FELLE BRAND TE DREUMEL De moord op den heer Eschauzier Een laffe daad Groenten en fruit voor behoefteen De Russische goederen in Engeland De St. Willibrordusstichting te Heiloo Plaatseujk Nieuws. Marktberichten. d: omgeving VAN PARIJS NAAR TOKIO. Acht huizen afgebrand. Veertig bewo ners moeten in nachtgewaad vluchten. Kind uit de brandende wieg gered. Gister is omstreeks middernacht to Dreumel een hevige brand uitgebroken, waardoor zeven boerde rijen met schuren benevens een winkelhuis in de i sch zijn gelegd. Liet vuur was ontstaan in de boer derij van den landbouwer van Oort, welke gelegen is in de Dorpsstraat. In een oogwenk stond de hof stede, welke niet riet was gedekt, in lichte laaie. De bewoners, een gezin van acht personen, konden zich met moeite uit het brandende perceel redden De moeder had het kleinste Kind, een kindje van drie maanden, in de wieg buiten gezet; daar de brand echter geweldige vormen begon aan te nemen, was de wieg geheel door de vlammen ingesloten. De 21- jarige slagersknecht T. Halmerir.g snelde echter te hulp en slaagde er in het kindie ongedeerd uit het vuur te halen. De moedige redder liep bij zijn held haftig werk brandwonder» aan hals en handen op. Een kalf is in de vlammen omgekomen. Nagenoeg de geheel inboedel en de landbnuwinventaris gingen verloren met de landbouwproducten. Het vuur, aangewakkerd door den krachtigen wind, greep met groole snelheid om zich heen en bet duurde niet lang of de vlammen sloegen over naar de boerenhofstede van den landbouwer van Ecbteld, welke spoedig in een laaiende vuurzee was herscha pen. De dorpsbrandweer was inmiddels op de plaats des onheils aangekomen. Men kon met de ouderwet- sche handspuit niets tegen de vlammen uitrichten. Daarbij was er in wijden omtrek geen water te krij gen, zoodat men lijdelijk moest toezien, dat het eene perceel na het andere in vlammen opging. De boer derij van Echteld is eveneens door het vuur ver woest. Het vee kon worden gered op een honderd kip nen na. Ook daar is de eeheele inboedel en de land bouwinventaris verbrand. Het vuur vond gretig voedsel in het rieten dak en de vlammen joegen, aangewakkerd door den feilen wind, met kracht voort. Ook de boerderij van den landbouwer J. Hol werd door het vuur aangetast. Met moeite heeft men do zieke vrouw van den landbouwer gered Men slaagde er ook in het vee te redden. De hoeve werd totaal in de asch gelegd, terwijl have en goed verloren ging. De vonkenregen steeg op en daalde neer op het te genoverliggende winkelhuis var» dé weduwe Verbrug- gen, dat weldra als een fakkel brandde. Steeds hevi ger woedde de brand. De vuurgloed was in verren omtrek te zien. Achtereenvolgens vielen de boerenbedrijven van H. Sas, M. Luypen. H. Broeders en K. Sas aan het vuur ten offer. Overal kon het grootste gedeelte van het vee worden gered, doch verder is nagenoeg alles ver loren gegaan. Er werd een geweldige verwoesting aan gericht. De dorpsstraat is in een rookende puinhoop veran derd. Het electrjschc net is voor een groot gedeelte ver nield. Een groot aantal personen is door deze ramp dak loos geworden. Gistermorgen was men bezig het vee, dat naar alle kanten gevlucht is, bijeen te zoeken. Er kan dienten gevolge nog niet precies worden vastgesteld hoeveel vee er is verbrand. De oorzaak van den ramp is onbekend. De schade, die uiteraard zeer aanzienlijk is, wordt door verze kering gedekt. Verdachte tot 20 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Cassatie aangeteekend. Uit 's Gravenhage: Naar wordt medegedeeld heeft de techniker K, die gisteren door het Haagsche Hof tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld is. wegens moord op den heer Eschauzier. cassatie tegen dit arrest aangeteekend. De procureur-generaal had levenslange gevangenisstraf geëischL Vergiftiging van 15000 tomaten. Uit Nieuwe Tonge. 