DE IJZEREN DEUR Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Waarnaar men luistert zitting van dinsdag 4 april. meervoudige strafkamer. een oude begunstiger. "Wederom stond de straatkoopman Borchardue van b. voor de strafkamer nog eens weer terecht wegens de aloude raak betreffende overtreding van bet vent- verbod te Egimond aan Zee, aan welk geval ook nog een •ederspanningbeid vastrat, waarvoor appellant voor- Waardelijk was veroordeeld. De Officier vorderde be vestiging van bet vonnis des Kantonrechters. Als naar woon te was Bo re hardus weer niet bijzonder mee gaande en verliep de conversatie niet aangenaam en gezellig. Verdachte bleef zich beklagen over het hem naar zijn overtuiging aangedaan onrecht. Grootebroek. VERDUISTERING, VALSCHHEID IN GESCHRIr'iE EN VALSCHE AANGIFTE. Zoo men ziet was het geen peuleschilletje wat aan den 32-jarigen, langen, mageren, gebrilden voormaligen Notarisbedlende Jan K. te Grootebroek bij een zeer lange dagvaarding was ten laste gelegd. Het kwam dan in 't kort hierop neer, dat hij in de jaren 1930, 1931 en 1932 in kwaliteit van bode en secretaris der Bouwvereeniging „St, Jozeph" te Grootebroek, alsmede van de Onderlinge BrandwaaihorgmaatachappiJ „Door eendracht sterk" een bedrag van omstreeks f 1685 had verduisterd en ten eigen bate aangewend. Voorts had hij om deze verduistering te bemantelen, valschelijk omstreeks 13 October 1932 in het kasregi» ter van de brandwaarborgmaatschappij geboekt, dat hij aan de administratie der brandwaarborgmaatschappij per giro had gestort een bedrag van f 600, terwijl hij toch maar al te goed wist, dat deze storting niet had plaats gehad. Eindelijk had hij op 28 Decem.be* 1932 bij den rijks- veldwachter-brigadlep-tit. KI. Bark en den gemeente veldwachter Th. Baas te Grootebroek aangifte gedaan, dat op of omstreeks 30 September 1932 uit een brand kast, staande in zijn woning, was ontvreemd een por tefeuille inhoudende een bedrag va f 589.50 of daarom trent en een trommeltje inhoudende pion. f 829. alsmede nog een bedrag van f 10 f 15 en dat, terwijl hy wist dat er niets was gestolen en bovendien, en dat was nog wel het ergste dat bedoelde bedragen niet In de brandkast aanwezig waren geweest. Voor deze ernstige feiten stond heden de heer K. terecht en waren als getuigen 4 charge gedagvaard de heer Jan Bulsman. landbouwer te Grootebroek, Pleter Duin, idem, Nlcolaas Hinke goudsmid, mr. C. P. Eecen, Directeur assurantie-My. Oudkarspel, K. Bark, ryksveld wachter en de heer J. H. Wlggers, reclasseeringsamb- tenaar te Alkmaar. Als eerste getuige werd gehoord de heer mr. Eecen. directeur van de Oudkarspelsche, die de brandverzeke ring „Door eendracht sterk' 'te Grooteboek had herver zekerd, die verklaarde dat verdachte het bedrag van f 805 of daaromtrent niet aan de Maatschappy had afgedragen. Vervolgens verscheen de heer Bulsman, de voorzitter van „St. Jozeph" te Grootebroek, waarvan verdachte bode en secretaris was, De controle was slecht, wat ook de voorzitter achteraf met den president der straf kamer een groote fout noemde. De heer Pleter Duin de penningmeester van „St. Jozeph", bevestigde dat verdachte f 76 jaarhonorarium genoot. Hy was verplicht per maand af te rekenen, dooh dit gebeurde gewooniyk per 6 weken. Uit dit verhoor bleek duidelijk, dat men verdachte overmatig, maar ten onrechte had vertrouwd. Het laatst had de heer Duin gevangen tot 24 September 1932 f 589, welk bedrag eerst in November door verdachte was verant woord. De inning der huurgelden ging geheel op den bode af. Getuige N. Hinke fungeerde als bestuurslid van „Door eendracht sterk", (die men ook wel had kunnen noemen ,J)oor slapheid zwak"). Hy