SPORT VAN ZONDAG De Competitiewedstrijden. Schagen l-Q.S.C.13-2. Be Vierbondeiwedstrijdei van _Zondag. K.N.V.B. Dinsdag 4 April 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9256 Elly Beinhorn krijgt den „Hindenburg beker" voor 1932. Een aardig ritje. Twee spannende ontmoetingen Blauw Wit en het zwaard van Hamodes. Go Ahead gestruikeld. K.N.V.B.-ovcrzicht van 2 April. Wederom werd het maximaal aantal wedstrijden ge speeld, zoodat de promotie en degradatiewedstrijden zoo ook weer aan de orde zijn. AFDEELING I. Afdeeling I noteerde drie gelijke spelen! En die ook van het grootste belang waren. Belangrijker althans dan de wedstrijd R.C.H.D.H.C. (62), waarbij de twee de plaats inzet was' voor D.H.C. Blauw Wit's positie is op 't oogenblik zoo, dat slechts een wonderlijke speling van het lot haar van de laatste plaats kan redden. Ze speelde gelijk tegen 't Gooi (11). Z.F.C. evenwel boekte ook 1—1 tegen Feijenoord en Hermes veiligheidshal ve speelde tegen H.B.S. gelijk (22). De stand is: Feijenoord 17 12 3 2 56-25 27 H.B.S. 18 9 3 6 41—34 21 D.H.C. 17 7 3 7 46—51 17 en onderaan: Hermes 16 6 3 7 33—35 15 Z.F.C. 17 5 4 8 35—35 14 Blauw Wit 16 2 6 8 25—34 16 Tweede klasse A. Kinheim maakte geen fout tegen Alcmaria (6—3). E.D.O. won ternauwernood van Racing (54). V.V.A. en D.E.C. weerden zich beiden dapper. V.V.A. won van Z.V.V., D.E.C. speelde tegen W.F.C. gelijk (1—1). Kinheim 17 13 1 3 4631 27 Zeeburgia 17 13 0 4 44—20 26 E.D.O. 17 11 2 4 53—41 24 H.R.C. 17 6 3 8 35—42 15 Z.V.V. 17 5 4 8 34—29 14- T.O.G. 14 7 0 7 24—23 14 Alcmaria 17 5 4 8 51—52 14 V.V.A. 16 4 1 11 22—37 9 D.E.C. 17 3 2 12 36—55 8 Tweede klasse B. D.W.S. beindigde de competitie met een 10 zege op Spartaan. Hekkesluiter Baam verloor van B.F.C. (13). Bloemendaal sloeg A.F.C. (43). H F. C. D.W.S. 17 13 18 11 0 57—24 5 55—20 25 AFDEELING II. Stormvogels zette ook een streep onder de competitie Met 81 kraakten de IJmuidenaren Haarlem. West Frisia's laatste eerste klassewedstrijd (of zijn we te pes simistisch?) vond in Rotterdam plaats, waar de Enk- huizrrs met 31 van Sparta verloren. K.F.C. en Hilver sum speelden puntloos gelijk (00.) Stormvogéls Ajax Sparta 18 17 17 14 1 3 66-23 3 54—33 5 46—39 AFDFJELING ITL P.E.C. en Go Ahead zijn nu gelijk gekomen. Go Ahead struikelde n.L in Hengelo tegen Tubantia (21). P.E.C won den zwaren uitwedstrijd in Arnhem van Vitesse (1—2). A.G.O.V.V. won van Enschedé (4—2). Met de zelfde cijfers won Heracles van Wagenlngen (42). Ro- bur verloor van de Enschedesche Boys (15): de Apel- doorners kunnen nu nog met Wageningen gelijk komen als ze hun laatsten wedstrijd winnen en de Wageningers den hunnen verliezen. Go Ahead 17 11 3 3 43—17 25 P.E.C. 17 11 3 3 41—25 25 onderaan: Wageningen 17 3 6 8 26—36 12 Robur et Velocitas 17 4 2 11 21—54 10 AFDEELING IV. Alleen N.O.A.D.M.V.V. werd gespeeld. De Maastrich tenaren wonnen met 32 en eindigen nu nog op de tweede plaats. Door 't falen van M.V.V. heeft P.S.V. dus aan 't slot nog een voorsprong van 3 punten. P. S. V. M.V.V. Eindhoven 18 10 5 18 10 2 18 9 3 AFDEELING V. 44—21 25 52—43 22 43—36 21 Achilles klopte Velocitas (52!) Frisla won van Al- cides (63) en daar noch Sneek( dat in een vrlend- schappelijken match tegen „Helder" geen al te groot- schen indruk maakte) noch Friesland speelden, wordt de beslissing nog even uitgesteld. G.V.A.V. klaarde het niet tegen Veendam (24). Onderaan: Sneek Alcides Friesland 16 4 4 8 6 0 10 46—59 2 4 10 23—62 AFDEELING L HOLLANDIA KAMPIOEN! 