaassoorten te willen verlagen van 2 op 1% en dan tevens te willen voorschrijven een verplichte bewaartijd van de kaas van 12 dagen in verband met de monsterneming, het laatste met uitzondering van de kaas met een gewicht van 1 of minder dan 1 K.G. per stuk en met uitzondering van de Engelsche kaassoorten. Voor kennisgeving aangenomen. Exploitatierekening 1932. De exploitatierekening over 1932 sluit met een voor- deellg saldo van f 9439.90. De opbrengst aan boeten be droeg f 3759. Van de reserve en van de buitengewone reserve is in 1932 niets afgevoerd. Het bestuur stelt voor om van het batig saldo ad f 9439.90 een bedrag van f 6571.98 aan de leden te res- tltueeren, zijnde 18 pet. van de contributie over 1932 en de rest ad f 2867.92 te gebruiken voor de nieuwe exploitatierekening over 1932. De accountant verklaart hiermede accoord te gaan, terwijl de finantieele commissie adviseert tot goedkeu ring van balans en exploitatierekening. Voorzitter deelde nog mede inzake het restitueeren der contributie dat wegens restitutie van kaasmerken aan ons station f 2650 was uitgekeerd. Het bestuur stelde daarom voor de restitutie van 18 pet. op 25 pet der contributie te brengen. De heer Ham stelde voor, om van het saJdo dat op nieuwe rekening zal worden geboekt nog f 2000 bij de restitutie te voegen. Het saido van f 867.92 is dan nog groot genoeg om te beginnen. De Voorzitter antwoordde dat men als deze f 2000 van het saldo afging, door contributieverhooging weer dat bedrag zaJ moeten komen, zoodat het voor de leden plets uitmaakt. Spr. ontraadde het voorstel van den heer Ham. De exploitatierekening werd hierna goedgekeurd. Regrootlng voor 1933. De begrooting voor 1933 wordt door het Bestuur aan geboden tot een bedrag van f 46317.92, met een post on voorzien van f 317.92. De post salarissen is met f 1500 verlaagd, hetgeen mogelijk is, doordat op de begroo ting voor het vorige jaar rekening was gehouden met een salarisverleging van 5 pet. en deze inmiddels 10 pet is geworden. De post reis- en verblijfkosten der controleurs is ver laagd met f 100, hetgeen mogelijk was, doordat het be stuur de vergoeding voor de fiets dit jaar nog verlaagd heeft van f 65 op f 50 per jaar. De post Pensioen- en Ongevallenverzekering is ver laagd met f 250. Vergaderkosten met f 150, en algemeene onkosten met f 500, een en ander in verband met de re sultaten over 1932. De finantieele oommissie adviseerde tot goedkeuring De heer Klaver. Alkmaar, vraagt of door bet terug- loopen van de kaasproductie de post ontvangsten van leden wel goed is geraamd. Voorzitter deelde mede dat deze ontvangst Is geraamd naar den omzet van verleden jaar, waarnaer moet wor den betaald. De heer Klaver vroeg hoe moest worden gehandeld, naar aanleiding van den circulaire, welke op de Kaas markt was opgehangen, waarin het plan werd aange geven om de productie van kaas met 30 pet. te vermin deren. De secretaris deelt mede, dat dit een proefneming zal gelden voor April, Mei en Juni. De fabrieken die er op in gaan zullen een toeslag ontvangen voor de onder- melk die naar de boerderijen terug moet, gelijkstaan de aan het verschil wat ontstaat doordat geen kaas wordt gemaakt. De heer Veldstra veegde er aan toe dat men ver wacht dat over kleine dingen in het belang van het nlgemeen wordt heen geste-t. Men moet van de ver onderstelling uitgaan door iets *e geven, iets te zullen ontvangen. De heer K. Kuiper, Oost' \ud, heeft zich afgevraagd of deze regeling wel in het belang der boeren is. Het is moeilijk een goed midde! te vinden. De boeren In Noordholland zijn *r niet op ingericht om veel onder- melk terug te ontvangen. Door deze melk voor vee voeder te gebruiken, zal de vleeschproductle worden vergroot. De inperking van vleesch en melk acht spr. noodzakelijk. De overige vrijwillige beperking heeft da voordeelen gebracht aan hen, die er niet aan hebben meegedaan. De heer Klaver meende, dat het noodzakelijk was nu over 't geheele land te beperken er. maatregelen te ne men, niet voor een bepaalde provincie. Er moet spoed worden betracht. De heer Ham zeide, dat, als er een vrijwillige proef werd genomen, het in Noordholland niets zou worden. Er moet dwang worden uitgeoefend. De heer Dr. Scheij wees op de moeilijkheden voor ver" schillende fabrieken. Moet de toegezonden ondermelk evengoed worden verhit om besmetting te voorkomen? De heer Veldstra deelde nog mede, dat waarschijn lijk een speling zal worden toegestaan van 2040 pet. De Voorzitter wees er op, dat het voor Noordholland niet van zooveel belang is als voor Friesland, welke producten hoofdzakelijk naar Dultschland gaan. Uitein delijk zou spr. de 