4 April. In een warenhuis van den tuinder P. Los te Dirksland zijn doore en kwaadwillige Jonge tomatenplanten, ge reed om te worden geplant, door zwaveldamp vergiftigd. De totale schade bedraagt f 2000. Er bestaat sterke ver denking tegen een bewoner van Dirksland, welke reeds door de politie is verhoord. Verschillende personen heb ben bezwarende verklaringen jegens den verdachte af gelegd. Dit onder billijke voorwaarden. De re geering denkt tuinbouwpvnducten welke bui ten den normalen handel vallen, beschik baar te stellen. In het antwoord dat de regeering korten tijd geleden heeft gegeven op de opmerking van de Tweede Kamer over diverse ingediende crislsontwerpen is o.m. het vol gende te lezen: ,.De regeering stelt zich voor om tuinbouwproducten welke bulten den normalen handel zullen gehouden wor den. onder zeer billijke voorwaarden ter beschikking van behoeftigen te stellen." Minister Verschuur merkte op, dat de steun van f 5 millloen aan de verbouwers van fruit en warmoezerijge- wassen een steun 4 fonds perdu is. Over het betrekken van de gemeentebesturen in deze steunregeling merkt de minister op dat het mededragen van risico door deze besturen een voor de regeering buitengewoon gewensch- ten waarborg zal bieden voor een zoo practisch en bil lijk mogelijke verstrekking der aangevraagde credieten en tevens voor de terugbetaling. De verhouding van ne gen tot een is zeker niec voor de gemeente ongunstig, Minister Verschuur is van gevoelen dat de beperking van de garantieregeling ten behoeve van verbouwers van fruit en warmoezerijgewassen tot f 5 mihoen Juist js, daar het meerdere altijd nog nader kan worden aangevraagd. Dat nog te veel tuinbouwproducten wor den ingevoerd kan de minister niet beamen. Uitvoe ring van 't voornemen van den minister om aan telers van grove tuinbouwproducten gelegenheid te bieden suikerbieten te verbouwen zal ook aan die telers waar gronden niet geschikt zijn voor bietenteelt ten goede komen. De regeering stelt zich voor om tuinbouwpro ducten, welke buiten den normalen handel zullen ge houden worden, onder zeer billijke voorwaarden ter beschikking van behoeftigen t« stellen. 'enpercentage op 50 pet.? Deze herfst te verwachten. 1 'cs een uitlating uit vooraanstaande kringen de. l ar'garine-industrie is het vrijwel zeker, dat tegen het najaar het menpercentage van boter in margarine van 40 pet. op 50 pet. zal worden gebracht, tenzij dan hetgeen niet verwacht wordt een grondige verbe tering op de botermarkt zou intreden. Communistisch gevaar in Kiangsl. Nederlaag van regeeringstroepen Uit Nanking. Een ernstige toestand is ontstaan in de provincie Kiangsi, waar gewapende communisten zware verliezen toebrachten aan de regeeringstroepen en thans aanstalten maken om tegen Nantsjang, de hoofdstad van Kiangsi, op te rukken. Tsjang Kai Sjek begeeft zich aan boord van een kar.noneerboot in al lerijl naar Nantsjang tot het leiden van de operaties tegen de „rood en Japanners werpen bommen op Dolonor. Volgens een officieel Japansch bericht zou, naar V. D. uit Moekden meldt, in de Chlneesche provincie Tsja- har, die aan de provincie Jehol grenst, een opetend tegen de Chineesche autoriteiten zijn uitgebroken, zoo dat de Japansche belangen gevaar zouden loopen. Vermoedelijk in vérband hiermee hebben, blijkens me- dedeeling van het Chineesche ministerie van Oorlog Japansche vliegtuigen Maandag bommen op Dolonor, de hoofdstad van de provincie Tsjahar, gworpen. Invoer verboden. Uit Londen. Vandaag is in het Lagerhuis het wetsontwerp Ingediend, strekkende tot het verbod van Russische goederen en formeel In eerste lezing behan deld. Het wetsontwerp verbiedt den invoer van alle Russische goederen, behalve die voor welke de toe stemming is verkregen van het ministerie van Handel. Goederen, welke ten deele in de Sovjet-Unie