vormde met zeke ren heer Groot de controle-commissie en toen op 13 October deze heeren kwamen controleeren en een be drag van pl.m. f 600 in kas moest zijn, vertelde de ver dachte, dat hy f 600 had gestort aan het adres van de Oudkarspelsche brand waarborgmaatschappy. welke storting verdachte echter zorgvuldig verzuimde te be wijzen. Het bedrag in contanten aanwezig, had ver dachte uit de kas van „St. Jozeph" gegoocheld. De com missie, die verdachte volkomen vertrouwde, nam ge noegen met deze verantwoording. Ten slotte ten einde raad deed hy eindelijk aan de politie mededeeling van de gefingeerde inbraak. De hee ren Bark en Baas verschenen weldra op de plaats van het „mlsdryf". Het klonk natuuriyk heel mal, dat die Inbraak reeds op 30 Septemebr was geschied, terwyi eerst 3 maanden later de aangifte werd gedaan. De ambtenaren stonden sceptisch tegenover den aange ver. die beweerde dat pl.m. f 1400 was gestolen van de bouwvereeniging en de brandwaarborg, terwijl hy dit bedrag zelf had geleend van een „Volksbank" te Am sterdam. Het voortgezet justitieel onderzoek bracht de valschheld der aangifte aan het licht. FEUILLETON. Uit het Engelsch van HAROLD BELL WRIGHT. 21 Natachee sprak verder tot Marta: „Het eenige wat een Indiaan aan Indianen kan lee- ren. is te sterven. In de dagen van hun kracht en trots zagen myn vaderen In deze bergen den rook van het eerste kampvuur dat een blanke had ontstoken ln de Canada del Oro. Het was een teeken maar geen roodhuid kon toen de beteekenis er van vatten. Thans kennen wy het als een teeken. dat de tijd daar was, waarop ook de Indianen moesten verdwynen in de duis tere schaduw, waarin zoovele rassen hun waren voor gegaan. Maar myn volk zal niet ongewroken biyven gelijk de roode man gaat. zal ook de blanke gaan. De sterkte van den Indiaan was de roode levens kracht van de bergen en woestynen en wouden en stroomen. De Indiaan sterft weg. omdat de blanke zyn roode kracht heeft gestolen en omgezet in de sterkte van den blanke, die het gele goud ls. Maar de gele kracht van den blanke is tevens zyn zwakheid. De gou den bloem zijner grootheid draagt het zaad van zyn verval in zich. Voor goud- vernielt je ras de wouden, en haalt de bergen neer, verdroogt of vergiftigt de stroo men en doet het grasland verdorren en brengt den dood aan al wat leeft. Voor goud berooven en onteeren, kete nen en dooden zü ieder ras, dat niet van blanken bloede is. Voor goud berooven, onteeren, ketenen en dooden zy zelfs hun eigen blanke broeders. Zelfs de natuuriyke liefdedrift van hun mannen en vrouwen hebben zy ge maakt tote en ding, dat voor goud gekocht en verkocht wordt. In goudlust worden hun kinderen verwekt, en geboren om te leven voor goud en door het goud te sterven. De kwalen zelfs, die den blanken hun beende ren doen rotten, hun vleescb verdorren, hun oogen dof maken en hun bloed tot water doen worden, koopen zy zich met hun goud. En de eenige hemel, die hun godsdienstleeraars zich kunnen denken voor hun eeuwi ge zaligheld, ls een plaats, waar zij voor eeuwig een gouden kroon mogen dragen, mogen spelen op een gou den harp, en loopen op gouden st.raaten. Dat goud, dat de sterkte van den blanke Is en zyn zwakheid tevens, ls het geweest, dat je ras als een pestilentie over myn volk Ten slotte werd gehoord de heer Wiggers, die tot de conclusie was gekomen, dat verdachte graag de mijn heer speelde en zich omringde van de moderne maar kostbare gemakken. De hoogmoed alleen bracht hem ten val, want op zyn persoonlijk gedrag viel absoluut geen aanmerking te maken. Alleen beklaagde de heer Wlggers zich over het leugenachtige in zijn karakter. Verdachte verklaarde thans al de luxe