3e klasse A. Zondag jj. heeft Hollandia tenslotte aan alle onzeker heid een einde gemaakt door Meervogels met 51 te kloppen. Onze complimenten aan de Hoorners! Sterkte in den strijd, roodwitten. Achteraf beschouwd was de 51 zege op Meervogels geen dwingende noodzaak. Vo- lewijckers n.1. speelden met 22 tegen Assendelft gelijk Ook D.W.V, ontdeed zich van de kans om eventueel als nummer laatst te eindigen. De Amsterdammers won nen n.1. met 2—1 van K.V.V. Zaandijk kraakte Purmer- steijn met 80. De stand is: Hollandia 17 12 3 2 69—27 27 Volewijckers 17 10 3 4 45—28 23 O.S.V. 16 8 4 4 44—40 20 Zaandijk 18 7 3 8 51—44 17 Helder 16 7 2 7 4245 16 D.W.V. 17 6 3 8 46—48 15 K.V.V. 17 6 2 9 41—47 14 Assendelft 17 4 5 8 39—50 13 Meervogels 15 5 1 9 36—57 11 Purmersteijn 16 3 4 9 33—62 10 Reserve 2e klasse A. Racing 2 is nog lang niet klaar met R.C.H. 2. Dit getuigt de 31 zege van de Haarlemmers over Alc maria 2 in Alkmaar. West Frisia 2 schakelde K.F.C. uit (1—0) en Ajax 3 verminderde de kans van V.S.V. 2 tot een minimum (4—1). Hekkesluiter T.O.G. 2 haalde een punt (11) uit den wedstrijd tegen W.F.C. 2, maar 't zal niet veel meer baten. H.R.C. 2 16 12 1 3 56—35 25 R.C.H. 2 16 9 5 2 76—31 23 K.F.C. 2 15 8 3 4 45—31 19 V.S.V. 2 14 7 3 4 39—10 17 Reserve 3e klasse A. De twee strijdende ploegen zijn Zondag weer gelijk gekomen. Z.V.V. 2 verloor van Hollandia 2 (01) en behoeven slechts 16 wedstrijden per club verspeeld te worden, wegens het terugtrekken van A.P.G.S. 2 inder tijd. Dat'de Kennemers 2 met 2—0 van de hekkesluiter Q.S.C. 2 won, lag voor de hand. V.V.A 2 won tenslotte van Meervogels 2 (12). De stand: Z.V.V. 2 14 10 2 2 43—29 22 O.S.V. 2 14 10 2 2 63—30 22 Z.F.C. 3 14 7 2 5 52—41 16 DIVERSEN. Overschrijvingen. Verzocht: A. Berkhout, H.F.C., Haarlem naar Kolhorn Verleend: W. Roomeijer van Helder naar H.R.C. Ingetrokken: C. v. d. Berg van Excelsior naar Helder. Centraal West-Europa. Deze wedstrijd, ten bate van de FJ.F.A. zal op 27 Mei te Brussel gespeeld worden. De Duitsclie aviatrice Elly Beinhorn, die nog onlangs een wereldvlucht gemaakt heeft, is de „Hindenburg-Beker", in verband met haar prestaties met lichte motorsportvleig- tuigen, toegekend voor het jaar 1932. Een mooie strijd. De winnende goal in de laatste minuut. We mochten getuige zijn van bovengemelden strijd, die in een overwinning van Schagen eindigde. Deze overwinning kwam in 't allerlaatste oogenblik, ai ligt daarin niet opgesloten dat Schagen ze niet ten volle heeft verdiend. Er is hard en met overleg gewerkt en een zege is dan ook alleszins gerechtvaardigd geweest. Q.S.C. heeft een goede partij gegeven en is een fairen tegenstander met goede spelers. We waren hoopvol ge stemd na de goede prestaties van de vorige week in Beverwijk en ons vertrouwen is niet beschaamd gewor den. „Ausdauer" is nog een factor, welke bij menig Schager speler tevergeefs wordt gezocht en in dit ver band mogen we zeker zeggen, dat er getraind moet worden. Er is nu de gelegenheid heeren, profiteert daar van. Door deze overwinning heeft Schagen zich van het de gradatiespook afgewend en we hopen