De ramp De actie tegen de Joden E1SCHEN DER DUITSCHE BOEREN Akron ..JLLjJri -e1 - V. Marktberichten. DUÏTSCHLAND In Baden alle Joodsche ambtenaren met ver lof. Geen graanverkoop voor Joodsche agenten. Groot aantal huiszoekingen. Naar Wolff uit Karlsruhe meldt, heeft aldaar de Rijkscommissaris in verband met de onrust van de pu blieke meening zich genoodzaakt gezien ter bescher ming en in het belang van de in Baden verblijvende jo den te bevelen dat alle joodsche ambtenaren in offici- eelen dienst (dus in dienst van den staat, de staatsbe drijven, de gemeente, de gemeentebedrijven, alle publiek rechtelijke lichamen en scholen), onmiddellijk tot nader order met verlof behooren te worden gezonden. Ter voorbereiding van een algemeene regeling in het geheele Duitsche Rijk betreffende de uittreding en de toelating van joodsche advocaten bij de gerechten zal 7 April aa. in het departement van justitie te Berlijn een conferentie plaats hebben tusschen de ministers van justitie van de Duitsche landen. Uit Berlijn wordt medegedeeld, dat de half officieele Deutsche Getreide-Handels G.m.b.H. op de goederen beurs geweigerd heeft, graan van joodsche agenten te koopen. Een zelfde houding zal voorloopig ook verder aan den dag worden gelegd. Huiszoekingen. Politie en S.A.-mannen hebben de Joodsche wijk te Berlijn doorzocht. Zij gingen rdle huizen binnen, zochten naar wapens, terwijl ook de voorbijgangers aan den lij ve werden onderzocht. De dienst in de Synagoge werd niet verstoord, doch na afloop werden alle aanwezigen onderzocht. Degenen, die hun indentiteit niet afdoende konden aantoonen werden met vrachtauto's naar het politie bureau gebracht. Naar wordt medegedeeld zijn slechts weinige wapens, doch veel documenten in beslag geno men. De vlucht naar het buitenland. Naar Reuter uit Kopenhagen meldt, zijn daar, on danks de strenge controle aan de Duitsche grens meer dan honderd Joden uit Dultschland over de grens ge komen. In verscheidene gevallen hadden geheele fami lies de vlucht naar Denemarken genomen. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat nog onverminderd Duitsche vluchtelingen zich komen aanmelden aan het hulpcomité. De volgende week zal men trachten een oplossing te vinden, wat n^en met deze vluchtelingen, er zijn er nu ongeveer 1500 zal gaan doen Het comité is van mee ning, dat zij niet in ons land mogen blijven. De vluchtelingen zijn meerendeels middenstanders en intellectueelen. Het hulpcomité heeft hen alleen verbo den bier aan het werk te gaan. Ook heeft het verboden te spreken over den toestand in Duitschland. Gisteren zijn te Amsterdam aangekomen twee zusjes, een van 15, het andere van 8 jaar. die te voet uit Gel- senkirchen naar Nederland waren gekomen. In Neder land zijn hun reisbiljetten verstrekt naar Amsterdam, waar de meisjes door de zorgen van het comité zijn on dergebracht. De moeder van de kinderen Is, door geldgebrek, niet in de gelegenheid naar hier te komen. Meer dan 400 huiszoekingei Lu beek. —*ncnt te ült de OMGEVING WARMENHUIZEN Aan onze veiling werd verhandeld in: Maart 1933 Maart 1932 Roode kool 812.900 K.G. 1.934.425 K.G. Gele kool 254.100 K.G. 4&4.300 K.G. Deensche witte kool 921.050 K.G. 1.134.750 K.G. Uien 66.475 K.G. 67.525 K.G. Peen 2-525 K.G. 8.150 K.G. Bieten 35.700 K.G. 1.725 K.G. De omzet bedroeg in Maart 1933 f 37.156.50 tegen f59.805.28 in Maart 1932. E r? Ti n n w 4 a n Burgerl. Stand over Maart 1933- Geboren: Simon Adrianus, zoon van D. Dudink en H. v. Schagen. Divera Geertruida, dochter van N. Ta- rais en A. Langendijk. Bruno Theodorus, zoon van Th. J. Oudhuis en M. Dekker. Rcinard, zoon van F. Smit en T. Groot. Marijtje, dochter van W. Beers en Cath. v. d. Stoop. Joannes Josephus, zoon van J. Weel en M. van Diepen. Trien Greta, dochter van Jb. Lief hebben en G. van Soclen. Margaretha Geertruida, dochter van A. B. Hurkmans en A. Commandeur. Plonie, dochter van V'. Joon en B. van Eik. Anto- nius Petrus, zoon van A. P. A. Overtoom en M. Borst. Margaretha, dochter van J. We-ter en D. Frederiks. Annie, dochter vai. C. Mantel en E. Klomp. Catha- riiia Maria, dochter van F. Hink en E. M. Broersen. Johannes Cornelis. zoon van C. Klercq en A. Smit. Anna Maria, dochter van P. van Stralen en M. Dol. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: J. F. v. d. Vinden en A. Zomer. 1 Overleden: Rommert Lodder, 8 mnd., zoon van S. Lodder en T. Polsma foverl. te Alkmaar). Cornelis Ja- cobus Swinkels, 2 jaar, zoon van H. Swinkels en A. M. Al. bes. Trijntje Limmeri, 79 jaar, wed. van W. Da- nenberg. Willem Jan Leegwater, 10 jaar, zoon van C. Leegwater en G. Schaapman. W E RI NGE N POLDER WAARD-NIEUWLAND- Verhuring van bet grasgewas van dijken en kaden •en wegen op j.1. Woensdag in Hotel de Haan, in 19 perceelen. 13: Djjk van paal 04 en 48 en 812, Cor van Savoyen voor f 101; 48: dijk van paal 1216 en 16 20 en 2024, J. Mulder Nz. voor f 60; 7—9: dijk van paal 24—28 en 28—32 en 32—36, S. Metselaar f 41; 10— 11: dijk van paal 3640 en 36 tot hek ZZW., J. Bak ker Jz. f 25. 12. We3tkade, D. v. Duin f 80; 13. Middenkade f 25; 14. De Kaapweg en strook v. d. kleine kade f 6; 15. De Hoofdweg Oostdeel t.m. J. Heijblok f 5; 16. De Hoofd weg van J. Heijblok tot hoek wed. Mulder f 1; 17. de Hoofdweg van de Burge t. d. dijk, F. Maarschalk f 2; 18. de visscherij in en bij het haventje en in den Ruig- sloot f 3; 19. Het rietgewas van paal 04, f 16. Opbrengst totaal f 375, opbrengst 1931 f 482, opbrengst 1932 f 290.50. Jaarvergadering van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, afd. Wieringen, op j.1. Woensdagavond In de oude school te Hippolytushoef. Aanwezig 10 personen. De voorzitter de heer J. de Wit, opende deze verga dering. De opkomst is klein. Gelukkig worden de too- neelavonden beter bezocht. De secretaris, de heer C. v. d. Slikke, leest de notu len, welke worden goedgekeurd. De voorzitter geeft toelichting op de toen besproken punten. De secretaris leest vervolgens het jaarverslag, wat een goed overzicht geeft van het ge4ane werk. Volgt jaarverslag van de penningmeesteresse mej. M. de Vries. Saldo f496. Ontvangsten f498.14, uitga ven f508.73, nadeelig saldo f5.62. Aanzegels zijn nog in voorraad f25.95. Nog te goed is subsidie. De verslagen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Wereld-Bibliotheek vraagt om een tentoonstelling te mogen houden. Vorig jaar is een dergelijke ten- Lubeck, 5 April (V.D.) De politieke afdeeling der crimineele politie te Lubeck heeft met steun van hulpbeambten in meer dan 400 ge vallen bij politiek verdachte personen huiszoekingen ver richt. Een groot aantal wapens en munitie, zoomede eenige geschriften zijn in beslag genomen. Eveneens zijn in beslag genomen schrijfmachines en cyclostile-machines, die gediend hadden voor de ver vaardiging van illegale communistische geschriften. In totaal zijn 55 personen gearresteerd, welke de politie bekend waren als functionnarissen der K.P.D. en S.P.D. De toestand in het landbouwbe- driji ernstig. Hitier als woord voerder. Naar Wolff uit Berlijn meldt heeft gisteren een alg. vergadering plaatsgevonden van den Duitschen „Land- wirtschaftrat". Er waren vele officieele personen aan wezig, o.w. Hitier en von Papen. De voorzitter van den raad, dr. Brandes, hield een uitvoerige voordracht over „De verheffing van den Boeenstand". Hieraan ontleenen we 't volgende: De toestand in het landbouwbedrijf