die hem mede veel verder deed springen daif zyn stok lang was. te hebben opgeruimd. Zijn betrekking ten Notarlskantore had hy mogen behouden en de Notaris Ruiter was be reid toezicht te houden by eventueele voorwaard el yke veroord eellng. De president der strafkamer releveerde nog. dat het schandeiyk tekort in de controle, mede oorzaak was van den val van verdachte. De heer Officier besprak in zijn requisitoir de diver se aan verdachte ten laste gelegde feiten en achtte deze wettig en overtuigend bewezen. Ook sloot de Of ficier zioh volkomen aan by de crltlek door den Pre sident uitgeoefend op de controle van den penning meester. Het verduisterde bedrag van St. Jozeph, f 885, noemde de officier waariyk geen kleinigheid, af gescheiden nog van de andere verzwarende omstan digheden Ook net bedrag, verduisterd van de brand waarborg. bedroeg ongeveer een dergeiyke som. Spre ker gewaagde voorts nog van de vele verduisteringen, door het geheele land gepleegd en die een krachtig optreden verelschten. Dit kon allemaal alleen niet worden geboet door een voorw. straf en derhalve kon de Officier ook nu niet meegaan met een dergeiyk voorstel, reden waarom werd gevorderd 1 jaar onvoor- waardeiyke gevangenisstraf! Mr Winkel, advocaat te Hoorn, verdediger van ver dachte, erkende eveneens den ernst der gepleegde fei ten, toch was de meening toegedaan, dat hier toch wel veel aanwezig was, wat pleitte voor 'n voorwaardeiyke veroordeelLng en verwees voorts naar het verdienstelij ke reclasseerlngsrapport, waarin veel voorkwam dat in 't voordeel van verdac> te kon worden aangemerkt Ook zyn latere gedragingen wezen op zyn streven om zyn fouten goed te maken. Voorts was verdachte een on miskenbaar goed huisvader. Op grond van deze en nog meerdere belangrijke omstandigheden, drong pleiter aan op een voorw. veroordeelIng met een krachtig toezicht Uitspraak volgende week. Den Helder. DE MAN. DIE TERUG KWAM. De los arbeider Arie Sm. te Den Helder, die voor Jaren terug wel meerdere malen voor den strafrechter verscheen, had ln geen Jaren van zich doen spreken, doch stond thanst ereoht wegens diefstal van een be drag van pl-m. f 1.50 uit de toonbanklade ln het veriof- lokaal van den heer R. C. de Haas aldaar. Voorts had hy in bedoeld café een deur open gedrukt en bescha digd. Verdachte werd verdedigd door mr. A. Prins. Jr. Volgens en heer de Haas had Arle ook nog getracht een knipmes te openen. Er volgde een formeele veoht- party, waaraan de chauffeur Boel een eind maakte. Verdachte beweerde, dat getuige de Haaa pertinent stond te liegen. Mej. B. Nuy, ega van den caféhouder, had verdachte achter de toonbank en by de lade zien scharrelen. La ter ontbrak aan het bedrag 1 gulden en 2 kwartjes. Elsch 4 maanden gevangenisstraf. Mr. Prins achtte het bewijs van den diefstal niet wettig en overtuigend bewezen en concludeerde zoowel voor diefstal als vernieling vrijspraak. Re- en dupliek als naar gewoonte en uitspraak be paald op a.s. week. E g m o n d-B innen. HOOGER BEROEP JACHTWE7TOVERTREDING. De 26-jarige landbouwer Cornelis v. d. M. te Egmond- Binnen was veroordeeld door den Kantonrechter te Alkmaar, omdat hy door den rijksveldwachter v. d. Zeegte te Het Woud, gem. Bergen, was aangetroffen op het jachtveld, in het bezit van een Jachtgeweer, waartoe hy niet bevoegd was. De veroordeelde kwam tegen dit vonnis in hooger beroep, doch bleek nu dat de verbalisant niet verschenen was en werd daarvan acte gevraagd. De appellant beriep zich op de machti ging, die hem verlof gaf op eigen terrein een vuur wapen te mogen houden. Ook het terrein te Bergen was zy« eigen grond, beweerde de appellant. Na aan houding der zaak en