en vertrouwen dat het komend seizoen, na serieuse training succesvoller mag verloopen. Een plaats op een der laagste treden van den ladder is niet wat men mag erlangen. Een serieuse training zal den weg wezen naar succes. Maar over de prestaties van Zondag zijn we, voor zoover het den uit slag en 't enthousiasme betreft tevreden gesteld. Om even 2 uur roept scheidsrechter Augusteijn uit Den Helder de aanvoerders tot zich voor de toss. Q.S.C is de gelukkige en verkiest eerst voor den wind te spe len. Zoo trapt Boontjes voor Schagen af. De eerste aan vallen zün voor Q.S.C.. maar Middelbeek geeft niet thuis. Toch blijven de Wormerveerders in eerste instan tie de baas. Vlottes staat als steeds zijn mannetje en zuivert het veld op resolute wijze. Dan maakt ook Scha gen zich wat los. Aanvoerder Rus. wiens zuiver aange ven weer opvalt, zet om beurten de vleugels aan 't werk. Wanneer W. Rus den bal goed vrij maakt volgt een goede voorzet, welke Boontjes uit moeilijke positie juist langs kogelt. Maar weer komen de Schagenaars terug. Een aardig kopspel tusschen de Moor en Boon tjes wordt besloten met een harden schuiver van eerst genoemde, waar de keeper zijn talenten bij toonen kan. Dan is weer 't woord aan Q.S.C. De linksbuiten zet uit vliegende ren voor. maar Prins onderschept de voorzet op goede wijze. Snel verplaatst het spel zich en beur telings verkeeren de doelen in gevaar. Weer een aanval van Q.S.C.. De mldvoor, zwaar ge hinderd door Vlottes. schiet hard lang9 de paal. Dan komt Schagen geducht ln den aanval. Rens Rus steunt op voorbeeldige wijze zijn voorhoede en steeds grooter wordt de druk op 't doel der gasten. Boontjes glipt als een aal langs de Q.S.C.-verdediging, maar zijn schot faalt. Het is slechts uitstel van executie. Weer komen de geel-zwarten terug en weer verschalkt Boontjes de zwaar belaste achterhoede. Hij passeert 2, 3 spelers en besluit dit schitterend staaltje voetbal met een zuiver, hoog schot, waarnaar de keeper tevergeefsch springt, (1—0) voor Sparta. Dit brengt 't ware enthousiasme in de gelederen. Keer op keer komen de Schagenaars te rug en menig maal ontkomt het Q.S.C.-heiligdom aan een doorboring, éindelijk gelukt het aan Q.S.Ck om zich wat lo? te. wérken. Al j^ijn de aanvallen verix* van ge vaarlijk^ Jnet ..spel wordt iets verplaatst en het gelukt Hen mïd%-oor tegen te scoren. Met Q.S.C. in den aanval wordt de' rust aangekondigd (11). De 2e helft. Na de rust komt al direct Q.S.C. danig opzetten. Maar de achterhoede der Schagenaars weet van geen wijken. Vlottes is overal en ook Middelbeek werkt zeer verdienstelijk. Drie maal onderschept Prins goed opge- Twee Duitscher, Köcklcr (links) en Poulton, die den afstand Zuid-Afrika naar Duitsch- land 23000 kilometer per fiets met hulp motor aflegden, zijn Zaterdag te Berlijn aangekomen. zette aanvallen. Aanvoerder Rus opent op voorbeeldige wijze het spel. Snel gaat 't spei dan heen en weer. Als Schagen ten aanval trekt en Boontjes juist meent te schieten wordt deze speler hardhandig op zij gezet, even buiten het beruchte gebied. Rens plaatst zich achter den bal en schiet hard in. Zijn schot bewerkt de paal en te- rugspingend in 't veld, wordt deze door Molenaar keu rig opgevangen en langs den onthutsten keeper in het doel gedeponeerd (21). Zal de