is hoogst ernstig. Er is een deficit van meer dan een mllliard mark, dat niet alleen door vermindering van lasten en rechten te delgen is, en ook niet alleen door hoogere prijzen. Deze drie methoden moeten gecombineerd worden. De inkomsten van den landbouw zullen dit jaar slechts 6.5 milliard bedragen, hoewel de productie met 5 pet. is vermeerderd. Zoolang de basis voor de voed selvoorziening in het buitenland ligt, kan van vrijheid op dit gebied geen sprake zijn. HITLER AAN HET WOORD. Rijkskanselier Hitier hield daarop een rede. Hij zei- de o.m. het volgende: Daar de regeering haar roeping ziet om alles te doen teneinde het Duitsche volk te behouden, en dit volk op het behoud van de Duitsche boeren is aange wezen, kan zü nooit halve maatregelen nemen. Dit werk is ook een kwestie van moed om een zekere on populariteit onder de oogen te zien. Men zal met vele overleveringen rekening moeten houden, en dit zal men des te meer kunnen doen naarmate de natie sterker achter de regeering staat. Het gaat er heden om zulke besluiten te nemen en in de komende jaren uit te voeren, welke ook het nageslacht als principieel juist erkennen zal, en waaraan alleen de redding van de Duitsche natie te dankey is. Ik geloof, dat de vóór ons liggende arbeid de moei lijkste is, omdat wij, nadat 15 jaar de natuurlijke le venswetten verwaasloosd zijn, weer met de meest pri mitieve grondbeginselen moeten beginnen. Men kan nauwelijks een stap doen zonder op oorruptie te stoo- ten. geestelijke en materieele. Vijftien jaar lang hebben wij, bewust of onbewust, zwaar gezondigd en wij moeten nu samen weer bewust dezen tijd te boven komen. De taak kan niet zoo groot zijn of zij kan volbracht worden. Hier geldt ook het eeuwige grondbeginsel, dat waar een wil is, hij door niets kan worden tegengehouden, dat hij onge twijfeld den nood zal buigen. toonstelling hier gehouden, zoodat het bestuur voor stelt hier nu niet op in io gaan. Wordt goedgevonden. Met. Paschen wordt het Congres gehouden te Rot terdam. Wort besloten geen afgevaardigde daarheen te zenden. Aftredende is: De heer C. v. d. Slikke. Deze werd herbenoemd. Wegens vertrek nar elders van den tegenwoordigen voorzitter, den heer -T. de Wit, werd als zoodanig benoemd de heer J. Roode. Bespreking zomorplan. De voorzitfer vraagt naar wenschen der leden voor zomerplannen. De heer De Roode had gedacht dat het bestuur met een vast plan zou komen, en brengt in bespreking het organiseeren van een Week-End. Verder worden genoemd .letstocht afsluitdijk, bloem bollenvelden Breezand, met een tochtje rond het Boe- zemmeer voor het waarnemen van verschillende vo gels. Broedplaatsen bezoeken te Texel. Met Hemelvaartsdag naar Leeuwarden per autobus. Een autobustocht naar Gaasterland ep een boottocht naar Vlieland ("Week End). Dan tusschcntijds fietstochten naar Huisduinen. Al deze uitstapjes zullen door het bestuur nader worden besproken. Rondvraag. Bij de rondvraag is het de heer v. d. Slikke, welke namens het bestuur den voorzitter woorden van dank toespreekt voor al hetgeen deze voor het In stituut heeft gedaan. Hij ziet den voorzitter noode ver trekken. Er is alt'»d zeer prettig samengewerkt en hoopt dat het hem in zijn nieuwe woonplaats goed moge gaan. Verder niots aan de orde zijnde, werd de vergade ring gesloten. WINKEL De heer A. Raven heeft zijn benoeming tot lid van den Raad aangenomen. SCHOORL Dinsdagavond vergaderde de V.V.V. Noord-Kenne- merland alhier. Deze vergadering was belegd in hoofdzaak om te voorzien in de opengevallen plaats van den voorzitter, daar do tegenwoordige functionna- ris de heer R. Wognum een brief had ingezonden, waarin hij mededeelde te bedanken als voorzitter van deze