20 en 30 plus kaas wel willen ver bieden. De heer Koster merkte naar aanleiding der begrooting op, een salarisverlaging te wenschen, wat voor de leden aangenaam zou aandoen, omdat men dan kon zien dat van bovenaf de nood werd begrepen. De heer Lakeman protesteerde tegen de hooge con- trolekosten voor de kleine fabrieken. De voorzitter antwoordde den heer Lakeman, dat er bij de kleine fabrieken en zelfkazende- boeren meer tijd met de controle heen ging. De secretaris toonde met cijfers aan, dat een wijziging weinig verschil zou uitmaken. Het bestuur zal onderzoeken in hoeverre aan de wen schen det leden kan worden voldaan. Hierna werden de salarissen nogmaals besproken. Men wilde de hooge salarissen verlagen. Anderen be toogden, hier niet voor te gevoelen. De Voorzitter hield een stemming om de geest der leden te vernemen. De salarissen worden door het be stuur bepaald. De stemming wees uit, dat 142 zich voor verlaging uitspraken, terwijl 191 zich voor handhaving uitspraken. De begrooting werd hierna vastgesteld. De bijdragen der leden over 1933. Het bestuur stelt voor hetzelfde contributieschema, dat in 1932 heeft gegolden, vast te stellen voor 1933. Aldus besloten. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. Het verzet groeit in Gelderland. Goen goederen meer alt Duitschland betrekken. In het district der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Geldersche Vallei groeit het verzet tegen de maatregelen der Duitsche agrarische poli tiek, die vele belangen van dat district, met name den grooten eieruitvoer, enorm schaden. In Barne- veld werd een opzienbarende protestvergadering ge houden. In Putten volgde men dit voorbeeld. Deze week kwamen de burgemeesters der districts gemeenten te Amersfoort bijeen op uitnoodiging der Kamer van Koophandel, om de situatie te bespre ken en te overwegen, wat door gezamenlijke actie ge daan kan worden, daar vele gemeenten immers goe deren tot dusver uit Duitschland oetrekken, die zon der veel moeite ook elders zijn te bekomen. De be sprekingen hadden een vertrouwelijk karakter. VLIEGONGELUK IN JAPAN. Een doode en drie gewonden. Uit Tokio. Een piloot is gedood en drie zijn ernstig gewond toen twee watervliegtuigen Donderdagochtend bij Yokosoek in botsing kwamen. Polltlehnlp Ingeroepen. Mevrouw mocht niet uit. Enkele weken geleden hield de heer De Boer, hoofd commissaris van politie te Batavia, voor de Vereeniging voor Vrouwenrechten een lezing over „onze politie." Juist toen de heer De Boer in zijn auto zou stappen om naar de vergadering te gaan, werd hij opgebeld. Het gesprek verliep al3 volgt: Hallo, meneer, is U de hoofdcommissaris? Om U te dienen. O, wilt u dan zoo goed zijn om een politieagent t© sturen om mijn vrouw te bewaken? Ja zeker, om mijn vrouw te bewaken. Ze wil uit en dat gebeurt onder geen beding. Maar als U uit wilt, dan gaat U toch ook? Natuurlijk! Welnu dan. Ja, maar mijn vrouw is ik niet. Zoo, nou ik kan er niets aan doen hoor. Ik* sta op het punt om naar de vereeniging voor „vrouwenrechten** te gaan. Gaat U daar ook maar eens heen, dat lijkt ma wel nuttig voor U. 'n Avond meneer. OP HET SP ART A-TERREIN: om 10.30 uur Schagen BH.R.C. c. om 11.45 uur Schagen CombCallantsoog L om 2.— uur Schagen 1Q.S.C. L OP HET H.R.C,-TERREIN TE DEN HELDER: H.R.C. BSchagen A, 11 uur. H.R.C. VSchagen n, 12 uur. DE ELFTALLEN DER INGELASCHTK WEDSTRIJDEN ZIJN: Schagen A: T. Bijpost P. Bruin, J. Peetoom; A» Ultterdijk, W. Moransart, J. Boontjes; S. Grootes, P. v. Haun, A. Schoor], D. Ruig, L. Strijder. Schagen B: R. Prins; W. Quax, A. Wit; S. Visser. T« Moransart, A. Molenaar; J. Klant, J. Gelder, P. Schoor], G. Rompt, N. Blaauboer. Reserve: J. v Eeten (deze reserve zal niet mee mo» gen spelen); J. Boontjes. SCHAGEN COMB.CALLANTSOOG I, 11-45 UUR: C. Bakker; C. Beers, T. Brantenaar; C. Tjalkens, J. Broer, C. Tump; C. Kossen, G. Lem, H. Veenotra, J. Lutjeharms, P. Ruig. Reserve: doel A. Bijlsma; A. Oosterbaan. Voor Zondag 2 April. Afd. 1:1e klasse: BI. Wit 't Gooi, H.B.S.—Hermea; Feijenoord—Z.F.C.; R.C.H.—D.H.C. Afd. n le klasse: SpartaWest Frisia; Stormvogels Haarlem; K.F.C.Hilversum. Afd. I 2e klasse A: D.E.C.W.F.C.; KinheimAlcma- rla: V.V.A.—Z.V.V.; E.D.O.—H.R.C.. 2 B: SpartaanD.W.S.; BloemendaalA.F.C.; Alphen B.F.C. 3 A: AssendelftVolewijckers; ZaandijkPurmersteijn D.W.V.K.V.V.; HollandiaMeervogels. 4 A: AlkmaarTexel; SpartaQ.S.C.; E.V.C.Zilver meeuwen; VroneUitgeest Res. 2 A: T.O.G. 2—W.F.C. 2; Alcmarla 2—R.CJL 2; West Frisia 2—K.F.C. 2; V.S.V. 2—Ajax 3. Res. 3 A: Z.V.V. 2—Hollandia 2; O.S.V. 2—Z.F.C. 3; QJ5.C. 2Kennemers 2. (Sportkroniek).

Schager Courant | 1933 | | pagina 24