optreden van d>en heer v. d. Leegte bleek deze zich volkomen te kunnen rehablllteeren. Hy was niet om 12 doch te 2 ure gedagvaard. De mach tiging van den burgemeester van Egmond-Binnen gold alléén voor Egmond-BInnen. Verdachte kon zich dus. volgens den Officier, daarop in de gern. Bergen niet beroepen. Nletemln bleef het een verward zaakje en vorderde de Officier, om aan alle moeliykheden te ont komen, f 15 boete of 15 dagen, zooals door den Kanton rechter In eerste instantie was opgelegd, doch nu voor- waardeiyk met 2 proefjaren, zonder oplegging van byz. voorwaarden en teruggaaf van het In beslag genomen geweer. heeft gebracht. Door datzelfde goud, waarom de Indl- aansche volken verdelgd zyn. zullen de Indianen gewro ken worden; want door dat goud zullen de verdelgers zeiven op hun beurt worden uitgeroeid. Voor den Indiaan biyft slechts over om te sterven. Natachee heeft gesproken." By zyn laatste woorden had Marta plotseling den adem ingehouden. „Slechts om te sterven? En heb je dan nooit ge droomd zij kon haar gedachten niet uitspreken. Weer kwam die uitdrukking van wreed vermaak over het donkere gelaat van den roodhuid. „Een Indiaan heeft geen recht om van liefde te droo- men", antwoordde hij. „want liefde beteekent voor den Indiaan kinderen. Waarom zou een Indiaan wenschen kinderen te hebben?" En toen bet meisje haar gelaat in de handen ver borg ging hy onbarmhartig voort: „Is het voor Marta Hillgrpve zoo moeiiyk te begrij pen. dat er omstandigheden kunnen bestaan, waarin het plicht wordt zich het geluk van liefhebben te ontzeg gen? Dan geloof ik zeker, dat er twee zyn, die het haar konden uitleggen." Een tydlang zat de Indiaan de blanke aan te zien. zooals een zijner voorvaderen een vijand aan den mar telpaal kon hebben gadgeslagen. Toen stond hy op met de woorden: „Kom. het is tijd voor je om te gaan rusten. Je bent bijna aan het eind van Je krachten. Je kunt hier op de bank slapen. Ik ben binnen bereik van je stem. En morgen zal ik je thuisbrengen." Hij wierp nog wat hout op het vuur en wondde zich om. om het vertrek te verlaten. „Het ls heel vriendeiyk van Je." zeide het meisje, „maar Ik kan niet naar huls gaan." Natachee keerde zich om. en voor een oogenblik zag zij ziln woeste zegepraal door zijn gewone masker van kalme onverschilligheid hoen. „Vriendeiyk?" zeide hy ruw en minachtend. „Vrien delijk! En waarom zou Natachee de Indiaan vriendelijk zhn tegenover een blanke vrouw? Vergis jc niet, juf frouw Hillgrove: dat ik je vannacht niet behandel zooals mijn voorvaderen de vrouwen hunner vyanden behande len. is niet uit vriendelykheid. Het is alleen, omdat het mij meer en duurzamer genoegen zal verschaffen, je by je vrienden ginds in de Goudkloof terug te bren gen." Het meisje bleef Ineengedoken zitten, en de Indiaan verliet geruisohloos het vertrek. Toen Natachee den volgenden morgen weer verscheen, was hy kalm en hoffelijk als altyd. Maar Marta wist thans welk een vurige, bittere haat er onder het kalme uiteriyk van den roodhuid smeulde. Hij kwam niet te Dsn Helder. EEN VU FT AL STRAFZAAKJES GEMAKSHALVE BU EENGEBUNDELD De 49-jarige heer Willem Prins, garagehouder en autobusdienst-ondernemer Den Helder—Wieringen, was door den Kantonrechter te Den Helder meerdere ma len veroordeeld ter zake overtreding, betreffende de rusturen van de door hem in dienst gestelde chauf feurs en tegen die vonnissen in hooger beroep geko men, waarbij hij thans juridisch werd bijgestaan door mr. Buiskool te Schagen. Deze zaken werden na eenige bezwaren, door verde diger gemaakt, byeen gevoegd en als 1 zaak behandeld. De chauffeur E. Keizer beweerde, toen by werd aan gehouden, ln 't bezit geweest te zyn van een door Ged. Staten goedgekeurde rustd-agkaart en deze te heb ben getoond. VRIJDAG 7 APRIL. HILVERSUM (296 M.) VARA. 