verceniging. Do heer Kielstra, 2e voorzitter, heette de aanwezigen, een dertigtal, welkom en her dacht het. werk, dat de heer Wognum voor de ver- eeniging had gedaan in de 10 jaren welke hij in het bestuur zitting had. Hierna had de verkiezing plaats en werd de heer Kielstra met groote meerderheid benoemd. Deze nam zijn benoeming aan. Medegedeeld word dat do gids 1933 in druk was ge geven en de anoncen de kosten zullen dekken. De heer C. A. Beudeker bracht nog de door Burge meester en Wethouders gegeven autobusconcessie Sta tion—Kamperduin via den Voorweg in bespreking. Hij vond dit niet in het belang van de gemeente en achtte de route langs den Laanweg veel doeltreffender. Een motie in dezen geest werd door de vergadering aan vaard en nog heden gezonden aan de vergadering van B. en W. Na nog eenige huishoudelijke aangelegenheden werd de vergadering gesloten. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Ouderavond o. 1. school. Dinsdagavond werd in het gebouw der o. 1. schooi te Schagerbrug een Ouderavond gehouden, die doo«- een bevredigend aantal ouders werd bezocht. Te 8 uur ongeveer opende het Hoofd der school, de heer S. Jaring, met een woord van welkom tot de aanwezigen de vergadering Spreker deelde mede, dat dit de tweede ouderavond was, die met de nieuw» Oudercornmissie werd gehouden, binnen betrekkelijk korten tijd en hoopte, dat de avond zou bijdragen to* een goede verstandhouding tusschen school en ouders in het belang van de schoolgaande kinderen en het openbaar onderwijs. Door den Secretaris, den heer E. Rentenaar, wer den de notulen gelezen, welke onveranderd worden vastgesteld. Mededeeling volgde van de samenstelling der Oudercommissie Tot voorzitter was gekozen de heer Jb. Nieuwland, tot secretaris de heer E. Rentenaar. De wijziging der Lager Onderwijswet, die met in- van de 99 m - - f ia! - K-v - 'r"', iLr -y" - V',. Links boven. De geredde le officier van het ver ongelukte Amerikaansche luchtschip „Akron", over welke ramp op de vóórpagina van dit nummer nog eenige uitgebreide bijzonderheden worden gemeld. Rechts boven. De Admiraal van de Amerikaansche luchtvloot, Wm. A. Moffet, die zich aan boord van gang van 1933 van kracht geworden is, heeft tenge volge, dat met Januari 1934 de vierde leerkracht op wachtgeld moet worden gesteld. Een gevoelig verlies voor de school, dat nauw samenhangt met de aan zienlijken achteruitgang van het aantal leerlingen, voornamelijk in de laatste maanden. Omtrent de bevordering der leerlingen naar een hoogcro klasse, doet voorzitter eenige algemeene me- dedeelingen. In 't bijzonder wijst spr. er op, dat er ok dit jaar kinderen zullen zijn, dio niet verhoogd worden. Laten de ouders er vooral van verzekerd zijn, dat het onderwijzend personeel zijn uiterste best doet om de kinderen te doen overgaan, doch dat er leer lingen zijn, voor wie bevordering eerder een mis daad dan een zege zou betoekenen Wanneer straks het werk wordt ingekeken, zullen de ouders zich daarvan zelf kunnen overtuigen. Daar in de oudervergadering van November 1.1. het. geneeskundig schooltoezicht ter sprake was gebracht, had de commissie deze aangelegenheid als punt van behandeling op dc agenda geplaatst. De heer Jaring had zich bereid verklaard, daarover ccn inleiding te houden. Sproker behandelde in korte trekken de ge schiedenis van het instituut schoolartsen, hoe de voor- en tegenstanders elkander in den beginne fel er. hartstochtelijk hebben bestreden, maar dat toch ten slotte in de meeste groote gemeenten een goed functionneerende schoolartsendicnst tot stand geko men is. De taak van den schoolarts bepaalt zich voor namelijk tot het toezicht op den lichamelijken toe stand van het