strijd met dezen stand eindigen? Q.S.C. trekt weer ten aanval. Als Middelbeek op zijn keeper wil te rugspelen, doet hij dit onvoldoende en 't is voor den snellen rechtsbinnen geen kunst om daarvan dankbaar te profiteeren (2—2). Van beide zijden wordt nu gestre den om het winnende punt. Beurtelings trekken de voor- hqpden ten aanval. Weer wordt Boontjes in den aanval op ongeoorloofde wijze gevloerd, maar nu binnen het fatale gebied. Den scheidsrechter is dit niet ontgaan en hij wjjst naar de fatale stip. Nog 1 minuut is te spelen. Onder doodsche stilte voltrekt aanvoerder Rus het von nis en kogelt langs den Q.S.C.-doelman. 32. Nauwelijks rolt 't leer weer of 't eindsignaal klinkt van dezen goeden en mooien strijd. Schagen had met 32 ge wonnen. N.H.V.B. ONDERWERPT LEIDEN (3—2) EN HAARLEM KETENT AMSTERDAM (2—1). (Van onzen specialen verslaggever). Op het Voleewijckers-terrein. Mosveld te Amsterdam, werden afgeloopen Zondag de „series" verspeeld in het Vierbonden-tournooi. Er was een vrij groote publieke belangstelling en ook het weer werkte mee, om deze wedstrijden te doen slagen. Dat het aantal voetballiefhebbers op het veld waar voor hun geld hebben gehad, is onbetwistbaar. Ten eerste waren zij al zeker op twee wedstrijden getrak teerd te zullen worden, maar de ploegen zorgden er bo vendien voor, dat er nog behoorlijk verlengd werd ook. Zoowel de eerste als de tweede partij eindigde namelijk onbeslist, wat al demonstreert, dat de resp. elftallen aan elkaar gewaagd waren. Was daarna de eerste Bondenwedstrijd vlug beslist, de tweede duurde 1% uur plus een kwartier verlenging plus tien minuten ver lenging, oftewel bijna twee uur. Met dat al was het halfzes, dat King Soccer zijn aanbidders losliet, zoodat er over 't algemeen niet geklaagd zal zijn, dat de middag niet „gevuld" was. Daar Noord-Holland iets over tijd is, wordt het kwart over één, eer dat de vertegenwoordigers van den Noordhoek en die van den Leidschen Voetbalbond te genover elkaar staan opgesteld. Het N.H.V.B.-elftal verschijnt in dezelfde opstelling als tegen Z.F.C. verleden week. dus. doel: Van 't Hof (K.F.C. III); achter: Blees (R.C.Z.) en Linaerts (M.L.D.); midden: Wynia (W.F.C. IV), Rijkera (Succes) en Lont (Succes); voor: Wolthuis (M.L.D.), Bromlewe (H.R.C. III), Ver donk (R.C.Z.)Kuiper (Heldersche Boys) en Boden- staff (M.L.D.). Tegen den bries in trapt Noordholland af. Maar di rect nemen de Leidenaars den bal over en ontwikkelen een stevige serie aanvallen op het wit-zwarte bolwerk. Aan „een zacht eitje" is heelemaal niet te denken voor de Noordelijke broeders en voorloopig moeten zij alle zeilen bijzetten om het gevaar te bezweren. Twee cor ners binnen vijf minuten bwijzen, dat het Sleutelstad- menschen ernst is. Gelukkig blijkt van het begin af aan, dat Van 't Hof in puiken vorm is; goed bijgestaan door Linaerts en Blees zuivert hij met vaste hand tel kens het doelgebied. Wanneer de eerste druk doorstaan is, zet Rijkers de voorhoede aan den arbeid. En nu blijkt, dat het pittige, snelle doorzetten hier meer waard is dan het korte samenspel, dat de voorhoede van den tegenstander aan den dag legt. Verdonk is een midvoor, die veel belooft, maar die.