en ten deele In andere staten worden geproduceerd, moeten voor minstens 25 pet. van hun waarde hebben verkre gen na den uitvoer uit de Sovjet-Unie. Op 18 April wordt het ontwerp van klacht, dit is de dag na het explreeren van de bestaande handelsovereenkomst. Hongi-tcchten op Nieuw-Gulnea. Een kind en 16 menschen gedood. Aneta seint uit Batavia. De „Javabode" meldt, dat bij den Vogelkop op Nieuw- Guinea twee hongitochten hebben plaats gehad. Bij den eersten tocht werden drie personen gedood, terwijl vier slaven werden weggevoerd. De gewapende politie ar resteerde 22 deelnemers aan deze hongitochten en be vrijdde de slaven. Bij den tweeden tocht werden twee mannen, drie vrouwen en een kind gedood. In het Akabargebied bij Dlgoel vond een groote sneltocht plaats. Acht hoofden werden meegenomen en vijf kin deren ontvoerd. Opening van het vierde paviljoen door mi nister Ruys de Beerenbrouck. Gisterochtend heeft minister Ruys de Beerenbrouck het vierde paviljoen van de St. Willibrordusstichting te Heiloo officieel geopend, een inrichting voor de verple ging van zenuw- en zielszieken. Het observatiepaviljoen St. Joseph, dat onlangs door brand verwoest werd, zal over enkele maanden weer ge reed zijn; dit bevat ongeveer 120 patiënten; verder be vat de stichting het St Aloysiuspaviljoen voor rustige patiënten (80) en bet St Vincentiuspaviljoen voor on rustige patiënten (130). Boerderij afgebrand. Uit Haaksbergen: Door tot nu toe onbekende oorzaak ontstond in den afceloopen nacht omstreeks kwart over een brand in de boerderij, toebehoorende aan H. van Lo- rhem. en gelegen aan den Eibergschtnweg te Haaks hprgen. Met veel moeite konden de eigenaar en oen andere bewoner, zich in veiligheid brengen. Twee koeien, een pink en een kalf. alsmede twee varken? en eenige kippen kwamen in de vlammen om. Van de inboedels der beide bpwoners kon niets worden ge red. Beiden zijn tegen brandschade verzekerd. BEVORDERD. Aan de Alhtr.a«rech<» Ambachtsschool werd bevorderd van de 2e naar de 3e klas (schilders) onze plaatsgenoot J. v. Dok. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Ruiten schild. is bij beschikking van den Minister van De fensie bevorderd tot luit. ter zee le klasse. GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen gedurende de maand Maart. Aafks de Jong geb. Bron en zoon naar Koedijk, Ka naaldijk 337; Slebe Klaas Atsma naar Smallingerland, Rottevalle 54; Arnoldus van Dijk naar Zijpe, Schager- brug E 28; Abraham Jacobus N. Kroon naar Alkmaar. Westerweg 298; Sibijlla Adriana E. Kuljpers naar Heiloo. Holle-weg G 23; Simon Vogelzang naar Zijpe, 't Zand I 118; Nelly Blaauboer naar Barslngerhorn; Jacoba Hei ligenberg naar Den Helder. Sluisdijkstraat 96; Willem Fijnheer en gezin naar Haarlem, Vosmaerstraat 1; Neel- tje Maurits geb. van Gijtenbeek en kind naar Den Hel der. Herzogstr. 41; Hendrik Heideman naar Diepen- heim K 21; Jacoba Klerk naar Den Helder. Joubertstr. 37; Maria Barendsen naar Noordwjjk. St Marlageetlcht Janke Fennema naar Den Helder, Jullanadorp; Andreas Fredericus Keet naar Rotterdam, Oostplein 14; Klaas Kooistra en gezin naar Franekeradeel, Dongjum; Wil helm Daniël Lem naar 's Gravenhage. Natalstraat 81; Johannes Antonius Maria Mars naar Gorinchem, Groen markt 3; Elisabeth Maria Grootes naar Alkmaar, Snt Annastraat 1L Ingekomen personen gedurende de maand Maart 1933. Sijbren Marten Hoekstra. B 67. van Wonseradeel; Ja- cob Feitsma en gezin. C 188, van Haarlemmermeer; Ja- cob Renooij. B 106. van Den Helder; Orphelie Jullana Strobbe, E 110. van Winkel; Jantje Luik, G 22, van Hoogwoud; Jilles Tjoelker. C 95c. van Tiel; Catharina Maria Nanne, E 112. van Bergen N.H.; Gerrlt Breed en gezin. D 25. van Zijpe; Hendrik Noot en gezin. A 56. van Wieringen; Berriardus Halsema en gezin. C 28 van BarsingerhornJan Vos en gezin, B 63. van