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 De Notenkrakers; V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding; VARA. 10.15 De Noten krakers; 11.10 Onze Keuken; 11.40 Voordracht door Janny van Oogen; AVRO. 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Causerie; 2.30 Omroeporkest; 3.00 GramofoonmuziekVARA. 4.00 IQeln-orkest o.l.v. Paul Duchant; 4.50 Voor de kinde ren; 5.30 Kleln-orkest; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.10 Or gelspel; 6.40 „Van leed en strijd, van hoop en geluk In Sovjet-Rusland; 7.00 Orgelspel door Johan Jong; 7.15 Gramofoonmuziek; V.P.R.O. 8.00 Een halfuur samen le zen ln den Bijbel; 8.30 Concert; 9.00 Cursus; 9.30 Con cert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.16 Toespraak door Ds. E. D. Spelberg; VARA. 11.00 Muzikaal allerlei; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Idem; 11.30 Voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 1.40 Sollstencon- cert; 2.30 Gewijde muziek; 3.50 Gramofoonmuziek; 4.00 Landbouwcrisis en Crisissteun, vraaggesprek; 4.30 Voor dracht door H. Eerens; 5.00 Gramofoonmuziek; 6.00 Paaschgebruiken In Duitschland; 6.15 Gramofoonmu ziek; 7.10 Lezing; 7.80 Politieberichten; 7.45 Europeesch concert (zie Warschau); 9.20 Vaz Dlas; 9.25 Gramo foonmuziek; 9.30 Concert; 11,00 Vaz Dlas; 11,05 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) 11.20 Concert; 4.20 Concert; 5.35 Concert 9.45 Gramo foonmuziek; KALUNDBORG (1153 M 220 Instrumentaal ensemble; 9.35 Pianorecital; 10.05 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8250 Populair concert; 7.50 Idem; 9.20 Idem. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 5.15 Gevarieerd programma; 720 Concert; 9.50 Populair ooncert. KONINGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 10.50 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.50 Populair ooneert; 10.20 Concert. LANGENBERG (472 M 12.20 Cohcert; 7.20 Vroolyke weldadlgheldsavond; 10.05 Concert van Frankfort DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelrecital; 2.05 Concert; 10.00 Dansmuziek; '11.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1724 M.) 7.*5 Concert o.l.v. Ed. Flament PARUS (RADIO) (1724 M.) 11250 Gramofoonmulzek; 5.50 Idem; 6.50 Idem; 8.05 Kamermuziek. MILAAN (331 M.) 6.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 8.20 Symphonlecon- cert. ROME (441 M.) 3.20 Kamermuziek; 8.05 Concert; 9.20 Concert; WEENEN (517 M.) 5.00 Gramofoonmuziek; 6.40 Populair programma; 7.25 Poolse h-Europeesch concert; 9.40 Populair concert WARSCHAU (1412 M.) 5.45 Gramofoonmuziek; 7.40 Concert; 9.20 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) 6.35 Zwitsersche Volksmuziek; 7.35 Concert; 7.50 Vroo- iyk programma; 9.00 Zang door Mannenkoor. rug op haar zeggen, dat zy niet naar huis kon gaan, en zelf durfde zy het niet meer herhalen. Zij gevoelde zich machteloos tegenover den wil van den Indiaan, die er een wreede voldoening in scheen te vinden haar by Sint Jlmmy en Hugh Edwards terug te brengen. Toen zy ontbeten hadden, bracht Natachee baar paard voor. De beek in den canon was nog een razende stroom en onmogeiyk over te steken, maar de roodhuid leidde haar langs paden, die alleen hy zelf kende, om het bo vengedeelte van den canon heen en zoo naar de Bur- tons. Gedurende de eerstvolgende weken trachtte Marta Hugh Edwards te vermijden. Zij zag hem vaak genoeg in de verte, en ook wanneer hy 's avonds op hun veranda kwam zitten, maar zy ging niet weer alleen naar zyn hut en wist er altyd voor te zorgen, dat