- gelijk een motor, eerst even „warm" moet loopen. Kuiper naast hem, zet telkens stevig door en bekoort voorloopig, met Wolthuis, nog het meest De Leidsche achterhoede is tot zijn geluk ook uit 't goed hout gesneden. Vooral de linksback, in colbert waarschijnlijk een „heer van gezet postuur", werkt hier alsof hij in één middag zijn overtollige cellenhoe- veelheid wil kwijtraken. Voor z\jn elftal is hij werkelijk een „ton" waard! Daarnaast vestigt de doelman de aan dacht op zich. Hoewel spelend met een bril op. blijkt hem dat geen bezwaar, zich eenmaal languit voor de voeten van Kuiper te gooien. Gelukkig houdt deze zijn voet in. zoodat uit dit bravourstaaltje voor den doel man geen nadeelige gevolgen voortspruiten. Het spel gaat nu gelijk op, met Leiden iets meer in den aanval. Ook hun techniek is iets beter, maar zij overschatten hun beheersching van het short-passing en de N.H.V.B.-backs ruimen telkens op, dat het een lust is. De Noord-Hollandsche aanvallen houden veel meer in en zoo zien wij de goal, die eigenlijk het eerst aan den kant van den K.F.C.-doelman had moeten vallen, geproduceerd worden aan de Leidsche zijde. Wolthuis onderneemt weer een ren .stuift langs den linkshalf en voordat de linksback bij hem is, zet hij keurig voor. Verdonk laat den bal loopen voor Kuiper, die hem niet direct in z'n macht heeft. Daardoor lijkt een oogenblik deze praohtkans verloren te zullen gaan. Maar nee, de Heider-Boy heeft z'n positieven bij el kaar en is den Leidschen keeper te glad af (10). Dat is de roodbroeken te erg. Ze komen als een stormwind opzetten en de heele N.H.V.B.-halflinie wordt tot verdedigen gedwongen. Linaerts redt prach tig, wanneer een knal buiten bereik van den doelman door hem wordt teruggegeven. Even later is Van 't Hof al gepasseerd, maar dan staat Wynia nog op de Hjn en weigert het leeren monster ten tweede male de toe gang. Snelle uitvallen van Noord-Holland en aanvallen van Leiden wisselen nu onophoudelijk. Beide keepers oogsten lauweren en het kwartet backs weert zich buitengewoon. Zoo verbaast het niet, dat de voorhoeden niet tot scoren komen. Wel knalt Verdonk een paar maal rake lings over en ook Van 't Hof krijgt benauwde oogen- blikken te beleven, waarin de bal paal of lat met een Gilette bewerkt (om het populaire „scheert" eens niet te gebruiken). Rust gaat in met een onverdiende 10 voorsprong voor Noord-Holalnd. De wind mee te hebben blijkt niet zoo'n groot voor deel te zijn. Had voor de ru9t de Noordelijke voor hoede den bal veel beter in z'n macht tegen den wind in, na de thee demonstreeren de Leidsche jongens, dat wind tegen geen beletsel Is om de balcontrole te be oefenen. Toch is het N.H.V.B.-elftal nu in de meerderheid. De halflinie komt iets meer naar voren, maar vooral Rijkers wacht te lang met aangeven en de Leidenaars zitten teveel op den bal, om luxe aardigheden met het leer te kunnen gaan vertoonen. Dat merkt de Succes- spil telkens weer, maar inplaats dat hij daaruit leert, schijnt 't hem te ontmoedigen. En zoodoende komt hij zijn achterhoede niet genoeg te hulp, wanneer hij door ment breekt dan ook aan, waarop een snelle Leidsche aanval, goed gesteund door de halflinie, een uit elkaar gerukte defensie tegenover zich vindt. De linksbuiten plaatst dan den bal hoog voor, Blees is niet lang ge noeg en ziet het ronde ding over z'n hoofd dansen, en eer Linaerts te hulp is geschoten, vangt