schoolkind en het bestrijden van be smettelijke ziekten op de scholen, o a. besmettelijke huid- en haarziekten, en van onrein. Oorspronkelijk wilde men den schoolarts ook invloed geven op bouw en inrichting van scholen en op ie samenstelling van het leerplan. De praktijk heeft wel uitgemaakt, dat op dit gebied andere deskundigen, nl. de bouw kundigen en de leerkrachten, van advies behoorden te dienen, zoodat de gemeentebesturen, die schoolart sen Lebben aangesteld, zoogoed als unaniem den in vloed van deze hoeren op de inrichting van scholen en samenstelling van het leerplan hebben uitgescha keld. Uitvoerig gaat spr. aan de hand van een proef schrift van den Zaandamschen schoolartsJ. van der Coo, in op het eigenlijke werk van den dokter in de school, nl. het onderzoek van de leerlingen, die voor het eerst de school bezoeken, het medische toezicht gedurende het heel scholieven het ontdekken van afwijkingen en het bestrijden van don schadelijken invloed van het schoolgaan op den gezondheidstoe stand der kinderen. Er ligt voor de Oudercommissie in de gem. Zijpe op dit gebied nog een heel terrein braak om te bearbeiden: de schoolartsendicnst is hier nog verre van volmaakt- Laat ons zien naar de regeling, die Den Helder, Anna Paulowna en Callants- oog gezamenlijk getroffen hebben. Daar is nog veel van te leeren. Hierna werd het tentoongestelde werk der school kinderen bezichtigd en onderhielden de ouders zich met het onderwijzend personeel over hun pupillen. Vervolgens het nazien van rekening en verantwoor ding van het in 1932 gehouden St. Nicolaasfeest. Bij monde van den heer Nieuwland verklaarde de fi- nancieele commissie, tevens bestaande uit mevr. N. Dekker-Jimmink en den heer P. Veuger dat zij alles in orde bevonden had en dat de penningmeester van zijn beheer ontheven kon worden. Dit geschiedde. Bij de rondvraag brengt mevr. Veeter de schoolreis jes ter sprake, speciaal met het oog op de reisjes van de jongste kinderen. De heer Klomp informeert naar de mogliikheid om kinderen, die reeds van school zijn, mede te nemen. Daar een en ander niet ressorteert onder de bevoegdheden van de Oudercorn missie, zal het bij de regeling van de schoolreisjes voor het a.s. seizoen ter sprake worden gebracht. Mevr. Vries vraagt naar de raogeltjkheid van in voering van het vak handenarbeid op school. Ver schillende ouders zouden daar prijs op stellen. Wel licht is het mogelijk een begint te maken met dat on derwijs in de hoogste klassen Daar de invoering van handenarbeid door het personeel der school eerst na der bezien dient te worden zal dit eerst plaats heb ben alvorens bij het gemeentebestuur pogingen tot invoering worden aangewend. Mej. Krul brengt het werken van de verecniging „Volksonderwijs" ter sprake. Schagen heeft een af- deeling, die sterk aan het opkomen is. Het gaat om een vereeniging, die strijdt voor het openbaar onder wijs. Een klein afdeelinkjc in Schagerbrug zal niet kunnen doen, wat een groote afdeeling te Schagen kan prestoeren. Laten wij ons daarom bij Schagen aansluiten. Spr. zal gaarne namen van nieuwe leden noteeren en aan den secretaris van de afd. „Schagen" opgeven. 15 personen geven zich op als lid. De voor zitter felicitcerLmej. Krul met haar succes. Door de heeren Veuger, Bijl en Rentenaar worden nog eenige interne aangelegenheden ter sprake ge bracht. liet loopt tegen twaalven als de voorzitter de aan wezigen dank zegt voor hun belangstelling en de vergadering sluit met den welbekenden nachtgroet: „Goeden nacht en welterusten." Door den heer Modder waren belangeloos stoelen beschikbaar gesteld. Een woord van vriendelijken dank voor die medewerking. de *AkronM bevond en mede een van de talrijk# slachtoffers werd. Beneden. De Duitsche tankboot „Phoebus", die het eerst op de plaats van de ramp aanwezig was en te. vergeefs de plek afzocht naar overlevenden. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Vergadering Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging. Dinsdagavond vergaderde do Vrijz.-Dem. Kiesver eeniging in „Concordia". Na een woord van welkom door den voorzitter, waarbij den wensch werd uitgesproken dat de bespre kingen In het belang der partij mochten zijn, volgde voorlezen der notulen van de vorige vergadering, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f2.30. De rekening werd nagezien door de heeren K van Dijk en J. Keppel en in ord« bevonden. Bij de gehouden bestuursverkiezing, aftredend de heeren J. Ootjers en D. Kansen, werden beide hcoren met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Besloten werd propaganda tc maken, hoewel het plakken en schilderen werd afgekeurd. Een commissie voor de propaganda werd samenge steld, nadat nog naar voren werd gebracht hot groote verschil tusschen arbeid cn loon in overheidsbedrij ven en dezelfde factoren in werkverschaffing. Hierna volgde sluiting. GEMEENTE SCHAGEN. POLITIE Gevonden: een hoed; 3 portemonrales met eenlg geld; een vulpenhoudereen geldstuk; een flets. Verloren: een vulpenhouder; en portemonale met eenlg geld. SCHAGEN. 6 April. Aangevoerd: 7 paarden f 125325. 34 gelde koelen (magere) f 100—140. 10 idem (vette) f 130—160. 43 kalf- koelen f 11Ö—175. 2 pinken f 24—32. 331 nuchtere kal veren f 313. 147 overhouders f 713, 3 bokken en gei ten f 0.5O—2, 37 varkens (magere) f 1420, 7 idem vette per Kg. f 0.32, 128 biggen f 6—13, 10 konijnen f 0.5O- 1.50. eenden f 0.50. E IERVEILING SCHAGEN, 6 April. Aangevoerd 152.000 stuks kipeieren. 123 partijen; 8000 stuks eendeieren. 16 partijen. De prijzen liepen voor kip eieren van f 22.20, voor eendeieren van f 1.401.60. 130 Kieviteeieren per stuk 1112 cent. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nummer van a.s. Zaterdag. ALKMAAR, 5 April. Aardbeien f 1.504, andijvie f 2.604.90, Bloemenda ler kool f 1.60—4.90, Bloemkool I f 18—27. kropsla f 4.40 7.10, per 100 stuks, gele kool f 1.903.30. roode kool f 1.604.80, uien f 1.30 per 100 Kg., prei f 0.80—3.60, rabarber f 712. raapstelen f 2.203, radijs f 1.903.60, selderie f 1.60—3.10 per 100 bos. witlof I f 3.50-4.50. H f 12.50, per 100 pond, spinazie f 0.350.51 per dubb. bak, postelein f 1.42—1.71 per bakje. BROEK OP LANGENDIJK, 5 April. Aangevoerd: 15000 Kg. roode kool f 2.904.70. II f 2.60 —4.40, 42000 Kg. gele kool f 1.60—3.40. II f 1.30-2.60, 29000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.70, 3200 Kg. uien f 1.30 —1.50, grove uien f 1.50—1.60, 2800 Kg. bieten t 0.60. WARMENHUIZEN, 5 April. Aangevoerd: 21700 Kg. roode kool le kw, f 35.20. 1» kw. f 2.303.50. 4100 Kg. gele kool le kw. f 2.70- 3.30, 2e kw. f 1.80-2.40, 8300 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60 -0.70, 200 Kg. uien f 0.S0, 4000 Kg. bleten f 0.60. NOORDSCHARWOUDE. 5 April. Aangevoerd: 3000 Kg. uien f 1.401.70, grove f 1.50— 1.80, 9300 Kg. kroten f 0.60, 11500 Kg. roode kool f 3.30 —5.10, 36400 Kg. D. witte kool f 0.60, 18400 Kg. gele kool f 1.803.20, doorschot f 1.80—2.50. Doorgedraaid: 9300 Kg. kroten, 26000 Kg. D. witte. AMSTERDAM, 3 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en nrlizen als volgt: 28S vette kalveren le kw. 5258 cent, 2e kw. 4250 cent, 3e kw. 3040 cent per Kg. slaehtge- wioht. 136 nuchtere kalveren f 24.50. 271 varkens, vleeschvarkens van 90—110 Kg. 37—38 cent, zware var kens 3637 ct., vette varkens 3335 cent per Kg, slaoht- gewicht.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2