Medembllk; Jan Bart en geziu. B 72, van Harenkarspel; Gerrit Jongejan en gezin. E 152a, van Zijpe; Gerrit Jan Speel man en gezin. A 138, van Barsingerhorn; Jan Harm Lutke. H 54, van Dalen; Maartje Eriks. D 8, van Bar singerhorn; Grietje de Leeuw, C 32. van Zijpe; Jannes Voerman en gezin. C 122. van Ambt Vollenhove; Jacob Appel. D 57, van Winkel; Tames Jacobus Kuljper en gezin, H 59. van Winkel; Sijvert Rentenaar «n gezin. B 114, van Callantsoog; Maria Hemke. D 57. van Hoog woud; Aaltje Ootjers. J 41. van Noordscharwoude; Jan Verspuij, B 23. van Geldermalsen; Hilbrand Gerrit Hol- trop, D 97. ven Haarlem; Petrus Slijkerman en gezin. D 66. van Callansoog; Bernardus van der Horst en ge zin. K 41. van Mijdrecht; Jacob van der Oord en gezin D 171, van Den Helder. De Fransche aviatrice, Maryse Hiltz, is voor een vlucht naar de Japansche hoofdstad ge start. Hierboven de aviatrice met haar me- chaniker, een oogenblik voor het vertrek vanaf het vliegveld Le Bourget bij Parijs. BROEK OP LANGEND UK, 4 April. Aangevoerd 45000 Kg. roode kool f 2.60—4.50. H 1.30 —4, 80000 Kg. gele kool f 1.50—3,30, H f L10—2, 50000 Kg. D. witte f 0.800.70, 2600 Kg. uien f 1—1.60, grove f 1.50. 1300 Kg. bieten f 0.60. NOORDSCHARWOUDE, 4 April. Aangevoerd: 3000 Kg. uien f 0.80—1.60, drielingen f 0.80, grove uien f 11.50,. 15000 Kg. kroten f 0.600.90. 100.000 Kg. roode kool f 2.10—5.20. doorschot f 1.60—4.70. 138600 Kg. D. witte kool f 0.60. 67200 Kg. gele kool f 1,70—3.30. doorschot f 1.402.50. taaie gele f 2.103.30, Doorge draaid: 13500 Kg. kroten. 88200 Kg. D. witte. WARMENHUIZEN. 4 April. Aangevoerd: 37400 Kg. roode kool le kw. f 2.401.80, 2e kw. f 1.70—3.70, 18900 Kg. gele kool le kw. f 1.80— 3.20, 2e kw. f 1.20—2.30, 8100 Kg. D. witte f 0.60. 1525 Kg. uien f 0.80. drielingen f 0.80, grove uien f 1.10, 4000 Kg. bieten f 0.60. COOP. VER. CENTR. E IER VEILING G. A. PURMEREND. 4 April. Aangevoerd: 180000 eendeleren f 1.501.65. 150000 kip- eieren: 70—80 Kg. f 2.60—3.40. 65—66 Kg. f 2.30—2.50, 63—64 Kg. f 2.102.40, 60-62 Kg. f 2—2.30. 58—59 Kg. f 22.20. 56-57 Kg. f 2—2.10. 53—55 Kg. f 1.90—2.10, 50—52 Kg. f 1.80—2, 40—48 Kg. f 1.60—1.80. Oude kippen f 0.801.40. Jonge hanen f 11.50 per et PURMEREND, 4 April 1933. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer «n prijzen als volgt: Kaas: 20 stapels Fabriekskaas f 18.50, 3 stapels Boerenkaas f 20, per 50 Kg. In totaal 23 sta pels. wegende 42600 Kg. Handel goed. 2128 Kg. boter f 1.49—1.55. Vee: 731 runderen, w.o. 240 vette 52—58 et per Kg., 474 melk- en geldekoeien f 80190. handel stug; 17 stieren, handel matig; 27 paarden f 70140, handel matig; 68 vette kalveren 6080 cent, handel stug: 894 nuchtere kalveren, slacht f 310, fok f 5 14, handel stug; 208 vette varkens voor de slacht 80 33 cent per Kg., handel matig; 66 magere varkens f 7.59—21, handel stug; 147 biggen f 7—12, handel vlug; 803 schapen f 6—18, handel stug; 17 bokken; kipeleren f 1.90—2.30, eendeieren f 1.60, Piepkuikens f 89-874 cent; 500 kievitseieren f 1516. Eieren veil ing. 18764 kipeleren a f 22.49, 323 idem b f 1.79—2. 19094 eendeieren a f 1.65, 394 broedkipele- ren f 2.10, 29 stuks ganzeneieren t 9. Uit SC H 00 RL Inbraak Station. In den nacht van Zondag op Maandag, we konden dit eerst heden melden, is er ingebroken in het bu reau van den haltechef der Ned. Spoorwegen alhier. Blijkbaar is de buitendeur met een sleutel of loo- per geopend, en is er een lade In het kantoor ont wricht en geopend, waaruit een ijzeren geldkistje werd medegenomen. Door de goede zorgen van den haltechef is de buit echter gering geweest, daar een klein geldbedrag in het kistje aanwezig was. Bij het verlaten werd de voordeur weder gesloten. WINKEL Een ouderwetsohe. Naar men ons mededeelt, zal de heer C. Jes. arbei der in den Groetpolder, op 6 Mei a s bet feit herden ken, dat