haar pleegva ders er bij waren, als zij in haar eigen woning met hem sprak. Edwards begreep en aanvaardde den toestand, maar werkte harder dan ooit. Ook met Sint Jimmy ging zy niet veel meer om, hoewel zy byna dagelyks moeder Burton opzocht. Jegens de belde oude goudgra vers was zy zacht en harteiyk, en trachtte hen te doen gevoelen, dat zij nog juist als vroeger hun gemeenschap- peiyke dochter was. Maar naar Oracle gaan wilde zy niet meer. zoodat Thad of Bob een van beiden naar den winkel moesten, wanneer er iets noodig was. Dr. Burton ded zichzelf de bitterste verwijten, maar de compagnons betoogden, dat het gebeurde hun schuld was. „Je ken zelf wel zien, dokter", zeide Bob, „dat as we het kind al dien tyd hadden laten weten, wat ze toch eens weten most, ze d'r nooit zoo van d'r stuk van had kennen raken." En Thad voegde er by: ,,'t Is de waarheid voor God. dat ik en me maat be nauwd waren om onzen eigen plicht te doen. en 't toen maar op jou geschoven hebben. En dat was 'n minne zet. en niet eerlijk tegen jou, en zóó mot je 't bekijken. Jij voelt nou net as wy omdat we 't 'r niet verteld heb ben. maar 't maakt ons niet makkeiyker as jy perbeert onze sohuld op Je te nemen." De belde oude lieden waren er zoo ongelukkig over, dat Sint Jimmy zijn eigen leed eenlgszlns vergat in zyn medegevoel voor hen, en het drietal kwam ten slotte overeen, dat zij niet anders doen konden dan. zooals Bob het uitdrukte, „ledereen de schuld te geven en nie mand, en zoo lief mogeiyk voor 't kind te zijn." Toen kwam de veelbewogen dag, waarop de sheriff Jlm Burlcs met twee van zijn handlangers de Canada del Oro inreed. Mr. Bulskool. dis zich In deze tamelijk ingewikkelde strafwetmaterie uitstekend had ingewerkt, trad eeni- germate op als docent voor het College, dat blykbaar minder was ingestudeerd. Voorts kan er momenteel niet veel meer over worden geschreven, aangezien alle deze zaken werden aange houden tot 10 Mei. Daarop werd overgegaan tot behandeling van de zesde en laatste zaak contra den heer W. P., die be trof i jn onvoldoenden toestand van zijn autogarage het ontbreken van luchtgaten en het niet in voorraad hebben van een kist met zand en een schop. Hier bleek het dat de veroordeelde in cassatie had moeten komen en requireerde de Officier niet ontvankeiykheidsver- klaring. Natuuriyk had mr. Buiskool, de fijne wetsken- ner. aan deze omissie geen schuld. De onjuiste voor lichting moest elders worden gezocht. ZATERDAG 8 APRIL. HILVERSUM (296 M.) VARA. 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O. 10.00 Morgen wijding; VARA. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Mandoline-ensemble; 12.30 Mac's Four; 12.50 Orgelspel door Johan Jong; 1.05 Mac's Four; 1.25 Orgelspel; 1.40 Mac's Four; 2.00 Zen- dervenzorglng; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.50 De Noten krakers o.l.v. Daaf Wir.s; 3.50 Samenwerking tusschen huiskamer en studio; 4.20 Kinderkoor; 4.30 Lezing; 4.50 Kinderkoor; 5.00 De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot; 5.40 Literair overzicht door A. M. de Jong; 6.00 VARA-Orkest; 7.30 Verkiezlngsredevoering S.D.A.P.; AVRO. 8.00 Aansluiting met het Concertgebouw te Am sterdam. Matthaus Passion van Bacht; 11.00 Vaz Dlas; 11.10 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje: 12.15 Trio WLm Metse laar; 1.45 Zender-verzorging; 2.00 Voor de rypere jeugd; 2.30 Kinderuurtje; 4.00 Gramofoonmuziek; 4.30 Orkest oJ.v. Marinus van 't Woud; 7.10 Kath. Radio Volksuni versiteit; 7.30 Politieberichten7.45 Sportpraatje; 8.00 K.R.O.boys onder leiding van Piet Lustenhouwer, Jack Mossel, refrelnzang, Ensemble Doeke Stuurop, Geert Dils, luitzanger; 10.30 Gramofoonmuizek; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.30 Gramofoonimuziek; 4.20 Concert; 7.20 Uitzending van een gala-concert; 9.30 Vervolg; 10.20 Gramofoon muziek. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.50 Omroeporkest; 9.35 Concert; 10.05 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 3.20 Populair concert; 7.20 Potpourri voor solisten, koor en orkest; 9.25 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert;. 6.50 Concert; 10.05 Weldadigheidsfeest. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) I.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Zang; 6.55 Kwartet; 10.20 Concert van Munohen. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.40 Concert; 10.10 Populair concert. DAVENTRY (1554 M.) 10.05 Concert; 5.05 Orgelconcert; 8.20 Variété; 11.50 Dansmuziek. PARUS EEFFEL (1446 M.) 7.50 Pianorecital8.20 Concert. PARIJS-RADIO (1725 M.) II.20 Populair concert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Vroolijk programma; 8.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 4.30 Dansmuziek; 6.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Operette ROME (441 M.) 4.50 Orkestconcert; 7.35 Zang; 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 4.06 Populair concert 6.50 Concert; 8.20 Opera-uitz. WARSCHAU (1412 M.) 5.45 Populair concert; 7.20 Idem; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Symphonle- 9.30 Dansmuziek. HOOFDSTUK XVIL Het bezoek van/den sheriff. De compagnons kwamen juist uit hun mijn naar huis voor het middagmaal, toen de rechterlijke macht by het hek stilhield. „Hoe maak ie 't Jim?" riep Bob met den vroolijken grijns, dien hy voor zijn vrienden bewaarde. „Wien van ons mot je nou hebben?" De sheriff lachte, terwijl hy hun de hand schudde. „Als je wat voer voor myn paarden hebt zal ik jullie voor dezen keer laten loopen." „En jezelf?" vroeg Thad. „Zou jl erg te keer gaan as we jullie wat te eten wouen geven?" ,,'k Zou zeggen van niet", viel een der beide helpers ln, terwijl hy zich uit den zadel wierp. „En lk ben zoo hol, dat ik zou klinken as je me an- stootte", kwam de ander. „Ik moet eerst eens weten wat de baas d'r van zegt", zeide de sheriff. „Hoe is 't Marta?" riep hy tot het meisje, dat in de deur stond. „Geef jy je stem aan dat voorstel?" „Dat weet je wel, Burks." antwoordde zij hartelijk. Je bent altijd welkom. In een paar minuten ben lk klaar." In afwachting dat Marta hen aan tafel zou roepen, wisselden de mannen nieuwtjes uit en praatten samen als oude bekenden. In de keuken kon Marta door het open raam ieder woord even duidelijk verstaan, alsof zy bij hen zat. Na eenige oogenblikken kwam de sheriff te spreken over het doel van zijn tocht. „Heb je hier nog vreem den in de buurt?" vroeg hij terloops. „Niks", zeide Bob. „Niemand vreemds", stemde Thad ln. „Dat is te zeggen," verbeterde Bob. „niet dat wy we ten of gehoord hebben. Je weet ook wel. Jim. dat die Canada hier 'n aardig stukkle land is, en nogal wild ook. en Thad en ik houen ons nogal kort by huis." „Is Nataohee er in kort nog geweest?" „O, die komt zoo nou en dan is binnendrijven", ant woordde Bob. „Gisteren is ie er nog geweest." „Als er iemand in de buurt was gekomen, zou Nata chee het weten", bedacht de beambte. „Er gebeurt hier in 't gebergte niets wat die Indiaan niet ziet. Ik moet uitkijken naar een kerel, die uit de strafgevangenis te Florence ontsnapt is", ging hij voort. „Hy is 't laatst gezien, dezen kant uitgaande. Hii vam tot Tucson en slaagde er daar in een soort van ri. rustig bij mekaar te soharelen, en daarimee ergens deze richting uit te ver dwijnen." Wordt vervolgd

Schager Courant | 1933 | | pagina 7