de Leidsche midvoor den bal prachtig op en kegelt langs den wan hopig grabbelenden Van 't Hof (11). Een oogenblik zet dit de domper op het Noord-Hol landsche spel. Wel is er nog een veldmeerderheid, maar het klopt niet meer tusschen de linie's onderling, de blnnenspelers loopen naar den bal te zoeken, en bin nen vijf minuten gaat de mooie 1—O-voorsprong teniet. Een tweede algemeene Leidsche aanval brengt den bal weer hoog over 't Noordelijke doel. Drie- vier man springen en Van 't Hof komt in gevoelige botsing met zijn eigen backs. De bal blijft in en er wordt dus niet afgefloten. Wanhopig tracht de heele zwart-witte ach terhoede te redden wat er te redden valt, maar de leege goal is als een magneet en eindelijk huppelt het kogelronde vod zegevierend zijn legerplaas binnen (l 2). Actie is reactie. Dus gooit Noord-Holland een paar volle scheppen bovenop. Verdonk denkt er poen* aan dat hij wind mee heeft en begint in alle standen te knallen, voorloopig nog op denkbeeldige doelen, die meters boven en naast het werkelijke schijnen te zwe ven. Wolthuis is er uitstekend in, ook Bromlewe past zich goed aan en Kuiper heeft te weinig geluk om zijn aardig spel succes te zien hebben Alleen Bodenstaf is afgezakt en verknoeit een paar opgelegde kansen. Dan komt het moment: de rechtsbuiten der zwartwitten knalt van den zijlijn af hoog op doel, de Noordhollan ders zitten den Leidsdien koeper op z'n huid en deze stompt den bal voor ae voeten van den wachtenden Verdonk, die met een strakke kogel gelijk maakt (22). Noordholland juicht en zet de tanden op elkaar. De strijd is spannend, maar resultaten vallen er niet meer, zoodat het einde onveranderd komt. Even voor tijd wordt Van 't Hof geblesseerd. Hij verdwijnt en wordt vervangen door De Jong. De verlenging geeft twee vermoeide ploegen te zien. die nog eens alles op alles zetten. Rijkers is te „sloom" en zijn kanthalfs worden keer op keer in de maling genomen. Gelukkig vallen er in het Leidsche werk ook steken. De eerste m> minuut verloopen, edoch zon der dat de stand verandering ondergaat. Voor de tweede maal tegen wind in. vindt de Noord- Hollandsche voorhoede plotseling haar controle terug. Na een Leidsche aanval, belandt de bal bij de N.H.V.B.- halflinie. gaat snel door naar den linkervleugel, samen spel, een voorzet van Bodenstaff en linea recta knalt Verdonk in. Met deze prachtgoal fluit hij als 't ware einde en helpt hij Noord-Holland in de finale. Een zwaar bevochten 3—2 overwinning, die 't slot is van een mooie partij voetbal. Om goed drie uur komen dan de elftallen van de Am- sterdamsche- en de Haarlemsche voetbalbonden in het veld. Deze partij is minder fraai dan de vorige, er wordt te veel op de kracht gespeeld, en de techniek wordt on dergeschikt gemaakt aan snelheid en op den bal zitten. Haarlem heeft nog 't beste van 't spel. maar de Am- sterdamsche voorhoede is gevaarlijker. De strijd eindigt met een 21 zege voor Haarlem. Volgende week Zondag de finale: Noordholl. V.B. Haarl. V.B. en Leidsche V.B.Amsterdamsche V.B. om de derde plaats. Voorspellingen zijn overal lastig, maar gezien de ge leverde prestaties en de afgeloopen wedstrijd, lijkt mij het N.H.V.B.-elftal een prachtkans op het kampioen schap te maken.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9