hij gedurende 50 jaren onafgebroken als ar beider in dienst is geweest der familie Waiboer al hier. Maandagavond werd ten huize van den heer R. Laan een ouderavond gehouden voor de O. L. school te Win kel. waar omstreeks een 70-tal belangstellende ouders van leerlingen aanwezig waren. De Voorzitter, het hoofd der school te Winkel, open de met een woord van welkom, in 't bijzonder aan den heer S. Rooema, hoofd eener school voor U.L.O. te Zaan dam, die bereid gevonden werd voor het hoofdbestuur van de vereenlging voor M.U.L.O. een inleiding te hou den over het nut van het U.L.O. Spreker heeft in een onderhoudend betoog uiteengezet den toestand der vroegere M.U.L.O.-scholen, welke voor namelijk standenscholen waren en komende tot de ge schiedenis der onderwyswetgeving, waarbij in 1920 de M.U.L.O.-scholen werden omgezet ln U.L.O.-echolen. De ze werden meer de opleidingsscholen van het lager naar het middelbaar onderwijs en toegankelijk voor alle la gen en standen, Meer en meer nam het getal scholen en het getal leerlingen toe en hoewel dit met strijd ge paard is gegaan, heeft het M.U.L.O. bewezen onuitroei bare levenstraditie te bezitten. De belangstelling voor het onderwijs bij autoriteiten en ouders dagteekent reeds van 1901, den tijd van de Leerplichtwet en overal ziet men een streven naar goed onderwijs, wat later men schen brengt, bruikbaar ln het maatschappelijk leven In al zijn geledingen. Het M.U.L.O. heeft een ander karakter dan de lagere school, omdat men de leerlingen krijgt van 1215 jaar, in een leeftijdsperiode waarin zij omvormen tot volwas senen en niet uitsluitend als kind kunnen worden be handeld. Spreke* wijdt een beschouwing aan de leer stof en de te onderwijzen vakken en verschillende voor doelen leunen worden behaald voor verschillende Insti tuten en instellingen. Is het M.U.L.O. met succes door kenen, dan is het diploma, de kroon op het werk. Voorts worden door spreker de belangen naar voren gebracht, die er bestaan in een goede samenwerking Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur; 771 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer! Temperatuur: 10 gr. C. is 50 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. R0TGAN8. Hooqztjde E 103. Scbagenu GedipL Opticien - Refrartionist. Het oogonderzoek doen wU gratis. De Westfriesche gemeenten. Men schrijft ons De Commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten, belast als uitvoerster dezer noodlijdende gemeenten ia het zwaarst getroffen tuinbouwdistrict in Westfries land, met de behartiging harer belangen, heeft aan deze gemeentebesturen bericht, dat het nog te bezien staat of het dringende herhaald verzoek aan den Mi nister van Ec. Zaken, om onverkorte uitkeering der richtprijzen ingevolge de Tulnbouwsteunwet 1932, een kwestie, die reeds als afgedaan werd beechouwd. nog zal worden opgehaald, doch zij heeft nog eenige hoop en zij zal geen weg onbewandeld laten, die tot dat doel leidt. Twee leden der Commissie brachten weer een bezoek aan Minister Ruys in zake de kwestie der mi nimumprijzen. Na het schetsen van den algemeenen toestand, hebben zij zichbeperkt tot het aangeven van de volgende oplossing voor de oogenblikkelijke moellij- heden: L Onverkorte uitkeering der richtprijzen-1932, zoo- ala reeds is verzocht aan den Minister van Economi sche Zaken. 2. Onverwijlde behandeling en uitvoering der Wet tot uitvoering van de Fin. verhouding. Deze wet ia volgens informatie reeds geruimen tijd bij den Raad van State in onderzoek en behelst extra-ult- keering aan de gemeentebesturen, te geven naar rato van de sinds de basisjaren 1926—1928 verhoogde uitga ven wegens armenzorg en werkverschaffing. Wat betreft de Tulnbouwsteunwet 1933. die evenals haar voorgangster sympathiek van opzet is en als me morie post wordt voorgedragen, de beperking In het plan van uitvoering tot 5 miljoen maakt het effect bij voor baat illusoir. tusschen school en hui», waarvoor de oudercommissie de tusschenschakel is en de ouderavonden., waar in den breede over het onderwijs wordt gesproken en be langhebbende ouders zich kunnen verstaan met de leerkrachten, niet genoeg kan Ingezien worden het groote belang van goed onderwijs en daarin brengt het M.U.L.O. een flinke dosis ontwikkeling en verdient als opveedlgkundig element een plaats ln de rij der Inrich tingen van voortgezet onderwijs. Spreker eindigde hiermede zijn rede, die met belang stelling is gevolgd en een hartelijk woord van dank werd gebracht door den voorzitter. BARSINGERHORN KOLHORN. Dinsdagavond vond in het lokaal van den heer S. Kuiper de verkoop plaats van een burgenvoonhuis, dubbele arbeiderswoning en een schuur. Kooper werd van het, geheel de heer C. Eriks alhier voor de som van f3280. W 1 ERIN GEW AARD In verband met de loonsverlaging van het perso neel aan de kaasfabriek „de Volharding" G.A. werd door het personeel een verzoek aan het bestuur ge daan om die verlaging niet in die sterke mate toe te passen, als gedaan was. Naar aanleiding daarvan werd Maandagavond wederom een vergadering ge houden, waarin aan hun verzoek is tegemoet geko men, door het salaris van het mindere personeel weer m,et ongeveer f2 te verhoogen en dat van de anderen ook in evenredigheid. De gemoederen zijn daardoor weer wat tot kalmte gekomen. ANNA PAUL0WNA BREEZAND. Ten overstaan van de Notarissen Van den Bergh te Schagen en Koomen te Wieringerwaard, heeft Dins dag in café Borst de afslag plaats gehad van een woonhuis, bloembollenschuur on land aan den Meer weg te Breezand, tezamen groot 6.07.40 H.A., eigen dom van mej. Wed. Wlggers. Vorige week werd dit in 3 perceelen ingezet op (21030 voor de Betuwsche Hypotheekbank. Thans werd niet goboden en ook niet gemijnd, zoodat koopster is geworden genoemde Bank voor f21030. NIEUWE N IE DORP Voor liefhebbers en kweekers van bloemen, planten en cactussen, was het bestuur van de Middenstands- vereeniging er in geslaagd, hier te krijgen voor een Praatavond, met verduidelijking door lichtbeelden, den heer G. Schoonderbeek, Hortulanus van de Rot- terdamsche Diergaarde voor de afdeeling Cactussen en den heer P. Hoek, Directeur der Stadstuinen cn Plantsoenen te Alkmaar, voor de afdeelirg Bloemen en Planten. Deze avond is gehouden in de Prins Mi 'rits al hier. De opkomst was helaas niet groot. Hul heeft echter voor de aanwezige liefhebbers van Cactussen en planten een zeer mooie en uiterst leerzame avond geweest op het gebied van kweeken, enten en onder houden van de cactussen. Terwijl de heer Hoek vele goede wenken gaf voor de aanstaande Floralia-ten- toonstelling, welke zeer zeker floor de aanwezigen ter harte rullen worden genomen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd niet veel gebruik gemaakt. Het is voor onze Midden- standsvereeniging een goed geslaagde avond geweest. BurgerL Stand over de maand Maart 1933. Geboren: Maria Willemina, dochter van Hendrik Kouwenberg en Lena Aris. Cornelis. zoon van Cor- nelis Goet en Maartje Deutekom. Pieter Jacob, zoon van Wouter Sterk en Anna Cornelia Besoo. Johanna Anna, dochter van Johannes Groen en Anna Maria Beers. Cornelis Jozeph, zoon van Johannis Martinus Jansen en Geertje Dekker. Anna Margatha, dochter van Nicolaas Groot en Rudolfina Francisca ter Schu- re. Wilhelmus Clemens, zoon van Nicolaas Wit en Wilhelmina Johanna Maria Rohde. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Neeltje Warnaar, >ud 56 jaren, echtge- noote van Johan Frederik Koorn. Andreas Johan nes Bosse, oud 66 jaren. Dieuwertie Struijf, oud 46 jaren, echtgenoote van Cornelis Jomnn. Pieter Groot, oud 84 jaren,echtgenoot van Cornelia Kareis.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6